Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Ste niekedy smutny na duši ???
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Nezabudnite Téma Next Topic: 2012
Strana: z 6

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 20 február 2010 :  21:02:08  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
citácia:

A ináč Dušan touto vetou: "Neviem či by niekomu mohla prospieť moja modlitba. Bývam v NR." si si riadne nakakal... vyslovuješ nedôveru v modlidbu, trošku zavládol zdrávý rozum, ktorý chápe že modlidba nikdy nikomu nepomohla, iba skutky... a aj to skutky ľudí, a len ľudí... žiadne zázraky.
Pôvodne zaslal PCmaniak87 - 20 február 2010 :  20:13:13


Zvýraznené je tvoje presvedčenie.

Na tomto katolíckom fóre majú mnohí diskutujúci presne opačný názor. Aj ja. Modlitba už mnohým pomohla. Aj Božie zázraky.
Tým však zároveň ako veriaca pamätám aj na ľudovú múdrosť - pomôž si človeče - aj Pán Boh ti pomôže. Rozmenené - ak neurobím všetko, čo je v mojich silách a schopnostiach - nemôžem očakávať, že Boh bude konať namiesto mňa.

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 20 február 2010 :  21:09:04  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
ja mam teraz dost zle obdobie , a neviem ci je to zrovna smutok na dusi ale citim sa naozaj zle a netyka sa to len mojej zranenej nohy...v podstate som velmi sklamany ...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 20 február 2010 :  21:11:49  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Volsung, ak môžeš tak tu napíš čo sa stalo že si sklamaný.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 20 február 2010 :  21:21:46  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
hm ja by som aj rad ale ta vec je velmi osobna , ale uprimne velmi negativne aj ovplivnila moj vstah k vasmu nabozenstvu...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 20 február 2010 :  21:25:51  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
citácia:
zmurka

Na tomto katolíckom fóre majú mnohí diskutujúci presne opačný názor. Aj ja. Modlitba už mnohým pomohla. Aj Božie zázraky.
Tým však zároveň ako veriaca pamätám aj na ľudovú múdrosť - pomôž si človeče - aj Pán Boh ti pomôže. Rozmenené - ak neurobím všetko, čo je v mojich silách a schopnostiach - nemôžem očakávať, že Boh bude konať namiesto mňa.


To, že neveriaci podceňujú modlitbu a neveria v zázraky je práve preto, že oni poznajú iba Krista mŕtveho a nie živého a vzkrieseného (ak vôbec uznávajú jeho historickú existenciu).

V takom prípade milá zmurka ani nemôžu prísť s inými názormi, ako ich od nich čítame. Je to pochopiteľné !!!

Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 20 február 2010 :  21:37:03  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
A aké máte skúsenosti s modlitbou? Ja sa dlho modlím za dobré veci, napríklad obrátenia v rodine, no zatiaľ sa nič nestalo. Už akosi ochabujem.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 20 február 2010 :  23:07:34  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
hm ja by som aj rad ale ta vec je velmi osobna , ale uprimne velmi negativne aj ovplivnila moj vstah k vasmu nabozenstvu...

Pôvodne zaslal volsung - 20 február 2010 :  21:21:46



Dobre pouvažuj, či tá vec ovplyvnila teba hlavne osobne, alebo je to vec ktorá všeobecne stavia celý zmysel náboženstva do negatívneho svetla...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 20 február 2010 :  23:10:50  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
A aké máte skúsenosti s modlitbou? Ja sa dlho modlím za dobré veci, napríklad obrátenia v rodine, no zatiaľ sa nič nestalo. Už akosi ochabujem.

Pôvodne zaslal Dušan - 20 február 2010 :  21:37:03



V prvom rade aj si niečo urobil pre obrátenie v rodine? A modlitba vyžaduje aj trpezlivosť a vieru. Čo sa zdá, že ti asi chýba, takže potom klesá účinnosť modlitby...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 20 február 2010 :  23:18:21  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
hm ja by som aj rad ale ta vec je velmi osobna , ale uprimne velmi negativne aj ovplivnila moj vstah k vasmu nabozenstvu...

Pôvodne zaslal volsung - 20 február 2010 :  21:21:46



Dobre pouvažuj, či tá vec ovplyvnila teba hlavne osobne, alebo je to vec ktorá všeobecne stavia celý zmysel náboženstva do negatívneho svetla...

Pôvodne zaslal Azuritko - 20 február 2010 :  23:07:34



je to dost osobne a vrha to vela negatyv na vas svetonazorovy system.. ano je to velmi subjektyvne a som si toho vedomi bohuzial to tak ja sam citim ...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lila

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2010 :  00:15:25  Zobraziť profil  Pridať lila do zoznamu priateľov
No ja si myslím, že PCmaniak veľmi účelovo použil tú vetu (samozrejme ako mnoho iných jeho viet). Stále si myslím, že hľadá ale bráni sa tomu. Najmä chce prekričať svoj vnútorný hlas, ktorý mu šepká, že Boh existuje.
Svojimi slovami .....zavládol zdrávý rozum, ktorý chápe že modlidba nikdy nikomu nepomohla, iba skutky... a aj to skutky ľudí, a len ľudí... žiadne zázraky..... vlastne:
* sám seba klame:
- Nepočujem ten hlas - a ako hovorí veľa ľudí modlitba je len riekanka a zázraky neexistujú (názor väčšiny = zdravý rozum)
- Nepočujem ten hlas - a všetkých týchto tu na fóre musím týmto vyhlásením presvedčiť, že ho nepočujem. Keď oklamem týchto tu oklamem aj sám seba že ho nepočujem.
* si robí zábavku:
- Nepočujem ten hlas - a vyznie to aj frajersky, že sa držím svojho názoru a len tak ma títo blázni nepresvedčia
- Nepočujem ten hlas - a čo je najväčšia sranda isto to tu niekoho vytočí a dostanem "pekné reakcie" zábava


Pridŕžajme sa Božej vôle. Ona nech je našou hviezdou, ktorou sa riadime počas tejto plavby. Takto určite zakotvíme v správnom prístave.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 365  ~  Člen od: 02 jún 2009  ~  Posledná návšteva: 18 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2010 :  02:13:11  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
je to dost osobne a vrha to vela negatyv na vas svetonazorovy system.. ano je to velmi subjektyvne a som si toho vedomi bohuzial to tak ja sam citim ...

Pôvodne zaslal volsung - 20 február 2010 :  23:18:21



OK, aspom že si to ujasnil. Každopádne ak niekedy budeš mať chuť to skonkretizovať, určite si to niekto rád vypočuje.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2010 :  08:48:45  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
Už som to odpísala z KKC aj v inej téme, ale dám to aj sem, o modlitbe aspoň niečo.
+


Skutky viery, nádeje a lásky, ako ich nariaďuje prvé prikázanie, sa dejú v modlitbe. Pozdvihnutie ducha k Bohu je výrazom nášho klaňania sa mu: je to modlitba chvály a vzdávanie vďaky, vzývanie a prosby. Modlitba je nevyhnutnou podmienkou, aby sme mohli poslúchať Božie prikázania. Treba sa "stále modliť a neochabovať" (Lk 18,1). - KKC 2098

V Novom zákone je modlitba živý vzťah Božích detí k ich nekonečne dobrému Otcovi v jednote s jeho Synom Ježišom Kristom a s Duchom Svätým. Milosť Kráľovstva je "zjednotenie celej Svätej Trojice s celým duchom". Život modlitby znamená tak skutočné bytie v prítomnosti trojnásobne svätého Boha a v spoločenstve s ním. Toto spoločenstvo života je možné vždy, lebo krstom sme sa stali tým istým bytím s Kristom. Modlitba je kresťanská, pokiaľ je spoločenstvo s Kristom a šíri sa v Cirkvi, ktorá je jeho Telom. Jej rozmermi sú rozmery Kristovej lásky.
-KKC 2565

Modlitba je životom nového srdca. Musí nás oživovať v každej chvíli.Inak zabudneme na toho, ktorý je naším životom a všetkým. Preto duchovní Otcovia v tradícii Deuteronomia a prorokov zdôrazňujú modlitbu ako "pripomínanie si Boha", časté prebúdzanie "pamäti srdca": "Na Boha treba spomínať častejšie, ako dýchame." Ale nemožno sa modliť "v každom čase", ak sa nemodlíme v určitých okamihoch s úmyslom modliť sa : to sú silné chvíle kresťanskej modlitby intenzitou i trvaním. -KKC 2697

Pán vedie každého cestami a spôsobom, ako sa to jemu páči. Každý veriaci mu odpovedá rozhodnutiami svojho srdca a prejavmi osobnej modlitby. Kresťanská tradícia tak zachovala tri hlavné prejavy života modlitby: modlitbu vokálnu (slovnú), meditáciu ) a kontempláciu. Základná črta všetkých je však spoločná: sústredenosť srdca. Táto bdelosť pri vyslovovaní slov a zotrvávanie v Božej prítomnosti znamená v týchto troch formách silný moment života kresťanskej modlitby. -KKC 2699

Modlitba je dar milosti a z našej strany rozhodnou odpoveďou. Vždy predpokladá určitú námahu. Veľkí prosebníci Starého zákona, Božia Matka a svätí spolu s Ježišom nás učia: modlitba je boj. Proti komu? Proti nám samým a proti úkladom Pokušiteľa, ktorý robí všetko, aby odvrátil človeka od modlitby, od jednoty s jeho Bohom. Modlíme sa ako žijeme, pretože ako žijeme, tak sa aj modlíme. Ak nechceme verne konať podľa Kristovho Ducha, nemôžeme ani neustále prosiť v jeho mene. "Duchovný zápas" o nový život sa u kresťana nedá oddeliť od zápasu modlitby. -KKC 2725

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2010 :  12:42:39  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
Angelika netreba iba citovať z ofiiálnych textov KC.

Ateisti si totiž pod modlitbou predstavujú iba všeobecne známe modlitby a ich mechanické opakovanie.

Nevedia o tom, že modlitba môže byť aj veľmi individuálny rozhovor toho, ktorého človeka s Bohom. Normálny rozhovor, v ktorom sa delí so svojimi žiaľmi, ťažkosťami, ale aj s radosťami s Bohom. Prosí o pomoc ako svojho OTCA a na druhej strane sa zaujíma o to čo sú JEHO požiadavky pre spoluúčasť na stvoriteľskom diele.

To, že si ateisti nevedia predstaviť takýto rozhovor, ako modlitbu vyplýva zrejme z toho, že v súčasnej dobe dochádza k odcudzeniu nielen v občianskej spoločnosti, ale aj v rodinách. Dnes otec v rodine je pre mnohé deti rovnako cudzí, ako hociktorý človek z ulice.

No a rozhovory z vlastnými rodičmi sa vôbec nekonajú. Tak ako by si mali predstaviť rozhovor s Bohom?

Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PCmaniak87

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2010 :  13:24:44  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: PCmaniak87  Pridať PCmaniak87 do zoznamu priateľov
citácia:
A aké máte skúsenosti s modlitbou? Ja sa dlho modlím za dobré veci, napríklad obrátenia v rodine, no zatiaľ sa nič nestalo. Už akosi ochabujem.



Pôvodne zaslal Dušan - 20 február 2010 :  21:37:03




čo z toho vyplýva? modlidba je rozprávanie sa sám zo sebou, a nič ti to nepomože, žiadny zázrak sa nestane, jedine ak ty sám niečo spravíš. tak isto aj ja by som sa mohol do konca svojho života modliť aby mi na úrade práce ponúkli dobrú prácu... samozrejme to je nanič, prácu si musim hladať sám, žiadny zázrak. nič sa samo od seba nestane, kým človek nepohne niečim. tolko k zázrakom, k Bohu a modlidbám.

ešte ma ale zaujíma ako môže niekomu modlidba psychicky pomáhať, keď sklamanie skôr psychicky ubíja...

Halelůja!!! Ježíš je BOREC! Halelůja!!! Ježíš Tě TOTÁLNĚ miluje! Halelůja!!! Halelůja!!! Halelůja!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 478  ~  Člen od: 13 september 2009  ~  Posledná návšteva: 24 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2010 :  13:36:45  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
čo z toho vyplýva? modlidba je rozprávanie sa sám zo sebou, a nič ti to nepomože, žiadny zázrak sa nestane, jedine ak ty sám niečo spravíš. tak isto aj ja by som sa mohol do konca svojho života modliť aby mi na úrade práce ponúkli dobrú prácu... samozrejme to je nanič, prácu si musim hladať sám, žiadny zázrak. nič sa samo od seba nestane, kým človek nepohne niečim. tolko k zázrakom, k Bohu a modlidbám.

ešte ma ale zaujíma ako môže niekomu modlidba psychicky pomáhať, keď sklamanie skôr psychicky ubíja...

Pôvodne zaslal PCmaniak87 - 21 február 2010 :  13:24:44



Predstavuješ si to príliš jednoducho a nemáš vieru a potom máš takéto milné predstavy. A dúfaš, že vieru nájdeš až keď sa splnia modlitby, ktorým sám neveríš. Nejdeš na to vôbec dobre.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2010 :  18:13:18  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Aj keď ma Boh nikdy v ničom nevyslyší a ja budem chodiť zdeptaný, viem že Boh existuje ako učí Cirkev.
Kiež by naše trápenia neboli márne.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2010 :  19:25:38  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
Niečo zaujímavé

"Išla žena s deťmi autom a Boh videl, že sa to auto má zraziť o dve hodiny s vlakom.V tom čase sa jej manžel išiel modliť a prosil Boha, aby im finančne pomohol, lebo sú v kríze. A tak Boh vypočul modlitbu a použil ju na záchranu jeho manželky a detí a dopustil, aby to auto dostalo defekt. Žena opravovala defekt a šomrala: Bože, prečo si to dopustil, už som mohla byť doma, aj deti sú už hladné a ja sa tu musím takto trápiť.
Žena sa nikdy v tomto živote nedozvie, že defekt jej zachránil život. A tak utekajú dni a manžel začal šomrať: Pane, modlil som sa, aby si nám finančne pomohol a nič sa nestalo, zase si ma nevypočul. Manželova modlitba zachránila jeho manželku a deti, ale on o tom nevie. Boh jeho modlitbu použil na to, čo bolo v tej chvíli najdôležitejšie.
A tak je to aj s nami, modlíme sa a nič... no Boh vidí ďalej ako my, všetky naše modlitby používa, ale my sme netrpezliví, lebo si myslíme, že sa nič nedeje. Budeme veľmi prekvapení na druhom svete, keď nám bude umožnené vidieť všetky súvislosti..."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2010 :  20:04:26  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Aj keď ma Boh nikdy v ničom nevyslyší a ja budem chodiť zdeptaný, viem že Boh existuje ako učí Cirkev.
Kiež by naše trápenia neboli márne.



Pôvodne zaslal Dušan - 21 február 2010 :  18:13:18


naozaj nikdy v nicom ta nevyslysal?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PCmaniak87

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2010 :  21:25:26  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: PCmaniak87  Pridať PCmaniak87 do zoznamu priateľov
Angelika: no to sa teším na tie suvisloti, konečne sa dozviem prečo tolko ľuďí musí trpieť, hladovať, a umierať, a ako sú použité modlidby tých mrtvych. teda ked nie na zachranu života, tak na niečo iné... asi na niečo dôležitejšie ako zdravie, a život...

Halelůja!!! Ježíš je BOREC! Halelůja!!! Ježíš Tě TOTÁLNĚ miluje! Halelůja!!! Halelůja!!! Halelůja!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 478  ~  Člen od: 13 september 2009  ~  Posledná návšteva: 24 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2010 :  22:04:19  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Niečo zaujímavé

"Išla žena s deťmi autom a Boh videl, že sa to auto má zraziť o dve hodiny s vlakom.V tom čase sa jej manžel išiel modliť a prosil Boha, aby im finančne pomohol, lebo sú v kríze. A tak Boh vypočul modlitbu a použil ju na záchranu jeho manželky a detí a dopustil, aby to auto dostalo defekt. Žena opravovala defekt a šomrala: Bože, prečo si to dopustil, už som mohla byť doma, aj deti sú už hladné a ja sa tu musím takto trápiť.
Žena sa nikdy v tomto živote nedozvie, že defekt jej zachránil život. A tak utekajú dni a manžel začal šomrať: Pane, modlil som sa, aby si nám finančne pomohol a nič sa nestalo, zase si ma nevypočul. Manželova modlitba zachránila jeho manželku a deti, ale on o tom nevie. Boh jeho modlitbu použil na to, čo bolo v tej chvíli najdôležitejšie.
A tak je to aj s nami, modlíme sa a nič... no Boh vidí ďalej ako my, všetky naše modlitby používa, ale my sme netrpezliví, lebo si myslíme, že sa nič nedeje. Budeme veľmi prekvapení na druhom svete, keď nám bude umožnené vidieť všetky súvislosti..."

Pôvodne zaslal Angelika - 21 február 2010 :  19:25:38



Dobrá pripomienka. Ktovie koľko ľudí Boh zachraňuje pred utrpením, koľko ľudí nezažilo také hrôzy, aké by zažili nebyť Boha. No za to mu nikto nepoďakuje. (Ďakujme Bohu za to, čo pre nás robí a mi o tom nevieme) A ktovie koľko modlitieb sa uskutočňuje cez nepríjemné veci, ktoré sú nevyhnutné pre požiadavku modlitby. Ale to si málo kto uvedomuje. Lebo každý je netrpezlivý. Každý by čakal od modlitby niečo ako splnenie želaní od zlatej rybičky. A toto hlavne platí pre teba PCmaniak. Lebo ty hľadáš len to, čo vidíš. A ignoruješ možnosti. Nechceš čakať. Nechceš pochopiť.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2010 :  13:37:39  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
tak isto aj ja by som sa mohol do konca svojho života modliť aby mi na úrade práce ponúkli dobrú prácu... samozrejme to je nanič, prácu si musim hladať sám, žiadny zázrak. nič sa samo od seba

Pôvodne zaslal PCmaniak87 - 21 február 2010 :  13:24:44


Opat odporucam detsky katechizmus, konkretne cast o tom, kedy Boh vypocuje modlitbu...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

spiscom

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2010 :  17:45:56  Zobraziť profil  Pridať spiscom do zoznamu priateľov
Je porekadlo:
Pomôž si človeče aj Pán Boh ti pomôže.

Možno tu nie sme na dovolenke , ale na cvičišti. Tam sa tiež nikto s vami nebude hrať v rukavičkách, aby výcvik bol kvalitný, potrebujete sa dostať až na dno svojich síl, aby ste vedeli čo je vo vás.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 198  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 16 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2010 :  19:38:37  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
Treba sa modliť akoby všetko záviselo od Boha
a žiť akoby všetko záviselo od nás.
A len potom človek zistí, že naozaj všetko môže s Bohom a bez neho nezmôže nič.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PCmaniak87

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2010 :  21:47:03  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: PCmaniak87  Pridať PCmaniak87 do zoznamu priateľov
Azuritko: ja to chápem, viera zaslepuje, a jediné čoho sa človek dočká je smrť. Viera je vlastne taký prehnaný optimizmus. človek sa teší zo života, zakrýva smútok, verí že všetko bude dobré, verí že Boh sa stará... a nakoniec človek ostane zase len smutný. všetci máme smútok na duši.... ide len o to, kto ho ako, a čím zakrýva... niekto vierou, niekto alkoholom, a iný maniaci sedia za PC...

Halelůja!!! Ježíš je BOREC! Halelůja!!! Ježíš Tě TOTÁLNĚ miluje! Halelůja!!! Halelůja!!! Halelůja!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 478  ~  Člen od: 13 september 2009  ~  Posledná návšteva: 24 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2010 :  22:15:53  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
ako osm uz spominal mam v poslednej dobe jeden problem koli ktoremu mam neustale depresivne stavy... v podstate normalna vec .. problem je ale v tom ze ja som pomerne dost citliv clovek a ked sa takto citim zacinam otupievat niesom tvorivy v podstate ma nic nebavy , neuspokojuje a nezaujima.. jedina vec su treningy boxu ,fechten,strielanie pri nich na vsetko zabudam ale kd si uvedomim ze tomu tka je koli hormonom a adrenalinu ktory sa mi vyplavuje do krvy tak si uvedomim ze to je vlastne nezdrave timto riesit zepresiu pretoze to je ako naka droga.. normalne ked malujem, sijem , citam robym ine tvorive veci je ok cvicit bojove sistemi a sparovat ale necem skoncit tak ze to bude jedina vec pri ktorej ma nechytaju stavy depresie.. bohuzial to tak je.. zamyslam sa tu nad tym pretoze ma trapi ze vlastne viem byt stastny v sucastnosti len ked niekomu rubem po hlave alebo ho bijem do tvatre...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: Nezabudnite Téma Next Topic: 2012  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06