Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťanská kultúra
 JKS
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: pater pio Téma Next Topic: cesta na vrch Morja
Strana: z 3

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 21 december 2007 :  22:14:17  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Pozývam všetkých, predovšetkým biskupov, aby počúvali pápeža, ktorý je Petrovým nástupcom“.

nic netrap sa
Toto je stav Cirkvi
Biskupi sa pozyvaju ,aby pocuvali papeza
Moze byt uprimnejsie priznanie aka hlboka je kriza v nasej drahej Cirkvi ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Katarina

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2008 :  12:15:22  Zobraziť profil  Pridať Katarina do zoznamu priateľov
"Presväté znamenie, presvätý kríž;
s vierou a s nádejou k nemu sa blíž;
lásky Boh nevinný na kríži pnel,
do nebies, ku sebe priviesť ťa chcel.
Lásku láskou mu zbožne splať,
seba dal za teba: čo mal viac dať?"

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 177  ~  Člen od: 17 december 2007  ~  Posledná návšteva: 07 september 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jefitto

Stav: offline

 Odoslaný - 11 júl 2008 :  15:05:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: jefitto  Pridať jefitto do zoznamu priateľov
Bratia a sestry. Piesne z JKS mám obľúbené, ale mám aj také, čo sa mi nepáčia. Ale ako organista nemám možnosť vymyšlať. Napr. Svätý Peter, svätý Pavol sa mi vôbec nepáči, ale 29.júna som nemal možnosť vymyšlať. Niektorí ste tu hovorili o smutnosti JKS, ale nie je to vôbec tak. Evanjelici majú iba žalospevy. Slávnostný žalm u nich znie tak, ako u nás JKS194- Ježiš Kristus Spasiteľ náš. Harmonicky je JKS výborne spracovaná. Ale naozaj záleží kvalita hry od organistu, no majme na mysli, že (takmer) zadarmo sa nikto trápiť nebude

S nami je Pán zástupov, naším útočišťom je Pán, náš Boh

Lukáš Drozd
Organista, farnosť sv. Jozefa robotníka Svit

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3  ~  Člen od: 13 apríl 2008  ~  Posledná návšteva: 02 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sloboda

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2009 :  20:11:42  Zobraziť profil  Pridať sloboda do zoznamu priateľov
Vážne rozmýšľam,či vyjadriť svoj názor.Iste v JKS máme ohromný poklad duchovnej piesne našich predkov.Aj ja si myslím,že veľa záleží od dobrého organistu,aj od ľudí,či sa chcú do piesní zapojiť aby nakoniec organista nespieval sám.Ale keďže som donedávna chodievala do Podolínca,tak mi nadá nepovedať,že aj forma hudobného prejavu Rieky života je zaujímavá a tiahne-najmä mladých.Chodia tam ľudia zo širokého okolia,aj z iných miest.Iste,nie každý súhlasí s takouto formou oslavy Boha.Ale neviem,či by sme urobili dobre,keby sme to zahadzovali.Veď možno aj oni budú raz živými kresťanmi so živou vierou v srdci.

katolíčka


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 137  ~  Člen od: 01 október 2009  ~  Posledná návšteva: 18 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

andrej

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2009 :  20:32:49  Zobraziť profil  Pridať andrej do zoznamu priateľov
Toto keby počul majster Trnavský tak by sa v hrobe prevracal! Je to jeho celoživotné dielo a JKS je spracovaná super!!! videl som spevníky i oklolitých krajín a poviem vám musím si to ako organista upravovať lebo to je niekedy hrozné počúvať čo je tam napísané
Mne sa v JKS páčia skoro všetky tak 90% ja omše s účasťou mladých a ich gitarovým spevom a nenacvičeným mnohokrát! neuznávam!!!
Ak ste sledovali omšu so Starej Boleslavy mohli ste vidieť pápežov výraz ako sa tváril bolo to ozaj na zaplakanie kam to už prišlo ...
Aj Ján Pavol II. povedal že všetko čo je so svetom má zostať pred bránou kostola a vnútry má byť všetko posvätné., a nie aby sme sa tam cítili zle a po sv. omši odchádzali "rozčertení" (preto nechodím na takéto omše) a Benedikt XVI. s tým narobí poriadok lebo to je riadny pápež ktorý má o to záujem ... ŽIV BOŽE OTCA SVäTÉHO

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 14  ~  Člen od: 04 november 2009  ~  Posledná návšteva: 04 máj 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

palos644

Stav: offline

 Odoslaný - 21 september 2011 :  21:20:30  Zobraziť profil  Pridať palos644 do zoznamu priateľov
JKS-kancionál je majstrovské dielo M.Schneidera-Trnavského s akým sa nemôže pochváliť nikto v europe.Viem o tom niečo,mal som možnosť hrať aj mimo Slovenska,ľudia tam spievajú zo všelijakých brožúriek a papierov.A dostalo sa mu aj takej pocty,že jeden originál je uložený vo Vatikánskej knižnici.Samozrejme,že veľa závisi aj od organistov.Mali by si prečítať úvod,kde p.Trnavský okrem iného píše,že sa snažil celú harmonizáciu koncipovať tak aby bola zrozumiteľná aj priemerným organistom.Je len na škodu veci,keď sa niektorí snažia nahrádzať toto majstrovské dielo cirkevnej hudby všeličím iným len preto,že sa im niektoré skladby nepáčia,alebo skôr preto,že to nezvládajú po stránke notovej.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1  ~  Člen od: 19 september 2011  ~  Posledná návšteva: 02 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: pater pio Téma Next Topic: cesta na vrch Morja  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06