Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Eutanazia
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Je Genezis v rozpore so súčasnou vedou ? Téma Next Topic: Poznámky a postrehy k téme Veritas kontra pavel
Strana: z 5

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 09 marec 2005 :  17:35:28  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
samovrazda je jednoznacnym odmietnutim prijatia Spasy.
Raz si to uz deklaroval. Ja ti rovnako razantne budem tvrdit, ze samovrazda nie je odmietnurim spasy.

A zivot som nesplodil ja, svojim rozhodnutim (nemam chut ist do detailov), je to Panova vola, ze vajicko bolo oplodnene (netreba dufam uvadzat % pravdepodobnosti, ze?), a ze vznikol taky clovek, aky vznikol.
Musim ta poopravit, mirec. Este pred 100 rokmi by si to mohol tvrdit bez toho, aby ti na to ktokolvek cokolvek povedal. Dnes, vdaka genetike, je uz situacia ina.

Najprv, ako to je s oplodnenim. Vzdy ked sa zdrave vajicko stretne so zdravou spermiou, tak nastava delenie a vyvoj noveho cloveka. Tento vyvoj je riadeny programovo instrukcnou sadou zaznamenanou na DNA. Toto determinuje cloveka ako po telesnej, tak i po dusevnej stranke.

Kontrolna otazka: Preco su dvojicky tak srasne telesne podobne? Vacsinou na nerozoznanie? A preco je tato podobnosty aj v dusevnej oblasti? Preco sa dvojickam zvacsa lubia tie iste paaradigmy?

Veda to dokaze iba definovat, co sa deje, nie vsak stvorit novy zivot. Ani veda, ani clovek, iba Boh.
Clovek to uz dokaze.

Preco napriklad vedci neskusaju vytvorit novy list zo stromu v laboratornych podmienkach?
Lebo sa uz pustili do zivocichov. Keby si pozeral mnou spominany serial na STV 'Ako stvorit cloveka', ci keby si mal aspon minimlne znalosti, vedel by si to. Takto ti iba neznalost umoznuje tvrdit to, co tvrdis.

A keby hned vytvorili (mas siroke zdroje vyhladavania, viem), dokazu vytvorit dva uplne identicky rovnake??? uplne??? a ked nie, povedz mi, preco?
Lebo program (DNA) nekontroluje usporiadanie na mikrourovni, ale na makrourovni, teda celkovu zohratost a suvztaznost prvkov. Podobne ako na stavbe. Mas plan cinziakov, kazde mesto na Slovensku ma aspon jedno panelove sidlisko. Npriek tomu, ze existuje len male mnozstvom druhov panelakov, kazdy je na mikrourovni iny. Jeden ma prasklinu v obvodovom plasti a iny nie.

Rovnako nesmieme zabudnut na vplyv inych externych cinitelov (sem by sa azda Boh schoval), ale tie suminimalne a c drvivej vacsine pripadov zhubne: rakovina, mutacie, vplyv radioaktivity.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2005 :  00:16:33  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Zivot nikto (okrem Boha) nedokaze stvorit. Ak GMK tvrdi opak, prosil by som seriozny dokaz a nie len odvolanie sa na nejaku relaciu v STV, ktorej ani poradne nerozumel (vid diskusia o CT).
Mam totiz taky pocit, ze si GMK silne pletie pojmy z dojmamy a ze mu asi budu chybat nejake zakladne znalosti (teda je v tej istej situacii z akej obvinuje mirca).
A ako tu uz niekto raz napisal, tvrdenie "budete ako Boh" tu uz zaznel davno pradavno a aj preto sme tam, kde sme...

Poznamka pod ciarou(alebo kontrolna odpoved): Dvojicky vobec nemusia byt na nerozoznanie podobne, mozu to byt dokonca chlapec a dievca

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2005 :  05:40:11  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
quote:
GMK:Ja ti rovnako razantne budem tvrdit, ze samovrazda nie je odmietnurim spasy.


Na zaklade coho chces toto tvrdit? a cim to mozes podlozit?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2005 :  05:44:37  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
quote:
GMK:Tento vyvoj je riadeny programovo instrukcnou sadou zaznamenanou na DNA. Toto determinuje cloveka ako po telesnej, tak i po dusevnej stranke

Toto vsetko je len definicia toho, co sa deje, je to ako pozorovanie za sklom. Moze toto dokazat clovek len tak urobit? Vie vytvorit zdravu, zivotaschopnu spermiu? aj s prislusnymi DNA informaciami? a vie vytvorit zdrave vajicko? Nie odobrat vytvorene z tela zeny, ale vyrobit.
Bavime sa tu o vzniku zivota, nie o vedeckom definovani, co sa pri tom vsetko deje, priatelu... Kludne ma napravaj, ze som 100 rokov za opicami a nevzdelany, ale najskor mi odpovedz na podciarknute...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2005 :  05:46:33  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
quote:
GMK:Kontrolna otazka: Preco su dvojicky tak srasne telesne podobne? Vacsinou na nerozoznanie?

A preco teda nemaju rovnake odtlacky prstov? Aha, mikro a makro uroven, vravis?, ja vsak tvrdim, ze kazdy clovek je original, je jedinecny a neopakovatelny, je zazrak.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2005 :  05:49:47  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
quote:
GMK:Rovnako nesmieme zabudnut na vplyv inych externych cinitelov (sem by sa azda Boh schoval), ale tie suminimalne...

Preco chces Boha niekam schovavat? Jeho, Stvoritela? Lebo Ho nejde tak lahko definovat? Tak Ho proste ignorujes? A davas ho na uroven rakoviny? Super..., dakujem, neprosim si taketo definicie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2005 :  06:50:01  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Na zaklade coho chces toto tvrdit?
Na zaklade mojho najhlbsieho presvedcenia.

A cim to mozes podlozit?
Velmi jednoducho. Prijatim spasy sa rozumie, v zmysle krestanstva, prijatie Krista za svojho osobneho spasitela, teda toho, kto odstranuje posledne zvysky komunikacneho bloku medzi clovekom a Bohom.

Naopak, odmietnutie spasy je odmietnutie odstranit tento blok,naopak, zamerne ponechanie tohto bloku v komunikacii.

Nevidim ziaden sposob, ktorym samovrah samovrazdou blokuje komunikaciu medze sebou a Bohom.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2005 :  06:57:18  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Toto vsetko je len definicia toho, co sa deje, je to ako pozorovanie za sklom.
Samozrejme, ze je to pozorovanie toho, co sa deje. Nechapem vsak pouzitiu castice 'len' v tvojej vete.

Moze toto dokazat clovek len tak urobit? Vie vytvorit zdravu, zivotaschopnu spermiu? aj s prislusnymi DNA informaciami? a vie vytvorit zdrave vajicko? Nie odobrat vytvorene z tela zeny, ale vyrobit.
Vediet to vie, aj ked je to na zdroje narocny proces a preto sa z dovodov efektivity pouzivaju existujuce bunky.

Bavime sa tu o vzniku zivota, nie o vedeckom definovani, co sa pri tom vsetko deje, priatelu...
Priatelu, neviem ako sa inak chces bavit o vzniku zivota, ak nebudes hovorit, co vsetko sa pri tom deje. Alebo aj naopak, ak povies, co vsetk sa pri tom deje, hovorime o vzniku zivota.

Chapem, chces si nechat este aspon zadne vratka pre udrzanie svojej predstavy o vzniku cloveka. Je to pochopitelne.

Kludne ma napravaj, ze som 100 rokov za opicami a nevzdelany, ale najskor mi odpovedz na podciarknute...
Stalo sa. Co teraz?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Korrak

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2005 :  06:58:06  Zobraziť profil  Pridať Korrak do zoznamu priateľov
quote:
GMK:Ja ti rovnako razantne budem tvrdit, ze samovrazda nie je odmietnurim spasy.

--------------------------------------------------------------------------------


MIRECNR : Na zaklade coho chces toto tvrdit? a cim to mozes podlozit?

quote:
GMK : Nevidim ziaden sposob, ktorym samovrah samovrazdou blokuje komunikaciu medze sebou a Bohom.

Říká Bůh nebo Ježíš v Bibli někde něco proti dobrovolnému odchodu ze života?

 Počet príspevkov: 758  ~  Člen od: 03 január 2005  ~  Posledná návšteva: 04 apríl 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2005 :  07:00:26  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
A preco teda nemaju rovnake odtlacky prstov?
Lebo DNA nekoduje konkretny tvar lamel, ale iba ich vznik a funkcionalitu.

Ja vsak tvrdim, ze kazdy clovek je original, je jedinecny a neopakovatelny, je zazrak.
Ale to suhlasim. Ved aj kazdy VW Golf, co vide z fabriky v Devinskej je jedinecny a neopakovatelny original.

Ale rad by som, aby si zodpovedal tieto otazky:
• Preco sa dvojicky na seba telesne i dusevne podobaju
• Preco hovorime: Ten nostek ma po oteckovi...
• Preco hovorime o dedicnosti?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2005 :  07:03:32  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Preco chces Boha niekam schovavat? Jeho, Stvoritela? Lebo Ho nejde tak lahko definovat?
Omyl, nie ja ho schovavam, ale on sam sa schovava, ja len opisujem to, co pozorujem.

Nie je mojou vinou, ze Boh sa schovava.

Tak Ho proste ignorujes?
Ja ho neignorujem. Ale uz ani nerobim to, co ked som mal 5 rokov: ze som mal par virtualnych kamaratov.

A davas ho na uroven rakoviny? Super..., dakujem, neprosim si taketo definicie.
A ze kto ignoruje len preto, ze sa mu nieco nepaci...

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2005 :  07:29:22  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
quote:
GMK:Nevidim ziaden sposob, ktorym samovrah samovrazdou blokuje komunikaciu medze sebou a Bohom.

Tym, ze sa zasamovradi, dokomunikoval....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2005 :  07:32:01  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
quote:
GMK:Samozrejme, ze je to pozorovanie toho, co sa deje. Nechapem vsak pouzitiu castice 'len' v tvojej vete.



Lebo LEN nieco pozorujes, skumas a hurraaaa, vies to definovat a opisat...ale neovplyvnujes to...si pasivny pozorovatel, sice odbornik a skuseny, ale pasivny, nie si tvorca. Preto to "len".

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2005 :  07:33:13  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
quote:
GMK:Vediet to vie, aj ked je to na zdroje narocny proces a preto sa z dovodov efektivity pouzivaju existujuce bunky.

Kecas...., plane slova, naozaj dokaze clovek vyrobit zivotaschopne, plodne a zdrave spermie???

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2005 :  07:36:15  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
quote:
GMK:Chapem, chces si nechat este aspon zadne vratka pre udrzanie svojej predstavy o vzniku cloveka. Je to pochopitelne.



Ziadne zadne vratka. Ja tvrdim, ze clovek nedokaze vyrobit novy zivot, noveho cloveka, novu ludsku bytost. Vie to len definovat, opisat, ale nie stvorit. A nekecaj mi o nakladovosti...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2005 :  07:37:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
quote:
Korrak:Říká Bůh nebo Ježíš v Bibli někde něco proti dobrovolnému odchodu ze života?

Bedlite, leb neviete dna, ani hodiny...
samovrah vie, kedy skonci...cize uz tu nieco nesedi...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2005 :  07:39:29  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
quote:
GMK:Lebo DNA nekoduje konkretny tvar lamel, ale iba ich vznik a funkcionalitu.

Ale preco sa nikdy neopakuju??? A ked to clovek vie, nech vyrobi cloveka, kde sa opakuju, su totozne...

no, ale koncim uz s touto temou...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2005 :  07:50:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Tym, ze sa zasamovradi, dokomunikoval....
Ale len na tomto Svete. A potom aj vsetci, co zomieaju prestavaju s Bohom komunikovat. Popieras snad moznost ziota potom? Prezitie ducha? V takom pripade potom suhlasim.

Ak je ale pravdie krestanstvo, samovrahov duch (dusa nie) pojde bud do OJ alebo do NK. Podla istych kriterii, ktore rozhoduje sam Kristus.

Lebo LEN nieco pozorujes, skumas a hurraaaa, vies to definovat a opisat...ale neovplyvnujes to...si pasivny pozorovatel, sice odbornik a skuseny, ale pasivny, nie si tvorca. Preto to "len".
Ale tie veci, ktore spominame boli experimntalne overene. Cize sa nielen pozorovalo, ale i tvorilo.

Kecas...., plane slova, naozaj dokaze clovek vyrobit zivotaschopne, plodne a zdrave spermie???
Dokaze. Len je to velmi narocny (na zdroje) proces, preto sa vyuzivaju existujuce spermie a vajicka, vyjde o ovela lacnejsie a efektivnjsie.

To je akoby si tvrdil, ze kazdy clovek si musi skonstruovat vlastne auto...

Ziadne zadne vratka. Ja tvrdim, ze clovek nedokaze vyrobit novy zivot, noveho cloveka, novu ludsku bytost. Vie to len definovat, opisat, ale nie stvorit. A nekecaj mi o nakladovosti...
Mne je jasne, ze to tvrrdis, ale znalosti a xperimenty svedcia o opaku: lovek to dokaze.

V 19. storoci sa riesila otazka: Vieme urobit noveho cloveka? A na tuto temu vzniklo vela zaujimavych literarnych diel, najznamejsi je snad Frankenstein. Dnes uz riesime inu dilemu: Vediet to vieme, ale zajdeme tak daleko? Ake to bude mat dosledky? A aj na tuto emu mame mnozstvo diel: napr. A.I.

Bedlite, leb neviete dna, ani hodiny...
samovrah vie, kedy skonci...cize uz tu nieco nesedi...

Aha, cize kazdy clovek v agonickom krci uvdomujuci si svoju skoru smrt odmieta spasu, lebo tuuz nieco nesedi?

Poznamka: Nevieme dna ani hodiny druheho prichodu Jezisovho, nie nutne nasej smrti. Tu mozme poznat az privelmi presne.

Ale preco sa nikdy neopakuju???
Lebo program neobsahuje algoritmus pre konkretny tvar hmatovych lamiel, iba algoritmus na ich funkcionalitu a umiestnenie.

A ked to clovek vie, nech vyrobi cloveka, kde sa opakuju, su totozne...
Nemozes vytvorit nieco, na co nie je program. Tak ako clovek nema program na kridla, tak sa mu nikdy nevytvoria. Ak budes pozadovat, aby sa mu kridla vytvorili, je to teoreticky hadam mozne, ale uz to nebude clovek, ale nejaky hybrid.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2005 :  07:52:16  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Otazky pre mirca:
• Preco sa dvojicky na seba telesne i dusevne podobaju
• Preco hovorime: Ten nostek ma po oteckovi...
• Preco hovorime o dedicnosti?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2005 :  09:05:17  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK

Otazky pre mirca:
• Preco sa dvojicky na seba telesne i dusevne podobaju
• Preco hovorime: Ten nostek ma po oteckovi...
• Preco hovorime o dedicnosti?


Posledne na tuto temu:
-Lebo existuje dedicnost a genetika a podobnost na rodicov a najma dedenie vlastnosti po starych rodicoch, to je vsetko v poriadku, ja nezavrhujem genetiku, ani medicinu, mne ide o princip, ze clovek nemoze stvorit cloveka, prirodzenu ludsku bytost so svojou jedinecnostou...akekolvek pokusy musia zakonite skoncit ala frankestain-A.I.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2005 :  09:16:08  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Lebo existuje dedicnost a genetika a podobnost na rodicov a najma dedenie vlastnosti po starych rodicoch, to je vsetko v poriadku, ja nezavrhujem genetiku, ani medicinu, mne ide o princip, ze clovek nemoze stvorit cloveka, prirodzenu ludsku bytost so svojou jedinecnostou...akekolvek pokusy musia zakonite skoncit ala frankestain-A.I.
A kedze nezavrhujes genetiku a medecinu, akym sposobom sa dedia vlastnosti? Akym mechanizmom?

A hned si aj odpoviem: Mechanizmom DNA, co nie je inic ine ako program.

A hned aj dopoviem: Pozname jazyk, ktorym je DNA kodovane, pozname metodologiu programovania v DNA. Vieme zostavit taku sekvenciu prikazov (ACGT), ze vysledkom bude vopred naplanovany a zostrojeny clovek s vopred naplanopvanymi vlastnostami. Ziaden Bozi dar, puhe programatorstvo. A len naokraj: Uz sa to deje.

Mimochodom, Geneticky modifikovane organizmy ti nieco hovoria? A slachtitelstvo?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2005 :  09:17:11  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Mirecovi este ku samovrazdam.

Bedlite, leb neviete dna, ani hodiny...
samovrah vie, kedy skonci...cize uz tu nieco nesedi...

Aha, cize kazdy clovek v agonickom krci uvdomujuci si svoju skoru smrt odmieta spasu, lebo tuuz nieco nesedi?

Poznamka: Nevieme dna ani hodiny druheho prichodu Jezisovho, nie nutne nasej smrti. Tu mozme poznat az privelmi presne.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2005 :  10:03:23  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ja len znova upriamujem Vasu pozornost na moj prispevok z 10 Mar 2005 : 00:16:33

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2005 :  10:16:13  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Zivot nikto (okrem Boha) nedokaze stvorit.
Toto by si prosilo seriozny dokaz, nielen tvrdenie z viery.

Ak GMK tvrdi opak, prosil by som seriozny dokaz a nie len odvolanie sa na nejaku relaciu v STV, ktorej ani poradne nerozumel (vid diskusia o CT).
Mato, ved sa uz nezhadzuj. Pozri si najprv relaciu, nastuduj si vysledky roznyc pokusov a potom sa vyjadruj, nie ze ignorujes co je dokazane.

Bolo dokazan, ze emocne prezivanie (vratane lasky) je prejavom drazdenia mozgovych buniek.

Mam totiz taky pocit, ze si GMK silne pletie pojmy z dojmamy a ze mu asi budu chybat nejake zakladne znalosti (teda je v tej istej situacii z akej obvinuje mirca).
Tvoje pocity su irelevantne. Ich ucelom je iba emotivne posobit na citatela a vytvorit pole, kam sa da utiect pred neprijemnou skutocnostou.

A ako tu uz niekto raz napisal, tvrdenie "budete ako Boh" tu uz zaznel davno pradavno a aj preto sme tam, kde sme...
No a?

Dvojicky vobec nemusia byt na nerozoznanie podobne, mozu to byt dokonca chlapec a dievca.
Nemusia. Otazka ani neznela, ci dvojicky musia alebo nie, ani nebolo konstatovane, ze dvojicky su vzdy rovnake. To si si s niecim poplietol.

Skutocnostou ale je, ze zvacsa zhodne su. Preco? A preco niekedy nie su?

Odpoved: Zhodne su vtedy, ked sa DNA spracuva rovnakym sposobom. Ine su, ked sa aktivuju odlisne useky DNA.

Zase len programova zalezitost.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2005 :  10:27:07  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ale no tak GMK.

Zivot clovek nevie stvorit, bez ohladu na to, ze tvrdis, ako to bolo dokazane. Su to len Tvoje slova a tvoje prianie. Bohuzial som danu realciu nevidel, ale ak tvrdila, ze clovek dokaze stvorit novy zivot, tak ju davam na uroven medicinskych clankov istej p. Kadlecikovej v Plus 7 dni.
Skus si najprv precitat serioznu publikaciu a nie vychadzat z popularne-naucnej relacie. A ujasni si aj ako to je z dvojickami. Potom mozeme pokracovat a zalozit si na to zvlastnu temu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Je Genezis v rozpore so súčasnou vedou ? Téma Next Topic: Poznámky a postrehy k téme Veritas kontra pavel  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06