Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťanská kultúra
 Mária Valtorta - Evanjelium, ako mi bolo odhalené
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Stryper - kapela Téma Next Topic: Kniha Nebo nie je výmysel  

Evelinka

Stav: offline

Odoslaný - 22 december 2009 :  21:59:25  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
Dávam do pozornosti toto dielo - ide o zápisky talianskej vizionárky, ktorá mala videnia o živote Ježiša. Konečne to vychádza aj u nás, v slovenčine, celkovo by malo vyjsť 10 dielov, zatiaľ vyšlo prvých päť. Práve čítam piatu knihu a vrelo odporúčam. Tieto zápisky odporúčal čítať aj páter Pio. Sú to síce len súkromné zjavenia, ktoré nič podstatné k vierouke nepridávajú, no mnohým (aj mne a môjmu manželovi) toto čítanie veľmi pomáha na ceste za Pánom.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora 

cuius

Odoslaný - 02 január 2010 :  00:52:57  Zobraziť profil  Pridať cuius do zoznamu priateľov
http://www.mariavaltorta.sk/

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 67  ~  Člen od: 19 november 2009  ~  Posledná návšteva: 30 január 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

st_kuko

Odoslaný - 04 august 2010 :  08:55:53  Zobraziť profil  Pridať st_kuko do zoznamu priateľov
Mam doma sest dielov, kupoval som ich postupne ako vychadzali, akurat som nemal dlho cas na precitanie a zacal som az nedelu po puti na Skalke pri TN (18.7.2010) a musim povedat, ze je to uzasne dielo... Teraz som v polovicke druhej knihy, prva bola velmi podnetna a trefna, kedze som sa chystal na put k sv Anne a Joachimovi 24.-25.7., necakal som, ze Maria Valtorta ju zacne rodicmi Panny Marie a jej narodenim... Ako sa vyjadril papez Pius XII.- nie je nutne skumat povod tohto diela, kto cita, ten pochopi...

"Litera zabija, duch ozivuje."
"Aby vo vsetkom bol oslaveny Boh...!

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 21 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 20 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Odoslaný - 04 august 2010 :  10:41:18  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Drahi bratia a sestry ... Pokoj s vami

Dakujem za pekne skusenosti a odkazy.
Ja mam tiež niektore časti a postupne sa dostavam k dalším.
Je to úžasné Božie dielo.

V modlitbe zostávam a prajem hojnosť Božieho požehnania +

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Odoslaný - 13 september 2010 :  16:31:25  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Na Valtortu veliky viďáz.
Je to zavadne dielo.
Spalit ho rovna sa urobit dobry skutok.

Aj ked sa pater Pio na mihalnice otoci, jeho privatne nazory o Valtorte (podobne ako o Turzovke ci papezstve JP2 ) aj keby neboli vytvorom ludovej slovesnosti pripisovanej Piovi, nic neznamenaju. Iba ak to, ze errare humanum est.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 17 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

st_kuko

Odoslaný - 17 september 2010 :  20:35:27  Zobraziť profil  Pridať st_kuko do zoznamu priateľov
citácia:
Na Valtortu veliky viďáz.
Je to zavadne dielo.
Spalit ho rovna sa urobit dobry skutok.

Pôvodne zaslal Rarach - 13 september 2010 :  16:31:25

Rarach, mozes mi povedat, preco a na zaklade coho mas takyto nazor na toto dielo? Cital si aspon jeden diel, alebo na zaklade coho si to myslis?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 21 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 20 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Odoslaný - 17 september 2010 :  23:00:39  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Takto.
Jasne ze mozem.
Hned potom, ked tu zaznie dovod, preco je Valtorta skutocne doporuceniahodna (skutocne nerovna sa udajny provaltortovsky nazor patra Pia).
Ja som s hodnotenim Valtorty na tomto fore nezacal, tak tuto tradiciu neporusim.

Pokial ide o citanie Valtorty, ......takto.
Cital si Leninove spisy (pripadne doplnit podla potreby nieco ine) ?
Ako vies, ze su zavadne?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 17 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

st_kuko

Odoslaný - 20 september 2010 :  15:04:02  Zobraziť profil  Pridať st_kuko do zoznamu priateľov
To Rarach:
Tak takuto vyhybavu odpoved som naozaj necakal-"Vyjadrim sa az potom, ak sa niekto vyjadri, ze je skutocne doporuceniahodna"... Salamunske riesenie:-) Prepokladam, ze nema cenu uvadzat skor spominany sukromny nazor papeza, ci inej osoby, to u Teba nema ziadnu vahu. Mam potvrdene od viacerych ludi, ktori ju citali, ze je to uzasne citanie a boli nou nadseni. Aby som bol konkretny napr. prinosom pre mna-zatial bezdetneho bol pohlad na otcovstvo v 3-ke pri Marziamovi a Petrovi-ze az ked sa stane muz otcom, strati nieco zo svojej sebeckosti, resp. sa premeni na lasku k dietatu a chce sa darovat, rozdavat... Tiez niektore dalsie veci boli pre mna inspirujuce.
Jedine, co ma zmysel spalit je anti-biblia, ked sme uz pri tom...

Co sa tyka leninovych spisov, tie som necital, nastastie patrim k mladsim a marxizmus-leninizmus sme na VS nepreberali-pocas Neznej som bol este na strednej. Takze neviem povedat, ze by boli jeho spisy skutocne zavadne, ale urcita bola zavadna ideologia postavena na ich myslienkach-samotny system-socializmus, pripadne si dosadme iny -izmus (fasizmus a Mein kampf, feminizmus a jeho teorie)... Samotne myslienky nemusia byt zle, napr. praca pre vsetkych, spravodliva mzda, spolocne vlastnictvo, ale socializmus to dotiahol do nenormalnych absurdit a to sme sa ani nedopracovali ku komunizmu:-(, dalej napr. rovnopravnost zien (co sa tyka platu a postavenia ci uz v praci, alebo v domacnosti-niektori sa k zenam spravaju ako k sluzkam) je tiez pekna myslienka, ale to co z nej a dalsich robi feminizmus ako ideologia presahuje vsetky rozumne hranice...

Cisto teoreticky, ak na zaklade niektoreho v sucasnosti prebiehajuceho zjavenia Panny Marie bude Vatikanom vyhlasena dalsia marianska dogma Spoluvykupitelky, prijmes ju, alebo ju odmietnes? A samotne toto zjavenie? Snazil som sa Ta pochopit, ale nedari sa mi to, tak som spisal svoje nazory, ktore nemusia byt na 100% spravne-medzi ciernou a bielou je cela skada sedej a kazdy moze mat cast pravdy... Poznas to o plote-ako sa dvaja susedia hadaju akej je farby? Jeden ho ma zo svojej strany natreny na zeleno, druhy na zlto a kazdy tvrdi ze je inej farby (prvy ze je zeleny, druhy zlty) a pritom maju obaja pravdu?

Rafael

Odoslaný - 20 september 2010 :  16:13:57  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Dakujem za odpoved.

Je pravda, ze nazory ludi, hoci by boli obleceni v bielom a nosili berlu rimskeho biskupa, nepovazujem za smerodajne a uz vobec nie za urcujuce.
No ale to by takto mal robit kazdy zodpovedny clovek - na urcovanie pravdivosti alebo nepúravdivosti cohokolvek, mame predsa len ine sposoby (a najma spolahlivejsie), a co je najma podstatne - kazdy je zodpovedny za seba a alibizmus "sak toto vravel JP2" moze dusi len uskodit.

Tema tu zacala o odporucani Valtorty, jej pochvalenim.
Ani nasledne komenty nijako neobsahovali jediny argument, preco je Valtorta odporucaniahodna.
Odtial, nevidim dovod, preco by tradiciu nezdovodnovania v tejto teme, bolo treba narusit, len preto, ze tu R. prezentoval o Valtorte presne opacny nazor.
Dakujem za pochopenie.

Na jednom by sme sa ale zhodnut mohli: pokial niekto venuje cas a energiu citaniu Valtorty, na ukor casu a zdrojov, ktore maju pred Valtortou moralnu prednost (Pismo, katechizmus, apologetika, ...) podla stavu cloveka, tak aj keby Valtorta obsahovala vsetky pravdy sveta aj so vsetkymi imprimaturmi a papezskymi dobrozdaniami, zavadna je.

Tymto smerom ide aj moja kritika Valtorty - oblbuje citatela a zviklava ho v spravnom chapani pravd zivota viery. Dat k tomu daco viac, narazime na onu tradiciu tejto temy..

st_kuko

Odoslaný - 20 september 2010 :  17:03:12  Zobraziť profil  Pridať st_kuko do zoznamu priateľov
Aj ja dakujem za odpoved, akurat nie som "zvyknuty" na slovo "zviklava" vidim ho prvy raz, myslis tym v zmysle podkopava, podryva, alebo iny vyznam?

Urcite si treba vyberat to, co clovek cita a necitat vsetko, co sa mu dostane od ruk. V otazkach katechizmu mam stale medzery, kedze som samouk a chodil som na birmovanecku nauku az v dospelosti a tak da sa povedat stale "nasavam"-nabozenstvo ani teologiu som v skole nestudoval... V tomto dakujem Bohu za dar obratenia a viery.
Musim Ti dat za pravdu, ze su "zdroje", ktore by mali mat pred Valtortou prednost a naozajstny krestan by nemal po birmovke "zaspat" a zostat stat na jednom mieste, najma ked ju robil v mladosti, ked mal nast. Zas ale netreba postavit studium nad vsetko ostatne, to je tiez prehnane-vsetko s rozumnou mierou...

rmvn

Odoslaný - 20 september 2010 :  22:43:06  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Drahi bratia a sestry ... Pokoj s vami

Priklanam sa k Vasmu nazoru, ze spisy Marie Valtorty v istych situaciach by nemali mat prednost pred Bibliou, katechizmom atd..., ale ked je to Bozie dielo, zjavene Bohom, tak nemoze byt zavadzajucim pre cloveka. To skor ludske prekrutenie tohto diela, tak ako clovek prekruca aj Bibliu na svoje zaujmy a pre vlastnu skodu.

Ved to iste by sme mohli povedat aj o Biblii a ostatnych pravdivych knihach, ze su zavadzajuce, len preto ze im niekto da prednost pred skutkom milosrdenstva?

Tak ako dielo Valtorty musi dat prednost v istych situaciah pred Bibliou, tak aj citanie Biblie musi dat prednost pred skutkom milosrdenstva, ak treba pomoct bliznemu skutkami , lebo potom by sme boli ako farizeji a zakonici, ci dokonca sucasni "zakonici Biblie", ktori radsej pozeraju do Bilblie akoby mali pomoct napr.slepcovi cez prechod pre chodcov.

V tomto zmysle suhlasim s Vami, aby sme vedeli rozlisit komu alebo comu dat prednost.

Prajem otvorene srdce pre Ducha Svateho a jeho lasku k Pravde

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Odoslaný - 20 september 2010 :  23:39:14  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Aj ja dakujem za odpoved, akurat nie som "zvyknuty" na slovo "zviklava" vidim ho prvy raz, myslis tym v zmysle podkopava, podryva, alebo iny vyznam?
Pôvodne zaslal st_kuko - 20 september 2010 :  17:03:12

Spravne ste pochopili.

citácia:
Urcite si treba vyberat to, co clovek cita a necitat vsetko, co sa mu dostane od ruk. V otazkach katechizmu mam stale medzery, kedze som samouk a chodil som na birmovanecku nauku az v dospelosti a tak da sa povedat stale "nasavam"-nabozenstvo ani teologiu som v skole nestudoval... V tomto dakujem Bohu za dar obratenia a viery.

Ak mate medzery v katechizmovej latke, tak kym ich neodstranite, vsetko ostatne by malo ist do policky s oznacenim ZATIAL NECITAT!
Ak sa ukaze, ze to "zatial" bude prakticky znamenat "nikdy", nic zle sa nestane.
Najprv nutne, potom ostatne.

citácia:
Musim Ti dat za pravdu, ze su "zdroje", ktore by mali mat pred Valtortou prednost a naozajstny krestan by nemal po birmovke "zaspat" a zostat stat na jednom mieste, najma ked ju robil v mladosti, ked mal nast. Zas ale netreba postavit studium nad vsetko ostatne, to je tiez prehnane-vsetko s rozumnou mierou...

V prioritach neexistuje nieco ako rozumna miera.
Ak ma nieco prioritu, tak ju ma preto, lebo kym priorita trva, k inemu siahat je popieranim priority.

Doslednost a dokladnost, postupnost a systematickost - najprv v prioritach, nasledne v ostatnom.
Valtorta je hllllllboko a daaaaleko v poradi veci, ktore ju predcia v nutnosti i vhodnosti.
Venovat sa druhotnemu na ukor prvotneho je nerozumne, nelogicke, nespravne, skodlive.
Aj keby obsahovalo same rozumne, spravne a dobre veci.
(Valtorta vsak nesplna ani to a tym vacsmi nema co hladat v rukach cloveka, ktory je este len na zaciatku svojho zivota viery.)

st_kuko

Odoslaný - 21 september 2010 :  10:27:13  Zobraziť profil  Pridať st_kuko do zoznamu priateľov
Nebudem chodit okolo horucej kase, ale otvorene sa priznam, ze z katechizmu som cital ako prvu stat o modlitbe, potom prikazania a zopar dalsich, ktore ma zaujali... Neosobujem si v tomto smere znalosti na urovni studovaneho teologa, ale nedochodcata, ktore ma co dohanat.

Co sa tyka priorit-urcite si ich treba stanovit, aby sme sa spravne pochopili ako som to myslel, uvediem priklady-podla mna prioritou je vzdy nieco ine podla stavu (slobodny, manzel/manzelka, zasvatena osoba) a mala by to byt v prvom rade sluzba bliznemu v sulade s laskou, nie studium (hoci teologie alebo niecoho ineho), pripadne praca. Ked manzel postavi studium nad manzelstvo a bude kvoli tomu zanedbavat manzelku a svoje povinnosti, nie je to spravne. Takisto ak manzelka, ktora ma deti a travi denne 3 a viac hodin v kostole a pritom zanedbava rodinu, nerobi dobre. To mala radsej vstupit este ako slobodna do rehole a nie do manzelstva. Taktiez ten, kto sa viac venuje praci, nez svojej rodine. Podobne by sa to dalo rozsirit aj na zasvetene osoby-ak postavia studium nad modlitbu/vztah s Bohom, ktory by mal byt prvorady a pomoc bliznemu... Toto som mal na mysli tym "nepostavit studium nad vsetko ostatne-vsetko s mierou", snad som to objasnil. Ale to som uz dost odbocil od povodnej temy a presiel k stanoveniu priorit...

mino

Odoslaný - 20 september 2013 :  15:42:53  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Pôvodne zaslal st_kuko - 20 september 2010 :  17:03:12

Spravne ste pochopili.

citácia:

Ak mate medzery v katechizmovej latke, tak kym ich neodstranite, vsetko ostatne by malo ist do policky s oznacenim ZATIAL NECITAT!
Ak sa ukaze, ze to "zatial" bude prakticky znamenat "nikdy", nic zle sa nestane.
Najprv nutne, potom ostatne.

citácia:

V prioritach neexistuje nieco ako rozumna miera.
Ak ma nieco prioritu, tak ju ma preto, lebo kym priorita trva, k inemu siahat je popieranim priority.

Doslednost a dokladnost, postupnost a systematickost - najprv v prioritach, nasledne v ostatnom.
Valtorta je hllllllboko a daaaaleko v poradi veci, ktore ju predcia v nutnosti i vhodnosti.
Venovat sa druhotnemu na ukor prvotneho je nerozumne, nelogicke, nespravne, skodlive.
Aj keby obsahovalo same rozumne, spravne a dobre veci.
(Valtorta vsak nesplna ani to a tym vacsmi nema co hladat v rukach cloveka, ktory je este len na zaciatku svojho zivota viery.)

Pôvodne zaslal Rafael - 20 september 2010 :  23:39:14

No pozerám že niekde mám veru nedostatky.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Odoslaný - 18 február 2014 :  15:33:49  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Zaujala ma tu snaha nahradit povinnym skolenim o laske
lasku v srdci.

Citanie Valtorty nam umoznuje prezivat co preziva Jezis.
Laska je vztah, nahovarat si ho len preto, ze sme pouceni ale pritom byt voci Bohu len poslusni ale chladni je smutne, klameme sami seba.
Jezis v tomto diele nam priblizil sam seba, svoju Lasku dostal kazdemu na dosah ruky. Hoci sa este nevieme kajat, hoci este nevieme otvorit srdce v modlitbe, hoci inak clovek nic osobne voci Bohu nepreziva.
Toto dielo dokaze cloveka spojit s Laskou.

Preto je obidenie tohto diela skodlive.

Toto dielo je zaroven rozsiahlym vyucovanim Pravdy Laskou.
Uctitelom je sam Pan Jezis. Takze ktokolvek chce poznat co a ako preziva Boh nech sa nevaha ponorit do tohto diela.
Bude putovat Jeho evanjelizacne cesty s Nim.

Kto pri tomto nepochopi co je to milovat do krajnosti
ten to z katechizmu nevydoluje nikdy.

Pan Jezis povedal: litera zabija, Duch ozivuje.

V tomto diele sa ucime milovat Jezisa Ziveho a sme ucastnikmi Jeho putovania, Jeho prezivania, Jeho vyyucovania.
On sam tu odhaluje ako ucil
tych najjednoduchsich,
alebo tych vysoko vzdelanych
alebo tych vysoko postavenych ludi.

Je to zvlast potrebna Bozia pomoc v nasom case. Z Tradicie cerpa este aj Pismo a tu hovori o sebe Pramen Zivota, zdroj zdrojov.
Toto dielo je Bozi dar.

Rafael pise, ze mylit sa je ludske. Odmietanim Bozej aktivity sa iste potvrdzuje ludska schopnost mylit sa.

Mylit sa je ludske ale milovat je Bozske
a toto sa mame naucit v prvom rade.
Ucit sa milovat od Lasky je najlepsia skola.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Stryper - kapela Téma Next Topic: Kniha Nebo nie je výmysel  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06