Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťania a spoločnosť
 aby všetci boli jedno
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Otázka Téma Next Topic: Vedecký výskum obrazu Guadalupskej Panny Márie
Strana: z 3

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 13 december 2009 :  15:01:16  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Drahé Božie Dieťa... v Rodine Matky všetkých národov. Pokoj s Tebou. Máš Pravdu, tak ako pred tebou .... Ako rímsko-katolík nepíšem len o deťoch,ktoré patria do Katolíckej Cirkvi, ale vo všeobecnosti o všetkých Božích deťoch, ktoré boli stvorené a ešte sa neukázalo čím budeme. Samozrejme, že do plného spoločenstva katolíckej Cirkvi je potrebné aj vonkajšia forma prejavu ako je sviatostný krst v katolíckej Cirkvi, ale svojim článkom chcem skôr upovedomiť ľudí, aby neurobili chyby ako sv.Peter prispore so sv.Pavlom, keď nechcel prijať pohanov za kresťanov ako aj v súčasnosti, keď katolíci odmietajú inovercov prijať už len za Božie Deti. Potom chcem osloviť aj inovercov,ktorí čítajú toto "fórum", aby si uvedomili, že stále sú pozvaní do plného spoločenstva Cirkvi a vyhnúť sa OČISTCU, ktorý je určený pre tých, ktorí neľutovali svoje ľahké hriechy, ale pritom túžia vstúpiť do nebeského Kráľovstva. A tak Rodina Matky všetkých národov je poukázaním nie len na jadro Cirkvi a Pravdy, ale aj na celistvosť, ktorá poukazuje na všetko stvorenie, či je veriaci alebo neveriaci. Pre tých, ktorí stoja: ako katolíci, nech nepadnú, ale oupevnia svoje korene vo viere a otvoria brány prijatia, aby mali aj pohania a inoverci možnosť zakúsiť ovocie Ducha viery a svätosti. Nech aj na Vás zostúpi Božie požehnanie, na príhovor Matky všetkých národov.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora 

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 13 december 2009 :  18:51:13  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
aby neurobili chyby ako sv.Peter prispore so sv.Pavlom, keď nechcel prijať pohanov za kresťanov ako aj v súčasnosti, keď katolíci odmietajú inovercov prijať už len za Božie Deti.
neslo o to, ze nechceli prijat pohanov za krestanov, ale o to, ze chceli aby pohania najprv prijali zidovsky zakon a tak boli ako zidia pokrsteni...takze toto sa neda porovnavat...dnes nik neziada najprv obriezku...ci?...

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 14 december 2009 :  21:10:08  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Drahé Božie Dieťa, Janka... Boh Ťa má rád a dúfam, že aj v tejto dikusii to pocítiš. Ďakujem za postreh a máš pravdu, že sv.Pavlovi išlo o obriezku. S ohľadom na pojem:"Božie Deti"- o čom dávam na známosť- porovnávam situáciu sv.Pavla, keď prišiel Pavol na "hostinu", kde bol sv.Peter a stránil sa pokrstených pohanov, pričom sa pridržiaval žido-kresťanov - akoby neboli hodní a nepatrili do Božej Rodiny. A pritom boli už pokrstení. Tam Pavol vyčítal Petrovi jeho dvojtvárnosť. Bola to chyba, ktorú sv.Peter časom pochopil a tak to je aj s nami. Niekedy stojíme ako kresťania katolíci, pokrstení od detstva a niekedy príde pokušenie opovrhovať kresťanmi, ktorí prijali krst neskôr alebo ešte horšie: keď vnímame nepokrstených za menejcenných alebo nehodných do spoločenstva Božích Detí. Ako s tým mal aj problém sv.Peter inokedy (ale Boh mu zjavil vo sne, že ich má všetkých prijať). V takýchto situáciach sa môže ocitnúť každý človek a preto to nespomínam len pre pochopenie, ale aj pre ponaučenie, ktoré pomôže, trebars už aj zajtra. Tieto situácie je dobre pochopiť aj pre to, aby sme pochopili o čom je neomylnosť pápeža: pápež ako zástupca Ježiša Krista (na zemi)je podľa učenia KC ako aj vieme zo zjavení - neomylným strážcom viery, ale aj morálky. To znamená, že to, čo učí o viere a mravov, je neomylné avšak jeho skutky nemusia vždy zodpovedať neomylnosti, ktorú nemá sám od seba, ale od Boha-Otca, Syna a Ducha Svätého. Tak ako Boh v Biblii poukazuje cez sv.Pavla na chyby sv.Petra (1.pápež), tak aj v súčasnosti môžeme vidieť ako pápež neomylne hlása vieru a mravy (nerozlučnosť manželstva a celibátu...) ale pritom svojimi skutkami - to čo vidíme, ešte nesvedčí verejne o zjaveniach (napr.Medžugorie) ako by mal. Aj keď zjavenia v Medžugorí sú uznané pápežom Jánom pavlom II., predsa podľa skutkov (vonkajších prejavov pápeža:Benedikta XVI.) to tak nevyzerá. Na druhej strane verejne dáva na známosť ako máme prijímať Eucharistiu na kolenách a do úst. Čoje nie len vonkajším prejavom pápeža, ale aj učením KC, keď si prečítaš ich dokumenty. Drahá sestrička, možno je toho veľa naraz, ale verím že všetko má svoj čas a chvíľu, kedy Duch Svätý Ti dá rozlišenie a vôľu prijať to, čo máš. Pretože nie je až tak dôležité to,čo hovorím ja, ale držať sa toho, čo je dobré a správne. Keď sa mám vrátiť k načatej téme, chcem Ti povedať ako aj iným, že prakticky prístup k ľuďom(ktorí nie sú pokrstení v KC alebo vôbec pokrstení) má spočívať v tom, že sa budeme snažiť im nevyhýbať, ale naopak prihovoriť sa k nim(osloviť ich), vypočuť aj ich názory, ale povedať im aj svedectvo o tom ako ich Boh miluje a aký ma s nimi Plán. Tu neide o teológicky význam pojmu "pokrstených Božích detí", ale o to, že keď si neuvedomujú svoje poslanie Božieho Dieťaťa - a my, ktorí stojíme ako kresťanské Deti v nich nevidíme Božie Deti - potom v nich ťažko uvidíme Ježiša Krista. A keď nie Krista (Boha), potom sa nám može stať - ako sa aj stáva - že ich budeme zanedbávať. potom nám to odplácajú tým, že si vytvárajú spoločenstvá bez Božích zákonov ako sa to stáva aj v Európskej únii (viď Kauza: Kríže). Drahá Janka, toto sa stáva, aj u kresťanov, aj keď poznajú Božie zákony, ale uniká im úmysel a ich podstata. Tak sa stávajú formalitou, ktorú prežívame, keď nepríjmame Ducha formy a zákonov: keď Boh nás pozýva na zjavenie našej nebeskej Matky-Márie, ale my čakáme na zákon,ktorý by nám umožnil prijať Božie pozvanie. A nie len v tom, ale aj čo sa týka zákonov, ktoré nám bránia dávať kríže do škôl. A prečo ? Pretože oni sa nepovažujú za Božie deti a niekedy sa aj mi k nim tak správame. Drahá Janka, Boh Ťa miluje ako svoje Dieťa a bude, aj keby si padla do pohanského života. Tak ako ty, ja a všetci sme Božími deťmi a budeme, tak nikdy nás neodlúči od svojej lásky. Prajem a prihováram sa za tvoje úmysly, aby boli zjednotené so Srdcom Ježiša a Márie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  00:16:20  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
.dnes nik
neziada najprv
obriezku...ci?...

niektori kvoli biblickosti by boli schopni aj toho

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  08:20:05  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
.dnes nik
neziada najprv
obriezku...ci?...

niektori kvoli biblickosti by boli schopni aj toho

Pôvodne zaslal Ales - 03 november 2011 :  00:16:20

hej rozna denomi za bije za rozne verse, za niektore verse z Biblie su schopni aj zivot polozit... lebo verse su dolezite pre ich vieru... No verse o skutkoch lasky, o jednote tie obchadzaju s velkym nadsenim.

No katolicka odpoved nie su verse, ale cela Biblia alebo este lepsie cele Bozie Slovo, Zjavenie.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2011 :  14:41:28  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
tak ako niektori obchadzaju papeza lebo sa zle vyjadril na adresu tradi a nepovolil im trident omsu

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2011 :  15:10:37  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
modlitbu "aby vsetci boli jedno" chapem tak, aby krestania-katolici nimi verne ostali az do konca

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2011 :  15:39:55  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
aby tvorili jeden tim.

Paci sa mi Otcenas v kostole. Vela hlasov ale ked to clovek zacne vnimat ako jeden hlas...
A tak podobne by to malo byt aj v real zivote. Nie zd v kostole si trasieme rukou a vonku div ze netrasieme hlavami o mur.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2011 :  18:58:22  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
modlitbu "aby vsetci boli jedno" chapem tak, aby krestania-katolici nimi verne ostali az do konca

Pôvodne zaslal janka - 08 november 2011 :  15:10:37


Janka myslím že tvoje chápanie nevystihuje to čo Ježiš tou modlitbou povedal. On povedal "Aby všetci boli jedno" nie všetci pokrstení, nie všetci ktorí vo mna uveria, a už vôbec nie všetci katolíci. Jednoducho aby všetci boli jedno, ved On prišiel pre všetkých a zomrel za všetkých.

To čo spomínaš aby kresťania nimi verne ostali do konca skôr vystihuje podobenstvo o desiatich pannách. Alebo o rozsievačovi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2011 :  20:42:48  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ani krestania nie su jednotni nieto este cely svet. Paradox ze krestanov rozdeluje prave Jezis.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2011 :  21:47:25  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
ani krestania nie su jednotni nieto este cely svet. Paradox ze krestanov rozdeluje prave Jezis.

Pôvodne zaslal Ales - 08 november 2011 :  20:42:48

Skorej by som povedal ze Jezis spaja.

Rozdeluje to Bozie Slovo ktore nechcu bludari pochopit co to vlastne znamena.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 09 november 2011 :  07:03:09  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
drviva vacsina bludarov existuje len vdaka antikatolicizmu. A to ich spaja.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 09 november 2011 :  10:03:44  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

... Jednoducho aby všetci boli jedno, ved On prišiel pre všetkých a zomrel za všetkých.

Pôvodne zaslal mak - 08 november 2011 :  18:58:22



za vsetkych, ktori v neho veria - teda urcite nie za vsetkych, pretoze nie vsetci v neho veria

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 09 november 2011 :  11:35:33  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
za mnohych nie za všetkých :)

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 09 november 2011 :  20:33:09  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
On povedal "Aby všetci boli jedno" nie všetci pokrstení, nie všetci ktorí vo mna uveria, a už vôbec nie všetci katolíci. Jednoducho aby všetci boli jedno, ved On prišiel pre všetkých a zomrel za všetkých.


Pôvodne zaslal mak - 08 november 2011 :  18:58:22


20 No neprosím len za nich, ale aj za tých, čo skrze ich slovo uveria vo mňa,
21 aby všetci boli jedno
, ako ty, Otče vo mne a ja v tebe, aby aj oni boli v nás, aby svet uveril, že si ma ty poslal.

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 09 november 2011 :  20:34:32  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
za mnohych nie za všetkých :)

Pôvodne zaslal Ales - 09 november 2011 :  11:35:33



Takže ty si myslíš že existuje, alebo existoval človek, ktorému byJežiš povedal :" Za teba som nezomrel" Ja myslím že neexistuje, teda Ježiš zomrel za všetkých.
Cirkev, teda dalej žijúci Ježiš otvára cestu s k spáse každému , teda opäť platí že zomrel za všetkých.

Ježiš nikdy nikde nepovedal že Jeho smrť je len za niektorých, preto je jasné že za všetkých.

Ježiš podáva ruku každému a všetkých, naozaj všetkých miluje a všetkých volá ku sebe. Ale pravdepodobne nie všetci aj budú spasení. Hoci sa Ježiš obetoval za všetkých nie všetci jeho obetu prijali (hoci takú možnosť mali) a preto nebudú mať účasť na radosti s Ním.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 09 november 2011 :  20:44:29  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ano, Pan Jezis zomrel za kazdeho cloveka, nie len za vybranych ludi
Pan Boh dava kazdemu pomoc, aby bol spaseny, kto nebude, stane sa tak z jeho vlastneho rozhodnutia

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 09 november 2011 :  20:59:47  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Ut unum sint (tzv. Kristova velknazska modlitba, aby vsetci jedno boli), je v skutocnosti naozaj iba modlitba za prislusnikov KC.

Co v bludarskom KKC nespomenu,

ale v starych exegetickych poznamkach v bibliach ano,
ako aj v starych dobrych knihach,

ze

nemozno oddelovat vyznam zalozenia Cirkvi, ktora je univerzalna prave vo vyzname "pre vsetkych urcena a vhodna",
od adresatov tejto Kristovej vole.


Kto patri do KC, zorientovany vie, a tam je odpoved, preco za nekatolikov Kristus naozaj neprosil, lebo ani prosit nemohol, ak nechcel byt sam so sebou v rozpore.

Janke udelujem pochvalu a zelam zotrvanie v dobrom nasliapnuti.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 10 november 2011 :  08:43:21  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Ježiš nikdy nikde nepovedal že Jeho smrť je len za niektorých, preto je jasné že za všetkých.

Ježiš podáva ruku každému a všetkých, naozaj všetkých miluje a všetkých volá ku sebe. Ale pravdepodobne nie všetci aj budú spasení. Hoci sa Ježiš obetoval za všetkých nie všetci jeho obetu prijali (hoci takú možnosť mali) a preto nebudú mať účasť na radosti s Ním.

Pôvodne zaslal mak - 09 november 2011 :  20:34:32



pozri sa, mozes odcitovat bez vytrhnutia z kontextu, ze jezis sa obetoval za vsetkych? ale nech to nie je nazor nejakeho apostola, nech su to slova jezisa

to ze podava ruku kazdemu, je sice pekne na pocutie, ale porovnal by som to s tvrdenim, ze rolls royce je auto ktore si moze kupit kazdy, s dodatkom, ze ak ma na to prostriedky

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 10 november 2011 :  15:09:39  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
]

to ze podava ruku kazdemu, je sice pekne na pocutie, ale porovnal by som to s tvrdenim, ze rolls royce je auto ktore si moze kupit kazdy, s dodatkom, ze ak ma na to prostriedky

Pôvodne zaslal guest636 - 10 november 2011 :  08:43:21



a komu ju nepodáva. Nielen že podáva, ale aj dáva prostriedky k dosiahnutiu spásy a to dáva každému bez výnimky. Ved len preto aby toto zvestovali pohanom chodia misionári na misie. A ako pekne povedala aj Janka kto nebude spasený tak len z vlastnej viny. Lebo odmietne Ježišovu obetu

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Renda

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2011 :  15:24:22  Zobraziť profil  Pridať Renda do zoznamu priateľov
A protestanté ji odmítají, odmítají plnost nauky, věří v Krista, který neexistoval.

Renda

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 140  ~  Člen od: 25 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 26 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2011 :  18:46:26  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
V minulych dnoch sa odohrala ekumenicka konferencia u evanjelikov, zaznam o tom priniesol Slovensky Rozhlas predvcerom.

Pocuvali ste to niekto?

Napriklad mne sa velmi pacili sterilne odpovede debatera za kat cir stranku..






 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Scipius

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2011 :  21:13:47  Zobraziť profil  Pridať Scipius do zoznamu priateľov
citácia:


a komu ju nepodáva. Nielen že podáva, ale aj dáva prostriedky k dosiahnutiu spásy a to dáva každému bez výnimky. Ved len preto aby toto zvestovali pohanom chodia misionári na misie. A ako pekne povedala aj Janka kto nebude spasený tak len z vlastnej viny. Lebo odmietne Ježišovu obetu

Pôvodne zaslal mak - 10 november 2011 :  15:09:39



Vaše vlastné slová Vás usvedčujú.

Medzi svetlom a tieňom nemôže dôjsť ku kompromisu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 34  ~  Člen od: 11 november 2011  ~  Posledná návšteva: 29 január 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 16 november 2011 :  08:53:35  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

... A ako pekne povedala aj Janka kto nebude spasený tak len z vlastnej viny. Lebo odmietne Ježišovu obetu

Pôvodne zaslal mak - 10 november 2011 :  15:09:39



lenze to je ukazkovy priklad vydierania

a misie mi nespominaj, to je najvacsia skvrna na krestanstve...tolko unikatnych kultur znicenych....

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 16 november 2011 :  11:15:48  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
guest, ked ti niekto povie, aby si nesiel tou a tou cestou v lese, lebo vedie k mociaru, v ktorom by si uviazol a utopil by si sa, toto je vydieranie?
Tak aj Kristus ukazal krestanom smer, ktorym, ked pojdu, tak sa zachrania a upozornil, ze ked niekto vedome a dobrovolne nepojde touto cestou/ viery /a neuveri, tak sa nedostane do neba, nezachrani sa. Krestania su povinni ukazovat spravnu cestu, ked ju poznaju.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 16 november 2011 :  20:16:27  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

A ako pekne povedala aj Janka kto nebude spasený tak len z vlastnej viny. Lebo odmietne Ježišovu obetu

Pôvodne zaslal mak - 10 november 2011 :  15:09:39


kedze toto nezapadlo prachom, budem reagovat
ano, povedala som a je to aj v detskom katechizme, ze ten, kto nebude spaseny, tak len z vlastnej viny
k dalsej vete"Lebo odmietne Ježišovu obetu"sa nehlasim, je to nazor mak-a a je to aj nazor prostestantov
KC uci nieco ine

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Otázka Téma Next Topic: Vedecký výskum obrazu Guadalupskej Panny Márie  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06