Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 SVEDECTVO : ... keď sa už človek nemôže spoľahnúť
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: sudenie inych Téma Next Topic: Je omša bezcenným rituálom?  

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 13 december 2009 :  02:10:08  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
... VTEDY SA MUSÍ SPOĹAHNÚŤ NA SILNEJŠIEHO!

Drahé Božie Deti – bratia a sestry v Rodine Matky všetkých národov.

Stalo sa Vám, že by ste sa nemohli spoľahnúť na seba ? – na svoje schopnosti a sily ?

Alebo počuli ste, že by niekto nedokázal sám od seba prestať fajčiť cigarety, aj keď má z toho vážne zdravotné ťažkosti ? Aké zvláštne, keď človek dokáže ubližovať človeku a nedokáže pomôcť sám sebe. A čo Vy ? Stalo sa Vám niečo podobné ? AK nie, pokúste sa v tom nájsť aspoň niečo spoločné !

NEŠŤASTNÉ ROZHODNUTIE

Začalo to vtedy, keď som si povedal, že sa prestanem spoliehať na Božiu pomoc a začnem sa viac spoliehať na vlastné sily. Zo začiatku som si myslel, že tak je to lepšie. Cítil som sa slobodnejší, nezávislý od niekoho alebo niečoho. Veď Boh bol pre mňa len akousi energiou, ktorá mi nemôže pomôcť a už vôbec sa o mňa nezaujíma, že by som od „toho“ mohol očakávať nejakú dobrú radu. Keďže Cirkevné a tak aj Božie prikázania boli pre mňa ľudským výmyslom, ktoré mi „vŕtali“ do svedomia, rozhodol som sa, že nechcem mať s nimi nič spoločné. Vyhýbal som sa im a povedal som si, že dobrým človekom budem aj bez ich rád a náuky.

Ako to tak šlo ďalej, mal som pocit, že som urobil správne a že sa mám ešte lepšie, keď sa mi nič zlého nestalo. Dovolil som si viac intímneho vzťahu s dievčatami, viac pôžitkov z omamných látok, začal som si viac užívať na diskotékach, koncertoch a spolu s kamarátmi sme vybočili z povinností voči ľuďom, ktorí našu pomoc potrebovali viac (mysliac na chudobných, bezdomovcoch, chorých, závislých ako aj rodina a naša oblasť politiky).

OTROCTVO HRIECHU

Keď som sa dostal do tohto „začarovaného kruhu“, po niekoľkých rokoch som si uvedomil, že som viac spútaný ako slobodný. Vlastnými silami som si nedokázal pomôcť, keď ma začali bolieť pľúca od fajčenia a aj tak som naďalej fajčil. Chcel som s tým prestať aj s kamarátmi, ale nedokázal som to. Okrem toho, môj vzťah k rodine bol nezodpovední, keď som zanedbával domáce povinnosti, ako aj študijné a pracovné...

A AKO SOM SA Z TOHO DOSTAL ?

Bolo to v čase, keď som sa dostal do veľmi hrozného stavu. Bolo mi zle - na vracanie, ale aj tak som fajčil. Hneval som sa na seba, na ľudí, že mám taký život a že sa z toho neviem dostať. V tom som uvažoval ako to zmeniť a myslel som aj na Boha, ktorého mi tak odporúčali, ale bolo to ťažké. Veď pre mňa bol len akousi energiou. „Ako mám žiadať vec, aby mi pomohla ?!“- pomyslel som si. Ale Boh prekonal môj vnútorný zápas. Bolo to veľmi ťažké - ale zároveň tak úprimné - že to zo mňa vyšlo ako zo sopky a vtedy som povedal: „Bože, ak tam si, tak mi pomôž !“ Čakal som odpoveď, ale hneď neprišla.

Stalo sa to až na druhý deň ráno, keď som sa prebudil zo strašného sna (ktorý teraz nebudem opisovať) a v tom okamihu mi mysľou preblesklo všetko zlé, čo som spáchal. Bolo to akoby malý súd, na ktorom som spoznal svoju slabosť a úbohosť. V tom som vnímal, že za to všetko ma čaká akási prázdnota, beznádej či zúfalstvo a ja som chcel zrazu všetko zmeniť k lepšiemu. Aj predtým som chcel, ale vtedy som to len vlastným rozhodnutím a silou, či schopnosťami nedokázal.

A tak, čo sa stalo potom ? BOŽIA POMOC

Môžete to nazvať rôzne, veď aj ja som vtedy nevedel čo to bolo, ale dnes viem, že to bola sila Božia – Duch Svätý – ktorý mi dal silu vstať a plniť si svoje každodenné povinnosti bez fajčenia, opilstva a nezriadených túžob. Odvtedy som nie len, že prestal s hýrivým spôsobom života, ale horlivou láskou pristupovať k ľuďom a k práci. Boh mi pomohol vidieť život z iného pohľadu a čo si veľmi cením, že nie je pre mňa len akousi energiou, ale osobným a živým Stvoriteľom, ktorého cítim, vnímam, stretávam sa s Ním na miestach zjavení (Medžugorie a Dechtice), na posvätných miestach - Bohostánok v kostole a vo svojom srdci sa s Ním rozprávam ako s Priateľom. Nie, len ako s Pánom či spravodlivým Sudcom, ale aj milosrdným Otcom, ktorý dáva silu a možnosť zmeniť sa k lepšiemu.

Drahé Božie Deti – bratia a sestry – chcel by som Vás ako aj iných povzbudiť k nádeji, že nikdy nie je neskoro a hoc aj keby ste sa rozhodli, že sa na Neho nebudete spoliehať ( v súčasnosti), On je verný a vždy bude čakať na Vaše obrátenie. Veľa-krát sa od Neho obraciam (aj po tejto skúsenosti)chrbtom, ale veľa-krát sa prinavraciam a opäť mi pomáha riešiť problémy. Nech aj Vám žehná a pomáha vo vašich každodenných povinností. S pozdravom a v modlitbe, jeden z mnohých hriešnikov

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora 

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 03 august 2010 :  10:54:21  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
nejak som nemohla najst temu so svedectvami, tam sa dufam rmvn neurazi, ze sem napisem aj ja svedecto
vlastne chcem sa podakovat aj jemu, angelike a vsetkym, ktory sa modlia za moju rodinku...dcerke po narodeni zistili, ze ma okrem torticolisu aj centralny hypertonicky syndrom, neskor, ze zaostava vo vyvoji...stale sa jej to zhorsovalo, velmi ma to trapilo, ze nie je zdrava...bala som sa poziadat Pana Boha o dar zdravia pre nu...skor som sa modlila za to, aby som to dokazala prijat, lebo som sa s tym nedokazala zmierit a len s malou dusickou som sa modlila aj za jej zdravie...myslela som, ze Pan skor vypocuje modlidbu za to, aby som dokazala prijat dcerinu chorobu...zas sa ukazalo, ze pre cloveka je dolezite spolocenstvo inych ludi, lebo ti mali odvahu prosit za to, v co som ja neverila, ze mi moze Boh splnit...malej sa zacal stav rychlo zlepsovat, ked rmvn prislubil, ze sa pomodli za jej zdravie, dovtedy sa to stale len zhorsovalo...nedavno neurologicka aj rehabilitacna doktorka napisali dcere do papierov, ze je v poriadku...este mame ist o pol roka na kontrolu, ci uz chodi
odpust mi Pane, ze som ti neverila, ze ma milujes rovnako ako inych...prepac...dakujem ti za vsetkych ludi, ktorych mi posielas do cesty...vdaka ti Pane za zdravie dcery!!!

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sandy

Stav: offline

 Odoslaný - 03 august 2010 :  16:08:40  Zobraziť profil  Pridať Sandy do zoznamu priateľov
Neviem celkom pochopit, preco maju ludia strach prosit Boha o cokolvek. S podobnym postojom som sa uz viackrat stretol. Ako je to mozne, ze na to potrebujete odvahu?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 56  ~  Člen od: 24 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 01 december 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 03 august 2010 :  19:21:23  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
neviem...ja som uz tiez nad tym premyslala a velmi ma mrzi, ze nie vzdy doverujem Bohu, hoci pre mna urobil obrovske veci...a aj napriek tomu ma stoji vela sil prijat jeho volu...mam velmi tvrde srdce a velmi potrebujem Boziu milost, aby ma premienala

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 03 august 2010 :  19:51:20  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Skús si uvedomiť Janka, že NEMÁŠ. Do akej miery si to dokážeš uvedomiť, do tej sa to zlepší. No je veľmi podľa mňa pozitívne, že keď si uvedomuješ, že by si neverila dostatočne Bohu, tak si sa za to nemodlila a to je naozaj sila srdca, takže už len to dokazuje že nebude tak zatvrdnuté. Inak moc pekné svedectvo, vďaka

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sandy

Stav: offline

 Odoslaný - 04 august 2010 :  01:25:16  Zobraziť profil  Pridať Sandy do zoznamu priateľov
citácia:
neviem...ja som uz tiez nad tym premyslala a velmi ma mrzi, ze nie vzdy doverujem Bohu, hoci pre mna urobil obrovske veci...

Ako casto je u teba "nie vzdy"?
citácia:
a aj napriek tomu ma stoji vela sil prijat jeho volu...

Myslis si, ze tvoja vola by bola lepsim riesenim v konkretnej situacii? Preco?
citácia:
mam velmi tvrde srdce

Nepoznam ta, mozno je to tak, mozno si prilis dospela a nevies, alebo nechces byt dietatom.
citácia:
a velmi potrebujem Boziu milost, aby ma premienala

To kazdy z nas, Janka.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 56  ~  Člen od: 24 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 01 december 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 04 august 2010 :  10:35:48  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Draha sestricka Janka. Bozia laska nech je s tebou nadalej.

Dakujem za pekne svedectvo a som rád, že si napisala. Ja som sa tiež chcel podeliť so svedectvom, aby sa aj iní mohli, takže uvýtam aj iné a tiež aj od iných ...

Nadalej v modlitbe rmvn
Boh ťa miluje a má s Tebou užasný Plán

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 04 august 2010 :  19:05:27  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Azuritko: vdaka za povzbudko, porozmyslam nad tym, co si napisal

Sandy:
Ako casto je u teba "nie vzdy"?
ked tak nad tym premyslam, v poslednom case vobec


Myslis si, ze tvoja vola by bola lepsim riesenim v konkretnej situacii? Preco?
lebo mam slabu vieru

Nepoznam ta, mozno je to tak, mozno si prilis dospela a nevies, alebo nechces byt dietatom.
chcem byt dietatom, ale tato tuzba je slaba...skor sa zaoberam casnymi vecami ako vecnym zivotom

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sandy

Stav: offline

 Odoslaný - 05 august 2010 :  15:34:36  Zobraziť profil  Pridať Sandy do zoznamu priateľov
citácia:

Sandy:
Ako casto je u teba "nie vzdy"?
ked tak nad tym premyslam, v poslednom case vobec

Ako sa potom modlis napr. Otcenas? Uvedomujes si, o co konkretne v tejto modlitbe prosis, ci je to len recitacia predpisaneho textu?

citácia:

Myslis si, ze tvoja vola by bola lepsim riesenim v konkretnej situacii? Preco?
lebo mam slabu vieru

Co to znamena? V akeho Boha tak trochu veris? Alebo inak. Na kolko percent doverujes sebe, svojim schopnostiam a na kolko Jemu?

citácia:

Nepoznam ta, mozno je to tak, mozno si prilis dospela a nevies, alebo nechces byt dietatom.
chcem byt dietatom, ale tato tuzba je slaba...skor sa zaoberam casnymi vecami ako vecnym zivotom

Ved prave o casne veci ide. Mozes sa nimi zaoberat tak isto, len s lepsim vysledkom. Dieta prekonava prekazky lahsie. Este otazka /nemusis odpovedat, ak nechces/: ako casto sa za den smejes, alebo usmievas? Skus sa trochu sledovat, ak si na to spomenies.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 56  ~  Člen od: 24 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 01 december 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 05 august 2010 :  19:39:25  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Ako sa potom modlis napr. Otcenas? Uvedomujes si, o co konkretne v tejto modlitbe prosis, ci je to len recitacia predpisaneho textu?
modlim sa to s tym, ze by som chcela aby to bola pravda, teda aby som to aj tak citila
Co to znamena? V akeho Boha tak trochu veris? Alebo inak. Na kolko percent doverujes sebe, svojim schopnostiam a na kolko Jemu?
neviem
Ved prave o casne veci ide. Mozes sa nimi zaoberat tak isto, len s lepsim vysledkom. Dieta prekonava prekazky lahsie. Este otazka /nemusis odpovedat, ak nechces/: ako casto sa za den smejes, alebo usmievas? Skus sa trochu sledovat, ak si na to spomenies.
viem, na jednej strane by som taky vztah s Bohom chcela mat, na druhej strane som unavena sa o to snazit...keby som bola oddychnuta, aj moj vztah k Bohu by bol urcite iny...teraz som rada, ked sa raz za par mesiacov dostanem na spoved, raz do tyzdna na sv. omsu o sv. prijimani ani nehovorim,s modlidbou je to tiez take vselijake...
a ta tvoja otazka:vdaka detom sa smejem viac krat denne, lebo su zabavne, asi keby nie ich, tak je to ovela menej

dakujem ti Sandy za trpezlivost a zaujem

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sandy

Stav: offline

 Odoslaný - 05 august 2010 :  21:48:46  Zobraziť profil  Pridať Sandy do zoznamu priateľov
citácia:
Ako sa potom modlis napr. Otcenas? Uvedomujes si, o co konkretne v tejto modlitbe prosis, ci je to len recitacia predpisaneho textu?
modlim sa to s tym, ze by som chcela aby to bola pravda, teda aby som to aj tak citila

Skus si dnes, alebo ked budes mat cas sadnut niekam do ticha a zacni sa modlit Otcenas velmi pomaly, vetu po vete s tym, ze zavries oci a o kazdej vete budes chvilu v duchu hovorit s Otcom, ako tvoje deti hovoria s tebou, ked maju nejake trapenie, alebo ti chcu prezradit nejake svoje tajomstvo. Doverna chvilka s Bohom. On bude sediet pri tebe a bude ta pocuvat. Mozno to hned nebudes citit, no pocity netreba precenovat. Raz su take, druhy raz onake. Dolezite je, ze Boh je vzdy pri tebe a tesi sa na to, ze ho oslovis. Ved aj ty si stastna, ked sa tvoje dieta k tebe prituli a zdoveri sa ti, je tak? Vyskusaj to, ak chces.
citácia:

Co to znamena? V akeho Boha tak trochu veris? Alebo inak. Na kolko percent doverujes sebe, svojim schopnostiam a na kolko Jemu?
neviem

Nevadi.
citácia:

Ved prave o casne veci ide. Mozes sa nimi zaoberat tak isto, len s lepsim vysledkom. Dieta prekonava prekazky lahsie. Este otazka /nemusis odpovedat, ak nechces/: ako casto sa za den smejes, alebo usmievas? Skus sa trochu sledovat, ak si na to spomenies.
viem, na jednej strane by som taky vztah s Bohom chcela mat, na druhej strane som unavena sa o to snazit...keby som bola oddychnuta, aj moj vztah k Bohu by bol urcite iny...teraz som rada, ked sa raz za par mesiacov dostanem na spoved, raz do tyzdna na sv. omsu o sv. prijimani ani nehovorim,s modlidbou je to tiez take vselijake...

Pre zaciatok sa pokus pouzivat strelnu modlitbu. JEZIS, DOVERUJEM TI. Povedz mu to rano, kedykolvek uprostred dna a vecer, kym zaspis. Nijake siahodlhe litanie, staci tato kratka veta.
citácia:

a ta tvoja otazka:vdaka detom sa smejem viac krat denne, lebo su zabavne, asi keby nie ich, tak je to ovela menej

Deti su uzasne, mozes byt stastna, ze ich mas. Navyse, v kazdom dietati je vlozena bozia dovera. Dal ti ich, lebo si pre ne ta najlepsia matka, aku im mohol dat.

citácia:

dakujem ti Sandy za trpezlivost a zaujem

Nedakuj, doveruj.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 56  ~  Člen od: 24 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 01 december 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: sudenie inych Téma Next Topic: Je omša bezcenným rituálom?  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06