Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Modlitba
 Osobná modlitba.
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Myšlienky o modlitbe. Téma Next Topic: Modlitba v Duchu.  

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 08 december 2009 :  11:26:01  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Keď chceme kráčať v Pánovi, je podstatné, aby sme si každý deň našli čas na stretnutie s tou veľmi dôležitou osobou, ktorou je Ježiš Kristus.
Pokiaľ sa nebudeme venovať osobnej modlitbe, zistíme, že robíme veľa pre Ježiša, ale nebude to tá vec, ktorú on od nás chce.
Zistíme, že pracujeme pre Krista, ale nie s Kristom.
Ak pre Ježiša len pracujeme, ale v ňom nežije tak sme len neužitoční sluhovia.
Ježiš nepotrebuje našu prácu, ale nás.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora 

katama

Stav: offline

 Odoslaný - 10 december 2009 :  15:33:10  Zobraziť profil  Pridať katama do zoznamu priateľov
Mala som v zivote rozne sposoby a formy modlitby. Modlila som sa isty cas aj breviar, aby som sa spojila este viac s Cirkvou.
Momentalne casto citam Sv.Pismo. Len tak citam zaradom vacsinou z Noveho zakona a pre mna je to aj sposob modlitby.
Milujem Jezisa a vnimam Jeho pritomnost denno denne.
Ma spravdu, Zrno
chce nas, aby sme boli nadobou ci chramom Ducha Svateho. Vtedy nejde v prvom rade o skutky, ale o postoj cloveka voci Nemu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 03 január 2009  ~  Posledná návšteva: 05 jún 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 12 február 2010 :  23:35:33  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
V KKC sa nachádza množstvo nádherných vecí o modlitbe, zopár príkladov citujem, nechajte sa požehnať

Skutky viery, nádeje a lásky, ako ich nariaďuje prvé prikázanie, sa dejú v modlitbe. Pozdvihnutie ducha k Bohu je výrazom nášho klaňania sa mu: je to modlitba chvály a vzdávanie vďaky, vzývanie a prosby. Modlitba je nevyhnutnou podmienkou, aby sme mohli poslúchať Božie prikázania. Treba sa "stále modliť a neochabovať" (Lk 18,1). - KKC 2098

V Novom zákone je modlitba živý vzťah Božích detí k ich nekonečne dobrému Otcovi v jednote s jeho Synom Ježišom Kristom a s Duchom Svätým. Milosť Kráľovstva je "zjednotenie celej Svätej Trojice s celým duchom". Život modlitby znamená tak skutočné bytie v prítomnosti trojnásobne svätého Boha a v spoločenstve s ním. Toto spoločenstvo života je možné vždy, lebo krstom sme sa stali tým istým bytím s Kristom. Modlitba je kresťanská, pokiaľ je spoločenstvo s Kristom a šíri sa v Cirkvi, ktorá je jeho Telom. Jej rozmermi sú rozmery Kristovej lásky.
-KKC 2565

Modlitba je životom nového srdca. Musí nás oživovať v každej chvíli.Inak zabudneme na toho, ktorý je naším životom a všetkým. Preto duchovní Otcovia v tradícii Deuteronomia a prorokov zdôrazňujú modlitbu ako "pripomínanie si Boha", časté prebúdzanie "pamäti srdca": "Na Boha treba spomínať častejšie, ako dýchame." Ale nemožno sa modliť "v každom čase", ak sa nemodlíme v určitých okamihoch s úmyslom modliť sa : to sú silné chvíle kresťanskej modlitby intenzitou i trvaním. -KKC 2697

Pán vedie každého cestami a spôsobom, ako sa to jemu páči. Každý veriaci mu odpovedá rozhodnutiami svojho srdca a prejavmi osobnej modlitby. Kresťanská tradícia tak zachovala tri hlavné prejavy života modlitby: modlitbu vokálnu (slovnú), meditáciu ) a kontempláciu. Základná črta všetkých je však spoločná: sústredenosť srdca. Táto bdelosť pri vyslovovaní slov a zotrvávanie v Božej prítomnosti znamená v týchto troch formách silný moment života kresťanskej modlitby. -KKC 2699

Modlitba je dar milosti a z našej strany rozhodnou odpoveďou. Vždy predpokladá určitú námahu. Veľkí prosebníci Starého zákona, Božia Matka a svätí spolu s Ježišom nás učia: modlitba je boj. Proti komu? Proti nám samým a proti úkladom Pokušiteľa, ktorý robí všetko, aby odvrátil človeka od modlitby, od jednoty s jeho Bohom. Modlíme sa ako žijeme, pretože ako žijeme, tak sa aj modlíme. Ak nechceme verne konať podľa Kristovho Ducha, nemôžeme ani neustále prosiť v jeho mene. "Duchovný zápas" o nový život sa u kresťana nedá oddeliť od zápasu modlitby. -KKC 2725



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 13 február 2010 :  09:38:33  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Ale nemožno sa modliť "v každom čase", ak sa nemodlíme v určitých okamihoch s úmyslom modliť sa : to sú silné chvíle kresťanskej modlitby intenzitou i trvaním.
ja by so poprosila vysvetlit mi tuto vetu...vdaka

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 13 február 2010 :  23:25:46  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
No ako netvrdim, ze to vysvetlim spravne, a teda budem rada ak ma ktosi aj opravi lebo tiez to moc nechapem.. ale rozmyslala som co to znamena uz ked som sa s tym textom stretla prvykrat..

Ja by som to vysvetlila tak, ze clovek ak ma tuzbu modlit sa neustale, ale doslova stale a zo srdca najuprimnejsie ako vie, to mu Boh dava taku tuzbu do srdca.. ale to ze po tom tuzi, po takej neustalej modlitbe a pripominani si Bozej pritomnosti, to neznamena za to ide "samo od seba", prave naopak - stale mu to nejde a nedari sa.
LEBO sa nemodli s umyslom modlit sa v presne stanovenych okamihoch, teda pravidelne kazdy den, dajme tomu klasicky rano a vecer nejake modlitby, ruzenec alebo litanie alebo cokolvek.. jednoducho moze upadnut do takeho klamu, ze ved ked zije v Bozej pritomnosti stale tak to je jeho celodenna modlitba a nepotrebuje sa modlit tym stylom, ze si klakne a vycleni si cas na modlitbu vedome s umyslom modlit sa.

No aby som sa nezamotala este viac,
to aby sa clovek dokazal modlit neustale je proces, ktoremu sa uci cely zivot, raz sa dari, inokedy menej, ale musi to vsetko usilie pramenit z pravidelnej kazdodennej modlitby, tym sa priblizi k Bohu a Boh si ho zacne tahat k sebe este blizsie tak, ze zrazu bude jednoduche modlit sa neustale srdcom a mysliet ne Boha cely den..

Myslim si ze je to realne dosiahnutelny stav a nie je to fanaticke, pokial snaha o neustalu modlitbu nebude odvadzat cloveka od plnenia si svojich povinnost a hlavne od sluzby inym ludom, lebo aj sluzba je modlitbou

Takto to vnimam ja a ospravedlnujem sa za pripadne popletenie mysllienok, ale azda to bude aspon trochu zrozumietelne
+

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 február 2010 :  09:49:36  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
to co si napisala je logicke...vdaka za vysvetlenie...inak je v tom vela pravdy, mam s tym skusenost, ze je naozaj potrebne si kazdy den vyclenit cas na modlitbu a najlepsie modlit sa aj ustami, nielen v myslienkach

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Myšlienky o modlitbe. Téma Next Topic: Modlitba v Duchu.  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06