Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Cirkev a jej denominácie
 Otazky protestanta
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Jednota kresťanov Téma Next Topic: Podmienky vyhlásenia za svätého
Strana: z 8

jslancik

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2009 :  15:43:19  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: jslancik  Pridať jslancik do zoznamu priateľov
to Beulina:
na Slovensku je tiež tých denominácii požehnane. A o všetkých si RKC myslí, že sú to bludári a "cestu ku spaseniu majú dosť komplikovanú"

Márii sa klaniate - ale nevzdávate jej božskú úctu.
Svätým a sochám svätých - detto
Pápež - s ohľadom na to, že môže vykladať to, čo Kristus povedal, s pečaťou neomylnosti, môže byť nebezpečnejší ako Antikristus (viď vlk v ovčom rúchu)
Pridali knihy - ako tu tak čítam, tak je to doslova pravda - RKC vytvorila Bibliu.

Som rád, že tu na fóre som sa dozvedel nové skutočnosti a získal na učenie RKC pohľad, ktorý nie je iba "z počutia", prípadne "z rýchlika".
Neuznávam ľudí, ktorý si urobia názor iba kvôli osobným (ne)sympatiám, povrchnému poznamiu, hovoreniu iných, bez bližšieho skúmania.

"Lebo je jeden Bôh, jeden aj prostredník Boha a ľudí, človek Kristus Ježiš.
1 Timoteovi 2:5"

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 18  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 04 november 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Beulina

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2009 :  15:45:03  Zobraziť profil  Pridať Beulina do zoznamu priateľov
jslancik - co mi povies k orthodoxnej cirkvi? ti bozkavaju ikony na ktorych je Panna Maria a Jezis...

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 192  ~  Člen od: 09 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 december 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jslancik

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2009 :  15:56:46  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: jslancik  Pridať jslancik do zoznamu priateľov
citácia:
jslancik - co mi povies k orthodoxnej cirkvi? ti bozkavaju ikony na ktorych je Panna Maria a Jezis...

Pôvodne zaslal Beulina - 27 október 2009 :  15:45:03



Môj názor je irelevantný. Netuším, kto to je. Všeobecne k takémuto druhu uctievania tu bolo toho povedané až až. Sochy sú ľudský výtvor a "Boh neprebýva v chrámoch učinených rukou.
"Skutky 7:48  Ale Najvyšší nebýva v chrámoch, učinených rukou, jako hovorí prorok"

"Rímskym 1:23  a zamenili slávu neporušiteľného Boha za podobnosť obrazu porušiteľného človeka i vtákov i štvornohých tvorov i zemeplazov"


"Rímskym 1:25  jako takí, ktorí premenili pravdu Božiu na lož a radšej sťa Boha ctili a bohoslúžili stvoreniu než Stvoriteľovi, ktorý je požehnaný na veky"

... a mnohé iné, už citované verše

To ale nič nezaváži proti výkladu RKC.

"Lebo je jeden Bôh, jeden aj prostredník Boha a ľudí, človek Kristus Ježiš.
1 Timoteovi 2:5"

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 18  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 04 november 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Beulina

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2009 :  16:10:45  Zobraziť profil  Pridať Beulina do zoznamu priateľov
No, myslela som si. Nevedomost - to je vasa spolocna crta. Tak pre tvoju informaciu - orthodoxna cirkev je po katolickej cirkvi druhym najvacsim krestanskym spolocenstvom na svete a je povazovana za 'Jednu svatu, Katolicku a Apostolsku cirkev', ktoru zalozil Jezis Kristus pred 2000 rokmi. Cudne? Ano, opat grectina. Slovo katolicky, 'katholikos' znamena vseobecny a teda aj orthodoxna cirkev sa nazyva 'katolickou'. Tak a skus sa rozpravat s grekmi o Biblii, s nimi sa nevymoces. Ich Biblia je ta prva, ktora tu existuje uplne od zaciatku v rovnakej podobe. A bud si isty, ze oni dobre chapu vsetky slovicka, na ktorych vy staviate svoje utoky na katolikov+orthodoxnych (lebo nase biblie su identicke).

Ked som sa spytala jedneho znameho orthodoxneho Greka, ze pocuj, kolko sa to pise v Biblii, ze mal Jezis bratov? tak mi povedal: 'Akych bratov? Jezis nemal bratov, to su vsetko nevlastni bratia, deti Jozefa.' To je len maly priklad toho, ze grectina sa musi brat ako zaklad akehokolvek vykladu Biblie. A bud si isty, ze my sa Biblie drzime viac, ako vy vsetci spolu!

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 192  ~  Člen od: 09 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 december 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jslancik

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2009 :  16:29:25  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: jslancik  Pridať jslancik do zoznamu priateľov
Beulina:
mala by si sa spýtať Gréka nejakého iného vyznania. Uznávam, Gréci to majú oveľa ľahšie, zistiť, čo je pravda. Ale myslím, že napriek tomu tam nie je iba jedno náboženstvo, jedna denominácia. Dokonca jedna odnož KC sa spája s Gréckom. Ako je to možné?

Osobne som poznal človeka (už zomrel), ktorý prekladal Bibliu priamo z pôvodných jazykov, teda aj gréčtiny. Žiaľ, tento jeho preklad nemám pri sebe... Musím si ho zobrať k takýmto debatám.

"Lebo je jeden Bôh, jeden aj prostredník Boha a ľudí, človek Kristus Ježiš.
1 Timoteovi 2:5"

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 18  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 04 november 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Beulina

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2009 :  17:03:46  Zobraziť profil  Pridať Beulina do zoznamu priateľov
jslancik, ale ja som sa spytala greka ineho vyznania - to je Grecka Orthodoxna Cirkev (oni nie su pod papezom, ale v ziadnom pripade to nie su protestanti!), ved som povedala - si o tom precitaj na internete, su druhi najrozsirenejsi na svete po katolikoch! 98% grekov v grecku patri do greckej orthodoxnej cirkvi, zvysne 2% su katolici. K orthodoxnym patri aj ruska orthodoxna cirkev, cinska, japonska, ukrajinska, estonska, litovska, bulharska, polska, ceska,estonska, atd., je ich velmi vela!

Sranda je v tom, ze ich biblia a nasa biblia su uplne identicke! Biblicke texty pouzivane orthodoxnou cirkvou zahrnaju Grecku septuagintu (co je stary zakon v koionickej grectine presne prelozeny z hebrejskej/zidovskej prvej verzie) a novy zakon=presne to, co mame aj my. Tento ich stary zakon obsahue deuterokanonicke knihy, ktory Martin Luther vyhodil z vasej Biblie.

Prevazna vacsina citatov stareho zakona v novom zakone su prevzate z tejto greckej septuaginty, ktora zahrna deuterokanonicke knihy (vami vyhodene knihy). Originaly niektorych z tychto knih sa stratili, v minulom storoci nasli archeologicke nalezy, kde sa nasli takmer dve tretiny tychto knih. Septuagnita bola siroko pouzivana medzi Zidmi, ktori hovorili po grecky v prvom storoci, dokonca aj v Rimskej Judei a preto tento text bolo siroko pouzivany prvymi krestanmi, ktori hovorili najma po grecky.

V novom zakone, hebrejom 11:35 sa poukazuje na udalost, ktora je zaznamenana LEN v jednej z deuterokanonickych knih (ktoru vy protestanti v Biblii nemate -2 Makabejskym 7. To jasne naznacuje, ze nieco bolo z Biblie vynate a malo tam byt. Je to viac ako logicke. Katolici, skontrolujte si to, dava to zmysel!!!

Ano, existuju aj greko-katolici (narozdiel od nas rimo-katolikov), ktori su spojeni s greckou orthodoxnou cirkvou tym, ze po storocia prechovavaju ich obrady (ktore sa nijako nevylucuju s katolickou doktrinou), ale su s nami pod papezom.

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 192  ~  Člen od: 09 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 december 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lila

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2009 :  17:29:54  Zobraziť profil  Pridať lila do zoznamu priateľov
citácia:
na Slovensku z protestantov mame vacsinou len evanjelikov - pomerne jednoduche. Tychto tu v Anglicku ani nevidno. Zato lutheranov, presbyterianov, Hillsong, baptistov, anabaptistov, Jezisovej cirkvi , charizmatikov, Nedenominovanych, Nazarinov, Pentekostalov, nabozenskej spolocnosti priatelov, a podobnych je tu ako nasiate v jari. Ked si predstavite, ze kazdy z nich ma inu teoriu, tak to je trochu na zamotanie mozgu a mozno aj pousmiatie. Navyse, hlavne ze vsetci tvrdia, ako katolicka cirkev si vymyslela knazov, no oni maju svojich pastorov a duchovnych otcov, tak moment, to je trochu zavadzanie...

Tato cela skupina si o katolikoch spolocne mysli, ze:

1. sa klaniame Panne Marii
2. modlime sa k svatym
3. modlime sa k socham
4. ze papez je antikrist
5. ze katolici do biblie priadli knihy

Pôvodne zaslal Beulina - 27 október 2009 :  15:24:26



Nechcelo sa mi to tu zas vypisovať, všetky tie cirkvi a cirkvičky, tak som tu citovala Beulinu. Dali by sa tu ešte doplniť aj iné sekty a sektičky.

Všetci títo majú ešte jeden spoločný znak. Útočia na KC. Všetkým leží v žalúdku. Prečo asi? Nemyslím si, že je to len tými rozdielnymi názormi. Myslím si, že je to preto, lebo sa nevedia s niečim čo je v KC zmieriť. Ničo im proste vadí. Nevedia žiť podľa učenia KC. Nechcú sa niečoho vo svojom živote vzdať. Niečoho čo je hriechom ale ich cirkev to ako hriech nevníma. Radšej sa budú držať tej svojej cirkvi. Tá im do toho čo konajú nekeca. No keď nekeca tak im ani nepomôže otvoriť oči.

Kdysi som bola katolíčka len napol. Dalo by sa povedať, že len môj malíček veril KC. No celé telo volalo po Bohu. Našla som Ho a zrazu som zistila, že KC a Boh kráčajú spolu.

Pridŕžajme sa Božej vôle. Ona nech je našou hviezdou, ktorou sa riadime počas tejto plavby. Takto určite zakotvíme v správnom prístave.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 365  ~  Člen od: 02 jún 2009  ~  Posledná návšteva: 18 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

elanius

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2009 :  17:47:14  Zobraziť profil  Pridať elanius do zoznamu priateľov
hrali sme sa tu so slovickom 'brat' tak teraz by sme sa mohli pozriet na slovicko 'peter'. Prikladam link na forum kde sa rozobera podobna vec ako tu.
http://www.bibliaaty.sk/forum-na-tej-skale-postavim-svoju-cirkev-MAT-1618.html?data= Su tam veci pre aj proti. Moze to posluzit ako zdroj dalsieho badania.

Potom si este mozte vypocut tuto kazen. Staci prvych par minut potom to mozte s odporom vypnut ved je to bludarky profesor teologie.

Viem ze ma asi nezvete google expert ale grectinu neovladam takze vas mozem iba nasmerovat na ine zdroje

lila: RKC malokto oficiane napada a neviem o tom ze by to napr. ECAV robilo. Ani tento topic nevznikol koli tomu a mrzi ma ze sa to tu zvrhava. Ale vacsina protestantov ma s vami problem pretoze tvrdite ze mimo katolicku cirkev nieto spasy a tym padom nas odsudzujete. Ale mi si robime nadej v Kristovi a nie v prislusnoti k denominacii.

Efezskym 2:8
Lebo milosťou ste spasení skrze vieru. A to nie sami zo seba; je to dar Boží;

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 34  ~  Člen od: 18 október 2009  ~  Posledná návšteva: 01 november 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

elanius

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2009 :  17:49:30  Zobraziť profil  Pridať elanius do zoznamu priateľov
btw:

stale cam na odpoved preco papezovi nevadi ze ho volaju "svaty otec"?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 34  ~  Člen od: 18 október 2009  ~  Posledná návšteva: 01 november 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Beulina

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2009 :  17:49:40  Zobraziť profil  Pridať Beulina do zoznamu priateľov
Bravo lila!

Ved to protestanti cely cas menia vieru, po svojom si ju vykladaju (kdezto my stale vychadzame z prvotnej tradicie, na co su historicke dokazy, tak prosim dokym si toto nenastudujete, tak sa nepustajte do debaty, ruku na srdce

Ved ako aj povedal tusim Vlkodlak vyssie, teraz uz protestanti schvalili homosexualnych pastorov! Viete o tom, ze vela protestanskych americanov na zaklade tohto sa vratilo naspat ku katolikom? Ved toto je do neba volajuca hroza!!!!

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 192  ~  Člen od: 09 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 december 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Beulina

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2009 :  18:05:30  Zobraziť profil  Pridať Beulina do zoznamu priateľov
citácia:
Ale vacsina protestantov ma s vami problem pretoze tvrdite ze mimo katolicku cirkev nieto spasy a tym padom nas odsudzujete.


TOTO NETVRDIME!!!! To si len vy myslite, ze to tvrdime!

Katechizmus KC hovori, ze za urcitych okolnosti je mozne aj pre tych, kt nepatria do KC aby dosiahli spasu. Toto plati aj pre tych ludi, kt zili pred Kristom inde ako v Izraeli.

Avsak ti, ktori dobrovolne a pri plnom vedomi (nie z nevinnej nevedomosti), ze KC je ta prava cirkev pachaju hriechy ruhania sa (dobrovolne odmietaju doktrinu zjavenu Bohom o ktorej dosiahli plne poznanie tak ako vsetci ostatni katolici), pre tych nebude mozna spasa az pokym neprejavia ukon kajucnosti a nevratia sa do katolickej cirkvi. To je vari rozdiel nie?

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 192  ~  Člen od: 09 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 december 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

elanius

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2009 :  18:18:47  Zobraziť profil  Pridať elanius do zoznamu priateľov
citácia:
Katechizmus KC hovori, ze za urcitych okolnosti je mozne aj pre tych, kt nepatria do KC aby dosiahli spasu.

Ale ved si staviate podmienku na spasu. A tato podmienka je problem.

Este raz
Efezskym 2:8
Lebo milosťou ste spasení skrze vieru. A to nie sami zo seba; je to dar Boží;


Je to DAR Bozi, ziadna podmienka. Iba verit. Kolkym ludom povedal Jezis. "Tvoja viera ta zachranila" Ziadna podmienka. Ak by bola milost podmienena tak uz to nieje milost.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 34  ~  Člen od: 18 október 2009  ~  Posledná návšteva: 01 november 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Beulina

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2009 :  18:27:38  Zobraziť profil  Pridať Beulina do zoznamu priateľov
Samozrejme, ze za urcitych okolnosti. Vy ste neprijali zakladne pravdy, ktore boli zjavene Duchom svatym. Pokym ste o nich nie plne informovani (a co sledujem, tak naozaj nie ste, lebo neovladate zaklady,ktore vas nenaucili, co ale nie je vasa chyba), tak nemate sa v podstate coho bat! Takze vas toto nemusi trapit!!!

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 192  ~  Člen od: 09 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 december 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2009 :  18:30:35  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Katechizmus KC hovori, ze za urcitych okolnosti je mozne aj pre tych, kt nepatria do KC aby dosiahli spasu.

Ale ved si staviate podmienku na spasu. A tato podmienka je problem.

Este raz
Efezskym 2:8
Lebo milosťou ste spasení skrze vieru. A to nie sami zo seba; je to dar Boží;


Je to DAR Bozi, ziadna podmienka. Iba verit. Kolkym ludom povedal Jezis. "Tvoja viera ta zachranila" Ziadna podmienka. Ak by bola milost podmienena tak uz to nieje milost.

Pôvodne zaslal elanius - 27 október 2009 :  18:18:47



Takže desatoro sú len také frázy, ktorých dodržiavanie v rámci viery je dobrovoľné? Kto sa nesnaží dodržiavať desatoro ak má aj vieru, nebude spasený. Kto sa nesnaží nájsť a riadiť sa skutočnou pravdou ak aj má vieru, nebude spasený. Čo na tom že mám vieru, ak na Boha pľujem každý deň sebeckým a arogantným porušovaním desatora?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lila

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2009 :  18:41:49  Zobraziť profil  Pridať lila do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Katechizmus KC hovori, ze za urcitych okolnosti je mozne aj pre tych, kt nepatria do KC aby dosiahli spasu.

Ale ved si staviate podmienku na spasu. A tato podmienka je problem.

Este raz
Efezskym 2:8
Lebo milosťou ste spasení skrze vieru. A to nie sami zo seba; je to dar Boží;


Je to DAR Bozi, ziadna podmienka. Iba verit. Kolkym ludom povedal Jezis. "Tvoja viera ta zachranila" Ziadna podmienka. Ak by bola milost podmienena tak uz to nieje milost.

Pôvodne zaslal elanius - 27 október 2009 :  18:18:47



Áno, skrze vieru. No pravú vieru. Ježiš Kristus je pravá viera. Všetko čo povedal je pravá viera. Všetko čo robil bola pravá viera. Ak zachovávaš všetko čo učil JK čo robil JK máš pravú vieru.
No ako to zistíš či tak konáš? Keď každá církev robí a koná inak. Kde je tá pravda a tá pravosť?

Za čias JK to bolo jednodúché ukázať na Neho prstom a povedať uveril som Ti. Lebo nebolo pochýb, že on tou pravdou je.
Hoci židia o tom pochybovali. Ale tí čo v neho uverili povedali Ježiš verím Ti.

Môžeš ty keď katolíkom neveríš v dnešnom svete bez pochýb ukázať na hocijakú inú cirkev povedať tam je Pravda keď každá verí niečomu inému.

Pridŕžajme sa Božej vôle. Ona nech je našou hviezdou, ktorou sa riadime počas tejto plavby. Takto určite zakotvíme v správnom prístave.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 365  ~  Člen od: 02 jún 2009  ~  Posledná návšteva: 18 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lila

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2009 :  19:13:12  Zobraziť profil  Pridať lila do zoznamu priateľov
citácia:
Ale vacsina protestantov ma s vami problem pretoze tvrdite ze mimo katolicku cirkev nieto spasy a tym padom nas odsudzujete.

Pôvodne zaslal elanius - 27 október 2009 :  17:47:14



Ani v tomto ten problém nevidím. Lebo si stále môžete povedať, že verite tomu čomu veríte a KC klame. Ani vás neodsudzujeme. Vysvetľujeme vám čomu veríme. No ak to nepijmete tak neprijmete. Súdiť vás bude Boh. On jediný vie lebo tou pravdou je. On vidí do každého z nás a neboj sa myslím, že zohľadní všetky okolnosti. Tak u vás ako i u nás.

Skôr si myslím, že väčšina protestantov má strach, že KC by mohla tú pravdu naozaj mať. Stále vás prenasleduje - čo ak, -čo potom. Pretože sa nemáte o čo oprieť.

Pridŕžajme sa Božej vôle. Ona nech je našou hviezdou, ktorou sa riadime počas tejto plavby. Takto určite zakotvíme v správnom prístave.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 365  ~  Člen od: 02 jún 2009  ~  Posledná návšteva: 18 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2009 :  20:03:49  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
Toľko mudrovania.
Veď Luther bol mních. Mal teologické vzdelanie a vedel čo sú sviatosti a vedel aké ma možnosti on i jeho spoločenstvo keď boli exkomunikovaní - vylúčení mimo Cirkev. Exkomunikáciu získal tím, že odmietol učenie katolíckej Cirkvy.

Vedel že môže robiť kdejaké chmaty rukami o odriekať kade čo ale platne sviatosť nevyslúži. A načo je veriacim taký kňaz čo stojí v predu a ničoho nezmôže ?

Preto sa pustil cestou spochybňovania sviatosti, vyzdvihovania Biblie a ospravedlnenia skrze vieru. Čo mal iné robiť, keď si uvedomoval, že robiť nemôže nič ...

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

elanius

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2009 :  22:24:35  Zobraziť profil  Pridať elanius do zoznamu priateľov
Azuritko, Beulina: Mozte mi prosim poukazat na to kde som nabadal na porusovanie desatora? Ked este pred chvilou som na zaklade desatora ukazoval na modlarstvo.
Myslim ze list Rymskym to velmi pekne vysvetluje. Ze zakon odhaluje hriech ale nedokaze spasit ale Bozim darom milosti je vykupenie v Kristovi.
Ako odpoved na vas prispevok davam tieto verse.

Rim 6:1-2
Čo teda povieme? Máme zotrvávať v hriechu, aby sa rozhojnila milosť? Vôbec nie. Ktorí sme umreli hriechu, ako budeme ešte žiť v ňom?


lila:
A teraz sa to neda poveda Jezisovi, ze uveril som Ti? Ja som mu to povedal v modlitbe a verim ze ma vypocul a ze ma bude dalej viest v zivote. Doteraz to stale tak bolo.

Nepotrebujem ukazovat ne nejaku cirkev. Mozme povedat o nejakom zbore z prvej cirkvi ze bol pravy a jediny a ze vsetky ostatne boli falosne? Urcite neboli rovnake a kazdy mal svoje problemy. A myslim ze tak je to aj dnes. Vy ma presviedcate ze len jedna denominacia je pravdiva a ze ostatne su falosne a ze zbludili a neviem co este. Ale to som tu uz riesil.
Vies ja naivne verim tomu co povedal Boh.
Budete ma hľadať, a nájdete ma; keď ma budete hľadať celým srdcom, (Jeremias 29:13)

Vacsina protestantov ani netusi co sa uci v KC. Ja to prave z tohto fora zistujem. Ak clovek nieco nepozna nema dovod sa toho bat.

Vlkodlak:
Zase kydas na reformatorov a idem sa k tebe pridat. Luther mal uplne zly postoj k zidom. S ktorym sa nikto teraz nestotoznuje. A co ma byt? My nemame dogmu o neomylnosti. Takze mi je to uplne jedno.

Vdaka Panu Bohu ze mam bibliu a ze mi dal Boh rozum aby som ho pouzival. Mozno mi opat poviete ze biblia nieje cela pravda. Ale radsej si vystacim s tym co mam ako keby som ryskoval ze sa necham zviest podla podania ludi. Vela krat na to biblia upozornuje. Nejdem dokazovat jedinecnost biblie lebo na to nemam, a nebojim sa to priznat. Ale mam skusenost. Uz som to davnejsie pisal ze verim biblii pretoze jej verili aj iny a podla ich zivotov mozem vidiet ze je to spravne rozhodnutie. Ano rozhodnutie, ja som sa vedome rozhodol ze budem verit biblii lebo uz som mal plne zuby pochybnosti, depresii a pokusania a nieviem coho este. Nazvite to intelektualna samovrazda ale je mi to jedno. Pan Jezis povedal ze kto Ho chce nasledovat nech zaprie sam seba a ja zapieram toho pochybovaca vo mne ktory stele by nieco riesil. A verim a moju vieru sa snazim aj zit nech to nieje iba presvedcenie ale nech to je skutok ktory pochadza z mojej viery.
Povedal mi ktosi ze ako mozem vediet ci ludia ktori verili iba biblii prinasali ovocie. Sam Pan Jezis to hovori ze podla ovocia budeme poznat falosnych prorokov. A co je to ovocie, tak o tom biblia myslim dost jasne pise. Láska, radosť, pokoj, zhovievavosť, nežnosť, dobrotivosť, vernosť. Co s toho som tu mohol vidiet? Velmi malo. Tak preco by som vam mal verit?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 34  ~  Člen od: 18 október 2009  ~  Posledná návšteva: 01 november 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2009 :  23:00:49  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
Elanius, ja sa Ti ospravedlňujem za všetku tú iróniu, ktorá tu v tejto téme odznela. Je faktom, že napriek tomu, že patríme do Cirkvi s neomylným učením, svätí nie sme. No na druhej strane, mnoho katolíkov svätým životom žilo. Takže morálny život jednotlivých členov Cirkvi by som pri skúmaní pravdy nebrala do úvahy.

Musím sa Ti priznať, že na mňa dobre pôsobí Tvoja odhodlanosť veriť Biblii a podľa mňa robíš dobre. Pokračuj v tom. A skús sa pri hľadaní pravdy vysporiadať aj s tými troma citátmi Biblie, ktoré som Ti už spomínala:

2 Pt - 1,20-21 - o tom, že súkromný výklad je neprípustný,
2 Sol - 2,15 - o tom, že treba zachovávať aj to, čo bolo zvestované slovom, aj to, čo bolo zvestované písmom
1 Tim 3,15 - o tom, že stĺp a opora pravdy je Cirkev.

Boh Ťa žehnaj.




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lila

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2009 :  23:20:51  Zobraziť profil  Pridať lila do zoznamu priateľov
citácia:
lila:
A teraz sa to neda poveda Jezisovi, ze uveril som Ti? Ja som mu to povedal v modlitbe a verim ze ma vypocul a ze ma bude dalej viest v zivote. Doteraz to stale tak bolo.

Nepotrebujem ukazovat ne nejaku cirkev. Mozme povedat o nejakom zbore z prvej cirkvi ze bol pravy a jediny a ze vsetky ostatne boli falosne? Urcite neboli rovnake a kazdy mal svoje problemy. A myslim ze tak je to aj dnes. Vy ma presviedcate ze len jedna denominacia je pravdiva a ze ostatne su falosne a ze zbludili a neviem co este. Ale to som tu uz riesil.
Vies ja naivne verim tomu co povedal Boh.
Budete ma hľadať, a nájdete ma; keď ma budete hľadať celým srdcom, (Jeremias 29:13)


Pôvodne zaslal elanius - 27 október 2009 :  22:24:35



Prijal si Ježiša. Povedal si mu verím Ti. No neverím tvojej cirkvi. Nepostavil som svoju vieru na Tebe Ježiš Kristus ale na Biblii. Na Biblii, ktorá je neomylná hoci ja som omylný. Nepotrebujem Tvoje sviatosti, ktoré ma majú posvecoväť a pomáhať mi žiť bez hriechu. Budem sa snažiť zo všetkých svojich síl aby sa mi to podarilo. Samozrejme o pomoc Ťa žiadať budem, pretože si myslím, že Ty si ku mne cestu nájdeš, predsa ma miluješ. Veď ja sa k tebe modlím, verím v Teba, milujem Ťa a verím, že si ma vykúpil svojou smrťou. Tak mi zošli Ducha Svätého aby som dobre rozumel tej skale - biblii.

Dúfam, že si hľadal celým srdcom Dúfam, že tvoje modlitby Pán Boh vypočuje a cestu si k tebe nájde. Neprajem ti v živote nič zle. Iba to dobré. Láska, radosť, pokoj, zhovievavosť, nežnosť, dobrotivosť, vernosť. Nesúdim ťa. Nemám na to právomoc a ani ju nechcem. Vyjadrujem si len svoj názor. Presne tak ako ty.

Tá modlitba nebola myslená sarkasticky. Skúšala som to dať do kopy z pohľadu mojej viery. Takýto je môj pohľad na to aké signály vysielaš Pánu Bohu.

Pridŕžajme sa Božej vôle. Ona nech je našou hviezdou, ktorou sa riadime počas tejto plavby. Takto určite zakotvíme v správnom prístave.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 365  ~  Člen od: 02 jún 2009  ~  Posledná návšteva: 18 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

elanius

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2009 :  07:01:10  Zobraziť profil  Pridať elanius do zoznamu priateľov
lila:
Prosim nevkladaj mi do ust slova ktore som nepovedal. Verim Jezisovi. Verim ze som clenom Jeho Cirkvi. A z mojich sil sa uz nesnazim o nic.
Jan 15:5 ...pretože bezo mňa nič nemôžete činiť (hovori Jezis)


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 34  ~  Člen od: 18 október 2009  ~  Posledná návšteva: 01 november 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

elanius

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2009 :  08:44:56  Zobraziť profil  Pridať elanius do zoznamu priateľov
Evelinka:
Budem rad ak sa budeme moct zase rozpravat o niecom normalnom. Podme sa pozriet tie texty co vypisala. Dufam ze suhlasis ze si to nemozme vytrhnut z kontextu.

2 Petra 1. kap, 12 - 2. kap, 3
12 Preto nezanedbávam upomínať vás vždycky na to, hoci to aj viete a ste upevnení v prítomnej pravde.
13 A mám za spravedlivé, aby som vás, dokiaľ som v tomto stánku, povzbudzoval upomínaním
14 vediac, že odloženie môjho stánku je rýchle, jako mi to aj náš Pán Ježiš Kristus oznámil.
15 A budem sa aj po každé snažiť o to, aby ste po mojom odchode mali jako rozpomínať sa na to.
16 Lebo sme neišli za chytrácky vymyslenými bájkami, keď sme vám oznámili moc a príchod nášho Pána Ježiša Krista, ale jako takí, ktorí sme boli očitými svedkami jeho veličenstva.
17 Lebo dostanúc od Boha Otca česť a slávu, keď sniesla na neho velebná sláva taký hlas: Toto je ten môj milovaný Syn, v ktorom sa mne zaľúbilo.
18 A ten hlas, ktorý sa sniesol s neba, sme my počuli, keď sme s ním boli na tom svätom vrchu.
19 Aj máme pevnejšie slovo prorocké, a dobre robíte, že máte naň obrátený svoj pozor ako na sviecu, svietiacu na šerom mieste, dokiaľ by sa nerozvidnel deň, a nevzišla dennica vo vašich srdciach,
20 vediac najprv to, že niktoré proroctvo Písma nedeje sa z vlastného rozlúštenia budúcnosti.
21 Lebo nikdy nebolo proroctvo vynesené vôľou človeka, ale Svätým Duchom súc nesení hovorili svätí Boží ľudia.
1 Ale bývali aj falošní proroci medzi ľudom, ako aj medzi vami budú falošní učitelia, ktorí postranne uvedú sekty zatratenia a Veľpána, ktorý ich vykúpil, budú zapierať a uvedú tak na seba náhle zahynutie.
2 A mnohí budú nasledovať ich prostopaše, pre ktorých sa budú rúhať ceste pravdy.
3 A v lakomstve vymyslenými rečami budú vami kupčiť, ktorým odsúdenie nezaháľa od dávna, a ich zahynutie nedrieme.

O com sa tu hovori? O tom ze ich neucili bajkam ale niecomu o com sa sami presvedcili ze je pravda. A ze o tom hovoria aj proroci ze robia dobre ak sa na to obracaju. Ale hned obratom ide varovat aby si dali pozor a neprekrucali to lebo proroctva o Jezisovi Boli dane z Ducha Svateho. Hovori to ze proroctva nevznikli tak ze by to niekto nejak sam zistil ale ze vzdy to bolo z Boha. Tento text nieje zamerany nato aby zakazal samovolny vyklad ale aby upozornil ze proroctva nevznikli samovolne. Rohackov preklad to perfektne vysvetluje. Dalej hned ich varuje ze tu boli falosny proroci a ze aj budu a ze budu "medzi" vami a ze "mnohych" zvedu. A nakoniec sa tam spomina ze to budu robit s lakomstva. A co ine bolo kupovanie odpustkov ak nie ziskanie penazi. Jasne tu peter varuje pred falosnymi ucitelmi a prave preto nemienim riesit tradiciu lebo uz len z tohoto textu je jasne ze v nej museli byt falosny ucitelia.
Este ak by to bolo tak ze sukromny vyklad je zakazany tak tu mal peter prvy papez moznost hned napisat ze len on ma pravdu ale nieje tu nic take. Ano v 15. versi sa spomina ze sa postara aby im to bolo pripominane aj potom takze vam to nahrava do teorie "nasledovnictva". Ale co im ma byt pripominane? To ze Jezis je Kristus a ze o nom svedcia proroci. Ale nic viac. Ale tragedia nieje v popierani pravdy ale v pridavani dalsich veci k nej. Ale to vy nazyvate tradicia.

K dalsim versom by som sa tiez rad dostal len uz musim ist konecne nieco robit :)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 34  ~  Člen od: 18 október 2009  ~  Posledná návšteva: 01 november 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Beulina

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2009 :  10:51:21  Zobraziť profil  Pridať Beulina do zoznamu priateľov
Elanius, su aj historicke doklady o mnohych veciach a tie popriet nemozete! Jednoducho nemozete aj keby ste neviem ako chceli!!

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 192  ~  Člen od: 09 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 december 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2009 :  11:00:06  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
Tu prítomní protestanti sem prišli rýpať (resp. presadzovať svoju pravdu) alebo hľadať (resp. hľadať učenie Katolíckej Cirkvi)?

Ak sa jedná o prvý prípad, čo nasvedčuje táto téma, je to v rozpore s pravidlami fóra.

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2009 :  12:25:30  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Mrzi ma ze sa to tu zvrhava na nejake kydanie jednych na druhych.

Pôvodne zaslal elanius - 27 október 2009 :  12:28:09


Dovolim si poznamenat, ze presne s tymto umyslom ste sem vsetci traja prisli - kydat na Cirkev.

Dekalrovane hladanie pravdy je len priehladna zamienka.

Takych ako Vy sme tu uz zazili par a Vase reakcie su az prilis predvidatelne a schematicke. "Diskusia" vzdy prebieha a konci takto:
zdanliva otazka
odpoved katolickej strany
odmietnutie odpovede a nasledne sprska protestantskych bludov

Vsetci traja ste citali pravidla a vsetci ste s nimi suhlasili a vsetci ich porusujete.

Preto tuto tendencnu a konforntacnu temu koncim a dufam, ze sa nad sebou zamyslite skor, ako otvorite temu novu.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: Jednota kresťanov Téma Next Topic: Podmienky vyhlásenia za svätého  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06