Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Európa pre Krista
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Myslienky Téma Next Topic: Preco nenakupovat v nedelu?
Strana: z 2

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2009 :  20:28:39  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
som tiež zaregistrovaná do tohoto projektu ( http://www.upc.uniba.sk/index.php?option=com_kunena&Itemid=153&func=view&catid=26&id=3980
http://www.europe4christ.net )

a dnes mi došiel tento list z tejto organizácie, ako reakcia jedného pisateľa z Afriky a myslím si, že jeho postrehy sú až smutne pravdivé!

Prečo sa len pozeráte?

Prečo sa nezapojíte?

Prečo nehlásate pravdu?


Autor, africký kresťan, s hrôzou pozoruje proti-kresťanské nálady v Európe a je udivený, s akou pasivitou k nim pristupujú európski kresťania.


- * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * -


V západnej Európe sa už dlhšiu dobu znáša vlna kritiky na kresťanstvo - proti-kresťanské hnutie. Byť veriacim sa pokladá za úbohé.

Jemne povedané: väčšina kresťanov len bezmocne a pasívne čaká na úplnú skazu už aj tak ťažko skúšaného kresťanstva. Nebojím sa o Cirkev, že by neprežila ťažké situácie (Mt 16,18) alebo že by ju Kristus opustil (Mt 28,20). Mám však obavy z veľkej bezstarostnosti a apatie, ktoré prejavujú európski kresťania v tejto zložitej situácii.

Kresťania pristupujú k narastajúcej vlne proti-kresťanstva s úplnou pasivitou. Ľudia sú vďaka médiám, novinám, časopisom, televízii a rádiám každodenne konfrontovaní s rôznymi ideológiami, voči ktorým obstojí iba hlboká viera a jasný úsudok. Otázka znie: Ako na to kresťania reagujú? Čo proti tomu doteraz podnikli?

Čítam dennú tlač a som zmätený z horlivosti a nepriateľstva, s akými novinári a vydavatelia robia nepodložené úsudky, uchyľujú sa k nelogickým záverom a kritizujú Cirkev a jej vedenie. Pasivita, s akou kresťania reagujú na tieto útoky, je alarmujúca.

Prečo sa len prizeráte, ako ničia to najcennejšie, namiesto toho, aby ste diskutovali, bránili sa a hlásali pravdu? Prečo nevyužiť svoj prirodzený potenciál, schopnosť reagovať na negatívne trendy, obzvlášť keď sa z nich stávajú nebezpečné ideológie?

Teraz je čas prebudiť sa. Každý by mal rozprávať tak, ako vie a tam, kde sa nachádza. Píšme! Hovorme nahlas! Musíme sa pripraviť, pretože Kristus nás už varoval: „... lebo synovia tohto sveta sú voči sebe navzájom predvídavejší ako synovia svetla …“ (Lk 16,8)

Tento vývoj sa nám nepodarí zastaviť čakaním na Boží zázrak. Prečo by On mal urobiť zázrak? Veď nám už predsa dal schopnosti, našu vieru a náš rozum, aby sme mohli konať.
Modlitba je nepochybne prvý krok, ktorý musíme urobiť, ale iba ona nestačí. Musíme konať. Dlhujeme to svojim potomkom. Ľudia opúšťajú Cirkev, pretože dostávajú nesprávne odpovede na svoje otázky. A dostávajú ich od nesprávnych ľudí.

Priemerný Európan, ktorý číta dennú tlač, má skôr tendenciu stratiť svoju vieru, než aby zostal veriacim. Je čas nechať Krista, aby nás viedol. Nech všetci okolo nás vedia, že kresťania sú tu. Kde ste? Čo vidíte? Čo počujete? Čo viete? Hovorte nahlas! Naše mlčanie je naša bolesť.

Kizito Chinedu Nweke


Nweke Kizito Chinedu is a seminarian originally from Nigeria and currently studying at the Pontifical University Heiligenkreuz near Vienna.

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora 

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2009 :  20:34:07  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
inak to stym ze ludia o krestanoch nic nevedia je pravda minule ma oslovil jeden clen nasej skupiny ci by som snim a jeho priatelkou nesiel do kostola bo ona tam nikdy nebol a sam sa boji abo hanby...a ja ze ok a hned sme sli na osmu do kostola a on bol uplne prekvapeny ze kolko ludi tam je a ze aj mlady ludia ze on si predstavoval ze same babky tam budu...a tak som mu musel vse vysvetlovat ale proste on enmal potuchy ze nieco ako aktyvna viera este existuje...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2009 :  20:51:46  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
ď. Volsung, že si vysvetľoval, pekné od Teba!

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sloboda

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2009 :  09:54:14  Zobraziť profil  Pridať sloboda do zoznamu priateľov
Iste s týmito názormi plne súhlasím juja.Kresťan by sa nemal báť zastať svojho presvedčenia.Sme trocha ustráchaní a predsa by sme sa nemali báť postaviť proti neprávostiam,ktoré sa tuná dejú.Liberálny postoj podľa mňa nie je správny,lebo to nie je žiaden postoj.Človeka hádže na každú stranu a potom súhlasí aj s nesprávnymi názormi.My nie sme sami,máme silného Zástancu a mali by sme sa vedieť správne zachovať v každej situácii,ktorá nás na hony vzďaľuje od kresťanstva.

katolíčka


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 137  ~  Člen od: 01 október 2009  ~  Posledná návšteva: 18 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2009 :  10:34:49  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Na taketo celoplosne angazovane iniciativy je uz neskoro, iba co prihravaju skorsiemu nastupu Antikrista.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2009 :  12:19:49  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
ono, to tu uz niekde bolo povedane prispievatelom co tu uz neni, kto asi za tym stoji, myslite ze ateisti? Pochybujem, tu sa hra ina pesnicka a v inej rezii.


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2009 :  15:03:19  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
ale no netreba mat apokalipticke sklony...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2009 :  21:50:40  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Ježiš ustanovil cirkev ktorú pekelné brány nepremôžu, ale tu nehovorí o tom, že katolícka cirkev pretrvá v Európe.
Kresťanstvo v Európe vymiera ale ožíva v Afrike a v Ázii.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2009 :  22:41:52  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
mno mna kao to moc neutesi ze cernoskovia dostanu nase kulturne dedictvo a mi on prideme..

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2009 :  22:44:40  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Na taketo celoplosne angazovane iniciativy je uz neskoro, iba co prihravaju skorsiemu nastupu Antikrista.

Pôvodne zaslal Rarach - 12 október 2009 :  10:34:49


Preco myslite?
Neviem, co presne je naplnou cinnosti tohoto konkretneho hnutia, ale celoplosna modlitba tisicov ludi nidky nemoze urychlit nastup Antikrista.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2009 :  23:40:00  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Na taketo celoplosne angazovane iniciativy je uz neskoro, iba co prihravaju skorsiemu nastupu Antikrista.

Pôvodne zaslal Rarach - 12 október 2009 :  10:34:49


Preco myslite?
Neviem, co presne je naplnou cinnosti tohoto konkretneho hnutia, ale celoplosna modlitba tisicov ludi nidky nemoze urychlit nastup Antikrista.

Pôvodne zaslal Mato - 12 október 2009 :  22:44:40



Ten cernoch to napisal velmi dobre. Vsak len slepy nevidi rozklad, aky vladne v (kedysi) krestanskom svete.

Vasa poznamka je pravdiva iba za podmienky, ze ide o modlitbu so vsetkym, co robi modlitbu vyslysatelnou (ergo zmysluplnou, ergo skutocne hatiacou posobenie Zleho). A ake su nevyhnutne podmienky takejto modlitby? Ano patri medzi ne aj osobna dispozicia modliaceho, ista miera osobnej svatosti, to, o com sa pise v slovach Pisma "vela zmoze modlitba spravodliveho".

Ostatne je vecou jednoduchej logickej uvahy:

Na to, aby vznikla celoplosne silna modlitba, treba celoplosne patricnu masu "spravodlivych". Ti vsak neexistuju, co sa dokaze sporom: keby existovali, tak by ich existenciu krestansky svet realne prakticky aj citil (a nebolo by treba trubit na poplach ako cini ono hnutie). Ak neexistuju, tak niet celoplosne toho, kto by prednasal celoplosne ucinne modlitby. To, co by celoplosne vzniklo, je celoplosny vysmech skutocnej modlitbe, a ta len a len nahrava do karat Zleho. Ak chcete ziska kvalitu, najprv si ju musite vypestovat. To nejde zo dna na den. A preto, kto by dnes celoplosne aktivizoval, a kedze celoplosne zatial kvalitu nema ako dat, tak by bol v situacii iniciativneho blbca, ktory nepacha skodu len ak sa radsej vobec neangazuje.

Dnesne krestanstvo v sucasnej podobe nie je schopne ponuknut ucinnu silu. Je to gaganie husi. Tym odplasite vrabcov. Nie Zleho. Da sa topovedat aj inak: chcete napomoct upadku krestastva? Volajte krestanov upadku, aby sa angazovali. Kazdy da len to, co sam ma: upadkovy da len upadok.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2009 :  13:13:43  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
citácia:
"vela zmoze modlitba spravodliveho".

Spravodlivým sa stávam v momente keď s pokorou uznám svoju hriešnosť pred modlitbou, ktorú obetujem za niekoho.
A dúfam, že všetci ktorí sa modlia na tento účel si uvedomujú svoju hriešnosť pred Bohom, a tým sa stávajú spravodlivými a ich modlitba bude vypočutá.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Beulina

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2009 :  15:22:04  Zobraziť profil  Pridať Beulina do zoznamu priateľov
Suhlasim s p. Rarachom. Rozklad je vsade naokolo. Ja osobne nemam ziadneho znameho/kamarata, ktory je veriaci a zije podla toho! Som sama so sebou! Je to tragicke!! Este mozno na Slovensku sa krestanske hodnoty uchovavaju, ale neviem, ci neubuda krestanov medzi mladymi (?). Ako to vyzera?

Tu v Anglicku vladne konzum, peniaze, zabava, alkohol, drogy a uzivanie si zivota v plnom prude! Ziadna viera! Jezisa tu nepoznaju! Alebo poznaju, ale sa Mu posmievaju! Viera je tu VRCHOLNE trapna a kazdy veriaci je vnimany ako uboziacik ktory zaspal v stredoveku! Vianoce su vseobecne neznasane, lebo vtedy akoze sa patri aby sa rodiny stretli ale oni to neznasaju, lebo sa 'musia' bavit o rodinnych veciach ale kedze tu ma kazdy svoj zivot osobitne, nebavi ich zaujimat sa, co robi zvysok rodiny a tak sa stale pohadaju - preto su Vianoce neznasane!! Vianoce=synonymum pre hadky!!!!Tu maju vsetci 'dvoch otcov', 'dve mamy', nevlastnych surodencov a mladi ziju bez manzelstiev. Naozaj, neviem si predstavit, ci by to mohlo byt este horsie!!

Mam pocit, ze ludia potrebuju zobudenie, priucku, inak asi to bude stale len horsie a horsie..a este mam pocit, ze kedze Slovensko ma tendenciu statocne kopirovat zapad, tento upadok krestanstva predpokladam skopiruju Slovaci tiez (mozno ako vedlajsi ucinok kopirovania niecoho ineho)??? Ja neviem, ja to povazujem za uplne tragicke....

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 192  ~  Člen od: 09 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 december 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2009 :  15:45:32  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Na Slovensku sa tomu už veľmi približujeme, ale zatiaľ mi to pripadá tak, že to je horšie v mestách. Na dedinách predsa len je viera silnejšia, aspom zdanlivo. Ale zase v kostoloch aj v mestách je vždy kopec mladých. Naozaj otázne je, koľko z ľudí v kostoloch môže byť považovaných za kresťanov? Ale drogy sex od 13 rokov je už bežný aj na Slovensku, často sa nad tým pozastavujem, a stále tomu nerozumiem. Ja som stále vlastne mladý, ale za mojich čias čo neni tak dávno, 13 ročné deti nerobili to čo robia teraz. Všetko to bude výchovou. Pričom často počúvam, že toto by otec dcére nedovolil toto nedovolil, ale pritom realita sa ukazuje akoby deti žili bez rodičov, či bez zákazov. A keď sú ešte aj bez viery, tak sa časom dostávajú do zlých situácií, starostí, depresií z hírivého života, a nevedia sa z toho dostať sami, tak buď hľadajú oporu človeka, či chodia na pochybné diskusie, alebo páchajú samovraždy. Lebo nežijú s Bohom, ktorý pomáha v zlých situáciách.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2009 :  16:19:43  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
hold lyberalizmus rozklada spolocnot ,ludia nepokladaju ziadnu hodnotu za dobru ,nic neni nikomu dostatocne svate a nic si necenia vsetko povodne je trapne a tradicne hodnoty staromodne ,naruc sa otvara novemu a to nove zatial vsade kde doslo udelalo akurat spust,v kazdom pripade ja si myslim ze ste neni neskoro ,treba hlavne vediet povedat niektorym veciam nie a ukazat svoj nesuhlas a nie byt utiahnuty potom to vyzera pre druheho akoby vsetci len suhlasili,vyjadrenie nesuhlasu je dolezite...a ono situaci amoze byt vzdy este horsia... ano mnohe krajiny v eu su uz dost v rozklade ale stale su tu aj take ktore sa zatial drzia ...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Beulina

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2009 :  17:20:20  Zobraziť profil  Pridať Beulina do zoznamu priateľov
Volsung, mas pravdu, treba ukazat nesuhlas a nebyt utiahnuty. Ja som napr sama zalozila v kostole zbor pre mladych a vsetci kukaju, ze co to sa deje v katolickom kostole!! Este to nikdy nevideli mladych spievat tu!!! Ale ludom sa paci a vzdy spevakom zdoraznujem, ze na omsi nekoncertujeme, ale spievame na oslavu Boha!

Ako vyjadrit nesuhlas? Ako nebyt utiahnuty? Co robit, aby sme zabranili upadku, alebo ho zabrzdili? nejake tipy?

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 192  ~  Člen od: 09 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 december 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2009 :  18:51:20  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
citácia:
Všetko to bude výchovou. Pričom často počúvam, že toto by otec dcére nedovolil toto nedovolil, ale pritom realita sa ukazuje akoby deti žili bez rodičov, či bez zákazov.
Pôvodne zaslal Azuritko - 13 október 2009 :  15:45:32



Otázkou je, jestli život jakoby bez rodičů je dobré vnímat jakoby bez zákazů.
A život s rodiči jakoby se zákazy.
Rodiče = zákazy.

Možná by bylo lepší to vnímat život bez rodičů jako život bez moudrosti.
A život s rodiči jako živat v moudrosti.
Rodiče = moudrost.

A tu je možná ten pravý problém.
Chtějí rodiče být moudří?
Chceme být moudří?
Chceme žít v pravdě.
Nebo vyznáváme pluralitu pravd a tím vlastně život v rozporech a bezbřehé toleranci nesmyslů.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2009 :  19:32:36  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
No ono by to mohlo byť zákazy vykonávané s rozumom. Ešte neviem čo to je vychovávať deti, ale predstavujem si to spôsobom, že moje dieťa bude musieť poznať hranice, čo je zlé a čo ešte v medziach, a to môže zistiť vedením k viere, a vytvorením jednoznačného rozdielu, kedy potvrdenie dôvery, bude viesť k pozitívam, a zradenie dôvery k sankciám. A určité veci budú musieť byť jednoducho tabu - proste dieťa musí vedieť, že ich vykonaním stráca všetky pozitíva a kompletne dôveru. Určite od určitého veku to môže fungovať cez umiernené diskusie, pokiaľ to bude možné. Ale tak všetko má svoje ale.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2009 :  21:06:21  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Treba viac dôverovať Bohu, ako vlastným schopnostiam.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2009 :  22:02:31  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Treba viac dôverovať Bohu, ako vlastným schopnostiam.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

Pôvodne zaslal zrno - 13 október 2009 :  21:06:21



To áno, ale aj schopnosti sú od Boha, a nemôžem všetko nechať na Boha a ja sa iba nečinne prizerať...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2009 :  22:15:18  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
ako vyjadsrit nesuhlas kdekolvek som a pocujem nieco co nieje pravda alebo je to nespravne s aproti tomu ozvem, najprv ide o drobnosti v beznom zivote v praci s kolegami so spoluziakmi napriklad sedim s kamosmi a vtom niekto vytiane jointa tak nebudem tichodsediet ze nech du hulit ale ozvem sa poviem ze to je zle... nepriatelne a toto su bezne veci potom sa daju organizovat aj vacsie ak je neak problem postavyt sa mu organizovat ksupinu ktora bud eproti veci snazit sa angazovat mne sa podarilo vela mladych odchytit v skupine mojej a ted s avenuju niecomu zmysluplnemu snazim sa im nieco dat a spolocensky zit...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2009 :  22:20:49  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
napriklad dnes mi chalan odomna zo skupiny hovoril zazitok zo skoli bavili sa o niecom a ma take rasta spoluziacky fetaacky a oni simpatizuju s takymi vychodnymi naboz. hm minule som mu rozpraval cosi o budhizme ze co mi na nom vadi a tak ze o com to priblizne je a taka on sa tych bab iba spytal ze co vlatne o tom vedia a ze preco s aim to paci.. oni ani nevedeli a proste chudery boli dost pomylene v kazdom pripade spatne cely napadnut krestanstvo ako europske nabozenstvo ze je blbe ked si krestania myslia ze za chodenie do kostola im budu odpustene hriechy...nato ich chalan uplne ze vysmial a spytal sa ze kde poculi taku blbost... oni ze sak to je proste tak tak im to vysvetlil ze ako je to so sviatostou zmierenia a povedla nech radsej su ticho nez aby hovorili blbosti...ako tento pribeh to dobre ukazuje tym dvom pomylenym dievcatam to asi nic nedalo ale mohol tam byt niekto mimo dialogu co si to vypocul a on uz vie ze niekto nico povedal a ma moznost vydiet vec aj inak nez keby sa moj kamos neozval a neupozornil na blbosti co tarali....

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2009 :  22:33:57  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Da sa topovedat aj inak: chcete napomoct upadku krestastva? Volajte krestanov upadku, aby sa angazovali. Kazdy da len to, co sam ma: upadkovy da len upadok.


Pôvodne zaslal Rarach - 12 október 2009 :  23:40:00


Tu si dovolim silne nesuhlasit. Mame nemalo prikladov z historie, kedy jeden spravodlivy svojou modlitbou obratil mnozstvo ludi a ti nasledne lavinovito dalsich a dalsich.

To co tu pan Rarach naznacujete zavana skoro az nihilizmom, akoby uz neexistoval nik, kto je schopny modlitby. Akoby uz nemalo zmysel nic robit, len sa pozerat, ako sa svet ruti do zahuby. (citaj do podrucia Zleho)

Dovolim si byt trosku osobny, hoci nemusite odpovedat. Ako je to s Vasou modlitbou? Tiez ste upadkovy?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2009 :  23:03:50  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
citácia:
No ono by to mohlo byť zákazy vykonávané s rozumom. Ešte neviem čo to je vychovávať deti, ale predstavujem si to spôsobom, že moje dieťa bude musieť poznať hranice, čo je zlé a čo ešte v medziach, a to môže zistiť vedením k viere, a vytvorením jednoznačného rozdielu, kedy potvrdenie dôvery, bude viesť k pozitívam, a zradenie dôvery k sankciám. A určité veci budú musieť byť jednoducho tabu - proste dieťa musí vedieť, že ich vykonaním stráca všetky pozitíva a kompletne dôveru. Určite od určitého veku to môže fungovať cez umiernené diskusie, pokiaľ to bude možné. Ale tak všetko má svoje ale.

Pôvodne zaslal Azuritko - 13 október 2009 :  19:32:36



Já bych to asi měl vědět (co to je vychovávat děti -3), ale prakticky si připadám pořád jako na začátku.

Co mě docela oslovuje je preventivní systém Dona Boska.
Je to o řádu, o vztahu, o svobodě člověka, který má čistou duši.




rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2009 :  23:11:27  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
citácia:

Ako vyjadrit nesuhlas? Ako nebyt utiahnuty? Co robit, aby sme zabranili upadku, alebo ho zabrzdili? nejake tipy?
Pôvodne zaslal Beulina - 13 október 2009 :  17:20:20



Držet se dědictví, které jsme zdědili po předcích.

Ti kdo nedostali víru, můžou navazovat na tradici antické realistické filosofie, která hledá pravdu cestou rozumu.
Ti kdo dostali dar víry, můžou navazovat na tradici křesťanskou, která s cestou rozumu je v souladu.

Obě cesty jsou vyjádřením touhy po pravdě a lásky k pravdě.
A tato touha po pravdě a láska k pravdě zřejmě z Evropy postupně mizí.
Jeví se mi to tak, že je nahrazuje ideologie multikulturalismu a tolerance k rozpornostem a nepřirozenostem.


rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2009 :  23:13:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
citácia:
nemôžem všetko nechať na Boha a ja sa iba nečinne prizerať...

Azuritko, nikdy nepodceňuj silu modlitby.
Tým, že sa pokorne, pravidelne a s dôverou modlím, pripájam sa k zástupu bojujúcich proti Zlu.
Modlitba dodáva silu nebeským anjelom a tí svojou mocou zničia Zlého.
My nebojujeme proti ľudom, ale proti Diablovi a jeho pomocníkom.
V týchto časoch prebieha duchovný boj nie svetský.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Myslienky Téma Next Topic: Preco nenakupovat v nedelu?  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06