Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Modlitba
 Modlitba rozjímavého ruženca.
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: SME ZACHRÁNENÍ Téma Next Topic: Prosba Panny Marie
Strana: z 4

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 28 jún 2012 :  16:12:38  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Tvoje tvrdenie,rarach, o tom že ruženec je liturgickou modlitbou má takú pravdivostnú hodnotu ako tvoje predošlé tvrdenie,že Katolícka Cirkev nikdy nepovolila dodatok k "otčenášu"(lebo tvoje je kráľovstvo...).Teda nulovú.Ak aj bolo povolené laikom modliť sa počas sv.omše ruženec,neznamená to,že tento je liturgickou modlitbou.

Liturgická modlitba je jedna vec a pobožnosť ku svätým je vec druhá.

Čo sa týka zverejnenia 3.tajomstva(to,čo tu tvrdíš sú nepodložené konšpirácie,bez ktorých sa zdá nepohneš v žiadnom príspevku) - čo to má spolčné s tým,že pápeži ani biskupi nereagovali na požiadavku Matky Božej a zasvätenie Ruska jej Nepoškvrnenému srdcu nevykonali?Veci sa pohli až keď začala II.svetová.
Opäť a znovu hľadáš chyby tam kde nie sú.Episkopát i pápeži po zjavení vo Fatime nevykonali čo vykonať mali a následky nesieme dodnes a ešte ponesieme.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 28 jún 2012 :  16:22:56  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Tvoje tvrdenie,rarach, o tom že ruženec je liturgickou modlitbou má takú pravdivostnú hodnotu ako tvoje predošlé tvrdenie,že Katolícka Cirkev nikdy nepovolila dodatok k "otčenášu"(lebo tvoje je kráľovstvo...).Teda nulovú.Ak aj bolo povolené laikom modliť sa počas sv.omše ruženec,neznamená to,že tento je liturgickou modlitbou.

Liturgická modlitba je jedna vec a pobožnosť ku svätým je vec druhá.
Pôvodne zaslal Zachariáš - 28 jún 2012 :  16:12:38



na tvoj prispevok o povoleni otcenasovskeho dodatku som nereagoval, lebo na kazdu hlupost reagovat netreba. ak chces o tom samostatnu temu, prosim

uz druhykrat som ti pastoval, ako je to s ruzencom, hned prva veta ti ukazuje, ako je to s liturgickostou klasickeho marianskeho ruzenca.

necitas poriadne, to diskusia s tebou ma nulovu hodnotu - furt sa vracat k veciam, ktore su vycapene na displeji, alebo maju byt sucastou vseobecnych vedomosti, alebo sa netykaju temy, ..nech s tebou takto debatuje kto chce


citácia:
Čo sa týka zverejnenia 3.tajomstva(to,čo tu tvrdíš sú nepodložené konšpirácie,bez ktorých sa zdá nepohneš v žiadnom príspevku) - čo to má spolčné s tým,že pápeži ani biskupi nereagovali na požiadavku Matky Božej a zasvätenie Ruska jej Nepoškvrnenému srdcu nevykonali?Veci sa pohli až keď začala II.svetová.
Opäť a znovu hľadáš chyby tam kde nie sú.Episkopát i pápeži po zjavení vo Fatime nevykonali čo vykonať mali a následky nesieme dodnes a ešte ponesieme.



konspiracie su akty vykonane vasou neocirkvou, tri priklady som ti dal.
Je ich ovela viac.
vsetko je to mlatenie prazdnej slamy, ak na druhej strane mam cloveka s minimom informacii a este aj tie co ma nedokaze udrzat v linii temy.
Pius XII. zasvatenie vykonal, vedel si o tom?



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 28 jún 2012 :  16:43:28  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Tvoje tvrdenie,rarach, o tom že ruženec je liturgickou modlitbou má takú pravdivostnú hodnotu ako tvoje predošlé tvrdenie,že Katolícka Cirkev nikdy nepovolila dodatok k "otčenášu"(lebo tvoje je kráľovstvo...).Teda nulovú.Ak aj bolo povolené laikom modliť sa počas sv.omše ruženec,neznamená to,že tento je liturgickou modlitbou.

Liturgická modlitba je jedna vec a pobožnosť ku svätým je vec druhá.
Pôvodne zaslal Zachariáš - 28 jún 2012 :  16:12:38



na tvoj prispevok o povoleni otcenasovskeho dodatku som nereagoval, lebo na kazdu hlupost reagovat netreba. ak chces o tom samostatnu temu, prosim

uz druhykrat som ti pastoval, ako je to s ruzencom, hned prva veta ti ukazuje, ako je to s liturgickostou klasickeho marianskeho ruzenca.

necitas poriadne, to diskusia s tebou ma nulovu hodnotu - furt sa vracat k veciam, ktore su vycapene na displeji, alebo maju byt sucastou vseobecnych vedomosti, alebo sa netykaju temy, ..nech s tebou takto debatuje kto chce


citácia:
Čo sa týka zverejnenia 3.tajomstva(to,čo tu tvrdíš sú nepodložené konšpirácie,bez ktorých sa zdá nepohneš v žiadnom príspevku) - čo to má spolčné s tým,že pápeži ani biskupi nereagovali na požiadavku Matky Božej a zasvätenie Ruska jej Nepoškvrnenému srdcu nevykonali?Veci sa pohli až keď začala II.svetová.
Opäť a znovu hľadáš chyby tam kde nie sú.Episkopát i pápeži po zjavení vo Fatime nevykonali čo vykonať mali a následky nesieme dodnes a ešte ponesieme.



konspiracie su akty vykonane vasou neocirkvou, tri priklady som ti dal.
Je ich ovela viac.
vsetko je to mlatenie prazdnej slamy, ak na druhej strane mam cloveka s minimom informacii a este aj tie co ma nedokaze udrzat v linii temy.
Pius XII. zasvatenie vykonal, vedel si o tom?




Pôvodne zaslal Rarach - 28 jún 2012 :  16:22:56



Ale ja viem,že Pius XII.zasvätenie vykonal.Ale bolo už neskoro.Predošlí pápeži nekonali a tak sa naplnili proroctvá Panny Márie o II.svetovej vojne a aj o tom,že Rusko svoje bludy(komunizmus) rozšíri do sveta.

Prečo protestuješ keď tvrdím,že ruženec nie je liturgická modlitba proti tvojmu tvrdenie že je?Ved na mňa sa nehnevaj,píšem pravdu.To,že sa ti nepáči pravda,za to nemôžem.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 28 jún 2012 :  18:06:01  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:

Ale ja viem,že Pius XII.zasvätenie vykonal.Ale bolo už neskoro.Predošlí pápeži nekonali a tak sa naplnili proroctvá Panny Márie o II.svetovej vojne a aj o tom,že Rusko svoje bludy(komunizmus) rozšíri do sveta.
Pôvodne zaslal Zachariáš - 28 jún 2012 :  16:43:28



Ak to bolo neskoro pocas Pia XII.,
aky zmysel potom malo mat to zasvacovacie divadlo od JP2, resp. od Hnilicu????



citácia:
Prečo protestuješ keď tvrdím,že ruženec nie je liturgická modlitba proti tvojmu tvrdenie že je?Ved na mňa sa nehnevaj,píšem pravdu.To,že sa ti nepáči pravda,za to nemôžem.



Co je liturgia?
Kedy je nejaka modlitba liturgickou?



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 28 jún 2012 :  18:47:47  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
A Pius XII to zasvatenie urobil tak , ako si to zelala Matka Cirkvi ?
2, Preco robite z ludi hlupakov ? Co myslite , ze len vy viete podmienky odvratenia predpovedanej vojny ?
Obratenie a pokanie nebolo podmienkou ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 28 jún 2012 :  19:05:26  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
A Pius XII to zasvatenie urobil tak , ako si to zelala Matka Cirkvi ?
Pôvodne zaslal amerika1 - 28 jún 2012 :  18:47:47



Viem ja?
Neosobujem si usudok, ale rad sa necham poucit, ci ano ci nie, a najma akou autoritou tento usudok zanie od mojho oponenta.
A potom sa rad necham poucit, ci Wojtylove zasvatenie bolo koser.

Btw, jaka "matka cirkvi"?
tento titul v KC je dalsdim smyslenym nezmyslom, raz ho pouzil Lev III. ale sa stiahol, je to koncilovy terminologicky vynalez. Bravo, amerika.




citácia:
2, Preco robite z ludi hlupakov ? Co myslite , ze len vy viete podmienky odvratenia predpovedanej vojny ?



Co prosim?

citácia:
Obratenie a pokanie nebolo podmienkou ?


No a?
Kde je tu suvis s platnostou dodatku, ci temou o ruzenci, ci tym, co naozaj popieram a nie co si ini vymyslaju ze popieram?



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 28 jún 2012 :  19:19:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
A co tu zase pletiete Wojtylu O akom zasvateni akeho papeza ste hovorili predtym ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 28 jún 2012 :  19:38:33  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
A co tu zase pletiete Wojtylu O akom zasvateni akeho papeza ste hovorili predtym ?

Pôvodne zaslal amerika1 - 28 jún 2012 :  19:19:46




Jedna sa o diskusiu so Zachariasom:




citácia:

citácia:
O tom,ako celá Cirkev - hierarchia i laici,napriek mimoriadnym zázrakom vykonaných samotnou svätou Pannou vo Fatime a jej presným a závažným proroctvám nedostatočne reagovala nemusím písať.Dôsledky boli strašné.Uznať zjavenie je jedna vec,no naplniť žiadosť presvätej Bohorodičky je vec druhá.Ak si najsvätejšia Panna žiadala zasvätiť Rusko jej nepoškvrnenému srdcu,prečo toľké otáľanie?To musela prísť II.svetová vojna a prenasledovanie kresťanov bezbožným komunizmom rozšíreným z Ruska presne tak ako to bolo predpovedané aby zodpovední začali konať?Prečo je jej požiadavka modliť sa za každým desiatkom ruženca prosbu "Ó Ježišu.." niekomu podozrivá a tak dlho bolo treba čakať aby sa uskutočnila?A ešte stále niektorým nedošlo,že ignorovaním Fatimského posolstva,vrátane prosby za záchranu duší požadovanej samotnou Pannou Máriou,prichádza ku čoraz väčšej skaze duší?
Niekomu veľmi záležalo aby požiadavky vyslovené samotnou Pannou Máriou boli ignorované.Ten niekto je vrahom duší.Rozmyslite si koho počúvať,či Pannu Máriu,o ktorej máme úplnú istotu potvrdenú Cirkvou,že to bola ona vo Fatime,alebo satana,ktorý sa snaží mariť záchranu duší.


Pôvodne zaslal Zachariáš - 26 jún 2012 :  10:07:34



Mame sa rozpisat, jak vasa cirkev na cele s vasimi papezmi "posluchli" PM a "zverejnili" tzv. tretie tajomstvo???

Jaku komediu zohrali s tou vyrehotanou panou v roli udajnej sestry Lucie?

Jake predstavenie zohral Wojtyla s tzv zasvatenim Rusku, alebo to cislo ako vraj Hnilica zasvacoval osobne priamo v srdci Moskvy?

Chces si tu o tychto veciach "poslusnosti" k Fatime pohovorit?




Pôvodne zaslal Rarach - 28 jún 2012 :  12:45:34




Najprv kuknem, potom sa pytam.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 28 jún 2012 :  19:41:21  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
A to zasvatenie sa vykonalo spolu s biskupmi celeho sveta ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 28 jún 2012 :  19:55:14  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Z toho, co nastalo (bolseviska revolucia) sa ex post usudzuje, ze to nepreslo ako Fatima ziadala.

Problematiku zasvatenia sem do temy vniesol zacharias, v suvislosti debaty o tom, ako Cirkev uz pred koncilom neposluchala Fatimu - a ja na toto a len na toto som reagoval, ze s tou poslusnostou je pokoncilova cirkev na tom este horsie. Kto sa chce vrtat v tomto, kludne sa podme o tom bavit. fatimsky dodatok je vsak ina problematika a stale cakam, na akom zazracnom argumente tu niekto chce ukazat, ze je treba ho vsuvat do klasickeho ruzenca.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 28 jún 2012 :  19:57:03  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
A vnucuje vam to niekto ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 28 jún 2012 :  20:07:41  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Len by skusil.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 29 jún 2012 :  09:47:00  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Ale ja viem,že Pius XII.zasvätenie vykonal.Ale bolo už neskoro.Predošlí pápeži nekonali a tak sa naplnili proroctvá Panny Márie o II.svetovej vojne a aj o tom,že Rusko svoje bludy(komunizmus) rozšíri do sveta.
Pôvodne zaslal Zachariáš - 28 jún 2012 :  16:43:28



Ak to bolo neskoro pocas Pia XII.,
aky zmysel potom malo mat to zasvacovacie divadlo od JP2, resp. od Hnilicu????

Pôvodne zaslal Rarach - 28 jún 2012 :  18:06:01



Panna Mária vyslovila svoje požiadavky v roku 1917.
Zjavenie ako pravé uznal miestny biskup r.1931
Po vypuknutí krvavej občianskej vojny v Španielsku prišli 13.5.1931 portugalskí biskupi do Fatimy a na kolenách pred sochou Nepoškvrnenej zasvätili Portugalsko jej nepoškvrnenému srdcu.V roku 1938 zopakovali zasvätenie aj za účasti vyše 1000 kňazov a polmilóna veriacich.Portugalsko sa tak vyhlo vojne.

Pápež Pius XII. ktorý bol na biskupa vysvätený 13.5.1917 vykonal zasvätenie sveta Nepoškvrnenému srdcu Panny Márie cez Vatikánsky rozhlas 13.5.1942.Vyzval k tomu všetkých biskupov,no žiaľ,pridali sa k nemu iba portugalskí biskupi.V R.1952 zasväcuje Pius XII. Nepoškvrnenému srdcu ľud v Rusku ale aj všetkých tých,ktorí sú pod komunistickou nadvládou.

Na žiadosť 510 biskupov vykonal zasvätenie ľudského rodu Nepoškvrnenému srdcu aj pápež Pavol VI. r.1964

V r.1984 v spojení so všetkými biskupmi sveta zasvätil Nepoškvrnenému srdcu celý svet pápež Ján Pavol II.

Podstata mojej výčitky bola však v tom,prečo to neurobil i pápeži už skôr?Ak bolo zjavenie vo Fatime uznané za pravé,prečo bola(okrem portugalských biskupov) ignorovaná požiadavky Panny Márie?Mohlo sa tak vyhnúť obrovským nešťastiam.


Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 29 jún 2012 :  10:06:56  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Však Pius XII. si tiež všeličo musel zodpovedať na večnosti,čo všeličo zanedbal.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 29 jún 2012 :  10:08:19  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
Však Pius XII. si tiež všeličo musel zodpovedať na večnosti,čo všeličo zanedbal.

Pôvodne zaslal Rarach - 29 jún 2012 :  10:06:56



Zanedbali to ešte predchodcovia Piusa XII.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 29 jún 2012 :  10:33:19  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
To je odvazne tvrdit.
prveho uznania sa Fatime dostalo az kolko rokov po, aj to len lokalnymi autoritami, skumania pokracovali este dalej, kym doslo k uznaniu os Sv. Stolca. Dnes ste vsetci velice mudri, jak KC neposluchala PM hned, to je asi nejaky syndrom naivkov, kde ked si niekto prdne, hned uveri ze sa tam zjavuje nebo a nie peklo. Aj Fatima musela byt preskumana, a v porovnani s takym Medju je na tom este bravurne dobre, ako rychlo doslo ku schvaleniu. Piovi predchodcovia v tomto smere nezanedbali nic. No a Pius sam, kto sa trochu venuje obdobiu jeho pontifikatu, vie ze to bolo obdobie plne zradcov v jeho najblizsom okoli, je este pravy div, ze vobec nejaki biskupi sa pridali k nemu, ked zasvacoval. Moze byt v tom celkom nevinne, alebo len s minimalnou vinou. Za usami ma skor ine - ze z prilisnej dovercifvosti nezasiahol dostatocne razantne v mnohych oblastiach, ktore sa potom vypomstili uz aj jemu este za jeho zivota. S Fatimou to suvisi len akcidentalne.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 29 jún 2012 :  11:26:21  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Akokoľvek,zanedbanie tam bolo.Pri posolstve takej mimoriadnej dôležitosti je nečinnosť veľkou chybou.Druhou otázkou sú rôzne vplyvy a tlaky na sv.otca,no keď mama deťom niečo povie,majú poslúchnuť.Keď si niečo želá Nebeská Matka,treba všetko odložiť bokom a bezodkladne urobiť to,čo požaduje.Minimálne od r.1930,keď bol ešte pápežom Pius XI. malo byť zasvätenie vykonané.Čomu všetkému by sa zabránilo.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 29 jún 2012 :  18:16:02  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Akokoľvek,zanedbanie tam bolo.Pri posolstve takej mimoriadnej dôležitosti je nečinnosť veľkou chybou.Druhou otázkou sú rôzne vplyvy a tlaky na sv.otca,no keď mama deťom niečo povie,majú poslúchnuť.Keď si niečo želá Nebeská Matka,treba všetko odložiť bokom a bezodkladne urobiť to,čo požaduje.Minimálne od r.1930,keď bol ešte pápežom Pius XI. malo byť zasvätenie vykonané.Čomu všetkému by sa zabránilo.
Pôvodne zaslal Zachariáš - 29 jún 2012 :  11:26:21



Pred Piom XII. sa v tomto smere nezanedbalo nic - to len teraz ste mudri, lebo viete ze fatima bola uznana. Ale v tom case sa skumala. Takze smola, bolsevicka revolucia bola uz davno sta trest Bozi v pohybe, od roku 1917.....kdeze v 1930, kedy podla teba doslo este len k uznaniu od miestneho biskupa, to uz bolsevik ovladol pol sveta. Ty ides za to vinit Cirkev, ze nekonala hned dla Fatimy..




Zacharias, co je to liturgia?
Kedy je modlitba liturgickou?
Klasicky mariansky ruzenec je...?








 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 30 jún 2012 :  10:15:51  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ruzenec je liturgicka modlidba, lebo je predpisana Cirkvou v liturgickych knihach ,ktore sa katolikom predkladaju Cirkvou k modleniu

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 04 júl 2012 :  19:25:27  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Laudetur IHS!

Fatimsky dodatek (modlitba) se vaze s povolenim kultu Panny Marie Fatimske, ktery byl schvalen 13. rijna (oktobra) 1930 mistnim biskupem.

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 04 júl 2012 :  21:01:29  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
miestny biskup .. no tak nech sa to modlia akurat tak v dieceze, kde patri Fatima, aj to len kto by bez toho nevydrzal zit, bodka ciarka vykricnik

Nahodicka, ze to schvalila iba hentaka mala autoritka, a aj to po akom dlhom case??


dajte uz s tym dodatkom svaty pokoj




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 05 júl 2012 :  16:38:12  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Nie ste tu sam a nie ste ziadnou autoritou , aby ste niekoho umlciavali Dajte pokoj s vasimi nepodlozenymi vyplodmi o padelani
Naparujete sa tu ako terenny jez od koho dostala modlidba cirkevne schvalenie , a ked dostanete odpoved , tak sa naparujete dalej

Cirkevne schvalenie - tiez nevedno, ze by tento dodatok dostal - alebo mozno prave preto nedostal. Pod akym cislom?
Samotny opis tejto poziadavky je rozporny - nenasiel som dva predkoncilove zdroje, ktore by sa zhodovali na líčení vzniku tejto udajnej poziadavky od PM (pripusta sa padelani), zato pokoncilove zdroje papagajuju medzi sebou a od seba ostosest ako samozrejmost, ze sa jedna o legitimnu fatimsku poziadavku.


http://www.kredo.sk/bforum/topic.asp?TOPIC_ID=2425&whichpage=1

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 05 júl 2012 :  16:49:02  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov

ked niekde nieco schvali jeden biskup, to ma vahu lietajuceho lopucha vo vetre.
Ak to schvali viac biskupov, ma to vahu viacerych lopuchov vo vetre.

Takze o cirkevnom schvaleni tzv. fatimskeho dodatku nech bluzni kto chce.

Ktovie, mozno to vymysle sam biskup a sam sebe si to aj odobril. Kto dokaze opak?

Nikto nemate dovod zasuvat tie slova do ruzenca, len ste na to uvyknuti, jak vas ucili. Polstorocia tu ucia bludy a pod. takze necudo, ze cit pre rozlisovanie je davno zabity. A ty amerika si toho exemplarnym prikladom.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 05 júl 2012 :  16:53:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Len si posluzte , mozete soptit , kolko sa vam zachce Fakt , ze ju miestny biskup schvalil a teda uznal v procese uznania zjavenia za autenticku nevyvratite To nie je ziadny lopuch vo vetre , schvalenie pravosti zjavenia

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 05 júl 2012 :  16:56:32  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ale co vam schvali vas biskup , to prijmate , ze ? To uz nie je lopuch vo vetre? Tam sme sa skutocne za 50 rokov dostali , ze slovo nastupcu apostola a nastupcov apostolov ma pre katolika vahu lopucha vo vetre

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: SME ZACHRÁNENÍ Téma Next Topic: Prosba Panny Marie  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06