Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Modlitba
 Modlitba rozjímavého ruženca.
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: SME ZACHRÁNENÍ Téma Next Topic: Prosba Panny Marie
Strana: z 4

Riman

Stav: offline

 Odoslaný - 25 jún 2012 :  17:33:11  Zobraziť profil  Pridať Riman do zoznamu priateľov
citácia:
Mato, mato, ta vasa rarachovska dusa...

Pôvodne zaslal radar - 25 jún 2012 :  14:33:37




A ja myslím, že asi aj správne koná. Opatrnosť patrí medzi kresťanské čnosti. Je správne byť opatrný. A modlitba je práve vec, ktorá do človeka dokáže vniknúť dosť hlboko, doslova ho pohltí, preto je tu istá opatrnosť na mieste.

Som Katolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 29 november 2011  ~  Posledná návšteva: 07 máj 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 25 jún 2012 :  17:41:37  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov

Ukazme si stav pred koncilom (Nabozne vylevy 1945), davno by fatimsky dodatok bol implementovany, kedze od Fatimy presli tri desiatky rokov.
Kto pozna NV, tak vie, ze tam napastovali hadam vsetko, co sa co i len trochu smyklo okolo zbozneho sluchu. Reprezentativnejsia modlitebno-poucna kniha ako NV, neexistuje.

V docela podrobnom exkurze o ruzenci, vyberam nasledovne ukazky, je tam vselico zaujimave (a zaroven si treba vsimnut, co tam naopak nie je a preco tam nie je)









Takze vidime, ze davno po udajnej Fatimskej prosbe, ruzenec sa nemodlil s dodatkom.
Kto sa ho pomodlil, akurat co sa vystavil "bonusu", ze pride o odpustky: ani tridsat rokov po oficialnom schvaleni papezi neumoznili vsunut dodatok do ruzenca, kedze platnost predmetneho kanona neobmedzili od roku 1917.
Tu vselico nehra.
To na tie casy vyzera na velice zaujimavy a silny argument v neprospech dodatku.


P.S. amerika, znenia tajomstiev nepatria ku podstate ruzenca (vid vysvetlenie v ukazke, je dost podrobna)


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Riman

Stav: offline

 Odoslaný - 25 jún 2012 :  18:10:42  Zobraziť profil  Pridať Riman do zoznamu priateľov
No dobre, ale vŕta mi hlavou kto a aký by mal záujem na tom, aby ľudí presvedčil, že ten dodatok pochádza od PM z Fatimy a aby sa ho modlili, hoci to nie je pravda? Kto a prečo by to robil?

Som Katolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 29 november 2011  ~  Posledná návšteva: 07 máj 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 25 jún 2012 :  18:38:26  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Tu je viacero otazok
1, Nachadza sa teto modlidba v protokoloch o vysluchoch vizionarov ?
Ak ano Leirsky biskup ju v procese uznal za v nicom neodporujucu uceniu Cirkvi ?
Ak ano schvalil jej znenie ?
Ak nie , na zaklade coho by knihy o Fatime s touto modlidbou dostali imprimatur a nihil obstat
Tvrdili vizionari , ze je to zelanie Panny Marie , aby sa tato modlidba modlila na konci desiatku ?
Ak ano , nachadza sa to v protokoloch o vysluchu vizionarov ?
Ak ano schvalil ju biskup a papez schvalenim pravosti zjavenia ?
Ak bola sfalsovana , bolo sfalsovane cele fatimske zjavenie ?
Neurobilo by sfalsovanie casti , pochybnym celok ?
Kedy ziadala Panna Maria , aby sa zverejnilo tretie tajomstvo ?
Posluchli ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 25 jún 2012 :  18:48:51  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
P.S. amerika, znenia tajomstiev nepatria ku podstate ruzenca (vid vysvetlenie v ukazke, je dost podrobna)

Tak viete pre nas , ktori sme upadli na nizku uroven ludovej zboznosti ...

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 25 jún 2012 :  19:53:00  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Amerika, prijmite moj obdiv a uznanie, aj co sa tyka tejto temy aj co sa tyka temy o nepokrstenych detoch.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 25 jún 2012 :  21:07:17  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
nepochopili sme sa. Ja som prave myslela, ze Bozie milosrdenctvo potrebujeme uplne vsetci... a je niekto, kto by ho nepotreboval [b]velmi? Preto som zauvazovala nad slovami "---najma tie...
ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 25 jún 2012 :  21:14:56  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
ach jaj, nasa radar uz vidi az do duse prispievatela, konkretne v tomto pripade do duse Mata? No toto! . Nie je to nahodou, vazena radar, opovazlive posudzovanie? Nebolo by to z Vasej strany ale po prvy raz...(vid vase vyjadrovanie k mojej malickosti) ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 25 jún 2012 :  21:49:04  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
P.S. amerika, znenia tajomstiev nepatria ku podstate ruzenca (vid vysvetlenie v ukazke, je dost podrobna)

Vsetko, co podporuje zboznost a neodporuje uceniu katolickej cirkvi, je dobre a spasonosne. Mimochodom, preto sa ruzenec vola radostny, bolestny slavnostny a svetla, lebo sa rozjima o udalostiach v zivote Pana Jezisa a svatej rodiny,co je urcite dobre a spasonosne.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 25 jún 2012 :  21:56:46  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
nepochopili sme sa. Ja som prave myslela, ze Bozie milosrdenctvo potrebujeme uplne vsetci... a je niekto, kto by ho nepotreboval [b]velmi? Preto som zauvazovala nad slovami "---najma tie...

Myslim Ela, ze by ste nemali opovazlivo posudzovat slova Panny Marie, to uz je naozaj prilis.

Toto moje napomenutie aj u vas Ela, ako aj u Mata myslim uprimne a s laskou, aby ste sa zbadali, takze to naozaj neberte ani vy ako opovazlive posudzovanie, len upozornenie, ze rarach sa myli a treba byt opatrny a neverit hned vsetkemu, co povie. To neznamena, ze sa za raracha nemodlim, alebo, ze sa ho nesnazim milovat.Ak mi neverite zmierim sa s tym.

Jeden moj dobry znamy mi napisal. A pre útoky z ich strany sa netráp. Kristus prizvukoval, že jeho učeníci budú prenasledovaní .S tým nič nenarobíš. A Boh ani nechce, aby sme boli naviazaní na láskavosť a pochopenie u ostatných ľudí. On je ten, ktorý nám dokonale rozumie, miluje nás, je zdrojom všetkej lásky a On je všetko, čo k šťastiu potrebujeme. Boh stačí.




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 25 jún 2012 :  22:20:06  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Len ci su to ozaj slova Panny Marie a nie nejaky hoax...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 25 jún 2012 :  22:27:32  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Len ci su to ozaj slova Panny Marie a nie nejaky hoax..

Ano,chapem...Len ci vy neverite skoro vsetkemu, co povie rarach.Ale aj vam opakujem, ze voci rarachovi necitim nenavist, modlim sa zanho a snazim sa ho milovat ako svojho blizneho.
Ja nechcem ist touto cestou,Mato,vracat vam nic nebudem, aj moje slova o rarachovskej dusi boli myslene uprimne a s laskou, aby spasa vasej duse neutrpela.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 25 jún 2012 :  22:56:40  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
P.S. amerika, znenia tajomstiev nepatria ku podstate ruzenca (vid vysvetlenie v ukazke, je dost podrobna)

Tak viete pre nas , ktori sme upadli na nizku uroven ludovej zboznosti ...

Pôvodne zaslal amerika1 - 25 jún 2012 :  18:48:51




Ludova zboznost ma dlhodobo coraz nizsiu uroven.




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 25 jún 2012 :  23:36:42  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
No dobre, ale vŕta mi hlavou kto a aký by mal záujem na tom, aby ľudí presvedčil, že ten dodatok pochádza od PM z Fatimy a aby sa ho modlili, hoci to nie je pravda? Kto a prečo by to robil?

Pôvodne zaslal Riman - 25 jún 2012 :  18:10:42



Daj nejake tazsie otazky.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 25 jún 2012 :  23:45:13  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Tu je viacero otazok
1, Nachadza sa teto modlidba v protokoloch o vysluchoch vizionarov ?
Ak ano Leirsky biskup ju v procese uznal za v nicom neodporujucu uceniu Cirkvi ?
Ak ano schvalil jej znenie ?
Ak nie , na zaklade coho by knihy o Fatime s touto modlidbou dostali imprimatur a nihil obstat
Tvrdili vizionari , ze je to zelanie Panny Marie , aby sa tato modlidba modlila na konci desiatku ?
Ak ano , nachadza sa to v protokoloch o vysluchu vizionarov ?
Ak ano schvalil ju biskup a papez schvalenim pravosti zjavenia ?
Ak bola sfalsovana , bolo sfalsovane cele fatimske zjavenie ?
Neurobilo by sfalsovanie casti , pochybnym celok ?
Kedy ziadala Panna Maria , aby sa zverejnilo tretie tajomstvo ?
Posluchli ?

Pôvodne zaslal amerika1 - 25 jún 2012 :  18:38:26



No a prave odpovede na tieto otazky iba potvrdzuju, ze to cele okolo dodatku smrdi nedoveryhodnostou.

Staci, co polahky moze overit kazdy - ze Cirkev tuto dodatkovu modlitbu nevkomponovala do ruzenca vyse polstorocia, Svata Stolica to nedovolila, az kym nenastupila nova krv anticirkevnych hierarchov.
Toto je vymluvnejsie nez nejake protokolarne otazky, na ktore ajtak overenu odpoved my tuna nemozeme ziskat a ktore len viria este vacsie spekulacie namiesto ich eliminovania.

Henten dodatok treba radsej poslat k ladu. Nic tym nikto nepokazi. Ruzenec zostava tym cim bol, uzitok z jeho modlenia ajtak na nejakom dodatku nestoji, nestal ani pred ani po Fatime.






 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 jún 2012 :  09:33:12  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Modlit sa ju nemusite , dokonca by som suhlasil aj s tym , ze samotnemu ruzencu to nic neuberie Ale tvrdit , ale vnasat pochybnosti o jej falsovani je silna kava Mate na to nejaky priamy dokaz ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 26 jún 2012 :  10:07:34  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
O tom,ako celá Cirkev - hierarchia i laici,napriek mimoriadnym zázrakom vykonaných samotnou svätou Pannou vo Fatime a jej presným a závažným proroctvám nedostatočne reagovala nemusím písať.Dôsledky boli strašné.Uznať zjavenie je jedna vec,no naplniť žiadosť presvätej Bohorodičky je vec druhá.Ak si najsvätejšia Panna žiadala zasvätiť Rusko jej nepoškvrnenému srdcu,prečo toľké otáľanie?To musela prísť II.svetová vojna a prenasledovanie kresťanov bezbožným komunizmom rozšíreným z Ruska presne tak ako to bolo predpovedané aby zodpovední začali konať?Prečo je jej požiadavka modliť sa za každým desiatkom ruženca prosbu "Ó Ježišu.." niekomu podozrivá a tak dlho bolo treba čakať aby sa uskutočnila?A ešte stále niektorým nedošlo,že ignorovaním Fatimského posolstva,vrátane prosby za záchranu duší požadovanej samotnou Pannou Máriou,prichádza ku čoraz väčšej skaze duší?
Niekomu veľmi záležalo aby požiadavky vyslovené samotnou Pannou Máriou boli ignorované.Ten niekto je vrahom duší.Rozmyslite si koho počúvať,či Pannu Máriu,o ktorej máme úplnú istotu potvrdenú Cirkvou,že to bola ona vo Fatime,alebo satana,ktorý sa snaží mariť záchranu duší.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 jún 2012 :  15:13:48  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Len ci su to ozaj slova Panny Marie a nie nejaky hoax...

Pôvodne zaslal Mato - 25 jún 2012 :  22:20:06



Mozme to logicky posudit
1, Odporuje tato modlidba v niecom uceniu Cirkvi vo veciach viery a mravov?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  12:11:06  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Modlit sa ju nemusite , dokonca by som suhlasil aj s tym , ze samotnemu ruzencu to nic neuberie Ale tvrdit , ale vnasat pochybnosti o jej falsovani je silna kava Mate na to nejaky priamy dokaz ?

Pôvodne zaslal amerika1 - 26 jún 2012 :  09:33:12



Ak nieco vnasam o tom dodatku, tak praveze nie pochybnosti o falsovani - vnasam pochybnost o pravosti.

Silna kava toto? Vsak to je este sladke mliecko oproti inym kavam, ktore Vatikan uvaril a stale vari..

Najlepsim priamym dokazom pre pochybnosti su nejestvujuce priame dokazy o pravosti dodatku.
Zato priamych dokazov o ucinnosti ruzenca aj bez tzv. fatimskeho dodatku, je naporudzi habadej.




citácia:

1, Odporuje tato modlidba v niecom uceniu Cirkvi vo veciach viery a mravov?

Pôvodne zaslal amerika1 - 26 jún 2012 :  15:13:48




Odporuje dodatok "lebo tvoje je kralovstvo a moc i slava naveky" v Otcenasi, niecomu v uceni Cirkvi?

A predsa KC nedovolila tento dodatok pouzivat.



Odporuje meno sv. Jozefa v kanone rimskeho ritu niecomu v uceni Cirkvi?

A predsa ho KC nedovolila do kanonu vsunut, Lev XIII. dokonca musel uradne zasiahnut a kanonicky pohrozit biskupom, co to tam chceli vpasovat. Preco asi?

Prikladov na to, co vselico neodporuje uceniu v KC a predsa sa v KC modlitbach nenachadzaju, ba zakazuju, je na tisice.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  12:32:07  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:



Odporuje dodatok "lebo tvoje je kralovstvo a moc i slava naveky" v Otcenasi, niecomu v uceni Cirkvi?

A predsa KC nedovolila tento dodatok pouzivat.



Povolila.Kto neverí nech ide na liturgiu sv.Jána Zlatoústeho ku byzantským katolíkom.
Alebo to máme pekne aj tu,v slovenčine i v csl. :
www.grkat.nfo.sk/Texty/modlitby-csl-slov-1.html

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  12:38:29  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov


Samotný ruženec nie je liturgickou modlitbou,môže sa meniť aj počet zrniek aj tajomstvá,so súhlasom biskupov.ako príklad uvediem Ruženec ku Sedembolestnej Panne Márii,ktorý bol odobrený pre Bratstvo Sedembolestnej Panny Márii v Malackách a to rozhodnutím arcibiskupského ordinariátu č.6780 z 8.dec.1889.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  14:11:22  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Co sa tyka fatimeskeho dodatku naviac plne suhlasi so samotnym zjavenim
A to konkretne s prvym tajomstvom , kde bolo vizionarom umoznene nahliadnut do pekla , takze plne tomu zodpovedaju slova zachran nas od pekelneho ohna a prosba presvatej Bohorodicky za modlidby a obety za obratenie hriesnikov , comu zodpovedaju slova prived do neba vsetky duse , najma tie , ktore najviac potrebuju Tvoje milosrdenstvo

Takze mame bod 2

modlidba v nicom neodporuje pravosti posolstva obsiahnuteho v zjaveni , ktore je schvalene apostolskym stolcom


Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2012 :  14:19:57  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
A predsa KC nedovolila tento dodatok pouzivat.

Tu je vsak jasne , ze Cirkev fatimsky dodatok povolila pouzivat Na schvalenie nie je vzdy nutne pisomne schvalenie , staci aj ustne a naviac Cirkev nikdy proti nikomu nezakrocila , ano ziadna autorita , kto sa tento dodatok modlil verejne sam , ci s inymi , co je nepriamy dokaz , ze ho Cirkev skrze autority schvaluje
Ten dodatok , nie je ziadna utajena modlidba , o ktorej by cirkevne eutority nevedeli ze :
1, veriaci ju povazuju za prianie Panny Marie Fatimskej
2, ze pochadza od Panny Marie samotnej
3, ze ju sprostredkovala skrze fatimskych vizionarov
4,ze ma sluzit ako modlidba za obratenie hriesnikov najma postihnutych bludom komunizmu , pred ktorym Panna Maria vo Fatime varovala
5, ze ma sluzit na zachranu dusi , o ktorych Panna Maria povedala , ze smeruju k zatrateniu , lebo sa za ne nik nemodli


Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 28 jún 2012 :  10:09:03  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Co sa tyka fatimeskeho dodatku naviac plne suhlasi so samotnym zjavenim
A to konkretne s prvym tajomstvom , kde bolo vizionarom umoznene nahliadnut do pekla , takze plne tomu zodpovedaju slova zachran nas od pekelneho ohna a prosba presvatej Bohorodicky za modlidby a obety za obratenie hriesnikov , comu zodpovedaju slova prived do neba vsetky duse , najma tie , ktore najviac potrebuju Tvoje milosrdenstvo
Pôvodne zaslal amerika1 - 27 jún 2012 :  14:11:22



Toto je sukromny nazor.

citácia:
Takze mame bod 2



modlidba v nicom neodporuje pravosti posolstva obsiahnuteho v zjaveni , ktore je schvalene apostolskym stolcom


Toto je tiez len privatny neautoritativny nazor.



citácia:
Tu je vsak jasne , ze Cirkev fatimsky dodatok povolila pouzivat Na schvalenie nie je vzdy nutne pisomne schvalenie , staci aj ustne a naviac Cirkev nikdy proti nikomu nezakrocila , ano ziadna autorita , kto sa tento dodatok modlil verejne sam , ci s inymi , co je nepriamy dokaz , ze ho Cirkev skrze autority schvaluje


To nie je ziadny nepriamy dokaz. Nepriamy dokaz by bol nejaka zmienka papeza k veci, ze toleruje, alebo nejaky dokument, ktory vychadza z mlcky uznaneho dodatku. Nic take vsak obhajcovia dodatku nevedia predlozit, ze by existovalo.
Podla nauky KC, co schvaluju miestne autority, ma leda tak disciplinarnu povahu, nema najmensiu zaruku pravdivosti ci neomylnosti spravneho rozhodnutia. Takychto schvaleni kadecoho od biskupov a pod. bolo v dejinach tolko ze az. Paralela s dodatkom z fatimy je priam doocibijuca.


citácia:
Ten dodatok , nie je ziadna utajena modlidba , o ktorej by cirkevne eutority nevedeli ze :
1, veriaci ju povazuju za prianie Panny Marie Fatimskej
2, ze pochadza od Panny Marie samotnej
3, ze ju sprostredkovala skrze fatimskych vizionarov
4,ze ma sluzit ako modlidba za obratenie hriesnikov najma postihnutych bludom komunizmu , pred ktorym Panna Maria vo Fatime varovala
5, ze ma sluzit na zachranu dusi , o ktorych Panna Maria povedala , ze smeruju k zatrateniu , lebo sa za ne nik nemodli


Opat cisto privatny vyklad a interpretacia. Malo na to, aby opozicia voci dodatku nebola opravnena.





 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 28 jún 2012 :  12:45:34  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:


Samotný ruženec nie je liturgickou modlitbou,môže sa meniť aj počet zrniek aj tajomstvá,so súhlasom biskupov.ako príklad uvediem Ruženec ku Sedembolestnej Panne Márii,ktorý bol odobrený pre Bratstvo Sedembolestnej Panny Márii v Malackách a to rozhodnutím arcibiskupského ordinariátu č.6780 z 8.dec.1889.

Pôvodne zaslal Zachariáš - 27 jún 2012 :  12:38:29




Aspon vidno ako "pozorne" citas co iny uz dal:



Tuna v teme nie je rec o tychto inych ruzencovych formach, ale o klasickom marianskom ruzenci.
Naco sem zasuvas dalsiu temu?

Okrem toho klasicky ruzenec je liturgickou modlitbou, to len tie ostatne ruzencove modlitby nemaju ten status.



citácia:
O tom,ako celá Cirkev - hierarchia i laici,napriek mimoriadnym zázrakom vykonaných samotnou svätou Pannou vo Fatime a jej presným a závažným proroctvám nedostatočne reagovala nemusím písať.Dôsledky boli strašné.Uznať zjavenie je jedna vec,no naplniť žiadosť presvätej Bohorodičky je vec druhá.Ak si najsvätejšia Panna žiadala zasvätiť Rusko jej nepoškvrnenému srdcu,prečo toľké otáľanie?To musela prísť II.svetová vojna a prenasledovanie kresťanov bezbožným komunizmom rozšíreným z Ruska presne tak ako to bolo predpovedané aby zodpovední začali konať?Prečo je jej požiadavka modliť sa za každým desiatkom ruženca prosbu "Ó Ježišu.." niekomu podozrivá a tak dlho bolo treba čakať aby sa uskutočnila?A ešte stále niektorým nedošlo,že ignorovaním Fatimského posolstva,vrátane prosby za záchranu duší požadovanej samotnou Pannou Máriou,prichádza ku čoraz väčšej skaze duší?
Niekomu veľmi záležalo aby požiadavky vyslovené samotnou Pannou Máriou boli ignorované.Ten niekto je vrahom duší.Rozmyslite si koho počúvať,či Pannu Máriu,o ktorej máme úplnú istotu potvrdenú Cirkvou,že to bola ona vo Fatime,alebo satana,ktorý sa snaží mariť záchranu duší.


Pôvodne zaslal Zachariáš - 26 jún 2012 :  10:07:34



Mame sa rozpisat, jak vasa cirkev na cele s vasimi papezmi "posluchli" PM a "zverejnili" tzv. tretie tajomstvo???

Jaku komediu zohrali s tou vyrehotanou panou v roli udajnej sestry Lucie?

Jake predstavenie zohral Wojtyla s tzv zasvatenim Rusku, alebo to cislo ako vraj Hnilica zasvacoval osobne priamo v srdci Moskvy?

Chces si tu o tychto veciach "poslusnosti" k Fatime pohovorit?



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: SME ZACHRÁNENÍ Téma Next Topic: Prosba Panny Marie  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06