Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Modlitba
 Ponuka modlitby
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Liturgia v rkc - polemika Téma Next Topic: Veľké zázraky Božie v tvojom živote  

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2009 :  21:40:29  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Na viacerých stránkach som videl ponuku, či skôr výzvu k dôvere, kde nielen o modlitbu prosili, ale ponúkli možnosť, že sa budú modliť.
Zväčša ide o rehoľné stránky. Nechcem im týmto reklamu robiť.

Skôr som toto chcel podať ako zamyslenie. Že vieme väčšinou o modlitbu prosiť, ale málokedy vieme našu modlitbu ponúknuť. Pritom si možno povieme, že sa modlime za nejaku skupinu ľudí, ale ide len o akýsi kvázi hromadný úmysel, a ide len o nejakú frázu: "pomodlím sa za hriešnikov".
Je pravda, že mnohí svatí, za všetkých spomeniem asi sv. Terezku z Lisieux, ale aj sv. Katarína Sienska, sv. páter Pio a pod. ktorí takto hromadne trpeli za určitú skupinu ľudí.

Chcem tým povedať, že keď sa konkretne za niekoho pomodlíme, ako len za pomyselnú skupinu ľudí(čo je tiež samo o sebe dobré), tak si vytvárame aj vzťah, ale kvôli určitým okolnostiam aj pochopenie a lásku pre toho-ktorého človeka.
O to skôr je táto modlitba vhodnejšia, ked sa modlime za niekoho, kto nám ubližuje - a o to viac plníme Ježišové slová "Milujte svojich nepriateľov" tak ako aj Pavlove(a nieeln jeho) odporúčanie nepreklínajte(nezlorečte) ale žehnajte(dobrorečte) nehovoriac o : neustále prinášajte obety jeden za druhého. A ešte dodám, že sa zvykneme modliť iba za tých čo poznáme, čo sa pozitívne ku nám správajú a pod.

nebojme sa teda ponúknuť možnosť modlitby tomu druhému, aj keby išlo o neviem koho.


Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora 

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 22 júl 2009 :  11:34:31  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Treba sa modliť za všetkých, najme za tých čo neveria, neklaňajú sa, nedúfajú a nemilujú Pána Boha.
Tiež je potrebné aj prosiť za nich Pána Ježiša Krista aby mal s nimi zľutovanie.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Liturgia v rkc - polemika Téma Next Topic: Veľké zázraky Božie v tvojom živote  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06