Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Preco nenakupovat v nedelu?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Európa pre Krista Téma Next Topic: Duse v ocistci - diskusia
Strana: z 5

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 jún 2009 :  00:38:45  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
V inej teme jeden prispievatel napisal:

citácia:
Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale podľa mňa si niektoré veci vymysleli len "vedúci" Cirkvi. Napr. nakupovanie v nedeľu... neviem, prečo by toto malo byť hriechom. Čo ak je na pokladni človek, ktorý potrebuje zarábať aj cez víkendy, lebo má napr. 5 detí a nemá ich čím živiť? VeĎ sobota bola ustanovená pre človeka a nie človek pre sobotu...


Uplne jednoduchy princip je ten, ze nedela je den Pana a ma mu byt zasvateny. V tento den sa mame zvlast venovat duchovnym veciam, okrem ucasti na sv. omsi aj napriklad meditaciii, dlhsej modlitbe apod.

Ak vsak v nedelu pracujem, nie len ze nemam cas na omsu ale obvykle ani na Boha, cim priamo porusujem tretie Bozie prikazanie.

Ak som zivitel rodiny a moj zamestnavatel vyzaduje odo mna pracu v nedelu a ja si nemozem dovolit odmietnut, moralna zodpovednost za tuto pracu je na zamestnavatelovi - on musi zvazit, ci je moja praca v nedelu skutocne nevyhnutna.

Predaj v nedelu vsak nevyhnutny v drvivej vacsine pripadov nie je.

Tym vsak, ze v nedelu nakupujeme, priamo nabadame zamestnavatela, aby nutil ludi pracovat aj v nedelu a cast viny pada aj na nas.

A ako vieme, porusenie Bozieho prikazania je takmer vzdy smrtelnym hriechom.

Si si ochotny zobrat toto na svedomie?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora 

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 30 jún 2009 :  10:08:30  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Ja ešte dodám, že keď som bol v Nemecku, tam bolo normálne že v Nedeľu boli obchody zatvorené. Ľudia sa prispôsobia, len treba niekde začať.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 30 jún 2009 :  10:34:50  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
no hej, len v dnešnej dobe sú prednejšie peniaze, a potom to tak dopadne.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 30 jún 2009 :  11:17:44  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
na druhej strane z historie vieme ze prave aj v nedelu bivali velke trhy ktre boli spojene aj so slavnostami a nikomu to navadilo....a toto stym nakupovanim ako ako je taky problem ked niekomu padne smena na nedelu je predsa vela povolani ktore nutia cloveka byt aj v nedelu v praci zdravotne sestry doktory ale ako ja nedela je weekend a mame vtedy vystupenia tak isto aj kaviarne ci restauracie sak mame predsa dlhu tradiciu nedelnych prechadzok v meste spojenych s navstevou bud kaviarni cukrarni a pod...hm a v tomto pripade a kontexte ked sa na vec zadivate vam pride to zatvorenie obchodou ako smiesne..

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 30 jún 2009 :  22:02:25  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
Tiež sa mi nepáči - keď v letáku istého nemenovaného reťazca marketov je špeciálna akcia - lacné mlieko - iba jeden deň/dátum - a tipnite si ktorý. Samozrejme je to na nedeľu.

No nech si ho nechajú - aj so všetkými ich akciami. Môj názor.

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 30 jún 2009 :  22:12:45  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
V nedeľu by mohli byť otvorené stravovacie zariadenia, pohotovostné služby, dopravné služby a pod.. , ktoré sú nevyhnutné pre život.
Obchodné domy a pod., nie sú nevyhnutné pre život.
Topánky, šaty, elektroniku, spotrebný tovar a pod... si môžem kúpiť aj v iný deň.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 30 jún 2009 :  23:14:00  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
zrno ako kdo napriklad kamarat pracuje na farme od pondelka do soboty od rana do vecera a jediny den kedy vie s priatelkou vybehnut pozret nieco v obchodoch je nedela...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 30 jún 2009 :  23:23:50  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:


Predaj v nedelu vsak nevyhnutny v drvivej vacsine pripadov nie je.

Tym vsak, ze v nedelu nakupujeme, priamo nabadame zamestnavatela, aby nutil ludi pracovat aj v nedelu a cast viny pada aj na nas.


Pôvodne zaslal Mato - 30 jún 2009 :  00:38:45



lenže to by sa muselo masovo dohodnuť že nikto nepride v nedelu. alebo zhora nariadiť. lebo do obchodov v nedelu nechodia len veriaci. či nepracuju len veriaci. myslim si skor potom že by mala platiť tu ta vyhrada svedomia - že ako yamestnanec by som mal mať pravo nepracovať v endelu ak nemam záujem o to. samoyrejme bey nasledkov.
nehovoriac, že v nedelu sa mi lepšie nakupuje kvoli tomu, že tam nie je natresk ľudí ako v sobotu. a nedela večer to bola priprava na týžden(vyplyvalo to najme z rodinnej situacie).

zmurka, ja na lacne mlieko neverim. ja som yastanca original kravskeho mlieka. všetko mimo to je iba biela žbrnda. neviem či to bol ten isty retazec, ale som počul že taketo lacne mlieko potom ani mačky nechceli.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 30 jún 2009 :  23:25:55  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Chceš povedať, že im zamestnávateľ nedá počas týždňa trochu času na nákup potravín a nevyhnutných vecí.
Pracujú od svitu do mrku 16 hod. Denne.
Tak potom nie sú zamestnanci ale nevoľníci na panskom.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 30 jún 2009 :  23:47:25  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
V nedeľu by mohli byť otvorené stravovacie zariadenia, pohotovostné služby, dopravné služby a pod.. , ktoré sú nevyhnutné pre život.
Obchodné domy a pod., nie sú nevyhnutné pre život.
Topánky, šaty, elektroniku, spotrebný tovar a pod... si môžem kúpiť aj v iný deň.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

Pôvodne zaslal zrno - 30 jún 2009 :  22:12:45



doplnim. pokiaľ by existovali take obchodiky, potraviny na sposob nudzoveho nakupu potravin - chlieb, maslo mmlieko, a nejake drobnosti k tomu, tak kludne nehc tie retazce pozatvaraju. problemje však ten že takzchto "nudzovych" obchodikov by muselo byť potom viacej aby sa dalo primerane kupiť nie jeden na pol bratislavy :D takže matematicky mi to zase vzjde že jeden retaycovz obchod je potom menej. ale tiež by sa mohli dohovoriť, že každý víkend by to bol iny z retazcov.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 30 jún 2009 :  23:49:10  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
Chceš povedať, že im zamestnávateľ nedá počas týždňa trochu času na nákup potravín a nevyhnutných vecí.
Pracujú od svitu do mrku 16 hod. Denne.
Tak potom nie sú zamestnanci ale nevoľníci na panskom.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

Pôvodne zaslal zrno - 30 jún 2009 :  23:25:55



ked si chceš zarobiť a nieoč mať, tak ti nič ine neostava. aj na Slovensku to začina bzť podobne: "ked sa ti nepači,môžeš ísť je tu 10 dlašich na tovje miesto"
a osobne si myslim že niekedy na ankup treba pohodu, že to nakupovanie nie je len o nalkupovani.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 01 júl 2009 :  00:02:43  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Otvorené potraviny z chlebom, mliekom a pod.. to beriem, jesť sa musí ale ostatný tovar môže počkať do pondelka.
Samozrejme môžu byť aj výnimky ako uviedol Volsung.
citácia:
kamarat pracuje na farme od pondelka do soboty od rana do vecera

V tomto prípade je na posúdení jednotlivca, či je alebo nie je nevyhnutné ten nákup urobiť práve v nedeľu.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 05 júl 2009 :  18:56:00  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- neviem preco je toto povazovane za problem

- ved predsa ak je tu urcita skupina ludi, podla scitania ludu takmer 70% - 80% hlasiaca sa k viere, tak nech predsa nenakupuje!... nemyslite ze obchodnici by si velmi rychlo dokazali spocitat ci by sa im to potom vyplatilo ??? ... co to tu riesite? ... asi to, ze to potrebujete zakazat, pretoze ovecky zabiehaju kde nemaju ??? ...

- ale to je potom o niecom inom ... treba si to stado pretriedit, vyselektovat, vycistit ... nie len papierovo vykazovat... to robili aj komunisti


Nakupovanie v nedeľu a Slovensko

Slovensko zastáva názor, že o umožnení predaja počas sviatkov a nedieľ, resp. o obmedzení času predaja, by mal rozhodnúť trh. Ak budú mať spotrebitelia záujem o nedeľné nákupy, bude ministerstvo hospodárstva vôľu občanov rešpektovať a neobmedzí čas predaja.

V roku 2002 uskutočnilo Ministerstvo hospodárstva SR spolu s Obchodnou fakultou Ekonomickej univerzity v Bratislave prieskum, podľa ktorého viac ako 80 percent opýtaných považuje možnosť nákupov v nedeľu a počas sviatkov za pozitívum a je proti zákazu nedeľného predaja.

- bolo by dobre nechat to na ludi, maju predsa slobodnu vôlu...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 05 júl 2009 :  21:47:59  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Skutočne veriacich Slovákov je tak max. 15% - 20%, zvyšných 80% je pohanských.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 05 júl 2009 :  22:58:06  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
- neviem preco je toto povazovane za problem

- ved predsa ak je tu urcita skupina ludi, podla scitania ludu takmer 70% - 80% hlasiaca sa k viere, tak nech predsa nenakupuje!...

Pôvodne zaslal Milan - 05 júl 2009 :  18:56:00


Presne preto je to problem, ze si to ti ludia neuvedomuju a pytaju sa, preco by som nemal nakupovat v nedelu?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 06 júl 2009 :  15:07:55  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
mato, lebo firmy pohrozia prepusťanim ludi, kvazi nasledok zatvorenia prevadzok v nedelu, a hned štát je pokakaný....a radšej nechá ludi pracovať v nedelu, ako by mal byť zodpovedný za zvýšenú nezamestnanosť.

a problem je ten, že aj ked sa ludia hlasia akože ku naboženstvu, tak nie každý je tak odolný, či zásadový, aby to repšektoval. teda ak naozaj o tom vie. lebo niekedy mam pocit že neveriaci ludia na tomto fore maju viac info ako samotní katolici niekedy

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 06 júl 2009 :  22:49:10  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
http://www.protiprudu.info/prejav_rydla.html

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 07 júl 2009 :  11:42:51  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- hej, mozem tu tiez hodit spustu linkov na vyjadrenie ludi, co si predaji v nedelu myslia, ale to si najde kazdy sam ...

- poslanec Rydlo ? ... rad by som vedel ci veri tomu co predniesol ...

http://noviny.vsetko.com/rydlo-nezakonne-poberal-vo-vajciarsku-invalidnu-rentu-informuje-sme-43995


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 07 júl 2009 :  11:50:12  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
citácia:
mato, lebo firmy pohrozia prepusťanim ludi, kvazi nasledok zatvorenia prevadzok v nedelu, a hned štát je pokakaný....a radšej nechá ludi pracovať v nedelu, ako by mal byť zodpovedný za zvýšenú nezamestnanosť.


- nie je pokakany... z toho prieskumu vyplyva celkom nieco ine...

- zamestnat - nezamestnat sa v obchode - asi tomu nebudete verit, ale existuju na Slovensku stale poradovniky na pracovne miesta v hypermarkete....

- Ludia proste nemaju na vyber a robia kde musia....

- mohla by byt otazka preco tam robia?
- lebo asi nemaju lepsiu robotu, alebo nemaju na viac
- ale to je asi ich problem, nie ?
- je predsa jasne, ze spolocnost by sa nemala nastavovat podla tych najneschopnejsich ...


citácia:

.... a problem je ten, že aj ked sa ludia hlasia akože ku naboženstvu, tak nie každý je tak odolný, či zásadový, aby to repšektoval. teda ak naozaj o tom vie. lebo niekedy mam pocit že neveriaci ludia na tomto fore maju viac info ako samotní katolici niekedy

Pôvodne zaslal Ales - 06 júl 2009 :  15:07:55



- raz sa isty umelec v TV vyjadril :

Cirkev nech sa so obchodov nenaváža kvôli zatvoreným obchodom v nedeľu. Lebo stačí aby obchodné reťazce dali na nedeľu doobeda akciu " Zľava 50% ( +/- ) " a kostoly budú prázdne, lebo nielen veriaci ale aj páni farári budú nakupovať , nedeľa nenedeľa....




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 07 júl 2009 :  12:48:27  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
milan, lenže prave o tomto bola ta vyhrada svedomia. že niekoho nemôžem poslať het, len kvôli tomu, že chce mať v nedelu voľno, kvôli tomu, že chce ísť v klude do kostola a traviť ten deň v pokoji.

takže ide o to, že svetu zavládli peniaze, a tie proste vedú. keby človek žil svoju vieru radikálne so vším všudy, tak by hzper a super a neviem ake markety mohli mať j akciu 100 percent zadara a by to ľudmi nehlo.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 07 júl 2009 :  13:17:45  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
citácia:
milan, lenže prave o tomto bola ta vyhrada svedomia. že niekoho nemôžem poslať het, len kvôli tomu, že chce mať v nedelu voľno, kvôli tomu, že chce ísť v klude do kostola a traviť ten deň v pokoji.

takže ide o to, že svetu zavládli peniaze, a tie proste vedú. keby človek žil svoju vieru radikálne so vším všudy, tak by hzper a super a neviem ake markety mohli mať j akciu 100 percent zadara a by to ľudmi nehlo.

Pôvodne zaslal Ales - 07 júl 2009 :  12:48:27




- ja s tebou v podstate suhlasim Alesko.. no to nie nas problem, akych veriacich napriklad mate ...

- o tom je napriklad problem odluky cirkvi ... verim ze ono by sa to "vycistilo" ...

- a nikdo by uz nemohol nic cirkvi vycitat...

- samozrejme s dotiahnutim a vyrovnanim, ktore medzi statom a cirkvou musi prist...

- ked sa robilo posledne scitanie ludu, kazdy z jeho organizatorov tvrdil, ze informacie o tom akeho je kto nabozenstva sa nebudu urcite nikde pouzivat, je to iba statisticke. Zrazu sa cuduj svete, cirkev podla neho dostava na svoje ovecky dotacie. Ciste riesenie je jedine, nech sa zacne platit cirkevna dan. To ale velmi okrajovo. ...



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 07 júl 2009 :  19:22:13  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
- raz sa isty umelec v TV vyjadril :

Cirkev nech sa so obchodov nenaváža kvôli zatvoreným obchodom v nedeľu. Lebo stačí aby obchodné reťazce dali na nedeľu doobeda akciu " Zľava 50% ( +/- ) " a kostoly budú prázdne, lebo nielen veriaci ale aj páni farári budú nakupovať , nedeľa nenedeľa....




Pôvodne zaslal Milan - 07 júl 2009 :  11:50:12



Upozorniť na článok z netu, a priniesť nezmyselnú hlášku nejakého "umelca". A ty Milan tomu veríš, a myslíš si že ten umelec verí tomu čo povedal?
Ako asi je každá debata takmer zbytočná, jednoducho tebe Milan čokoľvek z netu nezmení názor, a presvedčiť katolíka že pravda je nepravda, tak to je nemožné. Takže katolík by mal Nedeľu svätiť bodka.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 07 júl 2009 :  21:02:48  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- skopcil si to aj zo smailikom, tak to tak aj ber ... ...

- i ked ??? ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 07 júl 2009 :  22:08:28  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
ja som hodil ten clanok z propu len preto ze sa tikal temi...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 07 júl 2009 :  22:27:11  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov


- ale ved to je OK, myslim ... debatujeme ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Tominko

Stav: offline

 Odoslaný - 08 júl 2009 :  08:42:44  Zobraziť profil  Pridať Tominko do zoznamu priateľov
100% suhlasim s Matom. Nakupovanie v nedelu nie je vobec nevyhnutne. Vela krajin, vratane USA mali obchody zatvorene v nedelu a ludia prezili. Potom prisli liberali a vsetko sa zmenilo. Nedela uz nie je svata. Na "katolickom" Slovensku musime byt samozrejme moderni, tak sa opcime po vsetkom zo zapadu aj tom co nie je nutne.

Su niektore typy sluzieb, ktore su v nedelu nevyhnutne - photovostna lekaren, odtahova sluzba a pod. Ale kupovat nabytok alebo koberce alebo auto v nedelu naozaj nie je nevyhnute a moze pockat do pondelka.

Vela ludi argumentuje aj potraviny ze je dolezite mat moznost kupit potraviny v nedelu zvlast pre ludi co robili v sobotu nocnu a pod.

Moja odpoved na to je. Neexistuje typ potravin ktory sa neda kupit v piatok alebo az v pondelok aby nevydrzal alebo nepockal, takze ani potraviny by nemuseli byt otvorene v nedelu.

 Krajina: USA  ~  Počet príspevkov: 77  ~  Člen od: 05 apríl 2005  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Európa pre Krista Téma Next Topic: Duse v ocistci - diskusia  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06