Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Modlitba
 Korunka k Boziemu Milosrdenstvu - modlite sa ju?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Prosba o modlidbu Téma Next Topic: SME ZACHRÁNENÍ
Strana: z 7

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2012 :  10:56:33  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Vo Fatime žiadala Panna Mária každodennú modlitbu ruženca, a skutky pokánia a obetovania sa.
Ale netuším, akým zásadným spôsobom sa líši modlitba v korunke od modlitby anjela z Fatimy, keďže v oboch modliaci sa obetujú Telo a Krv, Dušu a Božstvo Pána Ježiša (akurát vo fatimskej modlitbe sa konkrétne spomína obetovanie jeho Tela vo sviatosti oltárnej).

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2012 :  11:24:37  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Tak ako vidno, resume doterajsieho ostatneho priebehu debaty sa fokusuje do fideistickeho "je to okej, lebo to schvalili ti hore a my sme ti, ktori maju posluchat a nie spekulovat"
Pôvodne zaslal Rarach - 23 február 2012 :  20:08:23


Pán Rarach, poznáte aj inú možnosť ?
PS. ale nie takú Wittenberskú.

Pôvodne zaslal baránok - 24 február 2012 :  06:48:15


Pokial v odmietani Kowalskej budete chciet vidiet Lutherovho ducha pribijania tez na dvere kostola, nic s tym nenarobim.
Presviedcat Vas o opaku potom stejne nema zmysel.
Snad uz len jedna otazka v takomto pripade: pod akym zakonom musi katolik akceptovat hento pozitivne rozhodnutie hentych hore?
Lebo ti uz naschvalovali a nadovolovali veciiii...a niektore potom casom zase opravovali a vracali spat k povodnym stanoviskam..verit im vsetko, posluchat ich vo vsetkom, to je najistejsia cesta, ako naplnit slova varovania o vedeni slepych slepymi. Su to tiez iba omylni ludia, vo veci omylnej, a hlavne, ak vyzaduju prijatie, najprv sami musia preukazat dovody a legitimitu k takemu vyzadovaniu. Vy poznate nejaky hodnoverny pramen, kde svoju legitimitu a svoje dovody v prospech Kowalskej predlozili? Aby sme zase neboli slepe ovce bez kardinalnej cnosti opatrnosti, prijimat vsetko co od hentych pride.citácia:
citácia:
O co ziada ludi Fatima, aby robili, ak chcu zachranit hriesnikov? Napoveda: modlitba za milosrdenstvo to nie je ani nahodou.
Ako znie modlitba pri prvom anjelskom prijimani? Napoveda: zarazajuca podobnost s kowalskej obetovanim, az na urcitu cenzuru partii, ktorych vyhodenie ma svoju satansku logiku.

Nepoznam odpoved ani na jednu z tychto otazok.

Pôvodne zaslal Mato - 24 február 2012 :  08:44:26
Ad 1.)

V roku 1916 sa im opäť zjavil anjel ako pekný mladík, priesvitný ako krištáľ. Povedal im aby sa ho nebáli a predstavil sa ako anjel mieru. Lucia o tom píše:
Pokľakol na zem, sklonil čelo až k zemi a prikázal nám opakovať trikrát tieto slová: «Môj Bože, verím v teba, klaniam sa ti, dúfam v teba, milujem ťa! Prosím ťa za odpustenie pre tých, ktorí neveria, tebe sa neklaňajú, v teba nedúfajú a teba nemilujú.» Potom vstal a povedal: «Tak sa modlite. Srdce Ježišovo a Márie vaše prosby vypočujú.»
Druhé zjavenie anjela bolo niekedy v lete 1916, pri studni domu Lucie. Zrazu pred sebou videli postavu anjela, ktorý im povedal: „«Čo robíte? Modlite sa, veľa sa modlite! Najsvätejšie Srdce Ježišovo a Márie majú s vami plán milosrdenstva. Prinášajte Najvyššiemu Pánovi neustále modlitby a obete. »
«Ako máme prinášať obete» - spýtala sa Lucia.
«Prinášajte Bohu ako obetu všetko, čo môžete, na zmierenie za hriechy, ktoré Boha zraňujú a ako prosbu za obrátenie hriešnikov. Privolávajte tak mier do vašej vlasti. Ja som anjel strážny Portugalska. Predovšetkým prijmite a odovzdane neste utrpenie, ktoré na vás Pán zošle. »“
Po tomto zjavení anjela sa začali viac modlievať, pripravovať sa na ten veľký plán, aj keď netušili, aký plán má s nimi Boh. Boh vstupuje do dejín svojím plánom milosrdenstva a práve skrze Pannu Máriu.
«Chcete sa obetovať Bohu a znášať všetky utrpenia, ktoré na vás zošle, na zmierenie za hriechy, ktorými je urážaný, a ako prosbu za obrátenie hriešnikov
Deti odpovedali: «Áno, chceme.»
«Modlite sa každý deň ruženec, aby ste vyprosili svetu mier a koniec vojny.»
Boh ponúka ľuďom pomoc skrze Pannu Máriu do boja, ktorý satan vypovedal tomuto svetu. Panna Mária konkretizuje, že ruženec má byť tou zbraňou v tomto boji.
Panna Mária dala Lucii nádej a povedala jej: "...Všetko to, čo trpíš, všetko obetuj za obrátenie hriešnikov, lebo veľmi veľa duší v týchto časoch prichádza do zatratenia, do pekla. Lebo niet nikoho, kto by sa za nich modlil. Preto Vás prosím, veľa sa modlite najmä svätý ruženec a prinášajte obety za hriešnikov.
«Obetujte sa za hriešnikov a často hovorte, zvlášť keď prinášate nejakú obetu: Ježišu, konám to z lásky k tebe, za obrátenie hriešnikov a na zmierenie za hriechy voči Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie.»

Milosrdenstva niet bez uprimneho obratenia, kajania a napravy zivota. Kowalska preskakuje tento medziclanok, ktory je podmienkou sine qua non.
Dalej, ako jediny prostriedok PM predstavila klasicky ruzenec, v sulade s volou jej Syna.V pripade Kowalskej mame verit, ze Jezis si to rozmyslel a dal nam cosi ine, mixturu.
Dalej, podmienkou vyprosenia obratenia je angazovanost jej Neposkvrneneho Srdca, spojeneho so jej Synom, Kowalskej modlitba samozrejme aj toto preskakuje vyhodenim.
Dalej, duchovne pozadie Kowalskej ruzenca vykazuje klasicke znaky povyhadzovania vsetkeho specificky katolickeho, aby zostal len vypitvany obsah s priamym obracanim sa na Boha bez ohladu na "per Mariam ad Jesum", co je typicky protestantska cize satanska agenda. Ti radi obracaju pozornost rovno drzo na Boha, Mariu maju nielen za zbytocny, ale priam za modlosluzobny prvok. Par rokov po Fatime mame uverit nejakej reholnicke, ze Jezis si naozaj ziada nieco, co priamo vypusta orodovnictvo jej Matky, o ktore ona sama s odvolanim sa na Jezisa stala nielen vo Fatime, ale od cias sv. Dominika, a ktore v inych uznanych zjaveniach ci viziach svatcov prezentuje ako zasadnu prekazku diablovym rejdom?

Ale opakujem sa, viac rozpisane som to dal vo svojich predoslych prispevkoch, tam bez pomocky fatimskej.
Ad 2.)
Fatima:

Tretie zjavenie anjela bolo koncom leta alebo začiatkom jesene v roku 1916. Na úpätí hory Cabeço bola jaskyňa, v ktorej sa Lucia, František a Hyacinta modlili modlitbu, ktorú ich naučil anjel. Nad sebou uvideli svetlo, vstali a zbadali anjela.
Lucia píše: „V ľavej ruke držal kalich, nad ním sa vznášala hostia, z ktorej kvapkalo niekoľko kvapiek krvi do kalicha. Anjel nechal vznášať kalich vo vzduchu, kľakol si k nám a trikrát s nami opakoval:
«Najsvätejšia Trojica, Otec, Syn a Duch Svätý, hlboko sa ti klaniam a obetujem ti Telo, Krv, Dušu a Božstvo nášho Pána Ježiša Krista, prítomného vo všetkých svätostánkoch sveta, na zmierenie za potupy, rúhania a ľahostajnosť, ktorými je urážaný. Pre nekonečné zásluhy jeho Najsvätejšieho Srdca a Nepoškvrneného Srdca Márie prosím ťa za obrátenie úbohých hriešnikov.»
Potom sa zodvihol, vzal kalich a hostiu, podal mi svätú hostiu a rozdelil krv z kalicha Hyacinte a Františkovi, pričom povedal: «Prijmite Telo a pite Krv Ježiša Krista, ktorého nevďační ľudia tak ťažko urážajú! Robte pokánie za ich hriechy a tešte vášho Boha!»“
Kowalska: " Večný Bože, obetujem Ti Telo a Krv, Dušu i Božstvo Tvojho najmilšieho Syna a nášho Pána Ježiša Krista na odčinenie našich hriechov i hriechov celého sveta."


Pozrite na fatimsku invokaciu, cervenym je to, co v porovnani s Kowalskou jej "rontgenovy Jezis" vyhodil alebo zmenil. A ze just akurat urcite casti takto cenzurovane a upgradovane?


"Najsvätejšia Trojica, Otec, Syn a Duch Svätý, hlboko sa ti klaniam a obetujem ti Telo, Krv, Dušu a Božstvo nášho Pána Ježiša Krista, prítomného vo všetkých svätostánkoch sveta, na zmierenie za potupy, rúhania a ľahostajnosť, ktorými je urážaný. Pre nekonečné zásluhy jeho Najsvätejšieho Srdca a Nepoškvrneného Srdca Márie prosím ťa za obrátenie úbohých hriešnikov."

Skutocny autor Kowalskej korunky (nebola nim ani ona ani Jezis):
a.) vyhodil trinitarsku formulu, nahradiac ju "vecnym Bohom", co je pojem prinajmensom ambivalentny a neznamena nevyhnutne, ze modlitba oslovuje krestanskeho Trojjedineho Boha

b.) vyhodil akt prostracie (hlbokeho klanania), vsak ide len o "vecneho Boha" (ktoreho maju aj mohamedani, ci vselijaki vyznavaci vecnej energie ci sily - vid napr. Hyppolitovu protokrestansku herezu, podla ktorej Montini reformoval pokoncilne knazske a biskupske "svatenia")

c.) vyhodil integralnu sucast obetovania, totiz ze sa jedna o neodnatelnu spojitost tohto typu obety a oltarnej obety - proste ze obetovat Bohu telo a krv sa da len v suvislosti, spojitosti,nadvaznosti a napojeni na sacrificialny ukon, ktory v KC zveme svatou omsou. Tri strany debaty tu niektori nevedeli pochopit, ze pojem obety v tomto uzkom vyzname musi byt nutne spojeny s omsovou obetou, ktorej "vysledkom" su katolicke svatostanky s pritomnostou krista pod sposobmi, ake sa daju ziskat len platnym konsekracnym ukonom pri platnom sakrificiu spritomnovania kalvarskej obety. Bodka. Ze sice obetovat mozno kedykolvek cokolvek co ma pre nas cenu, ale obetovat Bohu telo a krv mozno len v spojeni s knazskou obetou konanou na oltari, ktora sama je vrcholnym aktom zmierovania Boha za hriechy sveta. Ked anjel ucil fatimske deti tuto modlitbu, sam im udeloval svate prijimanie, cize jasny znak, k comu sa ma viazat tato obetovacia formulka: prijimanie ako dokonale zavrsenie vlastnej ucasti na obetnom ukone, ktory sa deje/udial na ktorejkolvek platnej omsi. Ucil ich akurat tuto modlitbu ked prijimali. Inokedy ked neprijimali, ucil ich ine obetovacie modlitby, nie tuto. Je to vlastne obetna modlitba tzv. duchovneho sv. prijimania, a ako taka ma svoje pevne miesto len v urcitom vymedzenom umyslovom priestore. Nema ucinku, ak je odbavovana kedykolvek kymkolvek a bez vyslovnej intencionalnej spojitosti s obetou omsovou, co je prakticky standardna situacia pri modleni sa Kowaskej korunky. Kto pri jej modleni svoje obetovanie tela a krvi Bohu spaja s obetou ktorejkolvek platnej svatej omse, ktora sa vo svete akurat vtedy deje? Alebo kto sa to modli ako duchovne sv. prijimanie, v ktorom sa zase len vyjadruje spajanie sa s oltarnou obetou tela a krvi? Ukazky modlitieb, ktore toto vsetko potvrdzuju, su na predoslych stranach. Je v tom kus satanskej sofistikovanosti, urobit z naoko uzasnej modlitby fantasticku parodiu ba vysmech, kedze katolicka ovca berie do pusy slova, ktore sa tykaju toho najsvatejsieho co ma, no plytva tym tam kde to miesta nema. Duchovne zrelejsi katolici sami citia, ze tieto slova im do ust nepasuju, a v srdci nemozu sa s nimi stotoznit.
Za uvahu stoji, ze toto vyhodenie moze znacit, ze dnes uz v svatostankoch Krista nenachadzame, a nielen preto, ze nova liturgia uz nepredpisuje povinne existenciu svatostankov.

d.) vyhodil "na zmierenie", nahradil "na odcinenie" - no nie je to celkom jedno, ci sa s niekym zmierite (ale dosledky svojich zlych skutkov musite este stale znasat), alebo ci odcinite (co to vobec namena? ako sa to vobec da? kazdy si pod tym predstavi co chce). Kowalska protezuje ten typ milosrdenstva, ktory objima hriesnika s nebezpecnym navadzanim na predstavu beznasledkoveho odpustajuceho milosrdenstva, hoci aj to milosrdenstvo je len "podmnozinou" spravodlivosti. A ta podla ucenia o hlavnych pravdach odmenuje len dobrych a zlych tresta. Preto je nebezpecne prizvukovat milosrdenstvo a cudne mlcat o nutnom predoslom obrateni a znasani nasledkov za svoje hriechy. Fatima vravi: modlite sa za obratenie hriesnikov, odkial plynie, ze ak je polepsenie uprimne, nasledkom toho bude Bozie milosrdenstvo, ktorym zahrnie Boh vo svojej spravodlivosti obratenca jakozto uz dobreho. Kowalska vravi: odovzdajte sa boziemu milosrdenstvu, aby ste sa zachranili, odkial vsak neplynie, ze tomu ma predchadzat lutost, obratenie a polepsenie so znasanim nasledkov - co vsak plynie, je obycajna moznost vypocitavosti. Nikto zly rad nepocuva, ze ked sa nezmeni, nedojde milosrdenstva (copyright Fatima) ale kazdy zly rad pocuva, ze ked sa upne na nejake milosrdenstvo, zachrani sa (kopyright Kowalska). Proste obratene naruby a sukane medzi ludi ako uzasna katolicka vecicka.

e.) vyhodenie zmienky o Jezisovom srdci a Neposkvrnenom Srdci PM - toto samo osebe zorientovanej katolickej makovici naznacuje, ze ten komu naozaj zalezi na obrateni a milosrdenstve, nevyhodi najzasadnejsi a najbezpecnejsi "prietokovy kanal". Ze preco takymto kanalom su Jezisove Srdce a Mariino Srdce, katolici si vedia dohladat vo svojej kvalitnej teologickej spisbe, a tiez v mystickej spisbe omilostenych dusi. To by bolo na cely elaborat. Bez tejto fatimskej dodatkovej prosby je cely kowalsky obetovaci akt mimo duchovnu spojitost s omsou iba vypreparovanym nezmyslom, ktory s podivuhodnou energiou ktosi siri medzi ludi v neskutocnych nakladoch a intenzitach. Patrne na vytlacenie ci zatlacenie uz existujucich inych hutnych zachrannych kotiev, ktore nebo dalo ludom v historii a najma v ostatnych casoch. Ale sak keby nebolo Kowalskej, nasli by nejaku inu, na kom sa dalo excelentne prepasovat nekatolicke idey do katolickeho duchovneho prostredia, a paralyzovat tak ucinky modlitieb dusi, ktore zvedene tymto fenomenom Kowalskej sa uprimne korunku modlia. Je predsa jednym z pravidiel dosahovania cielov mocnych, ze netreba ludom brat ich vieru a uprimne nasadenie, staci ich len presmerovat, nahodit vyhybku, odviast vynakladanu energiu do slepych uliciek, ale potemkinovsky navonok to musi vypadat ako pravoverna hlboka duchovna katolicka fasada. Kowalska sa k tomuto ucelu hodi jak by dal, nenadarmo ju stiahli z Indexu a resuscitovali z nemilosti.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2012 :  11:26:08  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
k fatimskym zjaveniam su rozne interpretacie a vyklady, je ich "plny internet" a hlavne koluju zarucene prave verzie" medzi "veriacim ludom pospolitym" a siria paniku a strach.. Je tazke sa prepracovat k pravej podobe, hlavne to tretie je opradene roznymi "zarucenymi a pravymi vykladmi ", takze uvitame vieryhodnu pravu podobu tu, na fore.
ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2012 :  11:44:35  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
k fatimskym zjaveniam su rozne interpretacie a vyklady, je ich "plny internet" a hlavne koluju zarucene prave verzie" medzi "veriacim ludom pospolitym" a siria paniku a strach.. Je tazke sa prepracovat k pravej podobe, hlavne to tretie je opradene roznymi "zarucenymi a pravymi vykladmi ", takze uvitame vieryhodnu pravu podobu tu, na fore.
ela

Pôvodne zaslal Ela - 24 február 2012 :  11:26:08Problemovym na fatime je v zasade iba tzv. tretie tajomstvo a dvojnicka sestry Lucie, inak sa pramene zhoduju vo vsetkom ostatnom priebehu fatimskej veci.
To, co je potrebne k teme tuna, sa tyka priebehu fatimskych zjaveni na ich zaciatku, cize nemal by predstavovat problem. Ak tam niekto vidite nejaku nezrovnalost, ukazte kde, preco a kludne pohladame iny pramen, kde sa ta vec spomina.

Zdroj odkial som cerpal doslovne state, je odtialto

http://www.maria.sk/node/3

a prislusne dolezite party mozno potvrdzujuco dohladat aj v starsej fatimskej literature. Nepotrebujem ju sem uvadzat v ukazkach, kedze to iste som nasiel aj na hentej modernistickej stranke. V tomto pripade dolezite nie je to, ktory konkretny pramen som pouzil, ale to, ako sa maju veci podloa fatimy a ako podla Kowalskej.
 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2012 :  11:47:21  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Veľmi pekne ďakujem za upresnenia. Priznám sa že v tej duchovnej narkóze som si určité veci správne neprepojil. Mea culpa.
Mimochodom ktovie ako je to s tou krvácajúcou postavou na námestí, čo sa tak šikovne prepojila s udalosťami z 13. 5 81. Je to vôbec v tom autentickom posolstve?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2012 :  12:44:14  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
Tak ako vidno, resume doterajsieho ostatneho priebehu debaty sa fokusuje do fideistickeho "je to okej, lebo to schvalili ti hore a my sme ti, ktori maju posluchat a nie spekulovat"
Pôvodne zaslal Rarach - 23 február 2012 :  20:08:23


Pán Rarach, poznáte aj inú možnosť ?
PS. ale nie takú Wittenberskú.

Pôvodne zaslal baránok - 24 február 2012 :  06:48:15


Pokial v odmietani Kowalskej budete chciet vidiet Lutherovho ducha pribijania tez na dvere kostola, nic s tym nenarobim.
Presviedcat Vas o opaku potom stejne nema zmysel.
Snad uz len jedna otazka v takomto pripade: pod akym zakonom musi katolik akceptovat hento pozitivne rozhodnutie hentych hore?
Lebo ti uz naschvalovali a nadovolovali veciiii...a niektore potom casom zase opravovali a vracali spat k povodnym stanoviskam..verit im vsetko, posluchat ich vo vsetkom, to je najistejsia cesta, ako naplnit slova varovania o vedeni slepych slepymi. Su to tiez iba omylni ludia, vo veci omylnej, a hlavne, ak vyzaduju prijatie, najprv sami musia preukazat dovody a legitimitu k takemu vyzadovaniu. Vy poznate nejaky hodnoverny pramen, kde svoju legitimitu a svoje dovody v prospech Kowalskej predlozili? Aby sme zase neboli slepe ovce bez kardinalnej cnosti opatrnosti, prijimat vsetko co od hentych pride.
Pôvodne zaslal Rarach - 24 február 2012 :  11:24:37


Nemal som na mysli prípad "Kowalská" ale skôr si kladiem otázku vo všeobecnosti.
Máme teda inú možnosť ?
Mám na mysli v kontexte niečoho ako: Kto Vás počúva, mňa počúva.
Máme možnosť ako slobodní ľudia vyberať si koho počúvať. To nepopieram.
Máme však takéto právo aj ako katolíci ? Máme právo(mandát) ako katolíci vyberať si čo počúvať a čo nie ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2012 :  13:58:12  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Baranok, ale iste mame "Ale keby sme vám hlásali my alebo aj anjel z neba iné evanjelium, ako sme vám hlásali, nech je prekliaty!"

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2012 :  14:00:07  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Rarach, vdaka, tymto porovnanim s Fatimou mi to zapadlo na svoje miesto a korunka akoby pre mna neexistovala.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2012 :  17:34:31  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
citácia:
Baranok, ale iste mame "Ale keby sme vám hlásali my alebo aj anjel z neba iné evanjelium, ako sme vám hlásali, nech je prekliaty!"

Pôvodne zaslal Mato - 24 február 2012 :  13:58:12Trúfate si na to aby ste 100%-tne vedeli posúdiť čo je platné a čo nie, čo je v súlade a čo nie ? Trúfate si robiť hlbokú analýzu problému aj keď na prvý pohľad pri povrchnom prijatí zdá sa v nesúlade ?

Ste ochotný prijať učenie kompetentnej autority, či autoritou vo veciach vierouky ste výhradne vy sám sebe ? Váš stupeň a úroveň poznania ?

Už sa na tomto fóre odsúdil kde kto, vrátane námestníkov Kristových. Už sa aj hľadali rovno v pekle ...

Posuňme to ad absurdum. Trúfate si odsúdiť rovno Krista, ak budete mať na niečo iný názor ako on ? Trúfate si vyriecť slová o kliatbe ?

Silné slová ? Možno.

Kto mňa počúva, Vás počúva. Čo zaviažete na Zemi, bude zaviazané i v nebi, čo ...

Bol som toho svedkom, že na tomto fóre boli odsúdení tí čo mali mandát byť počúvaní, boli zatracované väzby, ktoré podľa prisľúbenia majú právnu účinnosť aj vo večnom živote.

Niektorým na fóre odvaha(treba odlišovať od slova rozvaha) rozhodne nechýba.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2012 :  18:11:55  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
trošku mimo založené fórum, ale celkom by ma zaujímalo Opus Dei? dnes tak mystifikované, alebo aj nie?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2012 :  19:19:47  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Baranok, nerozumiem celkom Vasej argumentacii, tu absurditu s Jezisom Kristom necham bokom a odpviem Vam tako

Ano som ochotny posluchnut kompetentu autoritu, okrem pripadov, keby ma nutila spchat hriech.

Komu daresoval sv. Pavol svoj list? Trufalym ludom, ktori si dovolili posudzovat jeho ucenie ,ci dokonca ucenie anjela? Preco ich k tomu ale nabada? Nie je to v rozpore so slepou poslusnostou, ktoru sa Vy tu snazite propagovat?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2012 :  20:30:35  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
citácia:
Baranok, nerozumiem celkom Vasej argumentacii, tu absurditu s Jezisom Kristom necham bokom a odpviem Vam tako

Ano som ochotny posluchnut kompetentu autoritu, okrem pripadov, keby ma nutila spchat hriech.

Komu daresoval sv. Pavol svoj list? Trufalym ludom, ktori si dovolili posudzovat jeho ucenie ,ci dokonca ucenie anjela? Preco ich k tomu ale nabada? Nie je to v rozpore so slepou poslusnostou, ktoru sa Vy tu snazite propagovat?

Pôvodne zaslal Mato - 24 február 2012 :  19:19:47Dovolím si zašpekulovať (bez toho aby som myslel Vás alebo niekoho konkrétneho), že vyvolávanie strachu pred slepou poslušnosťou je v skutočnosti nešikovným maskovaním našej neposlušnosti. Tohto podozrenia, tohto pocitu či vnímania tejto diskusie sa nemôžem zbaviť.
Myslím si, že je to rukolapné ovocie Zlého, ktorý takýmto spôsobom otrávil naše srdcia. Bez výnimky, bez rozdielu. Nám všetkým.

My sa(tu nakatolíckom fóre) nedelíme s tým, čo sme zažili pri prijímaní sviatostí, nepovzbudzujeme v častejšom pristupovaní k ním, nevyzdvihujeme ten klenot ktorý nám Cirkev v podobe sviatostí ponúka, ale strácame sa v rade plných stránkach príspevkov o tom, či sú nám tieto sviatosti vysluhované platne, spochybňujeme ten dar, ktorý si nezaslúžime, ale ktorý z milosti môžme prijímať.

My sa nepovzbudzujeme v modlitbe, nedelíme so zážitkami s rozhovoru s Bohom, ale práve naopak, odrádzame katolíkov od modlitieb, už sme si pomaly stihli vytvoriť náš komunitný index povolených a priam diabolských modlitieb.

My si nectíme námestníka Kristovho, privlastnili sme si mandát jedného umiestniť do pekla, iného nohou skopnúť zo svätopeterského stolca, či tí menej telesne zdatní, aspoň sa modliť za jeho smrť.


A to všetko na katolíckom fóre. My katolíci. Nie satanisti, heretici, sektári či bezverci. My, čo by sme verbálne dokázali zabíjať za Krista, či trestať každú neprávosť.
... s brvnom v očiach.

PS. Kde je cesta, pravda či život ?
Našli by sme aspoň v jednej charakteristike, ktorú JK naznačil svojím následovníkom ? Či nebodaj by sme sa našli v každej, ktorá je negatívom tých nižšie spomenutých ?

Blahoslavení chudobní v duchu, lebo ich je nebeské kráľovstvo.
Blahoslavení plačúci, lebo oni budú potešení.
Blahoslavení tichí, lebo oni budú dedičmi zeme.
Blahoslavení lační a smädní po spravodlivosti, lebo oni budú nasýtení.
Blahoslavení milosrdní, lebo oni dosiahnu milosrdenstvo.
Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha.
Blahoslavení tí, čo šíria pokoj, lebo ich budú volať Božími synmi.
Blahoslavení prenasledovaní pre spravodlivosť, lebo ich je nebeské kráľovstvo.
Blahoslavení ste, keď vás budú pre mňa potupovať a prenasledovať a všetko zlé na vás nepravdivo hovoriť

PS. už si sa dnes prežehnal brat katolík ? Už si poďakoval za deň, či za dar že si sa mohol do tohto dňa zobudiť ? Pospytoval si si svoje svedomie ? Vieš čo si dnes mohol urobiť lepšie a neurobil si ?
... či si skôr stihol pourážať iných ale v konečnom dôsledku zhodiť seba na katolíckom fóre ? ...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2012 :  20:37:48  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
Toto je jeden z najlepších príspevkov, ktorý som na tomto fore kedy čítala.. Vdaka Baranok

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2012 :  20:41:21  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
Toto je jeden z najlepších príspevkov, ktorý som na tomto fore kedy čítala.. Vdaka Baranok

Pôvodne zaslal mortinia - 24 február 2012 :  20:37:48
najlepšia demagógia akú som tu čítal ja

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 25 február 2012 :  07:52:45  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Baranaok,

aj ja si teda dovolim zaspekulovat, za vyvolavanie strachu z neposlusnosti a schizmy ak zacneme pouzivat rozum, je v skutocnosti nesikovnym maskovanim vlastnej neschopnosti veci rozumom prijat a spracovat.

My tu na katolickom fore vyzdvihujeme vyznam sviatosti pre nas duchovny zivot, ale zaroven upozornujeme ake strasne nasledky nesie nehodne ci priam svatokradezne prijimanie. (Kto by teda jedol chlieb alebo pil Pánov kalich nehodne, previní sa proti Pánovmu telu a krvi. Nech teda človek skúma sám seba, a tak je z toho chleba a pije z kalicha. Lebo kto je a pije, a nerozoznáva telo, ten si je a pije odsúdenie. ) Preto zaroven upozornujeme na vsetky prejavy znasvacovania toho najsvatejsieho co mame.

My sa tu povzbudzujeme k modlitbe, lebo vieme, ze kto sa nemodli, nebude spaseny, ale zaroven zdoraznujeme, kedy moze byt modlitba vyslisana a preto brojime proti textom, ktore sa tvaria ako katolicka modlitba, ale zaroven infikuju myslienkami protestantizmu. A vzdy su tieto problemy jasne pomenovane a zdokumentovane.

My si tu na katolickom fore ctime namestnika Kristovho a velmi nas trapi, ked vidime niektore jeho skutky, ktorymi sa tejto svojej ulohe spreneveruje.

A ano, kazdu modlitbu zaciname a koncime prezehnanim...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Robel

Stav: offline

 Odoslaný - 25 február 2012 :  10:54:55  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Baranok, ale iste mame "Ale keby sme vám hlásali my alebo aj anjel z neba iné evanjelium, ako sme vám hlásali, nech je prekliaty!"

Pôvodne zaslal Mato - 24 február 2012 :  13:58:12Trúfate si na to aby ste 100%-tne vedeli posúdiť čo je platné a čo nie, čo je v súlade a čo nie ? Trúfate si robiť hlbokú analýzu problému aj keď na prvý pohľad pri povrchnom prijatí zdá sa v nesúlade ?

Je povinnosťou katolíka poznať a spoznávať učenie KC, na základe ktorého sa potom v živote rozhoduje a posudzuje rôzne situácie, pričom verdikt vo svedomí vynáša s náležitým stupňom morálnej istoty.

citácia:
Ste ochotný prijať učenie kompetentnej autority, či autoritou vo veciach vierouky ste výhradne vy sám sebe ? Váš stupeň a úroveň poznania ?

Treba najprv vedieť, kto je tou kompetentnou autoritou, podľa rozhodnutí ktorej sa následne nie slepo riadim.

citácia:
Už sa na tomto fóre odsúdil kde kto, vrátane námestníkov Kristových. Už sa aj hľadali rovno v pekle ...

Posuňme to ad absurdum. Trúfate si odsúdiť rovno Krista, ak budete mať na niečo iný názor ako on ? Trúfate si vyriecť slová o kliatbe ?

Silné slová ? Možno.

Kto mňa počúva, Vás počúva. Čo zaviažete na Zemi, bude zaviazané i v nebi, čo ...

Pôvodne zaslal baránok - 24 február 2012 :  17:34:31


Kto sú tí, ktorým Kristus adresuje tieto slová? Treba vedieť, kto je katolík, kto je katolíckou autoritou, kedy človek prestáva byť katolíkom, kedy autorita nie je katolíckou autoritou, ako rozlíšiť pastierov od „dravých vlkov v ovčom rúchu“. Tiež je treba si ujasniť, prečo som katolíkom, komu som vlastne uveril a na základe čoho.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 27 február 2012 :  08:14:25  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
K téme- nie už nemodlím, modlil som sa ju aj cestou do kostola(cca 7 minút), ale nakoniec sa ukazuje že to nebolo správne. Denníček aj všetko čo súviselo s KOwalskou som vyradil z knižnice a vraciam sa k ružencu. Inak škoda, keď si predstavím ako si dá niekto námahu predstaviť korunku aj takto- http://www.youtube.com/watch?v=RhsRGEHlN4s privítal by som rovnakú snahu pri modlitbe ruženca.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jarmok

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2012 :  07:47:05  Zobraziť profil  Pridať jarmok do zoznamu priateľov
citácia:

Problemovym na fatime je v zasade iba tzv. tretie tajomstvo a dvojnicka sestry Lucie, inak sa pramene zhoduju vo vsetkom ostatnom priebehu fatimskej veci.
Pôvodne zaslal Rarach - 24 február 2012 :  11:44:35Zaujimala by ma ta dvojnička sestry Lucie. Ako ste na ňu prišli ?

Pokoj a dobro medzi nami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 178  ~  Člen od: 18 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 10 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2012 :  08:15:26  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Je to pomerne znamy problem, viac napr. tu

http://www.traditioninaction.org/HotTopics/g11htTwoSisterLucys_Horvat.htm
a tu
http://www.traditioninaction.org/HotTopics/g12htArt2_TwoSisterLucys.htm

ale je toho podstatne viac.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jarmok

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2012 :  08:38:04  Zobraziť profil  Pridať jarmok do zoznamu priateľov
dik

Pokoj a dobro medzi nami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 178  ~  Člen od: 18 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 10 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2012 :  07:30:16  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Aj toto fórum mi ukázalo, že tzv. google- "vzdelancov", t.j takých čo si niečo vygooglia a šplechnú to sem, bez toho aby sa to overilo netreba brať do úvahy, ani ja už nebudem, lebo nesmierne to zacykluje diskusiu. Vygooglim si nikde Bellarmin bol na Indexe, a šplech, však som geroj... toto fakt už nie, ani ja to nebudem tolerovať, ani reagovať a som rád že sa nikto nad týmto šplechnnutím nepozastavil, samozrejme okrem tých ktorým aj táto placebo slamka pomohla zas zostať v ich zabehnutých koľajách. Budem to už pokladať za formu trollism materialiter.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 12 máj 2013 :  14:14:24  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Bolo by inak zaujímavé sem tam poskúmať aj toho "ježiša" čo sa údajne s Kowalskou bavil. (tá hádam ani netuší ako ju dnes zneužili).
Zaujímalo by ma čo si tak katolíci myslia napr. o jednej veci čo tam píše, ako sa Sviatosť oltárna zniesla na jej ruky, a ona ju vracala do Svätostánku.
Celkom divný je tam ten "ježiš".

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 13 máj 2013 :  18:38:56  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Ďalšou "perlou" od "ježiša" je jeho vyjadrenie: Každý či to vie, alebo nevie, chce, alebo nechce, plní moju vôľu...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 14 máj 2013 :  00:11:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
Každý či to vie, alebo nevie, chce, alebo nechce, plní moju vôľu...

aj Babylonci ktori odviedli zidov do zajatia plnili boziu volu - trest zidov za ich hriechy

existuje dokonca teoreticka uvaha o vyssej a nizsej bozej voli podla realneho vyvinu situacie (vid problem predestinacie)

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 14 máj 2013 :  08:09:47  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
misojogi, ty sa hlásiš k "ježišovi" ktorého predstavuje podfuk, ktorý sa volá : Denníček?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 7 Previous Topic: Prosba o modlidbu Téma Next Topic: SME ZACHRÁNENÍ  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06