Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Modlitba
 Korunka k Boziemu Milosrdenstvu - modlite sa ju?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Prosba o modlidbu Téma Next Topic: SME ZACHRÁNENÍ
Strana: z 7

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 20 január 2012 :  19:48:30  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:


Vy nemate jasno v elementarnych veciach ohladom spritomnenia Kristovej Obety

Pôvodne zaslal amerika1 - 20 január 2012 :  17:43:47




my?? máte na mysli pápeža? RKC??
a vy ste z akej cirkvi??

nooo.. jasne - ved vám pápeža ani cirkev netreba.. vy ste si sám kompetentný a predsa sám, bez ohľadu na to, čo cirkev povie, uznáte, čo je ok a čo nie.. no už mi to je jasne..


Pôvodne zaslal mortinia - 20 január 2012 :  19:02:35



Komu netreba papeza ani Cirkev ? Vam , alebo mne ? A vy ste z akej Cirkvi , ked ste zautocili na ucenie Katolickej Cirkvi ?
Priznajte sa !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 20 január 2012 :  19:55:02  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
Pravdupovediac nepravidelne, ale príležitostne sa ju modlím.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 20 január 2012 :  20:14:41  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Obetovanie Ježiša Krista v modlitbe Nebeskému Otcovi je jedna vec a obeta kňaza pri oltári druhá.Našiel som jednu modlitbu po sv.omši :

Mária,najsvätejšia Panna a matka,
pozri,prijal som tvojho milovaného Syna...
...Hľa,Jeho samého pokorne a s láskou prinášam tebe a obetujem,
aby si ho objala vo svojom náručí,poláskala vo svojom srdci a
obetovala Najsvätejšej Trojici.

Nábožné výlevy-od Radlinského.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 20 január 2012 :  21:03:30  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:


Komu netreba papeza ani Cirkev ? Vam , alebo mne ? A vy ste z akej Cirkvi , ked ste zautocili na ucenie Katolickej Cirkvi ?
Priznajte sa !

Pôvodne zaslal amerika1 - 20 január 2012 :  19:48:30



no zatial to tak vyzerá, že vám netreba pápeža ani cirkev, vážený pán amerika. Osobne nie som presvedčená o tom, že by ste boli cirkevná autorita. Vy takisto poukazujete na to, že ""korunka "" nie je v poriadku, či sa mýlim? Ak áno - akým právom???
Zatiaľ to tak vyzerá, že vy sám si dokážete zhodnotiť, čo je obeta, ako sa vykonáva etc.. Aj vám uniklo, že na korunku - teda ruženec k Božiemu milosrdenstvu, dala naša svätá cirkev "štempel"? Teda je nezávadné modliť sa ho. Opakujem - ak sa vam modlitba nepáči - nemodlite sa ju - využite proste klasický ruženec a hotovo.

Buďte taký zlatý, neodpovedajte mi na otázku otázkou.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 21 január 2012 :  00:10:16  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Obetovanie Ježiša Krista v modlitbe Nebeskému Otcovi je jedna vec a obeta kňaza pri oltári druhá.Našiel som jednu modlitbu po sv.omši :

Mária,najsvätejšia Panna a matka,
pozri,prijal som tvojho milovaného Syna...
...Hľa,Jeho samého pokorne a s láskou prinášam tebe a obetujem,
aby si ho objala vo svojom náručí,poláskala vo svojom srdci a
obetovala Najsvätejšej Trojici.

Nábožné výlevy-od Radlinského.

Pôvodne zaslal Zachariáš - 20 január 2012 :  20:14:41



A Radlinsky nebol knaz ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 21 január 2012 :  00:11:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:


Komu netreba papeza ani Cirkev ? Vam , alebo mne ? A vy ste z akej Cirkvi , ked ste zautocili na ucenie Katolickej Cirkvi ?
Priznajte sa !

Pôvodne zaslal amerika1 - 20 január 2012 :  19:48:30



no zatial to tak vyzerá, že vám netreba pápeža ani cirkev, vážený pán amerika. Osobne nie som presvedčená o tom, že by ste boli cirkevná autorita. Vy takisto poukazujete na to, že ""korunka "" nie je v poriadku, či sa mýlim? Ak áno - akým právom???
Zatiaľ to tak vyzerá, že vy sám si dokážete zhodnotiť, čo je obeta, ako sa vykonáva etc.. Aj vám uniklo, že na korunku - teda ruženec k Božiemu milosrdenstvu, dala naša svätá cirkev "štempel"? Teda je nezávadné modliť sa ho. Opakujem - ak sa vam modlitba nepáči - nemodlite sa ju - využite proste klasický ruženec a hotovo.

Buďte taký zlatý, neodpovedajte mi na otázku otázkou.

Pôvodne zaslal mortinia - 20 január 2012 :  21:03:30



Minimalne takym pravom , ze degeneruje starocia zauzivanu modlidbu Cirkvi Modernisti nemozu nechat kamen na kameni s cirkevnej tradicie Nedivil by som sa , keby sa z tohto vajca vyliahla zase nejaka ekumenicka sliepka

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 21 január 2012 :  00:32:33  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

Minimalne takym pravom , ze degeneruje starocia zauzivanu modlidbu Cirkvi Modernisti nemozu nechat kamen na kameni s cirkevnej tradicie Nedivil by som sa , keby sa z tohto vajca vyliahla zase nejaka ekumenicka sliepka

Pôvodne zaslal amerika1 - 21 január 2012 :  00:11:20




Aha..
no podla mna klasický ruženec nemenil formu ani sa nijak nedegeneroval vplyvom korunky.. no ale ako myslíte. Už mi je to teda jasné..
No a čo s tým svojim "právom" plánujete? Poskytnem vám adresu úradu, kde vám kompetentní radi zodpovedia vašu pripomienku, aj vám zo zoznamu prekladateľov zoženiem prekladateľa, aby vam vasu žiadosť preložil do taliančiny - máte záujem? či to iba tu sa odvážite kritizovať to, čo cirkev schválila? pýtam sa vážne.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 21 január 2012 :  08:28:17  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Zaujimave je , ze " uboha " Cirkev si starocia vystacila s klasickym ruzencom s tromi tajomstvami
Az kym naprisiel zazrak z Wadovic , ktory nas obohatil o nove ruzencove tajmomstva

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 21 január 2012 :  12:31:57  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:


Mám teda vo svojom srdci dar - Krista - ktorý chcem Bohu darovať a obetovať. Môžem?

Niekto tvrdí, že môžem obetovať iba to, čo mám. A ja hovorím, že nič iné ani nerobím. Obetujem Bohu Krista, ktorý sv. prijímaním je vo mne prítomný. Dal sa mi. A ja tento dar dávam ďalej Bohu Otcovi.


Pôvodne zaslal Lucia - 20 január 2012 :  15:12:32


ani ja s tymto nesuhlasim
obeta potom ako taka nema ziaden zmysel

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 21 január 2012 :  13:51:55  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Obetovanie Ježiša Krista v modlitbe Nebeskému Otcovi je jedna vec a obeta kňaza pri oltári druhá.Našiel som jednu modlitbu po sv.omši :

Mária,najsvätejšia Panna a matka,
pozri,prijal som tvojho milovaného Syna...
...Hľa,Jeho samého pokorne a s láskou prinášam tebe a obetujem,
aby si ho objala vo svojom náručí,poláskala vo svojom srdci a
obetovala Najsvätejšej Trojici.

Nábožné výlevy-od Radlinského.

Pôvodne zaslal Zachariáš - 20 január 2012 :  20:14:41



A Radlinsky nebol knaz ?

Pôvodne zaslal amerika1 - 21 január 2012 :  00:10:16



Pán amerika,Nábožné výlevy nie sú osobné Radlinského modlitby.Jeto zbierka katolíckych modlitieb,pobožností,sú v nej časti liturgie hodín a mnoho iného.Vychádza už vyše 150 rokov.Tá modlitba,ktorej časť som tu uviedol,patrí medzi modlitby po sv.prijímaní.

Z tej modlitby je jasné,že obetovať Ježiša krista Bohu Otcovi,či Najsvätejšej Trojici nie je žiaden liturgický kotrmelec ako sa to tu viacerí snažia prezentovať.Podobnú modlitbu,kde sa obetuje krv Ježiša Krista,mám aj ku úcte k Pražskému Jezuliatku a je pekne stará,ak to je pre niekoho meradlom dôveryhodnosti.A keby som pohľadal nájdem viac.
No obávam sa,že ľuďom,ktorý preferujú svoje pocity nad schválenými modlitbami Cirkvou,či sa vyvyšujú nad pápežov-konkrétne ty amerika,"zázrak neviem odkiaľ",to aj tak nič nie je platné.



Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 21 január 2012 :  14:08:25  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
Zaujimave je , ze " uboha " Cirkev si starocia vystacila s klasickym ruzencom s tromi tajomstvami
Az kym naprisiel zazrak z Wadovic , ktory nas obohatil o nove ruzencove tajmomstva


Pôvodne zaslal amerika1 - 21 január 2012 :  08:28:17



Neodbočujte.. OK - teda nemáte záujem o žiadny kontakt na kompetentných - v poriadku. Tak - to vidím aký ste odvážny, kým ste iba na internetovom fore.. normálny hrdina..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 21 január 2012 :  16:33:50  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
Hypoteticky, ale k kontexte polemiky by som sa mohol opýtať:

Formulka, ktorou ma kňaz rozhrešuje je správna ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jarmok

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2012 :  09:35:27  Zobraziť profil  Pridať jarmok do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
Obetovanie Ježiša Krista v modlitbe Nebeskému Otcovi je jedna vec a obeta kňaza pri oltári druhá.Našiel som jednu modlitbu po sv.omši :

Mária,najsvätejšia Panna a matka,
pozri,prijal som tvojho milovaného Syna...
...Hľa,Jeho samého pokorne a s láskou prinášam tebe a obetujem,
aby si ho objala vo svojom náručí,poláskala vo svojom srdci a
obetovala Najsvätejšej Trojici.

Nábožné výlevy-od Radlinského.

Pôvodne zaslal Zachariáš - 20 január 2012 :  20:14:41



A Radlinsky nebol knaz ?

Pôvodne zaslal amerika1 - 21 január 2012 :  00:10:16



Pán amerika,Nábožné výlevy nie sú osobné Radlinského modlitby.Jeto zbierka katolíckych modlitieb,pobožností,sú v nej časti liturgie hodín a mnoho iného.Vychádza už vyše 150 rokov.Tá modlitba,ktorej časť som tu uviedol,patrí medzi modlitby po sv.prijímaní.

Z tej modlitby je jasné,že obetovať Ježiša krista Bohu Otcovi,či Najsvätejšej Trojici nie je žiaden liturgický kotrmelec ako sa to tu viacerí snažia prezentovať.Podobnú modlitbu,kde sa obetuje krv Ježiša Krista,mám aj ku úcte k Pražskému Jezuliatku a je pekne stará,ak to je pre niekoho meradlom dôveryhodnosti.A keby som pohľadal nájdem viac.
No obávam sa,že ľuďom,ktorý preferujú svoje pocity nad schválenými modlitbami Cirkvou,či sa vyvyšujú nad pápežov-konkrétne ty amerika,"zázrak neviem odkiaľ",to aj tak nič nie je platné.


Pôvodne zaslal Zachariáš - 21 január 2012 :  13:51:55



Z tej modlitby zasa ja mam jasne že prinaša Ježiša Marii nie Otcovi.
Najsvätejšia Panna obetovala Syna Otcovi.
„Oslavil svoju nezavislosť a velebnosť tym, že sa stal zavislym od tejto milej Panny vo svojom počati, potom pri svojom narodeni, pri obetovani v chrame, ako i vo svojom tridsaťročnom utiahnutom živote; až po svoju smrť, pri ktorej mala byť i ona spoluučastna, aby s ňou utvoril jedinu obetu a aby bol obetovany večnemu Otcovi s jej suhlasom tak, ako bol Izak obetovany Abrahamovym podrobenim sa Božej voli. Bola to ona, ktora ho kojila, šatila a kŕmila, starala sa o neho, vychovala a obetovala ho pre nas.“

My obetujeme seba Ježišovi skrze Najsvätejšiu Pannu.
„aby sme sa dobrovoľne a z lasky, bez donucovania, uplne i bezvyhradne, dali, zasvatili a obetovali svoje telo i dušu, aj svoje vonkajšie dobra, ako dom, rodinu a prijmy, aj vnutorne dobra našej duše, totiž: zasluhy, milosti, čnosti a zadosťučinenia, Ježišovi skrze Mariu, všetko, čo mame najcennejšie“
Sv. Ľudovit Maria Grignion -O PRAVEJ ÚCTE K PANNE MÁRII


Pokoj a dobro medzi nami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 178  ~  Člen od: 18 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 10 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2012 :  10:08:35  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Ja som si istý(a je to v tej modlitbe jasne napísané),že konečným adresátom v tej modlitbe po sv. prijímaní je Trojjediný Boh a teda aj prvá osoba - Otec.Panna Mária je iba prostredník.
Božské môžeš obetovať iba Bohu.

V modlitbe k úcte k Pražskému Jezuliatku je veta .
"obetujeme ti tvoju krv"

Množstvo kresťanov-katolíkov si neuvedomuje,že prijímaním Eucharistie sa stávajú telom Kristovým a v tomto tele im prúdi Kristova krv.To skutočne nie je iba symbol.A my môžeme a máme svoje telá prinášať ako obetu Bohu živému.A ak sme sa svätým prijímaním zjednotili s Kristom,smelo môžeme Bohu obetovať to,čo sme od neho dostali.Aký v tom vidí niekto problém?Jediným problémom je prázdne mudrovanie a slabá alebo žiadna viera,či malé poznanie o tom,k čomu sme boli povolaní(stať sa Božími deťmi)



Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2012 :  10:14:48  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Množstvo kresťanov-katolíkov si neuvedomuje,že prijímaním Eucharistie sa stávajú telom Kristovým a v tomto tele im prúdi Kristova krv.

Pôvodne zaslal Zachariáš - 24 január 2012 :  10:08:35


Zaujimave tvrdenie.
Ja som doteraz iba vedel, ze prijatim Tela Kristovho sa stavame na cca 15-20min zivym Bohostankom...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2012 :  10:48:37  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Množstvo kresťanov-katolíkov si neuvedomuje,že prijímaním Eucharistie sa stávajú telom Kristovým a v tomto tele im prúdi Kristova krv.

Pôvodne zaslal Zachariáš - 24 január 2012 :  10:08:35


Zaujimave tvrdenie.
Ja som doteraz iba vedel, ze prijatim Tela Kristovho sa stavame na cca 15-20min zivym Bohostankom...

Pôvodne zaslal Mato - 24 január 2012 :  10:14:48



Na Veľký (Zelený) štvrtok som v Nábožných výlevoch našiel toto rozjímanie :

Boh vo svojej nesmiernej láske nás pri obetnej hostine živí a posilňuje telom a krvou svojho Syna...
...Preto ich prijímame s hlbokým presvedčením,že je to Kristovo telo a krv.Lebo v podobe chleba sa ti dáva telo a v podobe vína sa ti dáva krv aby si prijímal Kristovo telo a krv a mal s ním spoločné telo a krv.Takto sa stávame aj nositeľmi Krista,keď naše údy preniká jeho telo a krv.A tak sa podľa sv.Petra stávame účastnými na Božej prirodzenosti.
Tieto slová sú zo 4. storočia z jeruzalemských katechéz.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

iosif

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2012 :  16:14:03  Zobraziť profil  Pridať iosif do zoznamu priateľov
citácia:
Množstvo kresťanov-katolíkov si neuvedomuje,že prijímaním Eucharistie sa stávajú telom Kristovým a v tomto tele im prúdi Kristova krv.To skutočne nie je iba symbol.


Toto smrdi vychodom Zacharias......hehehehe nezapriete sa.
A este dodam "Boh sa stal človekom, aby sa človek mohol stať bohom".

citácia:
Takto sa stávame aj nositeľmi Krista,keď naše údy preniká jeho telo a krv.A tak sa podľa sv.Petra stávame účastnými na Božej prirodzenosti.


ale nie sme jej vlastníkmi....hm a medzi vlastnikom a účastníkom je podstatny rozdiel.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 263  ~  Člen od: 20 jún 2007  ~  Posledná návšteva: 20 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2012 :  17:00:02  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Množstvo kresťanov-katolíkov si neuvedomuje,že prijímaním Eucharistie sa stávajú telom Kristovým a v tomto tele im prúdi Kristova krv.To skutočne nie je iba symbol.


Toto smrdi vychodom Zacharias......hehehehe nezapriete sa.
A este dodam "Boh sa stal človekom, aby sa človek mohol stať bohom".


Pôvodne zaslal iosif - 24 január 2012 :  16:14:03



To VONIA Východom!
theosis-zbožštenie,to je to najkrajšie,čo som na Východe objavil a ponechal som si

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

iosif

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2012 :  17:42:13  Zobraziť profil  Pridať iosif do zoznamu priateľov
Pekne, pekne............

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 263  ~  Člen od: 20 jún 2007  ~  Posledná návšteva: 20 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 23 február 2012 :  20:08:23  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Tak ako vidno, resume doterajsieho ostatneho priebehu debaty sa fokusuje do fideistickeho "je to okej, lebo to schvalili ti hore a my sme ti, ktori maju posluchat a nie spekulovat"
Akoby uznanie Kowalskej bolo aktom neomylnym ci pod povinnostou viazucou svedomie prijat pod tazkym hriechom.



Ti, ktori obhajuju ono blasfemicke "obetovanie",

iste poznaju kauzu Fatima.

Maly kviz.
O co ziada ludi Fatima, aby robili, ak chcu zachranit hriesnikov? Napoveda: modlitba za milosrdenstvo to nie je ani nahodou.
Ako znie modlitba pri prvom anjelskom prijimani? Napoveda: zarazajuca podobnost s kowalskej obetovanim, az na urcitu cenzuru partii, ktorych vyhodenie ma svoju satansku logiku.
Ako je mozne modlit sa kowalskej korunku a sucasne nepreskocit poziadavky kladene Fatimou? Napoveda: bud-alebo, obe dat do suladu znamena pouzit nejake teologicke kotrmelce, resp. logicky by to znamenalo, ze fatima klamala.



To je dalsi dovod pre opravnenu domienku, ze korunkova faustyniada je len naplastou, ktora ma zaclonit to, co Fatima priniesla ako poslednu zachranu, ktore vedie k milosrdenstvu.



Zorientovany katolik faustynovsku kauzu zahodi ad acta, zavadny "ruzenec milosrdenstva" vymeni za povodny poctivy patnastdesiatkovy ruzenec a zo svojho dosahu (pribytok, knizky,..) odstrani vsetky tie blasfemicke obrazy rontgenoveho Jezisa, nahradiac ho barsktorym inym, zboznych motivov ma KC nepreberne mnozstvo.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 23 február 2012 :  20:28:04  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
úprimne priznávam, že celá téma ma totálne poplietla. Ostávam pri ruženci. Proti ružencu "svetla" nič nemám- samotné desiatky nie sú samozrejme bludné, ale to pomenovanie mi evokuje niečo... a áno ruší to mariánsky žaltár. Korunku som sa modlil, ale niečo mi tam nikdy nesedelo. Ak krátka modlitba tak mám rád Ježišovu modlitbu praktikovanú na Východe. O cenzúre Denníčka som nevedel, a to pri vydaní pôsobia dojmom úplnosti- napíšu napr. strana vynechaná atď... akoby to chceli doslova prekopírovať (samozrejme preložené)....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2012 :  06:48:15  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
citácia:
Tak ako vidno, resume doterajsieho ostatneho priebehu debaty sa fokusuje do fideistickeho "je to okej, lebo to schvalili ti hore a my sme ti, ktori maju posluchat a nie spekulovat"
Pôvodne zaslal Rarach - 23 február 2012 :  20:08:23


Pán Rarach, poznáte aj inú možnosť ?
PS. ale nie takú Wittenberskú.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2012 :  08:44:26  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
O co ziada ludi Fatima, aby robili, ak chcu zachranit hriesnikov? Napoveda: modlitba za milosrdenstvo to nie je ani nahodou.
Ako znie modlitba pri prvom anjelskom prijimani? Napoveda: zarazajuca podobnost s kowalskej obetovanim, az na urcitu cenzuru partii, ktorych vyhodenie ma svoju satansku logiku.

Nepoznam odpoved ani na jednu z tychto otazok.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2012 :  10:02:16  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Piznávam Mato že podobne som to videl aj ja, len som nemal odvahu sa k tomu priznať, aby som tu nevypadal ako blbec:))) takže neviem odpoveď ani po nápovedách:)))

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2012 :  10:08:45  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
úprimne priznávam, že celá téma ma totálne poplietla. Ostávam pri ruženci. Proti ružencu "svetla" nič nemám- samotné desiatky nie sú samozrejme bludné, ale to pomenovanie mi evokuje niečo... a áno ruší to mariánsky žaltár. Korunku som sa modlil, ale niečo mi tam nikdy nesedelo. Ak krátka modlitba tak mám rád Ježišovu modlitbu praktikovanú na Východe. O cenzúre Denníčka som nevedel, a to pri vydaní pôsobia dojmom úplnosti- napíšu napr. strana vynechaná atď... akoby to chceli doslova prekopírovať (samozrejme preložené)....

Pôvodne zaslal mino - 23 február 2012 :  20:28:04



vidíš si dalšia obeť rarachovho utoku na cirkev. Poplietol ťa a vniessol ti do duše zmätok - jasné svedectvo pôsobenia Zlého. Pod jeho vplyvom si myslíš že za milosrdenstvo Božie sa nemáš modliť. Ako ho potom chceš dosiahnuť. Modlitba Korunky totiž nevylučuje modlitbu bežného Ruženca, je to modlitba ktorá otvára cestu k Božiemu milosrdenstvu. Ako žiadna modlitba nie je povinná a komu sa nechce, alebo nepáči nemusí sa ju modliť. Znova ťa upozorňujem Rarach nie je v súlade s učením Katolíckej cirkvi

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 7 Previous Topic: Prosba o modlidbu Téma Next Topic: SME ZACHRÁNENÍ  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06