Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Podriadenost zeny muzovi
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Slovenská republika v rokoch 1939 - 1945 Téma Next Topic: otvorte i stranku http://cs.gloria.tv/?media=26808
Strana: z 5

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 06 máj 2009 :  21:33:29  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
rovncoennost sa vyjadruje peniazmi?

pre Bohom je tak dôležitý knaz v zapadakove, ako pápež.

Každý sme dôležitý niekde inde. Tak ako nemôže byť každý riaditeľom, alebo každý pápežom. lebo aj pápež bez knazov a biskupov by nemohol existovať a vieme kam to viedlo, ked ta podriadenost ušla kdesik ta het.... a mzslim si že každá organizacia bez podriadenosti sa skor či neskor rozpadne - či skôr v stave ked každý chce byť rovnocenný riaditeľovi. Aj tam, kde ta podriadensot je vynucovana.

takže stojim si za tým čo som napisal.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 06 máj 2009 :  22:33:55  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Nerozoberáme tu vzťahy podriadenosti v spoločnosti ale vzťahy muža a ženy v manželstve.
Tieto vzťahy podriadenosti v spoločnosti nemožno aplikovať na vzťahy medzi manželmi.
Manželia sú si rovný, sú partneri ktorý rozhodujú spoločne a o všetko sa podelia aj o domáce práce, výchovu detí a pod...
V manželstve predsa nemôže byť jeden riaditeľ a druhý umývač riadu, také manželstvo dlho nevydrží a ak áno tak len vďaka utrpeniu jedného z nich ktorý to ticho znáša.
Takéto manželstvo už nie je o láske ale o utrpení, a neprináša ovocie radosti ale slzy horkosti a zatrpknutosti.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 06 máj 2009 :  22:47:07  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:

V manželstve predsa nemôže byť jeden riaditeľ a druhý umývač riadu, také manželstvo dlho nevydrží a ak áno tak len vďaka utrpeniu jedného z nich ktorý to ticho znáša.
Takéto manželstvo už nie je o láske ale o utrpení, a neprináša ovocie radosti ale slzy horkosti a zatrpknutosti.
Pôvodne zaslal zrno - 06 máj 2009 :  22:33:55


ja viem, to sa zatial snažim vysvetliť pierrovi.

ale nesuhlasim s prvou vetou, pretože nemôžem chcieť aby vramci "rovnocennsoti" opravovala manželka(okrem prípadu že by som vedel, že to zvlada) auto - jednak preto že nema na to síl a jednak žeby si moghla ubližíť. tak isto by asi nem dopadlo dobre keby som do pračky ako neskúsený hodil farebne(púšťajuce) a biele dokopy. takže tie povinnosti sú rôzne, ako aj kompetencie. aj ked nesuhlasim že variť musi len žena, či šoferovať len muž. Ale každá tímová práca vyžaduje aby ľudia spolupracovali - to znamerna ale predovšetký delbu prácu, komunikáciu a pod.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 06 máj 2009 :  22:50:30  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
vieš , zrno, pre mna podriadenost = vztah dôvery. ale aj postoj pokory = teda uznanie že ten druhý je v tom, či onom lepší, a nevyvyšujem sa, ak aj ten druhý zlyhá.

raz mi nejaka žena tu na krede vynadala že som ako moslim, že "muž ma byť krok pred ženou". Ale neočakáva práve žena, že muž bude pre nu ochranou, že je ten skusennejší a duchovne o krok vpred a teda ju(+deti) bude nielen chraniť ale viesť dopredu? Samzorejme tu platí to čo si písal aj ty a s tým plne suhlasim - ak to nei je dobrovoľne, ale nasilu, tak to tam zlyhá. ale zlyhá to aj vtedy ked žena nebude rešpektovať mužové rady, ktoré budu spravne(vice versa)?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 06 máj 2009 :  22:54:25  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Podelia sa o domáce práce tým som myslel, že každý urobí to v čom je doma.
Predsa nenechám manželku sekať sekáčom do steny a zase ja nebudem žehliť lebo to neviem.
Hádam tu už nebudeme rozoberať takéto extrémne delenie úloh v manželstve.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 06 máj 2009 :  23:00:35  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
citácia:
vieš , zrno, pre mna podriadenost = vztah dôvery.

Ales, čo sa týka v manželstve tak súhlas.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 06 máj 2009 :  23:04:19  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
no šak ok, ja tiež nie som za extremy...ale niekedy mi pripada feminizmus v tomto, že žena tvrdí že hcce mať take iste prava ako muž a pritom povinnosti keby mala take iste....tak neviem neviem.... ako osoby sme si všetci rovní pred Bohom, ale niektore prava mame rozne, tak ako mae rozne aj povinnosti. a to iste plati aj vmanželstve, že aj tam su tie ulohy podelene - tak povinnosti ako aj prava.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 06 máj 2009 :  23:05:45  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
vieš , zrno, pre mna podriadenost = vztah dôvery.

Ales, čo sa týka v manželstve tak súhlas.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.


Pôvodne zaslal zrno - 06 máj 2009 :  23:00:35



ja stale tvrdim že inak vnimae ten isty pojem.

podridenost - majitel otrok nepatri ani do manželstva ani do inych vztahov. a tam kde je takato podriadensot vynucovana, tak to už nie je podriadenost ale krok k vzbure.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 06 máj 2009 :  23:11:31  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
V spoločenskom postavení väčšinou tá dôvera podriadeného a vedúceho chýba.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 06 máj 2009 :  23:20:11  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
citácia:
ja stale tvrdim že inak vnimae ten isty pojem.

Myslím, že som tvoj názor o hierarchii v manželstve pochopil a súhlasím s tebou.
Netreba to už viac rozoberať

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2009 :  08:14:39  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
V spoločenskom postavení väčšinou tá dôvera podriadeného a vedúceho chýba.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

Pôvodne zaslal zrno - 06 máj 2009 :  23:11:31



to suhlas, ale nervavel si tz že nemam prirovnavcať manželstvo k organizaciam?

osobne si myslim že je to chyba, lebo tam kde je dovera , tam su aj lepšie vysledky a lepšie človek pracuje a potom je praca o tímovej spolupráci a nie o boji. ale to hovorím o osobnej skusenosti, yažil som už viacero pracovných kolektívov a viem saám že nie každý kolektív je tím.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

carmenis

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2009 :  09:22:45  Zobraziť profil  Pridať carmenis do zoznamu priateľov
Volsung:
dakujem :-) A veru,v tomto suhlasim s tebou a som presvedcena,ze zena nemoze byt rovnaka ako muz.Myslim si,ze krestanstvo ako take,dalo funkciu zeny do poriadku.Stavia ju na uroven rovnocennej bytosti,ale jednoducho s inou funkciou.Ale uz zalezi na dotycnych muzoch/zenach ako to prijmu.Na jednej strane niektori muzi aj napriek tomu,ze su krestania,si nadriadenost vynucuju,mysliac si,ze su nieco viac,a na strane druhej zase zeny chcu byt nie len rovnocenne(co je fajn),ale chcu byt ako muzi.

Mne osobne staci iba ta rovnocennost.Asi to vyzera,ze si tu riesim komplexy...ale mozno?:-) Na druhej strane sa mi clovek nemoze cudovat,ked sa s tymito javmi a realitou stretavam alebo ju vidim den co den.Jednoducho ma to trapi,nuz ale zase v Jeziskovi a s Jeziskom sa da vsetko a aj mnohe svätice sú mi dokazom a nadejou:))

Ale vobec-kde je vlastne koren toho,ze sa so zenou deje to,co sa deje?Nie je to aj nieco ako nasledok prvotneho hriechu?O tom,ze zena bude tuzit po muzovi,ale on bude vladnut nad nou?Je to naozaj zaujimave,lebo dost pochybujem,ze bozia laska by chcela,aby zena bola brata menej ako ,,krava,, :-) Len krestanstvo jej dalo inu formu,ale globalne je tento problem zeny uz davno.

Nuz,tak hadam raz vyjde najavo zmyslanie vsetkych srdc,ako to povedala sv.Terezka,ked bola tiez smutna z toho,ako su cnosti zien neuznavane tak,ako muzov.

,, Základ Cirkvi je na skale ! Dôverujte jej !,,
Ján Pavol II (22.4.1990,Bratislava)




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 17  ~  Člen od: 03 máj 2009  ~  Posledná návšteva: 16 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

carmenis

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2009 :  09:29:58  Zobraziť profil  Pridať carmenis do zoznamu priateľov
Ales:

Aj ja si myslim,ze autorita by sa nasilne vynucovat nemala.Ja osobne si myslim,ze ak je muz spravodlivy a milujuci,zena sama to vyciti a bude respektovat jeho veducu zodpovednost.

Napriklad ja osobne:keby mi muz kazdy den ukazoval vyrok sv.Pavla,chcel zo mna sluzku pre jeho ego a stale mi nieco dokazoval,ze moje postavenie zeny je byt len pri sporaku-tak mne ako bytosti tuziacej po laske,respekte a ochrane,by sa taketo slova hnusili a zranovali ma.To je vyslovene ponizovanie.

Kdezto keby som videla,ze muz ma naozaj miluje a vazi si ma,rada by som sa skryla pod jeho ochrannu ruku.To je uplne logicke a normalne a ludske pochopit taketo principy.

Cize,s radostou budem podriadena,ak by v nasom vztahu fungovala LASKA,a nie EGO.To su totiz dva uplne odlisne a proti sebe iduce pojmy :)

,, Základ Cirkvi je na skale ! Dôverujte jej !,,
Ján Pavol II (22.4.1990,Bratislava)




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 17  ~  Člen od: 03 máj 2009  ~  Posledná návšteva: 16 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2009 :  11:05:15  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
jj tak tak...ja viem.... aj ked osobne , niekedy vysvetliť žene že moje kroky(či vyjadrenia) su pre naše dobro, aj ked navonok to sprvu vyzera ako naše zlo.....no je to veľmi ťažke niekedy.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

justsayozzy

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2009 :  14:23:31  Zobraziť profil  Pridať justsayozzy do zoznamu priateľov
Nechapem o akej podriadenosti je tu rec... V mojom okoli je dobra 3/4 chlapov pod papucou

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 11  ~  Člen od: 06 máj 2009  ~  Posledná návšteva: 10 máj 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2009 :  16:07:52  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
carmenis: a triezvy pohlad smies sa spitat kolko mas rokou? v popripde odpovedz spravou
a ozzy hm muz pod papucou to je zufalost...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2009 :  16:11:24  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
btw odkedy mam priatelku ktora chodi knam do skupiny a sparuje so mnou si vieme veci vysvetlit rychlejsie

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

carmenis

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2009 :  17:59:15  Zobraziť profil  Pridať carmenis do zoznamu priateľov
Volsung: v pohodicke ;-) Mam 21 :)))

Muz pod papucou-to sa nepaci ani mne.Ja viem,my zeny dokazeme byt tiez pekne hnusne ...


Ales: mne sa paci,ked je muz autorita a ma hlavne slovo-tak by to asi malo byt,ved aj podla sv.pisma :-))) Ale urcite by mohol tie veci prediskutovat aj s manzelkou-asi naozaj plati to,ze muz je hlava a zena je srdce.

Mozno,teda urcite skvelym prikladom nam moze byt Sväta rodina,kde Panna Maria bola pokorna a podriadila sa rozhodnutiam sv.Jozefa.Ale Jozef ju ochranoval a miloval.

Ale v dnesnej dobe uz tazko zmenime to,aby zmizla tvrdost muzskeho srdca.Aj to,ked zena pokorne znasa muzske vyvysovanie,je podla mna u nasho Pana velka cnost a zasluha.

,, Základ Cirkvi je na skale ! Dôverujte jej !,,
Ján Pavol II (22.4.1990,Bratislava)




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 17  ~  Člen od: 03 máj 2009  ~  Posledná návšteva: 16 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

justsayozzy

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2009 :  19:22:22  Zobraziť profil  Pridať justsayozzy do zoznamu priateľov
citácia:
Volsung: v pohodicke ;-) Mam 21 :)))

Mozno,teda urcite skvelym prikladom nam moze byt Sväta rodina,kde Panna Maria bola pokorna a podriadila sa rozhodnutiam sv.Jozefa.Ale Jozef ju ochranoval a miloval.

Pôvodne zaslal carmenis - 07 máj 2009 :  17:59:15



Maria sa podriadila rozhodnutiam Sv. Jozefa? To Jozef sa podriadil rozhodnutiam boha. Boh ho skrze anjela posielal tam a tam. Myslim, ze Jozef bol len taky tlmocnik, co sa tyka toho, ze ho Maria posluchala-posluchala boha

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 11  ~  Člen od: 06 máj 2009  ~  Posledná návšteva: 10 máj 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

carmenis

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2009 :  20:11:01  Zobraziť profil  Pridať carmenis do zoznamu priateľov
Ved ano,to mas pravdu.Nehadam sa.Ale ako Jozef posluchol Boha,tak aj Maria zaroven posluchla svojho muza.

Ale ja myslim celkovo,nie len to,co Boh vnukol Jozefovi.

,, Základ Cirkvi je na skale ! Dôverujte jej !,,
Ján Pavol II (22.4.1990,Bratislava)




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 17  ~  Člen od: 03 máj 2009  ~  Posledná návšteva: 16 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2009 :  20:21:27  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
ono ked muz nevie byt spravne dominantny zene neostava nic ine ako sa chopit iniciativi .. jozef sa nepodriadoval marie ale bohovy ...21:) pohodicka
a k tvrdosti muzskeho srdca srdce je bud tvrde pretoze to okolnosti vyzaduju alebo je tvrde pretoze ho niekto zatvrdil...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

carmenis

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2009 :  20:24:06  Zobraziť profil  Pridať carmenis do zoznamu priateľov
Ozik,ty mas nieco proti mojmu veku?Nechapem

No ved Jozef sa podriadil Bohu,to ano.Tvrdi niekto nieco ine?

,, Základ Cirkvi je na skale ! Dôverujte jej !,,
Ján Pavol II (22.4.1990,Bratislava)




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 17  ~  Člen od: 03 máj 2009  ~  Posledná návšteva: 16 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

justsayozzy

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2009 :  21:39:59  Zobraziť profil  Pridať justsayozzy do zoznamu priateľov
Co by som mal mat proti tvojmu veku? Aj ja mam 21...aj ked by som mal radsej 15
Neviem co myslis celkovo, ze sa podriadovala Jozefovi, ked v Biblii Jozef vystupuje strasne malo. A myslim, ze vzdy sa Jozef spomina len vtedy, ked mu Boh prostrednictvom anjela nieco prikazal...
Cize-Jozef bol ochrancom a "tlmocnikom" medzi Mariou a Bohom. Nepamatam sa, zeby Jozef urobil nieco zo svojej vlastnej iniciativy a Maria ho posluchla. Vsetko v com ho posluchla Boli prikazy Boha.

Ak sa mylim-je to mozne-tak ma oprav.
A proti veku nic nemam

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 11  ~  Člen od: 06 máj 2009  ~  Posledná návšteva: 10 máj 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

carmenis

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2009 :  22:00:29  Zobraziť profil  Pridať carmenis do zoznamu priateľov
Joj,zle si to pochopil.Ja som myslela Volsunga,ze ci ma nieco proti mojmu veku :-)))


Nuz s tym Jozefom a Mariou-mam taky pocit,ze to asi zbytocne nejake analyzujeme,lebo ja mam taky pocit,ze Panna Maria bola jednoducho pokorna-celkovo aj v ramci rodiny.A ked si clovek cita nejake litanie alebo uvahy,rozjimania-tak som sa jednoducho stretla s tym,ze Jozef bol ochrancom sv.rodiny.

Ja neviem,ale ved podla mna sa celkovo uci,ze sv.rodina ma byt vzorom pre vsetky rodiny.

,, Základ Cirkvi je na skale ! Dôverujte jej !,,
Ján Pavol II (22.4.1990,Bratislava)




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 17  ~  Člen od: 03 máj 2009  ~  Posledná návšteva: 16 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

justsayozzy

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2009 :  22:13:24  Zobraziť profil  Pridať justsayozzy do zoznamu priateľov
Hej uci sa to.
S litanim si ma dostala, to som nepocul uz asi 5 rokov

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 11  ~  Člen od: 06 máj 2009  ~  Posledná návšteva: 10 máj 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Slovenská republika v rokoch 1939 - 1945 Téma Next Topic: otvorte i stranku http://cs.gloria.tv/?media=26808  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06