Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Čo je dôležitejšie: viera, alebo pravda?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Platne/neplatne manzelstvo..?! Téma Next Topic: veľkonočný pozdrav
Strana: z 3

degon

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2009 :  15:17:09  Zobraziť profil  Pridať degon do zoznamu priateľov
V minulosti sa viedli zápalisté spory o tom, čo je dôležitejšie, či viera, alebo skutky. Teraz sa ja pýtam, čo je dôležitejšie, či viera, alebo pravda, lebo tú pravdu, ktorá je Cestou a Životom odsúvame niekde bokom, akoby ani nepatrila k duchovnému životu. Už som počul aj také názory od kňaza, že viera je viac ako pravda. Čo si o tom myslíte?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 48  ~  Člen od: 04 apríl 2009  ~  Posledná návšteva: 20 apríl 2009 Upozorniť moderátora 

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2009 :  22:13:02  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Je to veľmi ťažká filozofická otázka.
Toto je môj názor: Viera bez skutočnej pravdy je slabá a pravda bez skutočnej viery je prázdna.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 06 apríl 2009 :  00:06:38  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Nerozumiem otazke.
Co je podla teba viera a co pravda?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 06 apríl 2009 :  00:52:23  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
citácia:
V minulosti sa viedli zápalisté spory o tom, čo je dôležitejšie, či viera, alebo skutky. Teraz sa ja pýtam, čo je dôležitejšie, či viera, alebo pravda, lebo tú pravdu, ktorá je Cestou a Životom odsúvame niekde bokom, akoby ani nepatrila k duchovnému životu. Už som počul aj také názory od kňaza, že viera je viac ako pravda. Čo si o tom myslíte?

Pôvodne zaslal degon - 05 apríl 2009 :  15:17:09



Myslím si, že je důležité hledat pravdivou víru.

Každý by měl být kritický a bdělý.

Věří každý, ale málokdo si svá dogmata přizná.

Když už mám světonázer založený na dogmatech, měl bych si toho být vědom, a vědět proč ta dogmata přijímám.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

degon

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2009 :  11:25:08  Zobraziť profil  Pridať degon do zoznamu priateľov
citácia:
Nerozumiem otazke.
Co je podla teba viera a co pravda?

Mato, tak toto by si ako kresťan mal vedieť. Ježiš o sebe povedal:"Ja som sa na to narodil a na to som prišiel na svet, aby som vydal svedectvo pravde. Každý, kto je z pravdy, počúva môj hlas".
Kardinál Tomko 14.02.2009 v Žiline povedal: Cirkev tvrdí, že rozum je o pravde a viera je tiež o pravde. Hľadať pravdu je najkrajšia činnosť človeka.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 48  ~  Člen od: 04 apríl 2009  ~  Posledná návšteva: 20 apríl 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

degon

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2009 :  11:30:51  Zobraziť profil  Pridať degon do zoznamu priateľov
citácia:
Myslím si, že je důležité hledat pravdivou víru.


Rad.ek, viera je dovtedy vierou, kým sa nepresvedčím o jej pravdivosti. A keď sa presvedčím o jej pravdivosti, tak už nie je vierou, ale presvedčením. Preto pojem "pravdivá viera" je nelogický.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 48  ~  Člen od: 04 apríl 2009  ~  Posledná návšteva: 20 apríl 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2009 :  12:23:03  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Myslím si, že je důležité hledat pravdivou víru.


Rad.ek, viera je dovtedy vierou, kým sa nepresvedčím o jej pravdivosti. A keď sa presvedčím o jej pravdivosti, tak už nie je vierou, ale presvedčením. Preto pojem "pravdivá viera" je nelogický.

Pôvodne zaslal degon - 07 apríl 2009 :  11:30:51



Například křesťané se modlí CREDO - věřím.
To proto, že tomu věří, že to neví.
A nemůžou se předsvědčit o pravdivosti toho, co se stalo před 2000 lety.
Ale v pravdivost naší víry věříme proto, že před 2000 lety byli u toho svědkové, a pravdivosti jejich svědectví předávanému církví věříme.

Moje přesvědčení není založené na tom, že jsem si něco ověřil.
Já jsem dostal dar víry - věřím pravdivosti toho, co učí církev.
Svědectví církve je pro mě věrohodné.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

degon

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2009 :  16:15:05  Zobraziť profil  Pridať degon do zoznamu priateľov
citácia:
Například křesťané se modlí CREDO - věřím.
To proto, že tomu věří, že to neví.
A nemůžou se předsvědčit o pravdivosti toho, co se stalo před 2000 lety.
Ale v pravdivost naší víry věříme proto, že před 2000 lety byli u toho svědkové, a pravdivosti jejich svědectví předávanému církví věříme.

Moje přesvědčení není založené na tom, že jsem si něco ověřil.
Já jsem dostal dar víry - věřím pravdivosti toho, co učí církev.
Svědectví církve je pro mě věrohodné.

Niekto povedal, že stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou. Prečo? No preto, že stálym opakovaním jej napokon uverím. Preto je treba niektoré veci stále opakovať a stále si ich pripomínať! Skutočnú pravdu, ktorá je zrejmá, si netreba stále upomínať.
Historická veda je schopná poznať aj veci, ktoré sa udiali v ďalekej minulosti. Ježiš je historickou postavou a nikto ju nepopiera, ale Kristus je iba idea (mýtus), ktorý nemá reálny podklad. Mali by sme svoj dom (vieru) stavať na pevných základoch a nie na piesku, ktorý vietor času odveje.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 48  ~  Člen od: 04 apríl 2009  ~  Posledná návšteva: 20 apríl 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2009 :  16:48:34  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Niekto povedal, že stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou. Prečo? No preto, že stálym opakovaním jej napokon uverím. Preto je treba niektoré veci stále opakovať a stále si ich pripomínať! Skutočnú pravdu, ktorá je zrejmá, si netreba stále upomínať.
Historická veda je schopná poznať aj veci, ktoré sa udiali v ďalekej minulosti. Ježiš je historickou postavou a nikto ju nepopiera, ale Kristus je iba idea (mýtus), ktorý nemá reálny podklad. Mali by sme svoj dom (vieru) stavať na pevných základoch a nie na piesku, ktorý vietor času odveje.

Pôvodne zaslal degon - 07 apríl 2009 :  16:15:05



Úplne zle. V prvom rade, ako definujete zrejmú pravdu? Existuje niečo také, čo viete bez toho aby Vám to niekto povedal? Keby ste nevideli či nepočuli nikdy, že nábytok sa vyrába zo stromov, bolo by to zrejmé v dnešnej dobe kde je množstvo iných materiálov z ktorých sa vyrábajú veci?
Ďalekú minulosť je možné poznať na základe vykopávok, predmetov získaných z danej doby, či písomností. Ježišova existencia je popísaná zbierkou písomností od rôznych ľudí, už len toto mi nepríde ako piesok ale ako pevná skala. Pričom veda celá ako ju poznáme často stojí na pieskovcýh základoch. To že je niečo vedecky dokázané, je pravda iba dovtedy, kým sa to nevyvráti iným vedeckým poznatkom, ktorý bol dovtedy nepoznaný. Preto je pre mňa dôverihodnejšie písomné svedectvo ľudí, ako vyvrátiteľný vedecký dôkaz.
Čiže ak je pre Vás základom viery hmatateľný dôkaz, tak sa treba trochu zamyslieť nad sebou a nad tým čo znamená pojem viera.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2009 :  19:33:36  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:
Ježišova existencia je popísaná zbierkou písomností od rôznych ľudí, už len toto mi nepríde ako piesok ale ako pevná skala.
Pôvodne zaslal Azuritko - 07 apríl 2009 :  16:48:34


Mohol by si tuto skalu podporit dokazmi? Najlepsie linky na zdroje.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2009 :  20:06:02  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Mohol by si tuto skalu podporit dokazmi? Najlepsie linky na zdroje.

Pôvodne zaslal Guliver - 07 apríl 2009 :  19:33:36



Linky neviem ale myslím, že sa tá kniha volá Biblia abo Sväté písmo. Keď tak treba skúsiť google.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2009 :  21:29:51  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
azuritko, su dokonca aj 4 nekrestanske zdroje, od Rimanov, teda nepriteľov krestanstva. takže nielen Biblia.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2009 :  21:32:16  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:

Niekto povedal, že stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou. Prečo? No preto, že stálym opakovaním jej napokon uverím. Preto je treba niektoré veci stále opakovať a stále si ich pripomínať! Skutočnú pravdu, ktorá je zrejmá, si netreba stále upomínať.

Pôvodne zaslal degon - 07 apríl 2009 :  16:15:05



ano to maš pravdu. mnoho nekatolikov sa tohoto drží a opakovanim svojej sektarskej retoriky si mysli že prehluší pravdu, ktorú prináša Cirkev. Preto nechcu počuť čo hovorí Cirkev, lebo nechcu počuť.
Celkom fajn si vystihol podstau správania odporcov KC.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2009 :  23:00:47  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Mohol by si tuto skalu podporit dokazmi? Najlepsie linky na zdroje.

Pôvodne zaslal Guliver - 07 apríl 2009 :  19:33:36



Linky neviem ale myslím, že sa tá kniha volá Biblia abo Sväté písmo. Keď tak treba skúsiť google.

Pôvodne zaslal Azuritko - 07 apríl 2009 :  20:06:02


To ze ty veris, ze Biblia je pravda je jedna vec, ja sa pytam na dokazy. A nebilbicky zdroj uprednostnujem. Ak teda o nejakom objektivne vies.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2009 :  23:01:38  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
A ty tomu co jsi napsal věříš nebo to víš?

Zkusíme si to trochu rozebrat:
citácia:
Niekto povedal, že stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou. Prečo? No preto, že stálym opakovaním jej napokon uverím. Preto je treba niektoré veci stále opakovať a stále si ich pripomínať! Skutočnú pravdu, ktorá je zrejmá, si netreba stále upomínať.

Z hlediska pravdy je úplně jedno kolikrát se co opakuje.
A navíc není pravda, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou.
citácia:
Historická veda je schopná poznať aj veci, ktoré sa udiali v ďalekej minulosti.
Podle metodiky současné vědy se nemůžeš spolehnout na to, že co je vědecké je jistě pravdivé. To sice neznamená že historická a jiná věda nemá smysl a hodnotu, jen je třeba opět poměrně dost kritičnosti a obezřetnosti k jejím výsledkům.
citácia:
Ježiš je historickou postavou
Vidíš že dokonce i tvá víra je částečně shodná s naší vírou. Dokonce i s výsledky bádání některých historiků.
citácia:
a nikto ju nepopiera
Divil by ses. Najdou se takoví, kteří popírají.
citácia:
ale Kristus je iba idea (mýtus)

Tvoje dogma, kterému věříš. Křesťané věří svědectví církve.
citácia:
ktorý nemá reálny podklad

Tvoje dogma, kterému věříš. Křesťané věří svědectví církve, které se traduje od očitých svědků.
citácia:
Mali by sme svoj dom (vieru) stavať na pevných základoch a nie na piesku, ktorý vietor času odveje.

No, křesťané věří, že právě stavějí. A věří, že křesťaská víra je pravdivá.
A tvá víra, kterou jsi tu předvedl potom pravdivá být nemůže.
Ale to Ti asi zřejmě nevadí, protože svou víru nemáš ověřenou, a tím pádem pro tebe nemá hodnotu přesvědčení.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2009 :  23:01:55  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:
azuritko, su dokonca aj 4 nekrestanske zdroje, od Rimanov, teda nepriteľov krestanstva. takže nielen Biblia.

Pôvodne zaslal alesko - 07 apríl 2009 :  21:29:51



Sem s nimi, prosim,


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2009 :  23:05:11  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:
Niekto povedal, že stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou.

Pôvodne zaslal degon - 07 apríl 2009 :  16:15:05



No povedal to Jozef Goebels ako minister propagandy za Hitlera - a ukazalo sa, ze to veru funguje - vid dejiny.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2009 :  23:15:53  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:

To ze ty veris, ze Biblia je pravda je jedna vec, ja sa pytam na dokazy. A nebilbicky zdroj uprednostnujem. Ak teda o nejakom objektivne vies.

Pôvodne zaslal Guliver - 07 apríl 2009 :  23:00:47



O nebiblickom neviem, ale aký je dôkaz, ktorý by uspokojil nekresťana, a spôsobil by že by "veril"? Bo veriť s priamym dôkazom, to je ako vidieť pero, a tvrdiť, že verím že existuje. A nepochopím to. Sú ľudia ktorý uverili da vinciho kodu, pričom sám autor to vydal ako román, a biblia, v ktorej sú svedectvá ľudí, rôznych ľudí, tej nikto nechce veriť a nikto ju nechce pokladať za dostatočný dôkaz pre vieru.
Takže pýtam sa Guliver, čo by akože pre teba bolo dostatočným dôkazom toho, že Ježiš existoval?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2009 :  23:18:36  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Niekto povedal, že stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou.

Pôvodne zaslal degon - 07 apríl 2009 :  16:15:05



No povedal to Jozef Goebels ako minister propagandy za Hitlera - a ukazalo sa, ze to veru funguje - vid dejiny.

Pôvodne zaslal Guliver - 07 apríl 2009 :  23:05:11



Omyl.
Nefunguje.
Opakováním omylu se omyl nestává pravdou.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2009 :  23:24:18  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
radek nema s tak uplne pravdou sem tam to fakt fungue...a moj nazor na pravdu pokial je niekto neveriaci nedokaze vidiet pravdu ako veriaci a veriaci clovek zas tazko zbada pravdu ktoru vidi ten neveriaci ktora je skutocna sa vadsinou dokaze dlhodobym posobenim roznych vplivou...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2009 :  23:28:48  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:
[quote]
Takže pýtam sa Guliver, čo by akože pre teba bolo dostatočným dôkazom toho, že Ježiš existoval?

Pôvodne zaslal Azuritko - 07 apríl 2009 :  23:15:53



Ale mi teraz neriesime moju vieru, ale vztah viery a pravdy. A ty zjavne nevies svoju vieru podporit ani takou trivialnostou, ako su historicky dolozene pramene existencie Jezisa. Ako chces potom diskutovat o takych zlozitych veciach ako je pravda?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2009 :  23:31:37  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:
Omyl.
Nefunguje.
Opakováním omylu se omyl nestává pravdou.

Pôvodne zaslal rad.ek - 07 apríl 2009 :  23:18:36



Ty odmietas, ze nemci uverili Hitlerovi vdaka donekonecna opakovanej lzi, ktoru prijali ako pravdu? A preco isli bojovat? Z donutenie? Mozno mensina. Ale vacsina verila!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2009 :  23:41:00  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Omyl.
Nefunguje.
Opakováním omylu se omyl nestává pravdou.

Pôvodne zaslal rad.ek - 07 apríl 2009 :  23:18:36



Ty odmietas, ze nemci uverili Hitlerovi vdaka donekonecna opakovanej lzi, ktoru prijali ako pravdu? A preco isli bojovat? Z donutenie? Mozno mensina. Ale vacsina verila!

Pôvodne zaslal Guliver - 07 apríl 2009 :  23:31:37



Já tu jen tvrdím, že opakováním se ze lži nestala pravda.
Byla to stále lež.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2009 :  23:42:24  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
citácia:
radek nema s tak uplne pravdou sem tam to fakt fungue...a moj nazor na pravdu pokial je niekto neveriaci nedokaze vidiet pravdu ako veriaci a veriaci clovek zas tazko zbada pravdu ktoru vidi ten neveriaci ktora je skutocna sa vadsinou dokaze dlhodobym posobenim roznych vplivou...

Pôvodne zaslal volsung - 07 apríl 2009 :  23:24:18



Co funguje?
Opakováním se ze lži státá pravda?

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2009 :  23:49:52  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:

Moje přesvědčení není založené na tom, že jsem si něco ověřil.
Já jsem dostal dar víry - věřím pravdivosti toho, co učí církev.
Svědectví církve je pro mě věrohodné.

Pôvodne zaslal rad.ek - 07 apríl 2009 :  12:23:03


Takze narodil som sa ako moslim, islam je pre mna věrohodny dostal som dar viery preto som mu uveril. Nemam moznost si overit ci je moja viera pravdiva, len verim. Budem spaseny? Budu spaseny zidia, hinduisti.... Budu spaseni ateisti, ktori tiez len veria ze neveria? Aky vyznam ma potom delit svet na nabozenstva?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Guliver

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2009 :  23:52:15  Zobraziť profil  Pridať Guliver do zoznamu priateľov
citácia:
Já tu jen tvrdím, že opakováním se ze lži nestala pravda.
Byla to stále lež.

Pôvodne zaslal rad.ek - 07 apríl 2009 :  23:41:00



Aky vyznam ma tvoje tvrdenie ked ludia uverili lzi. To iste ja mozem tvrdit o tvojej viere, ze si uveril lzi. Co je potom PRAVDA? Ale nie frazu, prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 730  ~  Člen od: 13 marec 2009  ~  Posledná návšteva: 13 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Platne/neplatne manzelstvo..?! Téma Next Topic: veľkonočný pozdrav  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06