Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Duchovny vodca sa mi vyhyba
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic:  Téma Next Topic: Pise katechizmus jasne o moralke?  

verim

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2009 :  20:32:03  Zobraziť profil  Pridať verim do zoznamu priateľov
Neviem, kam sa obratit s touto otazkou - Moj duchovny vodca sa zacal ku mne od isteho casu velmi podivne spravat. Tvrdil, ze citi zo mna zlo a zacal sa mi ocividne vyhybat - az niekedy uteka z mojej pritomnosti. Jeho spolubrat knaz sa k tomuto problemu vyjadril predomnou i pred nim, ze "tam nic nie je". Ale moj duchovny vodca sa aj nadalej sprava rovnako ako predtym a mna to dost trapi a boli - ze by malo byt pravdou to, že je vo mne zlo. Pristupujem raz za 10-12 dni k sviatosti zmierenia, ale moj duch.vodca sa vyjadril, že by som mala pristupovat castejsie. Sprava sa ku mne ako k zivemu zlu a dava to patricne najavo este aj pred zrakmi a sluchmi inych veriacich. Vraj by som sa mala stale ochranovat posvatenymi predmetmi. Mojou spontannou reakciou bolo, ze som zmenila spovednika, ale ako sa zda moja pritomnost - "vadi" tomuto knazovi - aj pri sv.omsi, ktoru on celebruje. Povedal mi, ze nie je vo mne laska. A laska je zaklad krestanskeho zivota. Dost ma to odradza, aj pohorsuje a mam s tym vela duchovnej "prace" udrzat sa... Denne chodim na sv. omsu a drzi ma vztah - ja a Boh. Moc by mi pomohlo vyjadrenie nezainteresovanej osoby.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 27  ~  Člen od: 12 september 2008  ~  Posledná návšteva: 11 apríl 2011 Upozorniť moderátora 

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2009 :  20:45:00  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
hm...k tomu sa dá asi ťažko vyjadriť, je to veľmi osobné a ovplyvnené osobnými pohľadmi na problém a na dôvažok nepoznám ani jedného z vás. Ak pravidelne chodíš na prijímanie, do kostola a pod., tak by som sa asi držala toho, čo povedal jeho spolubrat. Ak mu teda vadí Tvoja prítomnosť na omši, je to skôr jeho problém, ako Tvoj, ale ak sa dá, tak buď nechoď na jeho omše, resp. buď tam tak, aby Ťa priamo nevidel a viac sa k nemu nevráť, ako ku svojmu spovedníkovi, správne si urobila, že si si vybrala iného. Chápem, že Ťa to mrzí, ale tak Ti odporúčam sa zaňho modliť, pravdepodobne teraz potrebuje viac Tvoje modlitby, ako Tvoj priamy kontakt s ním. Asi toľko...

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

soso

Stav: offline

 Odoslaný - 04 február 2009 :  17:35:18  Zobraziť profil  Pridať soso do zoznamu priateľov
Je ťažko radiť v tejto situácii, keď nie je viac podrobností. Dôležité však je položiť si otázku, má k tomu tvoj duchovný vodca dôvod? Si si niečoho takého vedomá, zmenilo sa niečo v tvojom správaní a živote, od doby, čo na teba zle reaguje?
Nechcem nikoho obhajovať ani kritizovať, podávam len svoj názor a to, že keď kňaz niečo také spozoruje, mal by sa skôr snažiť ti pomôcť, nie od teba utekať a vyhýbať sa ti. Porozprávali ste sa o tom spolu poriadne?
Taktiež nesúhlasím s takým prístupom, že správať sa k tebe ako k živému zlu a dávať to najavo pred zrakmi a sluchmi iných veriacich. Pokiaľ viem, nikto by nemal druhého súdiť.......ale skôr sa snažiť pomôcť mu dostať sa naspäť na správnu cestu.

Najväčším spojencom diabla je nevedomosť o jeho existencii!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4  ~  Člen od: 04 február 2009  ~  Posledná návšteva: 25 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 04 február 2009 :  18:57:31  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Neviem, kam sa obratit s touto otazkou - Moj duchovny vodca sa zacal ku mne od isteho casu velmi podivne spravat. Tvrdil, ze citi zo mna zlo a zacal sa mi ocividne vyhybat - az niekedy uteka z mojej pritomnosti. Jeho spolubrat knaz sa k tomuto problemu vyjadril predomnou i pred nim, ze "tam nic nie je". Ale moj duchovny vodca sa aj nadalej sprava rovnako ako predtym a mna to dost trapi a boli - ze by malo byt pravdou to, že je vo mne zlo. Pristupujem raz za 10-12 dni k sviatosti zmierenia, ale moj duch.vodca sa vyjadril, že by som mala pristupovat castejsie. Sprava sa ku mne ako k zivemu zlu a dava to patricne najavo este aj pred zrakmi a sluchmi inych veriacich. Vraj by som sa mala stale ochranovat posvatenymi predmetmi. Mojou spontannou reakciou bolo, ze som zmenila spovednika, ale ako sa zda moja pritomnost - "vadi" tomuto knazovi - aj pri sv.omsi, ktoru on celebruje. Povedal mi, ze nie je vo mne laska. A laska je zaklad krestanskeho zivota. Dost ma to odradza, aj pohorsuje a mam s tym vela duchovnej "prace" udrzat sa... Denne chodim na sv. omsu a drzi ma vztah - ja a Boh. Moc by mi pomohlo vyjadrenie nezainteresovanej osoby.

Pôvodne zaslal verim - 01 február 2009 :  20:32:03


(teraz budem prezentovať iba svoj osobný pohľad, nemusí to vôbec byť pravda) Z toho čo píšete je môj prvý dojem, že možno začal daný kňaz pociťovať k Vám slabosť ako k žene. A možno ho to strašne trápi, že je pre neho najjednoduchšie aby Vás nevidel, neuvedomujúc si, že tým ubližuje druhému. Ale nepoznám Vás ani jeho takže to kľudne môže byť aj inak. A preto ako soso píše, uvedomte si, čo z Vášho života by mohlo takto ovplyvňovať danéo kňaza, a ako juja píše, vyhýbajte sa mu. Možno to úplne nezruší Vaše trápenie, ale minimálne to snáď pomôže tomu kňazovi.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 04 február 2009 :  19:36:35  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
Alebo to skúste riešiť cez jeho predstavených. Dajte im nejakým spôsobom vedieť, či už listom alebo osobne, že Vám ten kňaz psychicky ubližuje a žiadajte vyjadrenie, prípadnú nápravu alebo aspoň odporúčanie, ako situáciu riešiť. Ak by to zašlo ešte ďalej, tak myslím, že aj v trestnom práve by sa k tomu dalo niečo nájsť.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 07 február 2009 :  10:02:09  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
citácia:
Neviem, kam sa obratit s touto otazkou - Moj duchovny vodca sa zacal ku mne od isteho casu velmi podivne spravat. Tvrdil, ze citi zo mna zlo a zacal sa mi ocividne vyhybat - az niekedy uteka z mojej pritomnosti. Jeho spolubrat knaz sa k tomuto problemu vyjadril predomnou i pred nim, ze "tam nic nie je". Ale moj duchovny vodca sa aj nadalej sprava rovnako ako predtym a mna to dost trapi a boli - ze by malo byt pravdou to, že je vo mne zlo. Pristupujem raz za 10-12 dni k sviatosti zmierenia, ale moj duch.vodca sa vyjadril, že by som mala pristupovat castejsie. Sprava sa ku mne ako k zivemu zlu a dava to patricne najavo este aj pred zrakmi a sluchmi inych veriacich. Vraj by som sa mala stale ochranovat posvatenymi predmetmi. Mojou spontannou reakciou bolo, ze som zmenila spovednika, ale ako sa zda moja pritomnost - "vadi" tomuto knazovi - aj pri sv.omsi, ktoru on celebruje. Povedal mi, ze nie je vo mne laska. A laska je zaklad krestanskeho zivota. Dost ma to odradza, aj pohorsuje a mam s tym vela duchovnej "prace" udrzat sa... Denne chodim na sv. omsu a drzi ma vztah - ja a Boh. Moc by mi pomohlo vyjadrenie nezainteresovanej osoby.

Pôvodne zaslal verim - 01 február 2009 :  20:32:03


Nerob si z toho ťažkú hlavu.
Možno ho i trocha škrie, že si zmenila spovedníka.
Podľa mňa to nemá v hlave stopercentne v poriadku.

Nenič si život takými starosťami. Žijeme aj ty aj ja iba raz. Nemrhaj tým vzácnym časom na to, aby si sa yaoberala duševnými pochodmi nejakého čudáka ...

PS. A usmej sa.

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

verim

Stav: offline

 Odoslaný - 07 február 2009 :  17:02:28  Zobraziť profil  Pridať verim do zoznamu priateľov
Dakujem vam vsetkym za cas, ktory ste venovali mojmu problemu. Ja si nie som vedoma nejakych "provokacii" ci uz co sa tyka spravania, giest, slov alebo oblecenia. V tomto som dost konzervativna aj bez toho..
Bolo by trufale sudit spravanie toho knaza. Dali ste mi vela roznych moznosti - ktore mi spolu davaju svetlo k tomu, co potrebujem vediet. Ze to zlo, ktore je udajne vo mne - je mozne nazvat aj jeho vlastnym pokusenim. Aj ked je to zvlastne, lebo sa jedna o knaza, ktory sa sam zaobera oslobodzovanim od zlych duchov.
...A k osobnej konfrontacii neprislo - pretoze ten knaz ked ma vidi - tak sa vypari v par sekundach ako gafor. Ked to vidim, tak predsa mu neurobim taku schvalnost - ze by som sa mu votrela do spovednice, aby som vyriesila napatu situaciu, ktora mi ale vonkoncom dost ublizuje.
Este raz vsetkym dakujem.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 27  ~  Člen od: 12 september 2008  ~  Posledná návšteva: 11 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

miska

Stav: offline

 Odoslaný - 26 marec 2009 :  20:40:15  Zobraziť profil  Pridať miska do zoznamu priateľov
Ak mozem este pridat taky nazor, tiez som mala z toho pocit, ze je dany knaz v pokuseni, a preto asi voli utek....ale moze to byt tiez dvojaky utok diabla, jednak ze mu sposobuje pokusenie a jednak, ze chce odradit duse , ktore su mu zverene. Azda by bolo dobre sa poradit so skusenym knazom, co v takomto pripade treba robit. Urcite sa netrapte, modlite sa za neho, pokusenie moze trvat dlhsiu dobu, ale Pan je mocnejsi a urcite Vam obom pomoze. Skuste tento problem vniest do liturgie slavenia Velkej Noci a zakusite Jezisovo vitazstvo. Prajem Vam obom Boziu ochranu a vitastvo nad zlym.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 638  ~  Člen od: 03 január 2004  ~  Posledná návšteva: 17 júl 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

verim

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2011 :  17:41:04  Zobraziť profil  Pridať verim do zoznamu priateľov
Prešli dva roky od tejto témy a situácia má svoje pokračovanie. Dotyčný kňaz si vytvoril okolo seba skupinku ľudí, ktorí sú zbožní a praktickí veriaci a ktorí sa zhostili úlohy - dať ma do polohy osoby, ktorá by údajne mala vyhľadať psychológa a za plnej účasti a požehnania ich vodcu - čiže spomínaného kňaza sa pod rúškom veľkej zbožnosti a opierania sa o slová sv. Písma rozbehla postupne intenzívna kampaň za "umlčanie" alebo znehodnotenie tvrdení mojeje osoby voči dotyčnému kňazovi - hoci :)))) ja som sa verejne nikdy verbálne nevyjadrila proti tomu kňazovi - ale prevencia je prevencia... Teraz sa "teším" veľkému odstupu niektorých veriacich i kňazov, ktorí si vypočuli túto vysoko zbožnú skupinku ľudí, ktorí slúžia Cirkvi účasťou i aktívitami na cirkevných podujatiach, alebo čítaním liturgických čítaní atď...z čoho vyplýva, že ich tvrdenia "nie sú" tendenčné, ale sú zamerané na "všeobecné dobro". Takže odvtedy - ak idem k nejakému kňazovi u nás na sv. spoveď - tak nie je mi umožnené ani dopovedať všetky hriechy a hneď - že ľutuj a prijmem rozhrešenie.. Hm. Nie som typ človeka, ktorý je pripravený na konfrontáciu - a zvlášť, keď sa intenzívne pracovalo dva roky na zničení cti a negradácii mojej osoby. Modlila som sa za vyriešenie mojej kauzy - ale ako sa zdá - kňaz - o ktorom sa asi nikdy nedozviem - čo ho pohlo k takej zvláštnej reakcii, ktorá sa dva roky vyvíjala k tomu, čo je dnes - je u mňa stále dobrým kňazom a nesúdim jeho konanie - ale ovocie, ktoré z neho teraz je - má veľmi trpkú príchuť. Obetujem Bohu všetko - čo musím dnes znášať zo strany spolubratov a iných...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 27  ~  Člen od: 12 september 2008  ~  Posledná návšteva: 11 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinQo

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2011 :  14:49:30  Zobraziť profil  Pridať MartinQo do zoznamu priateľov
Ahoj :)


som velmi rad ze nestracas vieru, a stale sa modlis.


Mzno bi si mohla napisat viac ohladom pripadu ktory sa u vas konkretne deje, konkretne dovody ktore maju, ktorymi argumentuju, aelbo popripade nieco viac z tvojej strany na nich.postoj inych veriacich na nich a pod.


JE NESPRAVNE, ze podla tvojho vyjadrenia ak pristupujes k sv. zmierenia a knazovi este nedopovies vsetky hriechy a on ti uz udeluje rozhresenie.
tym padom takato spoved NIEJE PLATNA ak niesu vyznane hriechy, a knaz ti da rozhresenie aby sa ta uz zbavil do spovedelnice.

Urcite chod na sv spoved inam, k inemu knazovi, do inej farnosti.. do mesta, verim ze si tu chvilku casu najdes,a v meste spovedaju kazdu chvilku a skoro vsade.

Tym padom sa mozes zdvoverit aj inemu knazovi s tymyo problemom, o ktorom bi ti, som si isty viac poradil ako mi na tomto fore.tym tereaz nechem povedat ze to sem nemozes pisat, naopak, my ti radi skusime pomoct, ale predsa len je urcite ucinnejsia pomoct od knaza,a rozpravanie z oci do oci, namiesto pisania, kde sa neda tak lahko vysvetlit mnoho veci.


Podla mojho subjektivneho nazoru bude problem v tom ,ako spomenul Azurit:D...

pocituje k vam slabost ako k zene, a tym padom si snazi od vas udrzat odstup,a vravi o vas ze ste necista ( ci ako to bolo napisane uz nepamatam) pretoze ho satan pokusa, prave vasou pritomnostou.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 15 november 2009  ~  Posledná návšteva: 23 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 14 apríl 2011 :  13:10:43  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
vzhľadom na to, že si nemožno prečítať pohľad aj tej druhej strany,
ktohovie kde je skutočná realita...

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 14 apríl 2011 :  15:34:48  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
citácia:
vzhľadom na to, že si nemožno prečítať pohľad aj tej druhej strany,
ktohovie kde je skutočná realita...


Pôvodne zaslal juja - 14 apríl 2011 :  13:10:43



100% suhlas

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 14 apríl 2011 :  20:03:08  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
citácia:
Ak mozem este pridat taky nazor, tiez som mala z toho pocit, ze je dany knaz v pokuseni, a preto asi voli utek....ale moze to byt tiez dvojaky utok diabla, jednak ze mu sposobuje pokusenie a jednak, ze chce odradit duse , ktore su mu zverene. Azda by bolo dobre sa poradit so skusenym knazom, co v takomto pripade treba robit. Urcite sa netrapte, modlite sa za neho, pokusenie moze trvat dlhsiu dobu, ale Pan je mocnejsi a urcite Vam obom pomoze. Skuste tento problem vniest do liturgie slavenia Velkej Noci a zakusite Jezisovo vitazstvo. Prajem Vam obom Boziu ochranu a vitastvo nad zlym.

Pôvodne zaslal miska - 26 marec 2009 :  20:40:15

Kto si, že takto dobre o tom píšeš?
Prekvapivé však je, že tento kňaz nevyhodnotil svoj vnem ako útok démona, ale zlo pripisuje zverenej duši.
Z druhej strany, nie je náhoda keď sa pri človeku zdržuje určitý druh démona. Keď ale hentak útočí, je to dobré znamenie.
Otvorený rozhovor s daným kňazom by nebol na škodu...


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2013 :  17:04:43  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
Neviem, kam sa obratit s touto otazkou - Moj duchovny vodca sa zacal ku mne od isteho casu velmi podivne spravat. Tvrdil, ze citi zo mna zlo a zacal sa mi ocividne vyhybat - az niekedy uteka z mojej pritomnosti. Jeho spolubrat knaz sa k tomuto problemu vyjadril predomnou i pred nim, ze "tam nic nie je". Ale moj duchovny vodca sa aj nadalej sprava rovnako ako predtym a mna to dost trapi a boli - ze by malo byt pravdou to, že je vo mne zlo. Pristupujem raz za 10-12 dni k sviatosti zmierenia, ale moj duch.vodca sa vyjadril, že by som mala pristupovat castejsie. Sprava sa ku mne ako k zivemu zlu a dava to patricne najavo este aj pred zrakmi a sluchmi inych veriacich. Vraj by som sa mala stale ochranovat posvatenymi predmetmi. Mojou spontannou reakciou bolo, ze som zmenila spovednika, ale ako sa zda moja pritomnost - "vadi" tomuto knazovi - aj pri sv.omsi, ktoru on celebruje. Povedal mi, ze nie je vo mne laska. A laska je zaklad krestanskeho zivota. Dost ma to odradza, aj pohorsuje a mam s tym vela duchovnej "prace" udrzat sa... Denne chodim na sv. omsu a drzi ma vztah - ja a Boh. Moc by mi pomohlo vyjadrenie nezainteresovanej osoby.

Pôvodne zaslal verim - 01 február 2009 :  20:32:03



"Duchovného vodcu" treba poslať ku mne, trošku sa pripravím, potom stačí malá miestnosť, a dostane takú kúru, že do smrti na ňu nezabudne. Na liečenie "duchovných vodcov", čo všade vidia "zlo" mám charizmu.
Pravdepodobne sa to nezaobíde ani bez padania a možno aj lietania... a potom plachta na odnesenie, keď bude spočivať v "duchu svätom".

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic:  Téma Next Topic: Pise katechizmus jasne o moralke?  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06