Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 Papez rehabilitoval negatora holocaustu
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: nekatolicke nazory moderneho  Téma Next Topic: Podstata pravej reformy.
Strana: z 6

Mato

Stav: offline

Odoslaný - 25 január 2009 :  14:25:41  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Zdroj: Reuters
Pope rehabilitates Holocaust denier

Uryvok:
"Nemame ziadny umysel zasahovat do vnutornych zalezitosti Katolickej Cirkvi, avsak dychtivost vratit do Cirkvi popieraca holocaustu vrhne tien na vztahy zidov a Katolickej Cirkvi" povedal Izralesky velvyslanec vo Vatikane Mordechai lewy.

Jeden zo styroch biskupov, britsky rodak Richard Williamson ma na konte niekolko vyrokov popierajucich plny rozsah nacistickeho holokaustu, ako ho prezentuju historici.

V kometary pre svedsku televiziu Wednesday povedal "verim, ze neexistovali plynove komory" a "iba 300 000 zidov naslo smrt v koncentracnych taboroch a nie 6 milionov".

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12043  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2022 Upozorniť moderátora 

amerika1

Odoslaný - 25 január 2009 :  14:43:55  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Odkedy je holokaust vieroucnou pravdou ? Co to ma s tym vlastne spolocne ? Kto z vas cital jednu pracu revizionistickych historikov , aby vobec vedel o com to cele je ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Odoslaný - 25 január 2009 :  17:51:16  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
Nuž, je to síce len môj názor, ale myslím si, že snáď je v poriadku , keď ho napíšem. Jeden z príkazov Desatora je "Nezabiješ!" Keď sa aj povedzme vykašleme na číslo, tak ešte vždy je to dosť veľký hriech proti vieroučnej pravde prejaviť čo i len súhlas so zabíjaním, dokonca masovým, ľudí z akéhokoľvek dôvodu, pokiaľ to nie je obrana. A to nebola. Starý Zákon je základom Nového, aj keď Židia majú probl s kresťanstvom, my by sme nemuseli mať s judaizmom, aspoň nie do tej miery, že niekoho zahlušíme, lebo popieraním, že bol zabitý, vlastne súhlasíme, že jeho smrť bola pre nás tak ničotná, že si ju ani nepotrebujeme pamätať.
Súhlasím, že zrušenie exkomunikácie aj tohoto biskupa v tejto veci nemá nič spoločného s jeho názorom na holokaust, týka sa niečoho iného a ani nebol exkomunikovaný pre tento svoj názor, ale pre niečo iné. Preto si myslím, že pápež opäť bude musieť aj tento svoj krok dovysvetľovávať verejnosti i veriacej. Ak však tak urobil, hoci mne sa to veľmi nepáči, tak to musím rešpektovať. Koniec koncov zrušenie tejto exkomunikácie muselo byť na základe niečoho, t.j. predpokladám, že niečo museli títo biskupi splniť, niečo ako "pokánie"; neviem, možno sa niečo podarí nájsť na internete. Túžba o zmierenie sa s Vatikánom, resp. s Cirkvou je pre hriešnika kladným rozhodnutím, ale to isto iste je spojené minimálne s tým, že dotyčný ustúpi od toho názoru, v ktorom bol schizmatický.
http://res.claritatis.cz/?id=2962
http://res.claritatis.cz/?id=2961

Judith

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Odoslaný - 25 január 2009 :  19:12:48  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Podstata o voze Juja o koze

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Odoslaný - 25 január 2009 :  19:21:29  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
fááákt?

Judith

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Odoslaný - 25 január 2009 :  19:26:03  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Fakt ! Citala si nieco od revizionistickeho historika ? Odpovedz uplne seriozne . V minulosti sme si zvykli odsudzovat to co nam bolsevici odsudzovat nariadili , bez toho , aby sme poznali podstatu .

juja

Odoslaný - 25 január 2009 :  19:59:11  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
Všeobecne sa píše a ja poznám, resp. som poznala pár nešťastníkov, ktorí láger prežili a dlho nemohli o tom, čo sa tam dialo vôbec hovoriť. Nehovoriac o tom, čo to s ich psychikou porobilo. Takže tvrdenie, či nejaký revizionistický historik, alebo iný bude písať, že sa tam toľko ľudí neubilo k smrti, ale len toľko a toľko, je jedno, keď len jeden, tak to bola vražda. Ale je pravdou, že od takého historika som nič nečítala, ani žiadneho nepoznám. A trocha pochybujem, že by ma presvedčil, pretože vražda je vražda. Boli to ľudia, ktorým nič súdnou cestou nebolo dokázané takého, že by si zaslúžili trest smrti. Preto dosť dobre nechápem, ako môže kat. biskup niečo také tvrdiť. Toľko môžem pripustiť, že to ešte neznamená, že s týmto ničením ľudí súhlasil. Teda neviem, či sa takto vyjadril.
Je to veľmi citlivá téma, tak pre Židov, ako pre Nemcov, či pre katolíkov (kvôli 1. slov. prezidentovi Tisovi), takže chápem tie emócie a je jasné, že budú hnevy a útoky aj obrana na oboch stranách...

Judith

amerika1

Odoslaný - 25 január 2009 :  20:06:02  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Takze podla teba nemozno pripustit slobodu vedeckeho badania , v tomto pripade na poli historickej vedy . Lebo na otazky revizionistov by sa malo odpovedat a nie ich stihat uz za to , ze si dovolia polozit neprijemne otazky . Inak sama robis co odsudzujes u inych . Sudis revizionistov a nic o nich nevies . Akym pravom ? Ved ani sajn nemas , v com je vlastne problem . Pamatas si aka histeria sa na Slovensku odohravala v suvislosti s knihou profesora Duricu , inak saleziana , a profesora padovskej univerzity , Dejiny Slovenska a Slovakov ?

juja

Odoslaný - 25 január 2009 :  20:24:42  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
otázky sú na to, aby sa zodpovedali, pokiaľ sa dajú zodpovedať. Ale dôležitejšia je potom odpoveď na takúto otázku. Na tú histériu si pamätám a verím, že ju presne tie odpovede vyprovokovali, ale to už tak býva, s tým musí byť uzmierený každý vedec, že nemusí jeho odpoveď sedieť a páčiť sa.
Je naozaj spochybniteľný počet zabitých Židov? A mení to podstatu toho, čo som napísala vyššie, že ak by tam boli aj nižšie počty, aj tak to boli ľudia nevinne zabití. Neboli jediní, boli tam aj iní, aj katolícki kňazi.
Takže pre mňa skôr vyvstáva otázka, či zmenšenie počtu usmrtených mení niečo na neľudskosti a hriešnosti daného činu. Ale teda neviem, veď existujú zoznamy deportovných ľudí, predpokladám, že podľa neho sa vypočítala tá výsledná niekoľko miliónová suma. Svoje vedel aj pápež Ján Pavol II. - myslím o utrpení týchto ľudí.

Judith

amerika1

Odoslaný - 25 január 2009 :  20:27:16  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Kedze stale dokola a ziadne seriozne argumenty diskusia stratila zmysel

Milan

Odoslaný - 25 január 2009 :  21:27:18  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
citácia:
Zdroj: Reuters
Pope rehabilitates Holocaust denier

"verim, ze neexistovali plynove komory" ...

Pôvodne zaslal Mato - 25 január 2009 :  14:25:41

- scestne, nevhodne vyjadrenie ...

- co asi take urobil, aby bol rehabilitovany ? ... odvolal to ???

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Odoslaný - 25 január 2009 :  22:16:19  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
takze seriozne argumenty zaprve nepride mi ako seriozny argument to ze ak si myslis neco ine des na sedem rokov do basi...dalej treba si priznat ze sa zachovala len jedna udajna plynova komora a hodnoty zbytkou jedou z plynu su v nej ziadne desto v miestnostiach kde sa tym istym plynom cistilo oblecenie su hodnoty postacujuce hm ako pokial ceme viest slusnu diskusiu o tejto teme musime sa najprv zbavit niektorych zbytocnych emocii
holokaust ma viacej rovin ktore si musime uvedomit prva je odsudzenie je logicke strata velkeho poctu zivotou velke zverstva a podobne cisto ako keby som historicky cinyk mozem to porovnat s vyvrazdenim awarou frankami toto vyvrazdenei sa vsak podarilo alebo ine genocidy spachane rimanmi ...ect ano kazda takato udalost ma velky historicky dopad holokaust bol tvrda rana pre zidovsky narod tak tvrda ze bol jeden zo silnych dovodou vzniku ich statu...hm ale vratme sa spat k samotnemu procesu holocaustu a faktou okolo momentalne nemam temu dostatocne nastudovanu ale z toho co mam zatial je zajimava jedna vec hm urcenie funkcii taborou na zaciatku sa tvrdilo ze vsetky boli vyhladzovacie dachau ,birkenau treblinka osviencim...hm potom sa zmenilo tvrdenie a vyhladzovacie boly len tie na vychode tie za zeleznou oponou tie ktore neboly spristupnene ...hm v kazdom pripade ci holokaust bol taky aky sa podava alebo nie ja necem vyhlasovat a nedovolim si to ani tvrdit ci spochybnovat jedine co robym je to co roby vzdy obcan uz od cias rima zamyslam sa preco sa iste etapi historie stavaju predkladanou dogmou a zabranuje sa ich studiu ci zmene pohladu... inak a to je clen katolickej cirkvy ten biskup__?btw v britanii je spochybnovanie holocaustu teraz neake popularne ako sledujem

http://www.bagras.sk/

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Odoslaný - 25 január 2009 :  22:17:31  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
btw da s avobec spochybnit rozhodnutie papeza_ ? neni zastupcom boha na zemi_?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Odoslaný - 25 január 2009 :  22:35:04  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
vo vyššom uvádzam, čo tu teraz aj prekopírujem, teda časť: "Představený Bratrstva mons. Bernard Fellay připomněl, že biskup může jakožto církevní autorita mluvit pouze o otázkách víry. Mluví-li o světských záležitostech, za své soukromé názory zodpovědný osobně."
Skutočne toto platí, takže toto biskupovo vyjadrenie nemalo dopad na uvalenie, či zrušenie exkomunikácie, lebo tá sa týkala cirkevných záležitostí - tak laicky povedané.

Judith

Milan

Odoslaný - 25 január 2009 :  22:39:14  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- nuz je zaujmave ozaj, ze normalny clovek pri popierani holocaustu dostane palku natvrdo ...

- nespochybnujem plynove komory, preco?... brat mojho stareho otca prezil Birkenau, bol clenom komanda co "cistili" tieto plynove komory po selekciach transportov ... jeho svedectvo bolo dokonca zaevidovane v spise norimberskeho procesu ...

- ja ale neverim na 6 mil ... ale to nespochybnuje ani najmenej to co uviedla i juja

- Richard Williamson sam o sebe podla netu je zaujmava postavicka, zaujmavych vyjadreni mal ovela viac

- nerehabilitoval to tradicnych katolikov, biskupov odporcov II.VC ??? ... aspon podla radiavaticana mi to tak pripada...

„Týmto aktom chce Svätá stolica upevniť vzájomné vzťahy dôvery a zintenzívniť a stabilizovať vzťahy medzi Bratstvom Pia X. a Apoštolskou stolicou"

-

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Odoslaný - 26 január 2009 :  01:02:46  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
mno zaujimave je ze sa ma trest este sprisnit ale mnuz hm je smutne ze mojmu dobremu kamosovy neco pred vianocami zrazil opity sofer brata ktory mal 17 rokou sofer mal cez dve promile a dostane max 4 roky zivota hm keby mozno stat zaujimaly skor terajsi obcania nez trestanei ludi za odlizny pohlad na cast historie necem aby toto vyznelo neako zle ale ano prejav cloveka ma byt obmedzeny ale len v pripade nabadania na zle pokial clovek povie co si mysli a nenabada tym nikoho na vykonanie zla nemal by byt podla mna postihnuty hm samozrejme toto je moj jednoduchy pohlad na vec a inak hm ja si len myslim ze to zviditelnenie tych vyrokou s holokaustom je len dalsi sposob ako vyvolat na verejnosti mierny odpor k rkc hm ked si predstavim co jednoduchy luda povedia papez je nemec a ochranuje nacistou hm smutne ako sa da lahko manipulovat s faktami v kazdom pripade dufam ze sa s tohto nestane dalsia blba fama

Azuritko

Odoslaný - 26 január 2009 :  09:05:18  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Nechápem ako sa môže spochybňovať zabíjanie plynom. Videl som nejeden dokument, kde boli svedectvá rôznych ľudí, ktorý presne popisovali ako fungovali plynové komory, ako odpratávali aj 200 tiel z jednej miestnosti, aj to že (neviem už presný čas) ale vraj krik z plynových komôr trval minimálne 20 minút kým začal slabnúť a utíchať. A prečo by som tomu zrazu neveril.
Aj keď je jasné, že ak ja dnes odpálim bombu v nejakom tescu, o 50 rokov o tom budem hovoriť ako som to spravil, tak sa určite nájde niekto, kto to spochybní, a ľudia zistia, že keď majú iba moje tvrdenia tak to je spochybniteľné a už sa toho chytí viac a viac ľudí, a môj ohavný čin bude možno aj odobrovaný.

Rímskokatolík

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Odoslaný - 26 január 2009 :  09:55:59  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- nejde spochybnit nespochybnitelne ... svedectiev o plynovych komorach je dost

- len tak pre zaujmavost som sa pohrabal vo svojom archive a nasiel autenticke nahravky z rozhlasu:

Osvobození Osvětimi - Výpověď bývalého vězně o praktikách v koncentračním táboře - 27. 1. 1945 - 00:44;

První plynové komory - Václav Mareš o počátcích vyhlazování Židů v Osvětimi - 2. 9. 1945 - 02:20

Rafael

Odoslaný - 26 január 2009 :  10:11:06  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Williamson sa zase zachoval ako kovany idiot.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 17 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Odoslaný - 26 január 2009 :  11:15:55  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
ako tuna ide skor o to ze oficialne podanie toho procesu holokauste sa vivijalo a sem tam az zahadne menilo dalej hm niektore vedecke fakty naozaj stoja silne proti tomu aby to boo tak ako sa to prezentuje ako napr dennik anny frankovej je napisany gulickovym perom ktore bolo vymyslene koncom patdesiatych rokou co je naozaj zaujimave kedze zomrela v tabore ako sa knemu do buducnosti dostala.... mnuz a nahravky su nahravky hm ako mam kamarata dokumentaristu ono potencionalne ak by clovek cel vykreslit tak vie vykreslit v nahravke aj televiznej cokolvek velmi dobrym prikladom su fotky pre reuters v invazie do gruzinska kde maju jednu mrtvolu na troch roznych fotkach na troch roznych miestach a podobne finticky muzi nesu mrtvu zenu ktora sa ich vsak drzy aby im nevypadla a pod ako nevravym ze tvrdim ze holoacaust nebol mne vadi ako sa vnucuje nazor na tuto historicku udalost ... genocidu v armensku je pomerne nepriznana hm boli zivoty armencou menej ? a dalo by s atakychto prikladou menovat ono nevravimz e to tak musi byt ale ked sa clovek zadiva na vec s tymito dodatkami ma sem tam pocit ze vec ma viacero rovin....inak aj ja poznam zopar ludi co prezili tabor ...a poznam aj ludi co prezili zajatecke tabory pre nemcou napr hm tam bol tez celkom masaker...

Azuritko

Odoslaný - 26 január 2009 :  13:51:20  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Záleží mi na pochybnom tvrdení, ak som počul hoc len jedno nevyvrátiteľné svedectvo, hoc len v telke? Na rozdiel od vedy v niektorých oblastiach sa tuná s takýmto tvrdením uspokojím. A to som nevidel jedno svedectvo. Ale celkovo záleží na tom ako boli zabití tí ľudia židia čo zomreli? Ktorý zmizli z dedín miest a ľudia susedia im rozkradli majetky? Aj keby neboli plynové komory, akože boli, tak to nijak nezľahčuje ani neospravedlňuje, ani nijak neobhajuje to čo sa dialo. Takže hovoriť o tom či niekto umrel po guľke, či v komore, keď aj tak väčšina zomrela od hladu a únavy nemá nejaký hlbší zmysel. Jedine to upozorňuje na to, čoho sú ľudia schopní.

Rímskokatolík

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Odoslaný - 26 január 2009 :  14:59:43  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
hm mno nepaci sa mi moc ako vravys o rozkradani hm dostaly za to izrael a podu ktora nepatrila tak uplne im to uz kradnutie nebolo_? hm mnuz citam ted jednu zaujimavu pracu len to de pomaly bo sa snazims i overovat veci vnej ale ked docitam mozem sem hodit nake zaujimave fakty v kazdom pripade sa mi nepaci ze sa nazor na neaku skutocnost prikazuje zakonom mozes obmedzovat slobodu prejavu pokial nabada k nasiliu ale to v tomto pripade neplati pretoze to k nasiliu nenabada v kistorii zomrelo vela ludi mne len tak trochu lezie na nervy ako sa nektore veci zamlcuju a ine vytahuju ...

Milan

Odoslaný - 26 január 2009 :  16:33:19  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- jasne vsetko sa da sfalsovat, nedavno som napriklad videl v Rakusku v muzeu kopiju ktorou bol bodnuty Jezis, ale tie nahravky su bezprostredne po skonceni vojny alebo priamo pocas vojny, plne emocii, faktov od ludi co to zazili ... pochybujem ze mnohi z nich uz vtedy rozmyslali ako vyfabulovat nieco len aby zvratili urcite udalosti do buducnosti ...

- a na okraj, gulickove pero bolo vynajdene v roku 1938 ... neskor ho pouzivali letci RAF ... takze teoreticky sa k nemu dostat mohla ...

pouzi google, to bude stacit ...

amerika1

Odoslaný - 26 január 2009 :  20:57:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Williamson sa zase zachoval ako kovany idiot.

Pôvodne zaslal Rarach - 26 január 2009 :  10:11:06

Bolo to velmi nediplomaticke

Mato

Odoslaný - 26 január 2009 :  21:09:40  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

- a na okraj, gulickove pero bolo vynajdene v roku 1938 ... neskor ho pouzivali letci RAF ... takze teoreticky sa k nemu dostat mohla ...

Pôvodne zaslal Milan - 26 január 2009 :  16:33:19

Podla tohto clanku boli prve myslienky veduce ku gulickovemu peru pouzite uz v roku 1888, v roku 1935 sa uz predavalo komercne.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12043  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Odoslaný - 26 január 2009 :  21:47:25  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
aj v holandsku_? mno nicta hm v kazdompripade ma postava toho biskupa dosti zaujala hm asi si dem o nom nieco najst ,mno ako hm k holokaustu opat mne sa paci ako sa vyuzivaju udalosti hm akos amaskuju ciny a skryvaju sa za ine a podobne ked v bratislave ubodaly dvaja cigani brana nikde nic o tom nebolo a doticny dostaly skrateny trest vda lpr ked zomrel daniel tupi stala sa z toho celonarodna udalost hm oboch mi je luto boli mlady daniel vraj pisal basne a brano pekne kreslil mam doma jeden jeho obrazok ritier na koni lenze smrt jedneho sa hodila pre spropagovanie istych veci a smrt druheho nie ...a tak to je aj s inymi vecami branova smrt bola bagatelizovana a okolo smrti tupeho bola urobena az ista mystika ... couz , ja hm ako okolo celej veci holokaustu mi vadi ako sa to poklada v spolocnosti sem tam mam pocit akoby to bolo vicitane aj nam stale....a najviac mi vadi ta hrozba vezenia za popieranie podla mna je to aj mierne kontraproduktyvne ale couz

Strana: z 6 Previous Topic: nekatolicke nazory moderneho  Téma Next Topic: Podstata pravej reformy.  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06