Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Teológia tela - otázky
 Mimomaternicové tehotenstvo
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Asistovaná reprodukcia a jej uskalia Téma Next Topic: Ozaj je to také zlé s RKC v Europe?
Strana: z 2

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 09 november 2012 :  20:36:27  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Neviem, či nie v zhode je to správne slovo. Vždy tu mám pocit, že ma tu chce niekto manipulovať. Pozrite, ja som sa vyjadrila len k tomu, že pri mimomaternicovom je aj cirkvou dovolené to, o čom už bola reč. Nič viac, nič menej. A kto to neuznáva, polemizuje, ide vlastne proti cirkvi, pápežovi, ale to tu nie je novinka. Potom je ešte katolík? Sám biskup Tondra, vyučujúci m orálnu teológiu povedal, že to treba zoperovať. Niekto je tu viac? Ak by sme nechali graviditu donosiť, vo veľkom percente by žena zomrela.Podrobnejšie sa vyjadriť neviem, nie som gynekológ. Okrem toho, Boh vždy vyžadoval len toľko, koľko bolo ľudstvo schopné prijať a pochopiť. Ako napríklad oko za oko, zub za zub, postupne rovnaká odplata, napokon odpúšťať. Mojžiš - pre tvrdosť srdca...poznáte to, ale už sme ďalej, a tak ďalej. Možno niekedy v budúcnosti budeme vedieť zachrániť aj to miomat. , potom to možno už bude inak.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 09 november 2012 :  20:43:28  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Toto je v poriadku, v tomto ste sa zhodli. On tam už hľadal nejaké tie špeky, ale je to to isté.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

hadec

Stav: offline

 Odoslaný - 10 november 2012 :  06:56:19  Zobraziť profil  Pridať hadec do zoznamu priateľov
citácia:

prepac ale toto mipride hrozne divne. prihliadat by sa malo na toa aky dopad to bude mat na zijuceho ... ci niekoho kto zomrie tak ci tak usmrtim priamo alebo nepriamo, je uplne jedno, lebo pri oboch sposoboch viem ze ho idem usmrtit. neviem ako sa da vhodne postarat o zivot zarodku ked ho odooperujem.katolicky maravoucnici na to uz prisli? myslim ze lekari by sa nemali co zaoberat aktolickymi mravoukami ale etickym pristupom kpacientovi ze vykonam co namenise zlo a najviac dobra pre pacienta. a to som proti interupciam a povazujem to za nicenie zdravia zien. mozno len vo vynimocnych pripadoch ak je nutne pre zdrav stav matky to vykonat to povazujem z lekarskeho hladiska za eticky dobre.

Pôvodne zaslal Mimimi - 04 november 2012 :  15:44:59


Ak chcete pomoct:
kedze nepoznate odpoved ako sa da vhodne postarat o zivot zarodku ked je odoperovany. Skusim trosku napovedat.
Ako mame predovsetkym milovat svojho blizneho? Teda co mame uprednostnovat pred cim?
Ano katolicky mravoucnici uz na to davno prisli!!!!
Viac v stati o sviatostiach. Skuste tiez temu o nepokrstenych detoch.

Lekar je povinny sa starat nielen o telo pacienta, a to nie pre svoj urad, ale z lasky. Z toho titulu je povinny sa zaoberat aj kat. mravoukou.

Je pri mimomatenicovom tehotenstve pacientom aj dieta?Z druhej casti vasho prispevku mi to akosi nie je jasne.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 06 február 2010  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mimimi

Stav: offline

 Odoslaný - 10 november 2012 :  14:23:04  Zobraziť profil  Pridať Mimimi do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

prepac ale toto mipride hrozne divne. prihliadat by sa malo na toa aky dopad to bude mat na zijuceho ... ci niekoho kto zomrie tak ci tak usmrtim priamo alebo nepriamo, je uplne jedno, lebo pri oboch sposoboch viem ze ho idem usmrtit. neviem ako sa da vhodne postarat o zivot zarodku ked ho odooperujem.katolicky maravoucnici na to uz prisli? myslim ze lekari by sa nemali co zaoberat aktolickymi mravoukami ale etickym pristupom kpacientovi ze vykonam co namenise zlo a najviac dobra pre pacienta. a to som proti interupciam a povazujem to za nicenie zdravia zien. mozno len vo vynimocnych pripadoch ak je nutne pre zdrav stav matky to vykonat to povazujem z lekarskeho hladiska za eticky dobre.

Pôvodne zaslal Mimimi - 04 november 2012 :  15:44:59


Ak chcete pomoct:
kedze nepoznate odpoved ako sa da vhodne postarat o zivot zarodku ked je odoperovany. Skusim trosku napovedat.
Ako mame predovsetkym milovat svojho blizneho? Teda co mame uprednostnovat pred cim?
Ano katolicky mravoucnici uz na to davno prisli!!!!
Viac v stati o sviatostiach. Skuste tiez temu o nepokrstenych detoch.

Lekar je povinny sa starat nielen o telo pacienta, a to nie pre svoj urad, ale z lasky. Z toho titulu je povinny sa zaoberat aj kat. mravoukou.

Je pri mimomatenicovom tehotenstve pacientom aj dieta?Z druhej casti vasho prispevku mi to akosi nie je jasne.


Pôvodne zaslal hadec - 10 november 2012 :  06:56:19



ulohou lekara je predovsetkym poskytnut cloveku odbornu pomoc a moznosti ktore su pre neho najlepsie a najprijatelnejsie a riadit sa principom beneficiencie a nonamlaficiencie. lekar musi poskytnut starostlivost a informovat o moznostiach bez ohladu na jeho nabozenske presvecenie, odporucit pacientovi najlepsiu moznoast bez ohladu na jeho naboz presvedcenie. riadit s aale musi samozrejem prianimpacaienta. ak ma pacient naboz presvedcenie , pre ktore s arozhodne inak akko je z odbornehohladiska najprijatelnejsie lekar sa musi pokusit a urobit vsetko tak aby to pacientovi vyhovovlao. samozrejme ak nejde o pripad nejakeho priameho ohrozenia na zivote. zarodok nema v tomto priapade sancu na prezitie, ale matka ano. ci sa taky zarodok krsti alebo nie to neviem, ja osobne si myslim ze to nie je potrebne

Thats me ...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 63  ~  Člen od: 26 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 12 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 03 január 2013 :  20:24:38  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Nasiel som 1 velmi zaujimavy clanok na internete, tu je niekolko uryvkov:

citácia:
Ako bude postarané o náš svet, ak cenou za nevinnú krv každého jednotlivého nenarodeného je to, že je na zem vypustený nový démon? Už skoro sa náš svet zatemní čiste kvôli démonom, ktorí boli vypustení.



citácia:
Nebola som si len vedomá toho, že týmto ľuďom pomáham k istej ceste do pekla

A objavila sa ešte druhá vec, ktorá by mi nikdy nenapadla alebo neprišla na um, keď som ja sama bola uvedená na diablovej výplatnej listine. Boli mi ukázané všetky detičky, ktoré som usmrtila ja sama, ktoré som ja sama umelo potratila. A presne tak - ako vy teraz - som v prvom okamihu nevedela ako, kedy a kde! Bolo mi to však hneď ukázané a mala som to potom aj jasne pred očami. Veď som vám už na začiatku hovorila, že ja sama som si zvolila ako ochrannú metódu plánovaného rodičovstva vnútromaternicové teliesko a nechala som si ho zaviesť. A v bolestnom údive som teraz vo svojej „knihe života" musela vidieť, koľko mojich vaječných buniek bolo oplodnených a bolo pripravených vyrásť na malé detičky. Videla som veľa tých svetelných iskier, ktoré sa rozžiarili pri utváraní ich duší. A počula som tiež výkriky týchto duší, ako boli vyrvané z ruky Boha Otca.


cely clanok je tu:
citácia:


je to velmi zaujimave, odporucam vam si to precitat cele od zaciatku az do konca, ja tomu verim.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mimimi

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2013 :  20:50:32  Zobraziť profil  Pridať Mimimi do zoznamu priateľov
citácia:
Nasiel som 1 velmi zaujimavy clanok na internete, tu je niekolko uryvkov:

citácia:
Ako bude postarané o náš svet, ak cenou za nevinnú krv každého jednotlivého nenarodeného je to, že je na zem vypustený nový démon? Už skoro sa náš svet zatemní čiste kvôli démonom, ktorí boli vypustení.



citácia:
Nebola som si len vedomá toho, že týmto ľuďom pomáham k istej ceste do pekla

A objavila sa ešte druhá vec, ktorá by mi nikdy nenapadla alebo neprišla na um, keď som ja sama bola uvedená na diablovej výplatnej listine. Boli mi ukázané všetky detičky, ktoré som usmrtila ja sama, ktoré som ja sama umelo potratila. A presne tak - ako vy teraz - som v prvom okamihu nevedela ako, kedy a kde! Bolo mi to však hneď ukázané a mala som to potom aj jasne pred očami. Veď som vám už na začiatku hovorila, že ja sama som si zvolila ako ochrannú metódu plánovaného rodičovstva vnútromaternicové teliesko a nechala som si ho zaviesť. A v bolestnom údive som teraz vo svojej „knihe života" musela vidieť, koľko mojich vaječných buniek bolo oplodnených a bolo pripravených vyrásť na malé detičky. Videla som veľa tých svetelných iskier, ktoré sa rozžiarili pri utváraní ich duší. A počula som tiež výkriky týchto duší, ako boli vyrvané z ruky Boha Otca.


cely clanok je tu:
citácia:


je to velmi zaujimave, odporucam vam si to precitat cele od zaciatku az do konca, ja tomu verim.

Pôvodne zaslal sinceretly - 03 január 2013 :  20:24:38



prosim ta co to tu splietas. skus si nieco precitat o mimomaternicovom tehotenstve. to ani nie je vedene ako inetrupcia, ked sa to riesi, kedze to nie je ani klasické tehotenstvo

Thats me ...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 63  ~  Člen od: 26 júl 2012  ~  Posledná návšteva: 12 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Asistovaná reprodukcia a jej uskalia Téma Next Topic: Ozaj je to také zlé s RKC v Europe?  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06