Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Teológia tela - otázky
 Zdravie - zivot - vecny zivot
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Katolicke manzelstvo.. Téma Next Topic: Nesviatostne manželstvo katolíkov.
Strana: z 2

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 01 december 2008 :  12:43:07  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Isty prispievatel v inej teme napisal tuto myslienku:
citácia:
- tu sa riesi hlavne otazka "akehosi hriechu" ... cloveku beha mraz po chrbte ked toto cita ... co keby ste toto ozaj nechali na to svojho boha? ... ten asi predsa len najlepsie posudi ci pre potrebu lekarskeho vysetrenia a pripadneho ohrozenia zivota sa niekto niecoho dopustil


A potom to vysvetlil:
citácia:
to "chytanie za hlavu" sa tykalo viac menej toho, ze co sa to tu riesi za nezmysel v suvislosti z hriechom ak moze ist o ohrozenie zdravia ...


Aj v suvoslosti s inou diskusiou na tuto temu beha mraz po chrbte mne, ked si uvedomim, ze dnesna sekularna spolocnost povysuje zdravie na absolutnu hodnotu a tvrdi, ze snaha o jeho zachovanie nemoze byt hriechom.

Vysledkom takehoto zmyslania je potom cierny obchod s ludskymi organmi, ktore su castokrat ziskavane unosom a vrazdou, experimenty na ludskych embryach atd.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora 

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 01 december 2008 :  13:22:44  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
mato nemusime to ale zas hnat do extremu mozno ten clovek len cel apelovat na niektore fanaticke priistupi viz jehovisti ktory necu ani transfuziu

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 01 december 2008 :  19:07:19  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
vieš, volsung na jednej strane su extremisti, to pripuštam, ale zas na druhej strane, mali by sme si z nich brať priklad - ako daleko su ochotni ísť kvoli dodržaniu Božich prikazani.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 01 december 2008 :  20:58:43  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
citácia:
vieš, volsung na jednej strane su extremisti, to pripuštam, ale zas na druhej strane, mali by sme si z nich brať priklad - ako daleko su ochotni ísť kvoli dodržaniu Božich prikazani.

Pôvodne zaslal alesko - 01 december 2008 :  19:07:19



- tak ak ti v nejakom videni Boh prikaze aby si podrezal hrdlo svojmu synovi, s kludnym svedomim to urobis ... ok ?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 01 december 2008 :  21:19:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Milan.
Boh Ti nikdy nepovie aby si niekomu ublížil lebo je láska až do krajnosti.
Boh je Láska milujúca všetkých aj hriešnikov a vrahov, ktorým dáva nádej na obrátenie.
Ak Ti niekto povie aby si niekomu ublížil čo i len slovom tak vedz, že to bol Diabol.
Veru Diabol sa často skrýva za obrazom Boha aby Nás zmiatol.
Preto budme ostražití a nedajme sa zviesť na cestu neprávosti a klamstva.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 02 december 2008 :  08:24:44  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
vieš, volsung na jednej strane su extremisti, to pripuštam, ale zas na druhej strane, mali by sme si z nich brať priklad - ako daleko su ochotni ísť kvoli dodržaniu Božich prikazani.

Pôvodne zaslal alesko - 01 december 2008 :  19:07:19



- tak ak ti v nejakom videni Boh prikaze aby si podrezal hrdlo svojmu synovi, s kludnym svedomim to urobis ... ok ?

Pôvodne zaslal Milan - 01 december 2008 :  20:58:43


tak ako napisal kakas. na to su tu Božie prikazania aby som podla nich rozoznal čo je a čo nie je Božia vôľa. Ak Boh povie "Nezabiješ" ako môže dať príkaz "podrež hrdlo"?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 02 december 2008 :  10:35:49  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
a nerovna sa niekedy zabitie lekarskej necinnosti?? podla mna je jedno ci niekoho zastrelim alebo mu nevykonam zakrok ktory y mu zivot mal zachranit... tak neni mozne ze aj zakazovanie urcitych lekarskych zakrokov moze pochadzat od diabla pokial maju tie zakroky zachranit ludsky zivot tak ich neuskutocnenie sa vlastne rozvna vrazde nie_?

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 02 december 2008 :  10:51:27  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ja v tom vidim rešpektovanie Božích prikazani

inač svojim sposobom maš pravdu, ale iba ak by sme povedali že existuje iba tento život. kedže však existuje niečo viac ako je tento život , a to život po smrti s Bohom, ktorý ma vačšiu cenu, tak potom postup jehovistov - nepripustiť lekarsky zákrok ked z ich pohľadu je prekročením Božieho prikazania = hriech- je viac ako tento život(tak ako je to napr. vyšetrenie ejakulatu cez masturbaciu- proste ho neurobim kedže je to z mojho pohladu je masturbacia ťažký hriech, aj napriek tomu žeby som zomrel). Takže nie každé neurobenie lekarskeho zasahu je vraždou, teda pokiaľ to nie je zo zanedbania lekara. Proste, na zaklade zleho nemôžem docieliť dobro(učel nesvätí prostriedky) a tym padom postup jehovistov je z pohľadu tejto stranky(neprestupenie Božieho prikazania za cenu života) je správny. Proste život človeka nie je absolutnou hodnotou podla ktorej by sa malo všetko prispôsobovať(tak ako to maťo naznačil v prvom príspevku).

aj ked uznavam, že ten ich vyklad pisma je nespravny, kedže nezahrnuje poriadnu exegezu na zaklade historicko-spoločenských vied, ktoré k tomu majú čo povedať.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 02 december 2008 :  12:03:17  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
ves mne len slo o poukazanie na to ze to je vlastne nieco ako samovrazda ked zanedbas zdravotnu starostlivost o seba co je tez hriech ..a pokial vem dost tazky...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 02 december 2008 :  12:14:47  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
tak neni mozne ze aj zakazovanie urcitych lekarskych zakrokov moze pochadzat od diabla pokial maju tie zakroky zachranit ludsky zivot tak ich neuskutocnenie sa vlastne rozvna vrazde nie_?

Pôvodne zaslal volsung - 02 december 2008 :  10:35:49


Vsimni si nazov temy. Odpoved na Tvoju hypoteticku otazku znie NIE a sice preto, ze existuje hierarchia hodnot a to zdravie - zivot - vecny zivot.
Nic by Ti neosozilo, ak by si si tento zivot zachranil za cenu straty zivota vecneho.
Dokonca by sa dalo povedat, ze od diable pochadza prave tlak na pouzivanie nemoralnych liecebnych postupov a vyvysovanie zdravia a docasneho zivota nad zivot vecny, lebo ludia rovnako zmysaljuci ako Ty lahko vymenia vecne zatratenie, za docasne predlzenie zivota a to je v konecnom dosledku presne to, co diabol chce.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 02 december 2008 :  13:10:36  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
hm asi mas pravdu ja som zabudol na ten vas vecny zivot mno ok...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 02 december 2008 :  19:29:50  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
hm asi mas pravdu ja som zabudol na ten vas vecny zivot mno ok...

Pôvodne zaslal volsung - 02 december 2008 :  13:10:36


Nic v zlom, len nerozumiem preco sa vobec pustas do takychto tem a riesis diabla, ked zabudas (neveris) na uplny zaklad...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 02 december 2008 :  21:46:39  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
... "hm asi mas pravdu ja som zabudol na ten vas vecny zivot mno ok... volsung"

A myslis si, ze Tvoj vecny zivot to nie je?
----
Pytal sa ateista-student svojho veriaceho profesora. "Pan profesor, a co sa stane, ked zomriete a zistite ze ziadny posmrtny zivot nie je, ziadne nebo ani peklo neexistuje.
Profesor na to odpoveda: " ja nic, ale co budete robit vy, ked zistite ze existuje!?
zatial len tolko, mas dve moznosti, bud to brat ako dobry vtip na pobavenie, alebo temu na zamyslenie. Ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 03 december 2008 :  20:26:57  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
citácia:

tak ako napisal kakas. na to su tu Božie prikazania aby som podla nich rozoznal čo je a čo nie je Božia vôľa. Ak Boh povie "Nezabiješ" ako môže dať príkaz "podrež hrdlo"?

Pôvodne zaslal alesko - 02 december 2008 :  08:24:44



- ale ????

... a co tak citatik z biblie ....

Kniha Deuteronómium - kapitola 20

13 A keď ti ho Pán, tvoj Boh, vydá do rúk, pobiješ ostrím meča všetko, čo v ňom bude mužské.

17 lež pobiješ ich ostrím meča: Hetejcov, Ferezejcov, Hevejcov a Jebuzejcov, ako ti prikázal Pán, tvoj Boh

Druhá kniha kráľov - kapitola 8

12 Hazael sa spýtal: "Prečo plače môj pán?" Odpovedal: "Preto, že viem, koľko zla narobíš synom Izraela. Ich pevnosti vypáliš, ich junákov pobiješ mečom, ich nemluvňatá roztrieskaš a ich ťarchavé ženy rozpáraš."

- tak ako je to s tym bozim prikazanim NEZABIJES ????

- ohladom tej temy co nacal Mato, skor mal zalozit temu ako odpovedat na Zuzkine vycitky voci vam, voci tak trochu katolickej cirkvi v tom probleme a jeho rieseni ...

- mam jeden dotaz, kedy je podla cirkvi legalne povolena interupcia ???


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 03 december 2008 :  20:53:20  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Kakas, Alesko: Mno, dost badat mili priatelia, ze este nemate precitany Stary zakon. Mali by si si ho precitat. Boli by ste trochu rozhladenejsi. Boh nie je len sama laska, je aj kruta spravodlivost a trest. A tresta vinu rodicov aj na ich detoch. A teoreticky skutocne Boh aj teba sameho moze poslat vykonat jeho trest.


Milan:
Druhá kniha kráľov - kapitola 8
12 Hazael sa spýtal: "Prečo plače môj pán?" Odpovedal: "Preto, že viem, koľko zla narobíš synom Izraela.


- Tu si sa asi trochu pomylil. Toto je uz totiz o inom, mily Milan. Tu uz Boh nikomu nic neprikazuje.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zuza

Stav: offline

 Odoslaný - 03 december 2008 :  22:34:29  Zobraziť profil  Pridať zuza do zoznamu priateľov
Mne sa len mari?...alebo Boh rozkázal Abrahámovi obetovať Izáka?...teda podrezat mu hrdlo.... samozrejme Bohu islo uplne o nieco ine...ale tato cast Stareho zakona myslim stoji za polemiku....
Vlastne Abraham nevedel, ze Boh napokon jeho syna zachrani a prikaze mu nieco ine...tak vlastne jeho prvotny umysel bol aky?...on sa vlastne rozhodol posluchnut a uz sa aj chystal ho zabit...az potom ho Boh zastavil...teda ak by sme to brali uplne doslova...nechcela by som zit s tym vedomim a svedomim, ze by som bola schopna zabit vlastne dieta...

Inak Mato nesuhlasim s tym zaciatkom co pises...myslim, ze si to vytrhol z kontextu...ved ten clovek podla mna myslel zdravie synonymum zivot....
cize tam ani neslo o to, ze by obhajoval hriech ako za to, ci su niektore vysetrenia hriechom alebo nie su....ked je umyslom u toho cloveka zachrana zivota....zdravia...
Dosledok zanedbania zdravia je predsa smrt...a vedome zanedbavanie zdravia je hriechom...Vzdy si myslim, ze len Boh a ten dany clovek vie s akym umyslom dany skutok robi....takze ma ten clovek co ho citujes v podstate pravdu...nesudme nikoho, len Boh vie ( on to napisal v buducom case - bude vediet) ci dany clovek hriech spachal alebo nie...



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 24  ~  Člen od: 05 november 2008  ~  Posledná návšteva: 23 december 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zuza

Stav: offline

 Odoslaný - 03 december 2008 :  22:36:48  Zobraziť profil  Pridať zuza do zoznamu priateľov
- ohladom tej temy co nacal Mato, skor mal zalozit temu ako odpovedat na Zuzkine vycitky voci vam, voci tak trochu katolickej cirkvi v tom probleme a jeho rieseni ...

- mam jeden dotaz, kedy je podla cirkvi legalne povolena interupcia ???

Pôvodne zaslal Milan - 03 december 2008 :  20:26:57

[/quote]


Milan mas pravdu...neodpovedal nik, ale neboli to vycitky...skor konstatovanie reality.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 24  ~  Člen od: 05 november 2008  ~  Posledná návšteva: 23 december 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zuza

Stav: offline

 Odoslaný - 03 december 2008 :  22:51:51  Zobraziť profil  Pridať zuza do zoznamu priateľov
citácia:
vieš, volsung na jednej strane su extremisti, to pripuštam, ale zas na druhej strane, mali by sme si z nich brať priklad - ako daleko su ochotni ísť kvoli dodržaniu Božich prikazani.

Pôvodne zaslal alesko - 01 december 2008 :  19:07:19



Alesko...to dufam myslis, len zo srandy...??? Jehovisti maju nejake Bozie prikazania?....ved tam su nejake 2 osoby ( alebo viac vodcov s plnymi bankovymi kontami), ktore zarabaju na ostatnych psychicky zmanipulovanych ludoch...a ide im len o ich penazenky....mal by si si niekedy precitat nejaku knizku...napr. od Hassana..o kultoch a sektach..ci ine .My osobne sme to mali povinne na skole.
To ma fakt poburilo...ako na jednej strane polemizujes a bijes sa do prs...ze ty by si nikdy nesiel na vysetrenie ejakulatu - lebo nechces spachat hriech..a nasledne obhajujes jehovistov ( obhajujes diablovo plemeno) , ktori vymielaju ludom mozgy a sposobuju utrpenie rodinam a ich detom. Odkial si prisiel na to, ze dodrzuju nejake Bozie prikazanie?...vies mi vymenovat jedno, ktore dodrzuju?...ved oni vsetky porusuju...
rovnako ako si vymysleli, ze je hriech trasfuzia, tak si rovnako vymysleli, ze mas svoj majetok obetovat ,,,cirkvi jehovovej" a rovnako zakazuju svojim rodinam stretavat sa s vlastnymi detmi, ktore v ,,JEHOVA" neveria...inak maju hriech....a ti chudaci to fakt vsetko dodrzuju...
Z JEHOViSTOM SI MAMe BRAT PRIKLAD????? TO SNAD NIEEEEEE

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 24  ~  Člen od: 05 november 2008  ~  Posledná návšteva: 23 december 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zuza

Stav: offline

 Odoslaný - 03 december 2008 :  23:00:41  Zobraziť profil  Pridať zuza do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
hm asi mas pravdu ja som zabudol na ten vas vecny zivot mno ok...

Pôvodne zaslal volsung - 02 december 2008 :  13:10:36


Nic v zlom, len nerozumiem preco sa vobec pustas do takychto tem a riesis diabla, ked zabudas (neveris) na uplny zaklad...

Pôvodne zaslal Mato - 02 december 2008 :  19:29:50




Mato...ja osobne si vazim, ze na katolicke forum chodia i neveriaci....ved je to i mozno ich cesta ako uverit...tak nikomu nezakazuj sa vyjadrovat a radsej ako spravca fora ci aku to mas funkciu ich povzbud do diskusie...
Podla mna i ked nemusim s VASIMI NAZORMI SUHLASIT sa tesim, ze sa tu vyskytnete NEVERIACI...CI VERIACI len tak dalej diskutujme....PRAVDA JE LEN JEDNA:::TREBA JU NAJST:..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 24  ~  Člen od: 05 november 2008  ~  Posledná návšteva: 23 december 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 04 december 2008 :  07:48:07  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
citácia:
Kakas, Alesko: Mno, dost badat mili priatelia, ze este nemate precitany Stary zakon. Mali by si si ho precitat. Boli by ste trochu rozhladenejsi. Boh nie je len sama laska, je aj kruta spravodlivost a trest. A tresta vinu rodicov aj na ich detoch. A teoreticky skutocne Boh aj teba sameho moze poslat vykonat jeho trest.


Milan:
Druhá kniha kráľov - kapitola 8
12 Hazael sa spýtal: "Prečo plače môj pán?" Odpovedal: "Preto, že viem, koľko zla narobíš synom Izraela.


- Tu si sa asi trochu pomylil. Toto je uz totiz o inom, mily Milan. Tu uz Boh nikomu nic neprikazuje.


Pôvodne zaslal Pierre - 03 december 2008 :  20:53:20



- jasne, uznavam, moze byt... jednoducho som chcel len naznacit ze to NEZABIJES je nie tak jednoznacne, staci na to vyhladavac v biblii ... a tam pti tych slovach sa zamota i to co tam nepatri ... bolo to narychlo... staci si dat trochu viac casu a najde sa tam dost prikladov kedy Boh nariaduje zabit, trestat ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 04 december 2008 :  07:51:10  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
citácia:


..skor konstatovanie reality.

Pôvodne zaslal zuza - 03 december 2008 :  22:36:48



- ano, to je spravnejsie vyjadrenie, ale o to smutnejsie ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 04 december 2008 :  07:53:43  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
citácia:
Mne sa len mari?...alebo Boh rozkázal Abrahámovi obetovať Izáka?...t

Pôvodne zaslal zuza - 03 december 2008 :  22:34:29



- tiez som si myslel, ze toto by im malo byt jasne ako priklad, na ktory som narazal ...

- len by ma zaujmala odpoved na moju poslednu otazku ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 04 december 2008 :  08:03:32  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
vieš, volsung na jednej strane su extremisti, to pripuštam, ale zas na druhej strane, mali by sme si z nich brať priklad - ako daleko su ochotni ísť kvoli dodržaniu Božich prikazani.

Pôvodne zaslal alesko - 01 december 2008 :  19:07:19



Alesko...to dufam myslis, len zo srandy...??? Jehovisti maju nejake Bozie prikazania?....ved tam su nejake 2 osoby ( alebo viac vodcov s plnymi bankovymi kontami), ktore zarabaju na ostatnych psychicky zmanipulovanych ludoch...a ide im len o ich penazenky....mal by si si niekedy precitat nejaku knizku...napr. od Hassana..o kultoch a sektach..ci ine .My osobne sme to mali povinne na skole.
To ma fakt poburilo...ako na jednej strane polemizujes a bijes sa do prs...ze ty by si nikdy nesiel na vysetrenie ejakulatu - lebo nechces spachat hriech..a nasledne obhajujes jehovistov ( obhajujes diablovo plemeno) , ktori vymielaju ludom mozgy a sposobuju utrpenie rodinam a ich detom. Odkial si prisiel na to, ze dodrzuju nejake Bozie prikazanie?...vies mi vymenovat jedno, ktore dodrzuju?...ved oni vsetky porusuju...
rovnako ako si vymysleli, ze je hriech trasfuzia, tak si rovnako vymysleli, ze mas svoj majetok obetovat ,,,cirkvi jehovovej" a rovnako zakazuju svojim rodinam stretavat sa s vlastnymi detmi, ktore v ,,JEHOVA" neveria...inak maju hriech....a ti chudaci to fakt vsetko dodrzuju...
Z JEHOViSTOM SI MAMe BRAT PRIKLAD????? TO SNAD NIEEEEEE


Pôvodne zaslal zuza - 03 december 2008 :  22:51:51



neobhajujem ich, to určite nie. a ani nesuhlasim s ich postupami. ale je rozdiel to, že kvoli Božim prikazaniam, resp. to čo pokladaju za Božie, tak su ochotni sa toho držať. to som vyzdvihol. to my tí "veľkí kresťania" akosi zabudame - že mame svate veci, ale ked pride na lamanie chleba tak už od prikazani a od viery upušťame.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 04 december 2008 :  11:24:35  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
Mato napisal :

Aj v suvoslosti s inou diskusiou na tuto temu beha mraz po chrbte mne, ked si uvedomim, ze dnesna sekularna spolocnost povysuje zdravie na absolutnu hodnotu a tvrdi, ze snaha o jeho zachovanie nemoze byt hriechom.

- tak prosim o vysvetlenie v tomto priklade:

- narodi sa ti dieta, po jednom roku zivota mu zistia parazitujuce dvojca (novy plod) ... co s tym ??? ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 04 december 2008 :  12:12:54  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
ja este k povodnej teme by som rad iked my bolo povedane nech sa radsje nevijadrujem ale mne slo len o to ze ci je vadsi hriech podstupit neaky zakrok za zachranu zivota alebo ho nepodstupit a tym vlastne spachat samovrazdu bo pokial mozem lekarskym pristupom znicit nasledky choroby alebo ju aspon skorej odhalit a neskusim to je to sebaposkodzovanie,a dalej by som cel dat na vedomie ze mnohe lekarske praktyky mali velmi temne zaciatky transplantacie a pod stojace aj an vyskumoch ludi ako napr mengele hm neni uzivanie takychto poznatkou ktore boli nadobudnute za cenu vlastne hriechu tez hriesne?

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zuza

Stav: offline

 Odoslaný - 04 december 2008 :  18:20:16  Zobraziť profil  Pridať zuza do zoznamu priateľov
Alesko: ale oni sa nedrzia ziadnych prikazani s tym, ze je to ich slobodna vola a to je rozdiel medzi nabozenstvom a sektou.Oni robia veci a rozhodnutia, lebo su zmanipulovani ( cize neslobodne), takze ich skutky nemozno nijak posudzovat ako, ze robia dobre veci...casto robia veci ci skutky zo strachu ak nie cisto zo strachu...to by chcelo novu temu...Jednoducho veriaci robimi skutky - mame slobodnu volu...a preto ideme na to rozumom i srdcom ale sektari nejdu na to ani tak ako im rozum hovori ci srdce hovori, ci svedomie hovori...robia to lebo im to prikazu a zmanipuluju ich tak, ze ked to neurobia stane sa nieco hrozne...
Ja viem co si chcel povedat, ze mnohi krestania sa nespravaju ako mucenici- teda na ukor seba uprednostnia Bozie prikazania, teda su uplne pokorni, bez egoizmu a hriechu..ale na to treba aj isty stupen sebatranscendencie a tuto uroven dosiahne len zvacsa niektori ludia...
Len nemozno predsa davat za priklad jehovistov...to ako keby si porovnaval teroristou ( nabozenskych fanatikov)....ved myslis , tak ako teroristi tak i jehovisti robia skutky ( vraj BOZIE)....ktorým vysledkom je hriech a utrpenie. Ale to nie je k tejto teme...tak mozno vacsia diskusia inde.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 24  ~  Člen od: 05 november 2008  ~  Posledná návšteva: 23 december 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Katolicke manzelstvo.. Téma Next Topic: Nesviatostne manželstvo katolíkov.  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06