Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Kto volil Obamu nemoze ist na prijimanie
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Viera je pre mna luxus Téma Next Topic: Halloween.
Strana: z 3

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 14 november 2008 :  22:07:36  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
COLUMBIA, S.C. - Rimsko-katolicky knaz z Juznej Karoliny povedal svojim farnikom, ze by sa mali zdrzat prijimania ak volili Barracka Obamu, pretoze podporuje umele potraty a tym, ze ho podporuju splnaju pdomienku "materialnej spoluprace s vnutornym zlom" (intrinsic evil, neviem ako lepsie prelozit, poradte)

Rev. Jay Scott Newman povedal v nedelnom liste pre farnikov v kostole sv. Marie v Greenville, ze ohrozuju svoju dusu, ak pristupia k prijimaniu pred tym, ako budu cinit pokanie za tuto volbu.

Co si o tom myslite?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora 

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 14 november 2008 :  22:16:22  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
lol mno to je mile to by som fakt necakal hm teraz len stoji za uvazenie kam vlastne toto smerovalo ci to bola uprimna snaha boja proti hrichu aleboo snaha o pilitikarcenie .... pokial vem ce ten ne teda afroamerican aj pokusi s embriami a tak...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2008 :  09:30:46  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Clanok pokracoval tym, ze rev. Newman jasne povedal, ze keby zvitazil republikansky kandidat s rovnakymi nazormi, jeho stanovisko by bolo presne take iste. Takze o politikarcenie naozaj nejde a v tomto stadiu by uz ani nemalo zmysel, volba je platna.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

palodana

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2008 :  11:49:58  Zobraziť profil  Pridať palodana do zoznamu priateľov
ahojte
ja som to az tak do detailov nesledoval ale teraz uz viem ze Obama je velky fanusik umelych potratov. Ano ,myslim si ze ked volici vedeli aky ma program a ako sa stavia k ludskemu zivotu deticiek tak ho nemali volit. McCain vraj je za zrusenie legalizacie potratov ale ake mal ine priority to neviem. To ci by mali ist na sv.prijimanie ludia ktori ho volili - kazdy ma svoje svedomie. Mnohi to budu mozno casom aj banovat ze ho volili, ale myslim si ze v Amerike su politici ako aj prezident len riadeni z poza opony. Asi ani nie je velmi na vyber koho volit.
Tu je kratky clanok o Obamovi a potratoch:
http://www.magnificat.sk/htm02/vob.htm

a tu ako ho porovnavaju s Hitlerom:
http://usa.sme.sk/c/4169949/republikansky-kongresman-ma-obavy-z-fasistickej-diktatury.html

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 156  ~  Člen od: 24 júl 2008  ~  Posledná návšteva: 20 február 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2008 :  14:00:48  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Ak by som dobrovoľne volil verejne známeho podporovateľa potratov, a vedel by som o tom, bez ľútosti v sebe nesiem hriech. Takže Správny katolík by sa v tomto mal podľa mňa zachovať jednoznačne.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2008 :  14:08:15  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- tiez som kdesi cital clanok, ci tento prezident vobec prezije svoje volebne obdobie ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2008 :  17:46:31  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
ha spravny postreh milan kkk mal iste vyjadrenia... hm palodana ten druhy clanok je podlamna dost zly a zavadzajuci ale mno ale v nazore s apriklanam k tomu ze je jedno kto je v amerike prezidentom ajtak je to len babka s ktorou sa hybe z pozdia

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2008 :  17:58:46  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
v tom prvom som sa dočítala, že sa občas stalo, že nejaké embryo prežilo pokus o jeho násilné potratenie - je to vôbec možné? To fakt vidím prvý krát.

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2008 :  18:04:04  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
mno juja tak toot nevem len v tom druhom clanku boli fakt zavadzajuce obvinenie autor by si mal ujasnit rozdiel medzi fasizmom nacizmom marxizmom socializmom... hm mam neco zajimave o obamovy len tak pre zajimavost
http://www.tvina.sk/index.php?program=5&video=270

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2008 :  22:05:48  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
ahojte, nuz osobne suhlasim s tym knazom, ale nemusime ani chodit do USA. V roku 2002 mala u nas politicka strana ANO nejakych 8,2 % a dostali sa aj do parlamentu a co presadzovali a aky mali program? (v ostatnych volbach pohoreli, nastastie). V moralnych otazkach sa od Obamu nelisia a to mali este v tychto volbach "tahuna" Anetku Pariskovu, ktora sa sice verejne hlasila ze je krestanka-katolicka (ved aj mala paradny sobas rovno v Dóme sv. Alzbety v Kosiciach, (teda ak sa nemylim, moc take veci nesledujem, ale bolo toho plne noviny a TV) no ale to jej vobec nevadilo kandidovat za liberalnu stranu a ked sa jej to rovno opytali, bola to konkretne otazka ohladom interrupcii) tak v nejakej relacii odpovedala asi takto, "ze ona je sice veriaca, ale kazdý ma pravo na svoje vlastne rozhodnutie..." Proste uplne "reprezentativna vzorka" "moderne zmyslajuceho krestana" A takychto "krestanov" je zjavne a bohuzial akosi stale viac, takze kto ma vacsie pravo, teda hlavne povinnost upozornovat svoje ovecky, ked im aspon vlastne svedomie nic nehovori a (vieru si "prisposobili dobe")? Chvala Bohu, ze su este taki knazi a pre nas nech je to mementom, ked sa budeme musiet opat rozhodovat... Aby raz uz nebolo neskoro! Ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 15 november 2008 :  23:38:09  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- ano, tiez cast reprezentativnej vzorky 70%, co sa hlasi ku katolickej viere ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

palodana

Stav: offline

 Odoslaný - 17 november 2008 :  20:33:58  Zobraziť profil  Pridať palodana do zoznamu priateľov
Milan
tu mas priklad ako by to MOZNO vyzeralo pri vaznejsej skuske tych 70% katolikov na Slovensku :

http://www.magnificat.sk/htm02/zutekat.pps

NEMYSLITE ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 156  ~  Člen od: 24 júl 2008  ~  Posledná návšteva: 20 február 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 17 november 2008 :  22:26:19  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
preco katolikov? myslite si ze v inych denominaciach su na tom lepsie? Neverte tomu, koniec koncov "nasi odluceni bratia", ako ich teraz "jemnejsie" nazyvame si uz vselico prisposobili a nepotrebuju k tomu ani Obamu ani ANO. (Rozlucitelnost manzelstva napr. a tym povolene rozvody a nove sobase) a dalsie "prisposobenie si Bozich zakonov a prikazani) ...Co si myslite preco tak vsetci "mlatia" do katolickej cirkvi? Pretoze ona jedina verejne chrani a brani Bozie zakony, ved si vsimnite, kto sa ozyva na ochranu nenarodenych deti, bije na poplach ohladom rozvodov, trva na tom ze nedela je Den Pana a treba ho svatit a pod.? Kedy pocujeme oficialne stanoviska k vaznym problemom napr. z druhej najvacsej cirkvi u nas, ktorou je, teda ak sa nemylim evanjelicka cirkev a.v.? A pozor, nie som zaujata, proti nej ani ziadnej inej, mam najlepsie priatelky prave tohto vierovyznania, lenze ony su na takej urovni, ze si to tiez uvedomuju a vazia si KC prave pre jej nekompromisny postoj. Takze kazdy si spytujme vlastne svedomie a "zametajme" pred vlastnym prahom, ze Milan?! Alebo ty by si v tom pribehu, co tu vlozil palodana, obstal? Ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 17 november 2008 :  22:52:59  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Palodana: Veľmi sa mi páči táto prezentácia. Neviete kto to napísal? Je to veľmi zaujmavé a pravdivé. Moc sa mi to lúbi

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

palodana

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2008 :  00:06:24  Zobraziť profil  Pridať palodana do zoznamu priateľov
ahoj azuritko
podobne prezentacie so dal do sekcie Nastenka a ankety - Nieco pre veriacich

P.S: Neviem presne kto to vyraba ale viem kde si to pozriet tak poslem spravu

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 156  ~  Člen od: 24 júl 2008  ~  Posledná návšteva: 20 február 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2008 :  01:24:09  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
citácia:
Milan
tu mas priklad ako by to MOZNO vyzeralo pri vaznejsej skuske tych 70% katolikov na Slovensku :

http://www.magnificat.sk/htm02/zutekat.pps

NEMYSLITE ?

Pôvodne zaslal palodana - 17 november 2008 :  20:33:58



- mna v tomto netreba presviedcat, je trapne sledovat vsetky tie celebrity co sa hlasia k viere a biju o prve rady v kostole...

- este trapnejsie je postoj cirkvi, ze to prehliada, ale ucel sväti prostriedky ...

- Ela a ty co penis ?... tebe som dal len za pravdu ...

- a napokon:

najskôr sa doma opytaj svojho muza, lebo sa neslusi, aby zena hovorila na zhromazdeni....

... to je tusim z biblie ...



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2008 :  11:32:01  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
velku vacsinu americanov trapia ine problemy, ako to, ze sa niekde vrazdia deti...preto im je asi jedno, aky ma postoj k tejto veci ich buduci prezident....slubil im ine veci, co ich trapia viac...preto volili ako volili...ked ich bude trapit, ze sa vrazdia deti, potom budu volit cloveka, co im slubi tu vec riesit...a tak je to vsade...co ja viem, ci by sa mali z toho spovedat...ak to tak citia tak ano...ale ked si chce clovek zachovat pri volbach ciste svedomie, obral by sa o pravo volit, lebo na kazdom politikovi sa da cosi najst...

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2008 :  11:36:23  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
mozno by ich najprv mohlo trapit ze cele ich hospodarstvo stoji na hospodarskom zotrocovany mensich krajin na klamstvach a vyvolavani konfliktov hm v zasede obama moc toho nezmeni hm ved vsetci vieme usa a svetovy mier len cakam na dalsiu vojnu co sa im podary vyvolat
najviac by asi tych samotnych americanou mohlo trapit ze ziju v totalitnej krajien skoro hm simbol demokracie ale policia ti bez udania dovodu moze zabavovat veci bez udania dovodu zasit do chladku ....

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2008 :  11:37:45  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
Rev. Jay Scott Newman povedal v nedelnom liste pre farnikov v kostole sv. Marie v Greenville, ze ohrozuju svoju dusu, ak pristupia k prijimaniu pred tym, ako budu cinit pokanie za tuto volbu.

Co si o tom myslite?

Pôvodne zaslal Mato - 14 november 2008 :  22:07:36



mna by zaujimalo že ako by odčinili volbu Obamu. Je lahke teraz kričať po volbach, ale teraz je to akoplakať nad rozliatym mliekom. pripajam sa k Jankie, keby ludia žili podla viery možno by volili inak, resp. by sa museli vzdať prava voliť.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2008 :  11:39:46  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
keby krestania zili podla viery a aj tak volili ais by boly aj neaky vo vlade...hm ale teoria mensieho zla semt am vyluci aj dobro....

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2008 :  13:59:02  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
tu nejde o teoriu menšieho zla, tu ide o laxnost v žití v svojej viery

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 18 november 2008 :  15:58:25  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Neprináleží nám pána Obamu posudzovať skôr ako sa ujme svojej funkcie a začne ju riadne vykonávať. Po určitom čase a podľa jeho skutkov môžme posúdiť či je alebo nieje dobrý a vhodný zastávať funkciu prezidenta USA.
Občania si ho zvolili v demokratických voľbách a tak majú prezidenta akého chceli mať.
Ak pán Obama skutočne podporoval umelé potraty a je ich zástancom mala verejnosť hlasne prejaviť svoj odpor proti jeho kandidatúre na prezidenta.
Človek sa má meniť k lepšiemu a to môže nastať aj u pána Obamu.
Preto sa treba modliť za pána Obamu aby mu Pán Boh pomáhal v jeho myslení a konaní v prospech všetkých ľudí.
To by som vrelo doporučoval všetkým kresťanom v USA.
Súdiť môže jedine Pán Boh a nám ľudom to neprináleží a tak sa zdržme odsudzovania pána Obamu.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 19 november 2008 :  09:05:27  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- neda sa nesuhlasit ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 19 november 2008 :  10:09:15  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
kakas,
jasne, ze neprinalezi nam ho sudit, ale to sa bude musiet stat velky zazrak, aby obama zmenil svoje zmyslanie v tomto...to, ze je (bude) prezident neznamena, ze sa zrazu stane krestanom...

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 19 november 2008 :  10:23:20  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
Neprináleží nám pána Obamu posudzovať skôr ako sa ujme svojej funkcie a začne ju riadne vykonávať. Po určitom čase a podľa jeho skutkov môžme posúdiť či je alebo nieje dobrý a vhodný zastávať funkciu prezidenta USA.
Občania si ho zvolili v demokratických voľbách a tak majú prezidenta akého chceli mať.
Ak pán Obama skutočne podporoval umelé potraty a je ich zástancom mala verejnosť hlasne prejaviť svoj odpor proti jeho kandidatúre na prezidenta.
Človek sa má meniť k lepšiemu a to môže nastať aj u pána Obamu.
Preto sa treba modliť za pána Obamu aby mu Pán Boh pomáhal v jeho myslení a konaní v prospech všetkých ľudí.
To by som vrelo doporučoval všetkým kresťanom v USA.
Súdiť môže jedine Pán Boh a nám ľudom to neprináleží a tak sa zdržme odsudzovania pána Obamu.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

Pôvodne zaslal kakas - 18 november 2008 :  15:58:25


kakas, v pohode, nikto tu neodsudzije Obamu, skôr išlo o niečo ine. ale suhlasim, nemožno druhých súdiť.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 19 november 2008 :  10:51:59  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
citácia:
kakas,
jasne, ze neprinalezi nam ho sudit, ale to sa bude musiet stat velky zazrak, aby obama zmenil svoje zmyslanie v tomto...to, ze je (bude) prezident neznamena, ze sa zrazu stane krestanom...

Pôvodne zaslal janka - 19 november 2008 :  10:09:15



- no vidis a to su tie paradoxy... pretoze podla statistik ho do Bieleho domu posadili katolici ... hlasovalo pre tohto prezidenta viac katolikov ako kedy predtym, dostal viac ako 54% katolickych hlasov ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Viera je pre mna luxus Téma Next Topic: Halloween.  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06