Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Teológia tela - otázky
 Vysetrenie ejakulatu - moralne, ci nie?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Masturbacia - dalsie nazory prispievatelov Téma Next Topic: Svadba katolík a evanjelik
Strana: z 5

kaifas

Stav: offline

Odoslaný - 13 október 2009 :  23:51:44  Zobraziť profil  Pridať kaifas do zoznamu priateľov
citácia:

Standardy WHO nie su vzdy v sulade s moralkou a dostojnsotou cloveka.
Pôvodne zaslal Mato - 12 október 2009 : 22:19:25

To nie je odpoveď na moju otázku, preto sa spýtam inak. Sú výsledky získané použitím perforovaného kondómu rovnako vedecky relevantné, objektivizovateľné a klinicky použiteľné ako v prípade odberu masturbáciou? Nie je v medicíne štandardným postupom (a zároveň morálnejším) nahradzovať jednu metódu iba metódou rovnako účinnou alebo účinnejšou?
citácia:

Neskotomizujem. Len v case pisania toho prispevku som v tejto otazke nemal uplne jasno. Vo svetle dalsich vedomosti mozem napisat ze odobratie ejakulatu masturbaciou je nemoralne aj v Tebou spominanom pripade.
Pôvodne zaslal Mato - 12 október 2009 : 22:19:25

Aký odber ejaklátu je teda morálne prijateľný, s výpovednou hodnotou porovnateľnou so štandardnými postupmi a minimálnym zdravotným rizikom?

Pre ďalší posun v diskusii by snáď bolo vhodné, aby si prípadné odpovede na moje otázky podporil citáciami z odbornej literatúry. Nechcem, aby to znelo útočne, no zdieľam Tvoj názor v tejto téme už prezentovaný:

citácia:

Hm, zasa dalsi nazor, ktory "jednoznacne" nieco tvrdi, avsak konkretny argument chyba. Bud taky dobry a spytaj sa ho aspon na jedno ochorenie (s vynimkou sterility) pri ktorom je "jednoznacne" nutne vysetrit ejakulat aj s odvolavkou na odborne zdroje (ako lekar by mal vediet akos a to robi) a potom prispej. Argument chytal sa za hlavu je dost detinsky.

Pôvodne zaslal Mato - 10 november 2008 : 10:04:42

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 228  ~  Člen od: 21 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 09 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

kaifas

Stav: offline

Odoslaný - 28 november 2009 :  18:00:51  Zobraziť profil  Pridať kaifas do zoznamu priateľov
Mám za to, že nevieš alebo nechceš odpovedať na moje otázky napriek tomu, že máš prístup ku kvalitnej urologickej literatúre.

Bez uvedenia odborných zdrojov Tvoje vyjadrenia ostávajú v rovine subjektívnych názorov. Nebolo by teda vhodnejšie apriórne nedehonestovať ostatných pre ich osobné no nepodložené postoje, keďže sám užívaš obdobný argumentačný vercajk?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 228  ~  Člen od: 21 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 09 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Masturbacia - dalsie nazory prispievatelov Téma Next Topic: Svadba katolík a evanjelik  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06