Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Halloween.
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Kto volil Obamu nemoze ist na prijimanie Téma Next Topic: Kardinal Christoph Schönborn
Strana: z 6

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2008 :  09:16:04  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
neboj sa je mi jasne co je obsahom tychto pojmou nevem preco by som sa mal citit ponizene zatial k tomu nemam dovod

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2008 :  10:18:42  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
pokora je poyerať na seba v pravde

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Slayer

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2008 :  10:57:07  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
citácia:
slayer to preto lebo je to pohansky "sviatok", v ktorom sa vyvolavaju duchovia, robia satanisticke obrady......ako za oboznamenie nemam nic proti, ale vramci vyhradi o svedomi a ucte k svojej viere nemozem to nazvat sviatok, oslava........

Pôvodne zaslal morla - 02 november 2008 :  15:55:10



No tak potom kde je problem?? V tej skole ide predsa len o oboznamenie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2008 :  11:15:18  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
hm mas pocit ze na seba v pravde nepozeram? pretoze mam pocit akoby to bolo naznacovane...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2008 :  11:37:31  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
nie tentorazy je to naopak, to čo si pisal nasvedčuje skor o tom, že si pisal v pravde to čo si citil. to len na upresnenie, lebo som mal skor dojem že vnimaš pokoru ako poniženie. ale nie je to celkom tak.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2008 :  15:06:03  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
volsung:
ako sibacka u nas tiez pochadza este s pohanskych cias ale je to sucast folkloru aj zdobenie stromceka pri zimnom slnovrate dnes vianociach prameni z pohanstva ludia uvedomte sa sak jedi


- Tradicia oblievacky a sibacky je udajne prave ze napojena na istu staru udalost vztahujucu sa na krestanstvo, kde boli takto zahanane krestanske zeny. A s vianocnym stromcekom je to uplne inak. V dalsom prispevku sem o tom nieco hodim...

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2008 :  15:07:27  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Takze k tomu vianocnemu stromceku:

Vianočný stromček nemá pohanský, germánsky pôvod, ako sa to niekedy chybne uvádza v médiách, podľa posledných výskumov sa jedná o čisto kresťanský zvyk, v ktorom sa spájajú dva náboženské symboly: svetlo a život.

V 11. storočí sa na mnohých miestach uvádzali chrámové divadelné hry s náboženskou tematikou. Zo začiatku sa hrávali v kostoloch, neskôr sa presunuli pred hlavný vchod kostola. Veľký úspech mala jedna hra, ktorá sa aj rýchlo rozšírila a hrávala sa hlavne v predvianočnom období. Predstavovala pozemský raj, stvorenie prvých ľudí, hriech Evy a Adama a ich následné vyhnanie z raja. Hra sa končila prísľubom Vykupiteľa, ktorý mal raz prísť na zem. Známy rajský strom, predstavoval v strede javiska postavený stromček ovešaný ovocím.

V neskoršej dobe sa tieto chrámové divadlá prestali uvádzať. Rajský strom ale ostal ako symbol Vianoc, teda symbol príchodu Spasiteľa, ktorý očisťuje ľudstvo z nešťastia spôsobeného práve pri tomto rajskom strome. Rajský strom predstavoval veľmi starú symboliku, ktorá v strome videla znázornenie kozmu a života, a táto predstava sa v biblii objavuje viac krát, strom života v pozemskom raji , strom života v apokalypse a podobne.

Kresťanský pôvod má taktiež symbolika sviečok na vianočnom stromčeku. Rozžaté sviečky symbolizujú svetlo sveta - Spasiteľa -, ktoré prišlo na svet, aby zahnalo tmu zla, hriechu a pohanstva.

V domácnostiach sa vlastný vianočný stromček začal objavovať v Alsasku v 16. storočí. V 19. storočí sa výraznejšie rozšíril takmer do všetkých kresťanských štátov sveta.


(Výber z francúzskej encyklopédie)

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2008 :  15:19:00  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
viacmenej som tak počas obedovania rozmyšlal, prečo zrovna od Američanov preberame Halloween, a neprebrali sme Den vdakyvzdania. Krestan ma viacero dni(minimalne každu nedelu, zvlašť na Velku noc, na Vianoce) ked vzdava vdaky.

Teda nechcem sa amerikanizovať, ale je to paradox, že to, čo by bolo pozitivne, tak to nechame tak a opičime sa prave halloweenom. či akurat to pozitivne nie je to spravne a to prave orechové? Chnapem že pre Američanov je den vdakyvzdania niečo skoro total podobne židovskej Velkej noci ked vyšli z Egypta, ale nemame aj my Bohu za čo dakovať?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2008 :  21:39:22  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
viacmenej som tak počas obedovania rozmyšlal, prečo zrovna od Američanov preberame Halloween,

Pôvodne zaslal alesko - 03 november 2008 :  15:19:00


Od Irov, amerika nam to len sprostredkovala...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2008 :  23:01:29  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
no počkaj, išlo mi o De vdakyvzdania, ten je sto pro od američanov

čo sa tyka Halloweenu keby bol iba v Irsku tak by ku namnešiel ten sviatok lebo by nebol americky...

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2008 :  23:44:34  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
hm musim ta sklamat zdobenie stromceka pochdza z pohanskych cias vzniklo z jazycnickeho obradu kedy zrec hadzal na stromcek pred zimnym slnovratom plody ( jablka klasy... ) podla toho vestili urodu sibacka je spominana este u etruskov a to je podla mna hodne pred krestanstvom bol to zvyk ktory mal privolat plodnost zenam dalej samotne nase slovo koleda pochdza z pohanskeho sviatku ktory sa vola goleda slavy sa tri dni po zimnom slnovrate a nazom pochadza zo starorustiny go= rodit ,zrodenie,leda= bohina simbolizujuca mlade slnko suma sumarum ide o sviatok pri ktorom sa vita novozrodene slnko pretoze verili ze pri slnovrate stare slnko umiera a nove s rodi, aj samotna tradicia divadla pochadza z pohanskeho grecka divadlo vzniklo z oslavnych hier na pocest boha dioniza vsetky tieto tvrdenia mam podlozene literaturou ktoru pisali kompetentne osoby niesu to len enciklopedie su to vedne prace od expertov v danom obore navise informacie su aj z prednasok naozaj negovat tieto dokazi je zbytocne necel som utocit na to ze mate vyhodit stromcek cel som len poukazat na to ze viecere zvyku tu boli aj pred prichodom krestanstva

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2008 :  23:46:44  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
fu a mozno by si americania mohli zas osvojit aj nieco od nas napriklad priemernu vzdelanost nemyslite??

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2008 :  23:55:46  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
citácia:
necel som utocit na to ze mate vyhodit stromcek cel som len poukazat na to ze viecere zvyku tu boli aj pred prichodom krestanstva
Pôvodne zaslal volsung - 03 november 2008 : 23:44:34



My taky stromeček vyhazovat nebudeme.
To, že něco před křesťanstvím vypadá stejně, neznamená, že to má stejný obsah.
Pokud chce člověk pochopit křesťaství, nemá smysl, aby se zabýval předkřesťanskými zvyky, ale musí se snažit poznat učení církve, založené Kristem.
V tom mu historikové, ani ostatní vědci, nepomůžou, nejsou v tom žádní odborníci.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2008 :  00:03:48  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
nehovorim ze vsetko je podobne ale v mnohom sa podoba da nast napriklad konkretne uslovanou bol zimny slnovrat asi najvyznamnejsi sviatok roka slnko od letneho slnovratu starlo slablo a preto sa noc predlzovala vite si predstavit ze v danej dobe bolo svetloa teplo vyzarujuce slnkom extremne dolezite vydeli v nom jeden z najvedsich darov od bohou a preto mnohy slovania ho mali za stred svojho nabozenstva( vyz prisaha na slnko od ruskych kupcov v buyzancii...) a na zimny slnovrat stare a slabe slnko umiera a rodi sa nove nove slnko ktore opat zahreje krajiny privola urodu a zivot do prirody teda zrosi sa to co prinesie opat zivot krestanstvo presne vtedy slavy narodenie krista ktory tez prinasa zivot prosim nereagujte hned ze on prinasi iny zivot nie ten pozemsky ( velmi podobne to vnimali aj oni nevnimaly vse prizemne ako mnohy interpretuju) a preto si myslim ze uz len z tejto ukazky mozme vidiet aspon malu podobnost nic som tymto necel znevazovat len som cel poukazat na milne tvrdenie ze podobnost v obsahu tam nejestvuje...este raz upozornujem koly obvinenichtivym ze len poukazujem na nieco co sa neda vyvratit prdo ze je dochovane ze v jazicnictve sa to takto slavilo ak necete uznat ze to podoba je tak neuznajte ale mne s to zda ako dost ocite...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2008 :  00:18:56  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
citácia:
ak necete uznat ze to podoba je tak neuznajte ale mne s to zda ako dost ocite...
Pôvodne zaslal volsung - 04 november 2008 : 00:03:48



Ale církev uznává, že i mimo křesťanství se objevuje víra, která není v rozporu s tím, co zjevil Kristus. V to, co věříme, že je pravdivé.
Stačí si pročíst dokrety II. vat. kocilu. U pohanů se jistě objevuje vědomí, že existují duchovní skutečnosti, které přesahují hmotný svět. Zřejmě byli fascinování tím, co křesťané nazývají Božím stvořením. A vedlo je to k víře v něco, co hmotný svět přesahuje.
A co ateisté dogmaticky vehementné popírají.
Ale pokud chce někdo tvrdit, že křesťaské svátky vznikly z těchto pohanských, není to pravda. Možná někdy církev úmyslně ustanovila své svátky na období těch pohanských, aby jí to pomohlo při evangelizaci pohanských národů.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2008 :  00:24:47  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
hm tak precitat si o tom budem musiet nevedel som o takom dokumentedik a ano aj ja si myslim iked duchovny svet pohanov nevznikol z kresanstva je to totizto odost starsie ale ano sviatky sa ustanovili v tie dni aby rekryli pohanske a ulahcili pokrestancenie rovnako ako sa stavali kostoli na miestach svatyn skoro urcite tak kde stoji kostol zasvateny jurajovy michlalovy a elias este myslim,skoro urcite tam predtym bola svatina ,mam pocit ze v rakusku je naky velky kostol postaveny na miest ekde rastol pre germanskych pohanov vyznamny dub dodnes tam posledny pohania chodia uctit si ho

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2008 :  00:25:50  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
inak este btw de sa daju te dekrety zohnat? celkomma to zaujalo

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2008 :  00:29:34  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
citácia:
inak este btw de sa daju te dekrety zohnat? celkomma to zaujalo

Pôvodne zaslal volsung - 04 november 2008 : 00:25:50



Myslím, že v kterékoliv katolické prodejně.
Možná i přes internet.
Možná, že někdo z přítomných dá nějaký odkaz.
Na Slovesku je tuším spolek sv. Vojtěcha, který katolickou literaturu vydává.
Nebo se pletu?

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2008 :  00:53:52  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
mno jo mrknem na to

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2008 :  01:48:03  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
citácia:
mno jo mrknem na to

Pôvodne zaslal volsung - 04 november 2008 : 00:53:52



Našel jsem na internetu:

http://www.avemaria.sk/dokumenty/

Je to dokonce ve slovenčině a celý text.
Myslel jsem hlavně dokument Nostra aetate - prohlášení o vztahu k nekřesťanským náboženstvím.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2008 :  08:47:21  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
aj ja si myslim iked duchovny svet pohanov nevznikol z kresanstva
Pôvodne zaslal volsung - 04 november 2008 :  00:24:47



toto ma zaujalo.

spajaš dve nesuvisiace veci. teda oni maju suvis ale trochen iny ako si ty mu dal.

ide o to, že z krestanstva nevznikol duchovny život. to maš pravdu ale neobjavili ho ani ine naboženstva ktore tu boli pred nim. Duchovny svet existuje davno predtym než naš fyzicky svet. to-ktore naboženstvo len objavuje a nachadza tento duchovny svet, každé svojim spôsobom. Samozrejme, že tuto cestu k duchovnemu svetu ma každý sam a anchadza ju ešte svojim sposobom. Teda tu sa neda rozlišovať že pohan, moslim kresťan.... Da sa len povedať, že realita duchovneho sveta je pristupna každemu, a to čo na nej najdmee, alebo či na nej pokračujeme dlaej je vec individualna.

a myslim si že toto chel aj radek naznačiť - k Bohu sa ide roznymi cestami, Boh vola každeho človeka(hoci ten človek neverí v Božiu existenciu) a nie vždy sa to aj potom interpretuje ako Božie volanie. Ale Boh si hlada sposoby aby človeka k sebe priviedol, každého bez rozdielu. Potom duchovný svet pohanov je ten istý ako kresťanov a moslimov, len navonok sa naň pozera.

dufam že sme sa pochopili čo som chcel povedať.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2008 :  10:09:26  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
a mno uz som si to precital docela zajimave v kazdom pripade po ich precitani si mozem dovolit povedat ze viacere reakcie na tomto fore boli aspon cistocne v rozpore s odporucaniami tam stanovenymi najma agresivny postoj niektorich ludi tu voci inym nabozenstvam ( najma tym ktore som spomenul ja)

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2008 :  10:48:01  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
krestan by mal mat snahu ešpektovať a tolerovať ine naboženstva. samozrejme pokiaľ ma neprivadzaju do rozporu s mojou vierou.

volsung, neber to negativne prosim, ešte ich ani moja viera nie je tak zrela.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2008 :  18:57:49  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
volsung:
citácia:
zdobenie stromceka pochdza z pohanskych cias vzniklo z jazycnickeho obradu kedy zrec hadzal na stromcek pred zimnym slnovratom plody ( jablka klasy... ) podla toho vestili urodu sibacka je spominana este u etruskov a to je podla mna hodne pred krestanstvom



Tak ja nadalej tvrdim to, co uvadzam vyssie, to nase ma krestansky povod a zmysel. Ale samozrejme ze vsetko tu bolo aj prv, vratane aj napr. takeho kriza, ten tiez nachazame ako symbol u predkrestnaskych pohanov, lenze asi je kazdemu jasne, ze my ho mame z ineho dovodu.

citácia:
koleda pochdza z pohanskeho sviatku ktory sa vola goleda ...


No slovnik sme od pohanov isteze prebrali, vsak ked sa niekto stane krestanom, rec sa mu nezmeni.


citácia:
aj samotna tradicia divadla pochadza z pohanskeho grecka


No to ano. Ale divadlo je len sposob prenasania nejakych kulturnych informacii. Podobne aj papirus a papier je vec ktoru vynasli pohania, co nam samozrejme nijako neprekaza naplnit to krestanskym obsahom podobne ako aj pri tom divadle.

citácia:
su to vedne prace od expertov v danom obore


Ja predpokadam, ze enciklopedia tiez cerpa od expertov v danom odbore

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2008 :  19:44:30  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
radek:
citácia:
Ale církev uznává, že i mimo křesťanství se objevuje víra, která není v rozporu s tím, co zjevil Kristus.


Mno, uznavame, ze aj u nich su niektore tvrdenia prvdive, a to tie, ktore su zhodne s nasimi tvrdeniami. Napr. moslimovia tvrdia, ze Boh je len jeden, ano, v tom maju pravdu, to je prvdive tvrdenie, to tvrdime aj my. No a dalej este k tomu dodavaju, ze Mohamed je jeho prorok, no a toto uz samozrejme neuznavame, to uz pravda nie je.



volsung:
citácia:
inak este btw de sa daju te dekrety zohnat? celkomma to zaujalo


Tieto niektore dekrety 2VK ale treba brat s rezervou, nepatria totiz medzi neomylne ucenie cirkvi, nie su sucastou Depositum fidei (sv. poklad viery), a v niektorych veciach sa az priam dostavaju skoro do rozporu s tradicnym ucenim cirkvi, a to prave aj pri tej tolerancii inych nabozenstiev, vdaka comu aj nastal v cirkvi trochu chaos. Bola by potrebna ich revizia. Viz napr. tuto temu k tomu: http://www.kredo.sk/bforum/topic.asp?TOPIC_ID=1409&whichpage=1


Alesko:
citácia:
k Bohu sa ide roznymi cestami


No pozor, Alesko, Boh dal ale iba jednu cestu. Tie ostatne cesty ta k nemu neprivedu, tie su slepe a falosne.


citácia:
krestan by mal mat snahu ešpektovať a tolerovať ine naboženstva.


Respektovat, tolerovat... Myslim, ze to su trosku nevhodne a prisilne slovicka. Falosne nabozenstva su predsa len zlo, a respektovat a tolerovat zlo predsa nemozeme. Vsak aj preto chodia nasi misionari obracat na pravu vieru ludi vyznavajucich tieto falosne nabozenstva.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: Kto volil Obamu nemoze ist na prijimanie Téma Next Topic: Kardinal Christoph Schönborn  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06