Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Česť
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Nedeľa Božieho Milosrdenstva. Téma Next Topic: Zlatý kompas- pozrieť či nepozrieť ???
Strana: z 2

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2008 :  12:42:49  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Nevidel by som to tak, že si Slováci vážia viac kráľovnú Alžbetu II ako Pána Ježiša.
Koľký by si vôbec všimli príchod kráľovnej Alžbety II na Slovensko
bez reklamy v mediach?
Len o Pánovy Ježišovy sa väčšina médii takmer vôbec nezmieňuje čo je veľká škoda pre tento národ.
Naopak media stále hladajú senzácie aby ľudí zaujali a nútili kupovať svoje periodiká.
Priznajme si, najme komerčné média sa snažia Nás kresťanov vzďaľovať od Boha.



"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2008 :  12:56:29  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
tak to ano, ale problem vidim prave aj v tom, že ked aj idmee na omšu tak to neberieme ako poctu(dakujeme že sme mohli stáť pred tvojou tvárou) a kolkoraz ideme do kostola len kvoli povinnosti či kvoli tomu aby sme sa nemuseli spovedať.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2008 :  13:47:31  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Alesko:
hm ale prečo? host sa ma prisposobit hostitelovi nie naopak.....

- U pozvaneho hosta alebo hosta, ktoreho si zvlast vysoko vazime, to kludne moze byt aj naopak.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2008 :  13:58:24  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
pierre maš pravdu nebolo to presne, ale myslim si že ta ustretovosť by mala byť teda vzajomne na oboch stranach

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2008 :  11:21:35  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
citácia:
tak mojim cielom bolo pukazať na Ježiša a že si viacej vážime britsku kralovnu ako Ježiša. teda nie ponižiť kralovnu ale vzvýšiť Ježiša

Pôvodne zaslal alesko - 03 november 2008 :  10:20:21



- joj alesko!... a to kdo a kde tvrdili ? ... to pri kazdej zahranicnej navsteve nejakeho panovnika, prezidenta a pripadnych hosti a stretnuti s nimi tu budeme tvrdit,ze na Slovensku sa potlaca ucta k Jezisovi ? ... o co ti ide?... ze najskor sa mali odobrat vsetci do kostola ... ???

- totiz uz ta uvodna tvoja zalozena tema sa mi zdala tak trochu cudna, necudo, ze sa zvrtla ako sa zvrtla ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2008 :  11:30:55  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ale milan, neryp prosim. ja netvrdim že s apotlača ucta, ale to že si vážime viacej tych zahraničných hosti ako Ježiša a teda že ludia ked su v kostole tak si ani neuvedomuju poriadne s kym tam maju česť byť. nič viac. tak zas nehladaj za tym niečo čo tam vobec nie je.

a to že tema odišla het mi je jasne, kedže dnes ludi viac zaujimaju viac ine veci ako Boh. to už je tendencia cleeho fora nie jednej temy

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2008 :  13:36:17  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
citácia:
ale milan, neryp prosim. ja netvrdim že s apotlača ucta, ale to že si vážime viacej tych zahraničných hosti ako Ježiša a teda že ludia ked su v kostole tak si ani neuvedomuju poriadne s kym tam maju česť byť. nič viac. tak zas nehladaj za tym niečo čo tam vobec nie je.

a to že tema odišla het mi je jasne, kedže dnes ludi viac zaujimaju viac ine veci ako Boh. to už je tendencia cleeho fora nie jednej temy

Pôvodne zaslal alesko - 04 november 2008 :  11:30:55



-

- sa spametaj ! ...alesko .... a kde si zobral ze ti dotycni si vazia viac toho hosta ako Jezisa ????, tak to mi vysvetli ... na zaklade coho si k tomu dospel ??? .... pretoze ja viem, ze ten Matkov otec je silne veriaci clovek
a pochybujem ze by sa vzdal ucty a viery k Jezisovi ...( uz prehanas ty)...

- jednoducho prijal pozvanie vzacneho hosta...

- a to ze ludia v kostole ako pises si neuvedomuju to co tvrdis je uz ina vec, ina tema... asi dost zavazna ohladom katolickej viery, ale co to spajas s navstevou kralovnej ?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2008 :  13:55:50  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
milan ale ja neohovorim o tych ktori ju vitali ani o druhych...ja to hovorim všeobecne o veriacich. o tom že su veriaci v kostole na omši a su tam len tak z povinnosti alebo aby sa z toho nemuseli spovedať. o to mi ide, že aky ma človek vztah k Ježišovi, nechapem prečo tam stale pletieš britsku kralovnu

ja ju tu pletiem preto, a to bolo zamerom, že ked je pre nas pocta navšteva kralovnej, tak by pre veriaceho človeka mala byť väčšia pocta byť na hostine s Kralom ktory je viac ako britska kralovna. a o tomto mala byt povodne cela tema, ktora sa zvrhla na osobne postoje voči kralovnej. nič viac, nič menej. nemam nič proti tomu ked ludia beru ako poctu navšteevu kralovnej, je to ich osobna vec. cielom prispevku bol duchovny rozmer nie ten svetsky, ktory si ty zase nepostrehol.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2008 :  13:56:42  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
mno milan mna ale ovela viac vytocil skor prispevok pala kukucku k tejto navsteve kede vyplodil ze bohu je milsi smradlavy bezdomovec viac nez alzbeta 2. hm...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2008 :  14:08:20  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- sorry alesko, asi by si si mal precitat co pises sam ...

citácia:
tak mojim cielom bolo pukazať na Ježiša a že si viacej vážime britsku kralovnu ako Ježiša. teda nie ponižiť kralovnu ale vzvýšiť Ježiša


- ja som to nebol kto tu zacal nieco o kralovnej !
- ja som tuto temu nezalozil ....
- a kukucka ??? ... moze sa stat ze Bohu bude milsi "smradlavy bezdomovec" ako jeho dusa .... pffffff ... to akoze bezdomovec napriklad nemoze byt veriaci, to akoze nie je clovek ???? ...





 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2008 :  14:10:13  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
- sorry alesko, asi by si si mal precitat co pises sam ...

citácia:
tak mojim cielom bolo pukazať na Ježiša a že si viacej vážime britsku kralovnu ako Ježiša. teda nie ponižiť kralovnu ale vzvýšiť Ježiša


- ja som to nebol kto tu zacal nieco o kralovnej !
- ja som tuto temu nezalozil ....
Pôvodne zaslal Milan - 04 november 2008 :  14:08:20



ja viem, nechapem prečo mi to pirpominaš a stale si za všetkym stojim nechapem v čom maš problem as prečo vyrypuješ? či zase v praci sa nudiš?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2008 :  14:15:10  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
takže mi vysvetli kde niekoho znevaujem či kde poukazujem že netrbea mať v ucte kralovnu?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2008 :  14:17:19  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- diskutujem...
- precitaj si svoj prispevok zalozenia temy ...
- ty si vsetko spojil s kralovnou nie ja !

- inak, dal by som ti uplne za pravdu ohladom toho zmyslenia sa, a nebol by som si dovolil sa do toho zapajat, ale zaplietol si do toho kralovnu, dalsi si dovolil mierne dehonestujuce porovnanie, tak to je uz tema diskusie...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2008 :  14:19:13  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
čo s atyka pokračovania temy si to vydiskutuj s nimi. ani ja nesuhlasim s dehonestovanim kralovnej a nepokladam to za spravne o to viac o čo viac je to z ruk človeka ktory sa hlasa ku Kristovi. Ale mojou povnnosťou je odpustistiť a milovať takeho človeka.

prečo som spojil s kralovnou maš spomenute dva tri prispevky vyššie, treba si to preečitať.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2008 :  14:26:30  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
-

- a kde som ja tvrdil ze konkretne ty niekoho znevazujes ?
- ty raz tvrdis ze to myslis vseobecne a preco ja tam pcham kralovnu...
- ja ti dokazem, ze si to bol ty....
- a nakoniec to aj priznavas ...
citácia:
... prečo som spojil s kralovnou maš spomenute...


- jednoducho, nepozdavalo sa mi to spojenie celej tej myslienky na zaciatku temy, ale ! .. i ked mozno to vyznelo inak ako si to myslel, mas pravo na svoj nazor a tak sa necuduj, ze ja predostieram svoj ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2008 :  14:32:20  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
kde som pisal že to myslim konkretne ? alebo kde to tak vyznelo že myslim na konkretnu osobu?

ty si zatiahol kralovnu do temy podla mna z ineho dovodu, mna zaskočilo to, že si ty mna obvinoval že navadzam na znevažovanie kralovnej(alebo akoby som za to mohol, že som otvoril tutuo temu), alebo že navadzam ludi k tomu,aby boli stopro veriacimi.

kralovnu som sem zatiahol kvoli prirovnaniu a ty si to zobral uplne z ineho konca. samozrejme chapem a repšektujem že teba tato tema neoslovila, lebo ty si neveriaci a preto nechapeš ani o čom hovorim.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2008 :  14:37:12  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- mozno som neveriaci, ale asi to nepochopili viaceri veriaci ... ... pretoze potom by napriklad nebolo:

citácia:
Pre koho ja Alžbeta II významný hosť na Slovensku.
Možno pre pár vyvolených ktorý si nabalia plné vrecká alebo si urobia dobrú reklamu za štátne peniaze čiže naše.
Koľko peňazí stála táto zdvorilá návšteva nás daňových poplatníkov?
Nevidím nijaký osožný dôvod tejto návštevy na Slovensku.
Ak by prišiel premier Anglicka a rokoval o nejakých ekonomických alebo politických problémoch ktoré sa nás dotýkajú tak prosím.
Ale takéto mrhanie peňazí nepovažujem za správne.


- ja som to pochopil jasne, pomotal si piate cez deviate ... ako dnes najmenej v dvoch inych prispevkoch, kde si si uz chybu priznal, alebo si sa to snazil zaretusovat , ze islo o vtip ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2008 :  14:39:57  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
prispevok ktory si citoval nie je mojim prispevkom. či už si tak napajedney zo znevažovania kralovny že ti je jedno kto to pisal a automaticky za to môže človek ktorý otvoril temu?

to čo som napisal v prispevku je jasne napisane a kto tren tomu pochopi a nie je tam nič spletane ani piate ani deviate. to že ty si tomu nepochopil neznamena že tam je niečo popletene.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2008 :  14:53:04  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- vsak ja netvrdim, ze je to tvoj prispevok ! ... ... ja tvrdim, ze si to trosicku pomotal az to pomylilo i tvojich bratov a uchylili sa k miernej dehonestacii... a to si vyvolal TY ! ... ... poňatno ?

- tym, tato tema pre mna konci ... dakujem za diskusiu alesko ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2008 :  14:55:23  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
neponjal

pretože to ako zareagovali nebolo dane tym že to nepochopili ale tym že maju nejaky osobny vztah ku kralovnej.

a to že to ty si nepochopil, neznamena že to druhí nepochopili.

Pokoj a dobro, nech je stale medzi nami, milan!

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

peter35

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2009 :  14:11:25  Zobraziť profil  Pridať peter35 do zoznamu priateľov
Mozno mimo temu, ale poniektorym, ktori tu na fore zabijaju cas by mozno pomohlo, keby moderator opravoval pravopisne chyby cervenou farbou. Nazory im nezmenite, ale naucili by sa mozno aspon pravopis.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 17  ~  Člen od: 05 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2009 :  14:40:15  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
keby moderator opravoval pravopisne chyby cervenou farbou.

Pôvodne zaslal peter35 - 23 marec 2009 :  14:11:25


Srandujes? To by som uz nemal cas na nic ine...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2009 :  15:18:45  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
mylit sa je ludske....

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2009 :  16:56:11  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
citácia:
Mozno mimo temu, ale poniektorym, ktori tu na fore zabijaju cas by mozno pomohlo, keby moderator opravoval pravopisne chyby cervenou farbou. Nazory im nezmenite, ale naucili by sa mozno aspon pravopis.

Pôvodne zaslal peter35 - 23 marec 2009 :  14:11:25



- o pisani po fore si myslim svoje, nie kazdy co tu nieco napise ma chut si to najskor napisat vo worde a odkontrolovat, kym to tu da ... ... ako asi by vyzerali ich prispevky ? .... ak to niekoho uraza ospravedlnujem sa za seba ... mna taketo veci nemozu vytocit, nepolemizujem a neodsudzujem za to nikoho, sam som vyse 33 rokov len zo strednej ... a po pravde, gramatika mi malokedy nieco hovorila ...

- len sa ti cudujem...

- miesto o moralizovani gramatiky sa radsej venuj svojmu rodinnemu zivotu, coby ako katolikovi by malo byt jasne co je a nie je spravne ... ci tym, ze si sa uz vyspovedal si moralne cisty a konecne mozes niekoho pranierovat za jeho pravopis ? ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Nedeľa Božieho Milosrdenstva. Téma Next Topic: Zlatý kompas- pozrieť či nepozrieť ???  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06