Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Sebec
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Vsedny hriech - co je to? Téma Next Topic: Môže byť hudba zlá?  

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2008 :  22:17:09  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
V poslednom čase sa stretavam s tym, že ludia ktori vela trpia sa stavaju sebcami. Samzorejme neplati to vždy a pre každeho. Ako keby to išlo smerom "mne sa stale zle deje, chcem si aj ja konečne trochu užiť, budem už aj ja trochen sebecky" ale, stane sa že to ten človek s tym sebectvom preženie. Ako pomôcť takemu človeku? ako mu vysvetliť, že aj ked sa mu neustale deje zle, že aj tak nema pravo(lebo sebec tvrdí že ma to pravo) vynucovať si ani lasku či pomoc, či nejaké ine dobrodenie

Poradí mi niekto pls?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora 

ferino

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2008 :  14:12:28  Zobraziť profil  Pridať ferino do zoznamu priateľov
Ja si myslím, že nikto na svete nemá právo vynucovať si lásku, lebo láska nie je povinnosťou, ale darom. A ak veľa trpý, tak práve preto by mal byť nesebecký a mal by obetovať utrpenie na nejaký dobrý úmysel --aspoň ja to tak robievam.

Blázon je, kto čaká od Boha odpoveď. Ak Ťa Boh prijme, ak Ťa uzdraví, potom jedine tak, že zmaže svojou rukou Tvoje otázky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 141  ~  Člen od: 26 august 2008  ~  Posledná návšteva: 01 október 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Matea

Stav: offline

 Odoslaný - 10 október 2008 :  09:01:03  Zobraziť profil  Pridať Matea do zoznamu priateľov
Tiež mam v blizkom okoli zopar takých sebcov "z utrpenia" a tiež neviem ako na nich.
S tým sa spája aj určité zacyklenie...lebo oni sa naschvál zablokujú,aby z nich nič neuniklo a aby "našporili čo najviac. Lenže nevidia, že potom sa ani k nim nemože dostat nič pekné ani dobré.Nasleduje nespokojnost so životom, pocity krivdy...a aj závist..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 65  ~  Člen od: 26 apríl 2008  ~  Posledná návšteva: 09 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 10 október 2008 :  09:47:05  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
a vie niekto ako ich odcykliť?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 10 október 2008 :  16:20:02  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
Nuž stratili nádej a novú nenachádzajú, bolesť je nebezpečná, lebo svojim spôsobom akoby menila charakter. Odcykliť sa dá tak, že sa im pomôže nájsť nová nádej a k tomu treba veľa lásky, trpezlivosti, vlastného odriekania, modlitieb. Je to vzájomná a spoločná bolesť, či utrpenie. A niekedy samotná choroba, napadnuvšia CNS znemožní pozitívnu zmenu. Tam treba pomáhať a podporiť najmä tých, ktorí sa bezprostredne o chorú osobu starajú.

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Matea

Stav: offline

 Odoslaný - 10 október 2008 :  17:26:13  Zobraziť profil  Pridať Matea do zoznamu priateľov
hm...zaujímavé, že u niekoho sa utrpenie vyrrrbi tak ako pise Ales a z človeka sa stava sebec, ale je aj druha skupina ludi, ktorch to posunie dopredu a stavaju sa z nich doslova altruisti.

Raz som jednej kamoške(v detstve to nemala bohvieaké) narovinu povedala o jej sebectve . Aj si to priznala, ale zatial sa javí, že to nepomohlo. Ona si to navyše vysvetluje tým, že v minulom živote bola princezná a ostali jej využívačné a sebecké maniere z toto princeznovského života :O)))

Dokonca som jej radila, aby sa snažila akože aj proti svojej voli niekomu niečo dat...alebo nejako pomoct, že ju za to postretne niečo pekné. A viete, že mi volala, vraj to zafungovalo?
No ale aj tak ju to potom rýchlo prešlo...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 65  ~  Člen od: 26 apríl 2008  ~  Posledná návšteva: 09 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2008 :  14:40:32  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
matea jeden exrtrem je sebectvo a druhy je rozdavanie sa alebo extremisticky altruizmus, leb oppovod je v smutku a bolesti, nie v laske.

ale maš pravdu každy na bolesť a utrpenie reaguje inak.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Vsedny hriech - co je to? Téma Next Topic: Môže byť hudba zlá?  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06