Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Sťahovanie filmov, hudby, hier a pod...
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Katolícka omša Téma Next Topic: Dobra kazen
Strana: z 5

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 02 október 2008 :  13:44:12  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Je z internetu prostredníctvom fór alebo torentov sťahovanie filmov, hudby, hier a programov hriechom alebo len porušením autorských práv výrobcov?.

Ak je to hriech, potom kto spácha väčší hriech?

1. ten čo produkt ponúka bez povolenia autorov
2. ten čo tento produkt stiahne

Dávam na zamyslenie.

Pochválený buď Ježiš Kristus.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora 

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 02 október 2008 :  16:12:27  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
Ťažko povedať, na jednej strane sa hovorí, že už nákupom hardwaru podporujeme umelcov a vydavateľstvá, lebo nejaká čiastka z ceny zariadení sa odvádza do nejakého fondu. Ale nič bližšie o tom neviem. Keď som bol ešte študent, tak som aj ja využíval nelegálny software, lebo proste nebolo dosť peňazí na nákup legálneho. Teraz som sa toho všetkého už zbavil a myslím, že z toho mám dobrý pocit. Hudbu a filmy nesťahujem. Ale na druhej strane ja hudbu nepočúvam a filmov mám až - až v klasickej televízii. Chápem však, že niekto má v tomto iné potreby.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 02 október 2008 :  18:40:51  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
V tomto tiež neviem čo a ako, ale sťahujem toho dosť. Možno sa to dá aj tak povedať, že je to ako keby som si to požičal od kamoša. Mám to, pozriem či využívam to, ale nepredávam to. Maximálne to poskytnem dalšiemu kamošovi. Ale tak je to pohlad mňa, ktorý toho dosť sťahuje, takže neviem či je to správny pohľad na vec.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 02 október 2008 :  19:51:25  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
čO SA TýKA SOFTWARU, TAK EXISTUJE NAHRADA DRAHýCH SOFTWAROV V PODANI SHAREWARE čI FREEWARE, A V DNEšNEJDOBE I NA KVALITNEJ UROVNI NAHRADA. takže čo sa týka softwaru, je to hriech, lebo existuje plnohofdnotna nahrada. otazkou je či aj ten dotyčný software potrebujem nutne, či nutne jeho časť, či stahujem nonstop a bez rozdielu.

čo sa týka hier, je to trochen podobne, ale tam už plnohodnotna nahrada za danu hru neexistuje, tam možno akurat nahradiť akurat štýl hry, a pre každý štýl hry existuje veľa free produktov, viacmenej sa pri troche namahe daju najsť aj kvalitne veci

filmy je trocha citliva tema, pretože, plnohodnotna nahrada filmu neexistuje. povedzme môžem si pozrieť Batmana, ale s inymi herčcami, tak už je to uplne iny film s inym obsadneim komparzom, atd. Vraj však su stranky aj s free filmami a ak človeku až tak na kvalite nezáleži(skôr ide o štýl) task potom sa dá uspokojiť aj potreba v tomto. A ako štefan píše, je tu televízia, požičovne filmov, či online obchody s velkymi zlavami, ak to zrovna nemusi byť najnovší hit(ktory je vždy asi najviac žiadanýa človeka to asi najviac laka)

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Slayer

Stav: offline

 Odoslaný - 02 október 2008 :  23:25:47  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
No a este k hudbe ostava. Je to protizakonne a v zasade to umelcom skodi, preto sa musia vydavat na turne.

Avsak ma to aj svoju svetlu stranku: stahovanim sa clovek lahsie dostane k velkemu mnozstvu hudby, a hlavne zadarmo, co podpori ochotu vypocut doteraz nezname veci, z coho zasa plynie to, ze aj dnes uz 'zabudnute' kapely si najdu fanusikov medzi mladymi, co by si legalne len tazko nasli. Ja som si napr. oblubil Shakti, Led Zeppelin, Genesis, Iced Earth, Megadeth, Iron Maiden, Judas Priest, Queen, The Who, ELP a pod. - legalne by to slo velmi tazko, a to uz aj ja patrim k tym co nenavidia MTV a vsetky tie komercne veci, takze vyhladavaju kvalitnejsiu hudbu. A ani neviem kolko toho od Shakti je u nas v obchodoch, alebo od inych starych kapiel...cize by som to musel objednat=poplatky navyse.

A hovorim to ja, ale aj vela umelcov, ze hudobna scena sa v posl. rokoch konecne zacala stavat na nohy. Myslim si, ze stahovanie hudby malo pre toto pozitivny prinos.

Ci je to v konecnom dosledku dobre alebo zle, to tazko povedat, ale urcite to nie je iba zle. Samozrejme, vsetkeho vela skodi, moze to sluzit ako adrenalinovy sok, ale netreba asi predavkovat.

Ale zas na druhej strane, treba povedat, ze tie korporacie tiez nie su cestne a uctuju si prilis vysoke sadzby. Napr si staci pozriet kolko za svoj koncert pytaju momentalne velmi popularni Jonas Brothers (ktori su ako muzikanti pateticki), to su nehorazne peniaze. A potom sa staci pozriet na Deep Purple alebo Uriah Heep, a to su legendy a velmi dobri hudobnici.

K ostatnym veciam sa uz druhi obsazne vyjadrili.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2008 :  06:57:11  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
No a este k hudbe ostava. Je to protizakonne a v zasade to umelcom skodi, preto sa musia vydavat na turne.

Pôvodne zaslal Slayer - 02 október 2008 :  23:25:47



čo sa tyka turne, tak to je blby dovod, lebo na turne sa chodilo aj pred tym než existovali CD, kazety....a jedinym zsdorjom bolo bud radio či LP.

Problemom umelcov je to že chcu zarobiť neprimerane a prakticky čim skôr. Mi nehovor že CD ktore bežne sa predavba za 10 SK(+-), a to napalenie je tiež par korun, dokopy ratajme 20 SK sa predava za 600 - 1000 Sk. A pritom cena lisovaneho CD je možno aj o polovicu menšia.

Pr. ak ma celkove nahravanie stoji 5 milionov a chcem vydať 5 milionov nosičov, tak celkove naklady su 55 milionov(vratane všetkych nakladov a platov), čiže celkova cena vystupu je 11 korun. CD stoji 600 , a pritom keby sa zratali cena nakladov na zabalenie a dopravu vramci všetkych distributorov tak celkova cena neprekročí 100. čiže par ludi si podeli 500 čo pri 5 milionoch nosičov je 2,5 miliardy. Je otazkou teraz či nie je vačší hriech podporovať kupou CD to neprimerane zarabanie.


Potm sa netreba diviť že ludia radšej si napaluju, či stahuju z netu. Nehovoriac o dostupnosti, či dlhej dobe dodania(povedzme niečo vyjde v USA v januari, tak u nas sa to objavi až o rok).

skor by ma zaujimalo, aky je rozdiel medzi tym, čo si stiahnem a nahram z radia, resp. na dvd z telky a tym že si to stiahnem z netu?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PavolKukucka

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2008 :  13:08:22  Zobraziť profil  Pridať PavolKukucka do zoznamu priateľov
Ohľadom sťahovania či kopírovania
Viete čo je autorské právo, Iste, ale zopakujme si to ešte raz.
Keď pracujem na študijnej alebo výskumnej práci, v ktorej chcem zverejniť svoje výskumy musím dodržiavať niekoľko zásad.
- moje výskumy musia byť potvrdené (nemôžem tvrdiť to, čo nie je vedecky overené (nemusí to byť pravidvé), napr. nemôžem vo svojej práci klamať a podvádzať (pr. dostanem od známeho niekoľko zaujímavých vzoriek minerálov a hornín napr. z Pezinku, tu je rozšírené antimonove zrudnenie. Tieto vzorky zanesiem do sv. Jura do lesa pod skalu (materiál skaly je rovnaký ako Pezinku), tam ich rozsypem a napíšem správu, že som tu našiel zrudnenie podobné pezinskému). Toto je čistý podvod, ale robí sa aj to. Samozrejme, na to sa dá veľmi ľahko prísť. Čiže, moje výzkumy musia byž dôveryhodné.
- moje výskumy musia byť podložené (potrebujem sa preukázať vykonanými analýzami)
- moje výskumy musia byť zodpovedne zhodnotené
- moje výskymu môže byť publikované.
Počas štúdia používam veľké množstvo literatúry, starších prác, poznatkov od kolegov, množstvo pripomienok. A o tomto chem hovoriť.
- pri zverejnení mnou použitej ci citovanej cudzej poznámky, správy či názoru musím v poríslušnom mieste v texte citovať autora. Pri použití analýzy musím zverejniť meno analyzátora, meno toho, kto robil rozbor, kto ho vyhodnocoval.
- pri zverejnení cudzích fotografií, nákresov, tabuliek musím uviesť meno autora.
- na záver musím uviesť zoznam veškerej použitej literatúry.
Pochopili ste, o čo tu ide? Ja môžem pracovať s cudzími alebo nevlastnými údajmi (inak by to ani nešlo, veda by stála, pokrok by nebol), ale som pivinný citovať a odvolať sa na týchto autorov. To sú ich správy, ich názory, ja ich môžem použiť, ale nesmiem ich ukradnúť, nesmiem si ich prisvojiť.

A ono to jej tak aj s kopírovaním veškerého (film, hudba, foto). Pokiaľ si kopírujem pre seba, pre svoju potrebu či pre svoje užívanie, môžem si kopírovať koľko chcem. To, čo som si skopíroval, môžem používať pre svoju potrebu. Môžem to požičať priateľovi, kamarátke, môžem mu alebo jej zhotoviť kopiu. Pokiaľ mi priateľ alebo kamarátka za moju ochotu dajú čisté DVD či 50 Sk, nepovažujme to za úplatok, veď napáliť film aj niečo stojí (nosič s obalom 15-20 Sk, napalovanie min. 15 min práce s počítačom (zapať, načítať, napáliť, prekontrolovať, vyskúšať kompatibilu s prehrávačom...). (Pravdu povediac, napalovať niekomu DVD je skôr oštara ako zárobková činnosť).
ALe vyložene zakázané je kopírovanie médií pre verejné používanie (v podstate sa jedná o zneužitie autorského práva. To, čo nie je moje, nemôžem verejne prezentovať. A to sa týka nielen kópií, ale i orginálov. Nemôžem predávať kópie na jarmoku alebo v stánkoch, nemôžem ich (ani originály, musím mať autorské povolenie) púšťať na diskotéke, nemôžem ich používať na verejných priestranstvách, nemôžem si otvoriť verejnú požičovňu.
Ono, keby sme boli až tak dôslední, ani zakúpené originálne CD sa nemôže prehrávať napr. na hodine Aerobiku bez autorského povolenia, ani púšťať originálne či napálene CD na ihrisku počas futbalovej prestávky (pravdepodobne ani rádiové vysielanie nesmie byť takto provozované).
Čiže, napál si, stiahni si, požičaj kamarátovi, ale nepožičiavaj na obohacovanie sa, nenapaluj na obohacovanie sa, nepredávaj na verejnosti.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 157  ~  Člen od: 20 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 05 október 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2008 :  14:51:01  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
aj používanie hier, či pozeranie filmov či neautorizovane kopirovanie hudby je hriech. teda okrem legalneho ziskania.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PavolKukucka

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2008 :  14:59:51  Zobraziť profil  Pridať PavolKukucka do zoznamu priateľov
Pokiaľ robím niečo pre radosť či potešenie druhých, nebudem za to žiadať odmenu
- pokiaľ niekto rád čita moje knihy, nech si ich zoženie ako chce, nemusí ich kupovať, aby som mal ja z toho podiely
- pokiaľ niekto počúva rád moje piesne, nech si ich zoženie ako chce, nemusí ich kupovať, aby som mal ja z toho podiely
- pokiaľ niekto rád pozerá moje filmy, nech si ich zoženie ako chce, nemusí ich kupovať, aby som mal ja z toho podiely

Tako by mali zmýšľať všetci spisovatelia, producenti, herci i režiséri, speváci, divadelníci, vydavatelia, distribútori a obchodníci (tý majú podiel často najmenší). No oni to v 80% robia všetko pre seba. Lebo im by nestačili "robotnícke platy", "robotnícke ubytovne", "robotnícke dovolenky". Ale nám, obyčajným ľuďom, stačí obyčajná pirátska kópia, obyčajný prepálený DVD či oxeroxovaná kniha.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 157  ~  Člen od: 20 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 05 október 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2008 :  15:16:31  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
no lenže "robotník si zaslúži svoju mzdu". je ine ked ty to zverejniš ako free a ine je ked už žiadaš odmenu. každa piratska kopia filmu, hry softwaru je hriechom = kradnutím.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PavolKukucka

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2008 :  15:29:53  Zobraziť profil  Pridať PavolKukucka do zoznamu priateľov
Vraciam sa k téme
- pokiaľ študujem a pracujem na nejakom projekte, som povinný citovať všetku použitú literatúru,všetkych autorov, všetkých psolupodieľajúcich sa, nesmiem si privlastniť to, čo nie je moje.

- prikázanie "Nepokradneš" hovorí o tom, že si nesmiem privlastniť cudzí majetok, nesmiem si vziať to, čo mi nepatrí, nesmiem urobiť druhému (okradnutému) škodu

- pokiaľ má pravdu Alesko, tak všetci čo kopírujeme, alebo len používame kopírované, kradneme.
Diskusia
My používame, my si neprivlastňujeme, mi nekradneme, my nespôsobuje dotyčnému škodu.
Zahoďme všetky kopírované nosiče, všetky oxeroxované knihy, vymažme všetko nelegálne z PC.

- pokiaľ mám pravdu ja, tak kopírujme a sťahujme pre svoju potrebu i naďalej
Diskusia
My si berieme niečo, čo je nám dostupné, ale majiteľ toho tvrdí, že ho okrádame. Budeme to brať i naďalej? S vedomím, že nám priateľ povedal, že kradne?
Skutočne kopírujeme len to, čo nám je k životu nevyhnutné?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 157  ~  Člen od: 20 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 05 október 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2008 :  15:37:40  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
pozor, citacia v pporjekte, s odvolanim sa na zdroj nie je kradnutim, kradnutie by to bolo(inymi slovami plagiatorstvo) keby som citoval bez odkazania na zdroj a citovany text by budil dojem že je to moja práca. Pokiaľ sa dá, viem však že by tam mal byť aspon prepdokladany suhlas na použitie citácie, môže sa stať že niektorí autori si neželaju byť citovaní.

použivaním piratskych veci aj ked si ich navonok neprivlastnujeme, je hriechom lebo ich zioskavame nelegalne - kradnutím. a preto to je hriech. je jedno či to použiješ na odreagovanie odpočinok a podobnč. Učel proste nesvati prostriedky.

žiadna hra, teda hrasnie sa, nie je nevyhnutne potrebne na prežitie, tak ako pozeranie filmov. Co sa tyka softwaru, som spominal že existuju už kvaslitne nahrady predavaneho softu

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2008 :  16:14:32  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
Zdá sa mi to trochu zvláštne, keď obhajujeme kopírovanie filmov a hudby pre vlastnú potrebu so slovami, že môžem to použiť ale nesmiem si to prisvojiť. Ak to používam, tak si to prisvojujem. Tiež mi to pripadá zvláštne, porovnávať to s používaním literatúry pri vedeckej práci. Áno, tú literatúru je treba uviesť, ale aj tú literatúru sme nejako museli získať. Napríklad tak, že sme si ju kúpili, alebo tak, že sme si ju požičali na takom mieste, ktoré má oprávnenie ju požičiavať /knižnica/. Takže aj hudbu, ktorú chcem použiť pre svoju potrebu by som si mal buď kúpiť, alebo požičať. Avšak vždy v zmysle zákona.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2008 :  17:22:31  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Alesko:
citácia:
.. veci aj ked si ich navonok neprivlastnujeme, je hriechom lebo ich zioskavame nelegalne - kradnutím. a preto to je hriech.


Hmm, a odkial tak zarucene vieme, ze kopirovanie je uplne to iste co kradez, resp. priamo kradez? Kto nam to povedal? Boh to nebol. Toto hlasa niekto iny...


Stefan:
citácia:
.. alebo tak, že sme si ju požičali na takom mieste, ktoré má oprávnenie ju požičiavať /knižnica/.


Akurat ze ani u jednotlivca nikdy nebolo proti moralke poziciavat. Kludne mozem pozicat svoju knihu niekomu inemu aj ked nie som zrovna ofiko opravnena kniznica. Nie je to v rozpore s moralkou, skor prave naopak, take nieco sa vacsinou povazovalo za dobry a slachetny skutok.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2008 :  19:24:07  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
Áno, ale význam slov "požičať" a "okopírovať" je len veľmi ťažko zlúčiteľný.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2008 :  19:55:08  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
Alesko:
citácia:
.. veci aj ked si ich navonok neprivlastnujeme, je hriechom lebo ich zioskavame nelegalne - kradnutím. a preto to je hriech.


Hmm, a odkial tak zarucene vieme, ze kopirovanie je uplne to iste co kradez, resp. priamo kradez? Kto nam to povedal? Boh to nebol. Toto hlasa niekto iny...


Pôvodne zaslal Pierre - 13 október 2008 :  17:22:31



odvolavam sa na katolicku teologiu, špecialne na moralnu teologiu.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2008 :  20:00:11  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:

Stefan:
citácia:
.. alebo tak, že sme si ju požičali na takom mieste, ktoré má oprávnenie ju požičiavať /knižnica/.


Akurat ze ani u jednotlivca nikdy nebolo proti moralke poziciavat. Kludne mozem pozicat svoju knihu niekomu inemu aj ked nie som zrovna ofiko opravnena kniznica. Nie je to v rozpore s moralkou, skor prave naopak, take nieco sa vacsinou povazovalo za dobry a slachetny skutok.


Pôvodne zaslal Pierre - 13 október 2008 :  17:22:31



pierre , ja si môžem kludne aj pozerať film v čase ked viem že ho bude vidieť kamoš....:D su určite hranice kde konči požičiavanie a kde je to už kradnutim..je to pripad od pripadu a treba to vedieť rozlišiť.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2008 :  20:29:11  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
citácia:
odvolavam sa na katolicku teologiu, špecialne na moralnu teologiu.


A od ktoreho autora a na zaklade akeho cirkevneho ucenia to tvrdil?

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2008 :  21:40:50  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
pohľadam a potom poviem ,a le predpokladam že moralisti asi nebudu len tak strielať od buka....

aj ked tu isto plati to iste čo vlčko v inej teme hovoril: čo knaz to iny nazor.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2008 :  18:21:32  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
no aby sme neboli taki zničení, na nete sa daju najsť aj legalne filmy
a ine legal veci (aspon to tak proklamovali v uvode stranky. Videl som aj ine stranky cez google kde su stranky s legal filmami(ukončene copyleft, resp. dane ako od neznamnych autorov ako free)


napriklad
prva stranka
druha stranka

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2008 :  13:06:59  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
citácia:
Áno, ale význam slov "požičať" a "okopírovať" je len veľmi ťažko zlúčiteľný.

Pôvodne zaslal stefan - 13 október 2008 :  19:24:07



Myslite, pane? Ta poziciavana kniha, o ktorej hovorime, je iba prenosne medium, nejde o papier, ide predsa o tu nehmotnu myslienku, o tu informaciu, ktoru ta kniha obsahuje. Vy ste tu informaciu akurat dostal na papieri v kniznej forme, no predali vam informaciu. Ste drzitel tej informacie, a ked ju posuvate dalej, potom je uz zasa len jedno akym sposobom, akym prenosnym mediom. Mozete tu informaciu odovzdat napr. ustne, rucnym prepism na iny papier alebo si to urychlite pomocou strojov (kopirovačka, skenovačka). Nech pouzijete akykolvek sposob prenosu danej informacie (pozicanie tej knihy, ustne odovzdavanie, prepis na papiery...), podstata sa nijako nemeni – odovzdavate danu informaciu dalej.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2008 :  10:23:32  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Keď som bol malý, a bežala taká televízna hra, na take žlté diskety. Bolo dosť keď som sa k nej dostal, myslím že som si na to musel sám našporiť. A od rodičov som dostal jednu disketu na vianoce myslím, lebo vyvaliť 200 Sk za takú vec bol proste pre nás luxus. A ostatné diskety som si požičiaval. Bolo to normálne. Po dedine kolovali diskety aj medzi 30 ľudmi. A keď sme už mali počítač, no 2000Sk hra? Tak to nebolo reálne. A v podstate doteraz nieje. Áno nemusím to hrať alebo nemusím film vidieť. Môžem počkať zo 3 roky keď to bude lacnejšie a v telke. Ale zase sú ľudia čo majú buď bohatých rodičov, alebo zarábajú a majú nazvyš, tak si to všetko kupujú, a s ochoty to dávajú na net, akoby verejné hromadné vypožičanie. Ako originálka je originálka. Ale za tú cenu, a to je niekedy mačka vo vreci. Lebo napr. nedávno som hral titul Crysis Warhead, a čistá doba hrania s loadom, bola asi 6 hodín. No keby si niečo také kúpim, no rád by som určite nebol. Keby som ja mal dosť peňazí na kúpu originál hier, tiež by som to rád poskytol aj druhým čo na to nemajú. Druhá vec je ak sa to zneužíva na opätovný predaj.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2008 :  11:01:49  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
hm maš pravdu....ale nutne to k životu nepotrebuješ....

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2008 :  15:57:42  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
A ubral tym Azuritko niekomu aspon na zisku? Asi sotva, lebo on by si tu hru inak aj tak nekupil, nemal na to...

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2008 :  20:15:03  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
pierre
v prvom rade mame byť poslušní Božím zákonom...to čo urobil Azuritko je neposlušnosť, čiže niečo čo nas uči pýche

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 19 október 2008 :  09:30:20  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
citácia:
... A ono to jej tak aj s kopírovaním veškerého (film, hudba, foto). Pokiaľ si kopírujem pre seba, pre svoju potrebu či pre svoje užívanie, môžem si kopírovať koľko chcem. To, čo som si skopíroval, môžem používať pre svoju potrebu. Môžem to požičať priateľovi, kamarátke, môžem mu alebo jej zhotoviť kopiu...


- a to kedy vysiel takyto zakon, ci na co sa to tu odvolava? ... ci len katolik si potrebuje najst zdovodnenie na kradez ? ...

- kolkokrat dal dotycny autor suhlas aby sa jeho film, hudba, foto kopirovalo bez jeho vedomia, suhlasu a uzivalo pre druhe potreby ? ... ako sa to asi dostalo do obehu, ze sa to kopiruje bez jeho vedomia ?...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Katolícka omša Téma Next Topic: Dobra kazen  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06