Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Vysielanie TV
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Mato - komunikacia viazne Téma Next Topic: Zaujimave.
Strana: z 7

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 18 február 2009 :  14:17:48  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
ano, posle ti cloveka so zbranou
lol toto sa ti podarilo

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 18 február 2009 :  14:32:48  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
...a zvysuje moznost zlocinnosti je uplne ze ODVECI...

Pôvodne zaslal volsung - 18 február 2009 :  14:07:27



Mne ide o to, že zločinnosť to nemusí zvýšiť, ale môže to zvýšiť počet zbytočných smrtí, ktoré nemuseli, byť, teoreticky to môže aj zabrániť smrti, ale prvý prípad je podľa mňa pravdepodobnejší.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 18 február 2009 :  14:40:44  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Inak pozor na klasifikaciu "zbrane". Zbraň je akýkoľvek predmet, ktorí robí útok dôraznejší. (§89 Trestného zákona č.140/1961), takze to moze byt vlastne vsetko od mobilu az po auto, iný je iba sposob pouzitia.

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 18 február 2009 :  14:58:13  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
ano dobra poznamka lajos zo zakona je kao zbran charakterizovane vsetkoco ublizi ucinnejsie nez ruky... ale ja som specifikoval akos trelnu zbran pozri azuritko ako som napisal zbytocnemu zabytiu moc neprichadza avsak zabrani to TVOJMU zbytocnemu umrtiu...btw osli mi sukromnou spravou mail nech ti mozem neico poslat..

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 18 február 2009 :  20:01:44  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
citácia:
v kazdom pripade povera o tom ze strelna zbran v osobnom vlastnictvve je zla a zvysuje moznost zlocinnosti je uplne ze ODVECI
Pôvodne zaslal volsung - 18 február 2009 : 14:07:27


Ako aj povera, ze zbran v osobnom vlastnictve zlocinnost znizuje.

citácia:
marcelo a este stale som ten nasilnik nebezpecny pre spolocnost?

Ak mas stale tie iste nazory, tak ano.

citácia:
matrcelo aj ke dna teba vyskoci niekto s nozom nemusis ho zastrelit staci hos trelnou zbranou zastrasit varovny vystrel ect

Znovu, ako casto sa taketo nieco stava? Aky je napad nasilnej trestnej cinnosti so zbranou?

citácia:
a k tym skusenostiam s policiou ja na nich nevravim nic zle ale pochop ze je nemozne aby policajt stihol pomoct v situacii napadnutia sak ako vies aky je pocet policajtou na slovenskua aky je pocet obivatelou??

Uz aj eliminacia existujucich zlocincov je vyrazna pomoc.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 18 február 2009 :  21:11:24  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
Ako aj povera, ze zbran v osobnom vlastnictve zlocinnost znizuje.
udaje su zoradene podla roku ,potom pocet drzitelou zbrani a pocet zlocinou
1998 265030 313
1999 279156 265
2000 303904 279
2001 321215 234
2002 310201 234
2003 310063 232
2004 308308 227
2005 310884 186
ako si pozries statistyku tak akosi vyvracia tvoje dohady
Od roku 1998 do roku 2005 vzrostl pocet drzitelů zbraní v civilním drzení z 265 030
na 310 884. Během téze doby klesl pocet vrazd z 313 na 186 za rok
zdroje toho co je vyssie:
http://www.mvcr.cz/casopisy/policista/2007/04/zbranevcr.pdf
Ministerstvo vnitra ČR, Zpráva o situaci v oblasti veřejného pořádku a vnitřní bezpečnosti na území České republiky v roce 2005, str.117,
http://www.mvcr.cz/dokument/2006/verpor05.pdf

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 18 február 2009 :  21:22:33  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
marcelo vies mozem ti podobnych dokazou ktore potvrdzuju moje tvrdenia poslat este par hm vies mi ty poslat neake okrem svojho fantazirovania samozrejme..

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 19 február 2009 :  06:55:30  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
citácia:
ako si pozries statistyku tak akosi vyvracia tvoje dohady

Akosi mi absentuje dokaz, ze korelacia medzi uvedenymi statistickymi velicinami je signifikantna. Aby si pochopil: Absentuje dokaz, ze znizenie napadu nasilnej trestnej cinnosti je v dosledku drzby zbrane.

Takze dost bolo fantazie, hor sa do usilovnej mravcej prace dokazovania!!

P.S. Pri kliku na tvoje zdroje sa zjavila silna hlaska chyboveho charakteru: Error404 file not found...

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 19 február 2009 :  21:44:14  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
mnuiz to stymi linkamije mi luto ked s apraca pisala este boli funkcne mnuz marcelo ako som povedal dokazou o tom je viacero len som ich sem necel vsetky hadzat ako som uz napisal... ale kludne mozem ale bohuzial viacere su udelane formou grafu a nevem ho sem zavesit
...ale v kazdom pripade su tam uvedene aj statistyky o pocte zbrani na pocet obivatelou a poctu zlocinou a ver ci nie cim vyssi pocet zbrani tym menej zlocinou a pod napr o usa staty kde je viac zbrani maju nizsiu zlocinnost ect ako hm naozaj ces aby som to sem vse vesal___?

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 20 február 2009 :  06:26:42  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
citácia:
...ale v kazdom pripade su tam uvedene aj statistyky o pocte zbrani na pocet obivatelou a poctu zlocinou a ver ci nie cim vyssi pocet zbrani tym menej zlocinou a pod napr o usa staty kde je viac zbrani maju nizsiu zlocinnost ect ako hm naozaj ces aby som to sem vse vesal___?

Pôvodne zaslal volsung - 19 február 2009 :  21:44:14


Najprv by si si mal samozrejme zrejme uzrejmit co to vlastne je statistika.

Statistika nie je prehlad o casovom vyvoji (ci uz v tabulkovej alebo grafickej podobe). Statistika je nastroj, pomocou ktoreho sa hladaju suvislosti a vztahy medzi roznymi javmi. V nasom pripade medzi javom vyskytu nasilnych trestnych cinov a javom vyskytu drzania zbrane. Ty musis dokazat ze medzi tymito javmi je suvis a ze jedno sposobuje druhe.

Lebo ja mozem ukazat napriklad, ze za poslednych 10 rokov produkcia jablk stupl o cca 20%. Mozem tvrdit, ze rast produkcie jablk sposobuje pokles nasilnej tretnej cinnosti a ako ochranu pred znasilneni ci mordom pouzit zvysenu konzumaciu jablk?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 20 február 2009 :  21:03:09  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
marcelo tak toot je z tvojej strany naozaj ubohe najprv mi tuna davas ake je zle pre spolocnot mnoztvo zbrani a bla bla a ze stupa sanca zlocinnosti a naopak ked ti dam udaj o tom ze so stupajucim poctom zbrani sa znizuje kriminalita snazis sa tuna smiesne naznacit ze tie udaje spolu nesuvisia a pritom sa podobna vazba da najst aj inde..v kazdom pripade marcelo si naivny ako ked ti nedochadza ze strelna zbran v osobnom vlastnictve vyrazne zlepsuje tvoju osobnu ochranu tak ti asi nedojde nic dialog stebou je ako hadzanie hrachu na stenu melies dve na tri a snazis sa vyvvraciat ocividne mnuz smiesne .. marcelo v kazdom pripade nepotrebujem presviedcat cloveka kao ty o tom ze zbran je uzitocna vec ale verimt omu ze ked budes niekedy napadnuty si spomenies na moje slova a mozno ti potom dojde ze spoliehat sa aj an seba nie len na policiu je vpoho napad...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2009 :  10:03:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
citácia:
marcelo tak toot je z tvojej strany naozaj ubohe najprv mi tuna davas ake je zle pre spolocnot mnoztvo zbrani a bla bla a ze stupa sanca zlocinnosti a naopak ked ti dam udaj o tom ze so stupajucim poctom zbrani sa znizuje kriminalita snazis sa tuna smiesne naznacit ze tie udaje spolu nesuvisia a pritom sa podobna vazba da najst aj inde..

Spravne, podobna väzba sa dá náisť napríklad v raste produkcie jabĺk a súčasnom poklese násilnej kriminality, či vzostupe držby strelnej zbrane. V dosledku potreby oberat väčší počet jabĺk (zhruba o 20%) si ľudia zadovažujú viac zbraní (zhruba o 20%) a tými tie jablká zo stromu zostrelujú. Tým je pádom je menej energie na nudu a prepady a vďaka správnej životospáve dochádza aj k zmene správaniu jedincov, ktorí sa dopúšťajú trestnej činnosti.

citácia:
v kazdom pripade marcelo si naivny

Myslím, že som práve ukázal pravý opak, keď som ti naivne neskočil na tvoje nepodložené tvrdenia. A miesto toho, aby si doplnil nedostatok a odstránil nedôveryhodnosť svojich tvrdení, ty svoju nedôveryhodnosť len prehĺbič takýmto emocionálnym výlevom.

citácia:
ako ked ti nedochadza ze strelna zbran v osobnom vlastnictve vyrazne zlepsuje tvoju osobnu ochranu

Nič také mi nedošlo a stále nedochádza. Nepotvrdzuje to ani štatistika, ani psychológia ani nič iné. Uvedené je len tvojím zbožným prianim.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 7 Previous Topic: Mato - komunikacia viazne Téma Next Topic: Zaujimave.  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06