Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Vysielanie TV
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Mato - komunikacia viazne Téma Next Topic: Zaujimave.
Strana: z 7

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 23 september 2008 :  20:53:10  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Vytvoril som túto tému na základe podnetu z témy o satanizme a posledného príspevku od Matea.
Mňa hlavne zaráža, že každý film americkej tvorby, a preberá to veľa filmov aj z iných krajín, ukazuje akoby normálne, že sa stretnú dvaja ľudia, muž a žena, a keď k sebe ucítia len malú náklonnosť, končí to v posteli. Nepáčilo sa mi to aj vo filme Stardust, ktorý som nedávno videl. Dlho trvalo kým sa tam hlavné postavy odhodlali k bosku, po ktorom následne to končilo v posteli. Našťastie bol zostrih z bosku na postel ráno ked bolo ako po všetkom. Je to fantazijný film tak asi predpokladaly, že to budú pozerať aj deti tak tam nedali nič viac. Ale neviem, kde sa u tých tvorcov podel zmysel pre vzťah. Veď to vyzerá tak, že každý vzťah v Amerike začína sexom. A potom sa začnú spoznávať.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora 

ferino

Stav: offline

 Odoslaný - 23 september 2008 :  21:23:21  Zobraziť profil  Pridať ferino do zoznamu priateľov
Veru doba je taká, že "normálne" vzťahy sa už nenosia ani v skutočnom živote, tak prečo nie vo filme? Ja si neviem vôbec ani predstaviť, že by som dokázal čo i len pobozkať dievča, ktoré poznám len pár hodín, ako je to vo filme. Tam stačí, aby zostal muž so ženou chvíľu v jednej miestnosti a už tam skáče iskra ako zo stĺpu vysokého napätia. Smutné je, že mládež(ja sa medzi ňu ešte rátam) si berie takéto správanie ako vzor moderného života a každý prejav slušného správania sa berie ako archaizmus. Ak je to tak, tak ja som sem asi zablúdil z iného storočia. Vždy, keď takéto niečo vo filme vidím, je mi na zvracanie. Ak je toto normálne, tak sa hanbím, že som človek. Takéto filmy sú určené len ako návod na hriech a sú hanbou pre ľudí, ktorí ich natočili. Ich jediným úmyslom je peňažný zisk a nie dobro ľudí a to je hnus. Toľko môj názor.

Blázon je, kto čaká od Boha odpoveď. Ak Ťa Boh prijme, ak Ťa uzdraví, potom jedine tak, že zmaže svojou rukou Tvoje otázky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 141  ~  Člen od: 26 august 2008  ~  Posledná návšteva: 01 október 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 23 september 2008 :  21:24:46  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
Já si hlavně nemyslím, že je to jen v amerických filmech.
Myslím, že absolutní většina filmové tvorby nám to podává jako normu chování.
Kdoví jak nám to ovlivňuje podvědomí?

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 25 september 2008 :  11:49:33  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Ovplyvnuje to dost silno. A vo filmoch sa, a to i u hlavnych a akoze pozitivnych hrdinoch, opakovane vyskytuju rad radom aj rozne dalsie zvratenosti a zvrhlosti v ich spravani alebo stave, ktore sa nam predkladaju ako normalka a casto priam ako nejake pozitivum.

Vo filmovej oblasti su mnohe zvratenosti a zvrhlosti asi aj najrozsirenejsie a ma to mozno i najsilnejsi vplyv. Ale vidime, ze to nie je len vo filmoch, intenzivne sa zvratenosti propaguju skoro vsade. Je to globalne, tyka sa to v podstate vsetkych medii. Vsade na to narazame..

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 25 september 2008 :  12:28:48  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Výber z PIUS XI. - CASTI CONNUBII:

Dnes už nie skryte, ale otvorene, bez akejkoľvek hanby, slovom i písmom, divadelnými predstaveniami každého druhu, románmi, novelami a rozprávkami s námetmi o nízkej láske, premietaním filmov, radio prednáškami, slovom pomocou všetkých vynálezov modernej vedy sa svätosť manželstva vysmieva a nohami šliape, naproti tomu rozvody, cudzoložstva a tie najhanebnejšie hriechy sa vychvaľujú alebo sa aspoň takým spôsobom opisujú, aby sa zdali byť čistými od všetkej hriešnosti a nečestnosti. Nechýbajú ani knihy, vyhlasované za vedecké diela, ktoré ale s vedou nemajú nič spoločného a dáva sa im tento náter len preto, aby sa tým ľahšie mohli votrieť do pozornosti. Náuky v nich hlásané sú pokladané za zázraky moderného bádania, toho bádania, ktoré sa tak rado vystatuje tým, že mu ide o pravdu nadovšetko a že sa vymanilo z područia zastaralých predsudkov...


 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 25 september 2008 :  17:17:10  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
Čo je pre mňa však ešte horšie, keď sa ľuďom podsúva, že aj diabol je vlastne dobrý, alebo nejaký jeho pomocníci, napr. vo filme Ghost Rider s Nicolasom Cageom. To je potom sila diskutovať o tom s presvedčenými, že toto takto nie je. Podstata ich presvedčenia totiž čerpá presne i z obsahu filmu, a síce že diabol v postate "trestá" a uvrhuje do pekla tých zlých a teda načo je Boh, ktorý ich do toho v podstate tak ako ich stvoril, oslabených, uvrhuje!!! Takže uplne pomýlené...

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Slayer

Stav: offline

 Odoslaný - 25 september 2008 :  18:09:25  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
citácia:
Podstata ich presvedčenia totiž čerpá presne i z obsahu filmu, a síce že diabol v postate "trestá" a uvrhuje do pekla tých zlých a teda načo je Boh, ktorý ich do toho v podstate tak ako ich stvoril, oslabených, uvrhuje!!! Takže uplne pomýlené...
Pôvodne zaslal juja - 25 september 2008 :  17:17:10



No dobre, sice k nim nepatrim, ale znie to logicky...tak potom, ako to teda je?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 25 september 2008 :  20:53:53  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Podstata ich presvedčenia totiž čerpá presne i z obsahu filmu, a síce že diabol v postate "trestá" a uvrhuje do pekla tých zlých a teda načo je Boh, ktorý ich do toho v podstate tak ako ich stvoril, oslabených, uvrhuje!!! Takže uplne pomýlené...
Pôvodne zaslal juja - 25 september 2008 : 17:17:10



No dobre, sice k nim nepatrim, ale znie to logicky...tak potom, ako to teda je?

Pôvodne zaslal Slayer - 25 september 2008 : 18:09:25



Pokud se to podá velmi zjenodušeně:
Věříme, že Ďábel svádí a odvádí od Boha, ne že trestá.
Pokud se člověk nechá svést, postaví se proti Bohu, trestem je odloučenost od Boha - peklo. Trestá Bůh, ne Ďábel. Trest je pojem, který podle mě souvisí se spravedlností. A současně Bůh nabízí člověku způsob, jak napravit, co zpackal, jak napravit vztah s Bohem. Nabízí smíření, vykoupení.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 25 september 2008 :  21:03:36  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- niet co dodat, azda len to, ze mne osobne sa hrozne protivi to americke Boh ochranuj ameriku ..., to ako sa vsade odvolavaju na Boha a pritom ... skoda reci ....


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Slayer

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2008 :  07:50:51  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
citácia:

Pokud se to podá velmi zjenodušeně:
Věříme, že Ďábel svádí a odvádí od Boha, ne že trestá.
Pokud se člověk nechá svést, postaví se proti Bohu, trestem je odloučenost od Boha - peklo. Trestá Bůh, ne Ďábel. Trest je pojem, který podle mě souvisí se spravedlností. A současně Bůh nabízí člověku způsob, jak napravit, co zpackal, jak napravit vztah s Bohem. Nabízí smíření, vykoupení.

Pôvodne zaslal rad.ek - 25 september 2008 :  20:53:53



Cize peklo je pod kontrolou Boha, nie Diabla. Takze Diabol sa tam tiez smazi, alebo preco sa tak casto spaja prave jeho meno s peklom?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Matea

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2008 :  09:35:19  Zobraziť profil  Pridať Matea do zoznamu priateľov
u nas sa stalo, ze jeden chalan, ktory mal velmi pekny vztah k bohu a ako clovek je super: velmi dobry,obetavy a inteligentny,co stale dokazuje hlavne skutkami.
A sa stalo ze mal doma problemy - niesol ozaj tazky kriz,navyse tahalo sa to roky a evidentne bol nespravodlivo posudzovany a bolo mu krivdene. Nemal z toho vychodisko, kedze veci sa diali v ramci jeho rodiny,kde boli aj deti.
Do toho nejakym sposobom videl film s nazvom Zeitgeist(duch doby) a nabozenstvo, boha a jezisa doslova zo dna na den zatratil. Tak ako vzdy vedel pekne rozpravat a hlavne konat na radost boha...teraz som bola v šoku ako sa o tychto veciach vyjadruje...a musim povedat, ze sa doslova aj ruha. Stale sa odvolava ne tento film a odporuca aj nam nech si ho pozrieme, ze tam je povedana ozajstna pravda.
Neviem ako mu mam pomoct, lebo tohto chalana by teda bola ozaj skoda. V minulosti totiž robil ...a stále vlastne aj robí kopec dobra...pomahal ludom, nebal sa žiadnej obety....a zdal sa byt vo viere velmi silný.
Nechapem, ako ho to mohlo takto zmagorit

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 65  ~  Člen od: 26 apríl 2008  ~  Posledná návšteva: 09 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2008 :  10:27:06  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
matea, sme to my ludia, ktori si mame navzajom pomahat niesť kríž. a človek čo najviaqc pomaha, sam najviac potrebuje pomocť.
A proste je to naša trpezlivosť, ktora si jedneho dna povie : dosť.


zietgeist je robeny slobodomurarmi, čiže ludmi zameranými proti Bohu. to že tam trepu blbosti nikoho netrapi, pretože je to podložene pseudovedou, a akože "dôkazmi". tak ako bolo trbea odkodovať Da Vinciho kod, treba odkodovať aj Zeitgeist.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2008 :  12:21:10  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Cize peklo je pod kontrolou Boha, nie Diabla. Takze Diabol sa tam tiez smazi, alebo preco sa tak casto spaja prave jeho meno s peklom?

Pôvodne zaslal Slayer - 26 september 2008 :  07:50:51


Pretoze Satan sam odmietol Boha a tym sa uvrhol do zatratenia. Vo svojej nenavisti sa snazi, aby s nim do zatratenia islo co najviac dusi. A kedze je ciste duchovna bytost, je omnoho inteligentnejsi a prefikanejsi ako my a preto tak casto vitazi. Nie vsak bezpodmienecne, lebo

Podriaďte sa teda Bohu; diablovi sa vzoprite a ujde od vás. Priblížte sa k Bohu a on sa priblíži k vám.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Slayer

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2008 :  15:50:19  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
Jop to dava zmysel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2008 :  23:15:18  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Jop to dava zmysel

Pôvodne zaslal Slayer - 26 september 2008 :  15:50:19


Snad uz len doplnim, ze Boh je absolutnym panom vsetkeho a vsetkych. Satan sa casto mylne chape ako protipol Bozej moci, on je vsak iba stvorena bytost ako kazdy z nas a existuje len preto, ze Boh to chce. Tak ako my. Boh nas totiz nie len stvoril, ale aj udrzuje v existencii. Keby prestal chciet nasu existenciu, tak nebudeme. Nie v zmysle, ze zomrieme, ale v zmysle anihilacie, bolo by z nas nic.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timothy

Stav: offline

 Odoslaný - 04 január 2009 :  16:47:23  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: timothy  Pridať timothy do zoznamu priateľov
ja by som len dodala: Boh netrestá, človek sa trestá sám svojou odlúčenosťou od neho.
a ešte k tomu zeitgeistovi - uškodí mi to keď si to pozriem, alebo to radšej vobec nemám pozerať (keď sú to aj tak blbosti)...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 29  ~  Člen od: 21 júl 2008  ~  Posledná návšteva: 04 november 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 04 január 2009 :  17:32:24  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Uškodiť ti môže každý film v ktorom sa propaguje hriech ako ľudské dobro.
Záleží však na tebe či sa stotožníš s obsahom daného filmu alebo naň čo najskôr zabudneš.
Ak je pevná viera tak nepodľahneš obsahu žiadnemu filmu ale kto s nás vie akú silnú má vieru.
Preto ja osobne filmy tohto typu nemusím a dúfam, že tým v živote o nič dôležité neprídem.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 04 január 2009 :  21:11:40  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
tak v zaciatku by som len cel pripomenut opat malu historicku poznamku ku sexu manzelstvu a spoznavaniu
poprve velmi dlho v zasade po vadsinu casu nasej civilizacie boli ludom ich zivotny partnery vyberany okolym rodicmi ci porucnikmi tym by som cel rozpustit mitus ze v minulosti bolo tipicke sa najprv s druhym spoznavat navzajom potom sa zobrat a potom spolu spat proste skor to vyzeralo tak ze ludia sa zobrali zacali spavat a potom sa casom spoznali takze hm len som cel pripomenut ze opak je skor trend minuleho storocia proste v minulosti mlady ludia nemaly sancu sa spoznat blizsie maximalne par slov prehodit pri tanci kde boli taktiez pozorovany okolym predstava o romantickom sedeni rytiera pri dame pocas zapadu slnka na okraji lesa je prave z americkych filmou ak by s atake nieco stalo v stredoveku zena by si but toho tipka musel a vziat alebo si uz nezobrala ziadneho koly znicenej povesti proste spoznavanie s apred manzelstvoma teda aj sexom moc nefungovalo nehovoriac ze v aristokratickych kruhoch svojho buduceho partnera casto ani nevidely pred svadbou v neskorsom obdoby toto malo za pricinu silny vzrast smilstva v tychto kruhoch hm tolko historicka poznamka bola potreban apretoze mnohy tu pouzili prave minulost ako ukazku toho ako to malo fungovat a pritom to v nej fungovalo predsalen inaksie...a pak k tym filmom ten rider s nicolasom cagem je to podla komixu a cely pribeh je vymysleny ale je aj vela filmou kde sa hrdinovia spravaju absolutne moralne flyboys,kingdom of heaven( tam ten tipek lutuje ze sa snou vispal a pod) proste mne skor vo filmoch vadia ine tendencie ktore si ale asik vsima menej ludi napriklad je to caste umyselne modelovanei historie podla predstav a pod hm v kazdom pripade si treba uvedomit ze film sa cloveku nevnucuje ja osobne televiziu skoro vobec nepozeram mam rad filmi ale mam rad ked si mozem vybrat ak sa ti film nepaci taks i ho nedopozeraj a ak ho dopozeras tak si sneho vyvod uzaver ak mozem inak odporucit film tak by som odporucil faunov labirint jedine co mi v tom filme nesadlo bolo az prilisne cernenie francovho rezimu ale inak je film fakt moc vydareny po viacerych strankach

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 04 január 2009 :  22:12:44  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
mne skor vo filmoch vadia ine tendencie ktore si ale asik vsima menej ludi napriklad je to caste umyselne modelovanei historie podla predstav

Pôvodne zaslal volsung - 04 január 2009 :  21:11:40


Vsimol si si neprijemne modelovanie historie vo filme Gladiator? (ak si ho videl)

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 05 január 2009 :  08:56:41  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
Žiaľ nie je problémom vo filmoch historicky zavádzať, pretože veľa ľudí o histórii daných sfilmovaných udalostí vie málo, alebo vôbec nič, a ešte si naivne myslí, ba sú o tom presvedčení, že filmové dielo je autentickou rekonštrukciou. Film - hraný je postavený na efektoch, na dramatičnosti a jej stupňovaní atď. a málokedy na reálnych poznatkoch o danej problematike. A ešte i toto berie málo ľudí na vedomie, viď da Vinciho kód a pod. Lepšie môžu byť akurát dokufilmy, ale i tam si treba potom radšej čo to naštudovať z historiografie. Pričom z dávnej minulosti častokrát ani dátumy nesedia/ či sú vágne, ale povedzme, že tieto aj s udalosťami, na ktoré sa viažu, akurát môžu byť tými najpravdivejšími. Popisy udalostí sú väčšinou buď individuálnymi opismi dobových historikov, vždy je to videnie z vlastného uhla pohľadu, alebo sú to špekulácie dnešných historikov o tom, kto, čo, asi ako zamýšľal, pod vplyvom koho, čoho konal a pod. Jednoducho dejiny ľudstva sú náročné Takže pre mňa je naozaj len zopár historikov dôveryhodných a to sú tí, ktorí sa skutočne držia reálne toho, čoho sa dá evidentne chytiť a to sú dobové dokumenty a ktorí, vždy zdôrazdnia, že tá či oná info, ak nie je relevantne podložená, je vlastne dohadom, iba predpokladom. Takým dobrým historikom je dnes napr. Pavel Dvořák...

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 05 január 2009 :  12:13:46  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
mnuk ku gladiatorovy ano bolo tam modelovanie historie o com svedcia viacere vymyslene zalezitosti od vrazdy marca antonia az po postavy maxima...hm juja mas sto percentnu pravdu ja som videl pramalo historicky vernych filmov ako pacilo sa mi celkom ohnom a mecom alebo fakt dobry bol ten nemecky stalingrad ten kde hraly sami cesi co sa natacal vo finsku alebo aj taky posledny mohicna je v celku peknym zachytenim danej etapi postavy su sice fiktivne ale prodtredie a udalosti skutocne a nemusims a posunut ani skoro v historickom meritku moc a hned dalsi dobry film v danom obdoby je nova francie odohrava sa pocas wolfovho tazenia a dobytia kanady opat postavy fiktivne ale realne historicke udalosti sice druhy film je mierne protinaglicky ale sak je to franticky film takze da sa najst ale clovek nemoze ocakavat ze pojde do kina nan naj trhak a to bude ako ucebnica dejepisu( nehovoriac o tom ze aj tie casto zavadzaju) takze tak velmi s ami v poslednej dobe osvedcili take mansie Bckove filmi ktore natacaju aj nadsenci nesu po efektovej a grafickej stranke naj ale su vpoho co sa tika vernosti

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 05 január 2009 :  12:21:27  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
a inak v odbornej verejnosti neodporucam moc citovat pana p dvoraka hm ono je to asi na takej urovni akoby si kunst historikovy cela citovat pijojana odporucam historikou ako je wagner, riegel,rupert buttler
a podobne

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 05 január 2009 :  12:36:59  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
mnuk ku gladiatorovy ano bolo tam modelovanie historie o com svedcia viacere vymyslene zalezitosti od vrazdy marca antonia az po postavy maxima...

Pôvodne zaslal volsung - 05 január 2009 :  12:13:46


Odhliadnuc od vymyslenej postavy Maxima a vrazdy Marca Anotnia, nevsimol si si iny a zasadnejsi nedostatok v historickych realiach? Pisem o tom len preto, ze inak sa film prezentoval tak, ze sa snazil zachovat historicke realie co najvernejsie...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Slayer

Stav: offline

 Odoslaný - 05 január 2009 :  22:15:02  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
citácia:
a inak v odbornej verejnosti neodporucam moc citovat pana p dvoraka hm ono je to asi na takej urovni akoby si kunst historikovy cela citovat pijojana odporucam historikou ako je wagner, riegel,rupert buttler
a podobne

Pôvodne zaslal volsung - 05 január 2009 :  12:21:27



O Dvorakovi som nepocul (nepoznam mena historikov, zvacsa len jazykovedcov), preco ho netreba citovat?? Je to nieco ako Antonin Horak?? Dik za vysvetlenie.

Och a ano, historicke filmy sa zriedka drzia faktov viac ako na 45%.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 05 január 2009 :  23:00:27  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
mnuz opat ku gladiatorovy podla mna je snaha pripisat vrazdu otca celkom zavazne modelovanie vzhladom na to ze vieme a mame his dolozene ze zomrel inak... historicky boli urcite zavaznejsie zalezitosti ohladom toho jeho synka komodusa tiez nespomenuly ze v tej dobe bolo ovela tipickejsie adoptivne cisarstvo ...a inak to nespominam take male preklepi ako vikingsku helmu v arene a pod...ako celkovo som sklamany ze ludia maju o rime trosken skreslenu predstavu mnuz ale couz a tebe slayer ako ja osobne nemam voci dworakovi nic len je to take nektory to nazivaju popularna lit skor uprimne fakt to ludia moc od fachu nemaju radi ja osobne stym problem nemam nikdy som sa o jeho pracu neopieral a ani nevychadzal s nej

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 05 január 2009 :  23:05:26  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
inak ako nechcem odsudzovat gladiatora mne sa len nepacilo ze z germanov na severe udelali len nake neludske bestie to mi vadilo najviac inak je to celkem pekny film pracovalo na nom aj par mojich znamich

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 7 Previous Topic: Mato - komunikacia viazne Téma Next Topic: Zaujimave.  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06