Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Máte problém hlásiť sa k viere na verejnosti?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: slavne vyroky ateistov Téma Next Topic: Ako casto sa spovedate?
Strana: z 3

ferino

Stav: offline

 Odoslaný - 23 september 2008 :  18:50:52  Zobraziť profil  Pridať ferino do zoznamu priateľov
Teraz nedávno som bol s kňazom z našej farnosti a niekoľkými ďalšími mladými v Tatrách na takej menšej duchovnej obnove. Tam ma zaujal problém mojej kamarátky, ktorý náhodou vyšiel najavo: Boli sme na túre a na spiatočnej ceste sme sa začali modliť ruženec, náš kňaz za nami zaostal a stretli sme sa s väčšou skupinou turistov. Vtedy kamarátka úplne stíchla a opäť sa začala modliť, až keď boli ďaleko od nás. Spýtal som sa jej, čo sa stalo a ona sa mi priznala, že má strach hlásiť sa k viere na verejnosti. Tento jav je u nás mladých dosť častý a myslím, že je to dosť veľký problém, lebo podľa mňa to poukazuje na slabú vieru v Boha, lebo ku viere sa máme hlásiť vždy a všade a nie vtedy, ak je nám to prospešné a sme v kruhu ľudí, ktorý sa k viere otvorene hlásia a nebudú na nás útočiť s protikresťanskými rečami. Rád by som poznal váš názor na túto problematiku a ako by sa podľa vás dal tento problém riešiť.

Blázon je, kto čaká od Boha odpoveď. Ak Ťa Boh prijme, ak Ťa uzdraví, potom jedine tak, že zmaže svojou rukou Tvoje otázky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 141  ~  Člen od: 26 august 2008  ~  Posledná návšteva: 01 október 2009 Upozorniť moderátora 

PavolKukucka

Stav: offline

 Odoslaný - 23 september 2008 :  20:06:00  Zobraziť profil  Pridať PavolKukucka do zoznamu priateľov
Prihlásiť sa verejne ku Kristovi je odvaha, a tým väčšia v dnešnej dobe.
Keď som bol malý, naši rodičia sa doma pred jedlom nemodlili. Škoda. Keď som dospieval, naši rodičia sa pred jedlom modlievali (lebo to tak nariadili Beňovci) no nikdy som to necítil ako pozvanie Pána k nám ku stolu, len skôr ako niečo, čo "nariadili Beňovci". A tak sa dnes na verejnosti pred jedlom verejne neprežehnám. Je to ostych, je to pýcha, je to "neodvaha" a možno i neschopnosť pripomenúť ľuďom Boha. Iste, pomodlím sa v duchu, ale to už verejnosť nevie. A pritom viem, že kto sa na verjenosti pred jedlom prežehná, nechváli sa tým, ani nemachruje a ani na seba neupozorňuje. Je to jeho samozrejmosť, bez ktorej si svoj obed ani inak nevie predstaviť.
Keď som bol malý, naši rodičia sa cestou cez dfedinu či mesto pred krížom neprežehnali, Mama, možno tá niekedy. Škoda, lebo už ako malý som mohol dostať od rodičov privilégium pozdraviť Ježiša na kríži a v duchu sa s ním stretnúť a akosi aj pripomenúť okoloidúcej verejnosti, že na kríži je "ktosi" kto je hodny aspoň úctivého pohľadu. Ja sa prežehnám pred krížom, v obci, meste, na ulici, i medzi obcami na bicykli, a nemám záujem machrovať, upozorňovať na seba. Nie, skutočne som si vedomí, že Pán si zaslúži úctu. No tiež som niekedy v pomykove, keď sa mám prežehnať pred krížom, padne na mňa obava pred posmechom či pýcha. Jeden starší pán chodieval každé ráno do práce okolo sochy Panny Márie a vždy ju s úctou pozdravil. Raz sa stalo, že ho pozdravila Panna Mária. Iste, za úctu sa mu dostalo úcty.
Ak sa nás niekto priamo pýta, či sme kresťania, nemali by sme zaprieť, nemali by sme sa vyhovárať, vykrúcať. No púšťať sa do debaty
s ľuďmi, ktorý dennodenne kritizujú cirkev, nadávajú na kňazov a na katolíkov, iste, niekto je obdarený Sv. Duchom darom výrečnosti, a takémuto človeku sa potom vyššie citovaný radšej vyhýbajú, niekto sa zasa rád háda a vo svojej pýche narobí viac škody ako osohu, no pre nás je dôležité, aby sme boli príkladom. Aby človek, ktorý nás dlhšie sleduje, zistil, že "tento" nie je normály, "tento" je nejaký iný, a je mi pri ňom dobre, čosi sa mi na ňom páči, čosi na ňom obdivujem. A potom treba priznať sa ku Kristovi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 157  ~  Člen od: 20 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 05 október 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2008 :  17:29:23  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov

Niekedy mám problém prežehnať sa pred jedlom v reštaurácii.
Keď naberiem odvahu a prežehnám sa niektorý ľudia na mňa hľadia s údivom.
Mám niekedy problém upozorniť ľudí na to, že sa dopúšťajú hriechu
alebo niekoho navádzajú na hriech.
Hambím sa pozdraviť v práci neveriacich kolegov katolíckym pozdravom.
Som hamblivý prejaviť niekedy svoju vieru a potom ma to vnútorne veľmi mrzí.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2008 :  22:51:35  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Niekedy mám problém prežehnať sa pred jedlom v reštaurácii.
Keď naberiem odvahu a prežehnám sa niektorý ľudia na mňa hľadia s údivom.

Pôvodne zaslal kakas - 30 október 2008 :  17:29:23


Netrap sa, aj ked to znie mozno trochu zvlastne, podla tradicnej katolickej teologie nie je nutne sa pred jedlom verejne prezehnat, ci pomodlit, ak by to vyvolalo pohorsenie, ci nevolu. Uplne postaci podakovat Bohu v duchu.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

morla

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2008 :  00:50:08  Zobraziť profil  Pridať morla do zoznamu priateľov
ja mam kostol po ceste do a zo skoly (aj ked je to len nejakych 500 metrov medzi domom a skolou :P) a ucim sa(ci inych na to pripravujem) nehanbit sa za vieru.....v minulosti som mala mensie problemy v skole aj napriek tomu ze je cirkevna...ale s Bohom sa da zvladnut aj v elektricke sa prezehnat ked idem okolo kostolikov :)

Ako nasýtené dieťa v matkinom náručí, ako nasýtené dieťa, tak je moja duša vo mne. (Žalm 131;2)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 78  ~  Člen od: 25 december 2007  ~  Posledná návšteva: 15 november 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ferino

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2008 :  01:01:10  Zobraziť profil  Pridať ferino do zoznamu priateľov
morla, máš moju veľkú úctu, lebo ja sám s tým mám často problém aj keď ma nikto nevidí. A povedal by som, že je to asi preto, že sme si všetci odvykly na vonkajšie prejavy viery.

Blázon je, kto čaká od Boha odpoveď. Ak Ťa Boh prijme, ak Ťa uzdraví, potom jedine tak, že zmaže svojou rukou Tvoje otázky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 141  ~  Člen od: 26 august 2008  ~  Posledná návšteva: 01 október 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2008 :  08:13:05  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Niekedy mám problém prežehnať sa pred jedlom v reštaurácii.
Keď naberiem odvahu a prežehnám sa niektorý ľudia na mňa hľadia s údivom.

Pôvodne zaslal kakas - 30 október 2008 : 17:29:23


Netrap sa, aj ked to znie mozno trochu zvlastne, podla tradicnej katolickej teologie nie je nutne sa pred jedlom verejne prezehnat, ci pomodlit, ak by to vyvolalo pohorsenie, ci nevolu. Uplne postaci podakovat Bohu v duchu.

Pôvodne zaslal Mato - 30 október 2008 : 22:51:35



na jednej cirke vnej škole kde som učil sa na mna žiaci pozerali ako na blba ked som sa prežehnal....ako ked to robili na štatnej tak to pochopim ale na cirkevnej? teraz kde učim tam to maju nielen s požehnanim ale aj s tym že si chvilku postoja pri stole....

ale horiše je zistiť kde to vyvola pohoršenie. tiež mam problemy s odvahou ale na štatnej škole mi yo nerobilo problemy, dokonca bola sranda, lebo ma porovnali s učitelkou naboženstva ktora to nerobila. takže ono to je aj o mne samom. som napriklad počul o tom že jedno dievčatko sa na ulici prežehnalo a iošlo jesť len napolitanku, takže vždy si na toto spomeniem, ked mam problemy ja sa priznať k naboženstvu.

a navyše, to pohoršenie tu vždy bude, pretože nie je možne aby skupina ludi okolo mna bola cela pozitivna, či neutrala k tomuto. Vždy sa určite najde kto na to zareaguje negativne, lebo ma negativny vztah k naboženstvu.

Samozrejme nielen pri prežehnani pri jedle, ale aj inde plati, netreba prehanať, lebo potom to prežehnbavanie, alebo ten človek budi dojem "svatuškara" čo tiež nie je to najspravnejšie

inač ma teraz napada jedna situacia, sme boli skupina v Tatrach na Skalnatom plese. a posadili sme sa okolo stola, teda postavili a sa okrem modlitby a požehnania jedla si aj zaspievali. niektorým naokolo to bolo možno čudne ale pre mna to bolo fajn.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

morla

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2008 :  15:52:03  Zobraziť profil  Pridať morla do zoznamu priateľov
ferino to je vychovou socializmu......ze vraj je viera iba NIECO VELMI OSOBNE...je to zalezitost celej spolocnosti.....a ja som so socikom nemala vela spolocneho takze mne to ide lahsie :) treba sa za to modlit

Ako nasýtené dieťa v matkinom náručí, ako nasýtené dieťa, tak je moja duša vo mne. (Žalm 131;2)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 78  ~  Člen od: 25 december 2007  ~  Posledná návšteva: 15 november 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ferino

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2008 :  22:40:24  Zobraziť profil  Pridať ferino do zoznamu priateľov
morla: Ja som tiež zo socializmu veľa nezažil, ale myslím si, že v tomto si sa splietla. To nie je iba práca komunistov--toto je práca celej tejto doby, kapitalistickej doby, ktorá sa nám snaží vštepiť myšlienku, že len človek, ktorý má peniaze môže byť šťastný a môže mať autoritu. Preto sa im nepáči náboženstvo--lebo Ježiš nemal nič a jeho autorita je stála už cez 2000 rokov, čo chamtivým ľuďom vôbec nehrá do kariet. Lebo toto vidím kdekoľvek--v závode aj napriek mnohým bezpečnostným kritériám dovolia zariadiť fajčiarsky kútik, ale kde na svete nejaká firma ponúkla svojim zamestnancom možnosť nejakého "modlitebného" kútika? A pri pohovore do zamestnania sa Ťa spýtajú na všetko možné, ale určite nie, či si veriaca, lebo viera je pre kapitalistu veľký znižovač ziskov. To je skutočný problém doby, v ktorej žijeme: učia nás od malička obdivovať ľudí, ktorý spravili kariéru a získali veľa peňazí. Nikto Ti ale nepovie, že títo ľudia v skutočnosti nie sú šťastný a ich peniaze si väčšinou rozdelia ich psychiatri, dílery drog, právnici a nakoniec pohrebná služba. Lebo celý život sa budeš naháňať za mamonom, obetuješ kariére deti a nakoniec zistíš, že Ti nezostalo nič, pre čo sa oplatí žiť. TOTO je tá naša moderná doba! ! ! Naozaj to tak chceme? Vytvárame si medzi sebou bariéry, len aby sme potom zistili, že sme naozaj úplne sami a jediným spoločníkom nám zostane Satan sám. . .

Blázon je, kto čaká od Boha odpoveď. Ak Ťa Boh prijme, ak Ťa uzdraví, potom jedine tak, že zmaže svojou rukou Tvoje otázky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 141  ~  Člen od: 26 august 2008  ~  Posledná návšteva: 01 október 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2008 :  23:09:30  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ferino, potešim ta, situacia nie je taka zla, ja som dvakrat v živote pri naastupe do zamestnania dostal otazku ako som na tom s katolickou vierou.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ferino

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2008 :  23:16:08  Zobraziť profil  Pridať ferino do zoznamu priateľov
alesko, tak "klobúk dolu"--ja som písal len z vlastnej skúsenosti

Blázon je, kto čaká od Boha odpoveď. Ak Ťa Boh prijme, ak Ťa uzdraví, potom jedine tak, že zmaže svojou rukou Tvoje otázky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 141  ~  Člen od: 26 august 2008  ~  Posledná návšteva: 01 október 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2008 :  23:16:55  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
aj ked s apriznam, že obidva razy išlo o katolicku školu, takže :(

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mira

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2008 :  14:54:59  Zobraziť profil  Pridať Mira do zoznamu priateľov
citácia:
A pri pohovore do zamestnania sa Ťa spýtajú na všetko možné, ale určite nie, či si veriaca, lebo viera je pre kapitalistu veľký znižovač ziskov.

Pôvodne zaslal ferino - 02 november 2008 :  22:40:24


Možno trochu od témy, ale zamestnávateľ sa na to nesmie spýtať, vyplýva to zo Zákonníka práce. Nesmie sa pýtať na informácie:
a) o tehotenstve,
b) o rodinných pomeroch,
c) o bezúhonnosti s výnimkou, ak ide o prácu, pri ktorej sa podľa osobitného predpisu vyžaduje bezúhonnosť, alebo ak požiadavku bezúhonnosti vyžaduje povaha práce, ktorú má fyzická osoba vykonávať
d) o politickej príslušnosti, odborovej príslušnosti a náboženskej príslušnosti.
Ak sa na to spýta, zamestnanec si môže uplatňovať primeranú peňažnú náhradu.

Ja osobne som mala šťastie na zamestnávateľov, ktorí sa ma na náboženskú príslušnosť nepýtali ani za socializmu, (časom sa aj tak dozvedeli), kedy sa na to opýtať mohli. Viem, že to mnohí robili. Viem, že posielali 18-ročné dievčatá na vyšetrenie ku gynekológovi zistiť prípadné tehotenstvo, že to bolo ponižujúce a stresujúce. Tiež mi padol kameň zo srdca, keď mi pani na kádrovom povedala, že tam nemusím ísť, že mi verí. Porušila vlastne svoju povinnosť a keby som ju oklamala, ona má problém.

Podľa mňa je to takto správne, že sa zamestnávateľ nesmie pýtať. Prečo by si mal zamestnávateľ škatuľkovať ľudí podľa vieroviznania. Od toho predsa nezávisí, či je niekto vo svojej práci dobrý, či je zodpovedný, či sa dá na neho spoľahnúť, či nespôsobuje v kolektíve dusno...

Tiež si nemyslím, že viera je pre kapitalistu veľký znižovač ziskov. Ako kresťan sa snažím pracovať čo najsvedomitejšie, aby som kvôli svojej zlej práci nespôsobovala firme škodu, nekradnem, nepodvádzam. Ja si to takto predstavujem.

Tiež nie je kapitalista ako kapitalista, lebo mám skúsenosť , že jeden majiteľ svojich zamestnancov berie ako poslednú handru a druhý hľadá v zákone, ako by zamestnancom mohol poskytnúť viac výhod, lepšie pracovné prostredie a má so zamestnancami veľmi dobré vzťahy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 76  ~  Člen od: 16 júl 2008  ~  Posledná návšteva: 05 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

morla

Stav: offline

 Odoslaný - 05 november 2008 :  20:31:45  Zobraziť profil  Pridať morla do zoznamu priateľov
alesko: u nas sa dostanes aj ked s vierou nemas nic spolocne.......

ferino: nie som slepa a vidim co sa deje so spolocnostou.....to co spominas na konci mi pripomina knilu C.S.Lewisa:Velky rozchod.....odporucam...v skratke zhrniem, ze ide o knihu, kt. poukazuje na zivot po smrti s tym, ze peklo vyzera ako tento svet....len nie na x krat 10%(ak x je mensie ako 10) bez boha ale na 100%
dolezite pre nas je vediet sa priznat k viere aj keby sme mali za nu trpiet........polozit zivot za priatela......za Boha

Ako nasýtené dieťa v matkinom náručí, ako nasýtené dieťa, tak je moja duša vo mne. (Žalm 131;2)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 78  ~  Člen od: 25 december 2007  ~  Posledná návšteva: 15 november 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Beulina

Stav: offline

 Odoslaný - 06 január 2009 :  00:27:45  Zobraziť profil  Pridať Beulina do zoznamu priateľov
Ahojte..tiez pridam svoju skusenost..mne sa stalo, ze par tyzdnov po tom, ako som nastupila do novej prace, sme mali miting - moja kolegyna, nasa sefka a najvacsi sef firmy, ktory obcas mal rad zjemnit serioznost mitingov a povedat nejaky ten zartik. A teda znovu sa tak do jedneho pustil a v polovici sa ma nahle opytal, ci som krestanka (o ostatnych pritomnych uz zrejme vedel, ze nie su, logicky, kedze som bola sluzobne najmladsia). V tom sa na mna vsetci pozreli a ja som najprv nechapala, co to ma znamenat, ale potom som jednoznacne odpovedal, ze som. Evidentne sa chcel zasmiat na krestanskej teme (s cim suvisel jeho pribeh, ktory rozpraval), ale kedze uz vedel, ze som krestanka, podal to cele jemne, aby to nevyznelo, ze ma 'diskriminuje'...od toho okamihu som mala cely cas pocit, ze ma berie ako nieco menej na zaklade toho, ako sa so mnou rozpraval, ako si ma (pracovne) vsimal, resp. nevsimal...akoby mi stale v duchu hovoril 'TY SI TA KRESTANKA!' ...napriek tomu som bola hrda a velmi spokojna, ze som mu vtedy nedala jeho vtip dopovedat ironicky, ako si to mozno naplanoval

Drzim Vam vsetkym palce, aby ste sa nebali pocuvat hlas svojho srdca a vyznavat Pana a svoju vieru, ak si to situacia vyzaduje

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 192  ~  Člen od: 09 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 december 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 06 január 2009 :  01:04:52  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
mno hodim sem aj malinky pribeh chodievam sem tam trenovat kamosovy do skupiny chalanov a ted mu dosli novy traja som ich prvy krat videl a tak soms a zhaluze opital ste krestania? hm oni iba taky zarazeny ze ee a po chvili ze ano sme predstavte si vsetci traja hm ale mili boli ako prestrasene to hovorili iked to mohlo byt aj tym ako hrozostrasne zvyknem vypadat s mecom v ruke ale tak im sa to tam hodi sak delaju prvu krizovu vypravu ako his obdobie scasu nacas ich aj na treningu tak oslovujem ale vse vramci dobrych umyslov

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 06 január 2009 :  02:28:36  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- nemyslim si, ze je to az tak zle ako tvrdite niektori ... ved ste znacna väcsina podla scitania ludu, ci nie ? ...

- ale vazne, pracujem z ludmi v prevadzke a su tu samozrejme i ludia veriaci a vobec nemam pocit ze by sa za to hambili ci skryvali to, naucili sme sa vzajomne respektovat a ja osobne povazujem za vzacne tie chvile, ked sa napriklad dostaneme k debate nabozenskeho vyznania... a nikdo si nedovoli ich napadat, je to len taka obcasna polemika a je zaujmave to obcas iba sledovat, pocuvat ...

... ved i mnohokrat im poskytnem moznost precitat si niektore vase nazory tu na fore a myslite ze vzdy s vami suhlasia ?.... najme jedna pani, katolicka, sa raz vyjadrila, ze skutocny zivot je celkom o niecom inom ... pokusal som sa vyzvediet, ako to mysli, ale len mavla rukou

- fakt som dost udiveny vasimi slovami o akomsi strachu, obavach ci ako to nazvat. .... ved preco ?


mat vase problemy, to mne cez sviatky skolaboval PC a kopec dat nenavratne stratenych ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Beulina

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2009 :  12:27:26  Zobraziť profil  Pridať Beulina do zoznamu priateľov
Zacitujem Slobodu, kde napisala do ineho prispevku, ale nejak ma to inspirovalo dam to sem:-)

citácia:
Iste je problémom vyjadriť svoje presvedčenie.Najmä medzi ľuďmi,ktorí sú zo sveta.Častokrát sa nachádzame v spoločnosti ľudí,ktorí broja proti kresťanom-katolíkom,kňazom,či katolíckej Cirkvi.Ako sa zachováme?Niekedy sa ani nepriznáme,že k nej patríme.Slovo:Iďte do celého sveta a ohlasujte evanjelium,všetkému stvoreniu" sa nás asi vtedy netýka.Podľa mňa,nie sme povolaní súdiť,ale zastať Krista a jeho nevesty by sme sa mohli naučiť.Veď možno aj za to budeme musieť vydať počet.


Stretavam vela krestanov, ktori sa hanbia za svoju vieru, vratane katolikov. V mojom okoli, ked sa povie katolik, ludia sa stiahnu, pozru s nedoverou, akoby zlaknu. Boja sa. neznameho (povedala by som). Na zaklade toho som si uvedomila, ze o to viac by sme mali byt milsi a vyzerovat viac tepla z nasich srdc.

A ja s hrdosotu kazdemu poviem, ze som katolicka, ak sa ma opytaju! Viackrat mi povedali, ze su prekvapeni, lebo ze si mysleli, ze katolici su namosureni a neprajni...hmmm


 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 192  ~  Člen od: 09 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 december 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2009 :  12:36:19  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
V Cesko Slovenskej Super Star sa vcera jedna dievcinka verejne pred kamerami Maresovi priznala, ze "chodi do kostola" a "modli sa".




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2009 :  12:50:44  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Tak túto dievčinu aj Ježiš vyzná pred Bohom a zastane sa jej.
Patrí jej veľká vďaka a nech je povzbudením pre nás všetkých.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2009 :  14:25:45  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
V Cesko Slovenskej Super Star sa vcera jedna dievcinka verejne pred kamerami Maresovi priznala, ze "chodi do kostola" a "modli sa".

Pôvodne zaslal Rarach - 05 október 2009 :  12:36:19


Zasnem, co pozerate pan Rarach

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lila

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2009 :  14:32:20  Zobraziť profil  Pridať lila do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
V Cesko Slovenskej Super Star sa vcera jedna dievcinka verejne pred kamerami Maresovi priznala, ze "chodi do kostola" a "modli sa".

Pôvodne zaslal Rarach - 05 október 2009 :  12:36:19


Zasnem, co pozerate pan Rarach

Pôvodne zaslal Mato - 05 október 2009 :  14:25:45



Tak to i ja

Pridŕžajme sa Božej vôle. Ona nech je našou hviezdou, ktorou sa riadime počas tejto plavby. Takto určite zakotvíme v správnom prístave.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 365  ~  Člen od: 02 jún 2009  ~  Posledná návšteva: 18 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lila

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2009 :  14:36:26  Zobraziť profil  Pridať lila do zoznamu priateľov
citácia:
A ja s hrdosotu kazdemu poviem, ze som katolicka, ak sa ma opytaju!
Pôvodne zaslal Beulina - 05 október 2009 :  12:27:26



Mne to nerobí tiež problém povedať. Skôr mi robí problém ak niekto v rozhovore začne kydať na RKC na kňazov a pod. zastať sa ich alebo proste čosi k tomu povedať.

Pridŕžajme sa Božej vôle. Ona nech je našou hviezdou, ktorou sa riadime počas tejto plavby. Takto určite zakotvíme v správnom prístave.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 365  ~  Člen od: 02 jún 2009  ~  Posledná návšteva: 18 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2009 :  14:49:36  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
V Cesko Slovenskej Super Star sa vcera jedna dievcinka verejne pred kamerami Maresovi priznala, ze "chodi do kostola" a "modli sa".

Pôvodne zaslal Rarach - 05 október 2009 :  12:36:19



Napíšte meno ak viete, nech si to môžem vyhľadať ktorá to povedala :)

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sloboda

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2009 :  15:09:59  Zobraziť profil  Pridať sloboda do zoznamu priateľov
Lila,aj ja som mala s tým niekedy problém,tak Ťa chápem. Iste to nie je jednoduché vstúpiť do "jamy levovej".Ale väčšia výčitka prišla,ak som sa nezastala.Neviem,či to poznáš,ale mňa to dosť trápilo.Niekto si povie,že treba mať viac vedomostí.Isteže,veď spoznávať Krista a Jeho Cirkev,na to treba nájsť časový priestor a chuť.Dnešných otázok je veľa na túto tému a my častokrát unikneme.Ale zväčša som sa obhájila tým,že som hrdá na to,že patrím do spoločenstva,ktoré dáva toľko sviatostí.Že kňazi ako sluhovia Boží nie sú neomylní,ale nie ja som tá ktorá by ich mala súdiť.Veď nebyť kňazov,kto iní by nám vysluhoval sviatosti?Každý sa zodpovedá zo svojich skutkov.Aj kňaz,aj laik.A kto by chcel zdvihnúť ruku na pomazaného Bohom?Zväčša sa dozviem,že často posudzujú kresťania nepraktizujúci vieru.Tak ich upozorním,že kydajú na seba.Ako potom dopadnem?Neviem,ale hádam sa troška zamyslia.Ja som potom rada,že som nemlčala a ďakujem Bohu,ktorý mi dal odvahu,aby som sa ho mohla zastať...Bez Neho nie som schopná nič urobiť.

katolíčka


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 137  ~  Člen od: 01 október 2009  ~  Posledná návšteva: 18 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2009 :  15:34:15  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
citácia:
Zasnem, co pozerate pan Rarach

Ja nežasnem, aj keď som nevidel ani jednu časť.
Nevidím nič zlé ak si p. Rarach pozrie to čo on uzná za vhodné.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: slavne vyroky ateistov Téma Next Topic: Ako casto sa spovedate?  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06