Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 čo povedať?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Biblické úvahy na každý deň Téma Next Topic: Skorumpovany poslovia Pana Boha-knazi!!  

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2008 :  17:51:17  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Čo v manželstve, resp kde je hranica ?
medzi musím povedať, mal by som povedať, môžem povedať a medzi nemam povedať, nesmiem povedať, môžem si pre seba nechať.... proste ako odhadnuť, alebo kde ležia tie hranice?

Môžem aj v manželstve si ponechať určitý súkromný priestor? Neratam tajomstva typu prekvapenie na Vianoce či nejaky darček.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora 

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2008 :  18:26:03  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
Myslíte, že na toto dostanete paušálnu odpoveď?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ferino

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2008 :  19:09:17  Zobraziť profil  Pridať ferino do zoznamu priateľov
To je naozaj ťažko povedať. V manželstve by si mali manželia hovoriť všetko, ale zase zaťažovať partnera niektorými problémami asi nie je najlepšie. A to z toho dôvodu, že každý z manželov má inú funkciu vo vzťahu(ako hovorí dp. Marián Kuffa: "Muž je hlavou a žena srdcom), takže by si to musel asi trošku spresniť, že o čo Ti ide presne, aby si mohol dostať presnejšiu odpoveď, než je táto moja špekulácia.

Blázon je, kto čaká od Boha odpoveď. Ak Ťa Boh prijme, ak Ťa uzdraví, potom jedine tak, že zmaže svojou rukou Tvoje otázky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 141  ~  Člen od: 26 august 2008  ~  Posledná návšteva: 01 október 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ferino

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2008 :  19:12:55  Zobraziť profil  Pridať ferino do zoznamu priateľov
Alebo by si sa asi nemal pýtať ľudí, ale modliť sa za to k Bohu, aby Ti ukázal, či tým manželke ublížiš, alebo tým posilníš jej dôveru v Teba.

Blázon je, kto čaká od Boha odpoveď. Ak Ťa Boh prijme, ak Ťa uzdraví, potom jedine tak, že zmaže svojou rukou Tvoje otázky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 141  ~  Člen od: 26 august 2008  ~  Posledná návšteva: 01 október 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2008 :  20:18:02  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
štefan, konkretne ani nie, ale skor take odporučania čo sa neoplati hovoriť...mal by som aj konkretne otazky, ale to by tu museli pripsievať ženači. pravdu povediac, aj ma zaujima skor konkretne do akej miery si môžem zachovať sukromie

ferino pri všetkej ucte, ty sa etše len rozhoduješ kam pojdeš. p. Kuffu poznam osobne, dva mesiace som chodil na jeho omše, a vypočul si mnohe prednašky, teda jeho rednašky. ale radšej by sm sa jeho opytal osobne ako cez mp3

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ferino

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2008 :  20:44:11  Zobraziť profil  Pridať ferino do zoznamu priateľov
Nemal som v úmysle robiť zo seba múdreho, len som prezentoval svoj osobný názor. Tvoj názor na moju reakciu však uznávam, takže sa Ti ospravedlňujem.

Blázon je, kto čaká od Boha odpoveď. Ak Ťa Boh prijme, ak Ťa uzdraví, potom jedine tak, že zmaže svojou rukou Tvoje otázky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 141  ~  Člen od: 26 august 2008  ~  Posledná návšteva: 01 október 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2008 :  21:06:15  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ferino v pohode, nič sa nedeje, nemal si odkiaľ vediueť že som brigadoval v žakovciach...ale ak sa rozhoduješ o povolani, odporučam ti tam na mesiac ísť ako dobrovoľnik a to ti tiež pomôže k rozhodnutiu, ako dobrovoľník budeš mať evanjelizaciu v praxi a na druhej strane uvidiš či ti ide o seba alebo o druhých.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2008 :  22:07:06  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
Tak dajte konkrétne otázky. Je tu jeden obrovský problém, nie všetci chlapi sú rovnakí, ale ani nie všetky ženy sú rovnaké a hlavne, nie všetky páry sú rovnaké. To čo niekto povie, by iný nepovedal, to čo niektorá žena príjme, by iná znášala ťažko. Je tu pár, kde má každý svoje súkromie a stráži si ho, je tu aj iný, kde všetko preberajú spolu /niekde aj so svokrovcami.../...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 23 september 2008 :  11:19:15  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
aha, maš pravdu. a nie je nejaka univerzalna hranica na to súkromie? teda aspon to, či ho môžem mať?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 23 september 2008 :  11:54:07  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
Všetko podľa mňa záleží od ženy, ktorú si nájdete. Prípravná fáza "chodenia" by podľa mňa mohla kľudne byť aj dva alebo viac rokov. Tak človek zistí, že čo vlastne do vzťahu dáva a je ochotný dať, a naopak, čo do vzťahu dáva ten druhý. Ak to funguje, tak nie je problém takto pokračovať aj v manželstve. Ak dievča, ktoré si nájdete /máte?/ dáva do vášho vzťahu všetko a Vy to cítite, že je to tak, nuž, tak by to bolo trochu pokrytecké, keby Vy ste si vymedzovali právo na vlastné súkromie - mohlo by ju to trochu raniť. Naopak, ak cítite, že Vaše dievča si chráni nejakú časť svojho súkromia, tak môžete očakávať, že pochopí, keď to budete robiť aj Vy sám.
Ešte chcem povedať, že samozrejme aj v tých najotvorenejších vzťahoch existuje niečo, čo jeden druhému nehovorí. Ale to sú také veci, ktoré toho druhého ani nemôžu zaujímať, ev. je rád, že o nich nevie....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 23 september 2008 :  14:09:10  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ide mi o vec, ked viem že ta vec by tomu druhemu ubližila....priamo sa jej to nedotyka, napriklad o minulom vztahu a tak...

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 23 september 2008 :  17:28:12  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
mozno je to trocha "od temy", ale obraciam sa na Vas, muzska cast navstevnikov fora, aky je vas nazor na to, ze su zeny (poznam zo dve-tri) aj ja osbne, ktore pri kazdej prilezitosti informuju, pardon, "zaluju" sa svojim manzelom, ako na nich muzi na ulici "vypliestaju oci", otacaju sa za nimi, pozeraju im na nohy, resp. rovno oznamia ze na nich "beru" a nezabudnu samozrejme manzelovi povedat, ake je im je to hrozne "neprijemne"... Myslite, ze by vam taketo reakcie manzeliek zdvihli sebavedomie, ake mate super zeny, ktorym by neodolal ziadny muz, alebo by to vyvolalo reakciu opacnu
1. podozrenie, ze manzelka vedome provokuje cudzich muzov,
2. ze si hoji nejake skryte komplexy a obdiv je iba jej "zboznym prianim",
3. chce vas upozornit, ze vy sam jej venujete malo pozornosti a chybaju jej vase aspon obcasne male lichotky, ci pocit, ze je ta naj.. jedinecna a jedina (pre vas)?
(posledny bod, ak sa s nim stotoznujete, tak stoji za zamyslenie sa nad sebou)
alebo je to jednoducho nespravne, nevhodne a manzelky nedostojne a niet o com diskutovat?
no a rovnako, ak tieto reakcie, aki su obdivovani cudzími zenami, prinasaju s radostou svojim manzelkam aj muzi, tak otazka plati aj zenam.
Pekny vecer a pozehnany zvysok tyzdna vsetkym! Ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 23 september 2008 :  22:53:51  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
alesko
citácia:
ide mi o vec, ked viem že ta vec by tomu druhemu ubližila....priamo sa jej to nedotyka, napriklad o minulom vztahu a tak...

Ak ide o takú vec, kedy človek vie, žeby tomu druhému ublížila, pričom sa ho ani priamo nedotýka, tak načo by to hovoril? Stále je tu totiž možnosť, že vzťah pokročí ďalej, čo nechcete alebo nemusíte povedať hneď možno budete môcť povedať o desať rokov. Potom to možno nikomu neublíži a Vy budete rád, že ste to nakoniec povedali.

Ela
citácia:
Myslite, ze by vam taketo reakcie manzeliek zdvihli sebavedomie, ake mate super zeny, ktorym by neodolal ziadny muz, alebo by to vyvolalo reakciu opacnu

Každý musí v tomto prípade hovoriť sám za seba a ja za seba hovorím, že by ma to trochu otravovalo.

Z tých možností by som si vybral číslo 2. Možno som ovplyvnený jednou svojou kamarátkou, lebo ona podobný problém mala /má?/. Viem, že niekedy bola dosť na seba a svoje telo nahnevaná /že ako vyzerá/, teraz sa jej podarilo sa trochu usporiadať a vyzerá celkom dobre, avšak keď má možnosť, tak nezabudne pripomenúť, ako v práci alebo v obchode na ňu niekto "letel". Akoby tak chcel dohnať všetky tie roky, kedy na ňu nikto "neletel". Ja vôbec neviem ako sa mám v tej chvíli tváriť, lebo ma to naozaj nezaujíma.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 10 október 2008 :  11:33:20  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
citácia:
a nie je nejaka univerzalna hranica na to súkromie? teda aspon to, či ho môžem mať?

Pôvodne zaslal alesko - 23 september 2008 :  11:19:15



Nie su stanovene ziadne univerzalne hranice ani zidne smernice. Mas vlastny rozum, riad sa teda podla toho. Rob to, co sa ti zda byt najspravnejsie a najrozumnejsie. Ak sa ti zda byt najrozumnejsie nieco si nechat radsej len pre sebe, tak to teda sprav. A ak nie, tak nie.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2008 :  14:01:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Som ženatý 13 rokov, samozrejme každý človek má svoje tajomstvá.
Je dobré mať aj svoje tajomstvá ktoré nevie nik okrem Nášho Pána.
Teraz čítam knihu od Nášho pápeža Benedikta XVI. "Ježiš Nazaretský".
V 5 kapitole som čítal, citujem:
"Boh každého oslovuje po mene, ktoré nik iný nepozná, hovorí nám Sväté písmo.
Božia láska ku každému je celkom osobná a nesie v sebe toto tajomstvo
jedinečnosti, ktorá sa pred ľudmi nemôže prezradiť."
Toľko citát stoho usudzujem, že každý má svoje tajomstvá.
Ale nesmie ísť o také tajnosti ktoré by mohli v budúcnosti ublížiť, prípadne spôsobiť rozpad manželstva.

Pochválený buď Ježiš Kristus.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Biblické úvahy na každý deň Téma Next Topic: Skorumpovany poslovia Pana Boha-knazi!!  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06