Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Moje životné svedectvo
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Veľkopiatkové prosby kedysi a dnes Téma Next Topic: Svätenie krstej vody na veľkonočnú vigíliu
Strana: z 6

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2012 :  12:57:06  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Neodpovedate na otazku

A ako treba Bozie skutky zjavovat ? Ako nas napadne a ako si sami uzname za vhodne?

Ano , svatci , svatice, mystci a mysticky , ti co boli obdareni zazracnymi prejavmi Bozej priazne tieto skutky zjavovali
Ale ako ich zjavovali ?
1, na prikaz svojich predstavenych , ci uz reholnych , alebo dieceznych
2,na prikaz spovednikov
3, svedectva presli cirkevnou cenzurou
4, dostali imprimatur a nihil obstat
5,nevyhlasovali o nadprirodzenych skutocnostiach , ze su od Boha , pokial ich Cirkev za take neuznala

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

JanaKJK

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2012 :  13:08:05  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: JanaKJK  Pridať JanaKJK do zoznamu priateľov
ja som vam odpovedala na otazku - tie citaty sú v kontexte témy... ak by sme vzdy všetko mali rozobrať dopodrobna, tak by tu vznikali dlhé kázne....

tak sa vás spýtam napríklad.: Niekoho už dlhšie trápi nejaký problém, modlia sa zaňho ľudia v spoločenstve, prosia Ježiša, problém sa vyrieši (nejaka bolesť, hocičo...), to treba isť za predstavenými, dieceznymi...atď, aby sme mohli svedčiť o tom, že Ježiš nám pomohol?


Božia láska je rozliata v našich srdciach.
Proroctvá prestanú, jazyky zamĺknu a poznanie pominie. LÁSKA NIKDY NEZANIKNE.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 03 apríl 2012  ~  Posledná návšteva: 19 august 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2012 :  15:38:30  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Niekoho už dlhšie trápi nejaký problém, modlia sa zaňho ľudia v spoločenstve, prosia Ježiša, problém sa vyrieši (nejaka bolesť, hocičo...

Vy si neuvedomujete jednu podstatnu vec , ze nemate istotu , ci sa dany problem vyriesil Alebo lepsie povedane , ci sa vyrieil tak , ze je v sulade s cielom ludskeho bytia , spasou cloveka Vy totiz nemate moc na to , aby ste to posudili
Priklad Niekto je chory a vy sa za neho pomodlite a choroba ustupi Vy mozete pozorovat ustup problemu , ale nemozete povedat , ze riesenie , alebo vyriesenie problemu je v zhode so spasou cloveka , ako podstatnym a najdolezitejsim prvkom
Ked to urobite bez knaza som si takmer absolutne isty , ze je tu riziko , ake nie ste si schpna uvedomit
Je to , ako ked sa vam niekto snazi vysvetlit , ze ked najdete v zemi nevybuchnutu minu , zavolajte pyrotechnika Ale vy tvrdite Ved sme uz kolkokrat odstranili rozbusku a nic sa nestalo A ja vam hovorim , ze sa zahravate s velmi nebezpecnymi vecami a raz vam ta mina v ruke vybuchne


Tu je presne popisany kamen urazu Vy riesite problem bez toho , aby ste sa s riesenim problemu obratili na toho , kto ma moc od Krista a Cirkvi tento problem riesit
Aky by bol spravny postup ?
Obratit sa na knaza a vyuzit legitimne prostriedky Bozej milosti
1, svata spoved
2,obeta sv . Omse
3, svate Prijmanie
4, Knazske pozehnanie

A to moze byt doplnene
1,modlidbou veriacich
2, sebezaporom
3, obetami

Vam uplne pri rieseni problemu vypadla hlavna uloha knaza Precitajte si to este raz Tam nenajdete obratenie sa na knaza a na jeho posvatnu moc Vy si proste nedate povedat Vy riesite presne takymto sposobom problemy , bez knaza a milosti , ktore vam moze sprostredkovat len knaz


Tak znovu prichádzame k úlohe kňaza „posväcovať“. Žiadny človek sám od seba, čisto z vlastných síl, nedokáže priviesť druhého do kontaktu s Bohom. Podstatnou časťou milosti kňazstva je dar a zároveň úloha vytvárať tento kontakt. Uskutočňuje sa to v ohlasovaní Slova Božieho, v ktorom nám jeho svetlo prichádza naproti. Obzvlášť konkrétnym spôsobom sa to uskutočňuje vo sviatostiach. Ponorenie sa do veľkonočného tajomstva smrti a zmŕtvychvstania Kristovho sa uskutočňuje v krste, je posilnené pri birmovaní a vo svätej spovedi; oživuje ho Eucharistia, sviatosť, ktorá buduje Cirkev ako Boží ľud, Kristovo telo, chrám Ducha Svätého (por. Ján Pavol II, Exhortácia Pastores gregis, č. 32). Teda sám Kristus robí ľudí svätými, čiže priťahuje ich do Božej sféry. Avšak – ako prejav svojho nekonečného milosrdenstva – Kristus pozýva niektorých, aby „zostali“ s ním (por. Mk 3,14), aby sa prostredníctvom sviatosti kňazstva, napriek ľudskej slabosti, stali účastnými na jeho vlastnom Kňazstve, aby sa stali služobníkmi tohto posvätenia, vysluhovateľmi jeho tajomstiev, „mostmi“, ktoré umožnia stretnutie s ním a sprostredkovanie medzi Bohom a ľuďmi navzájom (por. PO, 5). Benedikt XVI.

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

JanaKJK

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2012 :  18:41:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: JanaKJK  Pridať JanaKJK do zoznamu priateľov
citácia:

Obratit sa na knaza a vyuzit legitimne prostriedky Bozej milosti
1, svata spoved
2,obeta sv . Omse
3, svate Prijmanie
4, Knazske pozehnanie

A to moze byt doplnene
1,modlidbou veriacich
2, sebezaporom
3, obetami

Vam uplne pri rieseni problemu vypadla hlavna uloha knaza

Pôvodne zaslal amerika1 - 15 apríl 2012 :  15:38:30



Nikto nepopiera posvätnosť a silu knažstva.

Legitimne prostriedky? Keď sa modlíme jeden za druhého, to nie je legitímne?

V posledných dňoch, hovorí Boh,vylejem zo svojho Ducha na každé telo:
vaši synovia a vaše dcéry budú prorokovať,vaši mladíci budú mať videnia a vaši starci budú snívať sny.

Aj na svojich služobníkov a na svoje služobníčky vylejem v tých dňoch zo svojho Ducha a budú prorokovať.

Budem robiť divy hore na nebi a znamenia dolu na zemi.

Ježiš nám prislúbil, že bude s nami po všetky dni. Že nám zošle Tešiteľa, skrze ktorého bude robiť veľké veci v našom živote. Je neligitímne prosiť o Ducha Svätého? Je nelegitímne modliť sa za niekoho, aj keď práve nie je prítomný kňaz? To modlitba bez kňaza nie je modlitbou?
pre istotu ešte raz Nepopieram posvätnosť a silu kňažstva.

Božia láska je rozliata v našich srdciach.
Proroctvá prestanú, jazyky zamĺknu a poznanie pominie. LÁSKA NIKDY NEZANIKNE.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 03 apríl 2012  ~  Posledná návšteva: 19 august 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2012 :  19:26:54  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:

Preco radsej nevydavat svedectva , ako s pokorou a trpezlivostou primame Panov kriz
Viete , preco som tie citaty z Pisma dal Lebo v tom svedectve , aj ked je akokolvek pekne chyba jedna podstatna vec

Vezmi odo mňa tento kalich. No nie čo ja chcem ale čo ty." Mk 14,36
Ak by tato veta v tom svedectve bola bol by som ticho ako nemy A poprosim aby ste mi netykali , ja som s vami husy nepasol

Pôvodne zaslal amerika1 - 13 apríl 2012 :  15:27:15



so mnou si husy pásať nemohol lebo na rozdiel od teba nie som husiar!!
Ak si praješ aby som ti vykal, samozrejme to budem rešpektovať akonáhle sa mi predstavíš plným menom a priezviskom. Predstavenie prezývkou, alebo krstným menom je výzvou na tykaie

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2012 :  20:38:45  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Preco radsej nevydavat svedectva , ako s pokorou a trpezlivostou primame Panov kriz
Viete , preco som tie citaty z Pisma dal Lebo v tom svedectve , aj ked je akokolvek pekne chyba jedna podstatna vec

Vezmi odo mňa tento kalich. No nie čo ja chcem ale čo ty." Mk 14,36
Ak by tato veta v tom svedectve bola bol by som ticho ako nemy A poprosim aby ste mi netykali , ja som s vami husy nepasol

Pôvodne zaslal amerika1 - 13 apríl 2012 :  15:27:15



so mnou si husy pásať nemohol lebo na rozdiel od teba nie som husiar!!
Ak si praješ aby som ti vykal, samozrejme to budem rešpektovať akonáhle sa mi predstavíš plným menom a priezviskom. Predstavenie prezývkou, alebo krstným menom je výzvou na tykaie

Pôvodne zaslal mak - 15 apríl 2012 :  19:26:54


A kde sa vám Amerika predstavil?

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2012 :  20:42:51  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Vynikajuca odpoved,JanaKJK.Dodám iba,ze aj laik ma urad knaza,proroka a krala a pri krste a birmovke dostal duchovne dary,ktore nesmie zanedbat,pretoze ked ich nerozmnozi,tak sa mu pri Bozom sude odoberu a on bude vyhodeny podobne ako neuzitocny sluha z podobenstva o talentoch.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2012 :  21:15:45  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Obratit sa na knaza a vyuzit legitimne prostriedky Bozej milosti
1, svata spoved
2,obeta sv . Omse
3, svate Prijmanie
4, Knazske pozehnanie

A to moze byt doplnene
1,modlidbou veriacich
2, sebezaporom
3, obetami

Vam uplne pri rieseni problemu vypadla hlavna uloha knaza

Pôvodne zaslal amerika1 - 15 apríl 2012 :  15:38:30



Nikto nepopiera posvätnosť a silu knažstva.

Legitimne prostriedky? Keď sa modlíme jeden za druhého, to nie je legitímne?

V posledných dňoch, hovorí Boh,vylejem zo svojho Ducha na každé telo:
vaši synovia a vaše dcéry budú prorokovať,vaši mladíci budú mať videnia a vaši starci budú snívať sny.

Aj na svojich služobníkov a na svoje služobníčky vylejem v tých dňoch zo svojho Ducha a budú prorokovať.

Budem robiť divy hore na nebi a znamenia dolu na zemi.

Ježiš nám prislúbil, že bude s nami po všetky dni. Že nám zošle Tešiteľa, skrze ktorého bude robiť veľké veci v našom živote. Je neligitímne prosiť o Ducha Svätého? Je nelegitímne modliť sa za niekoho, aj keď práve nie je prítomný kňaz? To modlitba bez kňaza nie je modlitbou?
pre istotu ešte raz Nepopieram posvätnosť a silu kňažstva.

Pôvodne zaslal JanaKJK - 15 apríl 2012 :  18:41:54




tak sa vás spýtam napríklad.: Niekoho už dlhšie trápi nejaký problém, modlia sa zaňho ľudia v spoločenstve, prosia Ježiša, problém sa vyrieši (nejaka bolesť, hocičo...), to treba isť za predstavenými, dieceznymi...atď, aby sme mohli svedčiť o tom, že Ježiš nám pomohol?


Ukazte mi , kde ma vo vasom tvrdeni priestor knaz problem sa vyriesi kto ho vyriesi ? Akym sposobom To vsetko vase tvrdenie obsahuje Len knaz tam nie je

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2012 :  21:18:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:

Preco radsej nevydavat svedectva , ako s pokorou a trpezlivostou primame Panov kriz
Viete , preco som tie citaty z Pisma dal Lebo v tom svedectve , aj ked je akokolvek pekne chyba jedna podstatna vec

Vezmi odo mňa tento kalich. No nie čo ja chcem ale čo ty." Mk 14,36
Ak by tato veta v tom svedectve bola bol by som ticho ako nemy A poprosim aby ste mi netykali , ja som s vami husy nepasol

Pôvodne zaslal amerika1 - 13 apríl 2012 :  15:27:15



so mnou si husy pásať nemohol lebo na rozdiel od teba nie som husiar!!
Ak si praješ aby som ti vykal, samozrejme to budem rešpektovať akonáhle sa mi predstavíš plným menom a priezviskom. Predstavenie prezývkou, alebo krstným menom je výzvou na tykaie

Pôvodne zaslal mak - 15 apríl 2012 :  19:26:54


A kde sa vám Amerika predstavil?

Pôvodne zaslal Reconquistador - 15 apríl 2012 :  20:38:45



To je ukazka ich slusnosti Elementarnej , ludskej nechajte ich

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2012 :  21:21:33  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
V posledných dňoch, hovorí Boh,vylejem zo svojho Ducha na každé telo:
vaši synovia a vaše dcéry budú prorokovať,vaši mladíci budú mať videnia a vaši starci budú snívať sny.

Aj na svojich služobníkov a na svoje služobníčky vylejem v tých dňoch zo svojho Ducha a budú prorokovať.

Budem robiť divy hore na nebi a znamenia dolu na zemi.


A zese si vysvetlujete Pismo podla vasich subjektivnych predtstav Bez Cirkvi a mimo Cirkvi
Vy poskytuje nespocet dokazov , ze Cirkev nemienite brat vazne
Sektarske metody, nic ine

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

JanaKJK

Stav: offline

 Odoslaný - 16 apríl 2012 :  12:36:52  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: JanaKJK  Pridať JanaKJK do zoznamu priateľov
citácia:
[quote][quote]

Ukazte mi , kde ma vo vasom tvrdeni priestor knaz problem sa vyriesi kto ho vyriesi ? Akym sposobom To vsetko vase tvrdenie obsahuje Len knaz tam nie je

Pôvodne zaslal amerika1 - 15 apríl 2012 :  21:15:45



vy ste ma vôbec nepochopili, kňaz má veľkú úlohu, keď sa za nás modlí, má to určite veľku posväcujúcu silu... ale vy ste mi neodpovedali na otazku... "bez kňaza naša modlitba nie je modlitbou?"

Božia láska je rozliata v našich srdciach.
Proroctvá prestanú, jazyky zamĺknu a poznanie pominie. LÁSKA NIKDY NEZANIKNE.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 03 apríl 2012  ~  Posledná návšteva: 19 august 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 16 apríl 2012 :  14:45:33  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Najskor by som poprosil vyklad toho biblickeho textu , co ste sem dali z Joela Ked je uz uverejneny , tak by mal dostat aj vyklad

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 16 apríl 2012 :  14:47:42  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
[quote][quote]

Ukazte mi , kde ma vo vasom tvrdeni priestor knaz problem sa vyriesi kto ho vyriesi ? Akym sposobom To vsetko vase tvrdenie obsahuje Len knaz tam nie je

Pôvodne zaslal amerika1 - 15 apríl 2012 :  21:15:45



vy ste ma vôbec nepochopili, kňaz má veľkú úlohu, keď sa za nás modlí, má to určite veľku posväcujúcu silu... ale vy ste mi neodpovedali na otazku... "bez kňaza naša modlitba nie je modlitbou?"

Pôvodne zaslal JanaKJK - 16 apríl 2012 :  12:36:52



Kedy je nasa modlidba spravnou modlidbou ? Ale to by potrebovalo oddelit do noveho vlakna Kedze sa vsetci , ako katolici kazdy den modlime , tak sa odpovede budu len sypat

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

JanaKJK

Stav: offline

 Odoslaný - 16 apríl 2012 :  20:47:14  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: JanaKJK  Pridať JanaKJK do zoznamu priateľov
citácia:
Najskor by som poprosil vyklad toho biblickeho textu , co ste sem dali z Joela Ked je uz uverejneny , tak by mal dostat aj vyklad

Pôvodne zaslal amerika1 - 16 apríl 2012 :  14:45:33



1. Ja nie som teolog, aby som vám robila z každeho biblickeho citatu rozbor.
2. Ten text je jasný, krásny, nie je to len teoria, Božie slovo je skutočné, živé. Ja si myslím, že ho veľmi dobre chápete aj sám (rozumom, chcelo by to aj srdcom), len už mate určite pripravených niekolko teoretických odpovedí, čo tým chcel Boh povedať a čo nie...

...toto je Duch Svätý, živý, skutočný, prítomny, počuje, vidí, premieňa, uzdravuje, oživuje, naplňa, očisťuje, mení, učí nás milovať, robí nás radostnými, odovzdanými Bohu... a toto všetko robí viditeľnými znakmi (ktoré samozrejme vy neuznávate, to mi je už jasné)

Božia láska je rozliata v našich srdciach.
Proroctvá prestanú, jazyky zamĺknu a poznanie pominie. LÁSKA NIKDY NEZANIKNE.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 03 apríl 2012  ~  Posledná návšteva: 19 august 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 16 apríl 2012 :  20:56:58  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ale vy nie ste protestantka , aby ste si Pismo vykladali ako sa vam paci Katolici nerazia Lutherovu bludnu nauku o slobodnom vysvtlovani biblie

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

JanaKJK

Stav: offline

 Odoslaný - 16 apríl 2012 :  21:00:19  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: JanaKJK  Pridať JanaKJK do zoznamu priateľov
čo protestantské som napísala?

Božia láska je rozliata v našich srdciach.
Proroctvá prestanú, jazyky zamĺknu a poznanie pominie. LÁSKA NIKDY NEZANIKNE.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 03 apríl 2012  ~  Posledná návšteva: 19 august 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 16 apríl 2012 :  21:56:26  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
2. Ten text je jasný, krásny, nie je to len teoria, Božie slovo je skutočné, živé. Ja si myslím, že ho veľmi dobre chápete aj sám (rozumom, chcelo by to aj srdcom), len už mate určite pripravených niekolko teoretických odpovedí, čo tým chcel Boh povedať a čo nie...

Svate Pismo sa necita tak, ze ho chapeme sami , ale citame ho s Cirkvou tak , ako ho chape Cirkev
A nejhorsie je , ze vy ho vobec nechapete , inak by ste ho neuvadzali uplne bez kontextu
Cim je pre vas potom Pismo ? Mrtva litera

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 17 apríl 2012 :  09:44:06  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
"Slová o nechápaní slov Svätého Písma sú mnohokrát iba výhovorkou a prikrytím lenivosti.Ako chceš pochopiť obsah Svätého Písma,ak ho nechceš otvoriť a čítať z neho?Tak zober Písmo,prečítaj si z neho,pochopené si zapamätaj a nepochopené si prečítaj niekoľkokrát.Ak aj vtedy nebudeš schopný pochopiť prečítané,choď k múdrejšiemu,choď k učiteľovi,preber s ním nepochopené a hlavne preukáž veľké úsile a horlivosť.A Hospodin Boh,vidiac,že sa snažíš a vynakladáš toľko námahy,aby si pochopil,neprehliadne tvoju neustálu snahu - ak ti to neobjasní človek,vtedy ti to On sám bez pochyby odkryje."
sv.Ján Zlatoústy

"Oddávajme sa všetci čítaniu Svätého Písma a svätootcovských výkladov,pretože ich slová sú Božími slovami a nie ľudskými.Vkladajte ich do srdca a dobre chráňte,Pretože Božie slová sú slová života a ten,kto ich v sebe nosí a chráni,má večný život"
Sv.Simeon Nový teológ

"Tak mi povedz drahý brat,či žiť ponorený v textoch Písma,stále ich meditovať,nepoznať nič iné,nehľadať nič iné,nie je prežívanie neba už tu na zemi?"
sv.Hieronym


Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

JanaKJK

Stav: offline

 Odoslaný - 17 apríl 2012 :  11:07:52  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: JanaKJK  Pridať JanaKJK do zoznamu priateľov
citácia:

Svate Pismo sa necita tak, ze ho chapeme sami , ale citame ho s Cirkvou tak , ako ho chape Cirkev
A nejhorsie je , ze vy ho vobec nechapete , inak by ste ho neuvadzali uplne bez kontextu
Cim je pre vas potom Pismo ? Mrtva litera

Pôvodne zaslal amerika1 - 16 apríl 2012 :  21:56:26



je to pre mňa živé Božie slovo. Práveže nie je mrtva litera. Nenapísala som nič, čo nie je v súlade s Cirkvou.

Božia láska je rozliata v našich srdciach.
Proroctvá prestanú, jazyky zamĺknu a poznanie pominie. LÁSKA NIKDY NEZANIKNE.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 03 apríl 2012  ~  Posledná návšteva: 19 august 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

JanaKJK

Stav: offline

 Odoslaný - 17 apríl 2012 :  11:23:05  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: JanaKJK  Pridať JanaKJK do zoznamu priateľov
citácia:

"Tak mi povedz drahý brat,či žiť ponorený v textoch Písma,stále ich meditovať,nepoznať nič iné,nehľadať nič iné,nie je prežívanie neba už tu na zemi?"
sv.Hieronym

[i]
Pôvodne zaslal Zachariáš - 17 apríl 2012 :  09:44:06


Pekná myšlienka.

Žalm 73, 25 Veď kohože mám na nebi?
A keď som pri tebe, nič pozemské ma neteší.


Božia láska je rozliata v našich srdciach.
Proroctvá prestanú, jazyky zamĺknu a poznanie pominie. LÁSKA NIKDY NEZANIKNE.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 03 apríl 2012  ~  Posledná návšteva: 19 august 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 17 apríl 2012 :  15:06:43  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ale ten zalm co ste citovali neviete dat zase do suvislosti s realitou , ze ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

JanaKJK

Stav: offline

 Odoslaný - 17 apríl 2012 :  15:12:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: JanaKJK  Pridať JanaKJK do zoznamu priateľov
Čo je na tom nerealne? ten žalm mi ako prvý napadol, keď som si čítala tie citáty.
Keď k nám Boh prehovára skrze Sväté písmo - Jeho Božie slovo, tak každý kresťan by mal mať radosť.

Božia láska je rozliata v našich srdciach.
Proroctvá prestanú, jazyky zamĺknu a poznanie pominie. LÁSKA NIKDY NEZANIKNE.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 03 apríl 2012  ~  Posledná návšteva: 19 august 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 17 apríl 2012 :  15:16:51  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
To , co vy prezentujete , totiz nie je mystika , ale ducharcina par exelence Vy charizmatici , sa casto odvolavate na sv . Jana z Kriza , ako svoj vzor
Lenze vy si myslite , ze sv Jana z Kriza nik iny nepochopil , len vy a nik iny ho nestuduje len vy
Skusme si ukazat ako sa dany vers z Pisma vztahuje na sv Jana z Kriza
Ranny zivotopisec sv Jana z Kriza ho charakterizoval nasledovne " Ma hlavu nad hviezdami , nohy pevne na zemi , a ruky pri praci "
To sa netyka len sv. Jana z Kriza , ale aj ostatnych mystikov Preto slova nic ne zemi ma netesi , mozno vykladat len za podmienky , ze ho netesi nic, co neoslavuje a nie je spojene s Bohom
Ide o dodrzanie troch zasad
1, byt plny Boha
2, byt realisticky
3,byt ponoreny do praktickej cinnosti

Tieto tri zasady musia byt podla ucitelov mystickeho zivota nerozlucne spojene v jeden celok
Problem dnesneho cloveka a dnesneho katolika je , ze tieto tri zasady nevie spojit do celku Bud sa sustreduje na prvu zasadu , bud na druhu , alebo tretiu , ale absentuje snaha o ich spojenie v organicky celok
A vy si nedate ani za pana Jana povedat

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

JanaKJK

Stav: offline

 Odoslaný - 17 apríl 2012 :  15:26:04  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: JanaKJK  Pridať JanaKJK do zoznamu priateľov
citácia:

Ide o dodrzanie troch zasad
1, byt plny Boha
2, byt realisticky
3,byt ponoreny do praktickej cinnosti

Pôvodne zaslal amerika1 - 17 apríl 2012 :  15:16:51



a v ňom z tohto sme odbočili?

mne to skôr pripadá, že niektorí kresťania... vnímajú sväté písmo ako niečo vzdialené, nedosiahnuteľné, nerealne...

ja neviem, čo je sv. písmo pre vás, ale ja na ňom mienim stáť, z neho čerpať, skrze neho sa približovať k Bohu..

ved ono to vôbec nie je až také nepochopiteľné, alebo nejako zložito myslené, veľa vecí je písaných obrazne, ale vo veľa prípadoch JEŽIŠ PREHOVÁRA PRIAMO.

Božia láska je rozliata v našich srdciach.
Proroctvá prestanú, jazyky zamĺknu a poznanie pominie. LÁSKA NIKDY NEZANIKNE.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 03 apríl 2012  ~  Posledná návšteva: 19 august 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 17 apríl 2012 :  15:37:17  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Ide o dodrzanie troch zasad
1, byt plny Boha
2, byt realisticky
3,byt ponoreny do praktickej cinnosti

Pôvodne zaslal amerika1 - 17 apríl 2012 :  15:16:51



a v ňom z tohto sme odbočili?

mne to skôr pripadá, že niektorí kresťania... vnímajú sväté písmo ako niečo vzdialené, nedosiahnuteľné, nerealne...

ja neviem, čo je sv. písmo pre vás, ale ja na ňom mienim stáť, z neho čerpať, skrze neho sa približovať k Bohu..

ved ono to vôbec nie je až také nepochopiteľné, alebo nejako zložito myslené, veľa vecí je písaných obrazne, ale vo veľa prípadoch JEŽIŠ PREHOVÁRA PRIAMO.

Pôvodne zaslal JanaKJK - 17 apríl 2012 :  15:26:04



Vy ste neodbocili , vy totiz idete v protismere .Problem je , ze vy zo sv Pisma necerpate , ani na nom nestojite Dokazom je , ze neviete vysvetlit poriadne ani jeden vers z Pisma To nemusi byt nevyhnutne celkom vasa chyba Vasou chybou je , ze ste zatvrdnuta a nedate si povedat
A hned vam to dokazem na vasom tvrdeni , ze Jezis prehovara priamo Neprehovara A viete preco ? Lebo prehovara len skrze Ducha Svateho Len v Nom nam Pismo prehovori


A chcete dokaz z Pisma ?

Tu vam ho dam Berte to ako bonus od Ducha Sveteho

On im povedal: "Vám je dané poznať tajomstvá Božieho kráľovstva. Ostatným hovorím len v podobenstvách, aby hľadeli, ale nevideli, aby počúvali, ale nechápali. Lk 8,10

Na vas a vam podobnym sa vztahuju slova , ze hladite a nevidite , pocuvate , ale nechapete
Keby ste sa aspon kriticky zamysleli nad sebou a dali si povedat , ze ste na uplne zlej ceste


Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: Veľkopiatkové prosby kedysi a dnes Téma Next Topic: Svätenie krstej vody na veľkonočnú vigíliu  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06