Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Prijimanie
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: boh,viera,cirkev Téma Next Topic: Ak ma maš rád
Strana: z 5

ikica20

Stav: offline

 Odoslaný - 11 júl 2008 :  14:03:09  Zobraziť profil  Pridať ikica20 do zoznamu priateľov
Chcem sa spytat kamaratka je rozvedena uz 3roky. Jej dcera pojde narok na 1. sv. prijimanie. Normalne chodi na hodiny nabozenstva a ma aj krst. Moze ist dcera na prijimanie ked su jej rodicia rozvedeny? pise sa to niekde ze rodicia su rozvedeny a pod. Ci uz tuto vec Cirkev neskuma?Dakujem za odpoved :o))

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 6  ~  Člen od: 05 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 25 október 2008 Upozorniť moderátora 

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 11 júl 2008 :  14:08:42  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
rozvod rodicov nie je dcerin hriech

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ikica20

Stav: offline

 Odoslaný - 13 júl 2008 :  21:55:06  Zobraziť profil  Pridať ikica20 do zoznamu priateľov
A preco potom sa nemozu sa slobodny clovek nemoze zobrat s rozvedeny v kostole ved ten slobodny nieje na vine... a potom preco ich deti nemozu byt pokrstene? ved to dieta tiez nemoze za to ze jeho otec alebo matka bola rozvedena..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 6  ~  Člen od: 05 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 25 október 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 júl 2008 :  09:35:55  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ak by si slobodny clovek zobral rozvedeneho( mal cirkevny sobas), potom by konal hriech cudzolozstva...a bolo by pokrytecke, keby Cirkev podporovala taketo manzelstva-podporovala by hriech
kedze sa taketo manzelstva v Cirkvi neuzatvaraju, nemozu mat takyto ludia ani deti v Cirkevne platnom manzelstve a preto sa mi zda nelogicke, keby ziadaju o krst svojich deti, kde je potrebne slubit, ze ich budu vychovavat po krestansky, ked tak vobec neziju

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 14 júl 2008 :  16:58:15  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
A preco potom sa nemozu sa slobodny clovek nemoze zobrat s rozvedeny v kostole ved ten slobodny nieje na vine... a potom preco ich deti nemozu byt pokrstene? ved to dieta tiez nemoze za to ze jeho otec alebo matka bola rozvedena..

Pôvodne zaslal ikica20 - 13 júl 2008 :  21:55:06


Slobodny sice nz vine nie je, ale ten "rozvedeny" v skutocnosti rozvedeny nie je, lebo raz platne uzavorene manzelstvo moze rozdelit iba smrt jedneho z maznelov. Aky dovod ma slobodny vstupit do manzelstva inych dvoch ludi a podielat sa na cuzdolozstve?
Ak si vedome kupim kradnute auto, som nevinny, ved som ho neukradol?

A co sa tyka krstu, kedze deti nevedia vyjadrit svoje postoje a vieru, krsti a do viery rodicov a krstnych rodicov. Aku vieru maju rodicia, ktori ziju v smrtelnom hriechu cudzolozstva?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 14 júl 2008 :  18:57:47  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
Principiálne by som však nevidel dôvody nepokrstiť dieťa takto žijúceho páru. Ak totiž hovoríme, že krst je sviatosť a pôsobí ex opere operato, tak viera alebo nevera rodičov má pramalý dosah na pôsobenie milosti, ktorá prúdi k človekovi, ktorý je pokrstený.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 14 júl 2008 :  20:22:13  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ešter chcem podotknuť, že krst s aneodmieta, len sa osdsuva na dobu, ked dieťa bude vedieť samorozlíšiť čo je a čo nie je správne, keďže rodičia kresťansky nežiju.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zarenka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 júl 2008 :  20:24:36  Zobraziť profil  Pridať Zarenka do zoznamu priateľov
Janka, mozno sa ti to zda nelogicke, ale chvalabohu, viera a krestanstvo
nevazia skutky podla logiky, ale podla viery a lasky..
A kym je ten, ktory chce rozhodovat o osude neviniatka?
Si ty ta, ktora chce odoprietb nevmluvnatu stat sa dietatom bozim??!!
Ja zijem s rozvedenym muzom a 27. budem krstit svoje druhe dieta.
Mas nieco proti tomu??

"NECHAJTE MALICKYCH PRIST KU MNE"

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 56  ~  Člen od: 28 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 15 apríl 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 14 júl 2008 :  20:28:08  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
Janka, mozno sa ti to zda nelogicke, ale chvalabohu, viera a krestanstvo
nevazia skutky podla logiky, ale podla viery a lasky..
A kym je ten, ktory chce rozhodovat o osude neviniatka?
Si ty ta, ktora chce odoprietb nevmluvnatu stat sa dietatom bozim??!!
Ja zijem s rozvedenym muzom a 27. budem krstit svoje druhe dieta.
Mas nieco proti tomu??

"NECHAJTE MALICKYCH PRIST KU MNE"

Pôvodne zaslal Zarenka - 14 júl 2008 : 20:24:36



vid prispevok vyššie, krst sa neodopiera

tvoje žitie nie je kresťanske, a je to žitie v hriechu

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zarenka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 júl 2008 :  20:45:15  Zobraziť profil  Pridať Zarenka do zoznamu priateľov
Hej, zivot v hriechu, to je ocividne. A bohuzial, nic sa neda robit.
A samozrejme ze viem,
ze krst sa neodopiera. Asi to viem najlepsie, kedze budeme
mat pokrstene uz druhe dietatko.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 56  ~  Člen od: 28 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 15 apríl 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 14 júl 2008 :  20:46:25  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
hm...máš niečo proti tomu....žijem s rozvedeným...budem krstiť už druhé dieťa...hm...no, neviem, tu by sa dalo mať mnohé proti tomu, aj keď nepopieram, že DS vaniek kadiaľ sám chce, ale pri krste majú byť práve rodičia garanciou kresťanskej - katolíckej výchovy...to nie ste!

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 14 júl 2008 :  20:51:26  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
Hej, zivot v hriechu, to je ocividne. A bohuzial, nic sa neda robit.

Pôvodne zaslal Zarenka - 14 júl 2008 : 20:45:15



nedá alebo sa nechce dať?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zarenka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 júl 2008 :  20:52:12  Zobraziť profil  Pridať Zarenka do zoznamu priateľov
Garancia?? Zaujimave. Kto moze co garantovat.
Ak by si ty krstila svoje dieta a po krste ta manzel opusti..
Super garancia, no nie??

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 56  ~  Člen od: 28 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 15 apríl 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zarenka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 júl 2008 :  20:55:07  Zobraziť profil  Pridať Zarenka do zoznamu priateľov
A je zaujimave, ze knaz, alebo knazi v mojom pripade
na to maju iny nazor..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 56  ~  Člen od: 28 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 15 apríl 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zarenka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 júl 2008 :  20:56:18  Zobraziť profil  Pridať Zarenka do zoznamu priateľov
alesko, co by si mi teda poradil????????

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 56  ~  Člen od: 28 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 15 apríl 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 14 júl 2008 :  20:58:10  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
A je zaujimave, ze knaz, alebo knazi v mojom pripade
na to maju iny nazor..

Pôvodne zaslal Zarenka - 14 júl 2008 : 20:55:07


no niekde chybaju informacie aby človek mohol mať uplny nazor na to. nakolko ja o tebe informacie nemam, nebudem radiť.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zarenka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 júl 2008 :  21:02:03  Zobraziť profil  Pridať Zarenka do zoznamu priateľov
Hej. Vdaka. Ale nehovor, ze sa "nechce nic obit"..
To by si mi krivdil..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 56  ~  Člen od: 28 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 15 apríl 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zarenka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 júl 2008 :  21:06:56  Zobraziť profil  Pridať Zarenka do zoznamu priateľov
Alesko, knazom informacia jednoznacne nechyba.
Alebo si myslis, ze kanzovi povies dobry den
a on ti pokrsti dieta??
Zaujimave nazory..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 56  ~  Člen od: 28 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 15 apríl 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 14 júl 2008 :  21:10:26  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
dvaja veriaci rodičia sú v podstate tou garanciou, resp. toto sľubujú pri krste, podobne ako krsní rodičia. Nuž ako to vidia kňazi, o tom by sa dalo tiež dlho diskutovať, či je práve správna táto určitá benevolencia. Ale ako i Aleško napísal, iste nevieme, či nepoznáme zázemie tohto probl, ale Ty si v podstate napýsala, že "viera a krestanstvo nevazia skutky podla logiky, ale podla viery a lasky..." a tam niekde je asi odpoveď, že aj keď partner opustí, druhý zostáva verný, teraz je to veľký hriech a to nie je jednoduché žiť napr. bez rozhrešenia a Eucharistie. No ale nebudem ďalej rozpytvávať.

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 14 júl 2008 :  21:14:38  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
A je zaujimave, ze knaz, alebo knazi v mojom pripade
na to maju iny nazor..

Pôvodne zaslal Zarenka - 14 júl 2008 :  20:55:07


Poznam knaza, ktory urobil v kostole obrad (hoci nie plnohodnotny sobas) rozvedeneho so slobodnou zenou, oboch pred tym vyspovedal a obom pocas obradu dal prijimanie.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zarenka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 júl 2008 :  21:16:55  Zobraziť profil  Pridať Zarenka do zoznamu priateľov
Kazdy chce byt vojakom ale ked pride na skutocnu vojnu,
kto sa postavi do boja..?? A nikto nehovori, ze to je lahke.
Nemyslim si, ze sobaseni partneri su lepsou garanciou, ze vychovaju dieta v katolickej viere nez nezosobaseni..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 56  ~  Člen od: 28 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 15 apríl 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zarenka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 júl 2008 :  21:19:14  Zobraziť profil  Pridať Zarenka do zoznamu priateľov
Zalezi to od kazdeho individualne, ako vychovava svoje deti!
Ale tazko sa rozprava o rodicovstve so slobodnymi..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 56  ~  Člen od: 28 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 15 apríl 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 14 júl 2008 :  21:20:08  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Nemyslim si, ze sobaseni partneri su lepsou garanciou, ze vychovaju dieta v katolickej viere nez nezosobaseni..

Pôvodne zaslal Zarenka - 14 júl 2008 :  21:16:55


Vies o tom, ze s kazdou sviatostou prichadzaju iste specialne milosti od Boha? Vies o tom, ze smrtelny hriech, zbavuje cloveka milosti posvacujucej?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 14 júl 2008 :  21:21:49  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
ten sa postaví do boja, kto skutočným vojakom je a to súvisí s pevnosťou charakteru a silou ducha a tým daného slova! Ani nezosobášení nie sú žiadnou garanciou, už len ten moment je závažným, že porušujú dané stanovy; vyvoláva to jednak pohoršenie, jednak problémy vo výchove, ak rodičia nežijú podľa prikázaní aj Cirkevných a aj Božích nakoniec, lebo nie je dovolené sa ani rozvádzať, ani žiť v konkubináte, ale na to trebalo myslieť asi v inom čase... a teraz nepríšem toto kvôli odsudzovaniu, je to len konštatovanie. A to, čo opisuje Maťo, je vážnym lapsusom zo strany kňaza, ktoré by už mal riešiť biskup.

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 14 júl 2008 :  21:25:24  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
Zalezi to od kazdeho individualne, ako vychovava svoje deti!
Ale tazko sa rozprava o rodicovstve so slobodnymi..

Pôvodne zaslal Zarenka - 14 júl 2008 : 21:19:14



No ale rozhodne ako chceš učiť kresťanstvu deti, ked sama nežiješ kresťansky? Akemu vlastne kresťanstvu budeš učiť deti? iba ak pokrivenemu.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zarenka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 júl 2008 :  21:32:58  Zobraziť profil  Pridať Zarenka do zoznamu priateľov
Ale to este neznamena, ze moje deti nemozu byt dobrymi krestanmi.
Ja si nepytam ospravedlnenie na svoj zivot. Urobila som rozhodnutie z ktoreho niet vychodiska viac menej. Ale to nepredurcuje zivot mojim detom. Hoci zijem v nepozehnanom zvazku, neznamena to, ze sa
skryjem za kostolom a zakazem detom priblizovat sa k nemu, aby
niekoho "nepohorsili", alebo ze tam nepatria. nic stym nemaju nic spolocne.

Inak, syna som prihlasila do katolickej skoly.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 56  ~  Člen od: 28 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 15 apríl 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: boh,viera,cirkev Téma Next Topic: Ak ma maš rád  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06