Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Antikoncepcia
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: deja-vu Téma Next Topic: Adopcia pre každého
Strana: z 2

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 08 júl 2008 :  22:31:54  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
no ten kto tu stále melie dookola to isté a voloviny si tu tentorázy ty. a ked už upozorňuješ na pravopisne chyby a preklepy, tak sa slovenčinársky zamysli nad významami slov "byť proti" a "predchádzať"

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Jabloň

Stav: offline

 Odoslaný - 10 júl 2008 :  03:11:01  Zobraziť profil  Pridať Jabloň do zoznamu priateľov
citácia:
no ten kto tu stále melie dookola to isté a voloviny si tu tentorázy ty. a ked už upozorňuješ na pravopisne chyby a preklepy, tak sa slovenčinársky zamysli nad významami slov "byť proti" a "predchádzať"

Pôvodne zaslal alesko - 08 júl 2008 : 22:31:54



Buď tak láskavý a pomôž mi s tým. Kedy to vlastne dochádza ku počatiu? Keď pôsobíš proti nemu, alebo keď mu predchádzaš?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 60  ~  Člen od: 23 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 14 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 11 júl 2008 :  22:19:46  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ked mu predchadzaš prirodzenou cestou, tak k počatiu dôjsť môže. ked použiješ antikoncepciu tak k nemu dôjsť nemôže.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 11 júl 2008 :  23:22:41  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
ked mu predchadzaš prirodzenou cestou, tak k počatiu dôjsť môže. ked použiješ antikoncepciu tak k nemu dôjsť nemôže.


Pôvodne zaslal alesko - 11 júl 2008 :  22:19:46


Moze k nemu dojst aj tak. Aj to je jeden z dovodov, preco v kulturach s volne dostupnou a pouzivanou antikoncepciou pocet umelych potratov neklesol, ale naopak stupa.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 12 júl 2008 :  00:03:21  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
no hej môže dojst, al eide o to, že tu sa s antikoncepiou snažiš nutne zabraniť.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jlihocky

Stav: offline

 Odoslaný - 09 august 2008 :  22:19:38  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: jlihocky  Pridať jlihocky do zoznamu priateľov
Ja osobne si neviem predstaviť manželský život bez intímnej lásky. Pritom využívanie plodných a neplodných dní nie vždy tak funguje ako sa teoreticky prezentuje. Tak isto využívanie Bilingsovej metódy je dosť preoblematické.
Chcel by som sa opýtať na Váš názor o tzv. prerušenej .... (myslím, že viete čo mám na mysli). Tak sa mi zdá, že to povoľuje aj RKC.

JaroL

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 14  ~  Člen od: 25 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 26 júl 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 09 august 2008 :  22:43:03  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
jlihocky: Nie, nepovoluje.

Isteze tie metody nie su vzdy na 100%, a to je prave dobre. Preco sa, priatelu, tak desiš prichodu dalsieho dietata? Hadam by ste od hladu koli tomu nepomreli.

A krasne intimne chvile s manzelkou nemusia byt nutne len vtedy ked je penis vo vagine. Byt len tak spolu prituleni, nieco si pekneho šepkat, do toho nežne hladkanie... - aj to su nadherne intimne chvile plne lasky.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 09 august 2008 :  23:56:12  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2008 :  17:41:49  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Milan: No presne. Krásne...

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 12 august 2008 :  15:38:57  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
jlihocky

1. tema o prerušovanej ... je inde
2. BM nefungujke z dvoch dovodov: bud zle interpretuješ vzsledkz(su momentz ked zdravotny stav skresli merania) alebo ked Boh umožní počatie. takže ani jedno ani druhe nie je chyba BM.

a pripajam sa k Pierrovi - prečo sa bať počatia?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zarenka

Stav: offline

 Odoslaný - 12 august 2008 :  18:37:51  Zobraziť profil  Pridať Zarenka do zoznamu priateľov
Len tak mimochodom, ziadna antikoncepcia nie je 100%.
ZIADNA!

Na jednom kurze PM bolo povedane, ze sa vyskytol pripad,
kedy obaja, aj manzel aj manzelka pouzili koncepciu a pocali
dieta.. Raz Bozi plan - Bozi..

Ja osobne poznam zenu na pirulkach a jednu s vnutromaternicovym
telieskom a obom to zlyhalo..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 56  ~  Člen od: 28 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 15 apríl 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Trakan

Stav: offline

 Odoslaný - 27 september 2008 :  23:59:57  Zobraziť profil  Pridať Trakan do zoznamu priateľov
Prvým dôsledkom pre etické posúdenie sexuálneho konania človeka by zrejme bolo, že snahy o potlačenie akýchkoľvek sexuálnych túžob ako výraze kresťanskej dokonalosti, ako ich hlásala predovšetkým stredoveká kresťanská asketická zbožnosť, sú pri väčšine ľudí jednoducho nereálne. Samovoľné orgazmy už pri dieťati svedčia, že telo sa samo stará nezávisle na nás o údržbu určitej hladiny sexuálnej túžby. Úplne sa oslobodiť od sexuálnej túžby, ako to hlása jedna časť kresťanstva, ktorá je asketicky orientovaná, je pre väčšinu ľudí ilúziou.
Tu bol apoštol Pavel realistom, čo sa týka sexuálnych túžob človeka. Je si vedomý toho, že pri niektorých ľuďoch je sexuálna túžba nástojčivá a nemožno sa od nej oslobodiť. Pavel hovorí o „horení vášňou“ (1K 7, 9). Sú teda ľudia, ktorých spaľuje sexuálna túžba. A tu je Pavlova rada jasná. Nekáže sexuálnu túžbu asketicky umlčať. Také niečo je možné len u niektorých, u ktorých sú na to predpoklady. U koho to možné nie je, tam Pavel radí sex správne usmerniť: vstúpiť do manželstva (1K 7, 9). Biblickým ideálom teda nie je sexuálnu túžbu úplne eliminovať, ale ju správne nasmerovať. Mimochodom, po vydani encykliky, ktora sa zaobera touto "problematikou", velka cast biskupov vydala k encyklike urcite "doplnenie", ci "usmernenie", pre pochopenie. Takze telesna laska ma takisto svoju hodnotu a nie malu.. Precitajme si napr. aj v Genesis, co hovori Boh Eve.. A robme mozno aj rozdiel medzi milovanim sa a sexom. Aby sme boli presnejsi v terminologii. Plus videli rozdiel v pohlavnom styku v manzelstve. Ved potom samotne manzelstvo je pokusenim pre oboch, co sa tyka pohlavneho styku.. Otazka, co krajiny, kde sa mnozi AIDS alebo krajiny ako su napr. Filipiny, kde je taky problem, ze maju deti na kazdy prst dve... a nemaju im dat co do ust, vychova ziadna, niekde deti umieraju hladom a pod.. A povedat tym krajinam, kde sa AIDS rozsiruje zavratnou rychlostou, ze nepouzivajte kondomy, nie je riesenie problemu, lebo mysliet si, ze sa ti ludia zastavia, je ako mysliet si, ze zem sa zacne tocit na opacnu stranu..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2  ~  Člen od: 01 marec 2008  ~  Posledná návšteva: 27 september 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 28 september 2008 :  14:08:06  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Trakan:
A povedat tym krajinam, kde sa AIDS rozsiruje zavratnou rychlostou, ze nepouzivajte kondomy...

- To nie je o kondomoch, pane. AIDS sa im tam zacal sirit vacsinou preto lebo sexoval skoro kazdy s kazdym. A zastavit toto sireniu pomocou kondomov je akurat pekna somarina. Jedina moznost je vratit sa k mravnej cistote, a k striktnej vernosti partnerov.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 28 september 2008 :  14:20:24  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
trakan, najlepšia antikoncepcia je dodržiavať Božie prikazania .pokiaľ by ludia zaprve nemsilnili tak už to by pomohlo, z adruhe by dodržiavali nielen vernosť v manželstve, ale za tretie by sa človek aj sam snažil predchadzať. Za štvrte kondom ti nezabrani v šireniu AIDS. To je len sprosta vyhovorka že by bolo menej AIDS.

A to že ludi spaluje sex. tužba, neznamena že budem s kde kym spať a za druhe že budem neverný v manželstve. A navyše, ak človek trpí trpí pre Boha, tak splana naroky na blahoslavenstva. Všetko je len o tom, či chcem posluchať Boha alebo seba(či diabla)

Nikto tu nie je proti telesnej laske, ale ta by mala zohladnovať lasku duchovnu, ktora je a ma byť hlavnou zložkou manželstva. a pokiaľ by si poznal katolicku nauku poriadne, tak by si vedel že krestania sex nezavrhuju, len chcu, aby bol iba vramci manželstva a jeho dovodom bola laska k druhemu.

citácia:
Prvým dôsledkom pre etické posúdenie sexuálneho konania človeka by zrejme bolo, že snahy o potlačenie akýchkoľvek sexuálnych túžob ako výraze kresťanskej dokonalosti, ako ich hlásala predovšetkým stredoveká kresťanská asketická zbožnosť, sú pri väčšine ľudí jednoducho nereálne.


pozor, nikto nekazal potlačanie pohl. pudu. Ale iba jeho usmernenie, a ovladanie. A jeho spracovanie uinou formou ako mimo manželstva, alebo len na sebauspokojenie. Je jasne že človek ktory toto tvrdi čo ty, nepozna a nedal si ani namahu spoznať, čo vraví kresťanska asketika. A to že su neriešitelne? Kto chce hlada sposoby, kto nechce hlada dovody. Krestan je človek ktorý okrem svojich prirodzených môže využivať sily nadprirodzene, teda od Boha, aqby to nevyznelo ako okultizmus. Tu ide len o pochopenie že človek nie je zvieratko, a že sa tak ani nema správať.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 28 september 2008 :  16:37:55  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
citácia:
Prvým dôsledkom pre etické posúdenie sexuálneho konania človeka by zrejme bolo, že snahy o potlačenie akýchkoľvek sexuálnych túžob ako výraze kresťanskej dokonalosti, ako ich hlásala predovšetkým stredoveká kresťanská asketická zbožnosť, sú pri väčšine ľudí jednoducho nereálne. Samovoľné orgazmy už pri dieťati svedčia, že telo sa samo stará nezávisle na nás o údržbu určitej hladiny sexuálnej túžby.
Pôvodne zaslal Trakan - 27 september 2008 : 23:59:57



No a?

citácia:
Úplne sa oslobodiť od sexuálnej túžby, ako to hlása jedna časť kresťanstva, ktorá je asketicky orientovaná, je pre väčšinu ľudí ilúziou.
Tu bol apoštol Pavel realistom, čo sa týka sexuálnych túžob človeka. Je si vedomý toho, že pri niektorých ľuďoch je sexuálna túžba nástojčivá a nemožno sa od nej oslobodiť. Pavel hovorí o „horení vášňou“ (1K 7, 9). Sú teda ľudia, ktorých spaľuje sexuálna túžba. A tu je Pavlova rada jasná. Nekáže sexuálnu túžbu asketicky umlčať. Také niečo je možné len u niektorých, u ktorých sú na to predpoklady. U koho to možné nie je, tam Pavel radí sex správne usmerniť: vstúpiť do manželstva (1K 7, 9). Biblickým ideálom teda nie je sexuálnu túžbu úplne eliminovať, ale ju správne nasmerovať. Mimochodom, po vydani encykliky, ktora sa zaobera touto "problematikou", velka cast biskupov vydala k encyklike urcite "doplnenie", ci "usmernenie", pre pochopenie. Takze telesna laska ma takisto svoju hodnotu a nie malu.. Precitajme si napr. aj v Genesis, co hovori Boh Eve.. A robme mozno aj rozdiel medzi milovanim sa a sexom. Aby sme boli presnejsi v terminologii. Plus videli rozdiel v pohlavnom styku v manzelstve. Ved potom samotne manzelstvo je pokusenim pre oboch, co sa tyka pohlavneho styku.. Otazka, co krajiny, kde sa mnozi AIDS alebo krajiny ako su napr. Filipiny, kde je taky problem, ze maju deti na kazdy prst dve... a nemaju im dat co do ust, vychova ziadna, niekde deti umieraju hladom a pod.. A povedat tym krajinam, kde sa AIDS rozsiruje zavratnou rychlostou, ze nepouzivajte kondomy, nie je riesenie problemu, lebo mysliet si, ze sa ti ludia zastavia, je ako mysliet si, ze zem sa zacne tocit na opacnu stranu..
Pôvodne zaslal Trakan - 27 september 2008 : 23:59:57



Pokud bych si chtěl osobně vyložit, co všem doporučoval apoštol Pavel, potom aby se neženili a nevdávali.

Pokud si někdo myslí, že v manželství je to se sexem jednodušší, myslím, že to není celá pravda.
Můžou být situace, kdy je sex vyloučen buď na stálo, nebo na dlouhou dobu.
Kdo by vstupoval do manželství proto, že nemůže zvládnou svůj sexuální pud, by tu podle mě nutně zklamal.
Potom by do svého problému namočil i svou rodinu.
Myslím, že je to naopak. Každý by se měl naučit svůj sexuální pud ovládnout, nebo raději do manželství nevstupovat.


rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: deja-vu Téma Next Topic: Adopcia pre každého  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06