Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Niečo o inkvizícii
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Muži a ženy,  ich prirodzena rozdielnost Téma Next Topic: Osud človeka
Strana: z 8

kaifas

Stav: offline

 Odoslaný - 24 jún 2008 :  15:08:35  Zobraziť profil  Pridať kaifas do zoznamu priateľov
citácia:
pokiaľ vystupuješ ako neveriaci a ateista, tak kompetentný na vyjadrovanie sa k cirkvi nie si.
Pôvodne zaslal alesko - 24 jún 2008 : 13:30:06



Ja skutočne neviem, či si to čo napíšeš po sebe aj prečítaš, veď tento blud sa slušným slovom nazvať ani nedá. Ty si tiež nie komunista a ku komunizmu si sa vyjadroval. Prečo to robíš, keď si nekompetentný?

No k meritu veci:

citácia:
Nie , nie je dôvod. cirkev(JPII v mene cirkvi) sa ospravedlnila za zlo , ktoré spôsobili jej členovia. Myslím si, že to ospravedlnenie možno brať ako priznanie si a prijmutie vlastnej historie a integrovanie svojich vlastných dejín. Čiže mi to pripadá ako neurologické vracanie sa do minulosti, kedže historia Cirkvi je zjavná, sú materialy(aj kresťanske) kde sa da o jej historii píše dosťt podrobne aj pri zachovaní objektivity(aj z pohľadu ateistov a neveriacich).

Pôvodne zaslal alesko - 24 jún 2008 : 13:30:06


To je asi Tvoja odpoveď, či má význam pripomínať si zločiny cirkvi. Súhlasíš teda aj s tým, že ak sa neonacisti ospravedlnia za holokaust, možno to brať ako priznanie si a prijmutie vlastnej histórie, atď a majú potom rovnaké právo beztrestne vystupovať v spoločenských otázkach, šíriť svoje učenie, zhromažďovať sa presviedčať iných o svojej pravde? Neprišlo by Ti to vracanie do minulosti rovnako (asi si mal na mysli) nelogické? Veď je predsa nacistická história dosť podrobne a objektívne popísaná.

citácia:
Čo sa týka učenia v škole - myslím si že pokiaľ sa bude učiť jednostranne že cirkev je zlá a uvadzať sa len to čo porobila zle, tak sam musíš uznať že je to len niečo neobjektívne. a neobjektivita nemá byť v školstve, lebo tým ja ako veriaci môžem povedať, že potom je škola tiež demagogicka a robená len pre ateistov.
Pôvodne zaslal alesko - 24 jún 2008 : 13:30:06


Nejeden neonacista by Ti povedal, že v škole sa o nacionálnom socializme tiež neučí objektívne, že sa uvádza len to čo sa porobilo zlé.

citácia:
ak nechceme použiť dvojitý meter, škola má oboznámiť človeka s faktami(tak pozitívnymi ako i negatívnymi) a nechať žiaka sa rozhodnúť.
Další dôdovod prečo by sa k historii nemalo vracať je ten, že rôzni ľudia pristupuju k takymto veciam neadekvátne a zo zjavneho nepochopenia uzatvaraju závery, nezlučujúce sa s realitou.
Pôvodne zaslal alesko - 24 jún 2008 : 13:30:06


V jednej vete chceš ponechať rozhodnutie na žiakovi oboznámeného s faktami a v nasledujúcej už tvrdíš, že sú rôzni ľudia pristupujúci neadekvátne a so závermi, nezlučujúcimi sa s realitou. To asi nemáš na mysli tých žiakov ponechaných na vlastné rozhodnutie.


citácia:
Samzorejme, ja osobne vyžadujem pri debate o daných témach aj podrobnejšiu znalosť, čiže nielen hisotricke fakty(počty obetí, výroky vytrhnuté z kontextu) ale aj podorbnejšiu znalosť pozadia - politického, vzťahov medzi cirkvou a svetom,. A čo dalej požadujem je nezaujatosť, alebo si neprajem až fanatickosť v predsudkoch, alebo apriori dokazovanie si že cirkev je zlá.
Pôvodne zaslal alesko - 24 jún 2008 :  13:30:06


Stále som rád, že vieš bez zaváhania určiť podrobnejšiu znalosť pozadia. A aj ja požadujem nezaujatosť, alebo si neprajem až fanatickosť v predsudkoch, alebo apriori dokazovanie si že ateizmus je zlý.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 228  ~  Člen od: 21 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 09 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 24 jún 2008 :  15:12:58  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
v komunizme som žil 27 rokov, a dedko veľký komunista. takže komunizmus poznam bližšie ako si myslíš.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 24 jún 2008 :  15:19:20  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
silne kafe prirovnavať Cirkev k nacisotm, či neonacistom, aby som presne citoval.

a mam silny dojem že zase vsuvaš kresťanom do úst niečo čo si nemyslia...to som si všimol aj v inej teme, ale zisťujem že niektorí ateisti maju inak horibilne falošne predstavy o veriacich, teda aspon v tom, čo si myslia ateisti o veriacich, že si myslia o ateistoch.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

kaifas

Stav: offline

 Odoslaný - 24 jún 2008 :  15:31:02  Zobraziť profil  Pridať kaifas do zoznamu priateľov
citácia:
v komunizme som bol vychovavany 27 rokov, a dedko veľký komunista. takže komunizmus poznam bližšie ako si myslíš.

Pôvodne zaslal alesko - 24 jún 2008 :  15:12:58


To neznamená, že vieš niečo o učení komunizmu. A čože je Tvoj dedo komunista? To že môj otec je chirurg neznamená, že môžem operovať. A nebol si to Ty kto povedal, že pokiaľ vystupujem ako neveriaci a ateista, tak nie som kompetentný na vyjadrovanie sa k cirkvi?
Apropo ja tiež žijem na Slovensku, ktoré sa hlási ku katolicizmu a tiež žijem medzi katolíkmi.
P.S.: Len si daj pozor keď sa vyjadruješ k cirkvi Ty, či náhodou nehrešíš, lebo v tej chvíl ako si sa nám priznal, si neveriaci.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 228  ~  Člen od: 21 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 09 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 24 jún 2008 :  15:36:49  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
to či hreším, prenechaj laskavo na mna.

je mile o teba že sa o mna staraš, ale zvladam aj sam. :)

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 24 jún 2008 :  15:55:08  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:

Stále som rád, že vieš bez zaváhania určiť podrobnejšiu znalosť pozadia. A aj ja požadujem nezaujatosť, alebo si neprajem až fanatickosť v predsudkoch, alebo apriori dokazovanie si že ateizmus je zlý.

Pôvodne zaslal kaifas - 24 jún 2008 : 15:08:35



no neviem kto ma označil za zlého len pretože som katolík. čiže podľa seba súdiš ostatných?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

kaifas

Stav: offline

 Odoslaný - 24 jún 2008 :  15:55:10  Zobraziť profil  Pridať kaifas do zoznamu priateľov
citácia:
silne kafe prirovnavať Cirkev k nacisotm, či neonacistom, aby som presne citoval.

a mam silny dojem že zase vsuvaš kresťanom do úst niečo čo si nemyslia...to som si všimol aj v inej teme, ale zisťujem že niektorí ateisti maju inak horibilne falošne predstavy o veriacich, teda aspon v tom, čo si myslia ateisti o veriacich, že si myslia o ateistoch.

Pôvodne zaslal alesko - 24 jún 2008 :  15:19:20


Prečo by to malo byť silné kafe. Dajme nacizmu 1000 rokov a porovnávajme ho s dnešnou RKC. Ale stredoveká cirkev paralely s nacizmom má.
Trocha som to vytiahol do extrému, ale to predsa urobil aj Ty.
Ak sa Ti to bude čítať lepšie, vymeň si ten nacizmus za komunizmus a potom sa vyjadri prečo by sa nemala história pripomínať.
Podsúvanie vyjadrenií do cudzích úst je Tvoja parketa, ale to vieš, veď som Ťa na to upozorňoval. Ak to tvrdíš, určite to máš čím podložiť.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 228  ~  Člen od: 21 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 09 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

kaifas

Stav: offline

 Odoslaný - 24 jún 2008 :  16:00:20  Zobraziť profil  Pridať kaifas do zoznamu priateľov
citácia:
silne kafe prirovnavať Cirkev k nacisotm, či neonacistom, aby som presne citoval.

a mam silny dojem že zase vsuvaš kresťanom do úst niečo čo si nemyslia...to som si všimol aj v inej teme, ale zisťujem že niektorí ateisti maju inak horibilne falošne predstavy o veriacich, teda aspon v tom, čo si myslia ateisti o veriacich, že si myslia o ateistoch.

Pôvodne zaslal alesko - 24 jún 2008 :  15:19:20


Prečo by to malo byť silné kafe. Dajme nacizmu 1000 rokov a porovnávajme ho s dnešnou RKC. Ale stredoveká cirkev paralely s nacizmom má.

Či si sa len chcel vyhnúť odpovedi?

Trocha som to vytiahol do extrému, ale to si predsa urobil aj Ty.
Ak sa Ti to bude čítať lepšie, vymeň si ten nacizmus za komunizmus a potom sa vyjadri prečo by sa nemala história pripomínať.
Podsúvanie vyjadrenií do cudzích úst je Tvoja parketa, ale to vieš, veď som Ťa na to upozorňoval. Ak to tvrdíš o mne, určite to máš čím podložiť.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 228  ~  Člen od: 21 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 09 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 24 jún 2008 :  16:09:10  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
no neviem sice ake paralely, ale ked povieš..... Jedno či prirovnaš Cirkev ku komunizmu, alebo nacizmu, či inemu -izmu. stale to bude nerealny priklad.

to tovje podsuvanie je napr. v tom, že ako veriaci predpokladaš, že si myslim že ateizmus je zlý. To som ani ja a ni ten dotyčný nepovedla, na ktorého si reagoval. Alebo že kresťan pristupuje k ateistom s predskudkami. už to je haluz sama o sebe.

Ak odhlaidnem od tvojich mimo príkladov - po ospravedlnení by som k nim pristupoval tak ako chcem, aby sa pristupovalo k RKc - teda bez pripominania veci z minulosti. Je jedno či ide o komunizmus, nacizmus alebo iny -zmus. Kresťanstvo je toiž o láske a milosrdenstve. a nemam problem povedať, že komunizmus pomahal pri vystavbe štátu po vojne, pomahal vybudovať mesta, ekonomiku a podobne. Tak ako vdaka nacizmu sa rozvinul v Nemecku priemysel či veda(si zober že vdaka nacisotm leitame do vesmiru, alebo ine vynalezy - bud priamo od Nemcov, či nepramo od Spojencov, aby porazili Nemcov), aj ked hold smola viacmenej vojnovy. A ak to je nutne, nemam to povedať ani v škole na hodine dejepisu. Samzorejme ako fakt, nie podsuvanie emocii, aby si žiak vytvoril sam nazor na to, čo sa dialo.

Je rozdiel utvarať si nazor na domnienkach, odhadoch, polopravdach a na klamstvach a je rozdiel vytvarať si nazor na objektivnych faktoch, nezaložených na predskudkoch, bez znalosti situacie naokolo.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

kaifas

Stav: offline

 Odoslaný - 24 jún 2008 :  16:11:12  Zobraziť profil  Pridať kaifas do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Stále som rád, že vieš bez zaváhania určiť podrobnejšiu znalosť pozadia. A aj ja požadujem nezaujatosť, alebo si neprajem až fanatickosť v predsudkoch, alebo apriori dokazovanie si že ateizmus je zlý.

Pôvodne zaslal kaifas - 24 jún 2008 : 15:08:35



no neviem kto ma označil za zlého len pretože som katolík. čiže podľa seba súdiš ostatných?

Pôvodne zaslal alesko - 24 jún 2008 :  15:55:08


Už som Ti dvakrát povedal, že som Ťa neoznačil za zlého, lebo si katolík a Tiež som Ti vravel, že Ťa poslednýkrát žiadam aby si mi nevsúval výroky, ktoré som nepovedal a Ty stále len o tom jednom, dochádzajú Ti argumenty, tak klameš namiesto toho aby si si priznal neschopnosť.

Ešte raz zopakuješ toto Tvoje klamstvo, tak ukončím s Tebou diskusiu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 228  ~  Člen od: 21 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 09 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 24 jún 2008 :  16:15:23  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ty tiež neustale pripominaš klamstva o tom čo (ne)urobila Cirkev. Takže dvojaký meter? Ty môžeš pripomínať minulosť ale tebe tvoju nemôžu?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

kaifas

Stav: offline

 Odoslaný - 24 jún 2008 :  17:13:43  Zobraziť profil  Pridať kaifas do zoznamu priateľov
citácia:
no neviem sice ake paralely, ale ked povieš
Pôvodne zaslal alesko - 24 jún 2008 : 16:09:10


Poviem: Násilné presadzovanie myšlienok, prenasledovanie Židov v Európe, s náležitými pogromami, usmrcovanie inak zmýšľajúcich, pálenie kníh, intolerancia sexuálnych menšín, vojenské výboje, hromadenie majetku, centralizácia moci, absencia demokratických volieb, mysticizmus, zbožťovanie čelných predstaviteľov

citácia:
to tovje podsuvanie je napr. v tom, že ako veriaci predpokladaš, že si myslim že ateizmus je zlý. To som ani ja a ni ten dotyčný nepovedla, na ktorého si reagoval. Alebo že kresťan pristupuje k ateistom s predskudkami. už to je haluz sama o sebe.
Pôvodne zaslal alesko - 24 jún 2008 : 16:09:10


Akože toto znamená podsúvať niekomu niečo do úst? "Predpokladáš, že si myslím" To si ma akože citoval, či čo?

"Alebo že kresťan pristupuje k ateistom s predskudkami." To som prosím Ťa kedy napísal? Ukáž, prines dôkaz. "ale ak som povedal pravdu, prečo ma biješ?" (Jn18,23)


citácia:
Ak odhlaidnem od tvojich mimo príkladov - po ospravedlnení by som k nim pristupoval tak ako chcem, aby sa pristupovalo k RKc - teda bez pripominania veci z minulosti. Je jedno či ide o komunizmus, nacizmus alebo iny -zmus.
Pôvodne zaslal alesko - 24 jún 2008 : 16:09:10


Som rád, že si konečne odpovedal. Ja mám však iný názor. Som za pripomínanie minulosti, veď aký by bol potom význam histórie. Tiež si v tomto smere myslím že je jedno či ide o komunizmus, nacizmus alebo iny -zmus, trebárs aj katolicizmus.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 228  ~  Člen od: 21 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 09 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

kaifas

Stav: offline

 Odoslaný - 24 jún 2008 :  17:18:39  Zobraziť profil  Pridať kaifas do zoznamu priateľov
citácia:
ty tiež neustale pripominaš klamstva o tom čo (ne)urobila Cirkev. Takže dvojaký meter? Ty môžeš pripomínať minulosť ale tebe tvoju nemôžu?

Pôvodne zaslal alesko - 24 jún 2008 :  16:15:23


Pripomínam klamstvá o tom čo (ne)urobila cirkev? Aké máš na mysli? Či zase "predpokladáš, že si myslím", alebo Tvoje oblúbené "o zlých katolíkoch", alebo skúsiš niečo nové? Povedzme citovať?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 228  ~  Člen od: 21 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 09 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 24 jún 2008 :  21:27:58  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
nebudem ta ta citovat, že ake klamstva ale su to obidva prispevky nad tymto.

je zjavna tvoja zaujatosť voči katolikom a potom mi môžeš donekočna opakovať že si to tak nemyslel, že ked som katolik tak som zlý. z tvojich príspevkov to opakovane vidieť že žiješ nielen zaujaty, a s predsudkami, ale že ani iný názor neprípušťaš, a že svojimi slovami to povtrdzuješ neustále

to čo píšeš o rkc a čo jej vyčitaš robíš tiež. Myslím si, že každý kto číta našu debatu to mohol povedať oveľa oveľa dávnejšie ako ja teraz ked to píšem.

snažil som sa ti dať šancu, aby si faktami obhajil čo hovoríš. ale ty miesto toho osočovanim, ohovaranim a napadanim porušuješ pravidla priespievania. a aby si okrem tradičneho omieľania veci z komunistickych učebníc ukazal či vieš aj niečo viac z historie. Ideš na rkc svojou komunistickou demagogiou a tvariš sa aky si ty super objektivny. škoda že sa len tváriš a si viac než subjektívny.

čo s atýka pripominania historie - odpustiť zanamena zabudnuť. Tváriš sa že aj ked si ateista, tak žiješ dobre - ale kto nevie odpúúšťať či milovať nepriateľa, ten o sebe tvrdiť nemôže že žije dobre





Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Slayer

Stav: offline

 Odoslaný - 24 jún 2008 :  21:40:39  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
Nesuhlasim s tym o pripominani historie. Podla mna je tu historia prave na to, aby sa pripominala a aby sa z nej ludia poucili. Tym vsak nechcem povedat ze mame napr Nemcom vyhadzovat neustale na oci WW2, alebo Spanielom genocidy v Amerike a pod. - ale zabudnut v ziadnom pripade.

V kazdom pripade, uchovat v podobe faktov, bez emocii - no nie zabudnut.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

kaifas

Stav: offline

 Odoslaný - 24 jún 2008 :  23:14:45  Zobraziť profil  Pridať kaifas do zoznamu priateľov
citácia:
je zjavna tvoja zaujatosť voči katolikom a potom mi môžeš donekočna opakovať že si to tak nemyslel, že ked som katolik tak som zlý. z tvojich príspevkov to opakovane vidieť že žiješ nielen zaujaty, a s predsudkami, ale že ani iný názor neprípušťaš, a že svojimi slovami to povtrdzuješ neustále
i]
Pôvodne zaslal alesko - 24 jún 2008 : 21:27:58


Ty mi hovoríš o zaujatosti a predsudkoch, o pripúšťaní iných názorov? Ty nie si zaujatý? Koľko mojich názorov si pripustil? Ty snáď nemáš predsudky? Ty máš snáď niečo s pamäťou? Veď dnes si mi napísal:

citácia:
pokiaľ vystupuješ ako neveriaci a ateista, tak kompetentný na vyjadrovanie sa k cirkvi nie si
Pôvodne zaslal alesko - 24 jún 2008 : 13:30:06




citácia:
to čo píšeš o rkc a čo jej vyčitaš robíš tiež. Myslím si, že každý kto číta našu debatu to mohol povedať oveľa oveľa dávnejšie ako ja teraz ked to píšem.
Pôvodne zaslal alesko - 24 jún 2008 : 21:27:58


Čo to je?

citácia:
snažil som sa ti dať šancu, aby si faktami obhajil čo hovoríš. ale ty miesto toho osočovanim, ohovaranim a napadanim porušuješ pravidla priespievania. a aby si okrem tradičneho omieľania veci z komunistickych učebníc ukazal či vieš aj niečo viac z historie. Ideš na rkc svojou komunistickou demagogiou a tvariš sa aky si ty super objektivny. škoda že sa len tváriš a si viac než subjektívny.
Pôvodne zaslal alesko - 24 jún 2008 : 21:27:58



Ty si taký skvelý, Ty si sa mi snažil dať šancu, to je úžasné. Taký dobrý človek v takej zlej dnešnej spoločnosti. To snáď ani nie je pravda.

Teraz vážne. Demagógom, ohováračom, osočovateľom a ešte aj klamárom si tu iba Ty. Kde sú Tvoje fakty, kde je Tvoja nezaujatosť, Tvoja objektivita, akceptácia druhého názoru, kde je Tvoja tolerancia?

Ako to myslíš, že "napádaním porušujem pravidlá prispievania"? Tým, že poukazujem na Tvoje chyby? Že citovaním Teba samého ukazujem Tvoju "nezaujatosť, spravodlivosť, férovosť, počúvanie iných názorov, objektivitu, bezpredsudkovosť, pravdovravnosť a hlavne Tvoju skvelú, nepriestrelnú a neomylnú argumantáciu" ?

Myslím, že každý súdny človek, ktorý našu debatu čítal mi dá zapravdu.

citácia:
čo s atýka pripominania historie - odpustiť zanamena zabudnuť. Tváriš sa že aj ked si ateista, tak žiješ dobre - ale kto nevie odpúúšťať či milovať nepriateľa, ten o sebe tvrdiť nemôže že žije dobre
Pôvodne zaslal alesko - 24 jún 2008 :  21:27:58
[/i]

K pripomínaniu histórie sa už vyjadril Slayer, súhlasím s ním. Čo sa týka mňa, nikdy som o sebe nevyhlásil, že som ateista. Nežijem dobre. Ty snáď áno?

Keď odpustiť znamená zabudnúť, načo potom odo mňa vyžaduješ viac informácií z histórie. A vôbec, čo je to viac? To čo určíš Ty?

P.S.: Trikrát som Ťa na tomto serveri upozornil, aby si o mojich výrokoch neklamal. Keďže nie si centrom všeobecného vedenia, Tvoj subjektývny úsudok ma nezaujíma. Len za dnešok sa prezentoval skutočne v úžasnom svetle. Keďže aj napriek mojim opakovaným žiadostiam, aby si s tým klamstvom prestal, sa v Tvojej výrokovej forme nič nezmenilo, končím s Tebou ďalšiu komunikáciu. Nerobím to lebo si katolík, ale preto, že si zlý... zlý v argumentácii, zlý poslucháč, zlý oponent.
Ak sa mi bude chcieť, budem upozorňovať na Tvoje chybné príspevky. Keď sa tak pozerám čo za perly si vyprodukoval dnes, tak myslím, že to ani nebude nejak heroická práca.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 228  ~  Člen od: 21 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 09 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Jabloň

Stav: offline

 Odoslaný - 25 jún 2008 :  03:40:36  Zobraziť profil  Pridať Jabloň do zoznamu priateľov
Milý Alesko! Tvrdíš, že sex nie je potreba, ktorá musí byť nutne naplnená, "lebo keď nesexuješ, tak nezomrieš." Nuž, ani pojedanie čokolády, pitie omšového vína, či konzumácia údených kolien nie sú životne nevyhnutné potreby, a predsa ich vykonávanie nepovažuješ za zlé (alebo áno?). Navyše, tí, ktorí omšové víno pijú (je jedno v akom množstve) zvyšujú u seba riziko vzniku alkoholovej závislosti. Síce len minimálne, ale zvyšujú. Jedáci údenín majú pre zmenu vyššie riziko vzniku ochorení kardiovaskulárneho systému, či rakoviny hrubého čreva. Sám si napísal: "aj keby s kondómom to riziko bolo 1 percento..., tak 0 percentné riziko je menej. Morálnejšie je vždy to, kde je menšie riziko." V tom prípade platí, že ak by požívanie vína, či údenín predstavovalo len 1 (0,5 0,2 0,000000008) percentné riziko, tak 0 percent je vždy menej, a teda je morálnejšie sa takýchto pôžitkov vzdať úplne. Zastavím sa ešte pri tvrdení: "keď nesexuješ, tak nezomrieš" (znie to povzbudzujúco, no myslím, že si tým chcel povedať niečo v tom zmysle, že absencia sexu nie je priamou príčinou smrti jednotlivca. Po takejto úprave by som s takýmto výrokom súhlasil). Ale! Nesúhlasím s Tvojim názorom, že to nie je potreba, ktorá by musela byť naplnená. Musí byť totiž naplnená preto, aby prežil druh. Koho by však zaujímalo prežitie druhu? Možno Greenpeace, možno pacifistov a možno aj toho, kto berie vážne knihu Genezis (1,28). (Mimochodom: o počatí bez sexu som sa zatiaľ dočítal len v jedinom zdroji, ktorý si však nerobí nároky na vedeckosť). Ďalej už vážne.
Vrátim sa ešte ku tvrdeniu, že morálnejšie je vždy to, kde je menšie riziko. V tom prípade by si mal použitie kondómu v niektorých prípadoch schvaľovať. Ak totiž kondóm znižuje riziko prenosu sex. prenosných chorôb, tak mimomanželský sex s kondómom je morálnejší než mimomanželský sex bez kondómu.
Ku Tvojej úvahe o dôvodoch sexu: Sex v manželstve nie je určený len na plodenie detí, ale aj na to, čo si nazval "užívaním si". Metóda prirodzeného plánovania rodičovstva je založená nielen na stanovovaní dní plodných, ale aj neplodných. Chceš snáď povedať, že mať sex s manželkou počas jej neplodných dní je nesprávne? Uvažujme však ďalej: Ak by si pripustil, že sex s manželkou, ktorého cieľom nie je splodenie potomka, ale prejav lásky nie je nemorálny a ak by si zároveň trval na tom, že morálnejšie je vždy to, čo prináša menšie riziko, mal by si aj v tomto prípade použitie kondómu schvaľovať. A to z toho dôvodu, že použitie kondómu znižuje aj riziko vzniku rakoviny krčka maternice (ktoré s mimomanželským, či tzv. nezáväzným, alebo promiskuitným sexom - na rozdiel od HIV - nesúvisí). Opäť : www.cdc.gov/condomeffectiveness/latex.htm
Čo je potom horšie? Mimomanželský sex s kondómom, alebo manželský sex bez kondómu?
Zarazil ma aj úvod Tvojho príspevku. Dúfam, že neurózu nepovažuješ za to isté ako "nadržanosť"! "Nadržanosť", pokiaľ tým myslíš sexuálne vzrušenie, je okamžitá reakcia organizmu na sexuálne stimuly sprevádzaná o.i. erekciou (u zdravých jedincov), zatiaľčo neuróza je dôsledok dlhodobej frustrácie (povedzme aj dlhodobo neukojenej nadržanosti ) sprevádzaná skôr pocitmi úzkosti a strachu. Ak nájdeš literatúru, kde by sa medzi hlavné príznaky neuróz zaraďovala erekcia, budem Ti vďačný ak sa so mnou o túto informáciu podelíš. Alebo ešte inak: Neuróza je dôsledok nevyriešeného konfliktu a jej priebeh nevedie ku uvoľneniu napätia, ba práve naopak, ku jeho prehlbovaniu. Naproti tomu "nadržanosť" pripravuje organizmus ku uvoľneniu napätia a ak sa jej nechá voľný priebeh, ku tomuto uvoľneniu aj dôjde.
Navrhuješ odbúravať sex. energiu spôsobom, ktorý neubližuje (nie masturbácia, nie sex s druhým). Aký je to spôsob? (verím, že sa nijako netýka zvierat).
Ešte pár slov ku otázke, čo to znamená "veriť v Boha". Hovoríš o jemných odtienkoch medzi "veriť" a "veriť". Ja zas verím, že si to myslel úprimne a sám v tom rozdiel vidíš. Na vyjadrenie jemných odtienkov myšlienok však existujú jemné odtienky jazykové. Keďže si ich nevyužil došlo z mojej strany zrejme ku nepochopeniu. Na doplnenie by som sa chcel spýtať, ako by si označil ľudí, ktorí veria, že Boh existuje, ale neveria napr. tomu, že zasahuje do ich životov?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 60  ~  Člen od: 23 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 14 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 25 jún 2008 :  12:29:09  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Sex je potreba, ktorá musí byť naplnená. Keby tomu tak nebolo, ľudstvo by dávno vyhynulo.

Presne tak. A v tejto vete máte odpoveď: jeden z dôvodv prečo aj nie sex s antikoncepciou, prečo nie sex z hocikým a ked sa náhodou stane, tak to riešiť potratom, akurát Vám to neodpovie na otázku, prečo nie nemanželský sex. Pár dôvodov je určite taká nevernosť manželke a opačne. Proste nebola(nebol) si jediná v mojom živote. Nemanželský sex menej zavezuje a tým pádom zase velmi ohrozuje naplnenie Vašej prvej vety.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Slayer

Stav: offline

 Odoslaný - 25 jún 2008 :  13:01:00  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
Sex je potreba, ktora musi byt naplnena. - ako konkretne ju ohrozuje nemanzelsky sex?? Skor by som hovoril o opaku.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Jabloň

Stav: offline

 Odoslaný - 25 jún 2008 :  15:05:07  Zobraziť profil  Pridať Jabloň do zoznamu priateľov
A to z toho dôvodu, že použitie kondómu znižuje aj riziko vzniku rakoviny krčka maternice (ktoré s mimomanželským, či tzv. nezáväzným, alebo promiskuitným sexom - na rozdiel od HIV - nesúvisí).

Pôvodne zaslal Jabloň - 25 jún 2008 : 03:40:36

[/quote]

Upresňujem: Nemusí súvisieť - pohl. styk nie je pre prenos natoľko dôležitý ako pri HIV (vzhľadom k tomu, že HPV - spájaný ako hlavný faktor vzniku tejto rakoviny - nevyžaduje na rozdiel od HIV na prenos telesné tekutiny, ale stačí kožný kontakt infikovaných oblastí - a nakazená môže byť aj osoba, ktorá uskutočňuje súlož len s jedným partnerom). To však nič nemení na fakte, že pri pohl. styku s kondómom je riziko prenosu nižšie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 60  ~  Člen od: 23 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 14 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Jabloň

Stav: offline

 Odoslaný - 25 jún 2008 :  15:21:03  Zobraziť profil  Pridať Jabloň do zoznamu priateľov
citácia:
Sex je potreba, ktorá musí byť naplnená. Keby tomu tak nebolo, ľudstvo by dávno vyhynulo.

Presne tak. A v tejto vete máte odpoveď: jeden z dôvodv prečo aj nie sex s antikoncepciou, prečo nie sex z hocikým a ked sa náhodou stane, tak to riešiť potratom, akurát Vám to neodpovie na otázku, prečo nie nemanželský sex. Pár dôvodov je určite taká nevernosť manželke a opačne. Proste nebola(nebol) si jediná v mojom živote. Nemanželský sex menej zavezuje a tým pádom zase velmi ohrozuje naplnenie Vašej prvej vety.

Pôvodne zaslal Azuritko - 25 jún 2008 : 12:29:09



1) Odmietate teda aj "prirodzenú" antikoncepciu?
2) Ak sú na svete nejaké nemanželské deti, znamená to, že nie všetci ploditelia nemanželských detí sa rozhodnú pre potrat.
3) Nikdy mi nevadilo, keď moje partnerky mali predo mnou viac partnerov. Ani im. Nezovšeobecňujme.
4) Nemanželský sex menej zaväzuje? V niečom áno. Napr. človek musí byť pri výbere partnerov stále v strehu, musí dbať viac na bezpečnosť...atď. I keď to Ste asi na mysli nemal. Keby aj platilo že nezaväzuje, tak z toho nevyplýva, že je ohrozený druh. Stačí sa pozrieť do prírody: Tam manželstvo v našej podobe neexistuje a prežitie druhov to nijako neohrozuje. Vo väčšine ľudských kultúr zrejme manželstvo existuje, ale nie všade je nerozlučné. Nie je to podobné, ako keby nejestvovalo vôbec? A nijako to neohrozuje prežívanie a úspešnú reprodukciu týchto kultúr.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 60  ~  Člen od: 23 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 14 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Jabloň

Stav: offline

 Odoslaný - 25 jún 2008 :  16:21:42  Zobraziť profil  Pridať Jabloň do zoznamu priateľov
citácia:
[quote][blue] A nijako to neohrozuje prežívanie a úspešnú reprodukciu týchto kultúr.

Pôvodne zaslal Jabloň - 25 jún 2008 : 15:21:03



Pre presnosť opäť dopĺňam: "...úspešnú reprodukciu členov týchto kultúr".

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 60  ~  Člen od: 23 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 14 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Slayer

Stav: offline

 Odoslaný - 25 jún 2008 :  16:38:17  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
Azuritko chcem sa spytat na vas nazor na polygamiu...konkretne polygyniu. So zameranim na redukciu clenov kultur.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Jabloň

Stav: offline

 Odoslaný - 25 jún 2008 :  17:51:20  Zobraziť profil  Pridať Jabloň do zoznamu priateľov
pri defenestracii pričiny viem...len je zaujimave, že každý ovlada, kto začal križiacke, v koho mene sa viedli, každý vie presný počet obetí, či nasledky, alebo že pápež tvrdil "Boh to chce".... ale tam to aj , žiaľ končí.

Pôvodne zaslal alesko - 24 jún 2008 : 08:52:07

[/quote]

Kde by sa to teda malo končiť? Predlož aspoň nejaký fakt, alebo - ako si sa dožadoval u Kaifasa - prezentuj mi svoju hlbšiu znalosť politického pozadia a aspoň jediným údajom overiteľným v dostupnej literatúre spochybni moje tvrdenie, že výpravy boli vedené v Božom/Kristovom mene. Výroky typu: "ľudia pristupujú ku týmto veciam neadekvátne a zo ziavného nepochopenia uzatvárajú závery, nezlučujúce sa s realitou" sú nevyvrátiteľné a nedokázateľné. Kritizuješ ma za neúplné vedomosti, ale tam to aj, žiaľ končí.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 60  ~  Člen od: 23 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 14 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Slayer

Stav: offline

 Odoslaný - 26 jún 2008 :  12:25:53  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
Azuritko, dufam ze nechcete odignorovat moju otazku.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: Muži a ženy,  ich prirodzena rozdielnost Téma Next Topic: Osud človeka  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06