Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Niečo o inkvizícii
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Muži a ženy,  ich prirodzena rozdielnost Téma Next Topic: Osud človeka
Strana: z 8

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 21 máj 2008 :  18:44:28  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Pred nedávnom som sa zamyslel nad tým čo to vlastne bola inkvizícia a zistil som že o tom nič neviem. "Vedel" som iba to čo "vie" asi každý a to že sa upalovali čarodejnice a robila to cirkev. Tak je to vo svete známe a prezentované. Ale dva články mi konečne trochu ozrejmili ako to naozaj bolo. Kto hlavne upaloval a nielen čarodejnice a vôbec to nebolo tak ako si všetci myslia že sa zabíjalo len tak pre nič zanič. Tie články vychádzajú z faktov takže myslím že im môžem smelo veriť. Ak už tu náhodou sú ospravedlňujem sa.
http://www.prave-spektrum.sk/article.php?425
http://www.prave-spektrum.sk/article.php?446

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora 

Slayer

Stav: offline

 Odoslaný - 25 máj 2008 :  13:01:41  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
Dobre. Cize autor tvrdi ze najvacsi pocet poprav carodejnic bol v protestantskych krajinach. Pocet zaznamenanych poprav bol najvyssi v krajinach Katolickej unie a jej spojencov. Pristupime k cislam.

Nemecko: 8,188 (su to zaznamy z prevazne katolickej casti...z protestantskej casti sa nam nezachovali...tj hlavne Bavorsko) - celkovy odhad az 17,324 - 26,000
Polsko nema ziadne zaznamy, po obetiach sa stale patra, odhady su 1000-5000, no pravdepodobne to bude blizsie k spodnej hranici
Skotsko: 599...odhady na 1100-2200
Uhorsko: 449...odhaduje sa 800 (v tom case bolo uzemie obmedzene na vacsiu cast Slovenska a uzky pas zapadneho Madarska....vacsiu cast este stale mali pod kontrolou Turci)
Taliansko: 89...s Tal je problem ten ze nam chybaju zaznamy z velkej casti uzemia, prave tej, kde sa historici zhoduju ze bolo upalovanie najsilnejsie (tj sever talianska)
Rakusku zaznamy chybaju taktiez uplne, odhady su do 3000.
Cesku zaznamy takisto chybaju, no odhady su nie viac ako 2000.


Z protestantskych krajin vynikaju:
Francuzsko: 775...urcite boli ovela vyssie, chybaju zaznamy z Normandie, Alsaska, Bretonska, Navarrska, Burgundska etc. Odhady su medzi 5000 a 6000. Francuzsko je vo vseobecnosti problem pokial chceme skatulkovat a zistic ci islo o katolicke alebo protestantske zavinenie, vieme ze sa tam usalasili kalvini, ale vieme taktiez, ze tam prebehlo vela vojen a vlada sa striedala. Francuzsko si vyzaduje este dalsie presetrenie.
Svajciarsko: 1039, tu je velmi rozumne predpokladat ze ide o protestantov, pretoze doklady o 'akciach' kalvinov sa vyskytuju celkom hojne. Odhady siahaju az po 5000.
Anglicko: 228...odhady idu na 300-1000 obeti.

Prekvapivo nizke cisla najdeme u katolickho Spanielska a Irska - priam az zanedbatelne v porovnani s ostatnymi (aj ked smrt cloveka nikdy nie je zanedbatelna)...cisla su 4 a 6....predpoklada sa do 50.
Podobne nizske maju niekt protestantske krajiny/uzemia ako napr Amerika (severna...priblizne uzemie buducej kanady a USA) len 35 a odhady sa od zaznamov ani nelisia.

Ano, su aj zaujati historici kt sa snazia to cele nafuknut (tak ako aj opacny jav sa vyskytuje zrejme)...jedna historicka uvadza az 50 000 obeti v nemecku a jeden az 15 000 v Polsku...tieto tvrdenia sa vsak nedaju podlozit ziadnym hodnovernym dokazom a tak su odmietane historickou vacsinou (a mnou tiez mimochodom).

Zatial sa k ostatnym sekciam clanku neviem vyjadrit, no myslim ze tvrdenie ze viac sa upalovalo v protestantskych ako katolickych krajinach nie je pravdive. V kazdom pripade, protestantske vyciny maju na svedomi prevazne kalvini. Aspon k tomu smeruju pramene.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 25 máj 2008 :  16:39:44  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
...no myslim ze tvrdenie ze viac sa upalovalo v protestantskych ako katolickych krajinach nie je pravdive.
Pôvodne zaslal Slayer - 25 máj 2008 : 13:01:41



No lenže autor hlavne tvrdí, že neupalovali iba katolíci ba katolíci málo a nielen tak hockoho lebo každý mal právo na poriadny súd. Aj v katolíckej krajine neupaľovali iba katolíci. A neboli to iba čarodejnice to je ďalšia vec. Proste podľa tých článkov to z katolíckej strany bolo asi najhumánnejšie.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Slayer

Stav: offline

 Odoslaný - 25 máj 2008 :  17:36:57  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
Autor doslova tvrdi:
Najväčšie protičarodejnícke besnenie pritom prebehlo nie v katolíckych, ale v protestantských krajinách.

Akokolvek si to vezmes, nie je to pravda. Mozes si to zobrat tak ze vo vsetkych protestantskych krajinach dohromady ich bolo viac ako vo vsetkych katolickych dohromady. To sa ti matematicky ani len nepriblizi.
Alebo si to mozes vysvetlit tak, ze krajina, v ktorej bolo najvacsie besnenie bola protestantskou. Ako vidis, najvacsie sa udialo v katolickej krajine,dokonca jej katolickej casti - Nemecku...protestantske hniezdo Bavorska, Pruska a Saska nezanechalo ziadne zaznamy/dokazy o vrazdach...resp nie su nam zname, no patra sa po nich.

Hovoris ze v katolickych krajinach nezabijali len katolici...to je velmi pravdepodobne, no tak isto pravdepodobne je aj opacne tvrdenie, ci nie?
Avsak ja by som povedal, ze v kat. hlavne kat. a v prot. hlavne prot. - Cuius regio, eius religio, ci nie? A ak uz niekto tvrdi ze cirkev mala maly vplyv, tak ta latinska veta plati dvojnasobne.

Francuzsko nemam vyriesene este. Tam to mohol byt naozaj hocikto (bolo tam osem vojen ak sa dobre pamatam a vlada striedala vierovyznanie ako ponozky...a boli tam Mediciovci zapleteni), no nemam problem s myslienkou ze to boli kalvini, kedze vieme co robili vo Svajciarsku.

Takze nie, ked to cele spocitam, v ziadnom pripade mi nevyjde to, ze sa viac zabijalo v protestantskych statoch...to je bud skreslenie, alebo nedoslednost, alebo vymysel. A takisto ani nevychadza to, ze najviac zabijali protestanti (aj ked to autor netvrdi).

A este jedna vec...ja hovorim teraz cisto o carodejnickych popravach - ostatne zatial nechavam tak.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Slayer

Stav: offline

 Odoslaný - 25 máj 2008 :  22:03:05  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
...no myslim ze tvrdenie ze viac sa upalovalo v protestantskych ako katolickych krajinach nie je pravdive.
Pôvodne zaslal Slayer - 25 máj 2008 : 13:01:41



No lenže autor hlavne tvrdí, že neupalovali iba katolíci ba katolíci málo a nielen tak hockoho lebo každý mal právo na poriadny súd. Aj v katolíckej krajine neupaľovali iba katolíci. A neboli to iba čarodejnice to je ďalšia vec. Proste podľa tých článkov to z katolíckej strany bolo asi najhumánnejšie.

Pôvodne zaslal Azuritko - 25 máj 2008 :  16:39:44



Nuz, vyvrazdit istu skupinu ludi aby sa zachranili ostatni....myslim ze to nebola taka situacia. Ale na tom nezalezi teraz.
Ak chceli pomoct svetu, aky zmysel malo nechat ich umriet tak ohavnou smrtou?? Co tak sekera - zlomok sekundy??

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 26 máj 2008 :  15:40:20  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Co sa tyka tej krutej smrti a jej dovodu, treba poznat to myslenie. A to, ze cim viac si clovek vytrpi na tomto svete, tym menej bude trpiet na onom.

Osobne si vsak myslim, ze takuto vec treba nechat na Boha. A ze toto nie je spravny postup, clovek by nemal takto inemu sposobovat utrpenie, mal by konat prave naopak, bolest tisit i usmrcovat bezbolestne a nechat nech si ho radsej len pekne krasne potom poda sam Boh, vsak on je ten najlepsi sudca.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Slayer

Stav: offline

 Odoslaný - 26 máj 2008 :  18:22:10  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
Co sa tyka toho, ze Pius V zakazal carodejnicke procesy, o tom sa mi nepodarilo najst ani zmienky.

Poziadal katolickych vladcov, aby eliminovali protestantov vo svojich krajinach. Zachovali sa nam zaznamy o dvoch humanistoch upalenych pocas jeho pontifikatu, z jeho vlastnej iniciativy.

Poziadal Katarinu Medici aby sa podobne chovala aj vo svojej krajine a podporoval ju v bojoch proti protestantom. V 1569 boli Hugenoti porazeni, no Katarina sa rozhodla nedrzat sa papezovej rady a podpisala mier a dovolila protestantom zastavat aj niektore urady. Dokonca vydala svoju dceru za Henriho Navarrskeho.

Pius V zil v dobe ked sa procesy este len rozbiehali a sam podporoval procesy s protestantmi. Nevyzera ako papez ktory by zakazoval proticarodejnicke procesy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Matea

Stav: offline

 Odoslaný - 27 máj 2008 :  14:27:27  Zobraziť profil  Pridať Matea do zoznamu priateľov
citácia:
autor tvrdi ze najvacsi pocet poprav carodejnic bol v protestantskych krajinach


..hm, zaujímavé, lebo nedavno som sa stretla s informáciou (Stefan Zweig o Alžbete Anglickej), ze jednym z dovodov vzniku protestantstva bol aj nesuhlas s inkviziciou .

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 65  ~  Člen od: 26 apríl 2008  ~  Posledná návšteva: 09 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 28 máj 2008 :  16:08:10  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
..hm, zaujímavé, lebo nedavno som sa stretla s informáciou (Stefan Zweig o Alžbete Anglickej), ze jednym z dovodov vzniku protestantstva bol aj nesuhlas s inkviziciou .

Pôvodne zaslal Matea - 27 máj 2008 :  14:27:27


To je skutocne zaujimave, pretoze v Anglicku inkvizicia neexistovala

Viac informacii o inkvizicii najdete prekvapivo v teme Inkvizicia

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Slayer

Stav: offline

 Odoslaný - 28 máj 2008 :  16:35:37  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
To je pravda ale myslim ze to nepovedala. Povedala ze jednym z dovodov vzniku protestanstva bola inquisitia - a ze sa to pise v knihe o Elisabeth.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Matea

Stav: offline

 Odoslaný - 02 jún 2008 :  11:12:54  Zobraziť profil  Pridať Matea do zoznamu priateľov
-dakujem Sleyer.

-Mato,
autor tam opisal konflikt medzi Alžbetou Anglickou,ktora zastupovala protestantstvo a Máriou Stuart - predstavitelkou katolickych hodnot.No a bola tam aj spomenutá info.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 65  ~  Člen od: 26 apríl 2008  ~  Posledná návšteva: 09 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 02 jún 2008 :  11:37:30  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
To je pravda ale myslim ze to nepovedala. Povedala ze jednym z dovodov vzniku protestanstva bola inquisitia - a ze sa to pise v knihe o Elisabeth.

Pôvodne zaslal Slayer - 28 máj 2008 : 16:35:37



no v Anglicku protestantizmus vznikol kvoli osamostatneniu sa od Ríma....a teda aby si kráľ mohol prispôsobovať právne to čo sa jemu hodilo. najme ohľadom ženenia sa. a nehovoriac o masovomm prenasledovaní katolíkov, a nútením pod trestom smrti k prestupu na protestantizmus.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Slayer

Stav: offline

 Odoslaný - 02 jún 2008 :  12:27:26  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
citácia:

no v Anglicku protestantizmus vznikol kvoli osamostatneniu sa od Ríma....a teda aby si kráľ mohol prispôsobovať právne to čo sa jemu hodilo. najme ohľadom ženenia sa.
Pôvodne zaslal alesko - 02 jún 2008 :  11:37:30



To je pravda, ale stale neviem aky to ma suvis s tym co Matea povedala. V Anglicku vznikla Anglikanska cirkev, Henry nechcel nijake stotoznenie s protestantismom v Europe. Naozaj, co si tym sledoval?

citácia:

a nehovoriac o masovomm prenasledovaní katolíkov, a nútením pod trestom smrti k prestupu na protestantizmus.
Pôvodne zaslal alesko - 02 jún 2008 :  11:37:30



A masovom vyvrazdovani protestantov a pohanov a vyvrazdeni celych narodov katolikmi...no proste sa v tych dobach zabijalo, nevytahoval by som take radsej. Nema zmysel sa tu predbiehat ze kto zabijal viac, ale ani bez dokazov hadzat vinu na druhych (ako autor toho clanku), skratka nechat tieto veci tak - zabijalo sa bodka.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 02 jún 2008 :  12:41:51  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
1 ja som k Matee ani moc nič nesledoval, len som chcel poukazať, že v Anglicku to boli trochen ine dôvody...prakticky protestantizmus začal trochen pred Jan Husom, len tam sa tak nerozvilo, to až po rožšírení luteranizmu a iných protestantských hnutí. Prakticky išlo o to, že tam protestantizmus nemal nič do činenia s Inkviziciou a preto som poukazoval na to prenasledovanie, lebo aby bolo vidieť že tam ani Inkvizicia byť nemohla, kedže boli katolici prenasledovaní.
2. jeeeeeej zase komunisticka propaganda..

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Slayer

Stav: offline

 Odoslaný - 02 jún 2008 :  13:22:25  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
To nie je komunisticka propaganda...iste fakty som uz viedol, no a co tyka vyvrazdovania narodov:
Po prve, od komunistov to ma daleko, pretoze ja studujem od zapadnych historikov - ja som komunistom nikdy neveril, ani nasim (ved si precitaj nase ucebnice z dejepisu, mne sa chce grcat..Holy Island vraj v irskom mori, Seljuk bol vraj sultan, tie iste udalosti sa stali dvakrat, obcas sa vracaju v case a pod. no hruza a des)
Po druhe, co by komunisti sa starali do Mesoameriky a Peru??
Faktom ostava, ze tam vyvrazdili narody. A my sa teraz mozeme hrabat v tychto veciach ale nema to zmysel.

...a iste, v Eng inquisitia nebola, ale to nema nic spolocne s tym co Matea povedala - totiz ja som sa ozval lebo Mato sa pokusil o nieco ako vyvratenie jej tvrdenia, ale podlahol milnemu zaveru ze sa hovorilo o anglicku.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 02 jún 2008 :  21:52:22  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
--Mato,
autor tam opisal konflikt medzi Alžbetou Anglickou,ktora zastupovala protestantstvo a Máriou Stuart - predstavitelkou katolickych hodnot.No a bola tam aj spomenutá info.

Pôvodne zaslal Matea - 02 jún 2008 :  11:12:54


Len stale nerozumiem, ako tento konflikt suvisi s inkviziciou, ktora fungovala v uplne inej casti sveta.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Slayer

Stav: offline

 Odoslaný - 02 jún 2008 :  22:23:35  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
Ved to je pointa - nijak. Prave preto nerozumiem tvojmu argumetu ze 'v Anglicku inquisitia nebola'.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 02 jún 2008 :  22:25:56  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
To nie je komunisticka propaganda...iste fakty som uz viedol, no a co tyka vyvrazdovania narodov:
Po prve, od komunistov to ma daleko, pretoze ja studujem od zapadnych historikov


Pôvodne zaslal Slayer - 02 jún 2008 : 13:22:25



komunisti alebo slobodomurari - aky je v tom rozdiel?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Slayer

Stav: offline

 Odoslaný - 02 jún 2008 :  22:28:29  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
Nie komunisti, nie slobodomurari - historicky mainstream. Azteci, Inkovia, Mayovia...vies vobec o tom nieco?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Slayer

Stav: offline

 Odoslaný - 02 jún 2008 :  22:30:10  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
Aby som urychlil toto tu...k tomu anglicku:

V istej knihe o Mongolskej risi su spomenuti aj komunisti v uvode - tym nikto nechcel povedat ze Cingischan bol komunista alebo ze tam nejaki boli...proste len info v uvode.

Snad je to uz jasne teraz.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 jún 2008 :  11:35:47  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
Nie komunisti, nie slobodomurari - historicky mainstream. Azteci, Inkovia, Mayovia...vies vobec o tom nieco?

Pôvodne zaslal Slayer - 02 jún 2008 : 22:28:29


otvor novu temu ak chceme pokračovať.

ano viem o tom, prave preto mi nesedí že v tom mala prsty Cirkev

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Slayer

Stav: offline

 Odoslaný - 03 jún 2008 :  11:52:51  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
To netvrdim. Len tvrdim ze nema zmysel sa tu handrkovat ze toto protestanti a toto katolici...lebo aj jedni aj druhi zabijali. A pokracovat v tom nechcem...cele toto odbocenie je len kvoli tej Elisabeth. Dufam ze uz sa to vyjasnilo.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 jún 2008 :  13:18:00  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
no ja sa nehandrkujem, len si uveodmujem, že ludia často historiu prekrucuju len aby rkc bola ta zla.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Slayer

Stav: offline

 Odoslaný - 03 jún 2008 :  13:35:33  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
Iste ale to robi kazdy kazdemu...aj rkc to robi, aj proti nej to robia (vsak som tam aj dvoch takych uviedol...ale ako vidis, historici ich odmietaju), vsade najdes propagandu a prekrucanie.

Podla macedonsko-bulharskej propagandy bol napr Jezis slovan.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 jún 2008 :  19:18:50  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
no šak ja viem, preto sa nepozeram na materialy kde ide o zjavnu zaujatost a potom rkc sje obvinovana napr. z vyvraždovania narodov čo v skutočnosti ani nerobila....

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Slayer

Stav: offline

 Odoslaný - 03 jún 2008 :  20:05:25  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
RKC z toho obvinovana nie je, aspon neviem. To skor Europania - zbrane, ocel a mikroby.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: Muži a ženy,  ich prirodzena rozdielnost Téma Next Topic: Osud človeka  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06