Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Teológia tela - otázky
 Komunikácia v manželstve
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Skúsenosti PPR Téma Next Topic: Katolicke manzelstvo..
Strana: z 3

peter35

Stav: offline

 Odoslaný - 05 máj 2008 :  06:52:54  Zobraziť profil  Pridať peter35 do zoznamu priateľov
Mám problém. Som 11 rokov ženatý , máme dve deti a okolie nám závidí ako super si žijeme, vraj sme skoro ideálny pár. Vo vnútri je toho ideálu naopak veľmi málo. Moja manželka nekomunikuje a je chladná ako kameň. Plní si svoje povinnosti, ale nikdy mi nepovie čo ju trápi, čo by rada vylepšila, v čom som ja príčina diskomfortu. Z mojej strany som už tiež skoro rezignoval, no stále sa snažím klopať na dvere, vyvolať diskusiu. Nepotrebujem nič viac a nič menej ako mať možnosť vyliať svoje pocity svojej manželke a to iste očakávam od nej. V práci sa mi darí hlavne preto, že som sa naučil počúvať iných a vžívať sa do ich problémov, čím dokážem motivovať. Prečo sa mi to nedarí doma? Rodina je pre mňa všetko a svoju manželku naozaj milujem, ale v poslednej dobe začínam mať problémy s odolávaním prejavom náklonnosti zvonku. Zrazu pociťujem trasenie sa kolien keď zisťujem, že som pre niekoho atraktívny a ten niekto mi dokáže povedať všetko. Utekám ako zajac pred poľovníkom a v mojej hlave je chaos. Už som svoj problém naznačil manželke, ale nechce ma pochopiť. Keď sa rozprávam s Bohom , pri tvrdých slovách prechádzam na inú tému. Bojím sa čo bude ďalej. Dokedy vydržím utekať sám pred sebou? Poraďte mi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 17  ~  Člen od: 05 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2010 Upozorniť moderátora 

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 05 máj 2008 :  17:03:20  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
Peter, veľmi sa mi páči Tvoja snaha o komunikáciu, aj spomínaný útek pred ponukami zvonka. Ak smiem poradiť, tým, prosím, radšej odolaj a nesnaž sa presne tam hľadať pomoc. Ak si sobášený v kat.kostole a sám si aktívny veriaci kresťan katolík, tak sám dobre vieš, čo by pre Tvoj vnútorný pokoj a možnosť prijímať Eucharistiu, toto všetko, ako rozvod, alebo prekročenie len sympatií ku inej žene znamenalo.

Problémom je PREČO - prečo ŤA nepočúva, prečo s Tebou nediskutuje. Ponajprv, ak Ti opäť smiem poradiť, nehovor jej, že Ťa eventuelne láka iná žena a pod., lebo by sa mohla začať cítiť vydieranou a pod tlakom. Čo by mohlo spôsobiť, že by sa ešte viac utvrdila vo svojom správaní a to presne nechceš dosiahnuť.

Zatiaľ to vyzerá tak, že silným budeš musieť byť Ty a asi veľmi pomaly zisťovať, čo sa stalo, čím sa cíti byť ona tak ublížená, že ani len nechce o tom s Tebou komunikovať - tu budeš musieť asi vstúpiť do seba a hľadať. Skús s ňou zatiaľ komunikovať tak, akoby sa život uberal ďalej normálnym chodom a aj ho takým udržuj, pretože to v prvom rade potrebujú deti. Bolo by vhodné navštíviť psychológa - veriaceho, aby Ti vysvetlil, aké taktiky a "technológie" rozhovoru sú, aké sú nonverbálne a iné relat. skryté prejavy, ktorými sa v podstate prejavuje, na základe ktorých by sa dalo dešifrovať, čo to asi tak je. Buď k nej láskavý, aby nadobudla stratenú dôveru v Teba a možno i v seba - toto sa mi vidí ako dôsledok nejakej príčiny - teda sklamania sa v Tebe, tým pádom i vo vzťahu. Nevyhrážaj sa jej rozchodom, opäť, to nie je cesta, pretože obaja ste si prisahali vernosť a vzájomnú pomoc v dobrom i v zlom a toto tu je teraz to jedno z mnohých ziel a preto by skôr mala nadobudnúť dojem, že sa na Teba a Tvoje dané slovo môže spoľahnúť. Pre Teba by bolo vhodné ísť ku svojmu spovedníkovi a spolu s ním si urobiť hĺbkovú analýzu a spytovanie; preto s ním, pretože mu dôveruješ, že Ťa snáď i pozná a i preto, že pohľad "nezainteresovaného" môže objektívne odhaliť tú Tvoju chybu vo vzťahu, ktorú si mohol/aj nemusel urobiť, ale sám ju napr. nevidíš.

S psychológom, ktorého som spomenula, tam môžeš zase poodhaliť, či a kedy sa zmenilo jej správanie a či to eventuelne nie je aj chorobná zmena na základe iných zdravotných, resp. orgánových problémov. Napr. by sa dala dedukovať takto chybná činnosť niektorej žľazy. Toto tiež veľa robí, pretože mení správanie indivídua.

Samozrejme, môže byť, že sama má nejaký iný vzťah, ktorý teraz sama rieši a preto nechce hovoriť, lebo v tejto veci jednoducho zatiaľ ešte nemá čo kategorického oznámiť. To by bola samozrejme tragédia. Dúfajme, že to tak zatiaľ nie je. Ak áno, radím počkať, k čomu sa prepracuje sama a zatiaľ ju ovplyvňovať "dobrým" manželom, aby jej bolo jasné, koho by vlastne stratila, čo by mohlo ešte zmeniť jej rozhodnutie v Tvoj prospech. Ale k tomuto presvedčeniu zatiaľ neprichádzaj na základe vlastných úvah, aby Ťa nezmohla žiarlivosť a tým pádom chybné konanie.

Bude to namáhavá, nepríjemná cesta, ale ak ju miluješ a na dôvažok máte spolu deti a za ďalší dôvod, s inou sa nebudeš smieť oženiť, tak by som povedala, že táto kamenistá cesta by Ťa mohla, vlastne vás oboch priviesť k pozitívnemu výsledku. Iste, chcieť budú musieť obaja, teda aj Tvoja manželka. Ale Ty teraz musíš chcieť aj za ňu. Ale na to najdôležitejšie nezabúdaj, na modlitbu a skúste obaja spoločnú modlitbu, teda, ak ste veriaci. Tu, ak ste ju nepraktizovali, ste pre spoločnú komunikáciu z pohľadu kresťanskej viery, asi dosť zanedbali. Začni teda tu, napr. aj sám a nahlas, aby Ťa počula. Veď nahlas modliť sa Ti nemôže zakazovať!

V inej téme, ale náhodne, som na toto zrnko múdrosti naďabila a neuveriteľne sa sem hodí, aj ako odpoveď prečo modlitba a prečo dvaja manželia, tvoriaci v kresťanskom ponímaní jedno telo a jednu dušu, na tej spoločnej duši majú pracovať a spoločne, preto ho sem dám

Zrnko múdrosti:

Pokiaľ medzi vami vládne úprimná úcta, váš dom bude rajom. Ak dopustíte, aby v ňom chýbala, a ak sa vzájomne nepredbiehate v láske, váš dom bude ako malé peklo. Ako máš ľuďom ukázať usmiatu tvár, keď tvoje srdce je smutné? To vôbec nie je pokrytectvo. Nie je podstatné, či sa tvoje srdce raduje, alebo nie; pretože láska spočíva vo vôli.

(Vincent de Paul)

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 05 máj 2008 :  19:06:32  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
a pre Teba a Tvoju boľavú lásku venujem túto peknú skladbu: http://www.youtube.com/watch?v=TAk-N7hkNSE

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

peter35

Stav: offline

 Odoslaný - 08 máj 2008 :  08:54:39  Zobraziť profil  Pridať peter35 do zoznamu priateľov
Ahoj Juja, vdaka za povzbudenie. Ako pises mal by som sa obratit na psychologa, ale najst dobreho je dost tazke. Sam sa dost venujem psychologii, kedze pracujem ako manazer a navyse psychologia je moja zaluba. Techniky ako komunikovat mam pomerne dobre zvladnute, no tuto je to zase o starom znamom , ze suster chodi bosy. Problem je vo mne. Ja som bol pred manzelstvom obycajny grazel, ktory sa vzburil proti vsetkym a zavrhol rodicovsku vychovu - som totiz zriedka sa vyskytujuci divoky temperament. Ked som padol az na dno stretol som svoju vyvolenu, jednoduche krasne dedinske dievca, ktore ma svojou jednoduchostou a vierou vytiahlo z bahna. Vtedy som sa vratil do zivota. Lenze vtedy mi akosi unikalo ze to dievca ma problem s obycajnym prejavenim svojich citov na vonok, navyse som si povedal, ze to nie je podstatne po tom co som mal za sebou. Zacal som zit usporiadany zivot a spomenul som si na to ako ma rodicia vychovali. Kedze vo vztahu to bolo vzdy take az prilis iste a bez vonkajsich prejavov , zacal som robit karieru. Vysplhal som sa dost vysoko a splham dalej ale to ze ma niekto blizky objime a porozprava sa so mnou o tom co ho trapi a co trapi mna mi chyba aj nadalej. Preto tie neustale pokusy. Nemam problem cudzich ludi rozobrat do detailu a naviest ich na to aby urobili co chcem a dokonca aby z toho mali radost. Pri tom som stretol zenu, ktora na mna pozrie a viem co si mysli a naopak a uz je problem na sreche. A to som si hovoril, ze mne sa to nemoze stat lebo som silny. Ta zena je iba jeden z prejavov naklonnosti zvonku , ale najhorsi lebo na neho reagujem velmi citlivo. Bojim sa ze zase padnem az na dno. Co sa tyka spovednika, to je problem, namam svojho lebo nasim knazom nedoverujem aj ked sa s nimi priatelim. V zahranici kde su katolici v mensine som prijemne prekvapeny pristupom katolickych knazov k veriacim , tam s knazom diskutujem naozaj rad, ti nasi su oproti tamtym obycajni materialisti a az na vynimky ludi k Bohu nepritahuju , ale prave naopak a to je tragedia.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 17  ~  Člen od: 05 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 08 máj 2008 :  09:30:57  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
No, máš to náročné, ale nie zabité - aspoň si to myslím.
Nuž možno tú "chybu" si si už aj sám našiel, resp. je ich tam viac , cítiš to sám. Ale manželka je naozaj Tebou vyvolenou a ak si ešte stále veriaci, napriek bývalému grázlovaniu , tak si myslím, že Ti tu už nič nemusím písať. Teda nemeniť a nereagovať na inú, kde, ako sám píšeš, mohlo by Ťa to opäť stiahnuť do "grázlovania" a teda do bahna. Spoznal si krásnu bytosť, ktorá, ako sám píšeš,"ma svojou jednoduchosťou a vierou vytiahla z bahna." - na čom Ti záleží viac? Byť v bahne, alebo z neho von! A na dôvažok, odporúčala by som Ti, trochu si to ujasniť u seba, bol som vytiahnutý, alebo na jej impulz som sa hrabal z toho bahna von aj z vlastnej vôle, že som chcel byť z neho vonku!! Tu je totiž skrytá odpoveď na to, do akej miery si z neho naozaj vonku. Uniklo Ti, že má probl s obyčajným prejavením svojich citov navonok - preto je dobré, najprv sa sústrediť na vlastné vôľové vypracovanie sa z bahna a potom sa sústrediť na tú druhú osobu a jej preskúmanie. Ale, v kresťanstve je manželstvo vzájomným sebadarovaním, sebapoznávaním, smerujúce od seba k partnerovi. Jej možno ešte väčšie utiahnutie sa do seba, ktoré si si už asi konečne všimol, možno nastalo, keď si sa začal venovať svojej kariére naplno, lebo s ňou to už bolo isté - vo vzťahu dvoch ľudí, nie je nič isté, na ňom treba pracovať neustále a Ty si zrejme prestal na ňom pracovať, do istej miery, nie. Ak Ti teda chýbajú tieto prejavy, ktoré opisuješ, pokračuj v pokusoch aj naďalej, je to predsa Tvoja manželka a Ty si a naďalej chceš zostať veriacim, tak tomu rozumiem. Na iné prejavy odinakadiaľ, ee - fakt nereaguj. Prestaň sa kariérne šplhať, lebo rodinne padáš a Tebe predsa na rodine záleží. Na druhej strane, nie každý je hneď do prejavov rozbehnutý, prosto ľudia sme rôzny, možno Tvoja manželka je jeden z tých chladnejších, ale to by ešte nemalo znamenať, že nekomunikuje, ako vyššie píšeš, len Ťa hneď neobjíma a pod., tak ju objím aj za dvoch Ale mne sa vidí, že presne u nej je asi viera, alebo vzťah rodiny s Bohom možno dôležitejší a keďže nespomínaš váš spoločný duchovný život v tomto smere, tak sa mi vidí, že tu niekde je ten probl, čo som už i v predchádzajúcom príspevku spomínala. Je možné, opäť sa iba domnievam, že možno ona netúži po tom, aby si sa kariérne neviem až kam vyšplhal a nemal čas na rodinu, na Boha, na život v inom Duchu a potom keď prídeš konečne domov, tak si vyžadoval "svoju dávku" nežností a pozornosti. Nechcem Ťa teraz uraziť, neber to tak, ale akosi by som ŤA rada priviesť k tomu, že tu niekde treba hľadať problém. Mám za to, že Tvoja manželka, je duchovne silnejšia, keď ŤA z toho bahna ťahala a asi aj pomohla vytiahnuť, tuto očakáva aj ona zlepšenie situácie. Skús sa nad tým zamyslieť, ako i nad Tvojimi predsudkami na našich kňazov tu doma , ver mi, poznám dobrých kňazov a dá sa s nimi duchovne nielen podebatiť, ale i s ich pomocou rásť, potom sú tu duchovné cviká pre manželov, dobrá to skúsenosť, ktorú Ti odporúčam, teda vám obom. Takže tuto sa mi vidí byť tá cesta, ktorou by si sa mal uberať teraz Ty, aby si teraz TY, vyviedol svoje manželstvo z krízy. A vlastne i seba samého, lebo teraz máš šancu dokázať, že si to s tým výjdením z bahna myslel vážne a robil si to, že si to aj Ty a jednoznačne Ty chcel! Takže, makaj! A my sa za vás určite aj pomodlíme . Skús podebatiť teda so svojou manželkou aj na tému Tvoja nedokonalá viera, Peter a možno, možno budeš prekvapený, ako sa príjemne rozvinie; aj debata a snáď i Tvoja manželka . Skús. Ale, začni od seba, nielen "na oko", ale úprimne, začni svojimi chybami. Takže budeš potrebovať kňaza, aby Ti pomohol spytovať si to svoje svedomie.

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

peter35

Stav: offline

 Odoslaný - 29 máj 2008 :  15:20:03  Zobraziť profil  Pridať peter35 do zoznamu priateľov
Vsetko som dodrbal maximálne. Neodolal som pokušeniu a teraz mám milenku. Paradoxne s manželkou nachádzame k sebe cestu a mňa zožiera svedomie. Mám strach z každého nového dňa. Teraz už fakt neviem ako sa vymotať

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 17  ~  Člen od: 05 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 29 máj 2008 :  16:34:36  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- pfffffffffff !

- kde si nechal rozhovory zo svojim Bohom ?!

- tak teraz sleduj panelak, mozno najdes odpoved ......

- teda, toto je silne kafe ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 29 máj 2008 :  18:06:01  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
Peter, neboj, neboj sa! A nestrácaj nádej! Pozri, vidím tam dve, fakt pozitívne udalosti:
1. priznal si si vinu, to je šanca odraziť sa a začať odznova a
2. ako sám píšeš s manželkou nachádzate k sebe cestu, teda je možné opätovné zblíženie sa.

Nuž zamotal si to, to je fakt. Teraz si, aspoň ja by som to tak urobila, urči svoje priority. Milenku nemáš, máš manželku, rodinu a zodpovednosť voči svojej rodine a sebe a máš hriech a výčitky svedomia. Neviem kde bývaš, to mi napíš súkromne, ak v Blave, alebo v okolí, dohodla by som Ti stretnutie s fajn kňazom, a s tým by si si porozprával najprv o svojich bolestiach a ťažkostiach svojej duše.

PS.: na panelák sa vykašli! Tam nenájdeš riešenie.

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zarenka

Stav: offline

 Odoslaný - 29 máj 2008 :  20:25:36  Zobraziť profil  Pridať Zarenka do zoznamu priateľov
Nech prvy hodi kamenom ten, ktory je bez viny..!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 56  ~  Člen od: 28 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 15 apríl 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

peter35

Stav: offline

 Odoslaný - 29 máj 2008 :  22:39:51  Zobraziť profil  Pridať peter35 do zoznamu priateľov
Juja dakujem za podporu si naozaj super. Si naozaj taka silna? Ja som si o sebe myslel, ze som silny a nie je to tak. Pocitujem zodpovednost voci manzelke , detom , sebe aj vsetkym ostatnym dokonca aj k nej. Ale ako to ukoncit , ked si cely tyzden hustim ze koniec uz nepojdem na stretko , uz som skoro vyrovnany a tu bum sadnem do auta a uz som tam ako kon s klapkami na ociach. Potom si vsetko vysvetlime , ze to nema buducnost a ze obidvaja hresime , aj ona je vydata, este blizsia k Bohu ako ja a ani ona to nevie ovladat. Nedoverujem knazom, ale za tym ktoreho radis by som siel, lebo neviem kam z konopy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 17  ~  Člen od: 05 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

peter35

Stav: offline

 Odoslaný - 29 máj 2008 :  22:43:42  Zobraziť profil  Pridať peter35 do zoznamu priateľov
A este mozno mi uslo nieco co je in , ale neviem co je panelak o ktorom tu vsetci pisete.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 17  ~  Člen od: 05 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 29 máj 2008 :  23:07:50  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
panelák je jeden seriál, teraz neviem, tuším na jojke, alebo markíze, ale to je jedno.
Vieš, neviem, či som silná, tiež mávam svoje slabé chvíle, atď., netreba sa rozpisovať. Ale, myslím, že to môžem povedať i za ostatných, že sa všetci učíme počas života, tej sile. A učíme sa jej práve vďaka chybám v našom živote, ktoré prekonáme a každý má svoju taktiku, či spôsob, ako sa cez problémy, pády a výhry, k tej osobnej sile prepracuje. Každým bojom, prehrami i výhrami, jednoducho rastieme, lebo sú potrebnou skúsenosťou. Takže, viem, už si napísal, že nedôveruješ kňazom, tak je načase, pokúsiť sa dôverovať , to totiž súvisí s odpúšťaním, sebe, im, iným, atď. Kvôli niekomu/niečomu si sa sklamal, ale vzťah k Bohu a následne ku Cirkvi, nestojí, či padá len na jednom sklamaní. Neva, prosto, aj o tomto sa budeš môcť porozprávať a hľadať cestu, ako opäť dôverovať, napr. aj sebe. Ale, už by som nerada ďalej sa rozpisovať. Ja verím, že tam, kde je odhodlaná vôľa, bude aj odhodlané konanie.

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zarenka

Stav: offline

 Odoslaný - 29 máj 2008 :  23:17:36  Zobraziť profil  Pridať Zarenka do zoznamu priateľov
Hej.. ono nevies, co mas robit, co dalej..
Ale pockaj az to povies manzelke, co ona spravi, a potom sa uvidi, co dalej!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 56  ~  Člen od: 28 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 15 apríl 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 30 máj 2008 :  20:53:19  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
ale, veď tu nepadlo žiadne slovo ospravedlnenia tohoto chovania; z našej strany, čo sme tu, sme dali najavo, že ide o ťažký hriech, ktorý by mal Peter riešiť. To, že sme hriešni ľudia, tomu sa dá zabrániť z vlastného presvedčenia a vlastnou vôľou, ako odpoveďou na Jeho volanie, Jeho inšpiráciu, Jeho uschopnením nás k takejto odpovedi, či rozhodnutia z našej strany. Nemáme ju však rovnakú. A preto je vhodné držať sa modlitby, Eucharistie, spytovania si svedomia. A to je niekedy ťažké, pozrieť sa na seba do zrkadla svojho svedomia a zhliadnuť tam svoj reálny obraz hriešnika. A preto neodsudzujeme hriešnika, odsudzujeme hriech, to neustále podčiarkujeme. Ono, človek má väčšinou problém z morálkou vtedy, keď opustí, alebo nedá na Jeho rady, to sa obzvlášť týka práve kresťana.
Spoveď a odpustenie slúžia na liečenie duše "postihnutého" a tým posilneniu jeho vôle, konať správne a napraviť "pobabrané" a o to tu ide.

To, že Ty, Milan, žiješ správny morálny život, to je paráda. Ale to, že si, ako Ty sám píšeš, označovaný za "neznaboha, neverca a ateistu", to je Tvoje dielo, pretože nám to tu v podstate neustále podsúvaš, že Ho neuznávaš a nevpúšťaš do svojej duše. Ale On tam je, drží Ťa pokope a čaká, kým rozpoznáš, Kto je naozaj Tvojim priateľom A vzhľadom na to, že si tu, tak vieš o Ňom, teda vlastne Ti nie je až takým Veľkým neznámym a je dosť možné, že podvedome si Ním ovplyvňovaný, resp. prijímaš Ho a žiješ pod Jeho vedením

mimochodom, tiež nie je napísané, že z Petra nebude verný manžel, veď ním doteraz v podstate bol. Takže teraz je v jednom z tých "preskákavých" období, ktoré si aj Ty sám spoznal, iste v inej podobe, ale i tu skacká Peter a verím, že preskáče to spolu s manželkou v šťastí.

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zarenka

Stav: offline

 Odoslaný - 31 máj 2008 :  00:11:08  Zobraziť profil  Pridať Zarenka do zoznamu priateľov
Milan, v zivote by som si nedovolila moralizovat nikoho. A to hlavne JA.
Mas istotne pravdu. Len sa mi to zdalo pritvrde..

Inak, blahozelam k tvojmu manzelstvu.. Klobuk dolu.
Zavidim tvojej manzelke..!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 56  ~  Člen od: 28 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 15 apríl 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 31 máj 2008 :  03:16:41  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- Ale On tam je, drží Ťa pokope a čaká, kým rozpoznáš, Kto je naozaj Tvojim priateľom A vzhľadom na to, že si tu, tak vieš o Ňom, teda vlastne Ti nie je až takým Veľkým neznámym a je dosť možné, že podvedome si Ním ovplyvňovaný, resp. prijímaš Ho a žiješ pod Jeho vedením

- fajn, tak potom urcite vie co si o tom vsetkom myslim a ako to myslim ...

- v tom pripade som na tom ovela lepsie ako tu mnohi z vas ... , ja sa teda nemusim bat ...

- priznavam, trochu som sa rozohnil, tieto veci ma vzdy vytocia ... fakt pochadzam z rodiny, ze pokial pamäť siaha neviem o nikom, co by sa v nasej rodine rozviedol, pripadne niecoho takeho dopustil (teda samozrejme ak by sa o tom malo vediet, ze by sa to prevalilo a potom vyzehlilo medzi partnermi) a musim dodat ze o nijakych podobych veciach neviem ani zo zeninej strany a to sme tak na 90% bez nabozenskeho vyznania ...

- bol som na svadbe svojho syna, mali to v kostole, tak si to zariadili, obaja veriaci, bolo to krasne, clovek si poplakal ... ale nech mi pride s niecim takymto domov tak ho vykopnem cez zavrete dvere aj s celou jeho krestanskou laskou .......


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

peter35

Stav: offline

 Odoslaný - 31 máj 2008 :  07:32:31  Zobraziť profil  Pridať peter35 do zoznamu priateľov
Nie je kazdy taky ideal ako ty Milan. Ja uz nikdy pri posudzovani niekoho ineho nepoviem, ze mne sa to nemoze stat. Tiez som bol majster sveta a vystatoval sa aku mam silnu volu, ale nie je to tak. Presne tak ako Milan som donedavna reagoval na podobne pripady a ked som vedel , ze sa to stalo krestanom, kritizoval som este viac.

"- v tom pripade som na tom ovela lepsie ako tu mnohi z vas ... , ja sa teda nemusim bat ... " Milan

podobne to vyzeralo u mna" vidis nesedim denno denne v kostole a tito su hotovi svatci a pozri co sa im stalo"
Teraz som pochopil mamino " Co vidis na druhom cakaj aj na sebe a bud na to pripraveny."

Zarenka, manzelke sa stym priznavat nebudem a myslim , ze ani nemusim ona to citi a snazi sa mi pomoct, to ma nesmierne motivuje. Svojou pokorou uz presla cez vela zlych obdobi. Ja sa tej pokore neviem naucit a preto aj tie nase problemy . Ja som vichor a niekedy toho vela nalamem kym si uvedomim co robim. Najlepsie by asi bolo zastrelit ma - co Milan?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 17  ~  Člen od: 05 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 31 máj 2008 :  14:50:57  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
citácia:
- Ale On tam je, drží Ťa pokope a čaká, kým rozpoznáš, Kto je naozaj Tvojim priateľom A vzhľadom na to, že si tu, tak vieš o Ňom, teda vlastne Ti nie je až takým Veľkým neznámym a je dosť možné, že podvedome si Ním ovplyvňovaný, resp. prijímaš Ho a žiješ pod Jeho vedením

- fajn, tak potom urcite vie co si o tom vsetkom myslim a ako to myslim ...

- v tom pripade som na tom ovela lepsie ako tu mnohi z vas ... , ja sa teda nemusim bat ...

Pôvodne zaslal Milan - 31 máj 2008 : 03:16:41



Milan, On to určite vie, o každom z nás vie všetko, vie tak všetko, čo ani my sami o sebe nevieme, vidí do nás a vie ako "veľmi" Ho milujeme, t.zn. ako biedne.
Priznať si vlastnú chybu, požiadať o odpustenie a/alebo odpustiť, to sú aj z pohľadu psychológie, takmer tie najťažšie úkony psychiky/duše človeka, pretože si tieto úkony vyžadujú odvahu a pokoru. Aj uznanie viny, aj požiadanie o odpustenie a veru a/aj samotný úkon odpustenia. Sám, vidíš, naznačuješ, že za podobný lapsus by si syna vykopol aj s celou jeho kresťanskou morálkou - to znamená, neodpustil by si, hm... vidíš...
Ale Božia pedagogika je schovaná v našej slabosti a v Bohom na nás dopustenom pokúšaní, aby sme sa naučili, ako veľmi sme od Jeho lásky závislí v tejto Jeho láske je práve skryté odpustenie a človek veľmi potrebuje zažiť túto skutočnosť, inak sa zhrýza, čo mu umenšuje, alebo ho oberá o nádej a vieru, že to dokáže napraviť a to ho blokuje konať správne.
Takže spoveď nie je pre okolie, ktoré mu často nerozumie a často i zosmiešňuje, rovnako ako i hriešnika. Ale je skutočne len pre nešťastného hriešnika, ktorý sa týmto oživuje a uschopňuje konať na sebe a tým i na okolí zlepšenia A ak týmto prejdeme pod Jeho vedením, ani my sa nemusíme báť, napr. zatratenia

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

anaxios

Stav: offline

 Odoslaný - 31 máj 2008 :  23:04:50  Zobraziť profil  Pridať anaxios do zoznamu priateľov
JUJA,
jedna otázočka: Ty si vydatá?

 Krajina: Kiribati  ~  Počet príspevkov: 39  ~  Člen od: 23 september 2007  ~  Posledná návšteva: 11 jún 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 01 jún 2008 :  16:50:33  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
anaxios - a ešte aké máš problémy?

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zarenka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 jún 2008 :  21:36:17  Zobraziť profil  Pridať Zarenka do zoznamu priateľov
Peter, tak ta tvoja manzelka je stelesnena dobrota.
V tomto pripade ti uz len viem poradit jedno: Snaz sa aj o nemozne,
aby si zachranil, co sa zachranit da..

Myslim si, ze nikto z nas ta nemusi deptat, lebo ak si pochopil, ze
svoju manzelku velmi milujes a za nijaku cenu ju nechces stratit, tak
to uz mas o celozivotny kriz postarane - pocit viny a vvcitky svedomia
ta budu zozierat do konca - "ako som to len mohol urobit?!"

Ale urcite to je tvrdym ponaucenim, ze kazdy vztah preziva obcas kizu,
malu, velku ci obrovsku; ale to je cas na dokazovanie lasky a len
vdaka nej a trpezlvosti mozes vsetky krizy prekonat. Ak si nemyslis,
ze to dokazes, potom je na mieste sa opytat, "ci naozaj milujes?"

Teda vela stastia ti prajem, aj kvoli tvojej manzelke, ktora ti ako to podla tvojich reci vyzera, vrucne prisahala..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 56  ~  Člen od: 28 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 15 apríl 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 01 jún 2008 :  22:48:01  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
Pre petra35
Nebudem sa zaoberať Vaším vzťahom k manželke a Vaším vzťahom k sebe samému, chcel by som o inom.
Ak som to správne pochopil, tak to "zakopnutie" stále trvá a veľmi dobre neviete ako z toho von. To čo teraz napíšem má zmysel len v tom prípade, ak ste skutočne veriaci. Veriaci človek nemôže urobiť niečo také ako ste urobili Vy. Lenže aj veriaci ľudia sú slabí. A preto sa stane, že to urobia /dúfam, že sa to nestane mne.../. Ak to urobia a pochopia, priznajú a ľutujú, tak by sa už nemalo stať, že to urobia znovu. Ale aj to sa stane, lebo ľudia sú v trojuholníku. Aj Vy ste v takom trojuholníku, a teraz nemyslím, na manželský trojuholník. Myslím na iný. Medzi Vami a Vašou milenkou je ešte niekto. Je to diabol. A ten Vám obom veľmi "pomáha". Až tak, že robíte niečo, čo by ste bez jeho "pomoci" nerobili. Veľmi je dobré /aj keď na hriechu nie je nič dobré/, že aj Vaša milenka je veriaca /ako píšete/. Verte mi, že Boh Vám naozaj neodoprie nič, čo je pre Vás dobré. Ako si možno ešte pamätáte z kostola... ak budete prosiť Otca o rybu, či dá vám škorpióna? A to je presne to, čo nerobíte. Vy nebeského Otca neprosíte, aby Vám pomohol. A pritom to nie je až také ťažké. Je to jedna obyčajná modlitba. Obyčajná a pritom silnejšia ako čokoľvek iné. Chcete vedieť ako už viac nezhrešiť? Keď sa najbližšie stretnete so svojou milenkou a budete cítiť, že sa navzájom priťahujete, navrhnite jej, aby sa s Vami spoločne pomodlila. Modlite sa spoločne, najlepšie bude ak Vy sa budete modliť za ňu a ona za Vás. A hovorte s Bohom nahlas. Keď diabol uvidí, že hovoríte s Bohom a nie s ním, tak utečie ako zbitý pes.
A ešte jednu mám pre Vás radu /ak si môžem dovoliť/. Možno keď ste stáli s manželkou pred oltárom, možno ste sa držali za ruky. A možno vtedy kňaz, ktorý všetko celebroval hovoril niečo o tom, že už nie ste dve telá, ale jedno. Že muž opustí matku a otca, priľne k svojej manželke a budú jedným telom. Tak ako ste vtedy držali manželku za ruku, tak by to malo zostať. Od tej chvíle všetko čo v živote robíte, by ste mali robiť tak, ako keby ste sa s manželkou držali za ruku, aj keď práve nie je s Vami. Keď nakupujete, myslite nato, že sa držíte, keď opravujete auto, myslite na to, že sa držíte, keď sa hádate, myslite na to, že sa držíte, a keď Vás napadne ísť za milenkou, a keď za ňou aj pôjdete, a keď s ňou budete aj hovoriť, myslite na to, že pri Vás stojí Vaša manželka a že Vás drží za ruku.
Inak ma už nič nenapadá.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zarenka

Stav: offline

 Odoslaný - 02 jún 2008 :  17:27:16  Zobraziť profil  Pridať Zarenka do zoznamu priateľov
Stefan, nadherne ste to napisali..!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 56  ~  Člen od: 28 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 15 apríl 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

peter35

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2009 :  17:46:39  Zobraziť profil  Pridať peter35 do zoznamu priateľov
Ahojte,
po dlhsom case som tu zase. Moj vztah s milenkou stale trva, ale je tu jedna zmena. Nedavno som nasiel silu a isiel na spoved. Odvtedy sme s milenkou cisti. Ked sa stretneme porozpravame sa navzajom sa povzbudime - dobijeme si baterky aby sme dokazali posobit na nasich zivotnych partnerov a vylepsovali nase zakonite vztahy. Je to velmi tazke , ale drzime sa. Ucime sa bojovat s vasnou, ktora je medzi nami velmi silna. Nasi partneri s najvacsou pravdepodobnostou o vsetkom vedia , moja manzelka sa zacala snazit , ale mam pocit, ze hra divadlo, lebo sa boji o svoje pohodlie ktore jej zabezpecujem. Je lahke odsudit a poradit co robit, ale urobit to , ked lubis a musis sa toho cloveka ktoreho lubis zriect , lebo si sa ozenil s niekym komu si lahostajny.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 17  ~  Člen od: 05 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2009 :  20:58:47  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
nuž, nechcem Ťa ani uraziť, ani rozhnevať, a fakt tá pravá láska je v skutku ťažká, aká ťažká pekne vystihujú slová apoštola Pavla v 1. liste Korinťanom 13., 4 - 13
okrem iného sa tam píše:
"Láska sa márnivo nevypína, ani nenadúva. Nekoná neslušnosti, nehľadá vlastný záujem;
Neraduje sa z neprávosti, ale sa raduje z pravdy."
Takže prestaň upodozrievať manželku z hrania divadla, lebo položená otázka znie: Kto v skutočnosti hrá divadlo? - a verím, že si vieš odpovedať...
Som rada, že ste sa tak ďaleko dopracovali, ale ešte stále vnímaš, že žena, s ktorou sa stretávaš je Ti milenkou, hm... až keď sa toto zmení, tak sa posunieš vážne ďalej...
a inak, zase bez urážky, je to ako s alkoholikom, ten vie, že je do konca svojho života alkoholikom, len abstinujúcim, to platí na všetky neblahé závislosti, takže aj v tomto si treba dať pozor... platí to na nás všetkých, neustále hriešnych držím palce a prajem Božie požehnanie v náročnej chvíli.

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2009 :  21:32:24  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Kríza prichádza do každého manželstva ale zas aj odchádza, no manželia majú zostať a neodchádzať spolu s ňou.
Pre manželstvo treba veľa obetovať, vlastne celý svoj život prinášame obety.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Skúsenosti PPR Téma Next Topic: Katolicke manzelstvo..  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06