Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Teológia tela - otázky
 Antikoncepcia
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: potrebujem poradiť Téma Next Topic: ak je antikoncepcia lekársky doporučená
Strana: z 2

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2010 :  09:27:32  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:

V prípade hormonálnej antikoncepcie je konečné poškodenie zdravia nie v zabránení styku spermie s maternicou, ale škodlivá látka v hormon.tabletke pri spojení s maternicou.

"Antikoncepcia je neprirodzená pre svoj nebiologický zásah do organizmu ženy." MUDr. Oldrich Pšenička, CSc.
Pôvodne zaslal rmvn - 13 január 2010 :  01:44:34



v pripade HAK je mechanizmus trosku zlozitejsi, nez si ho predstavujes, a ucinna latka (hormon) sa do styku s matericou nedostava (nemoze preto na nu skodlivo posobit), pretoze posobi v hypotalame, ktory potom urcitymi spatnymi vazbami ovplyvnuje funkciu vajecnikov

HAK zvysuje len velmi mierne riziko urciteho typu rakoviny prsnika...a samozrejme, ze si zabudol napisat, ze vyrazne znizuje riziko rakoviny vajecnikov a urcitych casti maternice (informacny bias sa naziva, ked niekto si vybera iba tie udaje, ktore sa mu hodia)

co sa tyka citacie toho doktora - HAK posobi biologicky uz vo svojej podstate, a teda doktor sa dopustil neprimeraneho zovseobecnovania az zavadzania

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2010 :  14:50:10  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

HAK zvysuje len velmi mierne riziko urciteho typu rakoviny prsnika...a samozrejme, ze si zabudol napisat, ze vyrazne znizuje riziko rakoviny vajecnikov a urcitych casti maternice (informacny bias sa naziva, ked niekto si vybera iba tie udaje, ktore sa mu hodia)

Pôvodne zaslal guest635 - 13 január 2010 :  09:27:32


No a ked uz hovorime o tom biase, tak sme samozrejme zabudli spomenut riziko flebotrombozy, ktore je vyssie pri uzivanie HAK.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2010 :  16:31:44  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Počul som niečo aj o spôsobovaní depresie, a jak som o tom niečo hľadal (našiel som, že vraj tam je malá pravdepodobnosť), tak som našiel aj diskusie, kde napr. má nedobrý pocit po vysadení, že má také a také psychické problémy a nevie či to nie je z toho, niekto že berie zároveň aj antidepresíva..... dochádzam iba k tomu, že antikoncepcia je dosť silná tabletka. Pravidelné užívanie rôznych tabliet určite nieje pre organizmus najlepšie. Takže pokiaľ to nevyžaduje zdravotný stav, tak myslím si, že nieje vhodné užívať zbytočne veľa tabliet, napr. len ak trochu hlava zabolí, a aby sme nemali náhodou žalúdočné ťažkosti po večeri a ..... keby mal každý užívať všetky propagované lieky na zlepšenie života, nemyslím si, že by to spôsobilo lepší život. Antikoncepcie sú silné tablety, ktorých užívanie je málokedy kôli zdravotnému stavu. A ničiť si pečeň a zdravie kôli pohodlnosti mi príde pri najmenšom hlúpe.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2010 :  18:23:39  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
dalsim vedlajsim ucinkom antokoncepcie je, ze poskodzuje krcok maternice aj vystelku maternicu...cize ked chce zena po vysadeni antikoncepcie otehotniet ma s tym problem, pretoze ma poskodenu vystelku maternice alebo ma problem donosit babatko, pretoze ma oslabeny krcok maternice

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: potrebujem poradiť Téma Next Topic: ak je antikoncepcia lekársky doporučená  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06