Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Lisabonska zmluva
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Zodpovednosť vo viere Téma Next Topic: Medzinárodný deň otcov
Strana: z 2

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2008 :  00:11:56  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Mili priatelia,

pre Vasu lepsiu informovanost pripajam analyzu Lisabonskej zmluvy, ktoru je nevyhnutne, aby ste poznali. Dnes pod casovym natlakom, ktory nezodpoveda vaznosti tohto dokumentu, vlada chce schvalit tento dokument s tymito dopadmi pre Slovensko:


  • podriadi zakonodarnu, vladnu a sudnu moc Slovenska v oblasti moralky Europskej unii

  • otvara cestu legalizacie eutanazie

  • umoznuje zavedenie ustavneho prava na umely potrat

  • ustanovuje povinnost statu z nasich dani financovat umele oplodnenie pre pary ale i jednotlivcov

  • vnuti homosexualne manzelstva, adopcie pre homosexualov,

  • prenasledovanie kohokolvek, kto povazuje homosexualny zivotny styl za zly

  • pod ruskom nediskriminacie sa bude od Cirkiev ziadat vysluhovanie sviatosti manzelstva aj homosexualom

  • pod ruskom rovnosti bude nabozenskym instituciam, konkretne aj hierarchii Cirkvi, nanucovane vysvacovanie knazov a biskupov spomedzi zien

  • toto povedie k potlaceniu nabozenskych slobod a slobody prejavu



Paradoxne na krestanskom Slovensku je velke ticho, zatial co nova polska vlada odmietla tuto diktaturu, ked vyjednala neuznanie Charty zakladnych prav EU. Nove prava su prepasovane do Zmluvy v Charte, ktora je historicky prvym pravnym dokumentom ustavnej sily ukotvujucim nediskriminaciu na zaklade sexualnej orientacie. Zmluva je najmenej 90% kopiou Europskej ustavy, ktora skrachovala v referendach vo Francuzsku, Holandsku a Irsku. Dnes sa EU boji referenda a preto tlaci na vlady, aby co najrychlejsie schvalili tento pre europskych obcanom problematicky a neznamy dokument v parlamentoch.

I po jej schvaleni v NR SR, mozu obcania v referende zmenit rozhodnutie SR, o co sa krestania musia aspon pokusit, nech to stoji co to stoji. Vasa pomoc a porozumenie tychto zalezitosti je nevyhnutne pre obranu Cirkvi.

S uctou,

Jana Tutkova

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora 

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2008 :  09:54:07  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Hmm, co dodat, mali sme krutu diktaturu Moskvi, dnes mame podobnu diktaturu Bruselu, ktora sa mi vsak vidi este zakernejsie a podlejsia ako ta Moskovska.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 12 apríl 2008 :  00:20:42  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- Jana Tutkova ?



- tak to ta analyza je ozaj ta prava !


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 12 apríl 2008 :  10:37:09  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- z analyzy :

toto povedie k potlaceniu nabozenskych slobod a slobody prejavu

.... no aby to ozaj nedopadlo ako na tomto fore ......


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Katarina

Stav: offline

 Odoslaný - 12 apríl 2008 :  11:08:56  Zobraziť profil  Pridať Katarina do zoznamu priateľov
citácia:
- Jana Tutkova ?



- tak to ta analyza je ozaj ta prava !
Pôvodne zaslal Milan - 12 apríl 2008 :  00:20:42


Zvlastne meritko na posudzovanie pravosti..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 177  ~  Člen od: 17 december 2007  ~  Posledná návšteva: 07 september 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 23 apríl 2008 :  17:19:33  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
citácia:
- z analyzy :

toto povedie k potlaceniu nabozenskych slobod a slobody prejavu

.... no aby to ozaj nedopadlo ako na tomto fore ......

Pôvodne zaslal Milan - 12 apríl 2008 : 10:37:09



Jéjda, Milan, ale veď ešte prispievaš, ta ne?

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 06 máj 2008 :  22:38:20  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- no jejda, a kolki dostali stopku ? ........


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2008 :  08:02:11  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
no jéjda a čo myslíš, prečo tú stopku dostali? Sú tam na prečítanie jasne stanovené pravidlá, nevidím dôvod, aby niekto stopku nedostal, ak ich porušuje. Takú stopku dáva moderátor aj v relácii "De facto" a neviem o tom, že by sa tam voči tomu niekto ohrádzal. To je predsa podstata diskusie, o to skôr, keď je moderovanou a to viac, ak sa tak deje v moderovanom fóre.
A takú istú stopku by mala dostať aj spomínaná Lisabonská zmluva. Zmluva môže byť akceptovaná všetkými vtedy, keď sú akceptovateľné jej body. Ale tieto body nie sú akceptovateľné ani len z pohľadu logického rozumu! Lisabonská zmluva presne sama o sebe diskriminuje rodinu, ako základný stavebný kameň budovanie zdravej a sebavedomej spoločnosti, diskriminuje zdravý rozum a zdravé sebakontrolujúce svedomie, ako i autoritu Cirkvi a hlas mnohých, s týmito zmenami nesúhlasiacich a proti nim protestujúcich. Neviem prečo by som mala súhlasiť s nespravodlivosťou a neprávom a mala súhlasiť byť legálne zákonom diskriminovaná a zákonne organizovane byť nútená dávať homosexuálom toľké práva a byť zároveň obviňovaná a prenasledovaná, že ich diskriminujem, lebo nesúhlasím, aby ich partnerstvo bolo dávané na rovnakú úroveň s riadnym manželstvom, keď ním nie je a nikdy ním nemôže byť a ešte súhlasila aj s tým, že si budú smieť adoptovať dieťa, lebo veď , nech ich nediskriminujme! Ale čo! Úchylku stačí len preklasifikovať na inú orientáciu a sú z toho vonku. Pedofíliu potom tiež môžeme z úchylky preklasifikovať na orienatáciu. Veď aj pedofil miluje a je inak normálny. Aj sadista, či iný psychopat, dokonca sú to veľmi inteligentní ľudia! A čo teda, preklasifikujme ich, veď je to len iná orientácia! A hotovo! Je to úplne zvrátené a horor. A to už ani nehovorím o legalizovanom zabíjaní nenarodených a bezbranných. To sú v skutku najbezbrannejšie obete masového vraždenia, ani vlastná matka, ani zákon ich neochráni! Prosto autorita morálky je v čudu!
Nuž ale takto sa pekne krásne, ako spoločnosť rozpadneme. Keď sa v histórii spoločenstva ľudí rozpadali veľké ríše, stalo sa to najmä pre rozpad morálky a morálnych noriem pre zdegenerované vnímanie toho zdravého, správneho, pravdivého.

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

anaxios

Stav: offline

 Odoslaný - 20 máj 2008 :  10:58:53  Zobraziť profil  Pridať anaxios do zoznamu priateľov
Takže priatelia, už je to schválené a Gašparkom podpísané.

 Krajina: Kiribati  ~  Počet príspevkov: 39  ~  Člen od: 23 september 2007  ~  Posledná návšteva: 11 jún 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 22 máj 2008 :  14:17:18  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Vobec ma to neprekvapuje. Slovenski politici nedokazu vidiet dalej ako na dno svojej penazenky.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Slayer

Stav: offline

 Odoslaný - 28 máj 2008 :  17:01:09  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
citácia:

Keď sa v histórii spoločenstva ľudí rozpadali veľké ríše, stalo sa to najmä pre rozpad morálky a morálnych noriem pre zdegenerované vnímanie toho zdravého, správneho, pravdivého.


S tymto tak uplne nesuhlasim. Mozes uviest priklad?

Chces vari povedat, ze Zapadorimska risa sa rozpadla pretoze prijala krestanstvo? (pozor je to chytak)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 29 máj 2008 :  18:23:22  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
Rímska ríša sa nerozpadla prijatím kresťanstva, to už bola v podstate v rozklade dávno predtým.
http://referaty.atlas.sk/vseobecne-humanitne/dejepis/41067/rimska-risa--od-pociatku-do-rozpadu
tu by sa dala vidieť urč. chronológia, ako to postupovalo, škoda len, že tam tie prednášky asi nie sú: http://mhutka.host.sk/Vseobecny_stredovek.htm

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 29 máj 2008 :  18:54:41  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:

  • prenasledovanie kohokolvek, kto povazuje homosexualny zivotny styl za zly

  • pod ruskom nediskriminacie sa bude od Cirkiev ziadat vysluhovanie sviatosti manzelstva aj homosexualom

  • pod ruskom rovnosti bude nabozenskym instituciam, konkretne aj hierarchii Cirkvi, nanucovane vysvacovanie knazov a biskupov spomedzi zien

  • toto povedie k potlaceniu nabozenskych slobod a slobody prejavu

  • [/list]

    Pôvodne zaslal Mato - 11 apríl 2008 : 00:11:56



    mna zaujima ako môže svetska organizacia niečo diktovať cikrvi, ktora ma moc od Boha. a za druhe, ako môže Cirkev netvrdiť že Hs je nespravna ked jej uloha je prave hovoriť čo je nespravne(teda upozornovať na zle), bez ohľadu či sa to niekomu zda diskriminaciou alebo nie. pre mna ako veriaceho je prave tato zmluva diskriminaciou ked nemôžem preživať svoju vieru v sulade s Cirkvou a so svojim svedomim, a prečo mam mlčať ked Boh káže hovoriť? A Boh je predsa viac ako nejaka EU, či Brusel.
    V tomto smere by som bol za, keby Cirkev neustupila, pretože pravne cirkev a kanzi sa zodpovedaju Vatikanu(ako štatutarnemu organu) a pochybujem žeby Vatikan ratifikoval takuto zmluvu. A navyše keby som bol knaz, nie som povinny sobášiť kohokoľvek kto o to požiada, takže štát ma nemôže nútiť aby som niekoho sobášil, najme ked je to v rozporoe toho, čo vyznavam. Bolo by paradoxom, keby knaz v nedelu tvrdil že HS nie je spravna a potom dalši tyžden v sobotu by takychto sobášil. toto by si mali kompetentni ludia uvedomiť.

    Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

     Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

    Slayer

    Stav: offline

     Odoslaný - 29 máj 2008 :  19:19:55  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
    Niekedy pred našim letopočtom: Mesto Rím založili Romulus a Remus, ktorých vychovala vlčica.
    753...a ta vlcica je skor legenda...ale dobre. OK
    V okolí žili kmene ItalikovLatinov a Etruskov a tak Rím nemal problémi s obyvateľstvom.
    Trosku popletene - Italikovia (zaroven jedna z jazykovych skupin/vetiev indoeuropskej jaz rodiny - Italicka...potom samozrejme baltoslovanska, helenska, keltska, germanska, indoiranska, tocharianska, anatolska, paleobalkanska, armenska a albanska, a niektore izolaty) to je nieco ako Germani, suhrnny nazov pre tie kmene. Niektori k nim radia Etruskov, ini zas nie. ZLE
    Vtedy bol ešte Rím iba malým kráľovstvom.
    OK
    No, vlády sa ujali siedmi Etruský králi.
    OK...dynastia bola etruska
    Najväčšej pocte sa tešili Romulus, Servius Tulius a Superbus.
    Iba ak v nasich ucebniciach - nebol tarquinius vyhnany?? ZLE
    Neskôr sa to králom nepáčilo a tak založili republiku, vládla rada starších(v tomto prípade senát).
    Kralom sa to pacilo, ale ludu nie...to oni ju zalozili...ZLE
    V tých časoch sa ľud delil na Patricijov(bohatých pánov) a Plebejcov(bežných biednych občanov).
    OK
    Senát tvorilo 300 najbohatších Patricijov, dvoch konzulov(v prípade vojny išiel jeden do boja a z druhého bol rímsky diktátor, ktorý mohol byť sám iba 6 mesiacov) a neskôr aj dvoch tribúnov ľudu, ktorý mali právo VETO(zakázať rozhodnutie senátu, v prípade ak by niečím utláčalo Plebejcov.
    Consul a diktator je nieco celkom ine. ZLE
    Neustále sa republika zväčšovala, vďaka Rímskemu vojsku, územia dobývali dvomi spôsobmi(buď druhé vojsko ustúpilo a stlalo sa súčasťov republiky, alebo nastal boj.
    OK mno...ako inak?
    Ako sa ríša zväčšovala, tak sa republika zväčšovala taktiež, až z nej bola ríša, územia Rímskej ríše mimo Apeninského poloostrova nazývali provincie.
    OK
    Neskôr sa k moci dostalo trojvládie(Pompejus, Lepidus a Cézar).
    Hlaskovanie krasne...ale nebol to Lepidus ale Crassus - ZLE
    K moci sa dostal Cézar, ktorý presadzoval politiku, ktorá sa Patricijom veľmi nepáčila a tak ho členovia senátu zavraždili.
    No dajme tomu...OK
    Tak sa k moci dostalo iné trojvládie(Lepidus, Markus Antónius a Oktávius), Lepidus umrel a Markus Antonius sa spojil s Kleopatrou.
    Nesedi chronologia...Lepidus umrel roku 13BC - ZLE
    Oktávius a Markus Antónius proti sebe bojovali a vyhral Oktavius.
    OK slavne Actium.
    Stal sa prvým Rímskim cisárom a dostal titul Augustus(vznešený).
    OK dajme tomu...aj ked to bolo zlozitejsie, ale v podstate ano.
    Po jeho smti bola ríša obrovská a tak ju dali na starosť štyrom cisárom.
    Po jeho smrti sa este dlho rozrastala...tetrarchia bola za Diocletiana.
    Cisár Konštantín Veľký založil Konštantínopol(Carihrad a teraz zvaný Istambul).
    OK...az na ten preklep
    Potom sa ríša rozdelila na východnú a západnú.
    OK
    Hl. mesto východnej ríše sa stal Konštantínopol a dostala meno Byzantská ríša.
    OK...ale to meno az ovela neskor
    Zo západnej sa stala Itália, s hlavným mestom Rím.
    Italia? len? tam bola aj Galia, hispania, britania a tak dalej...ZLE - a hlavne mesto Ravenna a este predtym Mediolanum.

    Pekny clanocek. Skoro polovica bola fikcia. Takze referaty.sk by som nepouzival

    Takze mozes mi prosim uviest nejaky ten priklad?? A ako konkretne sa dana risa skazila a co to zapricinilo.

    Co sa druheho linku tyka, nepochopil som trosku to ze sa tam da vidiet chronologia...mozes mi to objasnit? Diki







     Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

    Slayer

    Stav: offline

     Odoslaný - 29 máj 2008 :  21:08:00  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
    citácia:

    V tomto smere by som bol za, keby Cirkev neustupila, pretože pravne cirkev a kanzi sa zodpovedaju Vatikanu(ako štatutarnemu organu) a pochybujem žeby Vatikan ratifikoval takuto zmluvu.


    No vies ale pravne sa SR Vaticanu nezodpoveda.

     Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

    juja

    Stav: offline

     Odoslaný - 29 máj 2008 :  23:49:55  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
    odhliadnuc od toho, že sme už i odbočili od pôvodnej témy, ktorou je Lisabonská zmluva, ten druhý link mi svojimi témami pripadal, ako keby sa držal istej časovej chronológie, čiže všeličo iné sa stalo, kým sa z Rím. ríše stala kresťanská. Teda, podľa mňa, kresťanstvo nebolo tou "likvidačnou" silou, alebo keď, tak nie jedinou, ktorá pôsobila takto. Nejednotnosť vo vláde, intrigy, priveľké expanzie, prijatie iných kultúr, rozbíjanie tých hodnôt, na základe ktorých R. ríša vznikla, legionári, ktorí boli z iných národov a i., tak toto všetko malo za následok oslabenie a rozpadnutie, resp. zánik Rímskej ríše. Kresťanstvo do toho vošlo, ako ďalšia sila, ktorá začala tvoriť už inú históriu...skôr by som povedala, že ten rozpad dokončilo daním nových impulzov.
    A čo sa týka reakcie na Aleška, že sa Slovenská Rep. nezodpovedá Vatikánu, nuž ale sa zodpovedá občanom a medzi nimi sme tu i my, veriaci, a zároveň má Slov. rep. aj nejaké zmluvy s Vatikánom, v ktorých sa už za seba Vatikánu zodpovedá, nie preto, že je to Vatikán ale, že je to druhá zmluvná strana, s ktorou daná zmluva bola uzatvorená, teda z čisto právneho hľadiska. Okrem toho, v skutku štát nemôže zasahovať do Cirkevných práv, alebo morálnych hodnôt, či liturgického poriadku a pod. Aj keď, zlovôli sa dá ťažko zabrániť, už sme tu také diktátorské režimy mali, napr. Nemecká ríša, Hitler sa prosto s Cirkvou nekašľal. Len ešte nenabral úplnú odvahu, aby celkom jednoznačne likvidačne voči nej vystúpil, ale že bol proti nej, tým sa netajil, napr. i tým, že sa mladí fašisti sobášili pred jeho obrazom a i.
    Ak teda Lisabonská zmluva obsahuje vyššie spomínané body s následným dopadom, tak je to zasahovanie, diskriminovanie a prenasledovanie. A ako sa zdá, mne sa aspoň tak vidí, že aj presumcia neviny sa akosi vytratila. Lebo len čo sa prejavím tak, ako sa nebude páčiť spomínanej zmluve, ktorá sa stáva vlastne zákonom, automaticky budem braná na zodpovednosť.

    Judith

     Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

    Ales

    Stav: offline

     Odoslaný - 30 máj 2008 :  06:53:38  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
    juja, vieš čo je paradox? že i Rimania dávali za nasledok rozpadu kresťanstvo a aj ked to nebudem hľadať na nete, je to presne ako tvrdíš ty - mocenske rozbroje a moralny upadok zapríčinili rozpad Rimskej ríše. čiže rozpad nastal zvnútra(ale aj zvonka), čo niet divu pri tak veľkej ríše. a toto sa za chvíľu začne diať i u nás v EU. možno že nie tak v očividnej oblasti mocenskych bojov(aj keď už tlaky sú) a vlastne ten úpadok nastáva v morálnej oblasti tiež.

    Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

     Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

    Slayer

    Stav: offline

     Odoslaný - 30 máj 2008 :  09:07:11  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
    Ja si ani nemyslim ze by krestanstvo nejak vyznamne prispelo k zaniku ZRR, skor by som povedal ze to zacalo minimalne Mariovou vojenskou reformou, ked Rimania uz nebojovali za to, ze su Rimania, a nechavali to na inych. A potom prisla aj inflacia postupne no a front sa otocil.

    Neviem co je presne v tych zmluvach s Vaticanom (a nie je to nahodou vec cirkvi tie zmluvy?), avsak SR sa po pravnej stranke zodpoveda len samej sebe - este aj v ustave to mame zakotvene. Technicky sa ani EU nemusime velmi zodpovedat, najhorsie co sa nam moze stat je strata clenstva.

    Co sa tyka tych bodov...LZ je na nete...ale neceee sa mi ju citat...ma skoro 300 stran

     Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

    Ales

    Stav: offline

     Odoslaný - 30 máj 2008 :  11:09:52  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
    no neviem či suhlasim čo sa tyka LZ...pretože ako člen EU sme viazani dodržiavať aj Euro zákony. a mari sa mi, že tie zakony stoja nad ustavou SR.... a čo sa tyka členstva, naša republika(vlada, parlament), radšej prijme aj zakony ktore su v rozpore s našou ustavou lenb aby sme boli v EU(a mali z toho nejake , hlavne finančne, výhody).

    Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

     Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

    Slayer

    Stav: offline

     Odoslaný - 30 máj 2008 :  11:57:52  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
    No po prve...nie som si isty ci dotycna kt Mato citoval hovori pravdu o tom co tam stoji...totiz kecal uz aj Fico o LZ - na pravnickej jeho tvrdenia ale v zmluve nenasli.

    Co sa tyka toho ze budu nutit C aby sobasila koho ona podla svojich 'noriem' nemoze, to nie je imho spravne, ale mozno to nie je pravda. Ale aby cirkev nutila vsetkych konat ako ona kaze, ako kaze pismo....to je protiustavne.

    Takto, nic nestoji nad nasou ustavou pretoze my mozeme tak ako sme stupili aj vystupit...a tie veci pravdepodobne v rozpore s ustavou nie su. Ak budem mat cas mozeme sa do tej zmluvy pozret spolocne...je na nete. Lenze ma 300 stran a my nevieme kde to hladat, cize taka informacia by dost pomohla.

     Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

    Ales

    Stav: offline

     Odoslaný - 30 máj 2008 :  12:09:29  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
    Cirkev nemam dojem zeby nutila, ale snaží sa upozorniť že konanie je nespravne. a to je rozdiel. To že sa snaží v zakone zakotviť čo je správne, je podla mna uplne prirodzene. Pretože keby ludstvo sa riadilo tým čo je "in", tak tu ludstvo ako take už nie je. Takže to, že Cirkev je v opozici je prospešné. Lebo ludia mnoho raz sa tiahnu iba za vlastnym pôžitkom a na rozum, či nasledky zabudaju. A porste cirkev je ta, ktora nechce hladieť na povrch a to pozlatko, do ktoreho diabol obali zlo. Paradoxom je to, že Cirkev je zla preto, že sa snaží na veci pozerať realne, a do hlbky a preto ju obvinuju zo spiatočnictva.

    co sa tyka vystupenia - myslíš si žeby politici su ludia, ktorí schvaluju veci tak aby sa konalo v sulade s Božími prikazaniami? Alebo že im nezáleží na popularite, ktoru by stratili, ked by sa rozhodli pre vystup z EU? Radšej sa zmeni u nas ustava, akoby sme mali vystupiť z eU, lebo si ani neviem predstvaiť aku protikampan by sa tu spustila, kvôli tomu

    Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

     Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

    Slayer

    Stav: offline

     Odoslaný - 30 máj 2008 :  12:13:39  Zobraziť profil  Pridať Slayer do zoznamu priateľov
    Co sa tej Cirkvi a upozornovania tyka...z casti s tebou suhlasim, ale to je teraz jedno.

    Iste ze im zalezi aj na popularite, hlavne tej sucasnej vlade a Ficovi, ale to nezacala len ta vlada. A po pravnej stranke, ano my obcania a poslanci sme ti co rozhodujeme.

    No nemozeme teraz nejak konstruktivne polemizovat, najprv bude treba precitat LZ. Nevie niekto priblizne kde sa tie body kt Mato uviedol nachadzaju??

     Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 445  ~  Člen od: 06 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 03 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

    Ales

    Stav: offline

     Odoslaný - 30 máj 2008 :  14:02:39  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
    LZ: ano suhlas, len nemam čas ani chuť sa tomu teraz venovať

    no čo sa tyka popularity - je jedno či terajší poslanci, či minuli, či tato vlada alebo ta minula, pre mna je politicka strana len ako nalepka, spravaju sa všetci podobne, česť výnimkam.

    Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

     Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

    Mato

    Stav: offline

     Odoslaný - 18 jún 2008 :  13:56:32  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
    No spat k povodnej teme - nasi irski priatelia ju v referende odmietli.

    Reakcia Bruselu voci 8 statom, ktore ju stale mali/maju ratifikovat, ale vzhladom na doteraz platne pravidla unie, ktore hovoria ze veto jedneho staci na jej zrusenie a tak by sa uz nemuseli obtazovat, je taka, ze kludne schavlujte dalej, ak budu iri jedini, co to odmietli, bude to ich problem.

    Aj toto dava jasny signal, ako Unia smeruje k totalistickemu riadeniu a ako sa mieni spravat k malym statom, kam patrime aj my.

    Predstavte si, ze by zmluvu odmietli francuzi, ci by si niekto trufol toto povedat...

    Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

     Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

    Ales

    Stav: offline

     Odoslaný - 18 jún 2008 :  14:24:23  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
    no šak to je len vonkajši obal, a že demokracia. a jasne vidieť o čo im ide.

    Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

     Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

    juja

    Stav: offline

     Odoslaný - 18 jún 2008 :  21:14:34  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
    no však svojho času už Francúzi raz jednu zmluvu, týkajúcu sa Eu ústavy, odmietli, asi dva či koľko rokov dozadu, ak sa teda nemýlim a veru bol z toho tiež cirkus.
    Ale zároveň to ukazuje aj to, ktorá skupina lobbuje "za čo" a akú silu má v Eu parlamente. A teda Eu sa jednoznačne vyberá týmto smerom - smerom odkresťančovania Európy.
    Ide o snahu zničiť kresťanstvo a najmä jej pôvodného reprezentanta a tým ide o naplnenie snahy zničiť vieru a tým aj vzťah k Bohu. Ono, diabol si myslí, že ak zabije v ľuďoch i tú poslednú myšlienku na Boha; keď už ani jeden človek si na Neho nespomenie, tak vlastne prestane jestvovať - dobrý plán, ibaže nechce nepočítať s DS a so sľubom samotného Boha, že brány pekelné ju nepremôžu...kto je pevne zakotvený v Bohu, toho si Boh nenechá vytrhnúť z rúk...

    Judith

     Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
    Strana: z 2 Previous Topic: Zodpovednosť vo viere Téma Next Topic: Medzinárodný deň otcov  
     Verzia pre tlač
    Nasledujúca strana
    Choď na:
     Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06