Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Homosexualita
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Izrael - Juda či Samaria? Téma Next Topic: Chocholouskove vtipy
Strana: z 6

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 06 apríl 2008 :  21:25:26  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Dá sa nejako vysvetliť výskyt tejto veci vo svete? Teda je to:
choroba? vrodená vlastnosť? alebo čisto rozhodnutie na základe okolitých vplyvov? Proste dá sa povedať že sa tak niekto narodil tak prečo mu to vyhovárať? Alebo že sa tak rozhodol, či zistil že sa mu páči rovnaké pohlavie? Je to ľudsky definovateľné ako normálne a neovplyvniteľné?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora 

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2008 :  08:51:09  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ked si vezmes Bibliu, tam sa takleto spravanie odsudzuje, cize to nie je cloveku prirodzene a Boh tak cloveka nestvoril- takym spravanim si clovek ublizuje, ublizuje aj inym a v konecnom dosledku zarmucuje Boha, lebo ho to nerobi skutocne stastnym

homosexualita je teda podla mna nasledok hriechu...ci uz svojho alebo inych...ked je to nasledok hriechu inych- tu je podla mna dieta vystavene niecomu, comu by nemalo byt vystavene, pretoze to nedokaze este vnutorne spracovat, vysporiadat sa s tym a prejavi sa to potom aj homosexualitou, ktora je mu uplne prirodzena, pretoze odvtedy ako vnima pamata si to sokujuce s cim sa nevie vyrovnat a chaos, co to v nom vyvola
ked je to nasledok vlastneho hriechu- do nejakeho casu nema clovek taketo sklony, ale pod vplyvom okolia, vlastneho hladania zacne si o sebe mysliet, ze je homosexual s cim sa nakoniec identifikuje, ale neprinasa mu to stastie (tu mi napada prirovnanie: niekto je introvert a preto je pokladany ludmi z okolia za cudaka...kedze este neprijal sam seba, trapi ho to a chce byt ako ostatni, ktori urcili, ze introvert=cudak...prijme teda ich nazor za spravny a zacne sa spravat ako extrovert...konecne moze byt stastny, ze je ako iny a nie je uz cudakom, no nie je stastny, lebo to uz nie je on) - manipulaciou su podla mna ohrozeni nielen pubertaci (hladajuci sami seba), ale aj dospeli, ktori su vlastne este v puberte

tolko moj nazor, hadam nikoho neurazim



 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2008 :  11:11:46  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Vďaka Janka, niečo take si myslim aj ja ale ty si to presne pomenovala a vysvetlila a ešte viac ma to utvrdzuje v tom, že to nieje a nedá sa klasifikovať ako normálne. Samozrejme ďalšie názory či možno fakty píšte.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arch.raziel

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2008 :  12:02:32  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: arch.raziel  Pridať arch.raziel do zoznamu priateľov
ja len poviem tolko, ze sa to nepoklada za chorobu, oficialne to v minulom storoci aj deklarovala WHO.

I amar presstar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned ‘wilith

 Krajina: Italy  ~  Počet príspevkov: 76  ~  Člen od: 26 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2008 :  12:36:48  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ano, "oficialne" sa to za chorobu nepoklada. Co vselico, ale tento svet uz nevidi tak, ako je to v skutocnosti...

.....
Zdá sa, že kňaz hovorí o múdrom rozlišovaní, ktoré používa Cirkev, keď hovorí o homosexuálnej tendencii a homosexuálnom správaní. Iba veľmi málo z ľudí, ktorí sa identifikujú ako homosexuáli, bude tvrdiť, že si to vybrali. Pretože príťažlivosť rovnakých pohlaví nie je niečo, čo si slobodne volíme, nie je sama o sebe hriechom. Neznamená to ale, že je dobré, ak sa podľa nej správame.

Nie je tu žiadne protirečenie. Alkoholici majú chorobnú túžbu po poháriku. Ľudia, čo sa prejedajú majú chorobnú túžbu po jedle. Samotné tieto túžby nie sú hriechom, ale neznamená to, že je dobré, ak sa im podriadime a budeme sa podľa nich správať.

Aj tak však toto vyjadrenie kňaza potrebuje vysvetlenie. V prvom rade, ak sa niekto v sekulárnom svete označí za „homosexuála“ (alebo „lesbičku“), najčastejšie tým myslí, „Toto je to, čím som sa narodil. Vždy takým/takou budem a plánujem tak aj žiť.“ Bez ohľadu na to, čo by nám chcela vsugerovať propaganda za homosexuálov, nikto nie je homosexuál. To znamená, že nikto nie je ontogeneticky (vo svojej najvlastnejšej podstate) orientovaný na rovnaké pohlavie.

Pretože však žijeme v padnutom svete, príťažlivosť rovnakých pohlaví je realita, s ktorou sa borí množstvo ľudí. Táto príťažlivosť ale nikdy nemôže definovať, kým je daná osoba v jadre svojej identity. Je pravdou, že identita osoby sa nedá oddeliť od jej sexuality. Sexuálna identita ale hovorí o tom, že som stvorený buď ako muž, alebo ako žena.

Zmysel našej sexuálnej identity je neoddeliteľný od volania k životodarnej jednote na Boží obraz. Prvotný hriech toto volanie v každom z nás do väčšej či menšej miery zahmlil. Nezmenil ale fakt, že nás tak Boh stvoril.

Ako sme už v tejto knihe prebrali, telo je zjavením osoby. Pretože telo má snubný význam, môžeme usudzovať, že každá ľudská osoba je ontologicky orientovaná k opačnému pohlaviu. Jednoducho to môžeme vidieť na spôsobe, akým Boh stvoril naše telá.

Ak niekto pociťuje silnú príťažlivosť k rovnakému pohlaviu, treba to správnejšie popisovať ako dezorientáciu, pretože sa odchyľuje od prirodzeného, Bohom ustanoveného dopĺňania sa pohlaví. A znova, pretože ľudia vo všeobecnosti „zisťujú“, že ich priťahuje rovnaké pohlavie a „nerozhodujú“ si takými byť, nie je táto dezorientácia morálne zlou. Aj tak si ale treba uvedomiť, že príťažlivosť rovnakých pohlaví je sama o sebe, tak ako to popisuje Cirkev, „objektívnym neporiadkom“ v tom, že sa odkláňa od pôvodného poriadku, ktorý ustanovil Boh.
....
Padnuté ľudské bytosti sú priťahované k mnohým veciam, ktoré sú morálne zlé. Homosexuálne správanie je len jednou z položiek na ich dlhom zozname. Ako sme už pred tým spomenuli, táto príťažlivosť sa označuje ako žiadostivosť. Pochádza z hriechu a dáva príležitosť k hriechu, samotná ale nie je hriechom. Je to iba danosť stavu padnutého ľudstva.

A presne preto, že táto žiadostivosť pochádza z hriechu a k hriechu dáva príležitosť, nie je „v poriadku“. Sme volaní, aby sme ju prekonali – bez ohľadu na to, či sa prejavuje ako príťažlivosť k rovnakému pohlaviu, či pokrútená príťažlivosť k opačnému pohlaviu, alebo aj neprirodzená príťažlivosť k jedlu, či pitiu.

Christopher West, Radostna zvest o manzelstve a sexe

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arch.raziel

Stav: offline

 Odoslaný - 08 apríl 2008 :  09:08:58  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: arch.raziel  Pridať arch.raziel do zoznamu priateľov
Mato, rozpraval si sa uz niekedy s homosexualom? skus mu do oci povedat: Ty nie si homosexual, len mas ziadost. uvidime, co TI na to povie

I amar presstar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned ‘wilith

 Krajina: Italy  ~  Počet príspevkov: 76  ~  Člen od: 26 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 08 apríl 2008 :  13:22:18  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Mato, rozpraval si sa uz niekedy s homosexualom? skus mu do oci povedat: Ty nie si homosexual, len mas ziadost. uvidime, co TI na to povie

Pôvodne zaslal arch.raziel - 08 apríl 2008 : 09:08:58



Ved je jasne že povie že sa mýli a sám si to aj myslí ale "nikto nie je homosexuál. To znamená, že nikto nie je ontogeneticky (vo svojej najvlastnejšej podstate) orientovaný na rovnaké pohlavie."

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 08 apríl 2008 :  15:10:38  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
arch.raziel, skoda ze necitas poriadne a nerozmyslas nad tym, co citas. Ak by si to robil, dalo by sa dalej diskutovat, takto by to bolo len kricanie do tmy.

Azuritko, vidis, keby arch.raziel cital ako Ty, pochopil by...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 08 apríl 2008 :  16:55:54  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
citácia:
ked si vezmes Bibliu, tam sa takleto spravanie odsudzuje, cize to nie je cloveku prirodzene a Boh tak cloveka nestvoril- takym spravanim si clovek ublizuje, ublizuje aj inym a v konecnom dosledku zarmucuje Boha, lebo ho to nerobi skutocne stastnym

homosexualita je teda podla mna nasledok hriechu...ci uz svojho alebo inych...ked je to nasledok hriechu inych- tu je podla mna dieta vystavene niecomu, comu by nemalo byt vystavene, pretoze to nedokaze este vnutorne spracovat, vysporiadat sa s tym a prejavi sa to potom aj homosexualitou, ktora je mu uplne prirodzena, pretoze odvtedy ako vnima pamata si to sokujuce s cim sa nevie vyrovnat a chaos, co to v nom vyvola
ked je to nasledok vlastneho hriechu- do nejakeho casu nema clovek taketo sklony, ale pod vplyvom okolia, vlastneho hladania zacne si o sebe mysliet, ze je homosexual s cim sa nakoniec identifikuje, ale neprinasa mu to stastie (tu mi napada prirovnanie: niekto je introvert a preto je pokladany ludmi z okolia za cudaka...kedze este neprijal sam seba, trapi ho to a chce byt ako ostatni, ktori urcili, ze introvert=cudak...prijme teda ich nazor za spravny a zacne sa spravat ako extrovert...konecne moze byt stastny, ze je ako iny a nie je uz cudakom, no nie je stastny, lebo to uz nie je on) - manipulaciou su podla mna ohrozeni nielen pubertaci (hladajuci sami seba), ale aj dospeli, ktori su vlastne este v puberte

tolko moj nazor, hadam nikoho neurazim
Pôvodne zaslal janka - 07 apríl 2008 : 08:51:09



- nuz biblia... tam sa odsudzuje aj kopu inych veci, vsak ? ... co tak len niektore state ohladom zeny ...

- mne to aj tak nesedi, nakolko Boh je ten co vsetko vie a bez ktoreho sa vo vesmire ani atom nepohne, vychadza mi, ze homosexualita bola tiez len jeho dielom ....


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 08 apríl 2008 :  18:00:07  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:

- mne to aj tak nesedi, nakolko Boh je ten co vsetko vie a bez ktoreho sa vo vesmire ani atom nepohne, vychadza mi, ze homosexualita bola tiez len jeho dielom ....

Pôvodne zaslal Milan - 08 apríl 2008 : 16:55:54



Milan, čo si tým chcel povedať?

To ze bola homosexualita jeho dielom sa dá teoreticky povedať všeobecne o hriechu. A mi sme tu a máme možnosť rozhodnúť sa neurobiť hriech.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 09 apríl 2008 :  08:22:32  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov

- nuz biblia... tam sa odsudzuje aj kopu inych veci, vsak ? ... co tak len niektore state ohladom zeny ...

a neodsudzuje(ci nechvali) sa skor samotne spravanie zien?

- mne to aj tak nesedi, nakolko Boh je ten co vsetko vie a bez ktoreho sa vo vesmire ani atom nepohne, vychadza mi, ze homosexualita bola tiez len jeho dielom ....
jasne, ze Pan Boh vie o vsetkom, ale nie je babkar, ktory ludmi hybe a nemozu sa sami rozhodovat...kazdy si je strojcom svojho stastia...my sami sa mozeme rozhodnut, ci dnes rano pojdeme do prace alebo ostaneme lezat v posteli, lebo sa nam nechce vstavat...je hlupost sa potom pri absencii vyhovarat, ze to bol urcite osud, ze nas koli tomu vyhodili z prace...a dokonca aj plany Bozie su uskutocnovane na zaklade slobodneho rozhodovania ludi, nie z donutenia Bohom
muz bol storeny ako muz a zena ako zena...aj z vonka aj z vnutra sa lisia...ked sa niekto rozhodne nebyt napr. muzom, moze sa tak citit, moze si zmenit aj vonkajsok a byt na nerozoznanie od zeny, no nikdy mu same od seba hormony nebudu fungovat tak ako zene...uz tu vidiet, ze to nie je prirodzene, lebo keby jeho pocity boli spravne(ze je zena) bol by komplet zena so vsetkym..vsetko je to len psychika, ale ani ta nedokaze uplne zmenit prirodzene(je to len sugescia)

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 10 apríl 2008 :  10:49:20  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
citácia:


- mne to aj tak nesedi, nakolko Boh je ten co vsetko vie a bez ktoreho sa vo vesmire ani atom nepohne, vychadza mi, ze homosexualita bola tiez len jeho dielom ....
jasne, ze Pan Boh vie o vsetkom, ale nie je babkar, ktory ludmi hybe a nemozu sa sami rozhodovat...kazdy si je strojcom svojho stastia...my sami sa mozeme rozhodnut, ci dnes rano pojdeme do prace alebo ostaneme lezat v posteli, lebo sa nam nechce vstavat...je hlupost sa potom pri absencii vyhovarat, ze to bol urcite osud, ze nas koli tomu vyhodili z prace...a dokonca aj plany Bozie su uskutocnovane na zaklade slobodneho rozhodovania ludi, nie z donutenia Bohom
muz bol storeny ako muz a zena ako zena...aj z vonka aj z vnutra sa lisia...ked sa niekto rozhodne nebyt napr. muzom, moze sa tak citit, moze si zmenit aj vonkajsok a byt na nerozoznanie od zeny, no nikdy mu same od seba hormony nebudu fungovat tak ako zene...uz tu vidiet, ze to nie je prirodzene, lebo keby jeho pocity boli spravne(ze je zena) bol by komplet zena so vsetkym..vsetko je to len psychika, ale ani ta nedokaze uplne zmenit prirodzene(je to len sugescia)

Pôvodne zaslal janka - 09 apríl 2008 :  08:22:32



- nuz Janka, chcelo by to precitat si vyjadrenie pocitov priamo tychto ludi...

- pretoze napriklad mnohi by velmi chceli prave zmenit tuto orientaciu, ale skratka to nejde ....
- sexualnu orientaciu si predsa clovek nevybera!, a ani k nej predsa nemoze byt vychovavany.... nestacim sa divit
- je predsa faktom, ze homosexualita bola vyskrtnuta z medzinarodneho zoznamu nemoci a povazuje sa za nieco vrodene ...
- a potom sama priroda dava nespocetne dokazy takehoto spravania sa i v risi zvierat ...

... a ano biblia obcas i pochvali zeny ...

... no i hlboko potlaca zensku emancipaciu, ktora je dnes tak samozrejma, vsak ?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 10 apríl 2008 :  11:49:20  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov

- nuz Janka, chcelo by to precitat si vyjadrenie pocitov priamo tychto ludi...

- pretoze napriklad mnohi by velmi chceli prave zmenit tuto orientaciu, ale skratka to nejde ....


vsak som hovorila, ze tito ludia su nestastni, lebo to nie je prirodzene

- sexualnu orientaciu si predsa clovek nevybera!, a ani k nej predsa nemoze byt vychovavany.... nestacim sa divit

skor by som povedala, ze si clovek nevybera ci sa narodi ako muz ci zena...s tou vychovou...nemusi byt k homosexualite vychovany priamo, ale skor nepriamo-co som popisala vyssie a homosexualita je potom toho nasledok...vsak v detstve a v puberte sa clovek uci, spoznava svet, spracuva zazitky...a ked ich nedokaze spracovat( dospely clovek by s tym uz nemal problem, lebo vie ako na ne) odrazi sa to na jeho psychike- ma chaos

- je predsa faktom, ze homosexualita bola vyskrtnuta z medzinarodneho zoznamu nemoci a povazuje sa za nieco vrodene ...

no asi by si ma neklamal

ale odpovie ti rozumne 5 rocne dieta na otazku: si homosexual?...az ked zacne byt rozumne ti moze na to odpovedat...a moze povedat, ze je homosexual od narodenia..ale v skutocnosti si vedome nepamata prve obdobie zivota, za ktore mohlo zazit tie zdrvujuce zazitky-uz som tiez o tomto pisala vyssie

- a potom sama priroda dava nespocetne dokazy takehoto spravania sa i v risi zvierat ...

zvierata nemaju slobodnu volu a tym sa lisia od cloveka...su na nizsom vyvojovom stupni

... no i hlboko potlaca zensku emancipaciu, ktora je dnes tak samozrejma, vsak ?


ked citam Bibliu, tak ja tam nevidim potlacanie zien, skor naopak...nech ma niekto opravi ak klamem, ale Biblia je prelomova kniha co sa tyka co i len spominania zien v dobrom svetle
a zober si takych moslimov, ci japoncov, kde sa krestanstvo nedostalo na rozdiel od Europy- zeny vobec nemaju take postavenie ako aj tu na krestanskom Slovensku...takze ked zoberiem fakty...ale to len tak mimochodom

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2008 :  23:26:50  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
....ked nechces,nevidis ........ klasika.... toto poznam .....

- co uz moze lepsie vystihovat dany stav ako slova z biblie:

Gen 3:16
... ci uz tu tymto vyrokom zena nestratila svoje prava a svoju rovnopravnost v spolocnosti ?...

- tiez ...1.list Tim

... co tak drzat sa toho ? ... mas to dane bibliou

- este tak nieco z Exodusu, ci Leviticus, Numeri a tiez Deuteronomium ... tam si najdes tiez ako sa potlaca zenska emancipacia ...

- ale k tej homosexualite, tvrdis : vsak som hovorila, ze tito ludia su nestastni, lebo to nie je prirodzene ... no ja som zachytil stale nieco o nejakom hriechu ...



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 12 apríl 2008 :  00:06:25  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
- ale k tej homosexualite, tvrdis : vsak som hovorila, ze tito ludia su nestastni, lebo to nie je prirodzene ... no ja som zachytil stale nieco o nejakom hriechu ...

Pôvodne zaslal Milan - 11 apríl 2008 :  23:26:50



To si zachytil spravne - vtedy sa hovorilo o homosexuanom spravni sa.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 12 apríl 2008 :  09:19:41  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
... ci uz tu tymto vyrokom zena nestratila svoje prava a svoju rovnopravnost v spolocnosti ?...

v tej casti odkial si to vybral Boh vyslovuje nasledky nielen pre zenu, ale aj pre hada a muza...muz tiez neobisisel najlepsie a had uplne najhorsie...a paci sa mi veta o nepriatelstve medzi zenou a hadam
nuz ale ako si povedal, kazdy si tam vidi co chce
si mozes vyberat citaty z Pisma a dozvies sa potom "zaujimave"veci, ale ked citas Pismo v kontexte tak nikto nemoze mat pocit, ze ho Boh odsudzuje, nemiluje, zhadzuje len preto. ze je muz alebo zena, ci ma hentake povolanie alebo hentake, nad ktorym sa ludia zvyknu pohorsovat...Boh nenavidi len hriech, lebo ten ublizuje tym, ktorych on miluje...takze ked sa aj hovori o podriadenosti zeny voci muzovi, inde sa zas hovori, ze ju ma muz milovat, nie je to jednostranne, ze zena je nikto a muz je vsetko...ja mam niekedy pocit, ze muzi to maju tazsie, ked sa snazia drzat toho, aby si ctili a milovali svoju manzelku...teda aspon ten moj, aj ked on mi zas tvrdi opak...no ale to je dost mimo temu, hadam to Mato aj presunie niekam inam

citácia:
- ale k tej homosexualite, tvrdis : vsak som hovorila, ze tito ludia su nestastni, lebo to nie je prirodzene ... no ja som zachytil stale nieco o nejakom hriechu ...

Pôvodne zaslal Milan - 11 apríl 2008 : 23:26:50


To si zachytil spravne - vtedy sa hovorilo o homosexuanom spravni sa.

suhlas, niekedy by som sa asi mala presnejsie

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 12 apríl 2008 :  10:30:58  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- Janka,

vies narazal som v pripade temy homosexuality na to, ze tu ide len o akesi harasenie, nic viac. ..

- poukazujes na bibliu, ze tam sa taketo spravanie odsudzuje, OK, lenze je tam velmi vela veci, ktore sa tam odsudzuje a ako uz kedysi spomenul velky (, sorry, skoro som napisal velky inkvizitor) admin tohto fora, netreba ju brat doslova, bola poplatna tej dobe, takze mi to vysvetlite prosim...

- ked sa to hodi, citujeme a harasime bibliou a ked sa to nehodi, je to uz neaktualne pre dnesnu dobu ? ...hmm ...

- vela veci sa sa uz prisposobilo dnesnej dobe v samotnej cirkvi, ved i II. vatikansky koncil neprijali vsetci z nadsenim vsak?

- tak preco niekto stale potrebuje harasit homosexualmi ? ... ze je to neprirodzene? ... asi ako katolicka viera pre muslima....asi ako muslimska viera pre katolika ...atd...

- tak i otazka homosexuality je na zaklade adminovho vyjadrenia v suvislosti z bibliou iba zastaranym, skostnatenym prezitkom stredoveku ...

- ale dodavam, ze zatial sa v v otazke homosexuality priklanam k nazoru i ja, ze deti by asi vychovavat nemali, ale urcite ich ako ludi nebudem stavat ako nieco spinave, neciste na okraj spolocnosti...


... len tak na okraj k tej emancipacii ..., prislo mi zabavne z analyzy Tutkovej, ake nebezpecie hrozi : pod ruskom rovnosti bude nabozenskym instituciam, konkretne aj hierarchii Cirkvi, nanucovane vysvacovanie knazov a biskupov spomedzi zien



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 12 apríl 2008 :  11:38:28  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
uz som mala popisany rozdsiahly clanok,zmrzol mi pc a ocznova sa mi ho nechce pisat...ale dobre tak...ak bude chciet Mato nech to napise sam ako to myslela s tym, ze je Biblia poplatna svojej dobe, aj ked viem asi ako to myslel

by som asi dodala uz len tolko, ze cloveku staci zdravy sedliacky rozum a vie tak zistit, co je spravne a co sa protivi moralke

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2008 :  13:41:10  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
citácia:


......by som asi dodala uz len tolko, ze cloveku staci zdravy sedliacky rozum a vie tak zistit, co je spravne a co sa protivi moralke

Pôvodne zaslal janka - 12 apríl 2008 : 11:38:28





... no, ze homosexualni jedinci sa protivia akoze moralke ??? ... pfffffff ...

- OK, uzavriem to asi tym, ze ti teda neprajem, aby si nahodou mala dieta alebo vnuca opacne sexualne orientovane, asi by si sa s tou narusenou moralkou ozaj nedokazala vyrovnat ........


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2008 :  18:27:49  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Homosexualita je jednoznačne určiteľná ako hriech. Jediná povolená sviatosť manželstva je medzi mužom a ženou. Čiže dvaja ludia žijúci vo vzťahu medzi sebou, nikdy nebudú mať posvätený manželský zväzok. Takže žijú v hriechu. Sex s rovnakým pohlavým nemá žiadny vecný význam ani praktický význam. Je to iba ich pocit slasti. Čiže další hriech. A to že nemôžu mať vlastné deti a vychovávať deti z domova, ked dieťa má 2 matky alebo dvoch otcov(aj ked v dnešnej dobe rýchlych svadieb kôli dieťaťu a následných rozvodov sú deti aj tak často vychovávané iba jedným pohlavým, ale "aspom" nie v páre). To netreba ani komentovať.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2008 :  18:34:23  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:


......by som asi dodala uz len tolko, ze cloveku staci zdravy sedliacky rozum a vie tak zistit, co je spravne a co sa protivi moralke

Pôvodne zaslal janka - 12 apríl 2008 : 11:38:28





... no, ze homosexualni jedinci sa protivia akoze moralke ??? ... pfffffff ...

- OK, uzavriem to asi tym, ze ti teda neprajem, aby si nahodou mala dieta alebo vnuca opacne sexualne orientovane, asi by si sa s tou narusenou moralkou ozaj nedokazala vyrovnat ........

Pôvodne zaslal Milan - 13 apríl 2008 : 13:41:10




Myslím si že aj Janka by určite také dieťa neposlala z domu (iba môj názor, nemusí sa zhodovať zo skutočnosťou :) ). Neodsudzujem človeka, za to že je homosexuál. Odsudzujem jeho štýl života, a jeho homosexualitu. Ale ako človek môže mať veľmi správne názory, môže byť aj dobrý kresťan až na mínus homosexuality čo uberá tomu pomenovaniu "dobrý kresťan". A dokonca môže vedieť veľmi dobre vychovávať deti, ale nie v spojení z rovnakým pohlávím. Skôr ako individualita.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2008 :  19:36:05  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov

... no, ze homosexualni jedinci sa protivia akoze moralke ??? ... pfffffff ...
homosexualne spravanie sa protivi moralke, nie samotny ludia

- OK, uzavriem to asi tym, ze ti teda neprajem, aby si nahodou mala dieta alebo vnuca opacne sexualne orientovane, asi by si sa s tou narusenou moralkou ozaj nedokazala vyrovnat ........

dakujem, ale vyrovnala som sa uz so vselicim, preto mam taky nazor ako mam..vdaka Panu Bohu za to, ze On dokaze liecit kazdu chorobu...vdaka ti Pane!

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2008 :  20:52:44  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
koľkoráz je homosexualita aj rozhodnutím jednotlivca - vedomým a dobrovoľným v dospelosti(resp. v puberte) - kvôli zlým vzťahom s opačným pohlavím, jednoduchšie najdutie sex. partnera a jednoduchšie uspokojenie sex. potrieb, jednak fascinovanie niekym - muži silou druheho muža, ženy ženskosťou druhej ženy, jednak sestričkovský efekt - "mal som problemy s druhým pohlavim, ale ty si mi dal to, čo mi nedala žena(po emocionalnej stranke)" a nasledné zaľubenie sa, u mužov to už môže byť aj zoženštelosťou
u ženy "mužatením".... myslím si že u každeho je to inak a tak ťažko zovšeobecniť a uviesť všetky dôvody. Dokonca, je to možne aj silným "mamičkovaním sa"(myslím prisilnú naviazanosť mamičky na chlapca, ktorá mu akosi vnúti ženský pohľad na svet) u mužov v detskom veku, resp. neuvedomením sa chlapca ako muža(neuvedomí si čo je to byť mužom, po psychickej stránke, hoci si uvedomí fyzicku stranku muža).


a ešte je jeden druh homosexuality, a tou prechadza každý muž i žena. je to v určitom vývojovom období, ked si človek viacej všíma osoby rovnakého pohlavia, je nimi nadšený, vyberá si vzory, stotožnuje sa s nimi. ide o to, či sa človek vtedy uvedomí a určí si hranice. táto fáza je vačšinou pred pubertou ale môže prísť niekedy aj neskôr sa v miernejšej podobe vrátiť(najme v časoch krízy, silnej frustracie, depresie...). Ide teraz o to, či ako človek sa rozhodnem ostať, či si uvedomím, že to čo napr. mňa na mužoch priťahuje, je sice vonkajší výzor(bud mužnosť, bud podobnosť s nejakou ženou - muži sa dosť pofdobaju na svoje matky, takž e HS môže prameniť silne z mamičkovskeho komplexu), povahove, charakterove vlastnosti, postoje...to že sa citim s nimi dobre, že ma chapu a pod. ale tam kdesik musí byťť hranica.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2008 :  21:34:55  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
a etše mi neda nepsomnenuť, v straom Grécku je považovana laska medzi dvoma mužmi, možno aj medzi dvoma ženami, za vrchol lásky. Samzorejme ide o priateľsku lásku. Njme kvoli tomu, že takato laska nie je postihnuta sex. priťažlivosťou. a myslim si že aj priateľska láska, kde sa obmedzi sex. príťažlivosť, tak je to o peknom a čistom vzťahu.

takže ked sa nad tým tak zamyslim, tak mi vyplyva, že ak nie je sex v manželstve, ako manželsky akt(...) tak ten sex bude vzťah znečisťovať. a aj v manželstve nemusí samozrejme ten vzťah byť čistý, a môže byť tiež sexom znečistený.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 apríl 2008 :  11:32:23  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Alesko, akym sposobom moze byt v manzelstve vztah sexom znecisteny?
vdaka

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 14 apríl 2008 :  11:44:16  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Mozno nejakymi perverznymi sexualnymi praktikami, ale normalnym sexom iste nie.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: Izrael - Juda či Samaria? Téma Next Topic: Chocholouskove vtipy  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06