Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Postoj Cirkvi k Vassule Ryden
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Blahorečenie  Pavla VI. Téma Next Topic: Veríte že Vassula Rydén dostáva posolstvá od P.Boh
Strana: z 4

quisutdeus

Stav: offline

 Odoslaný - 02 február 2008 :  08:50:13  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: quisutdeus  Pridať quisutdeus do zoznamu priateľov
Diskusia vynata z temy zaoberajucej sa pristupom katolika k sukromnym zjaveniam vseobecne. Tato tema sa venuje konkrentnemu osobnemu zjaveniu.
Admin


Ozaj, tá istá notifikácia sa vyjadruje aj k Vassule Ryden:

a) veriaci nemajú považovať správy od Vassuly Ryden za božie zjavenia, ale len za jej osobné meditácie

b) tieto meditácie obsahujú, okrem pozitívnych aspektov, prvky, ktoré sú negatívne vo svetle katolíckej vierouky

c) teda pastieri a veriaci nech vykonajú dôkladné duchovné rozlišovanie v tejto veci a pre zachovanie čistoty viery, morálky a duchovného života nech sa nespoliehajú na údajné zjavenia, ale na nasledovanie zjaveného Božieho Slova a usmernení Magistéria Cirkvi.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!

 Počet príspevkov: 342  ~  Člen od: 08 február 2004  ~  Posledná návšteva: 17 september 2019 Upozorniť moderátora 

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 04 február 2008 :  11:19:12  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
K prvej odpovedi sa vyjadrim neskor, chcem si najskor precitat a prediskutovat obsah dekretu s knazom. Poviem svoj nazoru ale zatial to nebudem komentovat.

K tvrdeniam o Vassule treba dodat nove informacie po vyjasneni postoja cirkvi tu:
http://www.tlig.cz/cdf1.htm
je mozne najst informacie z prvej ruky.

Citujem zo stranky bez zivych likek, odporucam precitat si original z linky: " Dialog mezi Vassulou a Kongregací byl otištěn v posledním výtisku Opravdového Života v Bohu po celém světě na žádost prefekta Kongregace pro nauku víry Jeho eminence kardinála Josefa Ratzingera. Uveřejnění tohoto dialogu pak vyústilo v dopis z 10.července 2004, který napsal sám kardinál Ratzinger mnoha předsedům biskupských konferencí, kteří vyjadřovali určité obavy týkající se Vassuly a jejích spisů. Jeho eminence jim v dopise vysvětlila, že postoj Kongregace pro nauku víry se vhledem k Vassule a jejím spisům změnil. Kardinál si přeje, aby si každý přečetl otázky položené Vassule a její odpovědi."

Nasledne existuje opatovne vyjadrenie kardinala Levadu, sucasneho prefecta Kongregacie pre nauku viery, ktory opat vydava posolstva TLIG za osobne meditacie, proti comu sa pani Vassula ohradila velmi striktne.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

quisutdeus

Stav: offline

 Odoslaný - 04 február 2008 :  12:09:48  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: quisutdeus  Pridať quisutdeus do zoznamu priateľov
Cirkev stanovisko nezmenila ani listom z roku 2004. Bol adresovaný piatim (mnoho?) predsedom biskupských konferencií (list ako dôvod udáva, že práve v týchto krajinách sú Vassuline spisy rozšírené). List dáva biskupom na známosť, že pani Ryden poskytla vysvetlenie, týkajúce sa jej manželského statusu (boli informácie, že je rozvedená a znovu vydatá) a niekoľkých bodov, ku ktorým sa vyjadrovala Notifikácia z roku 1995. Ďalej sa biskupom oznamuje, že vysvetľovaví dialóg s Kongregáciou musí byť vytlačený v každom ďalšom exemplári Vassulinej knihy a že čo sa týka modlitebných stretnutí, majú sa veriaci podriadiť usmerneniam diecéznych biskupov.

Len malá poznámka. Pokiaľ by Cirkev (prostredníctvom Kongregácie pre náuku viery) chcela prehodnotiť stanovisko a zrušiť vyhlásenie z roku 1995, ktoré je rozhodnutím všeobecné záväzným, určite by tak neučinila prostredníctvom internej (neverejnej!) komunikácie s 5 biskupmi (dokonca aj p. Ryden dostala len kópiu listu s tým, že sa jedná o internú komunikáciu; aj tak došlo k zverejneniu z jej strany).

Na záver prikladám posledné vyhlásenie Kongregácie pre náuku viery:


Vaša Eminencia / Vaša Excelencia,

Kongregácia pre náuku viery neustále dostáva žiadosti o vysvetlenie vo vzťahu k spisom a aktivitám pani Vassuly Ryden. Tieto žiadosti sa týkajú najmä osvojenia si Notifikácie z 6. októbra 1995 a kritérií, ktorých sa má miestna Cirkev pridŕžať pri posudzovaní, či spisy pani Vassuly Ryden môžu byť šírené.

V tomto ohľade si Kongregácia žiada vzhlásiť nasledujúce:

1) Notifikácia z roku 1995 ako doktrinálny posudok skúmaných spisov ostáva v platnosti

2) Pani Vassula Ryden však po dialógu s Kongregáciou pre náuku viery poskytla vysvetlenie k niektorým problematickým bodom jej spisov a k povahe jej posolstiev, ktoré neprezentuje ako božie zjavenia ale ako jej osobné meditácie (pozri prílohu 2: List z 4. apríla 2002, uverejnenú v TLIG vyd. 10). Z normatívneho pohľadu, nasledujúc spomenuté vysvetlenia, je nutné prípad od prípadu pristúpiť k obozretnému posúdeniu skutočnej schopnosti veriacich čítať spisy vo svetle spomenutých vysvetlení.3) Konečne, zostáva nevhodné pre katolíkov zúčastňovať sa na modlitbových skupinách, založených pani Ryden. Čo sa týka ekumenických stretnutí, veriaci nech dodržiavajú normy Direktória o ekumenizme, Kódexu kánonického práva (kán. 215; 223 §2 a 383 §2) a diecéznych ordinárov.

Ďakujúc za pozornosť a vyjadrujúc uznanie, ostávam váš úprimne v Kristovi

William kard. Levada
prefekt

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!

 Počet príspevkov: 342  ~  Člen od: 08 február 2004  ~  Posledná návšteva: 17 september 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 04 február 2008 :  13:26:06  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Z listu Vassuly citatelom posolstiev:
Rim 30.3.2003
...
Kardinál Ratzinger mě nyní požádal, abychom publikovali tyto otázky spolu s mými odpověďmi a já mám velkou radost, že díky těmto odpovědím se mohu s vámi podělit o své oficiální stanovisko.
...


Vysvetlenie teda bolo prijate pozitivne a zmenilo postoj cirkvi k posolstvam TLIG. V liste kardinala Ratzingera z 10.jula 2004 predsedom biskupskych konferencii krajin, ktore dali zaporne stanovisko k dopadom posolstiev TLIG na veriacich v ich krajinach, sa uvadza o prebehnutej komunikacii medzi Vassulou a Kongregaciu, ze užitečně vyjasnila otázky .

To spolu s prosbou o publikaciu tychto otazok a odpovedi hovori o podpore a pozitivnom prijati. Keby ostali nejake doktrinalne vyhrady mohli byt a mali byt specifikovane, NEBOLI VSAK A OTAZKY BOLI UZITOCNE VYSVETLENE.

Co sa tyka posobenia pani Vassuly Ryden a jej modlitebnych skupin pre katolikov, skuste sa vyjadrit k nazoru P. Abertona zo 17.1.2006:
Měli by se katolíci zapojovat do ekumenických modlitebních skupin Opravdového Života v Bohu?
Pokud se skupina hodlá sejít v katolickém chrámu, je možné se obrátit na místního biskupa. Žádné povolení však není potřeba pro setkání v soukromých domech a bytech.


K zdoraznovaniu charakteru posolstiev ako sukromnych meditacii
pise sama Vassula Ryden v odpovedi na list kardinala Levadu
1. Nejvážnější škodu působí klamné tvrzení v kardinálově dopise, kdy prohlašuje a do mých úst vkládá slova, která jsem nikdy neřekla. Jsou to tato slova: "že poselství nejsou božím zjevením, ale mé vlastní osobní meditace!" Toto NENÍ PRAVDA! Nikdy v životě jsem nic podobného neřekla! Toto je velmi vážná a podstatná chyba. Zdráhám se uvěřit, že tato nesprávná interpretace byla úmyslná, snad se spíše jedná o nedbalost, ale výsledek je tentýž. Nepravdivý výrok byl zveřejněn biskupům i celému světu.

Pritom posudenie zdroja posolstiev nie je v kompetencii CDF, ta sluzi na ochranu cistoty ucenia nie na urcovanie povodu, ale ako vidite v jej oficialnom stanovisku sa podsuva tvrdenie, ktore je vylozene zavadzajuce. Vassula ho musela popriet.

Martin


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

quisutdeus

Stav: offline

 Odoslaný - 04 február 2008 :  16:41:05  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: quisutdeus  Pridať quisutdeus do zoznamu priateľov
Cirkev svoj postoj nezmenila. Opäť uvádzam úplne čerstvé stanovisko Cirkvi:

Notifikácia z roku 1995 ako doktrinálny posudok skúmaných spisov ostáva v platnosti.

Ďalej, čo sa týka listu z roku 2004, neobsahuje žiadnu zmienku o zmene postoja Cirkvi, ani nespomína zrušenie Notifikácie. Nebol dôvod znova formulovať doktrinálne chyby, keďže k tomu sa už Cirkev explicitne vyjadrila a svoje vyjadrenie nikdy nezrušila. Navyše, ako som už spomínal, šlo o internú komunikáciu, ktorá je neverejná.

Čo sa týka modlitebných stretnutí, stanovisko je jasné a nešpecifikuje sa miesto, teda či v chráme, či doma, nezúčastňovať sa.

Ohľadom kompetencie CDF. Pokiaľ sa nájdu doktrinálne chyby, logicky nemôže ísť o božie zjavenie. Navyše, spochybňovať kompetenciu Cirkvi skúmať údajné zjavenia, znamená pohybovať sa na hrane neposlušnosti voči legitímnej autorite.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!

 Počet príspevkov: 342  ~  Člen od: 08 február 2004  ~  Posledná návšteva: 17 september 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 05 február 2008 :  08:41:05  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Sposob ako si interpretujte udalosti a dokumenty je podla mna mylny. Tvrdim to z pohladu cloveka, ktory cita posolstva, vnima v akom duchu su pisane a pozorne registruje vyvoj okolo nich a pani Vassuly.

Kedze podobna diskusia prebehla velmi obsirne na inom serveri dam sem linku na pripsevok odtial a mozete si prejst argumentaciu a postoje ake tam ludia zaujimali: http://areopag.christ-net.sk/viewtopic.php?p=91800#91800

Rad by som tu bol viac vecny tam to islo dost emocialne.

Vsimam si aj tu, ze niektore vyjadrenia autority su interpretovane dalekosiahlo a ovela tvrdsie ako su v originaloch dokumentov.

Vezmite si podrobne dnesne vyjadrenia na adresu pani Vassuly a
posolstiev TLIG a skuste si odpovedat na otazku: Co Vam vravi historia vyjadreni cirkvi na Faustinku Kowalsku?

Martin

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

quisutdeus

Stav: offline

 Odoslaný - 05 február 2008 :  10:21:02  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: quisutdeus  Pridať quisutdeus do zoznamu priateľov
citácia:
Spososb ako si interpretujte udalosti a dokumenty je podla mna mylny. Tvrdim to z pohladu cloveka, ktory cita posolstva, vnima v akom duchu su pisane a pozorne registruje vyvoj okolo nich a pani Vassuly.
Pôvodne zaslal MartinP - 05 február 2008 : 08:41:05Ak tvrdíte, že môj spôsob interpretácie je mylný, mali by ste uviesť, kde sa dopúšťam logickej chyby. Mám však za to, že dokument je vyjadrený dostatočne jasne a zrozumiteľne. Možno sa mýlim, teda, ak som v uvažovaní učinil chybu, poukážte na ňu. Prosím o vašu interpretáciu nasledujúcich viet:


Tieto meditácie obsahujú, okrem pozitívnych aspektov, prvky, ktoré sú negatívne vo svetle katolíckej vierouky

Teda pastieri a veriaci nech vykonajú dôkladné duchovné rozlišovanie v tejto veci a pre zachovanie čistoty viery, morálky a duchovného života nech sa nespoliehajú na údajné zjavenia, ale na nasledovanie zjaveného Božieho Slova a usmernení Magistéria Cirkvi.

[vyššie uvedené] ako doktrinálny posudok skúmaných spisov ostáva v platnosti.
Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!

 Počet príspevkov: 342  ~  Člen od: 08 február 2004  ~  Posledná návšteva: 17 september 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 05 február 2008 :  10:31:43  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Ide o vyjadrenia ako nezapajat sa do modlitebnych skupin a ine posuny. Je to nakoniec v tej linke co som uviedol velmi pekne vidiet. Hned tam je ukazany rozdiel v tom co tvrdite a co je v originale dokumentu kardinala Levadu. Vravim o posunoch vyznamov k tvrdsim vyjadreniam a nespravnym zaverom.
Neskor to rozvediem ak bude treba.

Ucastnici komunikacie tvrdia, ze islo o pozitivne vyjasnenie (Vasula aj kardinal Ratzinger) a vy tvrdite, ze ide o zamietnutie. Je tu jasny rozpor z toho isteho dokumentu?

Martin

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

quisutdeus

Stav: offline

 Odoslaný - 05 február 2008 :  11:30:00  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: quisutdeus  Pridať quisutdeus do zoznamu priateľov
citácia:
Ide o vyjadrenia ako nezapajat sa do modlitebnych skupin aine posuny. Je to nakoniec v tej linke co som uviedol velmi pekne vidiet. Hned tam je ukazany rozdiel v tom co trvdite a co je v originaly dokumentu kardinala Levadu. Vravim o posunoch vyznamovk tvrdsim vyjadreniam a nespravnym zaverom.
Neskor to rozvediem ak bude treba.

Ucastnici komunikacie tvrdia, ze islo o pozitivne vyjasnenie (Vasula aj kardinal Ratzinger) a vy tvrdite, ze ide o zamietnutie. Je tu jasny rozpor z toho isteho dokumentu?

Martin

Pôvodne zaslal MartinP - 05 február 2008 : 10:31:43Ja len predkladám znenia dokumentov, prípadne ich častí. To, čo som vložil v slovenčine, je verný preklad originálu dokumentu Kongregácie. Na požiadanie priložím faksimile originálu. O akom posune je reč, keď čítame: "Notifikácia z roku 1995 ako doktrinálny posudok skúmaných spisov ostáva v platnosti. " ? Predmetom sú teda spisy, nie stretnutia (hoc aj k tým je negatívne vyjadrenie, ale na inom mieste) Hovoríte o mylných záveroch. Prosím o taxatívne uvedenie záverov, ktoré sú mylné. Ku každému, prosím, uveďte, o čí záver ide, a logicky odôvodnite mylnosť. Opierajte sa pritom o vecné argumenty, nie o pocity prijímateľa Vassulinych proroctiev.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!

 Počet príspevkov: 342  ~  Člen od: 08 február 2004  ~  Posledná návšteva: 17 september 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 05 február 2008 :  15:21:39  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Prva celkom nepripustna vec je nazyvat tieto posolstva sukromnymi meditaciami. Toto Vassula verejne poprela. Nejde o meditacie. Kto ignoruje jej odpor voci tomuto tvrdeniu dopusta sa chyby. Jednym z dovodov vyhlasenia spisov za jej meditacie je udajne pripustenie Vassuly listom, ze ide o meditacie. Jej opakovane verejne vyhlasenie, ze to nie je pravda a nikdy nic take netvrdila tento argument vyvracia.
Opakovanim tejto chyby, odvolanim sa na odmietnute hodnotenie v Notifikacii ci dokumente CDF z roku 2007 je stale len chybou - mylnym stanoviskom.

Doktrinalne veci presli klarifikaciou t.j. uskutocnilo sa uzitocne vysvetlenie. Toto nebolo odmietnute ale naopak prijate a kardinal Ratzinger poziadal o sirenie tejto klarifikacie spolu so spismi, v knihach.

Dopustate sa ironie ( pocet zemi 5, mnoho) a spochybnujete zverejnenie internej korespondencie CDF . Arcibiskup Ramon C. Arguelles objasnuje postup CDF, zverejnenie listu aj vami ironizovany pocet zemi v zmienenom dopise kardinala Ratzingera, pise http://www.tlig.cz/arguelles.htm:
Mnohým pomůže skutečnost, že Kongregace zaslala dopis datovaný 7. dubna 2003 předsedům Biskupských konferencí, ve kterém je kardinál Ratzinger žádá, aby mu poskytli informace o paní Vassule Rydén a vlivu, který mohla mít na jejich věřící v dotyčných zemích. Ze všech obdržených ohlasů, pět zemí, naneštěstí i včetně mé vlastní země Filipín, odpovědělo negativně. Kardinál Ratzinger pokládá za vhodné informovat biskupy uvedených zemí, že Kongregace přehodnotila případ paní Rydén a že připomínky Notifikace ohledně spisů Opravdového Života v Bohu a situace jejího manželství, byly objasněny. Tato poslední komunikace z 10. července 2004 jmenuje zmíněné země na konci uvedeného dopisu.

Kardinál Ratzinger požádal P. Josefa Augustina Di Noia, O.P., podsekretáře Kongregace pro nauku víry, aby poskytl paní Ryden kopii téhož dopisu, a tak jí umožnil informovat každého o této výměně objasňujících dopisů.


Zdoraznenim platnosti Notifikacie v roku 2007 kardinalom Levadou dojdeme k poslednemu:
Notifikacia z roku 1995 ma tento zaver:
Pro tyto negativní účinky aktivit Vassuly Rydenové, nehledě k některým pozitivním aspektům, žádá kongregace zásah biskupů, aby jejich věřící byli vhodně informováni a aby v jejich diecézích nebyla poskytována příležitost k šíření jejích idejí. Konečně kongregace vybízí věřící, aby spisy a řeči paní Rydenové nepovažovali za nadpřirozené a aby zachovali čistotu víry, kterou Pán svěřil Církvi.
To prve, apel na zasah biskupov, listom kardinala Ratzingera ako to potvrdzuje aj arcibiskup Arguelles so zmenou postoja cirkvi straca zmysel. Kto tvrdi opak odporuje listu kardinala Ratzingera.

To druhe mozno akceptovat ako odporucanie na opatrnost, nie je to vsak v ziadnom pripade zakaz.

Martin

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

quisutdeus

Stav: offline

 Odoslaný - 06 február 2008 :  10:59:46  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: quisutdeus  Pridať quisutdeus do zoznamu priateľov
Hovorili sme o interpretácii dokumentu a tvrdili ste, že v interpretujem chybne. Miesto toho ste teraz napadli dokument samotný

citácia:
Prva celkom nepripustna vec je nazyvat tieto posolstva sukromnymi meditaciami. Toto Vassula verejne poprela. Nejde o meditacie. Kto ignoruje jej odpor voci tomuto tvrdeniu dopusta sa chyby.


Cirkev vyhlásila, že sa jedná o súkromné meditácie, pani Rydén tvrdí niečo iné. Majú veriaci právomoc rozhodnúť, že nejaký fenomén je božím zjavením? Z čoho plynie táto právomoc? Prečo sa pani Rydén nepodriadi rozhodnutiu Cirkvi a pápeža? Mimochodom, Kongregácia ani netvrdí, že niečo také pani Rydén povedala. Hovorí sa len o tom, že posolstvá sú predkladané ako jej osobné meditácie, o čom už v roku 1995 Cirkev rozhodla.

citácia:

Jednym z dovodov vyhlasenia spisov za jej meditacie je udajne pripustenie Vassuly listom, ze ide o meditacie. Jej opakovane verejne vyhlasenie, ze to nie je pravda a nikdy nic take netvrdila tento argument vyvracia.

Aj keby také nič nepovedala, ako sám píšete, bolo to len jedným z dôvodov, teda tie ďalšie dôvody sú zrejme postačujúce na to, aby výrok o nie nadprirodzenom pôvode ostal v platnosti.

citácia:

Opakovanim tejto chyby, odvolanim sa na odmietnute hodnotenie v Notifikacii ci dokumente CDF z roku 2007 je stale len chybou - mylnym stanoviskom.

Odkiaľ beriete právo a odvahu posudzovať rozhodnutie Cirkvi (a pápeža) a označiť ho za mylné?
citácia:

Doktrinalne veci presli klarifikaciou t.j. uskutocnilo sa uzitocne vysvetlenie. Toto nebolo odmietnute ale naopak prijate a kardinal Ratzinger poziadal o sirenie tejto klarifikacie spolu so spismi, v knihach.

Áno, kardinál Ratzinger naozaj požiadal priložiť dialóg pani Rydén s kongregáciou ku každému exempláru knihy. To je preto, že vysvetľuje niektoré sporné body. Jedným dychom však vyjadruje pochybnosť o tom, či je veriaci schpný čítať knihu, mať na pamäti uvedený dialóg, a nedostať sa na šikmú plochu, ktorá hraničí s herézou.

citácia:

Dopustate sa ironie ( pocet zemi 5, mnoho) a spochybnujete zverejnenie internej korespondencie CDF .

Nešlo o iróniu, ale o konfrontáciu s vašim tvrdením o množstve krajín.

citácia:

Kardinál Ratzinger požádal P. Josefa Augustina Di Noia, O.P., podsekretáře Kongregace pro nauku víry, aby poskytl paní Ryden kopii téhož dopisu, a tak jí umožnil informovat každého o této výměně objasňujících dopisů. [/blue]


Pani Rydén dostala list, ako uvádza sprievodný list, pre jej informácu. Tento list je jasne a zreteľne označený ako interná komunikácia. Nikdy nebol zverejnený. Preukážete teda, že tento list vydala Kongregácia pre náuku viery ako verejný dokument. To, že ho pani Rydén zverejnila, len svedčí o jej postoji k legitímnej autorite.

citácia:

Zdoraznenim platnosti Notifikacie v roku 2007 kardinalom Levadou dojdeme k poslednemu:

To prve, apel na zasah biskupov, listom kardinala Ratzingera ako to potvrdzuje aj arcibiskup Arguelles so zmenou postoja cirkvi straca zmysel. Kto tvrdi opak odporuje listu kardinala Ratzingera.


Cirkev postoj nezmenila. Notifikácia je stále platná. Teda je platná vo všetkých jej bodoch. Konkrétne:

a) veriaci nemajú považovať správy od Vassuly Ryden za božie zjavenia, ale len za jej osobné meditácie

b) tieto meditácie obsahujú, okrem pozitívnych aspektov, prvky, ktoré sú negatívne vo svetle katolíckej vierouky


Ak tvrdíte, že postoj sa zmenil, predložte dokument, ktorým by bola notifikácia odvolaná čo i len v jednom bode. Inak sú to nepodložené dohady a je úplne irelevantné, či ide o dohady pani Rydén, MartinP, či biskupa Arguellesa.

Aby boli vyvrátené dohady, posledné stanovisko Cirkvi explicitne hovorí: "Notifikácia z roku 1995 ako doktrinálny posudok skúmaných spisov ostáva v platnosti."

Vy tvrdíte, že Cirkev vyhlásila, že spisy pani Rydén sú doktrinálne čisté. Cirkev tvrdí opak.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!

 Počet príspevkov: 342  ~  Člen od: 08 február 2004  ~  Posledná návšteva: 17 september 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 06 február 2008 :  18:10:03  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Ukazujete mi ako sa tiez daju vykladat dokumenty.

Pisem vam co potvrdila pani Vassula o dialogu s kardinalom Ratzingerom a je to potvrdene aj arcibiskupom Arguellasom,
ale vy napriek tomu mate jasno, ze to je inak.

Platnost Notifikacie neznamena nemennost jej zaverov.
Dokument bol niekym vytvoreny, schvaleny a zverejneny autoritou, teda podla urcitych pravidiel ziskal platnost, ktoru nestratil, lebo ho nik kompetentny za neplatny nevyhlasil.

Spustil proces klarifikacie, ktory sa niekolko rokov vyvijal az do bodu, ked kardinal Ratzinger listom potvrdil zmenu nazoru po uzitocnom vysvetlenie spornych otazok.

Uz tu nie je len jeden dokument Notifikacia, ale PROCES Notifikacia -Klarifikacia a ten je platny a ucinny vo svojich zaveroch, lebo list kardinala Ratzingera nikto nedementoval a je v priamej pricinnej suvislosti s Notifikaciou.

Jeho kopia bola poskytnuta na zverejnenie tohto zaveru.

Musite respektovat proces vysvetlovania, ktore je rovnako platne a prijate a meni situaciu. Mate na to podklady aj s objasnenim arcibiskupa,
ktory pise na co toto odovzdanie kopie malo posluzit a aj posluzilo.
Vassula sa zverejnenim nedopustila ziadnej indiskretnosti.

Je tu vsak vazna otazka, preco tieto udalosti su oznamovane autoritou takym zneistujucim sposobom?

Pre mna je to vec, na ktoru posolstva davaju jasnu odpoved. Bez ich precitania to pre vas ostane hlavolam.

Mimochodom posolstva neobsahuju chyby voci uceniu - presne toto klarifikacia potvrdila. Prijate boli odpovede na vsetky otazky, nielen na manzelsky stav pani Vassuly.


Rad by som vedel, co rozumiete pod sukromnymi meditaciami.
Dajte mi odpoved a mozeme sa pobavit o Vassulinom proteste na toto tvrdenie.

Martin

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

quisutdeus

Stav: offline

 Odoslaný - 06 február 2008 :  19:50:32  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: quisutdeus  Pridať quisutdeus do zoznamu priateľov
citácia:
Platnost Notifikacie neznamena nemennost jej zaverov.

Odporujete si v jedinej vete. Notifikácia je platná, to znamená, že všetko, čo obsahuje, je naďalej stanoviskom Cirkvi.

citácia:
Dokument bol niekym vytvoreny, schvaleny a zverejneny autoritou, teda podla urcitych pravidiel ziskal platnost, ktoru nestratil, lebo ho nik kompetentny za neplatny nevyhlasil.

Správne, ten "niekto" je svätá matka Cirkev, ktorá nielenže notifikáciu nevyhlásila za neplatnú, ale ju explicitne a jasne potvrdila. čiže je vyjadrením názoru Cirkvi. To je v rozpore s vašim tvrdením, že názor zmenila.

citácia:
Spustil proces klarifikacie, ktory sa niekolko rokov vyvijal az do bodu, ked kardinal Ratzinger listom potvrdil zmenu nazoru po uzitocnom vysvetlenie spornych otazok.


Kongregácia nikdy nepotvrdila zmenu stanoviska. Ak by tak učinila, učinila by tak jasne a zreteľne a okamžite by stiahla predmetnú notifikáciu.

Čo sa týka listu kard. Ratzingera, list neobsahuje žiadnu výzvu na zverejnenie. Práve naopak, je označený ako interná komunikácia, čo potvrdzuje aj sprievodný list P. Di Noia.

citácia:
Je tu vsak vazna otazka, preco tieto udalosti su oznamovane autoritou takym zneistujucim sposobom?

Áno, toto je veľmi vážna otázka. Odpoveď však netreba hľadať v údajných proroctvách (keďže nemožno vec obhajovať vecou samou), ale v poslaní Cirkvi, ktoré dostala od samotného Krista - a to, za pomoci Ducha pravdy, chrániť čistotu viery a rozlišovať. Skúste odpovedať sám.
Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!

 Počet príspevkov: 342  ~  Člen od: 08 február 2004  ~  Posledná návšteva: 17 september 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 07 február 2008 :  09:02:00  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Nebyt listu kardinala Ratzingera a toho co pise arcibiskup Arguellas na pomoc niektorym, mohli by ste sa drzat svojej interpretacie. Lenze tieto veci tu su.

Ako vsak vidno, ste rozhodnuty ignorovat co sa vam nepozdava.

Tento postoj tu v skutocnosti stoji v pozadi a pudi ludi aby vo svojej neistote a slepej horlivosti radsej pred slovom zavreli oci.

Slepota vsak nie je cnost.

Nikto vam nezakazal precitat si posolstva TLIG.
Nikto vam nepovedal, ze je tam doktrinalny omyl ( ak ovsem nebudete ignorovat co sa vam nehodi).

Vy ste necitali a neviete co sa nam ponuka a kto to vravi. Ste vsak odhodlany necitat aj keby to bol Boh, lebo ste si vymysleli co chcete
prijat. Rozumiete ako komunikacia CDF prebieha, alebo tvrdite ako by mala prebiehat?

Ignorujete svoju slobodu danu papezom a jednostrannym precenovanim svojej interpretacie si robite bozie posolstvo nepristupnym.


Mimochodom neodpovedali ste mi na pripad sestricky Faustinky Kowalskej,
pokojnek tomu pridajme narabanie s Fatimskym zjavenim - ktore je dnes oficialne = prijate ale stale to skor vyzera, ze je prakticky ignorovane.

Martin

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 07 február 2008 :  16:35:24  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
Použijem aj v tejto téme príspevok p.Raracha - myslím si, že tiež tu má čo povedať:
citácia:
Kto zije kajucne, pokorne a zbozne, naplna odkaz sukromnych zjaveni aj bez toho, aby v ich pravost veril. Ak su tieto prave, nic ine nemoze byt obsahom ich posolstiev. To preto, lebo cela podstata je uz v Zjaveni (kajajte sa a verte evanjeliu). Odtial plynie, ze prizvukovanie nepodstatneho (kajajte sa a verte zjaveniam) by z nepodstatneho cinilo podstatne, co by bolo v rozpore so Zjavenim ako jedinou podstatou, nutnou zdoraznovania a viazucou vo svedomi.

Zjavenie prikaz napravy zivotov uz samo obsahuje, a korunu slavy dava moznost ziskat aj kajucnikom neprijimajucim sukromne zjavenia. Trvanie na akceptacii sukromnych zjaveni je skor spochybnenim ich pravosti, nez ich potvrdenim. Ziadne prave sukromne zjavenie neobsahuje vehemenciu zdoraznovat seba viac, nez Zjavenie. Naopak, taketo posobenie ovocia zjavenia na jeho vyznavaca je dokazom, ze toto zjavenie prijimat nemozno, nie je prave.

A - Martin, ak hľadáš nejaký skutočný postoj TU v pozadí - čo keby si prijal, že to môže byť i tento?

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 07 február 2008 :  17:39:23  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
zmurka: Dakujem ti za uprimnost. Beriem to tak, ze teraz vravis za seba a cenim si to.

Moji drahi ja vam nechcem nijako vyvratit vasu vieru, naopak skusil som vam ukazat, ze Boh ma nieco co je radostou prijat a prinasa to hlbsie spoznat Jeho, byt pouzity v tom co On kona a vidiet ako obracia tych co Ho este nepoznali a bludia.

Viem, ze aj bez vsetkych zjaveni mozeme prist k spase ak sme celkom obratili srdce k Bohu prijatim Jezisa za nasho Pana a Spasitela, ak koname pokanie a pristupujeme k sviatostiam.

Mame Jezisov Krst a sme v Jeho rodine a odtial nas moze dostat len nas suhlas s hriechom a ten predsa nechceme dat. Takze nic nas nemoze zbavit spasy.

Co mi chyba, je spasa tych co bludia. Je ich tak velmi vela vsade okolo.
Ked volam po spoznani Jeho srdca volam po zakusani aky smad ma po dusiach nas Pan. Aka velka Laska je tu neprijata a po vedomi, ze my namozeme spasit ale On moze a chce pri tom pouzit nas.

My mozeme byt priam kanalmi Lasky v Moci a stat sa zachranou pre vsetkych tych hluchych a slepych, mrtvych okolo nas. Mozeme byt rybarskou sietou pevnou a hodenou do mora mrtvych. Pan ich nami moze pritiahnut do svojho svetla, do zivota. Ved On nepotrebuje ozivit zivych, to mrtvi su jeho bolestou a smutkom. Zjavenia nie su aby sme mali co ignorovat ale pre tu naliehavu potrebu nieco este stale podstatne prijat - zazivat Boha, poznat Lasku v Moci. My nemame byt spokojni s nasou spasou, ved Jezisovo srdce je stale prebodnute a zranene dokial je tu svet, ktory zije hriechom - ludia, ktori Ho nemiluju - Jeho deti, ktore idu do zahuby.

Preto pisem aj Vam, aj vsade hovorim hladajte v Bohu Zivot, hladajte Jeho Moc, tuzte vidiet ako meni svet okolo vas, ako obracia duse vasim zivotom, vasimi modlitbami, vasimi skutkami, ktore pre vas On pripravil a do ktorych ste pozvani a cakaju ci do nich vstupite. Je to pre nas pripravene ale nemusime tam vojst. Boh stale hlada toho kto chce. Netuzite Ho takto vidiet a oslavovat Ho pre to co dnes kona? Stale citame co urobil ale On je Zivy a nebude Necinny.

Budte pozehnani
Martin


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 08 február 2008 :  12:55:43  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
K tomuto mozem uz len dodat - hladajte Boha, neuprednostnujte vsak sukromne zjavenia pred verejnym zjavenim. Neupadnite do bludu gnosticizmu, pri ktorom budete hladat spasu mimo Bozi poriadok a mimo Cirkev.

Nepremente svojim pristupom miesta sukromnych zjaveni na novodobe Delfi, ked tam budete putovat s vierou, ze len tam sa mozete dozvediet pravdu o Bohu a len tam mozete najst pravdu.

Myslite na to, ze "Váš protivník, diabol, obchádza ako revúci lev a hľadá, koho by zožral. " Majte na pamati, ze "vystúpia falošní mesiáši a falošní proroci a budú robiť veľké znamenia a zázraky, aby zviedli, ak je to možné, aj vyvolených."

A nakoniec, pri citani posolstiev z tychto sukromnych zjaveni nespustajte zo zretela, ze "keby sme vám hlásali my alebo aj anjel z neba iné evanjelium, ako sme vám hlásali, nech je prekliaty!".

Nedajte sa zatiahnut na cestu neposlusnosti biskupovi, lebo Jezis nie je rozdeleny a neudeli biskupovi moc, ktoru nalsedne sukromnym zjavenim poprie. Posluchat biskupa rovna sa posluchat Krista a neposlucha biskupa, rovna sa neposluchat Boha ("Kto vás počúva, mňa počúva, a kto vami pohŕda, mnou pohŕda. Kto však pohŕda mnou, pohŕda tým, ktorý ma poslal")

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12051  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 05 august 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 08 február 2008 :  13:12:39  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Ked sa uz tak nenasilne drzime Pisma odporucam precitat cast 1Kor 12-14.

A ked si opat budeme na zaklade ciatov pisat hocico a aplikovat to hocijako, nepomoze nam ani keby sam Pavol prisiel a sam nam ukazal, ze treba svatych mocnych sluzobnikov lasky. Ze to nemal lahke, hoci on taky bol, je vidno z odpovedi na jeho kritikov. Vzdy sa nasiel niekto kto je mudrejsi teoretik. V praxi vsak nakoniec je to Pavol kto je vo vazeni pre Krista, kto bol bicovany aj kamenovany, kto naprava a znasa, kto nesie v modlitbach a je si vedomy, ze nie silou nie mocou ale mojim Duchom svatym... hovori Pan.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 26 máj 2010 :  12:33:29  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Myslim ze som dlzny este par viet k tejto teme:

Ziadne doktrinalne chyby v posolstvach nie su: http://www.defending-vassula.org/errors

Citujem priamo z Notifikacie:
citácia:
"Skutečnost; že shora uvedené omyly se už neobjevují v pozdějších spisech Rydenové, je znamením, že údajná „nebeská poselství jsou pouze plodem soukromých meditací."


Uz Notifikacia uznava, ze ZIADNE OMYLY sa tam nevyskytuju a na tie domnele, na ktore sa KNV opytala nasledne aj prijala odpoved ako uzitocne vysvetlenie.
Ak sa kardinal Levada odvolava na platnost Notifikacie treba brat ba vedomie, ze tym iba potvrdzuje tento zaver.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 26 máj 2010 :  12:50:26  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
25.05.2010 bolo v Trnave stretnutie s pani Vassulou.

Ostatnou informaciou o stretnuti s Pani Vassulou Ryden je
vyjadrenie pana arcibiskupa Trnavskej arcidiecezy Mons. Roberta Bezaka:

Toto je prepis listu, lebo sem neviem dostat fotokopiu.

Číslo : 4413/2010 (pri odpovedi používajte toto číslo ) V Trnave 19. mája 2010

Vážená pani Vyskočová,
listom zo dňa 11.mája t.r. ste ma informovali o pripravovanej návšteve pani Vassula
Ryden na Slovensku a verejnom stretnutí, ktoré sa uskutocní dňa 25. mája 2010 v Trnave.
Beriem na vedomie Váš list, ako aj informácie, ktoré ste mi poskytli. Avšak
pripomínam, že celé podujatie vnímam ako Vašu súkromnú iniciatívu ako aj asociácie "Pravý
život v Bohu". Z toho dôvodu účasť na tomto podujatí je výhradne na slobodnom rozhodnutí
každého veriaceho kresťana. Účasť alebo neúčasť na tomto stretnutí nie je a nemôže byť
viazaná pod svedomím.

S pozdravom a prianím všetkého dobrého

Mons. Róbert Bezák, CSsR.
trnavský arcibiskup

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 26 máj 2010 :  12:56:31  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Casova os udalosti a vyjadreni: http://areopag.christ-net.sk/viewtopic.php?p=176187#176187

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 26 máj 2010 :  13:03:48  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Zmurka tu raz vytiahla rarachovo tvrdenie ako sa ma spravne zit.

Predpokladam, ze rarachovu zorientovanost akceptujejete.

Narazame tu na tvrdenie, ze Notifikacia je doktrinalne posudenie posolstiev.

Okrem uz ukazaneho tvrdenia na zaklade Notifikacie, ze v posolstvach niet doktrinalnych chyb, chcem poukazat na doktrinalnost tohto tvrdenia.

Ponukam rarachovo prispevok o doktrinalnom vyjadrovani sa cirkvi: http://areopag.christ-net.sk/viewtopic.php?p=176189#176189

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 26 máj 2010 :  13:09:23  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Nakoniec dam kratky sumar z podujatia v Trnave.

Bola to skvela prilezitost pocut, vidiet, posudit a mat jasno - vytvorit si vlastny nazor.

Z celej akcie sa da objednat oficialne DVD.
Robil som si zaznam pre mna zaujimavych casti.

Niekoho moze zaujat obsah svedectva - ako a co bolo povedane o posobeni Pana a o posolstvach.

Niekoho moze obohatit opis procesu vyjasnovania situacie s RKC. Predpokladam, ze po nejakom case pride este k oficialnemu vyjadreniu v duchu toho co uz bolo povedane klarifikaciou.
Tato "kauza" sa pre mna skoncila.

Ludi prislo celkom dost a atmosfera bola velmi prijemna.
Ludia pozorne nacuvali a bolo vidiet, ze boli mnohi zaujati a rozne dotknuti jednoduchostou tohto posolstva. Videl som aj ludi, ktori prisli aby videli ale zdalo sa ze nepocuju, takze niekto si nabral a niekto asi nie.

V auditoriu boli pritomni ludia z roznych casti Slovenska, Ciech a Madarska.

Boli tam prevazne laici ale aj knazi rozmanitych denominacii aj sestricky a radovi bratia.

Ludia vyuzivali pritomnost knazov a skor ako zacalo podujatie viaceri absolvovali sviatost zmierenia.

Struktura podujatia bola velmi prosta.
Nejaky cas pred zaciatkom uz bezali spievane chvaly,
potom bol kratky uvod venovany predstaveniu pani Vassuly a nasledovalo jej vystupenie. Svojskym sposobom hovorila co jej Pan dal zazivat a ako to na nu posobilo a co jej Pan o sebe zjavuje. Najdolezitejsia bola hlavna myslienka posolstiev, zjednotenie Jezisovho tela - cirkvi.

Pani Vassula zdoraznila nazorne z vlastnej skusenosti co je modlitba a ako sa dat viest volou Otca v Duchu. Ako uplne vsetko co ako jednotlivci robime prezivat spolocne s Panom Jezisom. Velmi zdoraznovala ulohu skutocneho pokania, aby sme v sebe otvorili priestor pre posobenie Pana.

Myslim, ze pribehy o tom ako zit vsetko s Panom - priklady zo zivota -oslovili mnohych a ukazali ako sa da s otvorenym srdcom jednoducho prakticky priblizit k Bohu.

Co ma spolocne jej svedectvo s Katkou z Hory?
Co udivuje v porovnani s pribehom Petra a Jana pred velradou?

Je evidentne, ze nema zracionalizovane vedomosti ale ma prezivane znalosti. Nieco prosto nevie a nerozpakuje sa to rovno povedat.
Je to, ako zistili aj vo velrade, jednoduchy neuceny clovek, ktory pozna tajomstva zatial co oni ich maju naucene.

Bolo to jednoduche, spontanne a oslobodzujuce.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 26 máj 2010 :  21:11:52  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Drahí bratia a sestry ... Pokoj Vám.

Dakujem, že sa zaujímate o zjavenia Vssuly Ryden ako aj o učenie Cirkvi.
Už niekoľko rokov sa o to zaujímam a so stretnutia v Trnave môžem povedať, že sa nepropagovalo nič proti vierouke Cirkvi (dokonca boli vyzvaní ľudia, ktorí šírili iné zjavenia, aby od toho opustili).

Čo sa týka tejto diskusie, tak Vám dakujem, že sa vyjadrujete na základe vyjadrení kongregácii pre nauku viery, ktorá uviedla „svoje stanovisko“ voči zjaveniam Vassuly Ryden, ale ako sami vidíte nie je ľahké porozumieť oficiálnemu stanovisku Cirkvi, ked ani ho nepoznáme !!!

Prečo to spomínam ?
Niektorí sa odvolávajú na to, že Cirkev sa oficiálne vyjadrila, ale to nie je také isté, pretože čo je oficiálne stanovisko Cirkvi ?!
Ako vieme, tak oficiálne sa vyjadrí k zjaveniam pápež niekedy počas zjavení a inokedy až po ukončení zjavení.
Napr o Fatime vieme, že sa oficiálne vyjadril pápež Ján Pavol II. a to dokumentom, čím oficiálne uznal pravosť zjavení Panny Márie vo Fatime.
O zjaveniach v Medžugorí sa k oficiálnemu (resp.záverečnému) stanovisku nedostalo, pretože ešte stále pretrvávajú a tak ako k Fatime, tak aj k Medžugoriu môžeme očakávať konečné oficiálne stanovisko Cirkvi (pápeža) až sa verejné zjavenia skončia.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 26 máj 2010 :  21:18:10  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Čo sa týka zjavení Vassule Ryden, tak k takémuto záverečnému stanovisku ešte nedošlo (aj ked sa verejné zjavenia ukončili v r.2003), pretože ako vieme, tak pápež sa k týmto zjaveniam verejne a ani dokumentom nevyjadril.

Ked pozorne sledujeme dokumenty kongregácii pre nauku viery, tak môžeme spozorovať, že nie všetky sú schválené pápežom ale iba prefektom danej kongregácie (čo je podstatný rozdiel).
Totižto dokumentom Cirkvi ako sú aj kongregácie pre náuku viery máme mať veľkú poslušnosť, ale najväčšiu voči tým, ktoré sú bud schválené pápežom, alebo priamo jeho vydaním.

A prečo ? Pretože podľa II.Vatikán.koncilu (Lumen Gentium 25) je neomylnosť Cirkvi (vo viere a mravov) natoľko neomylná, nakoľko je v jednote s učením pápežov. V opačnom prípade takéto učenie nie je neomylné.
Napr: ak pápež schvaľuje alebo nariaduje že dané zjavenie je pravé a s tým sa zhoduje aj vyjadrenie kongregácie tak vyjadrenie kongregácie je neomylným učením.
Ale ak pápež schvaľuje zjavenie a kongregácia nie, tak učenie kongregácie nie je neomylné, pretože odporuje tomu, čo Duch Svätý zjavil na II.Vatikan. koncile/ Lg 25 :
„Hoci jednotliví biskupi nemajú výsadu neomylnosti, predsa - i keď sú roztrúsení po svete, ale spojení zväzkom spoločenstva medzi sebou a s nástupcom Petrovým - ak sa pri podávaní svojho autentického výkladu dohodnú vo veciach viery a mravov na nejakom výroku ako definitívne záväznom, neomylne prekladajú učenie Kristovo ¬76 . A to je ešte zjavnejšie, keď, zhromaždení na všeobecnom cirkevnom sneme, sú pre celú Cirkev učiteľmi a rozhodcami vo veciach viery a mravov, a preto ich definície treba záväzne prijímať s vierou“ ¬77 . http://dokumenty.christ-net.sk/dkc/

Jedine v pápežovi je zaručená neomylnosť a v učení s ním totožné.
Konkrétne pri vyjadreniach kongregácie si pozorne pozrite, že ani jedno vyjadrenie nemá schválenie pápeža. Z toho vyplývajú aj očividné nedorozumenia, ked v r.1995 boli „PROTI“ a v r.2004 „ZA“ a aj to si niekto môže vysvetliť, že len v určitých veciach.

Z celého nadhľadu by som sa nechcel vyjadriť o zjaveniach Vassuly Ryden ako o zjaveniach, ktoré by neboli od Ježiša Krista, ale na základe doterajších skúseností by som sa skôr vyjadril, že Vassula Ryden patrí k vizionárom, ktorý svojimi posolstvami neučia nič proti vierouke Katolickej Cirkvi. Ak sa doposiaľ pápež nevyjadril alebo ani neschválil také stanovisko Cirkvi, kde by jasne poukázal na vieroučné alebo morálne rozpory v posolstvách Vassuly Ryden, tak moje vyjadrenie sa o Vassule, že by mala falošné zjavenia – bolo veľmi trúfalé a časom by sa mohlo ukázať, že aj nesprávne.
Dakujem, že ste prijali pozvanie k zamysleniu. God bless you with Virgin Maria +

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2013 :  12:17:10  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
vassula ryden je diablov nástroj, a každý čo má päť pokope tento nástroj bude ignorovať.
Tak isto bude ignorovať aj ďalší diablov nástroj- tzv rozhodnutia z vatikánu, ktoré svojim nejasným postojom (žeby chceným?) okolo tejto špiritistky vháňa naivných do spárov diabla.

To isté ďalších diablových zapredancov ako Lurentin a pod. "odborníkov", ktorí si nevšimnú diabla ani keď si sadne na ich mihalnice.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Blahorečenie  Pavla VI. Téma Next Topic: Veríte že Vassula Rydén dostáva posolstvá od P.Boh  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06