Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Medzugorje - pravda, alebo podvod?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: je KC šelma zo zjavenia podľa Jána? Téma Next Topic: problem s masturbaciou
Strana: z 20

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 25 február 2011 :  22:26:09  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
Maťo, mňa by skôr zaujímalo, či existuje nejaký oficiálny dokument katolíckej cirkvy, či poznáš jeho meno(číslo) a v ktorom roku a kým bol vydaný, kde by bolo uvedené, že :

1. ...takéto púte nesmú byť organizované biskupom, diecézou ani farnosťou.
2. Ak sú však púte organizovane kvôli zjaveniam, cirkev ich výslovne zakazuje.

Rád by som bol odborne podkutý, ak by ma niekto presviedčal o opaku.

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2011 :  11:10:30  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:


V některých příspěvcích na tomto foru byl zmíněn údajný kladný postoj papeže Jana Pavla II a Benedikta XVI k údajným zjevením. V roce 1998 jeden Němec zaslal kardinálu Ratzingerovi memorandum obsahující výroky ohledně Medju připisované Janu Pavlovi a kardinálu Ratzingerovi. Tehdy kardinál Ratzinger odpověděl, že jediné, co může říct je, že tyto výroky jsou smyšlené. ...



Dále biskup Perič uvádí, že při návštěvě Benedikta XVI v roce 2006 vyjádřil svou nevíru v autenticitu zjevení a Benedikt XVI odpověděl, že v Kongregaci pro doktrínu víry si vždy kladli otázku, jak můžou věřící přijímat jako autentické zjevení, které probíhají každodenně už po tolik let. Anglický originál viz níže.



Pôvodne zaslal Kornelius - 24 február 2011 :  14:49:00






citácia:


Vo Vatikane tridsta rokov velmi dobre vedia, ako to s Medjugorje naozaj je.
Vedel to aj JP2, vedel a vie to aj B16.
Vsimnite si, co robia:
prilezitostne sa vyjadruju na obe strany a nechavaju to tak, nech si oba tabory vysvetluju ich vyroky vo svoj prospech.
To je jedna z indicii demagogie s prvkami cielenej hry: vzdy bude moct niekto povedat, ze aha co kde kedy papez povedal, aby si prihrial svoju polievocku.



Pôvodne zaslal Rarach - 24 február 2011 :  17:25:31





Tak a mame tu dalsi dokaz toho, co som povedal - ze sa hra na obe strany.


V knizke "Preco svaty" (zo zakulisia beatifikacneho procesu JP2), napisanej tzv. postulatorom procesu (t.j. clovekom, ktory ma za ulohu predlozit, preco je Wojtyla svaty), su aj tieto state:











Jedna sa o stare zname ody na Wojtylovu udajnu "Medju-pozitivitu".
Tu teraz zase mozu jasat ti napravo - aha, JP2 podporoval Medju!
V tejto suvislosti, z ukazok v knihe venujme specialne pozornost tejto:











Kto bol najvyssou vatikanskou autoritou v tych casoch?
Koho asi tak mal Hnilica na mysli (a Wojtyla vlastne tiez)?
Zeby Jozeph Ratzinger, strazca vierouky a prava ruka JP2?
Podla toho, co uvadza Kornelius vyssie, Ratzinger sa k "Medju-pozitivnosti JP2" vyjadril negativne.
Ako este kardinal, oznacil take za vymysly, ako uz Benedikt 16 potvrzuje, ze v jeho predoslej funkcii si na urade kladli otazku o viere v autenticitu = cize keby Wojtyla v Medju veril, tak jeho vlastny kardinal by ho tymto zaradil medzi nemudrych (" ako len moze Medju prijimat" ..)
Tu mozu jasat ti nalavo, aha, sam Ratzinger popiera Wojtylovu Medju-pozitivitu..



Nevieme, kde je pravda.
Osobne neverim nikomu, lebo nic nerobia preto, aby sa jasne postavili k otazke, ako sa vec ma.
Ked uz nevedia povedat jasne, ako sa to ma s Medjugorim (argument trvania zjaveni neobstoji, tiez sa hra na obe strany, vyhovujuc putnikom aj vyckavatelom), tak aspon svoje postoje by mohli jasne oznacit a nepliest ludom hlavy raz jednym, inokedy presne opacnym typom vyjadreni.
Zaujimave je, ze argument o Wojtylovej medjupozitivite, od postulatora procesu blahorecenia, predkladaju akurat Benediktovi. Ten ak naozaj svoje vyroky citovane v zdrojoch od Kornelia, myslel vazne, tak by predsa minimalne v tomto bode postulatorove dovody pre "santo subito", zmietol zo stola. Postulator predsa musi vediet o tom, ake postoje Ratzinger mal - inak by nemohol konat svoju pracu postulatora dobre. Cele je to chore, nehra tu mnoho veci.
Uvidime v maji. Dovtedy show na obe strany bude pokracovat a po maji vlastne tiez, len na inom leveli. Medju svoje ovocie bude davat nadalej (uz davno bez ohladu na to, ci bude oficialne potvrdene alebo odmietnute), vsetci zostanu nadalej na svojich miestach, jedina zmena sa bude tykat poctu mien v panteone rychlokvasenych svatcov.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2011 :  12:20:07  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Nechápem, prečo má byť nejakým merítkom hodnotenia svätosti nepotvrdené zjavenie, ktoré údajne súkromne Pápež podporoval, pričom sa nikdy k tomu oficiálne nevyjadril? Mi to príde doslova ako hra na niekoho city.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2011 :  15:18:55  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
jedina zmena sa bude tykat poctu mien v panteone rychlokvasenych svatcov.

Pôvodne zaslal Rarach - 03 marec 2011 :  11:10:30


Mam k tomu jenu mozno elementarnu, ale pre mna podstatnu otazku.

Aku vahu ma vyhlasenie Cirkvou za svateho? Myslim s ohladom na moznost omylu. Ak niekoho Cirkev vyhlasi za svateho, mozem s istotou prijat, ze je v nebi, alebo je mozne, ze to tak vobec nie je?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2011 :  18:29:02  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Cirkev sa jasne vyjadrila k otazke Medzugorie:



" Z pohľadu katolíckej cirkvi je rozdiel, s akým cieľom sú púte do Medžugoria organizované. Ak je to iba kvôli modlitbe, cirkev nevydala v tomto smere žiadny zákaz, len obmedzenie, ktoré hovorí, že takéto púte nesmú byť organizované biskupom, diecézou ani farnosťou.

Ak sú však púte organizovane kvôli zjaveniam, cirkev ich výslovne zakazuje. Píše o tom bývalý juhoslovanský kardinál Franjo Kuharic v dokumente z roku 1987: „Nie je dovolené organizovať ani púť, ani inú náboženskú manifestáciu založenú na údajných nadprirodzených povahách, ktoré sa pripisujú medžugorským udalostiam.“ "


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2011 :  18:39:46  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Niekde som čítal, že Boh potvrdzuje svätosť určitého člena Cirkvi zázrakom - pri blahorečení je tuším potrebné dokázať hneď niekoľko zázrakov vplyvom svätca. Bolo by teda zaujímavé vedieť, ako je to s týmito nevyhnutnými zázrakmi v prípade JP2.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2011 :  19:06:28  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Cirkev sa jasne vyjadrila k otazke Medzugorie:



" Z pohľadu katolíckej cirkvi je rozdiel, s akým cieľom sú púte do Medžugoria organizované. Ak je to iba kvôli modlitbe, cirkev nevydala v tomto smere žiadny zákaz, len obmedzenie, ktoré hovorí, že takéto púte nesmú byť organizované biskupom, diecézou ani farnosťou.

Ak sú však púte organizovane kvôli zjaveniam, cirkev ich výslovne zakazuje. Píše o tom bývalý juhoslovanský kardinál Franjo Kuharic v dokumente z roku 1987: „Nie je dovolené organizovať ani púť, ani inú náboženskú manifestáciu založenú na údajných nadprirodzených povahách, ktoré sa pripisujú medžugorským udalostiam.“ "

Pôvodne zaslal Lucia - 03 marec 2011 :  18:29:02



Ale tu sa rieši otázka, či sú tieto zjavenia pravé alebo nie. Je logické, že katolík by nemal absolvovať púť kôli zjaveniu, ktoré možno nenastalo.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2011 :  19:26:09  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Falosne zjavenia Velka apostaza :

http://gloria.tv/?media=121789

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2011 :  19:40:00  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov

Mam k tomu jenu mozno elementarnu, ale pre mna podstatnu otazku.

Aku vahu ma vyhlasenie Cirkvou za svateho? Myslim s ohladom na moznost omylu. Ak niekoho Cirkev vyhlasi za svateho, mozem s istotou prijat, ze je v nebi, alebo je mozne, ze to tak vobec nie je?

Pôvodne zaslal Mato - 03 marec 2011 :  15:18:55


Ak Cirkev niekoho vyhlasi za svatého, máš istotu že dotyčný je v nebi. Aspoň tak ma učili :)

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2011 :  20:11:39  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:


Ak Cirkev niekoho vyhlasi za svatého, máš istotu že dotyčný je v nebi. Aspoň tak ma učili :)


Pôvodne zaslal tornero - 03 marec 2011 :  19:40:00



Niekde som počul, že podľa Tomáša Akvinského je to len veľmi pravdepodobné, no nie isté. Žiaľ, neviem, či je skutočne pravda, že to tvrdil.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2011 :  20:26:57  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
citácia:
Falosne zjavenia Velka apostaza :

http://gloria.tv/?media=121789

Pôvodne zaslal Lucia - 03 marec 2011 :  19:26:09

Lucia, z takýchto správ o (údajných) hriechoch nejakého tamojšieho kňaza by som nevyvodzoval také ďalekosiahle závery o Medžugorských zjaveniach. A za ďalšie, v tom článku sú aj nejako doložené tie spomínané vieroučné nezrovnalosti v posolstvách od Gospy? Preto tento materiál môžu byť opäť iba ďalšie klebety od nejakých neprajníkov. Neviem, mám v tom teraz zmätok. Ale zas toto sú veci mimo doktríny viery, tak sa nedeje tragédia aj keby v tom bolo diabolstvo. Prinajhoršom by tam skončili už tradičné katolícke púte a ľudia by začali byť opatrnejší. Nuž, keď sa jedná o súčasné súkromné zjavenia, nebýva to vždy ľahké. Ale čas všetko ukáže.
Viera v tie zjavenia je ale každého osobná vec. Ja do medžugorských problémov ako nezainteresovaný nevidím, takže neviem posúdiť nakoľko je v tých písačkách stadiaľ pravdy. Pozri, keby boli obaja pápeži proti, dal by to Vatikán už jasne najavo. Zatiaľ to dáva najavo len miestny biskup a jeho prívrženci, na rozdiel od pápeža omylní, a možno aj poháňaní pocitom zneuznania a zlým duchom. Čo sa divíš? Tam kde zostúpi Mária, môžu prísť veľké trápenia, ba aj strašné hriechy, akoby sa na tom mieste zhromaždilo do boja celé peklo. O tom by som ti mohol rozprávať zo svojho života... Ovocie medžugoria vidno v niečom inom. Alebo nevidno? No ale nechcem ťa presviedčať, zakiaľ v tom sám nemám jasno.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2011 :  20:45:55  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Falosne zjavenia Velka apostaza :

http://gloria.tv/?media=121789

Pôvodne zaslal Lucia - 03 marec 2011 :  19:26:09

Lucia, z takýchto správ o (údajných) hriechoch nejakého tamojšieho kňaza by som nevyvodzoval také ďalekosiahle závery o Medžugorských zjaveniach. A za ďalšie, v tom článku sú aj nejako doložené tie spomínané vieroučné nezrovnalosti v posolstvách od Gospy? Preto tento materiál môžu byť opäť iba ďalšie klebety od nejakých neprajníkov. Neviem, mám v tom teraz zmätok. Ale zas toto sú veci mimo doktríny viery, tak sa nedeje tragédia aj keby v tom bolo diabolstvo. Prinajhoršom by tam skončili už tradičné katolícke púte a ľudia by začali byť opatrnejší. Nuž, keď sa jedná o súčasné súkromné zjavenia, nebýva to vždy ľahké. Ale čas všetko ukáže.
Viera v tie zjavenia je ale každého osobná vec. Ja do medžugorských problémov ako nezainteresovaný nevidím, takže neviem posúdiť nakoľko je v tých písačkách stadiaľ pravdy. Pozri, keby boli obaja pápeži proti, dal by to Vatikán už jasne najavo. Zatiaľ to dáva najavo len miestny biskup a jeho prívrženci, na rozdiel od pápeža omylní, a možno aj poháňaní pocitom zneuznania a zlým duchom. Čo sa divíš? Tam kde zostúpi Mária, môžu prísť veľké trápenia, ba aj strašné hriechy, akoby sa na tom mieste zhromaždilo do boja celé peklo. O tom by som ti mohol rozprávať zo svojho života... Ovocie medžugoria vidno v niečom inom. Alebo nevidno? No ale nechcem ťa presviedčať, zakiaľ v tom sám nemám jasno.



Pôvodne zaslal Dušan - 03 marec 2011 :  20:26:57




Dusan, je jedno ci posolstva su prave alebo lave. Pre nas, katolikov, plati, ze tam koli zjaveniam nemame chodit...bodka.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2011 :  20:54:36  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Dobre, ale ako rozlíšiš, či tam idú kvôli spoločnej modlitbe, alebo z príležitosti zjavenia?
Znovu zopakujem, že ten zákaz nevydala Svätá stolica, ale...
Myslím že pokým sa dôveryhodne nedoloží nepravosť tých zjavení, nemajú právo zakazovať tam púte.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2011 :  21:06:48  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
Ja som v Medžu bol zo zvedavosti. Proste tam kde je nejaký problém väčšinou ma najdete :).
Ktorá osoba je najneoblúbenejšia v Medžugorje?
Pan biskup z Mostaru.
Moj názor je taký aj keby to vyhlásili oficialne za nepravé, tak ta mašinéria sa už nezastaví. Stretol som málo katolíkov, ktorí si skutočne ctia cirkevné autority. Do Dechtyc tiež jazdia pútnici z polska, rakúska, čiech a pamätám na pastiersky list ktorí sa čítal počas sv. omši, že tam sa nemajú poriadať púte.

Zaujímalo by ma, aký postih majú zato mariansky knazi, ktorí tam chodia slúžiť omšu?

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2011 :  21:15:02  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Pozri, ja som raz na jednej sviatosti pokánia dostal od kňaza také scestné informácie (proti náuke), že som prestal dôverovať v neomylnosť hierarchie, samozrejme okrem pápeža. Slepá poslušnosť voči spovedníkovi by sa mi vtedy veru nevyplatila. Odpadli kňazi, odpadli aj biskupi, ale odpadol od viery aj nejaký pápež? Nemyslím, lebo pápež má Bohom prisľúbené zachovanie viery.
Tornero, a zjavuje sa tam Mária, alebo Satan?


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2011 :  21:27:20  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
Dobre, ale ako rozlíšiš, či tam idú kvôli spoločnej modlitbe, alebo z príležitosti zjavenia?
Znovu zopakujem, že ten zákaz nevydala Svätá stolica, ale...
Myslím že pokým sa dôveryhodne nedoloží nepravosť tých zjavení, nemajú právo zakazovať tam púte.



Pôvodne zaslal Dušan - 03 marec 2011 :  20:54:36




Dusan , ak by ste si pozorne precitali mnou uvedeny clanok tak by ste sa takto nepytali... Takze este raz:

"Magisterium Cirkvi hovori jasne o sukromnych zjaveniach. Podla kanonu, podla tradicie a podla oficialnych vyjadreni Vatikanu: len biskup pod ktoreho spada dana oblast moze davat oficionalne stanoviska. Ak tento biskup zakaze propagaciu, je zakazana propagacia v celej Cirkvi. Neexistuju absolutne ziadne vynimky. A to bez ohladu ci je posolstvo prave alebo nie. To nie je podstatne! Ak miestny biskup blokuje posolstva tak je to vola Krista a Cirkvi momentalne. Odpor voci takemuto biskupovmu zakazu je priamym znasilnenim Magisteria sameho. Cirkev nestoji na tom ci bude alebo nebude odsuhlasena Fatima alebo Medzugorie . Cirkev stoji a pada na poslusnosti voci nej. "


Dusan: " Dobre, ale ako rozlíšiš, či tam idú kvôli spoločnej modlitbe, alebo z príležitosti zjavenia?"

Hadam kazdy pozna motiv s akym tam ide...zodpoveda kazdy sam za seba...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2011 :  21:31:32  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
Pozri, ja som raz na jednej sviatosti pokánia dostal od kňaza také scestné informácie (proti náuke), že som prestal dôverovať v neomylnosť hierarchie, samozrejme okrem pápeža. Slepá poslušnosť voči spovedníkovi by sa mi vtedy veru nevyplatila. Odpadli kňazi, odpadli aj biskupi, ale odpadol od viery aj nejaký pápež? Nemyslím, lebo pápež má Bohom prisľúbené zachovanie viery.
Tornero, a zjavuje sa tam Mária, alebo Satan?



Pôvodne zaslal Dušan - 03 marec 2011 :  21:15:02



Aj ja som raz v nemocnici dostala"scestne" informacie od lekara, ale neprestala som doverovat vsetkym lekarom....konzultovala som problem s inym a ten navrhol liecbu , ktora mi pomohla.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2011 :  21:36:30  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Isteže, na poslušnosti stojí aj svätosť svätca. Lenže nie na slepej poslušnosti k bludárom či nemravným predstaveným, ktorí akoby počúvali Diabla.
A čo keď, analogicky, ten múdry lekár je pápež, a ten hlúpy je tamojší biskup čo neverí zjaveniam? Koho poslúchať skôr?


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2011 :  21:49:55  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
Dušan, môj názor je iba môj názor.
Myslím že to je hlavne o biznise, Medžugorje je krasne vybudované mesto, plné hotelov, Je to akoby iný štát v štáte Bosny a Hercegoviny. Ved domy v susednych osadách ešte su roztrielané z doby občianskej vojny, tamojší ludia nemajú peniaze na rekonstrukcie.
Podla mna tie zjavenia sú nepravé.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kornelius

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2011 :  21:56:52  Zobraziť profil  Pridať Kornelius do zoznamu priateľov
citácia:
Dobre, ale ako rozlíšiš, či tam idú kvôli spoločnej modlitbe, alebo z príležitosti zjavenia?
Znovu zopakujem, že ten zákaz nevydala Svätá stolica, ale...
Myslím že pokým sa dôveryhodne nedoloží nepravosť tých zjavení, nemajú právo zakazovať tam púte.



Pôvodne zaslal Dušan - 03 marec 2011 :  20:54:36



Tady nejde o to, že by někdo měl kontrolovat, za jakým účelem tam lidi jdou. Stejně jako Církev nekontroluje každého věřícího, jestli hřeší nebo nehřeší. V tomto případě se asi věřící nerespektující zákaz dopouští hříchu neposlušnosti vůči církevní autoritě a taky možná hříchu pýchy, když si říkají, co mě bude ten místní biskup vykládat, já sám vím nejlíp, jestli tam můžu jít nebo ne.

Zákaz sice nevydal papež, nicméně to podle mě nic nemění na závaznosti zákazu vydaného místním biskupem v jeho vlastní diecézi. Správná otázka není, jestli papež potvrdil biskupův zákaz. Správná otázka je, jestli ho nezrušil. Nezrušil, tudíž platí.

No a k tomu, jestli mají nebo nemají právo zakazovat poutě dokud přesvědčivě nedoloží, že zjevení jsou falešná ... Já si právě myslím, že učitelský úřad církve to právo má. A když se to pokusím ilustrovat na nějakém příkladu, bude to vypadat nějak následovně. Situace - na zemi leží elektrické vedení a neví se, jestli je pod napětím nebo ne. U drátů stojí technik. Přijde tam nějaký člověk a chce si sáhnout na ty spadlé dráty. Technik mu to zakáže. Ten člověk řekne: "Nemáš právo mi zakazovat sahat na ty dráty, dokud mi přesvědčivě nedoložíš, že jsou pod napětím." Asi tak.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 28  ~  Člen od: 24 február 2011  ~  Posledná návšteva: 16 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2011 :  21:58:54  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Na to materiálno ako domnelé negatívum miesta by som veľmi nehľadel. Ja som tam nebol a ani sa mi nežiada. Bol som len zvedavý, či hádam nemáš dar rozlišovania duchov...

Kornelius, máš pravdu. Mňa len napadlo, či pápež presne vie čo ten biskup urobil. Lebo je ináč odvážne tvrdiť, že zjavenie je Diabol. Keď trojrozmerné telesné zjavenie káže o Sviatostiach, modlitbe, pôste, cnostiach, a niekto na to povie: "pravdepodobne je to Lucifer, nechoďte za ním!", tak je to čudné, nie? Takto podobne hovorili farizeji aj proti Ježišovi.

"22Zákonníci, čo prišli z Jeruzalema, hovorili: „Je posadnutý Belzebulom“ a: „Mocou kniežaťa zlých duchov vyháňa zlých duchov“. 23On si ich zavolal a hovoril im v podobenstvách: „Ako môže satan vyháňať satana? 24Ak sa kráľovstvo vnútorne rozdelí, také kráľovstvo nemôže obstáť, 25a ak sa dom vnútorne rozbije, taký dom nebude môcť obstáť. 26Ak satan povstane proti sebe samému a je rozdelený, nemôže obstáť, ale je s ním koniec." (Mk3/22-26)

Nemohol by sa o veci vyjadriť niekto priamo od sv. otca?


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2011 :  22:58:35  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:


Nemohol by sa o veci vyjadriť niekto priamo od sv. otca?



Pôvodne zaslal Dušan - 03 marec 2011 :  21:58:54



Zialbohu, hovorcu Sv. Otca tu nemame ....

Nedokazete pochopit, ze Sv.Otec je v absolutnej zhode s rozhodnutim miestneho biskupa ? Prosim vas Dusan, precitajte si co napisal Kornelius, mate to tam polopatisticky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 03 marec 2011 :  23:47:09  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Tu nepustí základná logika. Ak som katolík, tak som obozretný (mal by som byť). Ak nebolo nejaké zjavenie vyhlásené oficiálne neomylne za pravé, tak ako ho môžem uctievať? Že tvrdí niekto, že zjavenie káže o "sviatostiach, modlitbe, cnostiach...." to môže tvrdiť aj pohan a dobrým argumentom zmiatne človeka a stiahne do diabolskej cesty. Prečo by som mal uctievať niečo nepotvrdené? Pre lepší pocit? Dobre vieme kam nás často zvedú pocity...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 04 marec 2011 :  00:05:01  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Smerodajný je jedine názor neomylného pápeža. Ak dosiaľ pápež nezrušil ten starý zákaz, tak možno preto že buď o ňom nevie, alebo sa iba nechce unáhliť pokým nemá istotu pravosti? Mal by sa k tomu konečne vyjadriť, lebo medzi veriacimi je pre toto už 30 (!) rokov zmätok. Ty by si prijal takéto negatívne biskupovo vyjadrenie, keby sa ti zjavili Mária alebo Ježiš? Zdá sa že sám neveríš že oni sa ľuďom zjavujú aj dnes. Boha však treba počúvať skôr než ľudí, tým skôr že niektorí môžu byť aj vlci v ovčom rúchu, ktorých pravdaže poznať po ovocí.
Božia vôľa, či Božie dopustenie?


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 04 marec 2011 :  00:20:34  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Rarach, podla mna zbytocne budeme spekulovat ci JP2 povedal to ci ono o Medzugori. Dolezite je :

" V roku 2003 uskutocnil Sv. Otec navstevu Chorvatska. Na kazdom odmietol navstivit mostarsku diecezu , kde lezi Medzugorie. V homilii niekolkokrat zdoraznil, ze poslusnost voci miestnemu biskupovi musi byt dodrzana. Aj keby Medzugorie bolo autentiske, sv. Otec nedopustil ani naznak neposlusnosti voci oficialnym dekretom miestnej autority."

"Fakt , ze papez vymenoval biskupa Perica v roku 1994, hoci bol hlasnym nepriatelom zjaveni do miestneho biskupskeho uradu by mali utisit vsetky dohady o jeho podpore Medzugoriu. Ak by mal pocit , ze ide o taky zazracny fenomen , pri svojich navstevach Chorvatska by mu venoval pozornost."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 20 Previous Topic: je KC šelma zo zjavenia podľa Jána? Téma Next Topic: problem s masturbaciou  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06