Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Medzugorje - pravda, alebo podvod?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: je KC šelma zo zjavenia podľa Jána? Téma Next Topic: problem s masturbaciou
Strana: z 20

sloboda

Stav: offline

 Odoslaný - 07 október 2009 :  13:19:56  Zobraziť profil  Pridať sloboda do zoznamu priateľov
Schvaľujem tento postup cirkevných predstavených.

katolíčka


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 137  ~  Člen od: 01 október 2009  ~  Posledná návšteva: 18 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2009 :  22:26:03  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
ahojte:O)

chcela by som sa spytat na vas nazor,co si myslite ako asi bude človek posudzovaný na poslednom súde ohladom tejto veci -myslím roznych zjavení a pod, v pripade že su naozaj pravdivé, ale človek im možno až tak neverí a pochybuje.
Nebude mu to potom "zhora" vyčítané, že nemal dost pevnú vieru...apod.

Pôvodne zaslal Matea - 08 október 2008 :  12:15:11


Velmi zjednodusene sa da povedat, ze ziaden katolik nie je povinny verit SUKROMNYM zjaveniam, aj keby boli pravdive.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2009 :  22:28:18  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Cirkev nemôže dať jasné stanovisko o pravosti zjavení,pokiaľ zjavenia trvajú.
Pôvodne zaslal sloboda - 06 október 2009 :  23:08:18



Cirkev jasne stanovisko dat moze aj pred ich ukoncenim. A uz sa tak aj velakrat v minulosti stalo.

Pôvodne zaslal Rarach - 06 október 2009 :  23:16:26


Mozete prosim uviest nejake konkretne priklady?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2009 :  10:44:41  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Mozem. Ale nechce sa mi stracat cas s prenasanim sem. Kto chce, najde si priklady sam. Je ich velmi vela. Napriklad Spesz vo svojej Mravouke uvadza priklady priamo zo Slovenska. Pre niektorych je to vsak pochybny zdroj, vsak Azurit.




Ze Cirkev ma pravo a aj povinnost zasiahnut kedykolvek, teda aj pocas trvania zjavu, vysvita z puhej povahy veci. Vsak logicky domyslite, co by znamenalo, keby nesmel byt posudok skor, nez zjav skonci:



1. Kazde zjavenie je bud a.) falosne, alebo b.) prave.


ad a.) kazdemu falosnemu zjaveniu hra cas do karat. Cim dlhsie trva rozhodnutie, tym lepsie, dablovi cas len a len vyhovuje, ma cas siat a zat u tych, ktori falosnemu zjaveniu uverili a maju ho za prave.

ad b.) kazdemu pravemu zjaveniu cas do karat nehra. Cim dlhsie trva rozhodnutie, tym horsie, dablovi cas len a len vyhovuje, ma cas siat a zat u tych, ktori pravemu zjaveniu neuverili a maju ho za falosne.

Zaver: diablovi cas vyhovuje vzdy, ci je zjavenie prave alebo neprave. Preto cas nie je medzi kriteriami urcenymi na posudenie zjavenia.




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2009 :  12:20:38  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Potom ostava otazka, na co caka Cirkev v pripade Medzugorja? Viac ako 20 rokov to uz trva a stale nevieme na com sme...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2009 :  13:32:23  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Cas nie je kriteriom pravdy zjaveni, naopak, kazde natahovanie hra v prospech diabla, ci uz je zjavenie prave alebo neprave.

Podla ovocia sa pozna strom. Preto podstata ovocia je medzi kriteriami urcenymi na posudenie zjavenia. Aplikujme priklad c. 1 na Medju:






2.Kazde zjavenie je bud a.) falosne, alebo b.) prave.



a.) Falosne zjavenie je svojou podstatou zle a preto moze niest iba podstatne zle ovocie. Nemoze priniest ani jeden jediny pripad podstatne dobreho ovocia. Ovocie povazovane za dobre, je v pripade falosneho zjavenia len domnelym dobrym ovocim, aj keby ho bolo mnoho. Nerozhoduje pocet, ale podstata ovocia.

b.) Prave zjavenie je svojou podstatou dobre a preto moze niest iba podstatne dobre ovocie. Nemoze niest ani jeden jediny pripad podstatne zleho ovocia. Ovocie povazovane za zle, je v pripade praveho zjavenia len domnelo zlym ovocim, aj keby ho bolo mnoho. Nerozhoduje pocet, ale podstata ovocia.


Zhrnutie a.) + b.) vyjadruje znama zasada Bonum ex integra causa, malum ex quocumque defectu (dobre je len to, kde je vsetko dobre, zle je to, kde je co i len jediny pripad zleho).


Avsak napriklad Vlasic je pripad podstatne zleho ovocia Medjugorje.




ZAVER 1. + 2. :

v case prinasane ovocie Medjugorja nie je vzdy podstatne dobre, ergo Medjugorje je v skutocnosti falosne zjavenie.




Toto vedia velmi dobre aj v Rime.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sloboda

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2009 :  20:42:42  Zobraziť profil  Pridať sloboda do zoznamu priateľov
Medjugorje je ťažko posúdiť inak,ako srdcom.Bola som tam 3-krát a ani raz som nepochybovala o pravdivosti zjavení.Presvedčili ma o tom vizionári a posolstvá,modlitby a odporúčania.Vždy som tam šla s upovedomením kňaza.Ten mi to neodporúčal,ani nebránil.

katolíčka


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 137  ~  Člen od: 01 október 2009  ~  Posledná návšteva: 18 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2009 :  21:03:23  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Toto vedia velmi dobre aj v Rime.

Pôvodne zaslal Rarach - 18 október 2009 :  13:32:23


Vlasic je len jedn priklad zleho ovocia, je ich viac. Ak v Rime nie su hluchi a slepi, musia o tom vediet. Stale mi vsak neprijemne rezonuje jedna a ta ista (v tomto kontexte a mojom postaveni vsak iba recnicka) otazka:

Na co cakaju v Rime s vydanim finalneho verdiktu?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2009 :  21:05:14  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Medjugorje je ťažko posúdiť inak,ako srdcom.Bola som tam 3-krát a ani raz som nepochybovala o pravdivosti zjavení.

Pôvodne zaslal sloboda - 18 október 2009 :  20:42:42


A ako sa stavias k faktom uvedenym na zaciatku tejto temy? Predstieras, ze neexistuju, podobne ako vacsina tych, co Medzugorje povazuju za prave?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2009 :  21:46:07  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Toto vedia velmi dobre aj v Rime.

Pôvodne zaslal Rarach - 18 október 2009 :  13:32:23


Vlasic je len jedn priklad zleho ovocia, je ich viac. Ak v Rime nie su hluchi a slepi, musia o tom vediet. Stale mi vsak neprijemne rezonuje jedna a ta ista (v tomto kontexte a mojom postaveni vsak iba recnicka) otazka:

Na co cakaju v Rime s vydanim finalneho verdiktu?

Pôvodne zaslal Mato - 18 október 2009 :  21:03:23



To je lahke, preco. Skuste ponuknut vysvetlenie, ak chcete, stoji za to trosicka si ponamahat svoje schopnosti hladaat a nachadzat odpovede.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sloboda

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2009 :  22:04:56  Zobraziť profil  Pridať sloboda do zoznamu priateľov
Nie Mato, o týchto faktoch som nevedela.Nečítala som to tu od začiatku.Vedela som o zatajení cigarety a o tom,že biskupi z Mostaru boli proti.Viem,že je tam teraz mnoho komerčných záujmov,ale kde nie je?Je to chudobná oblasť a iste príliv turistov im pomáha aj prežiť.Teraz iste viac ako to.Ale treba sa zamyslieť aj nad dobrým ovocím,veď kde sa dejú Božie veci,satan zúri.Nedá sa čakať všetko nastopro dobré.No je tam aj mnoho obrátení,mnoho zlepšení vzťahov v rodinách,obrátení kňazov,komunita Cenacolo a ďalšie. Ja verím tomu,čo vo mne Medjugorje zanechalo a zanecháva.Myslíš,že aj vo Vatikáne je všetko ok?A predsa patríme pod nášho pastiera a veríme mu.Treba prosiť o Ducha rozlišovania,zlého sa chrániť a odmietať, dobrého sa držať.Prajem Ti veľa Božích milostí.

katolíčka


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 137  ~  Člen od: 01 október 2009  ~  Posledná návšteva: 18 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lila

Stav: offline

 Odoslaný - 21 október 2009 :  11:34:46  Zobraziť profil  Pridať lila do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
Toto vedia velmi dobre aj v Rime.

Pôvodne zaslal Rarach - 18 október 2009 :  13:32:23


Vlasic je len jedn priklad zleho ovocia, je ich viac. Ak v Rime nie su hluchi a slepi, musia o tom vediet. Stale mi vsak neprijemne rezonuje jedna a ta ista (v tomto kontexte a mojom postaveni vsak iba recnicka) otazka:

Na co cakaju v Rime s vydanim finalneho verdiktu?

Pôvodne zaslal Mato - 18 október 2009 :  21:03:23



To je lahke, preco. Skuste ponuknut vysvetlenie, ak chcete, stoji za to trosicka si ponamahat svoje schopnosti hladaat a nachadzat odpovede.

Pôvodne zaslal Rarach - 18 október 2009 :  21:46:07



Akosi nikto neodpovedá a mňa by zaujímala odpoveď.

Mne napadli tieto možnosti.
-Hoci zjavenia sú falošné a prinášajú zlé ovocie. Tie púte a omše a to všetko okolo môžu prinášať i dobré ovocie.
-Čakajú na jasnú chybu zjavenia, ktorá bude jasne dokazovať, že je nepravé. Hoci je to už teraz jasné.
-Čakajú kým zakročí Pán Boh.

No pravdepodobne ani jedna moja odpoveď nebude správana.

No napadla mi aj iná otázka. Prečo to nepravé zjavenie vôbec je? Ak káže pokánie, modlitby, spoveď každý mesiac, obrátenie, pôst, pokoru, pokoj, modlitbu ruženca, eucharistiu. Hovorí alebo káže nečo aj proti Bohu? Chce odradiť od pravej viery? Púta viac pozornosti na seba? Alebo kde je pes zakopaný?

Alebo je jeho cieľom aby ho církev zakázala?


Pridŕžajme sa Božej vôle. Ona nech je našou hviezdou, ktorou sa riadime počas tejto plavby. Takto určite zakotvíme v správnom prístave.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 365  ~  Člen od: 02 jún 2009  ~  Posledná návšteva: 18 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sloboda

Stav: offline

 Odoslaný - 22 október 2009 :  14:41:20  Zobraziť profil  Pridať sloboda do zoznamu priateľov
Ak by si chcel niekto pozrieť túto stránku a najnovšie posolstvo:http://www.medjugorje.ws/sk/#latest-message

katolíčka


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 137  ~  Člen od: 01 október 2009  ~  Posledná návšteva: 18 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sloboda

Stav: offline

 Odoslaný - 22 október 2009 :  14:58:28  Zobraziť profil  Pridať sloboda do zoznamu priateľov
Zaujímavé je si kliknúť na Medjugorje videos v pravo hore, na tejto stránke. Je tam aj Mirjana, keď v čase 2.októbra mala zjavenie. Ako píšem, tieto veci treba vnímať srcom. Nechcem tu nikoho presviedčať, ani sa s nikým škriepiť. Každý si robí vlastný úsudok. Aj úsudok rozumu je vzácny a mnohokrát lepší. Môžem len napísať, že 1.-krát v roku 1989 som tam bola na osobitné pozvanie. Sama neviem prečo. Niečo ma tam neuveriteľne priťahovalo. Vtedy sa tam ešte neorganizovali žiadne zájazdy. Šli sme vlakom, autobusom, so spacákmi a stanmi. Šla by som aj sama, bolo to veľmi silné volanie. Inak patrím medzi ľudí, ktorí si tiež radšej preveria, až potom konajú. Vtedy to nešlo...Prajem každému požehnaný čas v hľadaní a nachádzaní Pána. To je potrebné. Byť v túto dobu stále v spojení s Božou vôľou. Veľa sa modliť, veľmi veľa...

katolíčka


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 137  ~  Člen od: 01 október 2009  ~  Posledná návšteva: 18 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

morla

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2009 :  19:33:18  Zobraziť profil  Pridať morla do zoznamu priateľov
nasla som video...Slnecny zazrak v Medzugoriu, o kt. sa vraj pisalo v M Rose......2.8.09

http://www.youtube.com/watch?v=Eg2UMzCIcPM

Ako nasýtené dieťa v matkinom náručí, ako nasýtené dieťa, tak je moja duša vo mne. (Žalm 131;2)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 78  ~  Člen od: 25 december 2007  ~  Posledná návšteva: 15 november 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2009 :  00:03:04  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Ziadny zazrak. Vazena osoba, co je to zazrak?

Vylucte, ze za tym nie je diabol. Lebo pravdepodobne je.

========

Este pre tu paniu, ktora tvrdi, ze Medju treba vnimat srdcom:

srdce je slepe, uveri aj diablovi. Ze Medju nie je z diabla, viete odkial?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

morla

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2009 :  14:47:08  Zobraziť profil  Pridať morla do zoznamu priateľov
Rarach,
za zazrak povazujem jav, kt. sa vymyka beznemu dianiu vo svete a nie je vysvetlitelny ziadnymi vedeckymi metodami.......
taketo slnecne ukazy boli pozorovane viackrat, pocas zjaveni......

faktami sa neda existencia Boha uplne vylucit ani potrvrdit.......
jeho existenciu moze pocitit clovek, ak to Boh chce, a ak je clovek otvoreny pre Boha.....

neda sa vylucit ani potvrdit, ci je Medzugorie dielo Diabla alebo Boha.....
ale clovek sa rozhoduje podla skusenosti......

chapte, ze zakladom tejto diskusie je otvorenost dialogu a len velmi nemudry clovek bez nejakej velkej skusenosti by sa hned priklonil na jednu ci druhu variantu povodu, kym nevyslo oficialne stanovisko Cirkvi....

Ja vam fakt, ktory odo mna ziadate nemozem poskytnut, necitim sa na to kompetentna, som len diskutujuca a link som nehodila ako noviny na stol s komentarom: "a teraz zizajte, je to vsetko poravda, smejem sa na vas, lebo ste zaostali a nepocuvate co sa vam tu niektori tlacia do hlavy"....
ak som sem link dala, tak preto, ze je to jeden z moznych prispevkov na mozne prehodnocovanie nazorov(na oboch stranach), cim viacej podnetov na diskusiu, tym vacsia pravdepodobnost ze diskusia bude kvalitna, ale to myslim ze viete...

ale ked ste prikloneny k nazoru, ze za tym je diabol, vyzyvam Vas, potvrdte to....

ak sa na to citite....

Ako nasýtené dieťa v matkinom náručí, ako nasýtené dieťa, tak je moja duša vo mne. (Žalm 131;2)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 78  ~  Člen od: 25 december 2007  ~  Posledná návšteva: 15 november 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sloboda

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2009 :  14:41:14  Zobraziť profil  Pridať sloboda do zoznamu priateľov
Pánu Rarachovi: Neviem Vám to dokázať ale viem, že som mnoho rokov prosila medžugorskú Kráľovnú Pokoja o pokoj v duši a mnoho iných vecí a bola som vypočutá. V roku 1996 som mala krízu viery, keď som tam šla. Boli sme tam ako bezdetní manželia a lekári nám dôrazne zakazovali mať ďalšie deti. Prežili sme úmrtie nášho 1. syna a ďalšie 2 neúspešné tehotenstvá. Ale môj manžel sa nevedel vnútorne vyrovnať s tým, že sme bez detí. A tak sme sa rozhodli, že túto cestu premeníme na púť s prosbou o dieťa. Lenže prišli medzitým iné situácie, ktoré nás posunuli niekde úplne inde. Začala som mať vážne pochybnosti o existencii Boha a moje miesto v rk Cikvi. Takže sa táto púť premenila na výlet s tým, že veď ak tam P. Mária naozaj je, tak mi pomôže s mojimi pochybnosťami. Nenútila som sa do ničoho, ani do modlitieb, ani do duch. programu. Potom to zrazu prišlo samo. Stála som pred spovedeľnicou a so slzami v očiach vyznala Pánovi svoju vnútornú biedu. Odchádzala som šťastná. Do 10. mesiacov som držala v náručí naše 2., tentokrát žijúce dieťa. Myslím, že satan by neurobil to, žeby mi daroval vieru spolu s novým životom. Vždy, keď potrebujem pokoj, poprosím o pomoc Kráľovnú Pokoja. Ak niekto cíti, že je tam pôsobenie zlého, čo koná v ľuďoch toľké zázraky, odporúčam mu navštíviť to miesto a vypočuť si vizionárov. Ťažko sa to vysvetľuje, ak sa na to pozeráme z diaľky. Možno by bolo lepšie byť tam a hovoriť s vizionármi. Prajem veľa Božieho Pokoja.

katolíčka


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 137  ~  Člen od: 01 október 2009  ~  Posledná návšteva: 18 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2009 :  14:54:11  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Dobré veci dáva Boh a zlé veci diabol.
Nech každý hľadá tie dobré veci od Boha nám dané.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2009 :  20:39:49  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
Maťo, chcem sa Ťa opýtať:

1.Tie "klamstvá" vizionárov, ktoré uvádzaš na prvej strane tejto témy, čerpáš z listu dotyčného biskupa. Ako ale vieš, že klamali vizionári a nie biskup? Môžeš to 100-percentne potvrdiť?

2.Keby sa aj dokázalo, že vizionári skutočne klamali, je to už dôkaz o nepravosti zjavení? Veď Mária si na svoje zjavenia nemusí vybrať morálne dokonalého človeka, vlastne ani nemôže, lebo taký neexistuje. Tým, že sa im zjavila PM ešte neznamená, že sa hneď stali svätými a dokonalými. Boli to vtedy ešte deti a ktoré dieťa nikdy v živote neklamalo? Mimochodom, keby sme skúmali pravosť vecí podľa morálneho života ich aktérov, tak by ani samotná katolícka Cirkev neobstála práve najlepšie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 október 2009 :  21:39:24  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
1. vypovede vizionarov su zachytene na magnetofonovych paskach
Preco by mal klamat biskup? Preco rozhodnutie prveho biskupa potvrdili dalsi dvaja nasledujuci biskupi?

2. Aj keby nahodou deti neklamali (ako ze klamali) je tam dost podstatne zleho ovocia - hruba neposlusnost Cirkevnej autorite, knaz ktory piviedol do druheho stavu reholnu sestru, prislubene a nikdy nenaplnene znamenia atd. tad.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2009 :  21:18:22  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Posledné správy s Medzugorja.
http://www.magnificat.sk/nd/clanky/pnuncius.html

Sláva Bohua Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2009 :  22:25:54  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
"toto dobrodenie a požehnanie sa deje so špeciálnym pápežským odobrením pre všetkých, ktorí sú schopní prísť na svätú omšu, na ktorej bol pápež celebrantom v čase, keď bol v Medžugorí.“

verzus

"his benediction carried with it a special papal indulgence (with the usual conditions attached) for all those able to attend the Masses at which he was the Celebrant while he was in Medjugorje"

Tym co vedia anglicky netreba viac, tym ktori nevedia len tolko, ze slovenska verzia je uplne mimo realitu...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2009 :  22:35:03  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Tento článok som našiel na stránke „magnificat“, čo do určitej miery môže ovplyvniť ich preklad tohto článku, lebo ich a postoj je k Medzugorju priaznivo naklonený.
Ja osobne to beriem z rezervou.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 06 november 2009 :  20:47:37  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
Tým, čo som tu čítala v tejto téme, hlavne na prvej strane, som dosť zaskočená.

Prvý krát som do Medju išla s tým, že hoci ma tam nič neťahá a Mariánsku úctu treba brať s rezervou, ale keďže tam práve ide väčšina mojich priateľov, tak čo tu budem doma sama robiť... Tak som šla. V autobuse sa hneď začali modliť ruženec , tak som si hovorila, no nevadí, veď nejako to pretrpím. Budem sa pozerať von oknom a akože sa modliť. Keď moji kamoši utekali na ruženec, už priamo v Medju, tak ja som s nimi nešla. Až raz, dala som sa nahovoriť a v jednej chvíli počas spoločnej modlitby ruženca som dostala takú milosť - v jednom zlomku sekundy som pochopila ruženec a začala som túto modlitbu milovať. Tiež som začala milovať Máriu. Zvláštne. Nemôžem jednoducho uveriť, že toto spôsobil diabol.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 20 Previous Topic: je KC šelma zo zjavenia podľa Jána? Téma Next Topic: problem s masturbaciou  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06