Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Garabandal
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: O pristupe ku zjaveniam Téma Next Topic: Magia - preco nie?
Strana: z 3

Gabriel

Stav: offline

 Odoslaný - 23 január 2008 :  14:59:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Gabriel  Pridať Gabriel do zoznamu priateľov
Aky je Vas nazor na toto Zjavenie ?


My milujeme Jeho , lebo On prv miloval nas.




 Krajina: Vatican City  ~  Počet príspevkov: 61  ~  Člen od: 15 november 2005  ~  Posledná návšteva: 06 február 2008 Upozorniť moderátora 

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 23 január 2008 :  18:24:51  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
som o tom este v zivote nepocula

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2008 :  00:50:04  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Doteraz ani ja, ale v priprave prispevku o medzugorji som narazil na informaciu, ze
"Pocas 35 rokov 6 po sebe nasledujucich biskupov kategoricky odsudilo spravy z Garabandal. Pocas 35 rokov 6 po sebe nasledujucich biskupov zakzalo akekolvek nabozenske pute na toto miesto. Zakazali publikovat a sirit informacie z tohto miesta."

A ovocie?
Garabandal zacal zakernu chorobu odmietania autority Cirkvi, absolutne odmietajuc explicitny dekret zodpovedneho biskupa. Tak zacala cesta umyselnej neposlusnosti marianskych katolikov. Uverili desivej sprave vizionarov z Garabandal a sucasne odmietli oficialne posudenie zodpovedneho biskupa.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gabriel

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2008 :  01:07:57  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Gabriel  Pridať Gabriel do zoznamu priateľov
Ale Pater Pio veril, ze v Garabandali sa zjavuje Panna Maria.

Dokonca to viackrat pred rozdnymi svedkami hovoril.

Pohrebnu rusku , co bola na jeho tvari po smrti odkazal prave vizionarke z Garabandalu - Conchite.

Conchitu podporovala aj Matka Tereza.

Ale Cirkev je proti, to je pravda.

My milujeme Jeho , lebo On prv miloval nas.




 Krajina: Vatican City  ~  Počet príspevkov: 61  ~  Člen od: 15 november 2005  ~  Posledná návšteva: 06 február 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2008 :  01:24:31  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Ale Pater Pio veril, ze v Garabandali sa zjavuje Panna Maria.

Dokonca to viackrat pred rozdnymi svedkami hovoril.

Pôvodne zaslal Gabriel - 24 január 2008 :  01:07:57


Zaujimave je, ze moje informacie hovoria, ze to nie je pravda a ze to potvrdila sama Conchita.

Conchita a zvysok deti podpisali potom vyjadrenie biskupa o nepravosti a zaviazali sa nikdy viac nepropagovat toto zjavenie.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gabriel

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2008 :  10:41:49  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Gabriel  Pridať Gabriel do zoznamu priateľov
Ano ale strasili ju pekelnym ohnom, a tym, ze ked nepodpisu zaziva ich uvaria v oleji. Drzali ich proti voli rodicov ... keby si poznal celu historiu, stratil by si doveru v urcites hodnoty.

Existuje na toto dobra knizka jedneho frantiskana, Garabandal, události a data, Eusebio Garcia de Pesquera O.F.M. .

Tam je to vsetko pekne popisane.

Treba precitat !

My milujeme Jeho , lebo On prv miloval nas.




 Krajina: Vatican City  ~  Počet príspevkov: 61  ~  Člen od: 15 november 2005  ~  Posledná návšteva: 06 február 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2008 :  10:48:06  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Ano ale strasili ju pekelnym ohnom, a tym, ze ked nepodnpisu zaziva ih uvaria v oleji. Drzali ich proti voli rodicov ... keby si poznal celu historiu, stratil by si doveru v urcites hodnoty.

Pôvodne zaslal Gabriel - 24 január 2008 :  10:41:49


Normalne horror...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2008 :  13:56:07  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
Doteraz ani ja, ale v priprave prispevku o medzugorji som narazil na informaciu, ze
"Pocas 35 rokov 6 po sebe nasledujucich biskupov kategoricky odsudilo spravy z Garabandal. Pocas 35 rokov 6 po sebe nasledujucich biskupov zakzalo akekolvek nabozenske pute na toto miesto. Zakazali publikovat a sirit informacie z tohto miesta."

A ovocie?
Garabandal zacal zakernu chorobu odmietania autority Cirkvi, absolutne odmietajuc explicitny dekret zodpovedneho biskupa. Tak zacala cesta umyselnej neposlusnosti marianskych katolikov. Uverili desivej sprave vizionarov z Garabandal a sucasne odmietli oficialne posudenie zodpovedneho biskupa.

Pôvodne zaslal Mato - 24 január 2008 :  00:50:04

Je nacase katolikom povedat, ze nie je biskup nad papeza.

Takze pápez Pavol VI, vediac je v blízkej budúcnosti prichystané pre Cirkev, vydal dekrét v roku 1966 prostredníctvom ktorého dal:
ÚPLNÚ A KOMPLETNÚ SLOBODU VERIT, HOVORIT A PÍSAT o ZJAVENIACH, VÍZIÁCH a LOKÚCIÁCH vsetkym svojim detom.

Ak biskup svojim nariadenim nerespektuje ucenie papeza, nie sme viazani poslusnostou voci takemuto biskupovmu nariadeniu.

Martin

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2008 :  14:10:58  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
S tymto forom suvisi aj toto dolezite posoltvo cirkvi:

Toto je z posolstva dávaného Thiare v Mexicu skrze diktát.
Tieto posolstvá boli odobrené Jeho Excelenciou biskupom Romanom Danylakom, ukrajinskym biskupom v Toronte.

Hla stojím predo dvermi

17. máj 1993 5:45

Dcéra, hovorí k tebe tvoj Jezis, Syn Márie, neposkvrnenej Panny, pocaty v jej najsvätejsom lone úcinkom Svätého Ducha, Syn vecného Otca.

Dcéra, idem ti dat teraz text, ktory, vo svojom vnútri, si nechcela písat, nie z neposlusnosti, ale z obavy pre jeho velkú dôlezitost. Teraz je to uz sedem mesiacov, co ti dávam svetlo ohladom tejto veci, ako to robím aj ohladom inych vecí. Ale teraz vidím, ze si pripravená celit túto zálezitost, ktorá je VÁZNA a MIMORIADNE DÔLEZITÁ. Vázna, lebo kazdy, kto nebude zachovávat to, co to poviem, zostane v omyle. A mimoriadnej dôlezitosti, lebo pomôze dosiahnut velkú cast tej zmeny, ktorú moja Cirkev potrebuje. Tá zmena má vela do cinenia s posolstvami, ktoré dávam po celom svete cez zjavenia, ktoré dávam svojim malym detom, ako aj cez mnohé zjavenia sa mojej Matky na zemi v tychto poslednych dnoch, ako aj ohladom poslusnosti môjmu námestníkovi, králujúcemu Svätému Otcovi, v tomto prípade môjmu srdecne milovanému synovi Jánovi Pavlovi II.

Povedal som ti, dcéra, ze v mojej Cirkvi je kríza, VÁZNA kríza viery, kríza, ktorá je dokonca väcsia medzi mojimi biskupmi a knazmi. Niet jedného, alebo takmer ziadneho, kto by veril vo Mna a moje posolstvá, ktoré sú dávané skrze moje malé deti. Cirkev je v kríze pre krízu viery medzi vodcami mojej Cirkvi, s vynimkou niektorych z nich, a samozrejme s vynimkou Svätého Otca. Môzte si byt istí, ze on vo Mna verí.

Vsetci veriaci mojej Cirkvi dlhujú NAJVYSSIU POSLUSNOST môjmu reprezentantovi, Svätému Otcovi, ked hovorí v zálezitostiach viery, dogiem a mravov a to bez toho, aby ste pripustili alebo prekrízili svojími vlastnymi osobnymi kritériami. Bohu sa páci POSLUSNOST, pretoze poslusnost je pokora. A moji veriaci sú povinní poslusnostou mojim biskupom, ak títo biskupi sú v spojení so Svätym Otcom, to znamená, ak pracujú a riadia mojich veriacich v súlade s nariadeniami dávanymi Svätym Otcom, králujúcim a pravym pápezom. (Ako som ti to uz vysvetlil, ked príde cas väcsieho zmätku, ked príde anti-pápez, pravy pápez bude ten, ktory je oddany a ktory vzyva moju Matku. Toto je tak, lebo ten kto je od Nepriatela, a vsetci, ktorí su od Nepriatela, hrozia sa a boja sa Jej.)

Dcéra, ak Sväty Otec, ktory predchádzal králujúceho a pravého pápeza (v tomto prípade Jána Pavla II.), zanechal vám dekrét a prítomne králujúci pápez ho neodvolal alebo nezmenil, znamená to, ze králujúci pápez odobruje a prijíma ako autentické to, co jeho predchodca prehlásil. Jestvujú veci, ktoré s casom môzu byt zmenené alebo odobrené novym najvyssím velknazom - co je iné meno pre pápeza - s vynimkou dogiem, ktoré raz boli prehlásené ako pravdivé, a nimi zostávajú, bez moznosti polemiky alebo zmien od nasledujúcich pápezov, lebo kazdy pravy pápez má pomoc Ducha Svätého v oblasti dogiem. Ohladom tejto veci nie sú a ani nemôzu byt rozdiely medzi pápezmi.

Pokracujme, dcéra: Ak králujúci pápez, mocou, ktorou je zaodiaty, neodmietne predchádzajúci dekrét urobeny pravym pápezom, ten dekrét, hoci bol promulgovany pred mnohymi rokmi, zostáva PLATNYM.

Prv, nez prídeme k hlavnej myslienke tohto posolstva, chcem pripomenút svojim detom, mojim veriacim krastanom, ze prichádzajú casy a uz ste v nich, ked, aby ste jednali správne v súlade s mojou náukou, budete sa musiet riadit svojim najlepsím úsudkom zalozenym na mojom Evanjeliu a budete musiet pocúvat vylucne pravého, králujúceho pápeza. V tych casoch mnohí biskupi a knazibudú, vlastne uz postrádajú vieru. Budú to strasné casy krízy a zmätku pre moju Cirkev! Ale medzi mojimi vernymi krestaskymi laikmi nebude nedostatok opravdivych vodcov, ktorí budú verny mojej náuke a plní viery vo mna.

Áno, dcéra, nie si povinná (a to aj teraz) ani nebudes povinná poslúchat, ked nejaky biskup alebo knaz ti nariadi nieco spôsobom, ktory je v protive s ucením najvyssieho velknaza, králujúceho pápeza. Môze sa stat prípad, ked biskup alebo knaz budú mat pravdu v mnohych veciach, súhlasne so Svätym Otcom, ale budú sa rozchádzat so Svätym Otcom v inom bode, kladúc svoje vlastné logické kritérium (pre svoju krízu viery) v opozícii s tym, co bolo prehlásené Svätym Otcom alebo jeho predchodcom, cize pápezom pred ním. V tomto osobitnom prípade si povinná poslusnostou bikupovi alebo knazovi vo vsetkom, co vidís, ze je v súlade so Svätym Otcom a s náukou Cirkvi, ale nie si povinná poslúchat v tom, co popiera alebo je v protive s tym, co bolo prehlásené pravym a momentálne králujúcim Svätym Otcom, alebo je proti tomu, co zijúci pápez prijíma ako platné od predchodcu. V tomto prípade NEMUSÍS POSLÚCHAT. A nebude to neposlusnost, lebo v tom osobitnom prípade ten biskup alebo knaz nie je v jednote alebo poslusnosti s pravym a králujúcim Svätym Otcom. Pamätaj, neomylnost spocíva iba vo Svätom Otcovi. Biskupi a knazi môzu urobit chyby ak nie sú v jednote s ním, ak uprednostnujú svoje osobné kritériá (vedení pychou).

Dám ti jeden príklad: Je mnoho knazov, ktorí dali "povolenie", ak je to to, co vlastne môzes nazyvat tazkym pomylením, alebo ktorí radia zenám pouzívat vsetky mozné antikoncepcné prostriedky, ktoré sú protiprirodzené. Táto pozícia je úplne proti uceniu Cirkvi a v protive s náukou, ktorú ucí pápez. V tom prípade nemás - zdôraznujem to, NEMÁS poslúchat takého knaza, ktory dáva takéto "povolenie". NIE, lebo je to v protirecení s tym, co ucí a podporuje Sväty Otec. Avsak, ten isty knaz ta môze viest v mnohych inyc oblastiach, a ak jeho rada je v súlade s ucením Cirkvi a specificky s ucením pápezov, vo vsetkych tychto inych oblastiach ho más poslúchat, ALE NIE V TYCH, KTORÉ SA LÍSIA OD UCENIA PÁPEZA… A to isté kritérium sa má zachovávat aj ohladom biskupov. Vo vsetkom ich treba poslúchat, POSLÚCHAT vo vsetkom, OKREM toho, co je iné ako ucenie pravého, králujúceho pápeza alebo jeho predchodcu (dokial iny králujúci pápez neodvolal, nestiahol nejaky dekrét, ktory bol ustanoveny ako zálezitost poslusnosti v case predchádzajúceho, pravého a králujúceho pápeza).

Nuz, dcéra, prejdem k HLAVNEJ MYSLIENKE TOHTO POSOLSTVA.

Môj predchodca (Vsimni si ako hovorím, ja, tvoj Jezis, ako keby ja som bol králujúcim pápezom, lebo ja som naozaj v osobe Jána Pavla II. To ja diktujem zákony skrze osobu velknaza, ktory ich prehlasuje.) Môj predchodca, pápez Pavol VI (sväty pápez, ktorého len málo, velmi málo ludí môze nálezite ocenit), osvieteny Duchom Svätym, predvídal nadchádzajúcu dobu, v ktorej budú mnohoraké prejavy z neba tym najmensím z mojich detí, tym slabym a nevedomym podla múdrosti tohto sveta, epochu v ktorej bude splnené proroctvo proroka Joela:

Potom vylejem svojho ducha na kazdé telo a budú prorokovat vasi synovia i vase dcéry; vasi starci budú mávat sny a vasi mládenci budú mat videnia. Aj na sluzobníkov a sluzobnice vylejem v tych dnoch svojho ducha. (Joel 3:1-2)

(A hoci vo svojom historickom kontexte toto proroctvo bolo dané ludu Izraela, Izrael znamená a predobrazuje môj veriaci lud, mojich vyvolenych, tych, ktory si ma zvolia ako svojho Boha, Pána a Mesiása, to znamená ktoréhokolvek verného krestanského syna alebo dcéru mojej Cirkvi.)

Takze pápez Pavol VI, vediac je v blízkej budúcnosti prichystané pre Cirkev, vydal dekrét v roku 1966 prostredníctvom ktorého dal:

ÚPLNÚ A KOMPLETNÚ SLOBODU VERIT, HOVORIT A PÍSAT o ZJAVENIACH, VÍZIÁCH a LOKÚCIÁCH vsetkym svojim detom.*

Vsimni si, co bolo povedané: ÚPLNÚ A KOMPLETNÚ SLOBODU. To znamená, ze moje deti, deti mojej Cirkvi, mojej pravej Cirkvi NEPOTREBUJÚ vôbec ziadne povolenie vyjavit cokolvek v tejto oblasti: NEPOTREBUJÚ POVOLENIE od ziadneho biskupa, od ziadneho knaza, lebo povolenie a súlad s cirkevnym právom bolo dané samotnym Svätym Otcom, a biskupi, ktorí sú v spolocenstve a zjednotení s pápezom majú povinnost respektovat túto skutocnost ako takú. A kedze dokument nebol anulovany terajsím králujúcim pápezom Jánom Pavlom II., to znamená, ze on to potvrdzuje a odobruje. Preto ktorykolvek biskup alebo knaz, ktory uplatnuje iné kritérium od tohto NEJEDNÁ v súlade s tym, co bolo nariadené Svätym Otcom.
Dcéra, aplikácia tohoto ZIVOTNE DÔLEZITÉHO kritéria bude mat najvyssiu, najväcsiu a najváznejsiu dôlezitost. Hovorím ZIVOTNE DÔLEZITÉHO, pretoze, lebo aplikácia tohto kritéria v tomto bode dá mojej Cirkvi zivot, akoby nová a ozivená miazga mala kolovat a bude kolovat v jej zilách. Áno, dcéra, bude to miazga, ktorá vytieká zo samotného neba, od samotného vásho Boha, ktory vo svojom milosrdenstve a láske sa zjavuje svojim slabym a malym detom, aby skrze nich Cirkev prijala bozskú miazgu, ktorú do nej vlieva Stvoritel, tá Cirkev, ktorú jeho Syn zanechal na zemi. A táto miazga bude kvasom a zivotnou energiou pre jeho novú a pravú Cirkev, ktorá povstane z popola ako jedna, svätá a ocistená.

Dcéra, kazdy biskup, knaz alebo laik, ktory bude pouzívat kritérium odlisné od toho, o ktorom hovorím

ZOSTANE V OMYLE,

lebo bude uzívat kritérium odlisné od toho, ktoré bolo ustanovené a odobrené ako také Svätym Otcom.

Ja, tvoj Jezis a Mesiás
Vecny Velknaz
Králujúci v kazdom jednom z velknazov, ktorí ma predstavujú.
Ja, tvoj Jezis.

---------------------------------------------------------------------------------
* Thiara, tento dekrét nikdy neprisiel na verejnost pre jeho nepriatelov, ale dekrét bol napísany. Akokolvek, skrz to málo, co z toho vyslo navonok, skrze zrusenie "Indexu", to samo osebe dáva mojich detom slobodu ohladom vsetkého, o com tu hovorím, beztoho, aby Cirkev potrebovala zasahovat, okrem prípadu, kde ludia predstavujú ucenie ako oficiálne. V tomto písaní vysvetlujem to, co bolo ludom neznáme. Ci som ti nepovedal, ze demaskujem svojich nepriatelov, Nepriatela a vsetky práce Nepriatela? Ver, ze takto to bude. - Tvoj Jezis, ktory ta miluje.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2008 :  14:28:13  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Citujem z knihy: Garabandal udalosti a data,
od : P.Eusebio Garcia de Pesquera OFM
vydanej : MCM Olomouc 1999

"Jeho svatost papez Pavel VI. dne 14. rijna 1966 potvrdil dekret Posvatne kongregace pro sireni viry (c. 58/59 A.A.S.), ktery dovoluje uverejnovani spisu tykajicich se nadprirozenych zjeveni, i kdyz nemaji "Nihil Obstat" cirkevni autority."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2008 :  19:11:03  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
a nie si Ty Martin P nahodou ten Martin z dechtickych zjaveni? Resp. nezucastnujes sa puti, ktore sa tam konaju? Ked sa tak zaoberas vsetkymi zjaveniami a "zjaveniami", ktore sa kde objavili. Myslim ze Garabandal, rovnako ako Medzugorie neboli cirkevne uznane. A preco sa tak nahanat za zjaveniami za kazdu cenu? Lepsie je byt skepticky, opatrny ako "naletiet" na kazdu senzaciu. Pockat na oficialne stanovisko a vyjadrenie Cirkvi a s pokojom v srdci ho prijat. Ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gabriel

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2008 :  20:08:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Gabriel  Pridať Gabriel do zoznamu priateľov
Lenze, kym pride oficialne vyjadrenie Cirkvi, tak budeme vsetci mrtvi. Ako priklad uvediem Litmanovu. Oficialne sa setrenie uz skoncil a zapecatilo, otvori sa za 50 rokov. Ja nechcem tak dlho cakat.

Kazdy ide za idealmi svojho srdca. Nechajme jeden druheho, ved sa mame milovat !!!

Gabo

My milujeme Jeho , lebo On prv miloval nas.




 Krajina: Vatican City  ~  Počet príspevkov: 61  ~  Člen od: 15 november 2005  ~  Posledná návšteva: 06 február 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2008 :  20:23:34  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Kazdy ide za idealmi svojho srdca. Nechajme jeden druheho, ved sa mame milovat !!!

Gabo

Pôvodne zaslal Gabriel - 24 január 2008 :  20:08:09


Prave laska nam kaze upozornovat druhych na omyly. Tvrdit opak znamena, nevediet co je to laska.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Gabriel

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2008 :  21:58:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Gabriel  Pridať Gabriel do zoznamu priateľov
Bojoval by si proti kriziakom a ich vypravam, keby si zil v stredoveku?

Bol by si proti papezovi.

Keby si bol vtedy za papeza bol by si proti papezovi v casoch Jana Pavla II.

Co je lepsie ???

Ale ja som posledby, kto by chcel znevazovat papeza. To nieje mojim umyslom.

Len upozonujem, ze skutocna pravda vyjde najavo casto az po rokoch.

To bude aj pripad Medzugorja, ak dovtedy nepride apokalypsa.

Pax et Bonum !!!

My milujeme Jeho , lebo On prv miloval nas.




 Krajina: Vatican City  ~  Počet príspevkov: 61  ~  Člen od: 15 november 2005  ~  Posledná návšteva: 06 február 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2008 :  09:12:20  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
a nie si Ty Martin P nahodou ten Martin z dechtickych zjaveni? Resp. nezucastnujes sa puti, ktore sa tam konaju? Ked sa tak zaoberas vsetkymi zjaveniami a "zjaveniami", ktore sa kde objavili. Myslim ze Garabandal, rovnako ako Medzugorie neboli cirkevne uznane. A preco sa tak nahanat za zjaveniami za kazdu cenu? Lepsie je byt skepticky, opatrny ako "naletiet" na kazdu senzaciu. Pockat na oficialne stanovisko a vyjadrenie Cirkvi a s pokojom v srdci ho prijat. Ela

Pôvodne zaslal Ela - 24 január 2008 :  19:11:03

Ela: Toto je kamen urazu a ukazka ako tu fungujete.

Papez Pavol VI vydal utajeny dekret.
Ostatni papezi ho nezrusili, cim ho potvrdzuju ako dodnes platny a pre nas zaväzny.
Pan Jezis o tomto dekrete dal osobitne posolstvo.
Biskup Danylak potvrdil pravost.

Pan Jezis vravi, "aplikácia tohoto ZIVOTNE DÔLEZITÉHO kritéria bude mat najvyssiu, najväcsiu a najváznejsiu dôlezitost. "

Co ti chyba, ake potvrdenie ma vyssiu autoritu ako papez? A tu mas viac ale pytas sa akoby sme tu mali cosi nepodstatne a mali na co cakat.
To co robis je len nepochopenie alebo tu mate nejaky taky princip, ktorym ani Boh nepohne ? Ani biskup uz nie je autorita ani papez nestaci?

Skusali ste tu ustami radar-ky nadhadzovat, ze sa tu objavili nejaki neposlusnici. Lenze pozrime sa co a ako sa tu deje a zrazu je to o inom, nie o prichodzich co nevedia posluchat ale o predsudkoch a nepoznan v tomto fore.

Martin


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2008 :  10:45:52  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Som zvedavy, co povie martinP teraz:

Pán Ježíš řekl svaté Markétě Marii Alacoque: „Jsem rád, pokud dáváš přednost vůli svých nadřízených, když ti zakazují konat to, co já od tebe žádám."

Protireci si Jezis?

Ale to len na okraj. Viac ma zaujalo toto:

Papez Pavol VI vydal utajeny dekret.
Pre koho bol urceny, ked je utajeny? Ako si sa o nom dozvedel? Kde sa da najst cele znenie daneho utajeneho dokumentu?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2008 :  11:33:38  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
No pokial sa nemylim, Maria Alacoquelova bola reholnicka, predstavenym zlozila slub absolutnej poslusnosti a tento slub ju viazal, co aj Jezis respektoval, ze ten slub musi teda dodrzat. Ale to, ze ten papezsky dokument je vraj nejaky utajeny - tajny, fíha, to tiez u mna ihned zbystrilo oči a uši...



 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2008 :  12:17:01  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Pierre: Dakujem za odpoved Matovi.
Mato: Pan Jezis vravi "tento dekrét nikdy neprisiel na verejnost pre jeho nepriatelov," mysli papezovych, tak sa musis na utajenie pytat tych nepriatelov, lebo papez nevydava dekrety do archivu ale ludu. Nepriatelia to boli neposlusni vysoko postaveni ludia v papezovom okoli.

Nevedel som ho zohnat ale bol citovany v knihe, ktoru mam a tu som ju uviedol.
"Jeho svatost papez Pavel VI. dne 14. rijna 1966 potvrdil dekret Posvatne kongregace pro sireni viry (c. 58/59 A.A.S.), ktery dovoluje uverejnovani spisu tykajicich se nadprirozenych zjeveni, i kdyz nemaji "Nihil Obstat" cirkevni autority."

Ak sa k presnemu zneniu dostanes, prosim ta, publikuj ho aj tu.

Martin

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2008 :  12:30:08  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Pierre: Dakujem za odpoved Matovi. [/b]

Pôvodne zaslal MartinP - 25 január 2008 :  12:17:01



Vyborne, z tohto usudzujem ze s pierrom suhlasis. Ulahci nam to pracu pri diskusii o Medzugorji.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2008 :  17:18:51  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
No pokial sa nemylim, Maria Alacoquelova bola reholnicka, predstavenym zlozila slub absolutnej poslusnosti a tento slub ju viazal, co aj Jezis respektoval, ze ten slub musi teda dodrzat.


Pierre, co sa tyka sukromnych zjaveni, laik ma zase posluchnut spovednika a postupovat, ako spovednik povie, aj ked by mu zjavenie kazalo konat inak, ako urcil spovednik..

Boh je laska.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2008 :  17:39:30  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
No pokial sa nemylim, Maria Alacoquelova bola reholnicka, predstavenym zlozila slub absolutnej poslusnosti a tento slub ju viazal, co aj Jezis respektoval, ze ten slub musi teda dodrzat.


Pierre, co sa tyka sukromnych zjaveni, laik ma zase posluchnut spovednika a postupovat, ako spovednik povie, aj ked by mu zjavenie kazalo konat inak, ako urcil spovednik..

Pôvodne zaslal radar - 25 január 2008 :  17:18:51

Myslim, ze sa bavime o inom. Nemala by si posluchnut co nie v zhode s ucenim papeza. To je asi cely problem.

Poslusnost je vysoko dolezita cnost ale ako som tu uviedol a cirkev biskupom Danylakom odobrila, sam Pan Jezis nam cez posolstvo ukazuje, ze nie je spravne bezpodmienecne posluchat biskupa vo veci, v ktorej sa odchyluje od ucenia papeza.

Pan Jezis ukazuje priklad a zaroven zivotne dolezitu vec pre zivot cirkvi -uplnu akompletnu slobodu verit a sirit informacie o zjaveniach, lokuciach a pod, bez potreby akehokolvek schvalovania cikvou.

Tuto slobodu mame od papeza a teda nik nizsie postaveny ziadny nam ju nemoze vziat - ani biskup, ani spovednik.

Prave pre stav biskupstva bolo nutne oslobodit veriacich v tomto bode.

Okrem ineho z toho vyplyva pre kazdeho veriaceho potreba naucit sa rozlisovat co je prave a poznat Pana.

Martin

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2008 :  18:50:18  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Pan Jezis ukazuje priklad a zaroven zivotne dolezitu vec pre zivot cirkvi -uplnu akompletnu slobodu verit a sirit informacie o zjaveniach, lokuciach a pod, bez potreby akehokolvek schvalovania cikvou


Drahy Martin, tvoj problem je,ze veris falosnym posolstvam a branis sa ,skumaniu biskupov,odvolavajuc sa na neprave posolstvo, takze ta diabol lahko klame. To, ze si prisiel na toto forum je milost od Boha, ktory ti dava sancu, dat v tvojom zivote tieto veci do poriadku.Neboj sa, On je nekonecne mocny a nekonecne ta miluje. Modli sa teda ,aby ti Pan Jezis ukazal tvoj omyl,zacni sa konkretne modlit za pokoru a poslusnost, aj ked si myslis, ze mas pravdu. Porozpravaj sa o posolstvach a zjaveniach s mudrym spovednikom, lebo Pan Jezis povedal sv. Faustine, ze v spovedi hovori On /Jezis/ a knazom sa iba zakryva a prijimaj Jezisa vo sv. prijimani. Citaj temu "Medzugorie, pravda alebo podvod."Aj ja sa budem za teba velmi modlit, lebo ver mi, ak sa nedostanes z tohto omylu, ohrozi to radikalne tvoju spasu,. Toto nie je hrozba, ale priatelske upozornenie, ktore vychadza zo starocnych skusenosti cirkvi s takymito pripadmi.Este dodavam, ze Pan Jezis povedal apostolom a ich nastupcom biskupom:"Kto vas pocuva mna pocuva, kto vami pohrda mnou pohrda "Kristus by sa takto s apostolmi a ich nastupcami biskupmi nikdy nestotoznoval, keby sa vo viere a mravoch boli mohli mylit a tak uviest do omylu aj inych.Takze sa neboj a nechaj, nech posolstva a zjavenia preveria biskupi, mas predsa jasny prislub Pana Jezisa v Biblii, ze ked budes biskupov pocuvat, budes tym pocuvat sameho Krista. A never posolstvu, ktore tymto Kristovym slovam v Biblii protireci.

Boh je laska.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2008 :  14:44:22  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
citácia:
Pan Jezis vravi "tento dekrét nikdy neprisiel na verejnost pre jeho nepriatelov," mysli papezovych, tak sa musis na utajenie pytat tych nepriatelov, lebo papez nevydava dekrety do archivu ale ludu. Nepriatelia to boli neposlusni vysoko postaveni ludia v papezovom okoli.

Nevedel som ho zohnat ale bol citovany v knihe, ktoru mam a tu som ju uviedol.
"Jeho svatost papez Pavel VI. dne 14. rijna 1966 potvrdil dekret Posvatne kongregace pro sireni viry (c. 58/59 A.A.S.), ktery dovoluje uverejnovani spisu tykajicich se nadprirozenych zjeveni, i kdyz nemaji
"Nihil Obstat" cirkevni autority."


Ak sa k presnemu zneniu dostanes, prosim ta, publikuj ho aj tu.
Martin
Pôvodne zaslal MartinP - 25 január 2008 : 12:17:01


Nuž neviem, či tu pomaly nie je potrebné zaviesť aj termín "tzv. katolík".
Charakteristický je asi tým, že uverí čomukoľvek, rozum a logiku necháva tak trošku pomimo - hlavné, že má "nejaké pramene" ktoré sú isto hodnoverné, veď sú v tej a tej knihe, alebo na tej a tej stránke na internete.
Porovnajme napríklad tieto informácie:

Úryvok z odkazu p. Gabriela na inom fóre – odkazuje na údaje z jednej www stránky:

V "Acta apostolieas saedis" 58/16 zo dňa 29.12.1966 bol vytlačený dekrét pre vierouku zo dňa 15.11.1969, ktorý pápež Pavol VI. schválil a dal príkaz na jeho uverejnenia. Týmto dekrétom, ktorý nadobudol platnosť o 3 mesiace po vyhlásení, stratili platnosť kánony 1399 a 2318 CIC. Naďalej sa už nezakazuje uverejňovať bez cirkevného povolenia spisy o nových zjaveniach, videniach, proroctvách, zázrakoch a pod.

Takže – prosím – používajme iba rozum!
Vraj v AAS z roku 1966 – bol vytlačený dekrét, ktorý bol schválený o 3 roky NESKORŠIE...
Takže - máme tu 3 dátumy - október 1966, december 1966 a november 1969. Naozaj dôveryhodné pramene - ktoré sa nevedia zjednotiť ani v dátume.
Ďalej - A.A.S. je verejným periodikom. Ako potom údajne tajný dokument mohol byť vyhlásený verejne (ak bol tajným)? Proti tomu - môže tajný dokument rušiť časť verejného dokumentu? Má pre niekoho záväznosť - keď je tajný? Tajný dekrét nikdy nemá povahu zákona, preto nemohol zrušiť verejne platný zákon (a teda ani dva kánony). Taktiež - nikto nie je povinný, ba ani sa nesmie riadiť zákonom, o ktorého existencii má iba neisté poznanie.

Pravdivostná hodnota citovaných informácií od pánov MartinaP a Gabriela - o akomsi tajnom dekréte – dostáva na základe uvedených úryvkov veľmi diskutabilný (t.j. nedôveryhodný) rozmer.

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 28 január 2008 :  09:16:52  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
radar: Asi si si nevsimla kto odobril posolstvo, ktore oznacujes za falosne. Biskup Danylak. Je to presne to co potrebujes mat, overenie biskupom - skumal, vydal verdikt a vyplynulo z toho, ze mas hodnoverne posolstvo. V nom nie je pocut len tak nejaky hlas ale sam Pan Jezis uci vo veci ZIVOTNE dolezitej pre cirkev.

A ty mi tu cosi rozpravas o falosnych posolstvach. Kde je poslusnost z tvojej strany ved tu ignorujes rozhodnutie papeza. O papezskom dekrete je biskupom Danylakom potvrdene prave posolstvo od Pana Jezisa.

Prosim Vas o sudnost. Opakovanim " branis sa posudeniu biskupom "
a pritom sami ignorujete co biskup posudil ako prave sa nikam nedostaneme.

zmurka: Ten dekret je presne citovany staci ho najst ja som to neurobil ani nemusim. Ty vsak naznacujes pochybnosti a pritom obchadzas co bolo povedane. Dekret ma cislo a je niekde presne zachyteny.

Ak ja tvrdim, ze je tajny - tak to ja pomenuvam fakt, ze nebol zverejneny a odvolavam sa na tvrdenie z posolstva.

Toto utajenie nie je obvykle ani nie jej zelanim papeza. Je pracou jeho nepriatelov to opat tvrdi pan Jezis a nie ja. Ze je to pan Jezis ti v autorite pastiera cirkvi tvrdi biskup Danylak. Tancekmi okolo takych alebo onakych dohadov o datumoch sa na podstate nic nemeni.

Radsej sa skus dostat k citovanemu zdroju. Lebo ak to nakoniec hocikto
spravi a dostanes znenie dekretu o com budu podobne "argumenty"?

Martin

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 28 január 2008 :  11:59:40  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
citácia:
Prosim Vas o sudnost.
zmurka: Ten dekret je presne citovany staci ho najst ja som to neurobil ani nemusim. Ty vsak naznacujes pochybnosti a pritom obchadzas co bolo povedane. Dekret ma cislo a je niekde presne zachyteny.
Ak ja tvrdim, ze je tajny - tak to ja pomenuvam fakt, ze nebol zverejneny a odvolavam sa na tvrdenie z posolstva.
...
Radsej sa skus dostat k citovanemu zdroju. Lebo ak to nakoniec hocikto
spravi a dostanes znenie dekretu o com budu podobne "argumenty"?
Pôvodne zaslal MartinP - 28 január 2008 :  09:16:52


Martin - aj ja ťa prosím o súdnosť, a trošku logiky k nej.

Ty si sa začal odvolávať na tajný dokument, ktorého existenciu a verejné publikovanie si tu doložil nedôveryhodne.
A spokojne potom napíšeš:
citácia:
dekret je presne citovany staci ho najst ja som to neurobil ani nemusim

Alebo tiež:
citácia:
Radsej sa skus dostat k citovanemu zdroju...

Doložíš nedôveryhodné pramene, sám to týmto priznávaš a obhajuješ ich údajným mexickým posolstvom schváleným vraj ukrajinským biskupom v Toronte.

Navyše nabádaš k neposlušnosti voči pápežovi hoci:
Tajný dekrét nikdy nemá povahu zákona, preto nemohol zrušiť verejne platný zákon (a teda ani dva kánony). Taktiež - nikto nie je povinný, ba ani sa nesmie riadiť zákonom, o ktorého existencii má iba neisté poznanie.

Dôveryhodnosť svojich príspevkov si týmto iba ešte viac spochybnil.

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 28 január 2008 :  14:37:43  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
Doložíš nedôveryhodné pramene, sám to týmto priznávaš a obhajuješ ich údajným mexickým posolstvom schváleným vraj ukrajinským biskupom v Toronte.

Navyše nabádaš k neposlušnosti voči pápežovi hoci:
Tajný dekrét nikdy nemá povahu zákona, preto nemohol zrušiť verejne platný zákon (a teda ani dva kánony). Taktiež - nikto nie je povinný, ba ani sa nesmie riadiť zákonom, o ktorého existencii má iba neisté poznanie.

Dôveryhodnosť svojich príspevkov si týmto iba ešte viac spochybnil.

Pôvodne zaslal zmurka - 28 január 2008 :  11:59:40

Tusim dokazes prekutit aj to co nie je treba.

Tvoj "udajny biskup" je skutocny biskup to si mozes lahko overit, skus aspon zagooglit: biskup Danylak. Akonahle bude pre teba, tym cim v skutocnosti aj tak je, budu tvoje vyvody na vode.

Ako ti vysvetluje Pan Jezis, platnost papezskeho dekretu je dana jeho promulgaciou a nie zverejnenim. Je platny aj preto, ze ho ziadny nasledujuci papez nezrusil.

Je platny ved na jeho zaklade boli zrusene ako si sama uviedla dva clanky kanona medzi inym ludovo povedane "index povolenej literatury".

Kedze toto vsetko sa stalo a je dnes platne v RKC nech je to pre teba silna indicia, ze tu nevravim do vetra.

Over si biskupa Danylaka, dozvies sa aj ine velmi mocne veci (napr. udalosti v Korejskom Naju, eucharisticky zazrak tam aj pri audiencii v Rime u papeza Jana Pavla II aj s foto dokumentaciou).

Potom zmen svoj postoj, precitaj si a pouc sa z toho co ti tento pastier oznacil za pravy zdroj.

Martin

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: O pristupe ku zjaveniam Téma Next Topic: Magia - preco nie?  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06