Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Vyznam nicku Rarach
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Eutanazia... Téma Next Topic: Exorcizmus...  

Bystrican

Stav: offline

 Odoslaný - 23 január 2008 :  00:16:51  Zobraziť profil  Pridať Bystrican do zoznamu priateľov
RARACH - diabol (op. anjel):
preobliect sa za certa, pokusenie diabla,
satan, satanas:
pekelný satanas,
Antikrist (diabol ako protivník Krista),
pren. antikrist (zly clovek),
zly duch, zloduch, pekelnik, demon, lucifer, bes,
SYNONYMICKY SLOVNIK SLOVENSKEHO JAZYKA
ZVLASTNY NICK NAME NA KATOLICKOM FORE

 Krajina: Canada  ~  Počet príspevkov: 62  ~  Člen od: 23 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 19 máj 2018 Upozorniť moderátora 

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 23 január 2008 :  01:58:42  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Pan Bystrican, ano, podla uvedeneho slovnika ide o dane vyznamy. Synonymicke slovniky vsak nie su vykladove, a to je zasadna vec, ak niekto chce urcovat vyznamy pojmov. Synonymicke slovniky neberu ohlad na vyznamove odtiene synonym. Cez synonyma sa da vyrobit taky semioticky protipol, az by jeden ziral (ako sa vám pacia niektore zo synonym slov úd, víla, pošva, samohonec, zlaty dazd, social ceed, vtak, inkvizitor, karneval, odporca, pyramida, trojuholnik, ..humusne synonyma maju aj pojmy cisto nabozenske ako Pontifex Maximus, S.P.Q.R., tabernakulum, knaz, omsa, cadaver, ..). Rarach je cast prezyvky, ku ktorej sa viaze ista vyznamna minulost, v plnom zneni Rarach z bazaru. Svojho casu leptal ulety starokatolickej cirkvi na Slovensku, v sucasnosti ma ambicie ODPORCU tzv. tradicionalistickych skodcov (na areopagu som pod tymto nickom dokazoval zla oravecizmu). Naopak, pokial by sa ukazalo, ze tradijci moju kritiku zvladaju, nech len s Rarachom pozametaju, podobne ako sv. Prokop pooral s rarachom. Povazujem tento nick za mnohonasobne emblematicky. Pokial by sa tu vsak rozmohli zbytocne konspiracne fabulacie, bez problemov poziadam o zmenu nicku na Mel Gibson.
Pravdivostna hodnota tvrdeni na ziadnom nicku nezavisi a to je hadam to jedine, co je skutocne dolezite. Najma na katolickom fore ma ist o to. Co poviete.

Dufam, ze tu nezanesieme temu, inak zalozim novu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 23 január 2008 :  13:39:59  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
Nechcem zanášať tému - iba kratučká reakcia na p. Bystričana:

rare – vzácny, zriedkavý, ušľachtilý, zvláštny, mimoriadny, výnimočný, unikátny
ache – bolieť, túžiť, pociťovať bolesť, úzkosť, ľutovať…

rara avis - vzácny vták; v prenesenom význame niečo neobyčajné, vzácne, cenné, vzácny hosť, neobvyklá návšteva, tzv. biela vrana

takže aj takto by sa dalo uvažovať nad nickom p. R.

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 23 január 2008 :  14:51:15  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Potom by rara ch, znamenal vzacny CH

A teraz podme spekulovat, co znamena to CH

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 23 január 2008 :  21:41:05  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
citácia:

A teraz podme spekulovat, co znamena to CH
Pôvodne zaslal Mato - 23 január 2008 : 14:51:15



Ani za svet ...

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 23 január 2008 :  22:00:50  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

A teraz podme spekulovat, co znamena to CH
Pôvodne zaslal Mato - 23 január 2008 : 14:51:15



Ani za svet


Pripajam sa

Boh je laska.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2008 :  00:29:54  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Teraz ku mne ci k zmurke?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bystrican

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2008 :  11:59:21  Zobraziť profil  Pridať Bystrican do zoznamu priateľov
citácia:
Nechcem zanášať tému - iba kratučká reakcia na p. Bystričana:

rare – vzácny, zriedkavý, ušľachtilý, zvláštny, mimoriadny, výnimočný, unikátny
ache – bolieť, túžiť, pociťovať bolesť, úzkosť, ľutovať…

rara avis - vzácny vták; v prenesenom význame niečo neobyčajné, vzácne, cenné, vzácny hosť, neobvyklá návšteva, tzv. biela vrana

takže aj takto by sa dalo uvažovať nad nickom p. R.


Pôvodne zaslal zmurka - 23 január 2008 :  13:39:59



Zmurka, asi citas v anglickom slovniku :rare, ache...no ja som myslel na vyznam slova rarach ako sa pouzival u nas na Slovensku jednoduchymi ludmi. Rarach na tomto fore je naozaj velmi vzdelany, ovlada latinu, a cudzimi slovami doslova hyri, az ma tym ohuruje a musim pozerat do slovnika cudzich slov. Ved co uz, kazdy sme iny. Nech je teda Rarachom, radsej ako Mel Gibsonom. Pomodlil som sa za neho nech ho pycha nepremoze.

 Krajina: Canada  ~  Počet príspevkov: 62  ~  Člen od: 23 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 19 máj 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2008 :  14:14:42  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Teraz ku mne ci k zmurke


K zmurke

Boh je laska.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2008 :  14:41:12  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
citácia:

Zmurka, asi citas v anglickom slovniku :rare, ache...no ja som myslel na vyznam slova rarach ako sa pouzival u nas na Slovensku jednoduchymi ludmi. Rarach na tomto fore je naozaj velmi vzdelany, ovlada latinu, a cudzimi slovami doslova hyri, az ma tym ohuruje a musim pozerat do slovnika cudzich slov. Ved co uz, kazdy sme iny. Nech je teda Rarachom, radsej ako Mel Gibsonom. Pomodlil som sa za neho nech ho pycha nepremoze.
Pôvodne zaslal Bystrican - 24 január 2008 :  11:59:21


Hej - máš pravdu, použila som anglický slovník. A priznám sa, používam aj latinský slovník, no ešte častejšie Slovník cudzích slov - je to online dobrý pomocník - aj keď tam ešte všetko nenájdem.
A - OK - radšej Rarach (a modlitby) ako Mel Gibson - aj keď voči MG v podstate nič nemám.

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2008 :  18:25:43  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

A - OK - radšej Rarach (a modlitby) ako Mel Gibson - aj keď voči MG v podstate nič nemám.

Pôvodne zaslal zmurka - 24 január 2008 :  14:41:12


Som prekvapeny, ze by rarach chcel byt Mel Gibson, ved mel gibson je tiez prestavitel jedneho z -izmov

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2008 :  18:42:39  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Je. Riadne problematickeho -izmu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Eutanazia... Téma Next Topic: Exorcizmus...  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06