Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Charizmy a ich posudzovanie
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Ake ma Satan limity? Téma Next Topic: Rozum a viera (a milosti)
Strana: z 3

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 16 január 2008 :  19:57:02  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Podme skusit teda trosku vybusnejsiu temu:
(poznamka: to co budem v tejto teme pisat nemusi vyjadrovat moj osobny pohlad na danu problematiku)

Kto teda a na zaklade coho moze posudzovat dary?

Sv. Pavol pise:
Proroci nech hovoria dvaja alebo traja a ostatní nech posudzujú.

Kto prorokuje, hovorí ľuďom na budovanie, povzbudenie a potešenie. - nie je toto navod, ako posudzovat dar proroctva?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora 

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 16 január 2008 :  22:30:07  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Posudzovat duchovne dary, nie je schopny nikto, iba katolicki biskupi.

Boh je laska.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 16 január 2008 :  22:31:25  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Odkial mas toto tvrdenie? Vies ho dolozit nejakymi dokumentami?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 16 január 2008 :  22:37:11  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Slova Jezisa Petrovi:Tebe dam kluce od nebeskeho kralovstva:a cokolvek zviazes na zemi, bude zviazane aj na nebi a cokolvek rozviazes na zemi, bude rozviazane aj na nebi.

Boh je laska.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 16 január 2008 :  22:43:28  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Mas aj nieco dalsie? Ine miesto v Biblii ci v cirkevnych dokumentoch?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 16 január 2008 :  23:11:06  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
No Mato v slovach Jezisa Petrovi je naozaj obsiahnute vsetko. Samozrejme su aj ine vyroky v Biblii,ktore to dosvedcuju, ale priznam sa uprimne,ze by som ich musela pohladat na co nemam pri sposobe svojho zivota.velmi cas. Ale netrapi ma to, lebo som presvedcena, ze ty a este niektori dalsi tu na fore tieto vyroky poznate omnoho lepsie ako ja a ani ich nemusite velmi hladat... Za seba mozem povedat, ze citanie prispevkov na tomto fore mi naozaj vela dava, dozvedela som sa tu nove veci a bola som a dufam, ze aj budem svedkom dalsich velmi fundovanych a mudrych odpovedi, co ma ako katolika velmi tesi.Tiez som si tym aj troska poopravila mienku o sebe a cvicim sa tu v pokore, aj ked sa to nezda

Boh je laska.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 17 január 2008 :  05:08:18  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Odkial mas toto tvrdenie? Vies ho dolozit nejakymi dokumentami?

Pôvodne zaslal Mato - 16 január 2008 :  22:31:25



Ozrejmi si kto je biskup v Katolickej Cirkvi
Otazky , ktore tu zaznievaju svedcia o tom , ze katolici nevedia zakladne veci ako monarchicky episkopat , moc biskupov a moc uradu , ktori zastavaju

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 17 január 2008 :  15:14:12  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
No Mato v slovach Jezisa Petrovi je naozaj obsiahnute vsetko.

Pôvodne zaslal radar - 16 január 2008 :  23:11:06


Hoci je pravda, ze tieto slova hovoria o znacnej autorite, ktoru dostali apostoli a ich nastupcovia biskupi, neda sa z nich jednoznacne usudit, ze sa to tyka aj posudzovania chariziem. Podla coho tak usudzujes?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 17 január 2008 :  15:53:32  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov


citácia:
Hoci je pravda, ze tieto slova hovoria o znacnej autorite, ktoru dostali apostoli a ich nastupcovia biskupi, neda sa z nich jednoznacne usudit, ze sa to tyka aj posudzovania chariziem. Podla coho tak usudzujes?

Podla slova "cokolvek" v danom Jezisovom vyroku.Myslim si ze toto Jezisove slovo nesvedci o znacnej autorite, ale o uplnej autorite.

Boh je laska.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 17 január 2008 :  16:42:38  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Podla slova "cokolvek" v danom Jezisovom vyroku.Myslim si ze toto Jezisove slovo nesvedci o znacnej autorite, ale o uplnej autorite.

Pôvodne zaslal radar - 17 január 2008 :  15:53:32


To by sme potom ale mohli povedat, ze ked cokolvek tak napriklad aj to, aku farbu auta si mam kupit, ci kam mam ist na dovolenku.
Cim sa toto cokolvek lisi od toho cokolvek vztahujuceho sa na posudzovanie chariziem?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slniecko

Stav: offline

 Odoslaný - 17 január 2008 :  18:52:33  Zobraziť profil  Pridať slniecko do zoznamu priateľov
Posudzovat duchovne dary, nie je schopny nikto, iba katolicki biskupi.
Tu nejde o posudzovanie darov, ale od koho sú tie dary. Rozlišovanie duchov môže robiť v prvom rade biskup z titulu svojho úradu, ďalej ten koho biskup tým poveril (exorcisti).

Každý z nás patrí do určitej farnosti a v prípade problémov má zájsť za správcom farnosti. A je plnej v kompetencii kňaza posúdiť, či potrebuje pomoc cirkevnej autority teda biskupa resp. jeho povereného exorcistu.

O tom či sú dary autentické sa nevydáva žiadne rozhodnutie! Konzultovala som to s kňazom.
Ďalej som sa na postup posudzovania duchovných darov informovala dnes na Biskupskom úrade a dlho som musela vysvetľovať čo to vlastne chcem a ani som odpoveď nedostala?!

Mato, odkiaľ teda máte tieto informácie?
Zaujímavé je to, že na základe neoverených informácii si si dovolil povedať, že sa odmietam podrobiť cirkevnej autorite a naznačil si, že klamem, lebo ma neskúmal biskup. Väčšina diskutujúcich tvrdila, že klamem hoci paradoxne všetci tvrdia, že posudzovať to môže len cirkevná autorita!
Čo na to povedať, ak nie Pane odpusť im lebo nevedia čo činia!

Predsa len nejaké informácie si môžte vypočuť v relácii Od ucha k duchu v téme Ezoterika..., z júna 2007 v archíve rádia Lumen (približne 135min.). Tam jasne uvádza bývalý pomocný exorcista BB, že to rozlišujú aj exorcisti, čo je vzhľadom na prvú moju vetu logické.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 59  ~  Člen od: 12 október 2007  ~  Posledná návšteva: 17 február 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 17 január 2008 :  20:15:35  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
povedz biskupovi , ze vyhanas diabla , co ti na to povie

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slniecko

Stav: offline

 Odoslaný - 17 január 2008 :  20:50:43  Zobraziť profil  Pridať slniecko do zoznamu priateľov
To by som mu musela klamať, lebo to nerobím a robiť nemôžem.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 59  ~  Člen od: 12 október 2007  ~  Posledná návšteva: 17 február 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 17 január 2008 :  21:02:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
a co vlastne robis ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slniecko

Stav: offline

 Odoslaný - 17 január 2008 :  21:19:24  Zobraziť profil  Pridať slniecko do zoznamu priateľov
modlím sa

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 59  ~  Člen od: 12 október 2007  ~  Posledná návšteva: 17 február 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 17 január 2008 :  21:34:04  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
tak to mozes to je pravda Ked si biskupovi povedala ze sa modlis , tak ta musel len pochvalit
Aj ja sa modlim

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 17 január 2008 :  22:03:59  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ale vratme sa spat k podstate - odkial pochadza informacia, ze dary moze posudzovat iba biskup?
Ako to, ze na biskupskom urade o nicom takom nepoculi?
Existuje oficialne vyjadrenie o nejakom dare ci uz v pozitivnom, alebo negativnom zmysle?
Existuju nejake priklady z minulosti, ci sucasnosti?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 17 január 2008 :  22:45:31  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Ma
citácia:
to-To by sme potom ale mohli povedat, ze ked cokolvek tak napriklad aj to, aku farbu auta si mam kupit, ci kam mam ist na dovolenku.
Cim sa toto cokolvek lisi od toho cokolvek vztahujuceho sa na posudzovanie chariziem?
Lisi sa tym ze charizmy su predsa dary Ducha Svateho., ktore su dane ludom pre ich spasu a pre spasu inych.Patria teda tiez do Bozieho zjavenia. A kedze Bozie zjavenie obsahuje pravdy viery a mravne prikazania, papez a biskupsky zbor su neomylni len v otazkach viery a mravov, cize mozu zvazovat a rozvazovat cokolvek iba v oblasti Bozieho zjavenia, cize v oblasti viery a mravov. Biblia obsahuje Bozie zjavenie, autorom Biblie je Jezis Kristus a ten ucil, co mame robit a verit,aby sme boli spaseni.A napr. farba auta nam nijako nedopomoze k spase, preto o nej apostoli nemusia ucit neomylne.

Boh je laska.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bystrican

Stav: offline

 Odoslaný - 18 január 2008 :  02:32:15  Zobraziť profil  Pridať Bystrican do zoznamu priateľov
citácia:
Ale vratme sa spat k podstate - odkial pochadza informacia, ze dary moze posudzovat iba biskup?
Ako to, ze na biskupskom urade o nicom takom nepoculi?
Existuje oficialne vyjadrenie o nejakom dare ci uz v pozitivnom, alebo negativnom zmysle?
Existuju nejake priklady z minulosti, ci sucasnosti?


Pôvodne zaslal Mato - 17 január 2008 :  22:03:59


to Mato;
ta informacia pochadza (citujem KKC cl. 801):...je vzdy potrebne rozoznavanie chariziem. Nijaka charizma neoslobodzuje od zavislosti pastierov (biskupov) Cirkvi, lebo im "zvlast patri uloha neuhasat Ducha, ale vsetko skumat a drzat sa toho co je dobre" (Lumen Gen. 12:AAS 57), aby vsetky charizmy vo svojej rozmanitosti a vzajomnom doplnani boli "na spolocny uzitok" (1Kor 12,7)
- bolo by zaujimave vediet skym Slniecko hovorila na BU, dufam, ze biskup to nebol, inak by jej odpoved, aspon si myslim, mal dat.
Nie mi je zvlastne, ze slniecko tie dary ma, ved kazdy pokrsteny v mensej ci vacsej miere dostal dary Ducha sv. na uzitok spolocenstva. Tieto sa v prvom rade prejavuju v laske. "Kazdy laik je na zaklade darov, ktore dostal svedkom a zivym nastrojom poslania Cirkvi, podla miery akou nas obdaroval Kristus".(Ef 4,7)

 Krajina: Canada  ~  Počet príspevkov: 62  ~  Člen od: 23 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 19 máj 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 18 január 2008 :  06:52:32  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Skusme definovat problem takto
Suhlasim , ze kazdy pokrsteny ma dary Ducha Svateho Ved kto by to popieral , popieral by aj samotneho Ducha Svateho a Jeho sedem darov
Problem nastava , ze su prejavy autenticke , ktore su od Boha a neautenticke , ktore pramenie v prekliatom , aby zmiatol veriacich
A teraz ide o to , podla coho sa da posudit prave od falosneho

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slniecko

Stav: offline

 Odoslaný - 18 január 2008 :  10:10:25  Zobraziť profil  Pridať slniecko do zoznamu priateľov
A teraz ide o to , podla coho sa da posudit prave od falosneho

Všetko bolo vysvetlené v relácii, na ktorú som Vás upozornila.

Jednoznačne treba skúmať od koho tieto dary pochádzajú a tiež strom poznáš po ovocí.
Ak liečiteľka vyrába klientov exorcistovi, je to jasné od koho má dary.

Čo sa týka mňa. Nevšimli ste si jednu dôležitú skutočnosť. Ja som sa o svojich daroch dozvedela práve od cirkevnej autority. Asi rok mi trvalo, kým som to bola ochotná akceptovať. Nikdy som o nič podobné neprosila v modlitbe.Ja som sa len túžila priblížiť k Pánovi, aby ma premenil a jediný spôsob na to je modlitba. A modlím sa tak, že verím, že to o čo prosím aj dostanem. Veď máme príslub - Proste a dostanente - a odvolávam sa na jeho bolestné umučenie a nekonečné milosrdenstvo. Máme predsa svedectvo sv. Faustínky, že Boh na jej orodovanie zachránil od skazy dokonca celé mesto. Prosiť treba s veľkou vierou a dôverou.
Tak ako ste mali možnosť počuť z úst exorcistu. Treba Bohu odovzdávať ľudí situácie, pretože my nezmôžeme nič, ale on všetko. S tým, že mu dáme bianko šek (No nie moja vôľa, ale Tvoja nech sa stane Pane).
Najdôležitejšia je láska. Našou jedinou úlohou v tomto živote je naučiť sa dokonale milovať a tým sa Mu pripodobniť, aby sa naplnili slová - Už nežijem ja, ale Kristus!

Mohla by som tu vydať svedectvá ako Pán zázračne zasiahol, ale v tomto prostredí by sa to považovala len za moju chválu. Pritom jediným mojim cieľom v prvotnom mojom prípevku bolo osláviť Pána a presvedčiť neveriacich Tomášov, že Pán je medzi nami a je ochotný rozdávať svoje dary a milosti tak ako za jeho života. No keďže je už u Otca využíva pri tom nás ako kanály Božej uzdravujúcej milosrdnej lásky. Samozrejme nepriateľ zúri. Je to ten osteň, o ktorom píše Pavol, keď prosí, aby mu ho Pán odňal. A jeho odpoveď znela- Stačí Ti moja milosť.

Amerika pýtal si sa, prečo ja áno a Vy nie.
V duchovnom živote sú prekážky a tie treba odstániť. Ja som mala šťastie, že som stretla kňaza, ktorý videl do mňa viac ako ja sama a povedal mi o nich. Urobila som tak ako mi povedal a a odvtedy sa nestačím čudovať čo sa deje. Pre Vás som o tom rozprávala v téme temná noc. Mohli ste sa mnohému priučiť, ale paradoxne na kresťanskom fóre nie je záujem o duchovné témy. Viem odpoveď aj na otázku, čo sa pýta Ela, a dokonca z vlastnej skúsenosti poznám tento stav, no ona ma na základe slov, ktoré som použila z príspevku Martina P nazvala chválenkárkou. V ovzduší nedôvery je to asi zbytočné.

Amerika a pre Teba ako osobu. Cirkev potrebuje ľudí ako si Ty, vzdelaných, ktorí budú iných poučovať. Lenže ak to nebudeš robiť S Láskou a v láske narobíš viac škody ako osohu a ľudia odmietnu najprv Teba a potom aj Boha. Poznáš to o talentoch. Dostal si ich aj Ty, veď si Božie dieťa a teda máš podiel na dedičstve, tak ich rozmnož, ale to musíš (musíme) najprv zatiahnuť na hlbinu. Popros Pána, aby Tvoju tvrdohlavosť premenil na vytrvalosť. Je to úžasná čnosť, prepotrebná pre vnútorný život. Lebo len ona zaručí, že v prípade zdolávania prekážok sa nevzdáme a pôjdme ďalej tak ako Matka Tereza v Elinom príspevku a to ešte s pokojom v srdci a s úsmevom na Tvári.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 59  ~  Člen od: 12 október 2007  ~  Posledná návšteva: 17 február 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arch.raziel

Stav: offline

 Odoslaný - 18 január 2008 :  10:54:12  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: arch.raziel  Pridať arch.raziel do zoznamu priateľov
takze to mam chapat tak, ako keby katolicky biskupi mali 'patent' na Ducha Svateho? nikto iny mi nemoze poznat rozpoznat moje dary?

I amar presstar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned ‘wilith

 Krajina: Italy  ~  Počet príspevkov: 76  ~  Člen od: 26 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 18 január 2008 :  11:43:58  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
takze to mam chapat tak, ako keby katolicky biskupi mali 'patent' na Ducha Svateho? nikto iny mi nemoze poznat rozpoznat moje dary?

Pôvodne zaslal arch.raziel - 18 január 2008 :  10:54:12

Dakujem ti za tento jasny hlas do tmy. Je totiz rozdiel ak niekto ma ulohu a zodpovednost bdiet a preto skumat, lebo je v urade
a
mat moznost a schopnost skumat a poznavat.

Uz len z dovodu ze Pan dava laikom dar rozlisovania duchov je jasne ze to vnimaju a poznavaju aj bez toho aby boli instalovani do uradu v cirkvi. Preto, ze nemaju urad nepridu predsa o svoj dar.

Slniecko pise krasne veci - aplikujte vetu: kazdy strom poznat po ovoci.
Dobre ovocie ide z dobreho korena ak pomahas ludom k obratenie a oni sa zacnu hlbsie zaujimat o Boha a vyznavaju svoje hriechy , pristupuju k sviatostiam a menia svoj zivot tak mozes byt pokojny. Tvoj dar prinasa dobre ovocie. Ak je to navyse ovocie trvale, nemas sa preco obavat klamu.

Martin



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 18 január 2008 :  12:45:28  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Slniecko , ake su znaky na rozoznavanie duchov ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slniecko

Stav: offline

 Odoslaný - 18 január 2008 :  13:04:54  Zobraziť profil  Pridať slniecko do zoznamu priateľov
takze to mam chapat tak, ako keby katolicky biskupi mali 'patent' na Ducha Svateho? nikto iny mi nemoze poznat rozpoznat moje dary?

čo sa týka charizmy oslobodzovania odpoveď odcitujem z knihy Exorcisté a psychiatri od Amorta Gabriela

"Keď latinská cirkev ustanovila exorcistát, nemienila tým odobrať ostatným veriacim moc, ktorú im dal Pán, keď konajú v jeho mene. Modlitba za oslobodeniie je súkromnou záležitosťou, zatiaľ čo exorcizmus je jednou z foriem verejnej modlitby a preto do hry vstupuje autorita cirkvi. Nie je treba aby niekto veriacim dával povolenie takto sa modliť, zatiaľ čo exorcistizmus môžu vykonávať len biskupi alebo kňazi, ktorí majú príslušné poverenie od biskupa."

Z informácií s ktorými doposiaľ disponujem a z jednej skúsenosti to posudzovanie darov biskupom asi nie je bežná prax. Asi sa k tomu pristupuje len v záujme ochrany spoločenstva pred človekom, ktorý evidentne škodí. Viem o tom, že je pozvaný na pohovor.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 59  ~  Člen od: 12 október 2007  ~  Posledná návšteva: 17 február 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aniko

Stav: offline

 Odoslaný - 18 január 2008 :  13:20:42  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Aniko  Pridať Aniko do zoznamu priateľov
Aký je rozdiel medzi oslobodzovaním /modliť sa môže každý, prečo by na to mala byť charizma../ a exorcizmom?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1311  ~  Člen od: 10 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 23 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Ake ma Satan limity? Téma Next Topic: Rozum a viera (a milosti)  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06