Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 Liturgia Benedikta XVI.
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Pohorsenie z kritiky tzv. tradicionalizmu Téma Next Topic: Apostolicae curae  

PFS

Stav: offline

Odoslaný - 13 január 2008 :  11:49:40  Zobraziť profil  Pridať PFS do zoznamu priateľov
Znova sv.Otec ukazal vsetkym,ze chce urobit reformu reformy v liturgii a Summorum Pontificum nie je nahoda.
Dnes, v nedelu dopoludnia slavil sv.omsu zo sviatku Krstu Pana v Sixtinskej kaplnke na historickom oltari,teda ad orientem.
Priamy prenos vysielala o.i. aj TV Noe,uvidime neskor ci tam bude aj zaznam.
http://www.tvnoe.cz/index.php?cmd=page&id=7#957

Kazdopadne,neskor doplnim aj foto.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 96  ~  Člen od: 25 august 2007  ~  Posledná návšteva: 12 apríl 2016 Upozorniť moderátora 

amerika1

Odoslaný - 13 január 2008 :  14:47:19  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ano , pozeral som Dal by Boh , aby tie pinpongove stoly vyhadzali z katolickych chramov

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PFS

Odoslaný - 13 január 2008 :  17:30:52  Zobraziť profil  Pridať PFS do zoznamu priateľov
Obrazky sa mi nepodarili vlozit (poradi,niekto ako sa to da?).
Tak pripajam zatial link na clanok,kde su aj fotky.
http://thenewliturgicalmovement.blogspot.com/2008/01/pope-baptizes-not-only-children-but.html br /
Ako pise autor clanku,krst je zaciatok krestanskeho zivota.Sv.Otec tymto akokeby vyslal spravu o novom zaciatku slavenia liturgie.
Mozno je zaujimave pripomenut,ze prvy krat bola slavena novsia forma sv.omsa smerom k ľudu prave v Sixtinskej kaplnke papezom Pavlom VI. Teraz teda akoby Benedikt XVI. ukazuje liturgie smerom k Panovi,ad orientem.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 96  ~  Člen od: 25 august 2007  ~  Posledná návšteva: 12 apríl 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Odoslaný - 18 január 2008 :  18:53:06  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Ano , pozeral som Dal by Boh , aby tie pinpongove stoly vyhadzali z katolickych chramov

Pôvodne zaslal amerika1 - 13 január 2008 : 14:47:19

V katolickych chramoch su oltare (ak velmi chcete, obetne stoly) a pinpongove stoly su v sportovych halach. Pinpongove stoly v katolickych chramoch je oxymoron. Ak sa nejakemu katolikovi nepacia, nedava mu to pravo vyjadrovat sa nedostojne.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 17 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Odoslaný - 19 január 2008 :  11:52:40  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Katolik sa nemoze pozerat na to , ako sa katolicke kostoly premenili na protestanske modlitebne

Hlavne , ze panovi Rarachovi dal niekto pravo vyjadrovat sa nedostojne o Kristovom knazovi

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Odoslaný - 19 január 2008 :  11:59:31  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Katolik sa nemoze pozerat na to , ako sa katolicke kostoly premenili na protestanske modlitebne

Zase iba precenovanie dolezitosti vlastneho nazoru. Kto Ti dal pravo dehonestovat katolicke chramy na protestantske modlitebne? Tradicionalizmus?

citácia:
Hlavne , ze panovi Rarachovi dal niekto pravo vyjadrovat sa nedostojne o Kristovom knazovi

Doteraz tu mam dokopy styri prispevky a netusim, o ktorom z nich hovoris. Alebo typicky tradicionalisticky fabulujes, ako napriklad neborak Oliver Oravec. Okrem toho, mas pocit, ze zrovna Ty mozes inym vyhadzovat na oci ich udajny nedostojny pristup voci knazovi? Pozeram, ze Tvoje traktoristicke prispevky su dostojnost sama a voci kazdemu.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 17 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Odoslaný - 19 január 2008 :  12:12:35  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Zase iba precenovanie dolezitosti vlastneho nazoru. Kto Ti dal pravo dehonestovat katolicke chramy na protestantske modlitebne? Tradicionalizmus?

citácia:

Doteraz tu mam dokopy tri prispevky a netusim, o ktorom z nich hovoris.

Pôvodne zaslal Rarach - 19 január 2008 :  11:59:31

Pan Rarach skuste nacriet do ucenia papezov a najdete tam odpoved

Rafael

Odoslaný - 19 január 2008 :  12:17:55  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Pan amerika, respektujem Vase vykanie. Racite byt aspon raz konkretnejsi a nie iba tradicne oportunisticky?

Apropos, ak sa mylite, dokazete si to priznat?

amerika1

Odoslaný - 19 január 2008 :  12:18:45  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Mediator dei Pia XII .

Rafael

Odoslaný - 19 január 2008 :  12:39:19  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Predpokladam, ze sa odvolavate na notoricky zname state o tom, ze nie je na spravnej ceste ten, kto by chcel dat oltaru stary tvar stolu. Ano?

Tak poprve, ked uz tu spominate Piove slova, vsimnite si ako sa on vyjadruje. Slusne a dostojne.
Po druhe, vyjadruje sa vecne a z jeho slov iba kuzelnik vycaruje Vase spajanie katolickych chramov so sportovymi halami Dnesni tradicionalisti maju divoke asociacie - vidia v textoch to, co tam nie je a realitu interpretuju tak, ako ju vnimaju oni, a budu sa presviedcat, ze istotne tak isto to museli vnimat aj papezi, ked pisali svoje dokumenty. Vsak aj o sucasnom papezovi vedia tradicionalisti najlepsie, co chce a ako co mysli, vid slova PFS o "nenahodnom sluzeni NOM na tradicnom oltari sixtinskej kaplnky".
Po tretie, aku dogmaticku vahu ma Mediator Dei? Pan amerika, viete o tom, ze ak sa povazujete za katolika, tak ste povinny respektovat aktualnu volu magisteria, najma ak od cias Pia XII. sa toto magisterium k Piovym liturgickym nazorom viackat jasne vyjadrilo? Naposledy to bolo SP, ktore Vas pouci, ze NOM ako opak Piovych instrukcii, je rovnocenny s predoslou liturgickou tradiciou. Vase kopanie do "sprotestantizovanych katolickych chramov" je sucasne kopanim do autority cirkvi, ku ktorej sa hlasite.

amerika1

Odoslaný - 19 január 2008 :  18:02:06  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Potom sa Pius XII . v odsudeni musel mylit

Rafael

Odoslaný - 19 január 2008 :  18:35:07  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Amerika, mylite sa Vy. Vy sa nevnimate, co pisete?

amerika1

Odoslaný - 20 január 2008 :  06:56:44  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ale vnimam Tak ako pan rarach mylil sa papez Pius XII , alebo nie ? Ma mat oltar podobu stola , alebo nie ?

Rafael

Odoslaný - 20 január 2008 :  09:59:09  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Pocujte, zasluzi si Vas oponent aspon tolko ucty, aby ste sa nevyjadrovali ako ten traktorista? O kom davate obraz.
Na Vasu demagogicku otazku som odpovedal, racte sa presvedcit. Pius XII. sa nemylil, mylite sa Vy a spol. pri interpretacii Piovej encykliky. On neprojektoval svoje liturgicke texty tak, aby sa z nich dalo vyvodit kuzlo o pinpongovych stoloch ci nezmyselna kritika katolickych chramov bez oltarov (=pingpongove stoly naozaj nie su oltare a kostol bez oltara je naozaj vselico, len nie katolicky kostol). Tradijci su schopni alogicke zmyslanie projektovat aj spatne, do Piovej hlavy. Korunkou takejto projekcie je odvolavat sa na sucasnu platnost dokumentu, mnohonasobne nahradenu platnostou inych dokumentov, tej istej zavaznosti a tou istou autoritou. Amerika, pisete ze nemate problem s autoritou, klamete. Vasu otazku dennodenne mate zodpovedanu pred ocami, autorita rozhodla a riadi, Vy voci nej prskate radoby trefnymi otazkami. Ste sam so sebou v zhode?

amerika1

Odoslaný - 20 január 2008 :  10:45:37  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Pan Rarach dajte si to dokopy s vasou argumentaciou CEAO , s ktorou ste tak zapalene argumentovali proti tradicnym

Rafael

Odoslaný - 20 január 2008 :  14:09:30  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Potom sa Pius XII . v odsudeni musel mylit

Pan amerika, Pius XII. hovoril o nespravnej ceste tych, ktori atd. Akeze odsudenie? Viete, ako vyzera odsudenie nejakeho omylu, ak ma mat nadcasovu platnost? Vy tvrdite, ze slova Pia XII. su platne aj dnes a to Vam staci, aby ste vitazoslavne zistili, ze cirkev po koncile je v blude (?). S takouto logikou si dokazete, co sa Vam len zachce. Pravdivost Vasho nazoru to vsak nijako nepotvrdi. Pius XII. predstavoval autoritu, po nom tu mate dalsich, ktorych udajne autoritu uznavate. Do podpisu ste si dali vyrok posledneho z nich, ktory Vam v naposledy v dokumente Summorum Pontificum ukazal, ako MUSI vyzerat Vas nazor na Pia XII., ak Benedikta XVI. uznavate. Sucasny papez jasne urcuje stary ritus (ku ktoremu sa vztahuju slova Pia XII.) za mimoriadnu formu, a sucasny NO ritus (ktory je podla Vas dokazom omylu Pia XII.) za riadnu formu. Ste sam so sebou v zhode?

Rafael

Odoslaný - 20 január 2008 :  14:27:03  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Ale vnimam Tak ako pan rarach mylil sa papez Pius XII , alebo nie ? Ma mat oltar podobu stola , alebo nie ?

Pôvodne zaslal amerika1 - 20 január 2008 : 06:56:44

Ak vnimate, dajte o tom dokaz. Najlepsie tak, ze podozrenie z Vasho selektivneho vnimania rozptylite a kritiku na Vase nazory vyvratite ako bezzakladnu. Ked tak nespravite, Vase presvedcenie o Vasom vnimani je uplne nanic, ba je klamstvom.
Pius XII. sa nemylil. Fundamentalisticky vyklad, aky si osobujete, by znamenal, ze Pius XII. by pisal aj proti tridentskemu oltaru - nie je vari aj ten mensou, stolom??? Dumajte prosim. Piove slova mali svojich konkretnych adresatov - tradijci v nich neomylne rozpoznavaju NOM, cim logicky zasadne spochybnuju autoritu, ku ktorej sa vsak nelogicky nadalej hlasia. Tradijci maju jasno viac, nez ich autorita, vedia lepsie ako ona, ze jej aktualny vykon je vlastne v rozpore s autoritou Piovych cias. Tvrdia vsak, ze nejde o dve autority, ale o jednu a tu istu autoritu. Ako si moze jedna a ta ista autorita protirecit, pan amerika?
Oravec ma na to dobry vyraz, minipapezi.

Rafael

Odoslaný - 20 január 2008 :  14:34:43  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Pan Rarach dajte si to dokopy s vasou argumentaciou CEAO , s ktorou ste tak zapalene argumentovali proti tradicnym

Pôvodne zaslal amerika1 - 20 január 2008 : 10:45:37

Co konkretne si mam dat dokopy? Opat sem zatahujete dalsi zastupny problem.
Zapalena argumentacia je eufemizmus, ja som dokazoval, nie iba argumentoval. A dokazoval som omyly a bludy oravecizmu, ktory je iba jednym z mnohych -izmov, suhrnne zvanych tradicionalizmom. Existuju tradicni katolici, ktori s CEAO problem nemaju, tych som nevyvracal (nedalo by sa to). Vasa miera pochopenia diskusie o CEAO je mi tym padom jasna, kedze ste to pochopili ako "argumentacia proti tradicnym".

MartinP

Odoslaný - 21 január 2008 :  13:03:28  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Rarach: Je to uz aspon druhy raz co ma potesilo citat vase prispevky. Musim konstatovat, ze
sa drzite temy,
predkladate jasne argumenty,
vraciate debatu k jadru az kym sa nepomenuje problem.

Nemozem posudit ine stranky ale Vasa vecnost, porozumenie a prehlad mi robia radost.

Martin

Ako vnimate stav cirkvi?.

Martin

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Odoslaný - 21 január 2008 :  13:56:59  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Pan Martin P, ako vnimam stav cirkvi? Pytate sa znacne neurcito a preto dokazem dat iba vseobecnu odpoved: niekedy radostne a niekedy so zdesenim. V suvislosti s temou (liturgia Benediktova) plati prve, v suvislosti s dianim okolo motu propria (interpretacne premety adresatov) plati druhe.

Previous Topic: Pohorsenie z kritiky tzv. tradicionalizmu Téma Next Topic: Apostolicae curae  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06