Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Teológia tela - otázky
 Tetovanie
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Prerusovana suloz - hriech? Téma Next Topic: Čistota v predmanželskom vzťahu
Strana: z 5

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 07 január 2008 :  09:34:01  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Rozmýšlal som nad tetovaním, ale nebudem sa do ničoho púšťať pokial nebudem mať istotu, že nerobím nič zlé. Tak skúste poradiť, či tým, že si dám spraviť tetovanie, ako katolík konám hriech? Ak hej aký, mna napadá možno ublyžovanie si ale neviem.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora 

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 07 január 2008 :  10:00:22  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Nie je to zaujimave, ze nie tak davno dozadu boli tetovani iba kriminalnici a namornici a dnes je to "cool".

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 07 január 2008 :  10:34:11  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
Osobne by som nedal tetovať. Aj keď skutočne vidím, že sa táto paráda veľmi rozšírila /Poliaci sú už tetovaní asi všetci, tak isto Angličania/ mne to pripadá ako značkovanie zvierat. Ty budeš mať takú značku, ty takú...
Argument, že sa niekto chce odlišovať je pre mňa neprijateľný. Veď každý sa odlišuje, jeden má modré oči, iný čierne, jeden je blond, iný hnedý....
Hovorím za seba, ale skutočne, piercing a tetovanie mi pripadá ako krok späť do zvieracej ríše.

Tu je k tomu aj nejaká odpoveď s diskusiou:
http://katolik.cz/otazky/ot.asp?ot=2880


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 07 január 2008 :  11:05:29  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
"V současné době neexistuje oficiální církevní zákaz tetování"

Hmmm, ale stále neviem zaujať priamy postoj. Ešte nejake rady či názory?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 07 január 2008 :  13:09:14  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- neviem preco sa to porovnava zo zvieracou risou.... ? ... tie zvierata sa mnohokrat chovaju prirodzenejsie ako ludia....

- tetovanie a ani piercing osobne neuznavam, nikdy som ho nevidel ani v mojej ci zeninej rodine ... da sa zit i bez toho ...


- pardon, dodatocna oprava, predsa len som videl tetovanie u svojho neboheho stareho otca .... bolo to vytetovane cislo z koncentraku ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 07 január 2008 :  13:59:21  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
K zvieracej ríši som to prirovnal preto, lebo zvieratám dávame rôzne značky, aby sme vedeli kam, alebo komu patria.
Ak by som si ja mal dať tetovanie, tak by som sa cítil ako "už označkovaný" a nesvojprávny.
Ale pre niekoho iného to môže byť ozdobou. Je to vec pohľadu.
Nemám však veľmi rád to "zaraďte sa!".

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

skajose

Stav: offline

 Odoslaný - 07 január 2008 :  19:20:00  Zobraziť profil  Pridať skajose do zoznamu priateľov
tetovanie je ublizovanie
ublizovanie sebe samemu, nieco z kategorie ako fajcenie, drogy, alkohol, samovrazda...
nase telo je dar, nie vlastnictvo
mne ako darcovi sa nepaci ked sa s mojim darom zaobchaza nehodne

 Krajina: Canada  ~  Počet príspevkov: 142  ~  Člen od: 23 august 2005  ~  Posledná návšteva: 26 november 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arch.raziel

Stav: offline

 Odoslaný - 08 január 2008 :  09:57:52  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: arch.raziel  Pridať arch.raziel do zoznamu priateľov
tetovanie nie je sebaublizovanie. isto, farba sa aplikuje pod povrch koze, ale tu ide o umenie. nepozerajte sa na to, ze kedysi sa davali tetovat len trestanci. od tej doby tetovanie postupilo daleko dopredu. ozdobujes si svoje telo, tak ako zeny nausnicami a pod. aspon ja to takto vidim a nevidim na tom nic zle.

I amar presstar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned ‘wilith

 Krajina: Italy  ~  Počet príspevkov: 76  ~  Člen od: 26 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 08 január 2008 :  10:08:07  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Podobne ako v pripade obliekania ci ucesov, ide o cisto o vec vkusu mody.

Niektorym sa paci to, inym zasa ono, niektorym sa nepaci hento a inym zas tamto...

Proti gustu ziaden disputat.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 08 január 2008 :  10:11:15  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Tak videl som aj taku vec, neviem ako sa to vola, ale obrazok vyrezavaju rovno do kože, to už je asi dosť ublyžovanie.


Treba skusiť objektívny pohlad, bez ohladu na názor na normálne tetovanie(nie to vyrezavane čo som spomenul vyžšie). Potom podla mna by to mohlo byť ublyžovanie, ale neviem, lebo to nieje až taká bolesť. Je to ako dostať vela injekcií. Ale zase injekcia napomáha udržaniu zdravia alebo liečeniu a tetovanie nenapomáha ničomu. Je to fakt asi ako účes či náušnice. Ja inač naušnice na chlapovi alebo piercing nemusim.
Takže zatial mi pri objektívnom pohlade vychádza že to môže byť hriech, ale neviem isto. Potrebujem argument že to je alebo nieje zlé v rámci Božej a cirkevnej náuky.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Danielus48

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2008 :  00:49:36  Zobraziť profil  Pridať Danielus48 do zoznamu priateľov

Je to dost zaujimava otazka. Vlastne som sa nikdy na prednaskach z moralky nestretol s tym, aby sme rozoberali ci je tetovanie dobe alebo zle:-)
Ale podla mojich doterajsich znalosti by som odpovedal takto:
Tetovanie samo osebe nie je zle. Nemá prečo byt. Ublizovanie to nie je, lebo potom by hriechom muselo byt i prepichavanie usi kvoli nausniciam, vytrhavnie obocia atd. Hriechom ublizovania vlastnemu telu je napr. zmrzacenie alebo poskodzovanie zdravia... A myslim, ze tetovanie zdravie neposkodzuje.
Hlavna otazka, ktoru si tu treba polozit, znie: Kvoli comu si chcem dat urobit tetovanie a kde? Ak by to bolo kvoli zlemu zameru a na nejakej intimnej partii tela, bolo by to zle... Ak kvoli tomu, ze sa citim menejcenny, tiez nieco nie je v poriadku. A do suvisu treba vziat a to, ze to moze byt marnive minanie penazi...
Ale ak by si niekto chcel nieco vytetovat na ruku, lebo sa mu to paci a posudil to takym zdravym rozumom, nevidel by som v tom hriech, a urcite nie tazky hriech. Samozrejme, ak by pri tom neboli zle okolnosti, ako som pisal vyssie.
Ale zo skusenosti odporucam NETETOVAT SA. Dovody: Niektorym ludom sa to paci, u niektorych to vsak budi odpor, tj. budes mat zly image. Dalej to moze u ludi budit dojem neserioznosti, zlodejstva...Raz mozno budes lutovat, ze si sa dal tetovat. Najdes si manzelku a jej sa to moze hnusit... A podla mna ako amaterskeho fotografa je clovek krasny bez nejakych tetovaciek, ktore skor spatia na krase. A vlastne to uz aj tak ide z mody. ZVÁŽIL by som všetky nasledky, hlavne pohľad do buducnosti. A čo keby si si dal iba nalepku, alebo nejake kratkodobe tetovanie?
OAMDG

Danielus

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 23  ~  Člen od: 06 január 2008  ~  Posledná návšteva: 12 január 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2008 :  08:23:45  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Diki za vyčerpavajucu odpoved.
Tak ja tiež dlhšie premyšlam o nasledkoch a či by sa to mne vôbec časom páčilo. Ale na to je teda asi vhodná alternatíva. Tetovanie je bud trvalé alebo dočasné. To dočasné je myslím okolo 3-5 rokov podla intenzity osvetlovania na slnku. Takže ak sa budem dávať tetovať tak fakt dočasne a sám vlastne zistím či si budem tetovanie obnovovať a či nie (podla reakcie okolia a samozrejme aj mna). Inac ja samozrejme chcem iba zboku na rameno.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2008 :  19:51:26  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Ublizovanie to nie je, lebo potom by hriechom muselo byt i prepichavanie usi kvoli nausniciam, vytrhavnie obocia atd.

Pôvodne zaslal Danielus48 - 09 január 2008 :  00:49:36


Nie je to celkom tak. Medzi tetovanim a vytrhavanim obocia je niekolko zasadnych rozdielov.
1. vytrhavanie obocia nie je premamentna zmena, tetovanie je.
2. Tetovanie sa neda robit bez patricnych nastrojov a tie musia byt patricne sterilizovane. Nie je az tak zriedkave (hoci dnes uz menej, lebo tatoo studia sa "profesionalizuju") vidiet po tetovani rozne infekcie a to aj tie, ktore su prenosne ihlami medzi narkomanmi...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Danielus48

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2008 :  00:58:36  Zobraziť profil  Pridať Danielus48 do zoznamu priateľov
Ale prosim Vas, o co tu ide? Omnis comparatio claudiat. Ved ja som predsa poukazoval na to, ze hriech poskodzovania vlastneho tela ci zdravia, je nieco ine ako tetovanie, ktore v normalnych podmienkach pokial viem zdravie nenici a cloveka nemrzaci (zmrzacenie je hriechom), hoci pri nom vznika trochu bolesti - podobne ako pri vytrhavani obocia a prepichovani usi.

Ale samozrejme skolenejsi moralni teologovia by mozno celkovo o tetovani odpovedali nejak inac, ja odpovedam na zaklade aplikovania vseobecnych moralnych principov, ako som sa ich ucil

Danielus

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 23  ~  Člen od: 06 január 2008  ~  Posledná návšteva: 12 január 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 10 január 2008 :  06:53:58  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
citácia:
1. vytrhavanie obocia nie je premamentna zmena, tetovanie je.

Ako uviedol azuritko, dnes je tetovanie mozne aj na obmedzeny cas cca 2-3 roky. Tetovanie preto nemusi byt trvala zmena, tento argument preto odpada.

Na druhej strane si vsak neodpovedal podobnost s nausnicami, lebo prepichnutie usi je trvala zmena a to zmena deformaciou povodnej casti tela, podobne aj piercing.

Ukazuje sa teda, ze je to vec spolocenskej akceptacie, vkusu a mody (co tu hovoria vsetci a nikto nepoveal nic ine).

citácia:
2. Tetovanie sa neda robit bez patricnych nastrojov a tie musia byt patricne sterilizovane. Nie je az tak zriedkave (hoci dnes uz menej, lebo tatoo studia sa "profesionalizuju") vidiet po tetovani rozne infekcie a to aj tie, ktore su prenosne ihlami medzi narkomanmi...

A to je zase, ako si spravne poznamenal, otazka spravnmosti prevedenia zakroku. Ty si lekar a predpokladam, ze lekarske zakroky robis profesionalne. Ale nie vzdy a vsetky zakroky su taketo, dakedy sme mali felciarov a babuchy a cojaviemakycheste sarlatanov; aj dnes sa najde dostatok liecitelov a radoby pomahacov. Je to dovod, aby sme zatrhli medecinu - povedzme aj s jej invazivnymi (chirurgickymi) postupmi?

A zase - toto co si povedal sa tyka aj nausnic a predsa nikto neprotestuje, ked si invazivnou metodou trvalo dievca deformuje cast tela. Dokonca aj ked sa jej na cas ucho zapali...

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pozorovateľka

Stav: offline

 Odoslaný - 21 marec 2008 :  01:10:16  Zobraziť profil  Pridať pozorovateľka do zoznamu priateľov
Nebláznite, prečo by to mal byť hriech? Hovoríte o označkovaní, ale veď to nie je označkovanie niekoho iného, ale tvoje - t.j. vyjadruje tvoj svetonázor pred svetom. Tak si vyber nejaký, za ktorým si budeš stáť A nemyslím si, že by sa to niekomu hnusilo atď., mne sa to napríklad vo väčšine prípadov páči, hoci sama by som si to nedala, nie som natoľko exhibicionistka

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 6  ~  Člen od: 21 marec 2008  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 21 marec 2008 :  09:08:11  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
či tým, že si dám spraviť tetovanie, ako katolík konám hriech?

asi by si si mal pospytovat svedomie, preco to tetovanie chces
ked som nebola obratena, tak som velmi chcela tetovanie, piercing a ked som sa obratila uz som to zrazu nechcela...som rozmyslala preco je to tak a dosla som k tomu, ze vtedy som to chcela len aby som na seba upozornila, aby som si nieco dokazala a tak...podla mna nie spravne dovody a teraz som statsna, ze nie som tak povyzdobovana...ale ak je dovodom napr. ze sa ti to paci, tak si to kludne daj...len treba mysliet aj do buducnosti, ci nemoze nastat nejaka okolnost, ked ta to bude mrziet

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

destro22

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2008 :  03:57:44  Zobraziť profil  Send destro22 an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: destro22  Poslať Yahooo! správu pre: destro22  Pridať destro22 do zoznamu priateľov
mne sa kerky pacia :P

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4  ~  Člen od: 25 marec 2008  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

gregg

Stav: offline

 Odoslaný - 22 jún 2008 :  10:53:02  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: gregg  Pridať gregg do zoznamu priateľov
Ja si myslim kvoli nausniciam skoncia skoro vsetky zeny v pekle.

tralala

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 7  ~  Člen od: 22 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 28 november 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 22 jún 2008 :  11:44:14  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Ja si myslim kvoli nausniciam skoncia skoro vsetky zeny v pekle.


Pôvodne zaslal gregg - 22 jún 2008 : 10:53:02



Taketo provokativne odpovede si môžte odpustiť. Toto nieje pokec.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

gregg

Stav: offline

 Odoslaný - 22 jún 2008 :  11:54:45  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: gregg  Pridať gregg do zoznamu priateľov
OK! respekt!

tralala

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 7  ~  Člen od: 22 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 28 november 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

gregg

Stav: offline

 Odoslaný - 22 jún 2008 :  12:10:26  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: gregg  Pridať gregg do zoznamu priateľov
Prepac Azuritko este naposledy zareagujem. Trocha som si prelustroval vase forum a je to tu hrozne najviac ako sa sekate medzi sebou vidno ze nieste jednotny predbehujete sa kto je najvetsi katolik a nakoniec to konci hadkou ako vo vetsine pripadov medzi ludmi tak je tomu aj tu. Ak ma toto forum pomoct evanielizovat tak sa vam to uz v mojom pripade nepodarilo ale skor odradilo nehladiac na to ze toto forum pritahuje niektorych dost zvastnych ludi ktori by mali svoj dusevny stav konzultovat s psychologom alebo dobrim knazom. Podotykam s dobrim ktori to ma v hlave vporiadku a ma triezvi pohlad na svet.

tralala

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 7  ~  Člen od: 22 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 28 november 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 22 jún 2008 :  14:29:18  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
citácia:
Prepac Azuritko este naposledy zareagujem. Trocha som si prelustroval vase forum a je to tu hrozne najviac ako sa sekate medzi sebou vidno ze nieste jednotny predbehujete sa kto je najvetsi katolik a nakoniec to konci hadkou ako vo vetsine pripadov medzi ludmi tak je tomu aj tu. Ak ma toto forum pomoct evanielizovat tak sa vam to uz v mojom pripade nepodarilo ale skor odradilo nehladiac na to ze toto forum pritahuje niektorych dost zvastnych ludi ktori by mali svoj dusevny stav konzultovat s psychologom alebo dobrim knazom. Podotykam s dobrim ktori to ma v hlave vporiadku a ma triezvi pohlad na svet.
Pôvodne zaslal gregg - 22 jún 2008 : 12:10:26


Prepáč gregg - ale - najskôr - 5 hrubíc a niekoľko ďalších gramatických a preklepových chýb na jeden odstavec so 4-mi vetami - to je trošku veľa .
Skús s tým niečo robiť... ak je to možné.
Potom - tvoje lustračné uzávery - nuž - tiež možno pouvažuj - či si nechcel len NIEČO vidieť, aby si si dokázal svoje uzávery. A obhájil svoje smerovanie.
Napriek tomu prajem ti - aby si to ty mal v hlave v poriadku, aby si mal triezvy pohľad na svet a nepotreboval konzultácie ani s psychológmi ani s dobrými kňazmi.

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PavolKukucka

Stav: offline

 Odoslaný - 22 jún 2008 :  15:13:49  Zobraziť profil  Pridať PavolKukucka do zoznamu priateľov
Ono to máte tak.
Keď Pán Ježiš videl, ako sa apoštoli medzi sebou hašteria (a určite to nebolo jemné chovanie, mohli by sme ho prirovnať k čakajúcim ľuďom v rade na podpultový tovar, či nervóznych vodičov na upchatej križovatke, sem tam výkrit, sem tam buchnát, zaucho...). A ta ksa ich spýtal: "Čo chcete?" A oni mu vravia "Pane, kto z nás je väčší?" Aká hlúpa otázka, pomyslel si Ježiš v tej chvíli, ja Vás tu učím milovať sa navzájom a vy si tu idete robiť nároky jeden na druhého, kto komu bude slúžiť, koho poslúchať.
Pravda sa neobhajuje, nedokazuje, nepotvrdzuje. Pravda sa predloží a za pravdu sa žije. Lem klamstvá, podvody, výmysly a neviem čo ešte sa neustále obhajuje a prehlasuje za pravdu. Ale za takúto pravdu nikdy nikto nedal svoj život z lásky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 157  ~  Člen od: 20 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 05 október 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

gregg

Stav: offline

 Odoslaný - 22 jún 2008 :  16:07:24  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: gregg  Pridať gregg do zoznamu priateľov
Jaaaj Zmurkaaa ale teba sa to netyka! Som si prave cital tvoje clanky metafizika a tak a hovorim si wow aka mudra kocka je tu na fore. Aj ked to niesu tvoje uvahy predpokladam ze to studujes a udrzat krok s myslienkovimi pochodmi ako je trbr. tomas akvinsky nieje sranda aspon pre mna ale dost ma to zaujima. Za pravopis sa ospravedlnujem je to hrozne aj si pametam ako som trpel pri diktatoch no a mekcene zo zasady nepouzivam.Maj sa pekne papa!

tralala

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 7  ~  Člen od: 22 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 28 november 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Flacka

Stav: offline

 Odoslaný - 06 máj 2009 :  11:21:03  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Flacka  Pridať Flacka do zoznamu priateľov
a ked ma napr. niekto vytetovany citat z Evanjelia? Nieco, cim prezentuje svoju vieru? Myslim, ze to je celkom ucinna evanjelizacia...a hriech, blbost. Suhlasim s Danielusom

Flacka

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 9  ~  Člen od: 07 jún 2007  ~  Posledná návšteva: 28 január 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Prerusovana suloz - hriech? Téma Next Topic: Čistota v predmanželskom vzťahu  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06