Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Temna noc
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Litanie kedysi a dnes - najdi rozdiel a vyhraj Téma Next Topic: Myseľ západného (alebo postmoderného?)človeka
Strana: z 2

slniecko

Stav: offline

 Odoslaný - 21 december 2007 :  21:53:47  Zobraziť profil  Pridať slniecko do zoznamu priateľov
Naozaj na urcitom stupni temnej noci zacina Boh odoberat potesenie z uzivania Jeho darov, cize aj sexu.Tu clovek straca potesenie zo vsetkych zmyslovych pozitkov, a straca aj istoty

Boh sa na duchovnej ceste odhaľuje duši viac a viac a dáva jej spoznať podstatu vecí a ona zisťuje, že všetko je len nič v porovnaní s Ním. V živote človeka nastane veľká zmena. Veci, ktoré dušu tešili ju začnú nudiť a mnohé sa vykonáva len z povinnosti. Pretože jediné čo ju môže naplniť, je spočinutie v Bohu.

Zaujímavý fenomén sú "jozefínske manželstvá".

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 59  ~  Člen od: 12 október 2007  ~  Posledná návšteva: 17 február 2014 Upozorniť moderátora 

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 21 december 2007 :  21:58:04  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
A to je podla teba temna noc duse ?
Vies vobec , co sa pod temnou nocou duse vobec mysli ?
Chces priklad ?
Dam ti ho ako darcek k Vianociam odo mna
"Eli, Eli, lema sabakthani?", čo znamená: "Bože môj, Bože môj, prečo si ma opustil?" Mt 27 , 46
Vy ani neviete o com rozpravate

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 21 december 2007 :  22:05:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
a este jeden z lasky k tebe

Vtedy im povedal: "Moja duša je smutná až na smrť. Ostaňte tu a bdejte so mnou!" Mt 26 38

: "Ty si ten, ktorý má prísť, alebo, máme čakať iného?" Mt 11 , 3


to je rukolapny dokaz , ako vy , charizmatici dezimpretujete katolickych mystikov

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slniecko

Stav: offline

 Odoslaný - 21 december 2007 :  22:34:52  Zobraziť profil  Pridať slniecko do zoznamu priateľov
Dala som ti odpoveď na tvoju otázku.
V posledných príspevkoch píšeš ako môže vyzerať temná noc a s tým súhlasím. Temná noc je umieranie sebe a rodenie sa pre večný život.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 59  ~  Člen od: 12 október 2007  ~  Posledná návšteva: 17 február 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 22 december 2007 :  07:50:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Nie , temna noc je stav , kedy ma clovek pocit , ze ho opustil Boh

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slniecko

Stav: offline

 Odoslaný - 22 december 2007 :  09:03:20  Zobraziť profil  Pridať slniecko do zoznamu priateľov
"Abychom tomu rozumeli, musíme vedet, že máli duše dospet do stavu dokonalosti, musí obyčejne projít nejprve dvema hlavnými druhy noci, které nazývají duchovní lidé očisteními neboli očisťováními duše.
První noc či očistení se týka smyslové části duše. Druhé se týka duchovní části duše." tieto dve noci patria k aktívnemu očisťovaniu. Existuje aj pasívne očisťovanie duše - tretia noc.

"Tyto tri noci musí projít duší, nebo lépe rečeno, duše musí projít jimi, aby dospela k božskému zjednocení."

"...po tretí noci se spojí se svou chotí v bázni pred Pánem. Když je tato bázeň pred Bohom dokonalá, je dokonalá také láska, když totiž dojde k pretvorení duše (v Boha) láskou."

Z napísaného vypláva, že temná noc je proces premeny duše, aby sa nakoniec zjednotila s Bohom t.j. od sebelásky k dokonalej láske.
Bolesť v tomto procese je spôsobená nesmiernou túžbou po Bohu a obavou, že už nikdy nezakúsi jeho lásku.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 59  ~  Člen od: 12 október 2007  ~  Posledná návšteva: 17 február 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 22 december 2007 :  09:54:38  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ocistovanie duse je bolestny proces ?
Preco ?
Je bolestny z hladiska ludskeho egoizmu a sebelasky
nie z hladiska Boha
Mozes uviest zdroj toho tvojho predchadzajuceho expoze
Kto preziva temnu noc duse pri ocistovani ?
A co ked je ocistovanie spojene s radostou a svetlom ?
Kto po svatej spovedi nezakusil ocistnu a radostnu silu tejto sviatosti

První noc či očistení se týka smyslové části duše.

Inak s tymto by sa dalo polemizovat Samozrejme je otazne co sa pod tym citatom mysli Boj so zmyslami nemusi byt vobec nocou , ale naopak radostou nad vitazstvom nad pokusenim
Neuci nas nahodou Cirkev , nasa Matka , ze odolavat pokuseniu je zasluzny skutok
Vazne by ma zaujimalo , preco tak neochvejne bojujes za nazor , ze zrieknut sa zmaselnosti a pohlavnej tuzby je temnou nocou duse
To predsa vobec nie je pravda
Dokaz je predsa v celibate
Cirkev ma predsa dost sposobov , ako sa zriekat a bojovat so zmyselnostou bez temnoty duse
Co takto obeta svatej omse , modlidba , post , obeta , odriekanie atd , atd
To je spojene s nocou duse ?
Odkedy ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 22 december 2007 :  10:04:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Bolesť v tomto procese je spôsobená nesmiernou túžbou po Bohu a obavou, že už nikdy nezakúsi jeho lásku.

Obava , ze nikdy nezakusi jeho lasku je diabolske pokusenie bez diskusie
To by si ako odbornicka na rozoznavanie duchov mala vediet , mile slniecko

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slniecko

Stav: offline

 Odoslaný - 22 december 2007 :  11:32:09  Zobraziť profil  Pridať slniecko do zoznamu priateľov
"Proto je svrchovanou nevedomostí, když si duše myslí, že muže prejít do tohoto vznešeného stavu sjednotení s Bohem, ale predem se nevyprázdní od veškeré žádosti po jakýchkoli prirozených i nadprirodzených vecech, jež by ji mohli prekážet, jak dále objasníme, neboť vzdálenost medzi nimi a tím, co se dáva v tomto stavu, kterým je čisté pretvorenie v Boha, je obrovská. To znamená: Kto sa nezríka všeho, co vuli vlastní, nemuže být mým učedníkem"

Všetky citáty sú z jednej a tej istej knihy Sv. Jána z Kríža - Výstup na vrch Karmel

Bolestné je to preto, že po období keď sa Boh duši dáva všemožným spôsobom zrazu akoby od človeka odstúpil. Prejavy priazne pominú a človek nevie čo sa deje. Ak to nemá nejakú prirodzenú príčinu (melanchólia, choroba, nedbalosť..) je možné predpokladať, že duša vstupuje do spomínaných nocí. Ak však o tom nemá vedomosť a nenájde nikoho kto jej správne poradí je to veľké utrpenie. Stačí však aby si čosi o tom prečítala, alebo mala dobrého duchovného vodcu a nastane obdobie pokoja a dokonca radosti. Ona totižto vie, že musí podstúpiť túto "operáciu" inak nemôže dôjsť k premene a k zjednoteniu s Bohom. V tom čase už je to primárny záujem tejto duše a tak každé utrpenie je ničotné v porovnaní s týmto prísľubom.

Miešať temnú noc a spoveď je ako porovnávať trabant s mercedesom.

Vazne by ma zaujimalo , preco tak neochvejne bojujes za nazor , ze zrieknut sa zmaselnosti a pohlavnej tuzby je temnou nocou duse
Mali ste nechať dohovoriť Maťa keď začal s témami o manželskom sexe, boli by ste sa to dozvedeli.
Len na okraj. Ten sa musí pozdvihnúť na takú úroveň, že bude prostriedkom spojenia manželov s Bohom. A to je len a len vtedy ak bude žiadostivosť umŕtvená.
Veľkou obklukou sme sa dostali k topicu tejto témy. Som spokojná!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 59  ~  Člen od: 12 október 2007  ~  Posledná návšteva: 17 február 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 22 december 2007 :  13:20:03  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Miešať temnú noc a spoveď je ako porovnávať trabant s mercedesom.

Pomaly , pomaly s tym trabantom
Lebo milost , ktora sa neodiskutovatelne prejavuje skrze sviatosti nasej Matky Cirkvi , ktore su ustanovene Panom , mozu byt liekom na vsetky neduhy duse
Alebo nesuhlas ?

A aby sme pokracovali
Hrusky s jablkami davas ty dokopy
A dokaz je naporudzi
Boj so zmyselnostou je spojeny s novoobratenim krestanom
Ten nepreziva temnu noc duse , ale prave naopak
Ma taku chut obratit cely svet pre Krista az sa musi jeho aktivita tlmit
Sv Ignac poskytuje dostatocny priklad
Sv Ignac ti je ako znalej rozoznavania duchov urcite znamy
Temna noc duse je spojena s krestanom , ktory pokrocil v spojeni s Bohom uz velmi velmi daleko

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slniecko

Stav: offline

 Odoslaný - 22 december 2007 :  14:26:17  Zobraziť profil  Pridať slniecko do zoznamu priateľov
Miešať temnú noc a spoveď je ako porovnávať trabant s mercedesom.
Pomaly , pomaly s tym trabantom
Lebo milost , ktora sa neodiskutovatelne prejavuje skrze sviatosti nasej Matky Cirkvi , ktore su ustanovene Panom , mozu byt liekom na vsetky neduhy duse
Alebo nesuhlas ?


Spoveďou odstraňujeme len vonkajší prejav hriechu, ale korene hriechu a zlo v nás zostáva. Ich odstránenie je predmetom pasívnej noci, ktorú už koná v nás Boh. Stav veľmi pokročilých.

Hrusky s jablkami davas ty dokopy
A dokaz je naporudzi
Boj so zmyselnostou je spojeny s novoobratenim krestanom
Ten nepreziva temnu noc duse , ale prave naopak
Ma taku chut obratit cely svet pre Krista az sa musi jeho aktivita tlmit


Písala som, že sú tri temné noci, prvé dve aktívne a tretia pasívna. To čo píšeš Ty je temná noc zmyslov - stav začiatočníkov.
Aj radosť a smútok duše (tak charakteristická pre obrátenú dušu) musia dostať odlišnú kvalitu, pretože sú extréme a znepokojujú dušu.
U začiatočníkov Boh koná tak, že strieda obdobia útechy a neutechy, aby si postupne zvykala na tento stav.

Temna noc duse je spojena s krestanom , ktory pokrocil v spojeni s Bohom uz velmi velmi daleko
Až do druhej a tretej temnej noci vchádza pokročilá duša. Ale najdôležitejšia je tretia, pretože až ňou sa završuje premena duše a Boh sa spája s dušou v intenciách evanjeliových slov - Už nežijem ja, ale vo mne Kristus. Stav svätých.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 59  ~  Člen od: 12 október 2007  ~  Posledná návšteva: 17 február 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 22 december 2007 :  19:00:53  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Amerika, pomohlo by ti precitat si knihu "Temna noc "ktoru napisal sv. Jan z kriza pod vplyvom Ducha Svateho. Ide o Boziu nauku, je to velmi krasne.

Boh je laska.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 22 december 2007 :  20:46:23  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
radar,
tak to je nieco ine...som myslela, ze to myslis tak, ze clovek sa narokom uvadza do nejakeho stavu a radsej si zije niekde v oblakoch ako v realnom zivote

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 23 december 2007 :  07:14:28  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Spoveďou odstraňujeme len vonkajší prejav hriechu, ale korene hriechu a zlo v nás zostáva. Ich odstránenie je predmetom pasívnej noci, ktorú už koná v nás Boh. Stav veľmi pokročilých.


Coze ? Toto myslis vazne , alebo zartujes ? Tak si to rozoberme

]Spoveďou odstraňujeme len vonkajší prejav hriechu,
Len ? To je blud , moja mila Svatou spovedou sa v prvom rade navracia milost posvacujuca Ziadne len , a ziadny vonkajsi prejav Ale ten najvnutornejsi a najtragickejsi nasledok Strata milosti posvacujucej
Pre teba to je len ?

ale korene hriechu a zlo v nás zostáva.

To v nas ostava vzdy Nasledok hriechu prarodicov , ktory zostal aj po zmiernej obete kriza

ktorú už koná v nás Boh

Omyl , omyl Vzbudenie predsavzatia polepsit sa a viac nezhresit je sucastou lutosti , ktora je podmienkou platnosti svatej spovede
Vzbudenie vole vyhybat sa tazkemu hriechu je podmienkou plnomocnych odpustkov
Matka Cirkev nehovori to , co ty
Clovek totiz svojoim rozumom a volou moze hriech odmietnut a bojovat s pokusenim
Ty zavrhujes slobodnu volu cloveka ako protestanti

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slniecko

Stav: offline

 Odoslaný - 23 december 2007 :  08:16:39  Zobraziť profil  Pridať slniecko do zoznamu priateľov
To: amerika1
Thomas Green, v knihách Otvoriť sa Bohu, Keď vyschne studňa ... opisuje hriech ako burinu. Spoveďou odstraňujemme len jej konáre avšak korene zostávajú. Tie sú príčinou toho, že i pri našom najlepšom predsavzatí opätovne padáme do tých istých hriechov. Ak sa snažíme o dokonalosť čoskoro zistíme, že v spovedi neustále opakujeme 2/3 tých istých hriechov. Je to veľmi deprimujúci stav, pretože človek sám nemá šancu sa z toho dostať. Korene buriny musí odstrániť Boh a to sa deje v pasívnej temnej noci.
Ale moja osobná skúsenosť je taká, že pomáhajú modlitby uzdravenia a oslobodenia. Dobre sa o tom píše v knihe Elliasa Vellu - Ježiš môj uzdravovateľ.

Chcem ešte podotknúť, samozrejme, že spoveď je úžasná milosť od Pána. Rozdiel medzi ňou a temnou nocou je tento. Predstavme si, že sme akoby na šnúre. Jej vzdialenosť sa mení tým ako sme na tom čo sa týka stavu posväcujúcej milosti. Pred ňou je vzdialenosť medzi nami a Bohom veľká. Po nej nás objíma.
Po tretej pasívnej temnej noci sme s ním dokonale spojení, pretože duša je očistená od hriechu a nedokonalostí a Pán prebýva v duši zvláštnym spôsobom - Kto ma miluje toho miluje môj otec. Prídeme k nemu a urobíme si uňho príbytok.
Toto je slastný stav, pretože sme naplnení jeho vzácnym pokojom a naše správanie je charakterizované vyrovnanosťou. Človek nemá ani prvé hnutie k zlu.
Preto ešte raz upozorňujem. Nemiešať spoveď a temnú noc!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 59  ~  Člen od: 12 október 2007  ~  Posledná návšteva: 17 február 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 23 december 2007 :  08:30:44  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
A ja znovu upozornujem , ze svata spoved je liekom na temnu noc pre vas charozmatikov su sviatosti proste malo , vy potrebujete stale nieco vymyslat
Co spravis s tou slobodnou volou cloveka

Je to veľmi deprimujúci stav, pretože človek sám nemá šancu sa z toho dostať

Ako ze nema ? Cesta je jasna rozhodnutie vyhybat sa hriechu , sviatosti , bozia milost , modlidba , post obeta , dobre skutky

Co stale spekulujete matka Cirkev ponuka plnu naruc ako sa z toho dostat
Sam nie ale s Cirkvou a v Cirkvi ano

Ale moja osobná skúsenosť je taká, že pomáhajú modlitby uzdravenia a oslobodenia.

A moja skusenost je taka , ze pomahaju vsetky modlidby , ktore schvalila matka Cirkev


Vy , charizmatici mate potrebu stale vymyslat

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 23 december 2007 :  08:42:25  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Amerika, pomohlo by ti precitat si knihu "Temna noc "ktoru napisal sv. Jan z kriza pod vplyvom Ducha Svateho. Ide o Boziu nauku, je to velmi krasne.

Pôvodne zaslal radar - 22 december 2007 :  19:00:53



ved to je ten problem , ze by ste mali citat najskor nieco taketo namiesto mystikov


Co tedy z toho měli prarodiče,
že věřili více hadu nežli Pánu Bohu?

Že věřili více hadu,
Z toho vzali velkou vadu.
Milost Boží ztratili,
Z níž se dříve těšili;
Bůh jich neměl již tak rád.
K tomu přišlo více ztrát:
Tak musili tentýž den,
Stěhovat se z ráje ven;
Potom těžce pracovati,
Mnohou nemoc odstonati.
Rozumem též oslábli,
Vůlí k dobru ochábli;
A když mnoho zkusili,
Potom umřít musili.


Škodil ten hřích jen prvním rodičům,
anebo i nám, co jsme se z nich zrodili?

Co jsme se z nich zrodili,
Hřích jsme od nich zdědili;
Proto dědičný hřích sluje,
Neb nás všecky poškozuje.
Rozum také slabší máme,
Vůli zlé se poddáváme,
Těžce jest nám pracovati,
Mnohou nemoc odstonati,
Když zde mnoho zkusíme,
Pak též umřít musíme.

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 23 december 2007 :  13:15:47  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Vzbudenie vole vyhybat sa tazkemu hriechu je podmienkou plnomocnych odpustkov

Podmienkou plnomocnyh odpustkov je vzdat sa naklonnosti k akemkulvek hriechu, nie len tazkemu, preto nie je vobec lahke ich (plnomocne odpustky) ziskat.
Ale to len tak na okraj.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 23 december 2007 :  13:16:06  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Amerika,toto si treba stale pripominat cely zivot kvoli pokore,aj mystikovia to tak robia, hehehe, len nesuhlasim s tvrdenim "Bůh jich neměl již tak rád", to nie je pravda. Boh nas miluje nekonecnou laskou,stale a kazdeho.Mozes odpovedat, aj vo versoch, ak sa ti chce

Boh je laska.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slniecko

Stav: offline

 Odoslaný - 23 december 2007 :  15:53:56  Zobraziť profil  Pridať slniecko do zoznamu priateľov
A ja znovu upozornujem , ze svata spoved je liekom na temnu noc pre vas charozmatikov su sviatosti proste malo , vy potrebujete stale nieco vymyslat
Co spravis s tou slobodnou volou cloveka


Sviatosti sú dôležité na ceste k dokonalosti, ale zlo v nás (žiadostivosť, vášne, sklon k zlému) je v nás zakorenené. Na určitom stupni duchovného života človek vzdychá spolu s Pavlom - Ani nechápem, čo robím, lebo nerobím to čo chcem, ale robím to čo nenávidím. No ak robím to čo nechcem, priznávam zákonu, že je dobrý. Potom to však už nerobím ja ale hriech, ktoý vo mne sídli. Viem totiž, že vo mne, to jest v mojom tele, nesídli dobro, lebo chcieť dobro, to mi je blízko, ale robiť dobro nie. /Rim 7,15-18/ Je to veľmi bolestný stav. Na jednej strane túžba po sjednotení s Bohom a na druhej strane uvedomenie si, že to zlo vo mne tomu bráni, pretože k zjednoteniu dochádza len v láske.

Pr. Často svoje správanie ospravedlňuješ svojou cholerickou povahou. Je to niečo čo si dostal do vienka. Je dobré že si uvedomuješ, že často reakcie nezvládaš a potom sa i ospravedlňuješ. To je však málo! Ak nezistíš príčinu, kedy dostávajú tieto Tvoje vlohy voľný priebeh, nikdy sa neoslobodíš od nich a v duchovnom živote nepokročíš.
Som cholerička takže Ťa chápem. Ale tiež mám skúsenosť ako to zvládnuť. Napriek tomu, že som žila intenzívnym sviatostným životom nestačilo to!!! Požehnanie prišlo ku mne skrze kňaza a jeho pomoc.
Na povzbudenie drvivá väčšina svätých boli cholerici.

Co stale spekulujete matka Cirkev ponuka plnu naruc ako sa z toho dostat
Sam nie ale s Cirkvou a v Cirkvi ano


Súhlasím. Z napísaného jasne vyplýva, že mi pomoc prišla z cirkvi skrze spomínaného kňaza.

Vy , charizmatici mate potrebu stale vymyslat

Písala som už, že nie som v charizmatickom hnutí a ani v ňom byť nemôžem. Jedno však je isté, svojimi neustálymi atakmi na tento fenomén v súčasne cirkvi popieraš veľmi dôležitú skutočnosť Ježišovej prítomnosti v rámi cirkevného spoločenstva. Ježiš je živý a činný dnes tak isto ako keď chodil po tejto zemi a jeho moc sa prejavuje aj cez charizmy ľudí, ktoré sú na osoh spoločenstva veriacich. Alebo je podľa teba lepšie ak veriaci vyhľadávajú ľudových liečiteľov a veštkyne ak majú problémy?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 59  ~  Člen od: 12 október 2007  ~  Posledná návšteva: 17 február 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 23 december 2007 :  18:02:12  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Jedno však je isté, svojimi neustálymi atakmi na tento fenomén v súčasne cirkvi popieraš veľmi dôležitú skutočnosť Ježišovej prítomnosti v rámi cirkevného spoločenstva.

A preco v sucasnej Cirkvi ?
Cirkev je predsa stale ta ista od cias zalozenia Jezisom Kristom Alebo sa mylim ?
A preco by som popieral skutocnost Jezisovej pritomnosti
Ta nie je viazana na ziadnu partikularnu skupinu v Cirkvi , ale na Cirkev ako hierarchicke usporiadanie veriacich
Alebo sa zase mylim ?
Nie je Kristus realne pritomny v Bohostanku v kazdom chrame ?
V ramci cirkevneho spolocenstva je Kristova ptitomnost realna v sposobe chleba a vina vo Sviatosti Oltarnej
Zase hovoris ako protestantka , ktora neveri v realnu pritomnost

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 23 december 2007 :  18:09:02  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Amerika,toto si treba stale pripominat cely zivot kvoli pokore,aj mystikovia to tak robia, hehehe, len nesuhlasim s tvrdenim "Bůh jich neměl již tak rád", to nie je pravda. Boh nas miluje nekonecnou laskou,stale a kazdeho.Mozes odpovedat, aj vo versoch, ak sa ti chce

Pôvodne zaslal radar - 23 december 2007 :  13:16:06



Takto sa katechizmus vysvetloval detom pred sto rokmi takze by ste to , vy dospeli ludia 21 . storocia mohli pochopit Nie ?

Komu Pán Bůh hříchy odpustí?

Kdo se hříchů dopustí,
Pán Bůh mu sic odpustí;
Svědomí-li zpytuje,
Hříchů vroucně lituje,
Potom z nich se vyzpovídá,
Polepšení připovídá,
Za ně zadost učiní,
Více hřešit nemíní. -
Kdo však v hříších život mrhá,
Sám se v hrozné peklo vrhá.
Kde červ hryze, oheň pálí,
A bol trápí neustálý.

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 23 december 2007 :  18:13:10  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Vzbudenie vole vyhybat sa tazkemu hriechu je podmienkou plnomocnych odpustkov

Podmienkou plnomocnyh odpustkov je vzdat sa naklonnosti k akemkulvek hriechu, nie len tazkemu, preto nie je vobec lahke ich (plnomocne odpustky) ziskat.
Ale to len tak na okraj.

Pôvodne zaslal Mato - 23 december 2007 :  13:15:47




Jak se jmenují a co působí ty svátosti?

Křest, jenž z prvních hříchův očisťuje,
Biřmování k boji posilňuje,
Oltářní nás krmí tělem Krista,
Pokáním se stává duše čista.
Poslední pak pomazání
Tělu leví, duši chrání.
Svátost kněžství slouží k posvěcení
Boha s člověčenstvem ku smíření.
Stav manželství k lidstva zachování
Křesťanskému rodin vychování.


K čemu tedy hlavně Pán Ježíš svátosti ustanovil?

By se křestem a pokáním hříchy odpustily,
Ostatními Boží milosti se rozmnožily.



Male deti vedeli pred sto rokmi to , o com dnes dospeli katolici diskutuju cele dni
Ježiš, Maria , Jozef , zachrante duse

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 23 december 2007 :  19:24:25  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:

Vzbudenie vole vyhybat sa tazkemu hriechu je podmienkou plnomocnych odpustkov

Pôvodne zaslal amerika1 - 23 december 2007 : 07:14:28



popravim ťa: akakoľvwek priputanosť k hriechu, aj k ľahkemu...... aspoň takto to počujem v kostole na omšiach


nechcem s ahádať, ale je sviatosť pokánia to isté čo získavanie plnomocných odpustkov? to len na margo tvojej reakcie na Maťa

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 23 december 2007 :  22:31:48  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Male deti vedeli pred sto rokmi to , o com dnes dospeli katolici diskutuju cele dni
Ježiš, Maria , Jozef , zachrante duse

Pôvodne zaslal amerika1 - 23 december 2007 :  18:13:10


Len nerozumiem, preco si k tomu citoval moju pripomienku o plnomocnych odpustkoch. Ale zasa nemozem rozumiet vsetkemu, ze?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 23 december 2007 :  22:33:43  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

nechcem s ahádať, ale je sviatosť pokánia to isté čo získavanie plnomocných odpustkov? to len na margo tvojej reakcie na Maťa

Pôvodne zaslal alesko - 23 december 2007 :  19:24:25


Nie je. Sviatost pokania nam odpusta hriechy a vecne tresty, nezbavuje nas ale uplne casnych trestov.
To robi spolu jedine krst.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Litanie kedysi a dnes - najdi rozdiel a vyhraj Téma Next Topic: Myseľ západného (alebo postmoderného?)človeka  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06