Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Volebne pravo
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: preco by sme sa mali modlit za dobru smrt ? Téma Next Topic: Vyhybanie sa hriechu vs. robenie dobra
Strana: z 2

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 04 december 2007 :  14:52:12  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Inak , aby som bol uprimny s tym volebnym pravom pre zeny to cele zacalo
Volebne pravo by mal mat len muz , zena len v pripade ak je hlavou rodiny z dovodu napr umrtia muza
To nie je proti zenam , podotykam Ked nad tym zacnete uvazovat ide o to , ze volebne pravo by malo byt jedna rodina - jeden hlas

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora 

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 04 december 2007 :  15:02:11  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
No, ak by bolo pravidlo: jedna rodina - jeden hlas, potom ano. Ale kedze hlasovat moze kazdy co ma 18, tak potom podla mna mozu kludne aj zeny... Tu nevidim problem. Snad len v tom ze nie je rodina jednotna, otec hlasuje inak, matka inak, syn inak, dcera inak...

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 04 december 2007 :  15:08:40  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Otec ako hlava rodiny ma zodpovednost , ma aj rozhodovat nechapem , preco by mal mat 18 spratok volebne pravo , ked neciti este zodpovednost za nic

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 04 december 2007 :  22:01:36  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
To nie je proti zenam , podotykam Ked nad tym zacnete uvazovat ide o to , ze volebne pravo by malo byt jedna rodina - jeden hlas

Pôvodne zaslal amerika1 - 04 december 2007 :  14:52:12


Osobne s tymto nazorom nesuhlasim. Ja sa priklanam k tomu, ze kazdy clovek by mal mat volebne pravo, nie vsak rovnakej vahy. Ako priklad, ktory sice nie je dokonaly (v zmysle moznosti podvodov pri ziskavani vzdelania, ci umyselnemu braneniu niekomu pri ziskani vzdelania) by bolo vhodne pridelit vahu hlasov takto - bez vzdelania/zakladne vzdelanie 1, stredoskolske vzdelanie 2, vysokoskolske 3.
Dovod je taky, ze cim vzdelanejsi clovek, tym tazsie (nehovorim, ze nemozne) je nim manipulovat a tym viac chape mnohe veci a menej podlieha emociam. Tym by sa moznost, ze volby vyhra megaloman, ktory vie ovladat davy vyrazne znizi, tak isto sa obmedzi vplyv 18rocnych na vysledky volieb.

Pred tym, nez sa strhnu emocie podotykam, ze to je je len moj osobny nazor, hoci som to nevymyslel ja.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 04 december 2007 :  22:33:21  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
tak s tymto vobec nesuhlasim, a to aj kvoli skusenostiam z debat , lebo na SLovensku , na rozdiel od ostatnych (vyspelych) krajin je politika vsade temou c. 1. Velmi casto vysokoskolsky vzdelani ludia mali take nazory, ze cloveku sa zastavoval rozum a jednoduchi ludia, ktori pouzili "iba" ten svoj "sedliacky" vyslovili take rozumne argumenty a postoje, ze klobuk dole pred nimi. Ono volby, teda spravnost volby, zrejme nie je o vzdelanosti, ale o vnutornej zrelosti a vyrovnanosti. Napr. aj vysokoskolsky vzdelany, nerozhodny, ukomplexovany slaboch, bude obdivovat " krikluna" vodcu", ktory sa "nikoho neboji", "vsade bol", vsetko vie" a vyriesi akykolvek problem, ktory to "tym druhym ukaze a bude k nemu hladiet s obdivom a bude ho volit!. Staci si pozriet percentualne zlozenie volicov...
Ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 04 december 2007 :  22:44:58  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Staci si pozriet percentualne zlozenie volicov...
Ela

Pôvodne zaslal Ela - 04 december 2007 :  22:33:21


Ved prave, percentualne zlozenie volicov hovori o mnohom.

Slovensko vsak nie je mozne v tomto pripade brat za modelovu krajinu, pretoze si nesie dedicstvo komunizmu a tam sa dialo presne to, co som popisoval ako nevyhodu systemu:

- vysokoskolske diplomy ziskavali uplne tupi ludia, len preto, ze tatko bol v spravnej strane a robil spravne spinavosti
- k vzdelaniu sa nedostali schopni ludia, pretoze neboli z toho, ci onoho dovodu pohodlni pre rezim

preto mame na Slovensku mnohych "vysokoskolsky vzdelanych", pri nazoroch ktorych ostava rozum stat a mnohych "nevzdelanych", ktory maju nazory, pred ktorymi skladame klobuk.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 04 december 2007 :  22:55:45  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Veru, je to ako pise Ela. A casom ked vymru komunisticki "vzdelanci" zasa nastane mensia diskriminacia vdaka peniazom, nie kazdy si bude moct dovolit vysku. Plus tiez nie kazdy inteligentny musi tuzit mat vysku, ked ho napr. bavi nieco ine, kde vysoku netreba, pripadne sa to na vyske ani neuci...

A co sa tyka tych 18 rocnych faganov, ked je stát v srabe, hned ich zacnu volat muzmi a kazat im aby polozili svoj zivot za vlast. Nemozem im upriet volebne pravo, pokial pocitam s tym, ze raz sa po nich mozno bude ziadat takato najvyssia obet. Je mi luto, panstvo, ale pravo volit si oni plne zasluzia.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 05 december 2007 :  09:46:08  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
To nie je proti zenam , podotykam Ked nad tym zacnete uvazovat ide o to , ze volebne pravo by malo byt jedna rodina - jeden hlas

Pôvodne zaslal amerika1 - 04 december 2007 :  14:52:12


Osobne s tymto nazorom nesuhlasim. Ja sa priklanam k tomu, ze kazdy clovek by mal mat volebne pravo, nie vsak rovnakej vahy. Ako priklad, ktory sice nie je dokonaly (v zmysle moznosti podvodov pri ziskavani vzdelania, ci umyselnemu braneniu niekomu pri ziskani vzdelania) by bolo vhodne pridelit vahu hlasov takto - bez vzdelania/zakladne vzdelanie 1, stredoskolske vzdelanie 2, vysokoskolske 3.
Dovod je taky, ze cim vzdelanejsi clovek, tym tazsie (nehovorim, ze nemozne) je nim manipulovat a tym viac chape mnohe veci a menej podlieha emociam. Tym by sa moznost, ze volby vyhra megaloman, ktory vie ovladat davy vyrazne znizi, tak isto sa obmedzi vplyv 18rocnych na vysledky volieb.

Pred tym, nez sa strhnu emocie podotykam, ze to je je len moj osobny nazor, hoci som to nevymyslel ja.

Pôvodne zaslal Mato - 04 december 2007 :  22:01:36



A preco by nemal mat vacsiu vahu hlas otca piatich deti , ktory ma zakladne vzdelanie , ako vysokoskolsky vzdelaneho cloveka , ktory kvoli kariere a hedonizmu odmieta mat deti ?
Myslite si , ze otec piatich deti nebude pocitovat za spolocnost vacsiu zodpovednost ako vysokoskolsky vzdelany bezdetny clovek ?
Inak mato nemohol by si z toho urobit osobitne vlakno Mozno by z toho bola zaujimava diskusia , ak bude zaujem

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 05 december 2007 :  10:54:44  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Amerika1: Hmm, na tom tiez nieco je, ale len za predpokladu, ze z tych deti aj vychoval slusnych poctivych ludi, potom si ozaj zasluzi od statu velku uctu. Aby sme zasa nevyvisovali aj nejakeho cigana, co ma sice 12 deti, ale vsetko zlodejov .

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 05 december 2007 :  12:09:58  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
citácia:
Otec ako hlava rodiny ma zodpovednost , ma aj rozhodovat nechapem , preco by mal mat 18 spratok volebne pravo , ked neciti este zodpovednost za nic

Pôvodne zaslal amerika1 - 04 december 2007 : 15:08:40



- tak,

a to si zober este snahy niektorých politikov znizit vekovu hranicu pre tkz,. volica na 15 - 16 rokov ! ....



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 05 december 2007 :  12:15:30  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

A preco by nemal mat vacsiu vahu hlas otca piatich deti , ktory ma zakladne vzdelanie , ako vysokoskolsky vzdelaneho cloveka , ktory kvoli kariere a hedonizmu odmieta mat deti ?

Pôvodne zaslal amerika1 - 05 december 2007 :  09:46:08


No napriklad, lebo mame istu podskupinu, ktora plodi deti za ucelom rodinnych pridavkov a maju ich aj 10, ich chapanie zodpovednosti k statu a ostatnym ludom je vsak viac nez otazne.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arch.raziel

Stav: offline

 Odoslaný - 05 december 2007 :  12:21:51  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: arch.raziel  Pridať arch.raziel do zoznamu priateľov
citácia:
Otec ako hlava rodiny ma zodpovednost , ma aj rozhodovat nechapem , preco by mal mat 18 spratok volebne pravo , ked neciti este zodpovednost za nic

Pôvodne zaslal amerika1 - 04 december 2007 : 15:08:40



je sranda, ako nadherne generalizujes, draha amerika... skusila si sa niekedy zamysliet nad tym, ze niekedy 18rocny 'spratci' maju ovela viac rozumu a bystreho usudku ako niektory 30rocny 'dospelaci'? pekne si im to natrela.

I amar presstar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned ‘wilith

 Krajina: Italy  ~  Počet príspevkov: 76  ~  Člen od: 26 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 05 december 2007 :  15:41:07  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
amerika je chlap

no s tym by som nesuhlasil.... možno logicke rozmyslanie maju ale skusenosti nie, najme ked nevidia do politiky moc....a ti 30 rocni asopo n za tych 12 rokov co maju navyše vidia že ani rozdiel medzi politickymi stranami nie je, ide len o to zvoliť(ak vobec voliť) menšie zlo. čo je nakoniec jedno lebo aj tak opoziocia bude podkopavat...

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 05 december 2007 :  18:08:57  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Amerika1: Hmm, na tom tiez nieco je, ale len za predpokladu, ze z tych deti aj vychoval slusnych poctivych ludi, potom si ozaj zasluzi od statu velku uctu. Aby sme zasa nevyvisovali aj nejakeho cigana, co ma sice 12 deti, ale vsetko zlodejov .

Pôvodne zaslal Pierre - 05 december 2007 :  10:54:44



cakal som taku reakciu Tak kombinacia s urcitou minimalnou sumou odvedenou na daniach

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 05 december 2007 :  18:17:40  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Otec ako hlava rodiny ma zodpovednost , ma aj rozhodovat nechapem , preco by mal mat 18 spratok volebne pravo , ked neciti este zodpovednost za nic

Pôvodne zaslal amerika1 - 04 december 2007 : 15:08:40



je sranda, ako nadherne generalizujes, draha amerika... skusila si sa niekedy zamysliet nad tym, ze niekedy 18rocny 'spratci' maju ovela viac rozumu a bystreho usudku ako niektory 30rocny 'dospelaci'? pekne si im to natrela.

Pôvodne zaslal arch.raziel - 05 december 2007 :  12:21:51



to mozu mat ale to neznamena , ze maju mat pravo rozhodovat

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 05 december 2007 :  19:01:04  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Podla mna by skôr mali byť volby povinne. A voliť kludne od 18 rokov. Ak by volila iba hlava rodiny, nebol by prejaveny slobodny nazor ostatnych členov. Ale v spravnej rodine volia všetci rovnako. Ale v dnešnej medialnej dobe to je aj tak jedno lebo media si politici podla mna kupuju. Vidieť to najmä na JOJ. Hlavne pred volbami to bola strašná kritika všetkého čo súvisí s kresťanstvom a KDH a SDKU. A SMER bol velmi vyzdvihovaný. A ludia sú lahko ovplyvnitelný poniektorý a veria každej blbosti v neobjektívnych správach. A potom všeliake prieskumi skreslujú rozhodovanie ísť či nejsť voliť. Preot povinne od 18 rokov a bolo by podla mna naj. Akurat je to nerealizovatelne. Ale este je pravda ze mladý zase zahadzujú hlasi na Slotovi lebo má opilecké a rasistické a detské reči a výroky, čo je meczi mladými moderné. Tolko odomna

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arch.raziel

Stav: offline

 Odoslaný - 05 december 2007 :  22:14:46  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: arch.raziel  Pridať arch.raziel do zoznamu priateľov
povinne nie, ale pravo volit od 18 je u mna pozitivne... ja mam necelych 20 rokov, je pravda, ze niektori mojui spoluziaci nabehli na populisticke reci Slotu... ale to neznamena, ze vsetci... praveze taketo veci sa najdu medzi vsetkymi vekovymi kategoriami... potom zoberme pravo volit starym babkam a dedkom, ktorym zahra na strunu Fico a Meciar, aj ked maju prazdne reci... ked uz tak...

I amar presstar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned ‘wilith

 Krajina: Italy  ~  Počet príspevkov: 76  ~  Člen od: 26 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 05 december 2007 :  23:18:40  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
potom zoberme pravo volit starym babkam a dedkom, ktorym zahra na strunu Fico a Meciar, aj ked maju prazdne reci... ked uz tak...

Pôvodne zaslal arch.raziel - 05 december 2007 : 22:14:46



tak to je fakt.

Jednoducho to je slobodny nazor ovplyvneny mediami a rečami, možno okolim. V podstate zmena volebneho prava by na to asi nemala vplyv lebo aj medzi ludmi, ktory maju vlastny nazor, niesu ovplyvneny nijakymi negativnymi vplyvmi aj tak môžu mať rozdielne nazory. Najlepšie asi vedia hodnotiť ekonomovia lebo tý vedia čo ktorá vláda vlastne robí tak vedia posúdiť čo je prospešne a čo nie. Ale záverom ked nad tým uvažujem vždy za každych okolnosti tu budu min. 2 strany a to ľavá a pravá a nikdy sa všetci nezhodnú.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 05 december 2007 :  23:20:57  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
lenže to by bolo par jednotlivcov, a neviem ani ako by si určoval kto môže a kto nie voliť.


Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 december 2007 :  19:26:58  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
ked nema kto ja by som ten flek zobral

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 07 december 2007 :  23:33:54  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
politika je pánske huncútstvo, od nej čo najdalej

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2008 :  14:33:39  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
...cim vzdelanejsi clovek, tym... ...menej podlieha emociam...

Len taky postreh, ktory berte ale teraz s rezervou s humorom, dobre? Je zname, ze pocat dieta maju problem vacsinou vyssie vzdelani ludia a naopak, cim mensie vzdelanie, tym im to ide ako keby lahsie. Aj spravanie vysokych vzdelancov je casto take nejake sterilne, ako by boli bez vasne, bez vacsich citov, bez emocii... Ako keby to vyssie vzdelanie ludi priam kastrovalo, ci co...

Co nam teda asi z toho vyplyva? Kto chce mat vela deti, nech uz nejde ani na strednu, kto chce mat stredne vela deti, nech ide na strednu (tam ho asi tak stredne vysterilizuju), no a na vysokej ho vysterilizuju kompletne (pri troche stastia). Este ze som tam nesiel a na vsetkych skolach som to flakal a pouzival tahaky ako sa len dalo, vdaka comu som asi teraz dostatocne vasnivy a plodny

Zaujimava teoria, nie?

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2008 :  14:40:54  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
citácia:
...cim vzdelanejsi clovek, tym... ...menej podlieha emociam...
Len taky postreh, ktory berte ale teraz s rezervou s humorom, dobre? Je zname, ze pocat dieta maju problem vacsinou vyssie vzdelani ludia a naopak, cim mensie vzdelanie, tym im to ide ako keby lahsie. Aj spravanie vysokych vzdelancov je casto take nejake sterilne, ako by boli bez vasne, bez vacsich citov, bez emocii... Ako keby to vyssie vzdelanie ludi priam kastrovalo, ci co...
Co nam teda asi z toho vyplyva? Kto chce mat vela deti, nech uz nejde ani na strednu, kto chce mat stredne vela deti, nech ide na strednu (tam ho asi tak stredne vysterilizuju), no na vysokej ho vysterilizuju kompletne (pri troche stastia). Este ze som tam nesiel a na vsetkych skolach som to flakal a pouzival tahaky ako sa len dalo, vdaka comu som asi teraz dostatocne vasnivy a plodny
Zaujimava teoria, nie?
Pôvodne zaslal Pierre - 13 január 2008 : 14:33:39


A už začal trepať ... myslela som si, že ti tá prestávka od kréda prospela... no, neviem...
Alebo to bude tým flákaním sa na všetkých školách?

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2008 :  14:43:44  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Hej, hej, Zmurka, to bude presne tym flakanim .

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2008 :  14:51:52  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
ale suhlasim s Pierom , ze slovenski intelektuali su naozaj nejaki divni Napriklad ako moze intelektual podlahnut poblaznenym charizmatikom

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2008 :  15:01:01  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
citácia:
ale suhlasim s Pierom , ze slovenski intelektuali su naozaj nejaki divni Napriklad ako moze intelektual podlahnut poblaznenym charizmatikom
Pôvodne zaslal amerika1 - 13 január 2008 : 14:51:52


To je asi taký dôkaz slovenského intelektuála, ako keby som napríklad napísala:

Slovenskí neintelektuáli (chcem byť slušná - preto toto výrazivo) sú tiež divní. Napríklad ako môže neintelektuál podľahnúť slepým vodcom (tam si dosaďte koho chcete - je výber...)...

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: preco by sme sa mali modlit za dobru smrt ? Téma Next Topic: Vyhybanie sa hriechu vs. robenie dobra  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06